Dobbelmann lekker... man! Kerknieuws Gemengd Nieuws. Telegrammen, afgevaardigde voor het gewest dhr C. Glarisse, Veere. Vrijdagavond vergaderde de pas opgerichte afd. Ned. Werkliedenver bond „Patrimonium", De burgemeester, dhr Huinink, opende deze vergadering en heette alle aanwezigen welkom, waarna overgegaan werd tot het vaststellen van een reglement. Hierna werden tot be stuursleden gekozen de heeren A. G. Cal- jouw, P. v. Sorgen, A. Maljaars, J. Bak ker Jr. en L. Meijers. Poortvliet. De zangvereeniging „Looft den Heer" hield haar jaarvergadering onder leiding van dhr A. Goomans. In zijn openingswoord wees de voorz. 0.m. op het feit, dat de vereeniging niet in ledental is toegenomen. Toch heeft ze flinke vorderingen gemaakt. De bestuursleden Joh. Bolier en Abr. Nortier werden herkozen, doch daar dhr 1. Heijboer zich niet herkiesbaar stelde, werd in zijn plaats gekozen dhr A. v. Tiggele. Besloten werd dhr Heijboer tot eere-lid te benoemen. De muziekvereen. „Kunst naar Kracht" hield haar vergadering. De voorzitter dhr L. Blaas wees er op dat de vereen, thans 10 jaar bestaat. Het verslag van den penningm. was gunstig. Tevens heeft de vereen, dit jaar nog een gift te boeken n.l. een muziek tent, geschonken door een onbekenden ge ver. De bestuursleden W. Gunter en G. Dek ker werden herkozen. Goedgevonden werd om den secr. een vulpenhouder en den penningm. een barometer te geven voor hun verdienstelijk werk in deze 10 jaar verricht. Aangesteld werd om het plantsoentje te onderhouden rond de muziektent de bode J. Voshol. De vereen, telt thans 25 leden, en heeft 32 donateurs. Bruinisse. Vrijdagavond kwamen de le den van de vereen, voor Chr. schoolon derwijs in jaarvergadering bijeen. Voor zitter dhr W. v. d. Berg Dz. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat de ontvangsten over het af- geloopen jaar hebben bedragen 10.909,75 gulden de uitgaven 9551.58 gulden, zoo dat er een batig saldo was van f 1358.17. Dhr G. Koelmans, hoofd der school, gaf een verslag over het afgeloopen school jaar. Het gemiddeld aantal leerlingen bedroeg 113. Wegens de bezuiniging op 't onderwijs moest een der leerkrachten op wachtgeld gesteld worden; terwijl mej. F. van Ves- sem als kweekelinge met acte werd aange steld. Het aftr. bestuurslid C. Hoogerheide werd herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van dhr Joh. de Waal Czn., werd gekozen Joh. de Waal Lev.zn. Dhr Koelmans besprak nu het onder werp „De concentratie van scholen". Door de tegenstanders wordt zoo vaak beweerd dat de'bijzondere scholen het meest uit de staatskas trekken. Aan de hand van de statistiek van 1929 en die van 1935 bleek het tegendeel. Enkele be zwaren tegen concentratie van scholen werden door hem besproken. Thoien. Onder zeer groote belangstel ling werd Vrijdagavond alhier een Land stormavond gehouden. Medewerking werd verleend door de Marinekapel van Hr. Ms. „Noord-Bra bant". Na het spelen van een vroolijke marsch, riep de afd.-oommandant kapi tein Persant Snoep allen het welkom toe i.z. de aanwezige burgemeesters, het Statenlid Moelker en officieren en man schappen. Het verheugde Spr. dat zoo veel belangstelling werd getoond. Na een opwekkend woord om trouw te zijn aan hen die boven ons gesteld zijn en na hul de te hebben gebracht aan onze militai ren welke in het Saargehied Neerlands vlag hebben hoog gehouden, eindigde spr. met een „Leve de Koningin en Prinses". Door de kapel werden hierna verschil lende nummers op keurige wijze uitge voerd. Vooral colonne geweer, met be geleiding van pijper en trom, viel zeer in den smaak. Dhr Cornelisse vertoonde eenige aar dige films. De gymnastische oefeningen door „De Jantjes" uitgevoerd, waren wel de attractie van dezen avond. In zijn sluitingswoord kon de comman dant dan ook gerust zeggen, dat dezen avond ceslaagd is. Voetbal. Zaterdagmiddag speelden te Wol- phaartsdijk voor de Zaterdagcom petitie WolpaartsdijkGoes A, in welke match eerstgenoemde zich met een 80 nederlaag moest tevreden stellen. 1 Op het Gemeentelijk Sportterrein te Goes hebben Zaterdagmiddag Goesche Boys Juniores gespeeld tegen Goes B voor de competitie. De Goesche Boys Juniores wisten den kamp te winnen met 4—1. Arnemuidei». Zaterdag speelde de voet balclub A. S. G. een wedstrijd met de voet balclub Wolf aartsdijk. Uitslag 70 in t voordeel van A. S. G. Ruststand 33. Qcstkapelle. Zaterdagmiddag speelde Oostkapelle I een competitiewedstrijd te gen S. M. Z. I uit Vlissdngen. Ruststand 0. Eindstand 50 in het voordeel van Oostkapelle I. Opdracht voor „De Schelde". De Kon. Mij. „de Schelde" te Vlissin- gen zal voor de N.V. „Vlismar" ten be hoeve van haar oliebunkerstation aan de buitenhaven zes nieuwe tanks bouwen, waarvan een van 5000 en een van 4000 ton. Ingezonden Mededeellng. De moeilijke taak der vrouw. De moeilijkheden aan haar sekse eigen; vorming, perioden, geboorte en opvoeding van kinderen, haar huiselijke werkzaam heden, keeren der jaren enz. maken, dat, menige vrouw zich voor haar tijd oud voelt. Geen wonder, dat zoovele vrouwen lijden aan rugpijn, hoofdpijn, slapeloos heid, slechte bloedsomloop, duizeligheid, rheumatische pijnen enz. Haar organen raakten te vroeg verzwakt, het bloed werd niet meer grondig gezuiverd door die verzwakte organen, en zij zijn geneigd om erin te berusten. Gij kunt echter in zulke gevallen uw gezondheid herkrijgen met behulp van het daartoe speciaal bereide middel: Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Deze voeren de onzuiverheden af, die zich hebben opge hoopt door de trage werking der orga nen ,die het bloed rein, zuiver en gezond houden, en wekken deze organen op tot gezonde werking. Foster's Rugpijn Nie ren Pillen maken u gezond en doen u ge zond blijven. Ver krijgbaar bij apothe kers en dro gisten 4 f l.-, f 1.75 en f 3.- per doos, omzetbel. in begrepen. Let vooral op den juisten naam. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rottevalle en Drachtster- Compagnie, P. W. B. Haseloop te Hoorn (Tersch.), M. G. Onnes te Pernis en K. Terpstra te Drimmelen. Beroepen te Harderwijk, W. Vroegin- deweij, te Zegveld. Aangenomen naar Roermond, H. Gb. J. Hoogendijk te Sittard. Geref. Kerken. D'rietal te Rijswijk, J. G. Hagen te Sprang, H. Pestman te Grijpskerke en P. van Strien te Haarlemmermeer (O.Z.). Aangenomen naar Rotterdam (als der de miss. pred. voor de Zending onder de Joden), R. Bakker te St. Pancras. Beroepbaar. Ds T. F. Jans- sonius, Barentszstr. 46 te 's Gravenhage, stelt zich weder beroepbaar in de Ned. Herv. Kerk. Ds D. L. Rook f. Te Arnhem is 34 jaar oud, overleden Ds D. L. Rook, sinds 1929 Ned. Herv. predikant te Her wen, Aerdt en Pannerden. Afscheid D r Wolden- dorp. Zondagmiddag nam Dr Wolden- dorp' afscheid van de Ned. Herv. ge meente te Wemeldinge. Z.Eerw. had tot tekst gekozen Openb. 311. Na afloop der predikatie richtte spr. zich tot de ringbroeders, den consulent Dr Schmidt, kerkeraad, notabelen, kerkvoogden en het gemeentebestuur en dankte voor hun vriendschappelijken omgang en hulp. Dr Schmidt dankte namens collega's, kerkeraad, notabelen en kerkvoogden voor de woorden tot hen gericht en ver zocht de gemeente den scheidenden leeraar staande toe te zingen Ps 121 4. Daarna sprak de burgemeester, dhr Keijzer, namens het gemeentebestuur en secretaris woorden van dank en wenschte Dr W. en zijn gezin in zijn nieuwe ge meente alle goeds toe. Tot slotzang werd gezangen Ps. 89 8. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken gevuld. DE CONTINGENTTERINGSPOLITIEK. Met bezwaren van den handel zal zooveel mogelijk rekening warden gehouden. In aansluiting aan vroegere berichten over de moeilijkheden met betrekking tot de contingenteering wordt van bevoegde zijde nog het volgende medegedeeld; Bij de beoordeeling van de klachten van den handel over de geringe toewijzingen aan de importeurs van gecontingenteerde artikelen, moet in de eerste plaats in aan merking worden genomen, dat de situatie van de Nederlandsche industrie in den loop van het jaar 1934 steeds moeilijker is geworden. In de tweede plaats mag niet uit het oog worden verloren, dat ook de onder handelingen met het buitenland over de regeling van de handelsbetrekkingen steeds toenemende moeilijkheden hebben te zien gegeven. Het gevolg hiervan is, dat een defini tief overzicht van den invoer, die in 1935 toegelaten kan worden, eerst later ver kregen zal worden dan in 1934 het geval was. Het valt niet te ontkennen, dat deze onzekerheid, die ten aanzien van den in voer uit een aantal landen voorloopig nog bestaat, voor importeurs bepaalde moei- lijikheden met zich meebrengt, doch daar bij zal men er aan moeten denken, dat zoowel de voor den export werkende be drijven, als de bedrijven welke overwe gend in de behoeften van de binnenland- sche markt hebben te voorzien, met zeer ernstige moeilijkheden 'hebben te kampen. De moeilijkbeden, die de import onder vindt, kan men niet onafhankelijk daar van oplossen. Dit neemt echter niet weg, dat met de bezwaren van den handel zoo veel als slechts eenigszins mogelijk is, zal rekening worden gehouden. Wat den invoer uit Engeland betreft, zoo kan worden medegedeeld, dat besloten werd van 1 Maart af over te gaan tot het beschikbaar stellen van die hoe veelheden, welke tot 1 Aug. 1935 nog be schikbaar zijn. In verband met de moeilijkheden, wel ke ontstaan zijn voor de verder verwer kende industrie met betrekking tot den invoer van wollen stoffen uit Engeland, zal in de volgende week een door den mi nister van Economische Zaken benoemde commissie met hare werzaamheden aan vangen, teneinde de speciale moeilijkhe den voor die industrieën tot een oplossing te brengen. Als voorzitter van deze com missie zal optreden de heer Belzer, voor zitter van de commissie van advies voor de crisisinvoerwet. Wat den invoeruitDuitschland betreft, zoo zullen zeer binnenkort aan belanghebbenden mededeelingen worden gedaan over de toewijzingen, welke na 1 April beschikbaar gesteld zullen worden. Deze toewijzingen zullen worden afge ven voor een tijdvak van respectievelijk vijf of zes maanden, beginnende op 1 April a.s. De seizoeninvloeden zullen in aanmer king worden genomen. Hierdoor wordt be reikt, dat de handel bij zijn te voeren in- kooppolitiek, met den voorrang van die nieuwe toewijzingen kan rekening houden. Op de tweede toewijzingsperiode volgt dit jaar ten slotte een derde periode, welke resp. vier of drie maanden zal duren en waarvan in den loop van de tweede peri ode de details bekend gemaakt zullen wor den. De Kamers van Koophandel zullen vóór 7 Maart in kennis gesteld worden met de gedetailleerde gegevens voor de tweede toewijzingsperiode, welke voor Duitschland zal gelden. Wat den invoer uit andere landen betreft, zoo zullen hier omtrent dezer dagen nadere mededeelin gen volgen. De van belanghebbende zijde afkomstige berichten over moeilijkheden, welke met betrekking tot de interne reorganisatie van het crisisinvoerbureau zouden zijn gerezen, zijn over het algemeen ten zeer ste overdreven en in sommige gevallen bepaald onjuist. Het spreekt vanzelf, dat tijdens een zoodanige reorganisatie tech nische moeilijkheden kunnen ontstaan. Deze hebben uiteraard de volle aandacht van de betrokken autoriteiten. De reorga nisatie is echter uit een oogpunt van al gemeen belang een absolute noodzakelijk heid, omdat het voor de regeering plicht is te zorgen, dat de omvang van de ver schillende crisisbureaux geen grootere wordt dan strikt noodzakelijk is. Inbraak in kantoor van Raad van Arbeid te IJmui- d e n. Gisternacht is ingebroken in het kantoor van den Raad van Arbeid in de rijksvischhallen te IJmuiden. De brand kast had men reeds omvergeworpen Daarin bevonden zich eenige honderden guldens aan geld en een groot bedrag aan rentezegels. Blijkbaar zijn de inbrekers gestoord, want de brandkast was niet geopend. Eenige inbrekerswerktuigen werden nog aangetroffen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. .Benzine-'tank ontploft- Toen Zaterdagavond de heer v. d. M., eigenaar van een autogarage te Eindho ven, met behulp van eenige knechts een benzinetank wilde leegpompen, is deze, doordat zich giftige dampen ontwikkel den, ontploft, waarop de benzine in brand vloog. De heer v. d. M. werd ernstig ge wond. Ook kreeg hij' hevige brandwonden. In ernstigen toestand is hij naar hel Binnengasthuis te Eindhoven vervoerd 'Auto-ongelukken. Gister middag is op den Rijksstraatweg onder Hoogerheide een motorfietsrijder, die uii de richting van het dorp kwam, komen te slippen. De val was zoo hevig, dat hij met een ernstige hersenschudding en een wonde boven het oog werd opgenomen Het slachtoffer is naar het Burger Zie kenhuis te Bergen op Zoom vervoerd. Het is de heer Akkermans uit Roosendaal. Zaterdagavond heeft onder Zutfen een ernstig ongeluk plaats gehad. De vijf tig-jarige mej. W. is dicht bij haar wo ning bij het oversteken van den weg door een personenauto aangereden en op slag gedood. Zondagmorgen is onder Dronrijp een personenauto, bestuurd door den heer B. uit Leeuwarden, door het sprin gen van een achterband, tegen een boom gereden. De heer B. werd bij de botsing zeer ernstig gewand. Sen ton verduisterd. Te Den Haag is aangehouden de 35-jarige boek houder J. P., die ten nadeele van een im port-maatschappij zich zou hebben schul dig gemaakt aan verduistering van een bedrag van ongeveer f 100.000. P., die ter beschikking van de Justitie is gesteld, is in bet Huis van Bewaring ingesloten. 1 Hoewel de politie over deze verduiste- 1 ring het stilzwijgen bewaart, verneemt de „Tel." nog, dat de boekhouder, de 'heer P., in dienst was van de Textiel Import Maatschappij in de Amalia van Solms- straat 141. Dó boekhouder genoot het volle vertrouwen van zijn directeur, die alle financieele transacties aan hem overliet. Het schijnt dat P., die regelmatig speelbanken in België bezocht, kapitalen beeft verspeeld, waardoor hij zich steeds dieper in de schuld stak en deze door voortdurende malversaties', welke over een reeks van jaren dateeren, ten koste van zijn maatschappij trachtte te dek ken in de hoop door geluk bij het spel de verduisterde gelden weer terug te win nen met het gevolg, dat het ontvreemde bedrag telkens grooter werd. Toen hij geen uitweg meer zag, heeft P. zichzelf bij de politie aangemeld. Inbraak in twee boterfa- b r i e k e n. Toen de werklieden Zater dagmorgen in de roomboterfabriek te a Boekei kwamen, bemerkten zij, dat een ruit in het kantoor van den direoteur Ingezonden Mededeellng IBIS SHAG - LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbolmann'o Tabak an fé4n anderal was vernield. Een onderzoek wees uit, dat de inbrekers hier een bezoek hadden gebracht. De brandkast, waarop ze him krachten hadden beproefd, hebben ze niet kunnen openen, zoodat alleen ver mist werd, wat klein geld uit een lesse naar, benevens wat postzegels en een kistje sigaren. In het nabijgelegen Volkel zijn waar schijnlijk dezelfde personen aan het werk geweest en hebben zich op gelijke wijze toegang verschaft tot de roomboterfabriek aldaar. Ook hier was de buit gering. .Frauduleus vee geslacht. In samenwerking met de recherche te Rotterdam heeft de Nieuwerkerksche po litie een affaire van frauduleuze slach tingen onder dekking van een valschen goedkeuringsstempel ontdekt. Er beston den te Rotterdam vermoedens, dat met een valschen stempel gewerkt werd en bij een onderzoek kwam men op het spoor van een slager te Nieuwerkerk, die zich blijkbaar op andere wijze van voorraad voorzag. Bij een onderzoek vond men in den winkel een varken hangen, dat frau duleus geslacht was en van een valsch goedkeuringsmeik was voorzien. In den kelder trof men den valschen stempel aan. D'e man slachtte sinds korten tijd clandestien om de heffing te ontduiken en stempelde dan zelf het vleesch. De man weigerde hardnekkig te vertellen, van wien hij den stempel gekocht had. De politie zette het onderzoek voort en deed hierbij een zeer gelukkigen gTeep. Zij kwam te lande bij1 een paar kooplie den te Polsbroek, die als vleeschsmokke- laars bekend staau. De gezochte stempel- verkooper bleek bij hen in dienst en kon tegelijk gepakt worden. Uit 's mans correspondentie bleek wel, dat er nog meer valsche stempels in om loop moesten zijn. In verschillende plaat sen zijn nasporingen gedaan, doch suc ces leverden deze niet op. 1 Vijf kindoren in de vlam men omgekomen. Een tragisch on geluk wordt uit Saint Quentin gemeld: Vijf kinderen, in den leeftijd van 7 maan den tot 4 jaar, zijn daar in de vlammen omgekomen. D'e ongelukkige moeder der vijf kinderen werd levensgevaarlijk ge wond naar een ziekenhuis vervoerd. Tegen tien uur brak in de houten ba rak, waarin het gezin, dat uit tien le den bestaat gehuisvest was, brand uit. In enkele oogenblikken was het huis één vlammenzee. De moeder probeerde nog haar kinderen te redden, doch geraakte geheel met brandwonden overdekt, buiten bewustzijn. De lichtgebouwde barak brandde volkomen af. De overige leden van het gezin waren bij het uitbreken van den brand niet in de woning aanwezig. De „Sch. 116" binnen. Te IJmuiden is de motorlogger „Sch. 116", waarover men zich de laatste dagen ern stig ongerust maakte, door den motor- logger „Maria", „Sch. 81" zonder olie en zonder zeilen binnengesleept. „Pa" van der Steur zal een oog moeten missen. De bekende leider van het opvoedingsgesticht te Ma- gelang, „Pa" Van der Steur, zal hef linkeroog moeten missen, terwijl de toe stand van het rechteroog zoodanig is, dat de oude jeugdleider hier nog slechts nut van heeft door gebruik van een spe ciaal geslepen glas. 1 Kap van een huis inge stort. Te Blaricum is van een in aan bouw zijnd huis de kap bezweken en met donderend geraas ingestort. Een der ar beiders werd door een steen getroffen en kreeg een ernstige hoofdwonde. De an dere arbeiders zijn slechts licht gewond. Brutaleinbraken. Bij de familie W. te Wassenaar is een diefstal gepleegd terwijl de familie aan het di ner zat. Er woedde juist een hevige storm waardoor het personeel niet bemerkt heeft, dat inbrekers, die zich vermoedelijk hebben laten insluiten, zich tot enkele kamers toegang verschaften. Later bleek dat men uit een kast een geldkistje met f 1600 beeft gestolen en de portemonnaie van de dienstboden. Vermoedelijk hebben dezelfde inbrekers zich daarna toegang verschaft tot de villa van de familie Z. welke tijdelijk onbewoond is, daar de familie met de dienstboden in Zwitserland vertoeft. Al leen komt overdag een dienstbode wel eens in de villa, maar zij slaapt des nachts ten huize van den tuinman. Daar door hebben de inbrekers op hun gemak des nachts het huis kunnen doorzoeken en zich verschillende voorwerpen kunnen toeëigenen waaronder de sieraden van een der dienstboden, een spaarbankboekje eto. Wat van de familie Z. precies is gestolen heeft men nog niet kunnen vaststellen wegens afwezigheid der bewoners. (Tel,) Dievenbende a a'n gehou den. Dank zij de activiteit van den chef-veldwachter te Eist is het .gelukt de hand te leggen op een vijtal personen, die er 'hun werk van maakten in te bre ken en diefstallen te plegen. Zij hebben bekend. Oude man te water. Te Wes- eem wilde de 76-jarige R. uit Maastricht nog op de veerpont springen toen deze af voer naar Maastricht en reeds los was van den wal. Niettegenstaande de waar schuwingen van den veeman waagde hij toch den sprong, doch kwam in de Maas terecht. Men wist hem spoedig te grij pen en op het droge te brengen. In het veerhuis waar men hem binnenbracht, kreeg de man evenwel een hartverlam ming en overleed spoedig. Radioverbinding AmsterdamTokio. AMSTERDAM. De rechtstreeksche ra dio-verbinding AmsterdamTokio is he denmorgen officieel geopend. Ter gelegenheid hiervan heeft Minister de Wilde een telegram aan den Japan- sc'hen Minister van Verkeerswezen Toko- nami gezonden, welke laatste dit telegram telegrafisch 'beantwoordde. De verbinding had een vlot verloop. Men hoopt, dat het publiek veelvuldig gebruik zal maken van dezen dienst, welke van Maandagochtend tot Zaterdag permanent is, terwijl ook op Zondag ge legenheid tot wederzijds seinen bestaat. Er werden zoowel te Amsterdam als te Tokio heden reeds verscheidene telegrammen aangeboden. De verbinding had vroeger via Batavia plaats. AMSTERDAM. Een 23-jarige timmer man heeft zich bij de politie te Amster dam aangemeld; hij verklaarde zich te Rotterdam te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een naaimachine en lakens1. AMSTERDAM. Zondag is gearresteerd de hulpbewaker van het Huis van Bewa ring, die sedert eenigen tijd ervan wordt verdacht briefjes over te brengen van den eenen gedetineerde naar den anderen. Drie weken geleden heeft men den man nagegaan, doch toen kon hij niet worden betrapt. Zondag echter werd hij gesnapt. Hij had o.a. een briefje overgebracht tus- schen gedetineerden in een bekende be- roovingszaak, waarvan het onderzoek van den rechter-oommissaris nog gaan de is, Twee visschers verdronken. 'ROTTERDAM. Hedenmorgen zijn twee personen tijdens het vissdhen in de Waal haven verdronken. Om half zeven zijn drie visschers uit Rotterdam naar de Waalhaven gegaan o-m daar te gaan vis- schen, hetgeen verboden is. Een van hen is op den kant gebleven en twee zijn met een klein roeibootje de Waalsc'he Wete ring opgegaan. 'Het water was vanwege den storm zeer ruw, bovendien hebben de twee mannen, naar mag worden aange nomen, niet de noodige voorzichtigheid be tracht. Het bootje is omgeslagen en de mannen geraakten te water. Op een op eenigen afstand liggend schip heeft men hulpgeroep 'gehoord en is men met een roeiboot te 'hulp gesneld. Het was echter te laat, de beide visschers zijn verdron ken. De rivierpolitie heeft het lijk van een der mannen, de 44-jariige Baan, opge haald. Het lijk van het tweede slachtoffer H. Veens tra, 'heeft men nog niet kunnen vinden. DEN BRIEL. Hedenmorgen is een vrachtauto, bestuurd door den heer 'S. Kiftner te Nieuw Helvoet, bij Vierpolder over den kop geslagen en in een sloot teredht gekomen. Alle vier inzittenden bekwamen ver wondingen. De heer Kwekel uit Spijbe- nisse moest naar 'het ziekenhuis te Rot terdam warden vervoerd. De overige drie personen konden naar huis worden ge bracht. De auto is geheel vernield. Ernstige aanrijding. HALFWEG. Hedenmorgen begaf de edhtgenoote van den heer J. v. Gelder zich te voet van huis naar de R.K. kerk. Toen zij den Rijksstraatweg wilde over steken wachtte zij even voor een passee- rende auto, doch hierna liep zij zonder voldoende uit te zien de rijweg over, juist toen uit de richting 'Haarlem een per sonenauto met een snelheid van ongeveer 90 K.M. naderde. Mej. van G. werd aan gereden en bleef bewusteloos liggen. Zij had een zware hersenschudding be komen en bovendien een arm en een been gebroken. In zorgwekkenden toestand werd zij' naar de Maria-stichting overge bracht. De bestuurder van de auto be kwam een armfractuur. Storm boven Frankrijk. PARIJS. Boven verschillende deelen van Frankrijk hebben gister hevige stor men gewoed. Vooral in Savoye en in de Fransche alpen heeft het noodweer scha de aangericht. Te Blaye sloegen tengevolge van den storm die kerkklokken uit den klo'kket'oren. Vier personen werden ge dood doordat zij in aanraking kwamen met de bovengrondsohe leiding van het 1 hoogspanningsnet, die door den storm was doorgebroken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3