Onverandei Rechtszaken Telegrammen. Finantiëele Berichten Marktberichten. Burgerlijke Stand Ingezonden Mededeellng. touwcre- r parti- erz. Mij. een spe- sdelij'ken van de ;eer be- vervult bekwa- hierdoor ï*3ggs® 0m e„K..- T06 .pop 20 et P« pon*l bMONS len0.m.n» ^|iCtp.,,lPo„d 30etp«f'IJP° van de Openbare Arbeidsbemiddeling omstreeks het begin van deze eeuw. Vervolgens wijst bij op de verdere ont wikkeling van deze organisatie, boe aan vankelijk, op enkele uitzonderingen na, slecbts arbeidsbeurzen werden gesticht in de grootere plaatsen. In haven- en in dustriesteden werd reeds spoedig door velen van de bemiddelingsorganen ge bruik gemaakt. Pas in de jaren 1910 tot 1921 werd in dit verband aan den landbouw aandacht geschonken. Na de groote plaatsen volgden geleide lijk de kleinere gemeenten en gingen ook deze tot stichting van een beurs of agent schap over. Vooral in den landbouw werd aanvan kelijk weinig bemiddeld. In de eerste plaats kwam dit, omdat in sommige stre ken, vooral in het Noorden van ons land, vele particuliere bemiddelaars werkten; anderzijds werd vaak gemis aan vertrou wen geconstateerd. Vaak werd beweerd dat van het rijtje af bemiddeld werd; hetgeen daarop neer komt, dat zij die het langst staan inge schreven, het eerst voor plaatsing in aan merking zouden moeten komen. In sommige gemeenten gelukte 't reeds spoedig de onjuistheid van deze bewerin gen aan te toonen. Veel hing daarbij ai van de activiteit van den bemiddelaar. Deze moet voor zijn werk voelen. Spr. toont verder aan het groote gemak en voordeel dat werkgevers en werkne mers van een goed bemiddelingsorgaan kunnen hebben. Hoeveel teleurstelling kan worden voorkomen wanneer het bemiddelingsor gaan het centrale punt vormt waar vraag en aanbad op de arbeidsmarkt samenko men. Daarbij komt, dat, naar mate men meer van de bemiddeling gebruik maakt, de bemiddelaar beter georiënteerd, en dus beter in staat, is op de meest juiste wijze te bemiddelen. Hierbij komt nog, dat als gevolg van de tijdsomstandigheden duizenden bekwame arbeiders werkloos zijn. Willen deze voor eenigen overheidssteun in aanmerking komen, dan moeten zij bijl de bemidde ling als werkzoekende ingeschreven staan. Wanneer nu de werkgevers hun aan vragen om personeel bij datzelfde orgaan indienen, krijgt dit „ingeschreven zijn als werkzoekende" een veel grootere beteeke- nis. Immers, dan pas ontstaat de kans, dat men daardoor werk zal vinden. Waar de agenten vaak tevens belast zijn met de controle op werkloosheids verzekering etc., za.1 ook dit laatste ge makkelijker en beter kunnen worden uit gevoerd wanneer ook de werkgevers van zijn diensten gebruik maken Vervolgens worden genoemd de streken waar de bemiddeling in den landbouw wel ingang gevonden heeft en de resul taten die daardoor zijn bereikt. Spreker toonde aan, dat daarmee niet enkel belangen van werkgevers en werk nemers, maar ook gemeenschapsbelangen werden gediend. Mede als gevolg van deze resultaten meent hij dat ook in andere streken suc ces mag worden verwacht. Hij doiet een beroep op alle B.V.G.-leden om de ar beidsbemiddeling in den landbouw te helpen bevorderen. Afd. West-Zeeenwsch-Vlaanderen van den C. B. T. B. Maandag werd in de Stadsherberg te Oostburg het 10-jarig bestaan van boven genoemde organisatie herdacht. De voorzitter, de heer M. Quaak van IJzendijike, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en verwelkomde daarna de aanwezige leden en gasten, in 't bijzonder den directeur der C.B.T.B. Hij deed vervolgens mededeeling van in gekomen schriftelijke gelukwenschen, o.a. vain de- Centrale A. R. Kiesvereen. Sluis en van den heer de Feijter, burgemeester van Zaamslag. Verder werd door den voorzitter een terugblik geworpen op het achterliggende tijdperk, een periode van strijd en bloei en zegen. Vervolgens gaf dhr W. de Hullu, secr., een historisch overzicht, waaruit bleek, dat de afd. bij haar oprichting 28 leden telde en thans de 100 overschrijdt en nog steeds groeiende is. Dankbaar herdenken wij den arbeid der voortrekkers in dit gewest, welke den grondslag hebben ge legd voor onze Chr. organisatie. Meerma len heeft deze bewezen, offers te kunnen brengen. In 1929 werd een onderafd. op gericht, die een poterbewaarplaats heeft gebouwd. In 1930 is door de afd. een complete schoninginrichting aangeschaft plus poetsmachine, terwijl eveneens is opgericht een bureau voor den verkoop van zaaizaad en pootgoed. Voor dit alles was noodig moed en doortastendheid door deze kleine groep van pioniers. Schouder aan schouder is gestreden en begrepen het groote belang van een eigen organisatie, zoowel geeste lijk als stoffelijk. Onder leiding van deze organisatie kwam in 1932 een afd. van den Chr. Boeren en Tuinders Jongeren Organisatie tot stand. Zij zag haar leden tal in twee jaar tijds verdubbelen. Als voorportaal van den C. B. T. B. is zij van groote waarde. Ook hiervan geldt het, wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Sluit de gelederen. Na de pauze werd het woord gevoerd door den heer Mr W. Rip van 'sGraven- hage. Spr. begon met de jubileerenide afd. geluk te wenschen, waarna enkele ingezonden vragen werden beantwoord. Vervolgens kwam spr. tot zijn eigenlijke rede. De C.B.T.B. is geen crisisproduct; na een 15-jarig bestaan is gebleken dat hij zijn plaats met eere heelt ingenomen in het agrarisch bedrijfsleven. De C..B. T.B. is ook geen technische vereeniging maar een standsorganisatie met en voot onze Chr. Boeren en Tuinders in Neder land. Alleen onze strijd voor het Chr. Land bouwonderwijs rechtvaardigt het bestaan van den bond. Hij wenscht principieele voorlichting te geven voor alle terreinen des levens. Tegenover het neutrale stelt hij het Chr. beginsel. Voor de technische vraagstukken wenscht hij loyale samen werking met de centrale organisaties. De C.B.T.B. wenscht niet de agrarische be langen tegen de middenstandsbelangen uit te spelen, maar iedere groep op zijn eigen plaats te laten. Krachtens zijn be ginsel staat hij' achter de regeering, ook in tijden van regel op regel. Zijn be doelen is te belijden en te beleven het ide aal waarvoor wij; strijden. Hierna werd door Ds F. A. Visser, Ned. Herv. predikant te Cadzand, een slotwoord gesproken. Aan de hand van Lev. 25 23 ontwik kelde spreker een drietal gedachten. Dit ernstige woord wekte op tot dankbaar heid, tot verootmoediging en bemoedi ging. De voorzitter sprak tenslotte een kort dankwoord, waarna Ds Visser met dank zegging sloot. De vergadering werd door een 86-tal personen bijgewoond. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden, zonder dat het rijtuig was voorzien van een spiegel waarmede het links achterliggend weg gedeelte kan worden overzien en terwijl de lading breeder was dan 2.35 M.: L. K. te Nieuw en St. Joosland f2 plus f3 b. of 2 d. h. plus 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig dit zonder voldoende toezicht op een weg la ten staan, anders dan met in rust ge- brachten motor: J. M. te Vlissingen f 3 b. of 3 d. h.; P. C. B. te Vlissingen f 3 b. of 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig/rij wiel niet indien hij voornemens is stil te houden, snelheid te verminderen of van richting te veranderen van dit voornemen tijdig doen blijken: Ch. M. B. te Goes f 5 b. of 5 d. h.; J. J. de R. te Vlissingen f2 b. of 2 d. h. Als bestuurder van een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg hou den: Ja. S. B. te Schore f 2 b. s. 2 d. h. Met motorrijtuig een rijwiel inhalen en voorbijgaan terwijl daarvoor niet voldoen de gelegenheid bestaat: B. J. S. te Goes f 25 b. s. 10 d. h. Weg in gesloten verklaarde richting berijden: P. D. te 's Heer Arendskerke, H. W. J. te 's Heerenhoek, B. A. M te 's Heerenhoek, allen vrijspraak; L. D. te Gapinge f0.50 b. of 1 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden, zonder dat het rijtuig is voorzien van ten minste twee onafhankelijk van elkander krachtig werkende remmen: J. A. R., te Zuid- zande: f5 of 5 d. h.; J. A. v. B., te O. en W. Souburg f 2 of 2 d. h.; P. W. G. V. te Kloetinge f 5 of 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden, dan wel het rijtuig op een weg laten staan zander dat het rijtuig is voorzien van de voor geschreven verlichting en (of) zonder dat het nummer met letter op de voorge schreven wijze is verlicht: M. P. v. H. te Vlissingen f 3 of 3 d. h.; J. de R., te Co- lijnsplaat en P. Z. te Goes, ieder f 5 of 5 d. h.; W. v. d. E. te Goes f 6 of 6 d. h.; G. P. F. S. te Serooskerke f3 of 1 d h. Als bestuurder van een motorrijtuig een motorrijtuig tegenkomende binnen de 100 M. afstand daarvan een verblindende verlichting voeren: L. G. v. d. W. te Mid delburg f 1 of 1 d. h. Als bestuurder van een rijwiel daar mede over een weg rijden zonder dat het rijwiel is voorzien van ten minste één bel: B. A. de H. te 's Heerenhoek f 2 of 2 d. h. Als bestuurder v&n een rijwiel daar mede over een weg rijden zonder dat het rijwiel is voorzien van ten minste één rem: Ma. V. te Kapelle f 2 of 2 d. h. Met rijwiel rijden zonder behoorlijke verlichting of reflector: L. de B., te Vlis singen f 2 of 2 d. h.; Wa. S. te Krabben- dijke, L. v. d. H. te Kruiningen ieder f 3 of 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden zonder dat behoorlijk zichbaar is het nummer met letter: J. S. te Bergen op Zoom f 10 of 10 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig de vrijheid en de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: P. J. te Oost- zaan f 40 of 20 d. h., met niet-ontvanke- lijkverklaring der civiele vordering van G. B. K.; A. B. te Biezelinge: f50 of 25 d. h., met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van drie maanden. Straatschenderij.: W. V. te Zoutelande f 10 of 5 di h. Openbare dronkenschap: A. B. te Oost en West-Souburg: drie dagen hecht. Eenig voorschrift ter voorkoming van gevaar voor begunstiging van misdrijven, met betreking tot het verkeer op bepaalde watergebieden overtreden: N. J. H., te Wemeldinge f5 of 1 w. t.sch.; J. J. de K., te Hansweert f2 of 2 d. h.; B. A. B. te Hansweert f 5 of 3 d. h.; J. D. Jz., te Wemeldinge 2 maal f2 of 2 maal 2d. h. Dronkenschap op den openb. weg: G. M. F., te Vlissingen f 10 of 10 d. h. Dronkenschap op den openb. weg, ter wijl tijdens het plegen van de overtreding nog geen jaar verloopen sedert het ple gen van een gelijke overtr.: L. de N. te Vlissingen: 2 d. h. Als schipper niet in acht nemen de wettelijke voorschriften vastgesteld tot voorkoming van aanvaring of aandrij ving: L. de N. te Arnemuiden, f 5 of 5 d. h.; E. F. R. te Philippine f 5 of 3 d. h.; J. v. B. te Arnemuiden 3 maal f 3 of 3 maal 3 d. h.; W. v. B. te Arnemuiden 3 maal f 2 of 3 maal 2 d. h. Terwijl het hem uit den aard zijner be trekking niet vrij1 staat langs den spoor weg loopen: J. v. d. P. te Kloetinge f 3 of 2 d. h. Een vuurwapen en munitie voorhan den hebben: J. R. te Wolphaartsdijk f 5 of 1 w. t.sch., met verbeurdverklaring van het in beslag genomen flobertgeweer en tien patronen. Overtr. Arbeidswet: J. de V., te Vlis singen 2 maal f3 of 2 maal 3 d. h. Idem M. B. S. te Middelburg 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. h. Overtr. Winkelsluitingswet: G. de J. te Waarde, K. G. L. te Waarde, M. S. te Waarde, K. de J. te Waarde; G. J. de G. te Waarde: allen onslag van rechts vervolging. Eigendunkelijk het gebruik der open bare wegen door het krijgsvolk belemme ren: H. de K. te Oost- en West-Souburg f 0.50 of 1 d. h. Overtr. van het bepaalde in art. 7 deT wet houdende maatregelen ter bevorde ring van een evenredige vrachtverdeeling in de binnenscheepvaart: L. S. te Goes gedom.: f 10 of 10 d. h. Als schipper niet op de buitenzijde van het schip waarmede hij een Rijkskanaal bevaart den naam van den schipper op de vaste deelen van het schip vermeld hebben: J. v. d. H. te Amersfoort gedom., f 5 of 5 d. h. In de provincie Zeeland handelen in strijd met het Regl. op de Wegen en Voetpaden in Zeeland: P. N. te Oude- lande: f 3 of 3 d. h. In de provincie Zeeland zich ophouden in een rijtuig dat zich bevindt op een der Prov. steigers, tweemaal gepleegd: W. J. K. te 's Hertogenbosch 2 maal f 3 of 2 maal 3 d. h. In de gemeente Vlissingen op den open baren weg binnen de bebouwde kom der gemeente wateren anders dan in de daartoe bestemde bakken: P. K. te Vlis singen f3 of 3 d. h. In de gemeente Baarland den openb. weg verontreinigen door vuilnis: G. V., te Wemeldinge f 3 of 2 d. h. In de gemeente Baarland voorwerpen aan de huizen te koop aanbieden zonder voorzien te zijn van een bewijs van ver gunning van B. en W.: H. J. J. D. ge dom. te Hulst f 3 of 3 d. h. Als houder in de gemeente Heinkens- zand van een vergunningslocaliteit niet zorgen dat die localiteit van 225 uur gesloten is en niet zorgen dat een of meer deuren daarvan onbelemmerd toeganke lijk zijn voor alle ambtenaren van politie: Pa. F. te Heinkenszand 2 maal f 3 of 3 d. h. voor iedere boete. Politierechter te Middelburg. Zitting van 19 Februari 1935. De volgende personen waren gedag vaard: F. S., 57 jaar, koopman te Zaamslag, wegens diefstal van een rijwieltasch, toe behoorende aan Elise de Koning te Osse- nisse op 4 Jan. 1935. Eisch en uitspraak: vrijspraak. Mr Goedbloed, sloot zich bij dien eisch aan. W. A. de J., 23 jaar, poelier te Biervliet wegens opzettelijke beleediging van Maria Wilhelmina Faas te Biervliet op 1 Jan. 1935. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. E. G. L., 38 jaar, zonder beroep te Hulst wegens beleediging van Edmond Alphons Thijs, te Hulst op 2 Jan. 1935. Eisch: f 20 qf 20 d.; uitspraak: f 10 of 5 d. A. L., huisvr. van H. d. L., 39 jaar, zonder beroep te Breskens, wegens belee diging van Elisabeth Ribbens te Groede op 3 Jan 1935. Eisch en uitspraak: f 15 of 10 dagen. P. L., 23 jaar, chauffeur te Koudekerks, wegens mishandeling van zijn vader, door hem te slaan en te stompen, gepleegd te Koudekerks op 9 Jan. 1935. Eisch en uit spraak: 1 week gev. straf, voorw. proef tijd 2 jaar, C. W., 31 jaar, taxi-ondernemer te Middelburg, wegens mishandeling v. Pie- ter de Kuiper te Middelburg, op Januari 1935, door hem te slaan. Eisch: 1 week gev. straf, voorw. proeftijd 3 jaar en f 20 of 10 d.; uitspraak: f 20 of 10 d. C. P. v. d. H., 26 jaar, werkm. te Haam stede, wegens diefstal van een auto-sleu teltje, toebehoorende aan Gornelis Dijk man te Haamstede op 10 Dec. 1934. Eisch 1 mnd gev. straf; uitspraak: 1 week gev. straf. L. B., 20 jaar, koopman te Zierikzee, wegens diefstal van een aantal baalzak- ken toebehoorende aan J. van Gastel te Zierikzee op 4 Jan. 1935. Eisch: 6 weken gev. straf; uitspraak: 3 weken gev. straf, voorw. proeftijd 2 jaar. E. H. F. W., 19 jaar, liedjeszanger, zon der vaste woonplaats, wegens beleediging van den veldwachter 't Jong, toen deze dienst deed, te Schoondijke op 4 Dec. '35. Eisch en uitspraak f 20 of 10 d. Hooger beroep. Door J. A. G., 32 jaar, koopman te Middelburg, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den politierechter van 5 Febr. j.l., waarbij hij wegens wederspannigheid en beleediging van een ambtenaar is ver oordeeld tot f 20 of 10 dagen hechtenis en 1 maand gev. straf voorw. met een proef tijd van twee jaar. Tweede Kamer. DEN HAAG. Een voorstel van den voorzitter om de aangevraagde interpel latie Sc'halker inzake den noodtoestand van de kleine boeren en tuinders niet toe te staan daar deze aangelegenheid bij de landbouwcrisisbegrooting aan de orde komt wordt met 68 tegen 4 stemmen (die van de communisten) aanvaard. Bij de voortgezette behandeling van do Indische begrooting en van de drie mo ties Effendi repliceert de heer Cramer, die betreurt, dat de Minister niet wil me dewerken aan het verstrekken door Ne derland van een uitkeering aan Indië. Spr.'s fractie is tegen de eerste motie Effendi (uitkeering 100 millioen door Ne derland aan Indië), voor de tweede (op heffing interneeringskamp boven D'igoel) en tegen de derde (niet preventief gevan gen zetten van geïnterneerde personen). De heer van Boetzelaer repliceert. Hij acht de economische toestand in Indië wel ongunstig, doch de voedings toestand is niet onbevredigend. Spr. zal tegen de motie's Effendi stem men. De heer Westerman acht ook voor Indië de tijd van de liberale economie voorbij. Eerste Kamer. DEN HAAG. Voortgezet wordt de behan deling van de begrooting van het depar tement van binnenlandsche zaken voor 1935. De heer Drooglever For- t u y n betoogt dat zoo spoedig mogelijk weer moest worden gestreefd naar een krachtig zelfstandig bestuur der gemeen ten; thans leven we in een overgangs stadium. De heer De Zeeuw betoogt, dat de fout der regeering is, dat ze de omvang der werkloosheid niet heeft voorzien. De gemeenten zijn vastgeloopen niet door eigen beleid, doch doordat ondanks ver minderde rijksbijdragen ze moesten blij ven betalen volgens de rijksvoorschriften. TIEL. Tengevolge van het nog steeds uitblijven van de steunuitkeering over 1933 aan de markttuinders in deze om geving,hebben de burgemeesters van Bommel, Eist, Gemdt en Huisen zich in een uitvoerig schrijven gewend tot den Minister van Economische Zaken tenein de deze uitkeering en ook die over 1934 te bespoedigen. ROTTERDAM. In den afgeloppen nacht is op het gebouw van Maatschappelijk hulpbetoon te Rotterdam een bomaanslag gepleegd. Om half drie werden de bewoners in de omgeving van het gebouw opgeschrikt door een hevigen slag. Politie snelde toe en vond een uit elkaar geslagen stuk gas buis, dat in een rooster, dat diende voor luchtverversching van den kelder, was neergezet. De schade is gering. De politie arresteerde 3 mannen die in de omgeving op verdachte wijze rond slenterden. Zij behooren tot een commu nistische vereeniging. Hazardspelers overvallen. AMSTERDAM. De politie heeft gister avond een inval gedaan in een perceel aan den Amsteldijk. Het vermoeden dat hier gelegenheid werd gegeven tot hazardspel 'bleek juist te zijn. Behalve een 5-tal per sonen, dat toen de politie binnentrad op hield met dit spel, werden ook de onder nemer en een 26-jardge diamant-hande laar naar het bureau 'gebracht. Gebleken is, dat in deze gelegenheid meermalen om groote bedragen wordt ge speeld. GENNEP. Hedenmorgen is de 40-ja- rige ongehuwde Mej. A. D. uit Gennep, die doof was en niet op het fietspad reed op den Rijksstraatweg door de eleotrische ti am aangereden, aan de gevolgen waar van zij korten tijd later is overleden. Aanrijding. OMMEN. Maandagmiddag reed een bijna 70-jarige scharenslijper V. te Le- mele in deze gemeente met een driewie- iige transportfiets. De man reed eerst links v&n den weg en trachtte daarna over te steken. Hij werd daarbij door een auto aangereden en op slag gedood. ROTTERDAM, Op aanwijzing van d« Rotterdamsche politie is gisteren op het station te Amsterdam aangehouden de 33-jarige J. V. Met deze aanhouding bleek de politie een goeden Blag te hebben ge slagen. J. V. heeft zich aan tal van oplichtin gen schuldig gemaakt. Na zijn aanhou ding konden een 6-tal schrijfmachines, die V. in Den Haag gekocht maar niet had betaald en te Rotterdam en Den Haag bij de bank van leening waren beleend, achterhaald worden. Autobus door trein gegrepen. APELDOORN. Maandagavond is te Apeldoorn op de Brinklaan een autobus van de Apeldoornsche Bus-Mij. op den spoorwegovergang ingesloten geraakt doordat zij den overweg, die op eenigen afstand bediend wordt, opreed terwijl de afsluitboom aan den overkant reeds ge sloten was en de andere boom daalde toen de bus zich op den overweg bevond. De bestuurder en de 5 passagiers wisten nog tijdig de bus te verlaten en zich in veiligheid te brengen. De achterkant van de autobus werd door den trein stukge reden. Schip gezonken. SHANGHAI. Het Chineesche kust vaartuig Foeloeng is in den hevigen storm ten noorden van Foetsjai gezonken. Meer dan 100 personen, passagiers en leden der bemanning, worden vermist. Slechts 1 persoon kon worden gered. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers lieden H. V. A. 170 172V« Ned. Handel Mij. 28* 28 Philipslampen 228Vi 229 Unilever 89* 90'/i A. K. U. 33 33 'A Amsterd. Rubber 97Vz 98* Kon. Olie 138* 141 Deli Mij. 136 136 Scheepvaart Unie 38 54 39 4 pet. Nederland 1934 10118/» 1017/b 4 pet. Ned.-Indië 1934 1017/i8 lOlVs U. S. Steel 21"/» 227/« Anaconda Copper 6s/s 7 Beth. Steel 18 19Vs Shell Union 4s/s 4* De Amerikanen hadden natuurlijk van daag de meeste belangstelling, en hoewel schoorvoetend en omzichtig, werden deze aandeelen door het Hollandsche publiek uit de markt genomen. Van deze betere tendenz profiteerde ook de locale afdee- ling, waar vrijwel alle soorten eenige koerswinst konden boeken. Men voorspelt ook voor 3V2 pot. Noord-Holland een goed succes. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Febr., 2.30 u. Londen 7.22—7.23*. Parijs 9.73—9.78 Berlijn 59.2959.34. Brussel 34.5034.54. New-York 1.467/s-4.47 GOES. 19 Febr. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Goudgerst 66.10, ha ver 6, kookerwten 910.10, kroonerw- ten 9—9.75, schokkers 1012, bruine boonen 8—12 per H.L. Eieren per 100 stuks f2.10, per 25 f O.521/2, per 100 stuks f3.10, eendeie ren f2.10, poelje-eieren fl.50. Boter p. kilo f 1.55, per pond f 0.77i/2, per pond aan part. f0.87i/a, fabrieksboter f 0.90, afwijkende boter f0.60 per pond. Noteering handelaren: boter 1ste srt 65 ct. per pond, met inbegrip omzetbel. handel zeer slecht, eieren per 100 st. f 2.10, poelje-eieren per 100 f 1.50. Noteering V. P. Z.: Aanvoer 8968 st. Prijs f2.30 per 100 st. GOES. V. V. „Zuid-Beveland". Veiling van Dinsdag 19 Febr. 1935. Peren: Com- tesse de Paris 1215, Gieser Wildeman 1013, St. Remy 12, Kleiperen 512, Appels: goudreinetten 30, zure bellefl. 23, zure armgaarde 18, IJzi'ken 47, P. d'Orange 1624, alles per 100 k.g. Diversen: kas veldsla 2225, spruiten 1013, witlof 811, idem 2e en 3e soort 37, schorseneeren 10, selderie- knollen 3, uien 1.10, witte zaaiboontjes 8, alles per 100 K.G. Bloemkool 5, gans eieren 8.20, "kipeieren 2.102.50, alles per 100 stuks, prei 8, tulpen 1317, bed den per 100 bos, Aaronskelken 17, Den neb oompjes 2223, beiden per 100 pot. Honing 0.35 per flacon. Van 11—16 Febr. WEMELDINGF. Geboren: Martina Jo hanna, d. v. Gornelis Pieter Feytel en Cor nelia de Schiper. Van 115 Februari. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: P. Bosschaart, 24 j. jm. en A. W. Tevel, 23 j. jd. Bevallen: L. Roijnierse geb. de Bree, z.; A. Jobse geb. Alewijnse, d.; W. Brouwer geb. GGrims, z.; D. Joziasse geb. Goed- bloed, z. (levenl.) a Overleden: A. Wielemaker, 63 j., we duwnaar van A. Harpe.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3