Uit de Provincie. Kerknieuws. zoodanig verzet van belanghebbende ge nieenten of categorieën van personen laat imponeeren, dan komt er van het groote bezuinigingsplan niets terecht. Ook in onzen kring'zullen togen bepaalde onder- deelen van het bezuinigingsplan wel be zwaren rijzen. Voor bepaalde leden van ons Verbond zal het stellig ook niet aan genaam zijn, wanneer de levering van do igdelijke waren als gevolg van de in trokking van de Warenwet niet langer op de thans bestaande wijze verzekerd is. Maar zij zullen met ons doordrongen moeten zijn van de onverbiddelijke nood zaak om thans scherp te bezuinigen, nu reeds vaststaat, dat de inkomsten van Rijk, Provinciën en Gemeenten ook in de jaren 1936 en 1937 zullen dalen. Men moet dan ook beseffen, dat de Regeering geen anderen weg kan inslaan en dat men alleen dan het recht heeft zich te kanten tegen eenig onderdeel van het groote plan, indien men in staat is een {concreet, uitvioerbaar bezuinigingsvoor stel, dat minstens evenveel oplevert, daar tegenover te plaatsen. Prov. Verkeersconferentie. Gisterenmiddag had in een der zalen i van het Provinciaal Bestuur te Middel burg de jaarlijksche verkeersconferentie plaats, uitgeschreven door Ged. Staten, en waartoe verschillende lichamen, ver- eenigingen en personen, die vooraanstaan in het verkeerswezen, waren genoodigd. De vergadering stond onder presidium van den Commissaris der Koningin, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford, die in de vrij tairijke opkomst instemming met deze conferenties meende te mogen zien. Speciaal heette spr. welkom den ver tegenwoordiger van de Spoorweg-Maat schappij Mechelen—Neuzen, die daardoor blijk geeft ook met de wenschen der Ne- derlandsche reizigers rekening te willen houden. Spr. wees er op, dat na de belangrijke verbeteringen van de verbindingen te water, waardoor het jaar 1933 op ver keersgebied in dit gewest zich geken- morkt heeft, in 1934 de verbeteringen der verbindingen te land meer op den voor grond zijn getreden. Deze verbeteringen betroffen hoofdzake lijk de wegen van het Provinciaal wegen plan, waarvan spr. een opsomming geeft. De totale leng.e der wegen van het Frovinciaal wegeuplan, waarvan de ver- be.ermg uitgeroerd, aangevangen of voorgenomen is, bedraagt thans ruim 198 K.M. of ruim 64 pet. van alle wegen, die op dit plan voorkomen. Alsnu stelde de v o o r z. het eerst aan de orde bespreking van de Provin ciale Stoombootdiensten. Over dien op de Oosterschei de was niets op te merken; bij die op de Wes- terschelde daarentegen wel. De heer v. d. Broecke sprak namens het bestuur van de Mij. voor Ooft en Tuinbouw in Z.-Vlaanderen, en wees er op hoe de export van fruit op het oogen- blik aan banden wordt gelegd. Daarom is ook Z.-Vlaanderen op Nederland aange wezen, maar moet zich dan onderwerpen aan het verplicht veilen. De waren moe ten naar de overzijde van de Schelde wor den vervoerd, wat groote bezwaren met zich brengt, omdat 't toch al geen Ioonen- de teelt is. De transportkosten zijn dan ook een zeer belangrijke factor en al zijn ze reeds aanmerkelijk verlaagd tegen 1 Maart, toch zijn ze te drukkend op het tuinbouwproduct. Waarom worden de auto's en de bestuurders niet heen en veer gratis vervoerd. Vroeger werd op 1 et bessenvervoer reductie verleend. Men moet niet vergeten, dat de bessencultuur aan veel handen werk geeft. Ie v o o r z. wees er op, dat de nu pas vastgestelde belangrijke verlagingen eerst eens moeten werken om te kunnen na gaan hoe zij voldoen. De heer v. d. Broecke meende, dat als men nog weer wacht, er nog meer bessenkweekers zullen ophouden en dat geeft weer minder werk. De heer Dor ie, vertegenwoordiger van den A.N.W.B. en de K.N.A.G., bracht klachten over betreffende het veer WalsoordenHansweert, te weten wat de aanlegplaatsen betreft. Men kan niet altijd te Walsoorden aan wal komen. De voorz. zeide, dat dit bij een lagen waterstand 't geval kan zijn, maar hoog stens twee maal per maand komt dat voor. De heer Harte, secr. van de Kamer van Kooph. te Terneuzen, vroeg hoe het staat met de plannen voor de nieuwe aanlegplaats, waarop de voorz. meende te kunnen zeggen, dat de voorbereiding ver klaar is. De heer Harte wees er op, dat de ta rieven niet alleen voor het fruitvervoer te hoog zijn, maar voor alle vrachtver voer en men hier gelijke tarieven moest hebben als aan de andere rivierovergan gen in ons land. Spr. bracht dank aan de Prov. Staten, dat zij den bootdienst VlissingenNeu zen hebben doen voortbestaan en dat uit het door den Commissaris der Koningin in de Statenvergadering gesprokene bleek, dat de dienst vrij goed gaat en het inzicht van de Kamer toch juist is ge weest. 1 e heer Ir van Lier, hoofdinge nieur van den B.B.N., zeide, dat men moet werken om Z.-Vlaanderen dichter bij Nederland te krijgen. Dit kan nu wel licht bereikt worden als men zich tot de regeering wendt en gezien de actie voor de tolvrije bruggen ook op een goedkoop verkeer over de Schelde aandringt. De voorz. reide, dat Ged. Staten ter zake zeker diligent zullen zijn, maar dat men niet vergeten mag, dat het Rijk zich reeds groote offers getroost. Dhr Dr R a m ak e r, secretaris van Breskens, sprak namens het bestuur dier gemeente en zeide dat men dankbaar is voor de 12 booten per dag, al had men er nog liever 16, maar hij wilde vragen of het niet mogelijk is de boot, die te 12.45 uur van Vlissingen vertrekt te doen wach ten op den mailtrein, die aldaar te 12.46 aan moet komen, ten minste als hij niet te laat is. Dhr De Jonge, directeur van den stoombootdienst, zeide, dat met den zo merdienst de mailtreinen allen binnen zijn voor 12.45. Als men gaat wachten kost dit niet één minuut, maar ten minste zes minuten en als dan het weer niet mede werkt, kan daardoor den geheelen dag de vijfkwartienst in de war zijn. Men moet ook met de post rekening houden, die eenigen tijd noodig heeft. Dhr Dr Ramaker verzoekt tegen den winterdienst nadere overweging. Devoorzitter zeide, dat Ged. Sta ten de kwestie nog eens na zullen gaan. Op verzoek van Ir van Lier, komen nu eerst de autobusdiensten in bespreking en krijgt hij de gelegenheid om zijn groo te waardeering uit te spreken, dat de Pro vincie Zeeland op het traject Hansweert- Kruiningen de bus het railverkeer heeft doen vervangen. Dhr Bakker, directeur der N. V. Stoomtram Walcheren, wees op de ver schillende wilde busdiensten, die op Wal cheren rijden, speciaal op Domburg. Al gaan zij dan eens over Westkapelle, een andere keer over Veere, het is toch altijd met Domburg als eindpunt. Dhr Ir va n Lier zeide, dat men met succes is opgetreden inzake den wilden dienst Wolfaartsdijksche Veer-Goes en dat als men zich tot de Justitie wendt er ze ker een einde aan wordt gemaakt. Dhr Ramaker wees er op, dat men verwacht had bij het vervangen van de tram door bussen bij de Z. Vlaamsche Tramweg-Mij een goede aansluiting op Gent te krijgen, waarop de directeur dier maatschappij, de heer W i n d van Merkestein zeide, dat de daarvoor noodige onderhandeling juist dezer dagen succes heeft gehad. Spoor- en Tramwegen. Dhr Laernoes, vice-voorzitter van de Ka mer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden, meende, dat de spoorwegen een anderen weg moeten inslaan. Zij moeten de boemeltreinen en daarmede ook de kleine stations opheffen. Als zij dan niet de autobussen naar de groote stations wil len exploiteeren dan zullen de particuliere ondernemers dit gaarne willen doen. De vertegenwoordiger der N. S. zeide, dat deze verplichte exploita tie hebben en als men toch tracht in die richting te gaan, dan komen de besturen der gedupeerde gemeenten er bij te pas. Dhr Laernoes wees nog op het ge ring aantal passagiers van de stoomtram Walcheren en vraagt waarom die maat schappij het personenvervoer niet geheel met bussen gaat uitoefenen. Dhr Rakker zeide, dat men dit ze ker direct zal doen als de wegen er ge heel voor in orde zijn. Landwegen. Dhr I. de Broe- k e r t, voorzitter van het comité tot be houd van de R.T.M. op 't baanvak Burgh- Rotterdam, wees op den slechten toestand van de wegen op St Philipsland, waarop Ir van Leeuwen, hoofdingenieur van dx Prov. Waterstaat, antwoordde, dat het herstel van die wegen in verre voorberei ding is. Dhr L o r i bracht namens den A. N. W. B. en de K. N. A. G. grooten dank aan de Provincie Zeeland voor wat gedaan is voor de wegenverbetering Betreffende den weg St Annaland-Oud Vossemeer vernam hij, dat deze binnen kort in orde komt, betreffende die van Oud-Vo'ssemeer-Tholen, dat daarover geen krachten bekend zijn en dat de weg Tho- len-Scherpenisse Rijksweg is. Verder, dat de weg over den Scheldedam volgens den Rijkswaterstaat aan redelijke eischen vol doet, doch de voorzitter meende, dat er hoogstens kan worden gesproken van vrij- redelijk. Ook verschillende wegen in Oostelijk Z.-Vlaanderen passeerden de revue. De heer L o r i kwam daarop aan de Keersluisbrug te Vlissingen en het hin derlijke, dat deze vaak opengedraaid wordt en daardoor automobilisten en andere personen de Provinciale boot missen. De voorzitter zeide, dat de Rijks waterstaat van meening is, dat de scheep- vaartbelangen voorgaan. De heer de Jonge deelde ook mede, dat speciaal voor de middagbooten nog al eens personen te laat komen tengevolge van het open zijn van de brug. Bij de Luchtvaart zegt de voorzitter naar aanleiding van een schriftelijke vraag van de Kamer van Koophandel te Terneuzen, of de provincie financieel den aanleg van een vliegveld in Z.-Vlaande ren zou steunen, dat de Prov. Staten een renteloos voorschot gaven voor het vliegveld te Haamstede van f35.000. Er is dus in die richting reeds iets gedaan. Natuurlijk zal over een tweede financiëele steunverleening nader worden overlegd. Hierna sluiting. Middelburg. De heer S. Sanders, al hier, is benoemd tot directeur der zang- vereeniging „Soli Deo Gloria" te Koude kerks. Vlissingen. De Raad heeft door de vast stelling van de begrooting 1935 'het pre sentiegeld voor de raadsleden verminderd van f 4.50 tot f 4, nadat het in 1933 nog f5 was. Nu vragen Ged. Staten het oor deel van den Raad over vermindering tot f3.50. B. en W. achten het ongewenscht, dat te dien aanzien reeds nu weder eene verdere verlaging wordt toegepast. Het presentiegeld voor raadscommissies als de vergaderingen voor 6 uur des middags worden gehouden, willen B. en W. ook behouden, omdat als regel toch des avonds commissievergaderingen worden gehou den. Naar aanleiding van de besprekin gen over het voorstel tot verhuren van de aanplakborden stellen B. en W. den Raad voor een verordening vast te stellen, waar hij het verboden is op eenig onroerend •goed binnen de bebouwde kom muren, getimmerten, borden of andere voorwer pen, bestemd of gebezigd tot reclame te hebben, of dit onroerend goed op eenige andere wijze tot reclame te bezigen of toe te laten, dat dit tot reclame gebezigd word. Dit alles behoudens goedkeuring van B. en W. Waterlevering door Mid delburg. Verleden jaar is besloten, dat Middelburg ingaande 1 Jan. j.l. per jaar 100.000 kub. M. water zal leveren aan Vlissingen voor 12 cent per kub. M.; en na de tot standkoming van een uitbrei ding aan de Oranjezon, zou voor de leve ring van ten hoogste 50.000 kub. M. boven de vermelde 100.000 kub. M. een afzon derlijke regeling worden getroffen tegen 10 cent per kub. M. Daar het bij een in het vorig jaar in gesteld onderzoeik van de waterwinplaats aan de Oranjezon gebleken is, dat men, indien het gedurende geruimen tijd niet regent, zeer voorzichtig met de belasting door wateronttrekking moet zijn, is de verplichting tot levering van ten hoogste 50.000 kub. M. water boven het aantal van 100.000 kub. M. niet in een nu ter vaststelling aangeboden ontwerp opgeno men, doch aan de veilige capaciteit van de watervang van het Middelburgsche wa terleidingbedrijf en op verzoek van Vlis singen overgelaten. Nieuwdorp. Vrijdagavond hield de af- deeling van den Ned. C'hr. Landarbeiders- bond een propaganda-vergadering. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, den heer J. Dekker Sz., werd het woord gevoerd door den heer R. Siemons, bonds voorzitter van „Utrecht, over: „Onze tijd en onze taak". Spr. zeide zich dezen avond meer in het bijzonder te bepalen bij de principieele lijnen. Hij gaf een overzicht van de laat ste twintig jaar. 'Op el'k terrein is een groote vooruitgang te bespeuren: op tech nisch, politiek en maatschappelijk terrein. Maar ook is gekomen de groote werk loosheid. De vrede kwam, doch een opge legde vrede, niet door het recht. Er kwam dan ooik geen rust. Een andere ster verscheen: de Volken bond, doch spr. constateerde, dat ook deze weinig meer dan teleurstelling bracht. Twintig jaar terug had de vakbeweging geen beteekenis of invloed. Er is echter vooruitgang. Haar stem wordt gehoord. Zij is een schild voor de zwakken. We zijn op weg naar de bedrijfsorganisatie. Er is wel veel veranderd veel goeds is in dien tijd gekomen. Spr. wijst op de soc. wetgeving enz. Hij herinnert ook aan het vele slechte dat deze jaren ons hebben gebracht. In plaats van verbroedering en vertrouwen zien we schier overal wan trouwen en tegenwerking. Men verwacht het van „den sterken man". Wat is nu onze taak? Onze tijd vraagt beginselvastheid en trouw aan het geko zen ideaal. Niet van beneden, maar van boven zij onze verwachting. Dit zal dringen tot gebed en tot arbeid, tot versterking van de C'hr. vakbeweging. Hierna verkreeg de heer A. de Lange, voorzitter van den Besturenbond te Goes, het woord om te spreken over„Ver hoogde activiteit in moeilijke tijden." Spr. wees in het kort op de crisisom standigheden, waaronder we leven, op de economisch-financieele wanorde, maar ook op de geestelijk-zedelijke verwarring. Wij, Christenen, die zeilen op het kom pas van Go'ds Woord, moeten nu de rich ting aangeven en koers houden. Dat is moeilijk. Maar we moeten ons voor oogen stellen het voorbeeld van de pioniers der Ohr. sociale en vakbeweging uit de vorige eeuw, die, toen het voor de arbeiders ook donker en bang was, den weg hebben ge baand naar de organisatie van den ar beid en van de arbeiders. Spr. schetste den geest, die toen overheerschend was, een geest, waarvan we nu, in Zeeland niet het minst, de nawerking nog ondervinden. Maar tegenover 'dien geest werd geteld en moeten wij' nog stellen den eisch van recht en gerechtigheid naar Gods Woord. Spr. wees er ten slotte op, dat we waar schijnlijk gaan. naar de maatschappelijke ordening. Nu vooral .komt het er op aan de vakbeweging hecht en solide te maken. Nu kan wellicht de 'C'hr. vakorganisatie haar taak als vredes-instituut meer gaan vervullen. Spr. wekte ten slotte de Ghr. arbeiders op tot beginseltrouw en ijverige studie. Hierna volgde bespreking waarvan door drie personen gebruik werd ge maakt. Donderdagmiddag werden de klee- dingstukken, vervaardigd door de M V. te Nieuwdorp en Lewedorp ter bezichti ging gesteld, om daarna te worden ver deeld na overleg met de diaconie der Geref. Kerk. Er waren 181 stuks. Hiervan kwamen 150 stuks ten goede aan de beboeftigen in de gemeente, 19 stuks aan Frieslands Z. O.-hoek en 12 stuks aan Parakan. Donderdagavond vergaderde de A.R. Kiesvereen. Er had bespreking en vast stelling der candidatenlijst voor den ge meenteraad plaats. De uitslag was, dat op de candidatenlijst zulleü worden ee plaatst de heeren J. Hommes, J. v. d. Weele, J. Snoodijk, K. Fraanje Pz., Jan Dekker Sz., Ghr. Zandee, A. J. de Ja ger Ga, J. v. Boven. Hierna hield de heer J. Hommes, wet houder, namens de A.R. raadsfractie een lezing over „Vier jaren Gemeentebeleid". Met groote aandacht werd deze lezing aangehoord. Er volgde een ruime be spreking. Op de vorige vergadering der kiesver een. was gelegenheid gegeven zich op te geven als lid voor een op te richten Pro paganda- en studieclub. Slechts 5 leden gaven zich op, zoodat het bestuur er zich over beraden zal of het tot oprichting van zulk een club komen zal. Ellewoutsdijk. Donderdagmiddag ver gaderde de Raad. Afwezig de heer Meu- lenberg. De verordening op de heffing van op centen op de hoofdsom der personeel'; be lasting wordt, naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten, in dien zin ge wijzigd, dat met ingang van 1 Jan. '35 900 opcenten zullen worden geheven Ter verkrijging van een rijksbijdrage op grond van de wet op de noodlijdende gemeenten is deze verhouding noodzakelijk. Vervolgens stellen B. en W. voor, naar aanleiding van een schrijven van het Ministerie van Soc. Zaken, over te gaan tot het vaststellen van een steunregeling, welke gedurende de perioden, dat de werkverschaffing wegens vorst moet wor den stopgezet, toegepast kan worden. De tarieven door den betrokken Minister vastgesteld, zijn voor gehuwden en kost winners, die uit hun werkloozenkas uit getrokken zijn f 7 per week, benevens f 0.50 per week per gezinslid boven 2 per sonen. Voor kostgangers f 5.50 per week. Voor reglementair nog niet rechthebben den en dubbel-uitgetrokkenen zijn deze bedragen f 0.50 per week lager en voor ongeorganiseerden f 1 lager. Bovendien kan aan gehuwden en kostwinners een huurtoeslag worden verstrekt, overeen komende met 2 3 van hetgeen de huur meer bedraagt dan f 1.50 per wéék. Deze door den betrokken Minister voorgestelde tarieven worden aangenomen. Den heer Jeremiasse wordt medege deeld, dat deze regeling door den raad, be houdens ininisterieele goedkeuring, ook voor andere tijdvakken geldig verklaard kan worden. Die heer Goetheer acht dit zeer raad zaam, omdat de werkverschaffingsobjec ten binnen afzienbaren tijd niet meer te vinden zullen zijn. Gesteund door de hee ren Platsehorre en Joremiasse geeft hij in overweging den betrokken Minister om geldigverklaring 'der steunregeling te vra gen, ook over andere dan vorstperoden. Daartoe wordt met algemeene stemmen besloten en als datum van ingang 15 Maart te verzoeken. Een verzoek van den gepensionneerd waterbouwkundig ambtenaar H. Koole, om een gedeelte van het havenkantoortje tegen een billijke huur als privé-kantoor te mogen inrichten, wordt met 5 tegen 1 stem afgewezen (tegen dhr Stouthamer) omdat bedoelde lokaliteit als betaalge- legen'hei'd der schippers wordt gebruikt en derhalve bestemd is voor den openbaren dienst. Bovendien worden vanuit dit kan toortje de schippersbevolking en anderen van drinkwater voorzien. De heer Goet heer zegt, dat z.i. een gepensionneerd ambtenaar geen werk meer heeft te ver richten. Wanneer de heer Koole toch de beschikking over een localiteit wenscht te hebben is hij' niet onmachtig er een te laten bouwen. De heer Platsehorre wil de •heer Koole verwijzen naar leegstaande woningen zooals in de Kraaienpoel en aan den Nieuwendijk. Een verzoek van P. Gele, rentmeester te Goes q.q., op opheffing van T Everingsc'be voetpad, wordt eveneens afgewezen, op grond van het feit, dat volgens de nieuwe wegenwet binnenkort met de samenstel ling van een geheel nieuwen legger zal moeten worden aangevangen. Alsdan zal de al dan niet opheffing van dat pad wor den overwogen. Ook een verzoek van de beide beurt schippers om vermindering van 'hun abonnementsgeld voor de ligplaats van hun schepen wordt afgewezen. In verge lijking met omliggende gemeenten zijn deze abonnementsgelden hier bijzonder laag. Leden van het stembureau voor de ver kiezingen worden benoemd. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat in de voorlaatste vergadering de prijs van het plaatzand, dat bij wijze van werkver schaffing op het haventerrein wordt op geslagen, werd bepaald op 50 cent per wagenvracht, doch dat het gewenscht ge bleken is dezen prijs per kub. M. te be palen. De prijs wordt vastgesteld op 25 cent per kub. M. Bij de rondvraag vraagt de heer Goet heer of schipper Huijzen het alleenrecht heeft op de lage loskade in dehaven, waar op de voorzitter ontkennend antwoord. De heer Platsehorre informeert naar de af rekening van den kolentoeslag aan de werkloo'zen over de le week, aangezien de leverancier z.i. 4 kg. per werklooze te weinig heeft verstrekt. Door B. en W. is de werkverschaf fing heden onverwachts stop gezet. Een 30-tal werklooze 'gezinshoofden geraken daardoor zonder inkomsten. Het bereiken van het thans toegestane bedrag schijnt de oorzaak te zijn. Wemeldinge. De verkiezing voor den gemeenteraad is vastgesteld op Woens dag 19 Juni 1935. 's-Heer Hendrikskinderen. Gisteravond trad voor de Vereen, voor Ghr, Winter- lezingen als laatste spreker in dit seizoen op Dr van Selms van Hansweert, met het onderwerp: „Onze verkiezing ten eeuwigen leven". Spr. begon met te zeggen, dat het een diep onderwerp is iets zeggen over de ge heimen Gods aangaande de verkiezing. Calvijn in zijn „Institutie", 3e boek, heeft een helder licht verspreid over dit onder werp aan de hand van Gods Woord. Daarbij stelt hij God eerst en het laatst den mensch, de zondaar. Het is ook de zuiver vrije wil Gods ge weest ons uit te verkiezen Hoe dit te weten? Spr. zegt, dat het geen toeval is, dat wij als Güristen g*.boren zijn; dat het geen toeval is, dat wij m de Kerk zijn opgenomen in tegenstelliug met zooveel anderen. Daarom hebben wij ie luisteren naar het Evangelie, en hebben wij te leven naar Zijn Woord. Echter is onze verkiezing geen resultaat van onze goede werken. Het is een zuivere daad Gods. Uit kracht van Zijn rechtvaar digen genadigen wil heeft hij ons geroe pen tot geloof. Geen onrecht wordt bij Hem gevonden. Hij ontfermt zich wiens Hij wil en verhardt wien Hij wil. Elk Christen zal dan ook belijden dat alle roem uitgesloten is en onverdiende zalig heid verkregen is. Ds Koopmans dankte den spreker voor zijn boeiende rede, waarna Dr van Selms met dankgebed eindigde. Ritthem. De Vereeniging voor Chr. La ger Onderwijs hield Donderdagavond haar jaarvergadering. Wegens ongesteld heid van den voorzitter presideerde de heer Jac. Lijnse. Uit het jaarverslag bleek o.a. dat het gemiddeld aantal leerlingen in dit jaar 70 bedroeg. Een kweekeling met acte was op 1 Oct. toegelaten. De nieuwe spelling is ingevoerd. Het aantal leden der ver een. was met enkelen gestegen. De school bibliotheek telt 340 boeken. Volgens het verslag van den penning meester was er een batig saldo. De aftre dende bestuursleden L. G. de Visser en F. de Groot werden herkozen. Het bestuurslid A. F. Meijers hield een lezing over „Opvoeding". Naar aanlei ding van de invoering der nieuwe spel ling op de school zette het hoofd der school aan de hand van tal van voor beelden de voornaamste regels dier spel ling uiteen. Nadat de voorzitter had me degedeeld, dat op Biddag de jaarlijksche ouderavond zal worden .gehouden, ein digde Ds de Ru met dankzegging. 0.- en W.-Souburg. De alhier gehouden collecte voor het Koningin Moeder-Her denkingsfonds heeft opgebracht f 337.82" bruto, waarin een bedrag begrepen is van ruim f 68 wat in Ritthem is opge bracht. (Belangeloos.) Het Raadsverslag van gisteren kwam vanmorgen te laat in ons bezit, om het vandaag nog op te nemen. We vol staan voor heden met de mededeeling, dal de begrooting met de stem van den hee* Leenhouts tegen is aangenomen. Bij de rondvraag wordt een scherpe discussie gevoerd over de weigering van den wnd. burgemeester aan een café-hou der om diens café's Zaterdagsavonds lan ger dan 12 uur open te mogen hebben. Een voorstel van den heer de Priester om dit verzoek van den café-houder toc'h toe te staan wordt verworpen met 6 te gen 4 stemmen. Meliskerke. Donderdagavond is alhier in den ouderdom van 73 jaar plotseling overleden dhr H. Schoe. Hij; was tal van jaren lid der Kerkvoogdij', eerst als no tabel en daarna als kerkvoogd. Sedert het vertrek van dhr Rademaker was hij secretaris-kerkvoogd. Verder was hij voorzitter van de Kolenvereen. en secr.- administrateur van het plaatselijk vee fonds. Colijnsplaat. H. M. Haringman f. Hedennacht is alhier overleden in den ouderdom van 60 jaar de heer H. M. Ha ringman, wethouder dezer gemeente en kassier der boerenleenbank. Voorts be kleedde de heer Haringman meerdere bestuursfuncties. De gemeente verliest in hem iemand die in het openbare leven een vooraanstaande plaats innam. i Donderdagavond vergaderde alhier de vereeniging voor Geref. Schoolonder wijs onder voorzitterschap van Ds M. Bons. Aanwezig waren 29 leden. Versla gen werden uitgebracht door secretaris en penningmeester, die beiden 'tot dank baarheid stemden. Herkozen werd tot be stuurslid dhr J. van Dis. Gekozen in de vacature D. Wilderom (door bedauken) D's H. Veenstra. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Almkerk, F. K. van Evert te Hellevoetsluis. Bedankt voor Rotterdam, dr H. v. Oyen te Breda. Haamstede. Door den kerkeraad der Oud-Gereformeerde Kerk alhier is bij request aan H. M. de Koningin te kennen gegeven, dat besloten is uit het verband der Oud-Gereformeerde Kerken te treden en zich te voegen bij de Gereformeerde Gemeenten in Nederland. Thans is bij missieve van den Minis ter van Justitie medegedeeld, dat ge noemde gemeente is ingeschreven onder nr 91 van de genummerde lijst der Ge reformeerde Gemeenten in Nederland on der den naam: „De Gereformeerde Ge meente te Haamstede".

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2