DE ZEEUW TWEEDE BLAD Uit de Provincie De Pastorie aan Zee VAN MAANDAG 18 FEBR. 1933, Nr 118. TREURIGE VOORLICHTING. Over de crisismaatregelen der regee ring worden heel wat onjuistheden ver kondigd, zegt de „Neder 1." Wij wijzen in dit verband op de rede door het lid der Tweede Kamer, ds G. H. Kersten, uitgesproken op de laatste j aarvergadering. Handelende over de maatregelen der Regeering tot afslachting van het rund vee zegt hij woordelijk: „Weder worden 150.000 stuks rundvee afgeslacht en ingeblikt, hoewel men weet, dat het blikvleeseh niet te verkoopen, ja, niet weg te geven ia." In werkelijkheid is de afzet dezer blik ken welke tegen 25 en 35 ct. per stuk aan de werkloozen worden verkocht, enorm. Alleen in de laatste vier weken werden 2.228.353 bussen bij de gemeentebesturen geplaatstl Voorts wekt ds Kersten den indruk, als of het blikvleeseh van slechte hoedanigt- heid is. Zoo zegt hij in zijn rede vol ver ontwaardiging lot de Regeering: „Millioenen blikken vleesch zijn bedor ven." In werkelijkheid werden in het eerste jaar van de afslachting van de millioe nen bussen, die werden geproduceerd, slechts 12.000 afgekeurd. Zulks was een gjvolg van onoordeelkundige behande ling, bewaring, e.d. Door de ervaring, die in het eerste jaar is verkregen, zal dit ge tal thans lager worden. Voorts wordt de indruk gewekt alsof de Regeering de boeren, die gewetensbe zwaren hebben, achtervolgt. Dis Kersten zegt in dit verband: „Gedagvaard en veroordeeld en in de gevangenis geworpen zijn zij, die om der consciëntie wille zich niet mochten onderwerpen aan menschelijke verorde ningen die tegen Gods ordinantiën in gaan. Van hun veestapels beroofd en in •hun bestaan onmogelijk gemaakt zijn ge trouwe onderdanen." Ook hier is de werkelijkheid precies andersom. Artikel 5 lid 1 van het Oisis^ Organisatiebesluit 1933 schept de moge lijkheid, dat gewetensbezwaarden van de verplichting tot organisatie worden vrij gesteld. De uitvoering van dezen regel ge schiedt met groote zorg. Alle gewetensbe zwaarden hebben zich kunnen aanmel den. Het zijn er eenige honderden. De ge vallen worden éen voor éen onderzocht. Zoo noodig wordt vrijstelling verleend om zich aan te sluiten bij een crisisorgani satie. D'eze vrijstelling blijft gehandhaafd zoo lang de crisisregelen niet worden ont doken. Wij kunnen het bij deze enkele voor beelden laten. Ongelukkig de volgelingen, die zoo door hun leider worden voorgelicht. Gedenkteeken voor wijlen H. M. de Koningin-Moeder. Zaterdagmiddag had in de Sociëteit de Vergenoeging te Middelburg op initiatief van het bestuur der vereen. „Uit het VolkVoor het Volk" te Middelburg de installatie plaats van het eere-comité voor het te Middelburg op te richten ge denkteeken voor wijlen H. M. de Konin gin-Moeder. De Commissaris der Konin gin, Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, die bereidwillig het eere-voorzitterschap heeft aanvaard, heeft na een inleidend woord van den voorzitter van „Uit het VolkVoor het Volk", den heer W. de Graaf, de vergadering gepresideerd, waarin verschillende plannen zijn be sproken. Als voorzitter van het Eere-Comité treedt op de burgemeester van Middel burg, terwijl voorts in dit eere-comité zit ting hebben' genomen de burgemeesters van Vlissingen voor Walcheren, van Goes FEUILLETON door GEORGE MAC DONALD. 21) -o- HOOFDSTUK XVI Toen ik thuiskwam, vond ik Connie op haar uitkijkplekje, waar ze haar heen- 1 gedragen hadden, om de reddingboot te bewonderen. De heele familie was bij! haar de heer Percivale zat naast haar draagstoel en liet haar schetsen zien, die hij in den omtrek gemaakt had. Wyn- nie sitond achter haar en keek naar een teekening, die Connie in de hand hield. „Waarom hebt u die schaduw groen gemaakt" hoorde ik Wynnie vragen, juist toen ik aankwam. De heer Percivale zette zifn bedoeling uiteen en zoo kwam men van het een in het andere, totdat de schilder plotseling onderbrak: ,,'tls toch eigenlijk niet eerlijk, juf rouw Walton, mijn werk te critiseeren, terwijl ge het uwe in de portefeuille houdt." „Maar mijnheer Percivale, ik maakte toch geen aanmerkingen, deed ik wel, Connie?" voor Zirid-Bev®'E,nd, GcMhuig Westelij'k-Z.-Vlaanderen, van Terneuzen voor Oostelijk Z.-Vlaanderen, van Tholen voor Tholen en St. PhUipsland en van Zierikzee voor Schouwen en Duiveland. Het plan is om aan de burgemeesters van alle Zeeuwsche gemeenten een rondschrijven te richten, waarin hun me dewerking wordt verzocht om door het vormen van plaatselijke comité's een zoo algemeen mogelijke inzameling van gel den te houden veór 1 Mei a.s. Waar het volstrekt niet de bedoeling is, de ongeveer tegelijkertijd ingezette actie voor het Koningin Emma-fonds der T. B. C.-bestrijding te benadeelen, was men unaniem van meening reeds nu te bepa len, dat een eventueel overschot van de inzameling voor het gedenkteeken, aan dit fonds zal worden afgedragen. Strijd tegen verboden taxi-ondernemingen Ook op 't eiland Tholen is de strijd te gen de taxi-ondernemers, die op geregel de tijden passagiers vervoeren, aangebon den. 'n Taxi-ondernemer uit St. Maar tensdijk, die op geregelde tijden couranten vervoert vanaf het station te Bergen op Zoom en die tevens wel eens een enkele passagier meeneemt, werd door den kan tonrechter tot f 150 boete veroordeeld, terwijl de kantonrechter de toezegging deed, als verdachte bleef voortgaan met het vervoeren van passagiers, hij de kans loopt, dat zijn auto's in beslag genomen zullen worden. Jaarwedden burgemeesters. Gedep. Staten van Zeeland wenschen het gevoelen van de Zeeuwsche gemeente raden te kennen inzake een wijziging van de op 1 Oct. 1934 in werking getreden regeling van de jaarwedden van de bur gemeesters enz. Het ligt namelijk in de bedoeling de door met name genoemde burgemeesters doorgebrachte diensttijd als wethouder mede te doen tellen voor de toekenning van periodieke verhoogin gen. Onder deze regeling zullen vallen de thans in functie zijnde burgemeesters van Biervliet, Brouwershaven, St. Kruis, St. Laurens, Philippine, Retranchement en Scherpenisse. Middelburg. Donderdagavond werd on der voorzitterschap van dhr M. Boone de jaarvergadering gehouden van do geitenfokvereen. „Ons Belang". Aanwezig 22 leden. Het ledental bedraagt 72. Er was een nadeelig slot. Besloten werd om dit te doen verdwijnen en het dekgeld dit jaar op 70 cent te brengen. Tot bestuurs leden zijn gekozen de heeren Jac. de Vis ser en G. Davidse. Beslaten werd om een rondgang te houden voor de jaarlijksche keuring en de keuring te houden in de Nadorst. De Ringen van Walcheren van het Ned. Jongel. Verbond en de Chr. Jonge- lingsvereen. en Meisjesvereen. organiseer den Donderdag alhier een Jeugdavond in de Nieuwe Kerk. Toen de voorzitter Ds A. W. de Kluis te Vlissingen de ver gaderden hartelijk welkom heette, waren 40 jeugdvereen. tegenwoordig, en was het kerkgebouw met belangstellenden geheel gevuld. Nadat de voorzitter was voorgegaan in gebed, werd door den Chr. Meisjesbond het Bondslied gezongen, waarna als spreekster optrad mej. E. H. v. d. Schaar te Rotterdam, met het onderwerp: „Waag het". In een eenvoudige, doch boeiende rede wees de spreekster er op, dat zij, die het in volkomen overgave met Jezus Christus wagen, van Hem de kracht ont vangen om in deze moeilijken tijd staan de te blijven. Daarna bracht het Middelb. Strijkorkest „Musica" op zeer verdienstelijke wijze een tweetal nummers ten gehoore. Hierna werd gezongen het Bondslied van het Néd. Jongel. Verbond. Daarna trad als spreker op Dr A. v. Selms te Hansweert, met het onderwerp „Jeugd en verwachting". In een gloedvol betoog schetste de spr., dat de jeugd vele idealen heeft, en wees hij er op, dat vele van die idealen geen werkelijkheid wor den, doch dat zij alleen veilig door dit leven gaan, die hun verwachting alleen op den Heer hun God stellen. Door de Chr. Zangvereeniging „Looft den Heer" te 'tZand, werden op zeer verdienstelijke wijze een viertal nummers ten gehoore gebracht. Hierna bracht het strijk-orkest, onder „Neen, daar beeft ze gelijk in", zei deze. bet voor haar zuster opnemend. „Toch vind ik", voegde zij er aan toe, „dat mijnheer Percivale gelijk beeft, als bij vraagt, om jou werk ook eens te mo gen zien." „Daar heb ik niets op tegen, als mijn heer Percivale er maar aan denkt, dat ik er zelf geen hooge gedachte van heb. Als ik maar bekwaam genoeg was om mijn teekeningen zóó te maken als ik het voelde; dan zou ik me niet schamen om mijn werk zelfs aan den heer Perci vale te laten zien." Alvorens een antwoord af te wachten, liep zij het huis in om wat van haar werk te halen. Ik stond er verbaasd van, hoe mijn dochters plotseling zich gedroegen als vol wassen menschen. Als wij samen iets be spraken, waren het altijd nog zulke kin deren; en nu leken het opeens menschen, die jaren in de wereld verkeerd hadden. Als Wynnie voor mij een boodschap moest doen, liep ze altijd op een drafje, maar nu ging ze rustig met afgemeten passen, niet aanstellerig, maar toch ge heel vrij van kinderlijke wildheid en ik merkte op, dat de heer Percivale haar lief figuurtje naoogde tot ze in huis ver dween. Het duurde niet lang of Wynnie was weer bij ons terug, ofschoon ze op de- leiding van den heer A. A. Calatz nog een tweetal nummers ten gehoore, waar na tot slot werd gezongen het bekende „Lof zij den Heer, den Almachtigen Ko ning der Eere". De voorzitter ging na een dankbaar slotwoord tenslotte voor in dankgebed. DeStor m. Mede door den hevigen wind, ging ten huize van een bewoner van het Molenwater roet in een kachel pijp aan het branden. Politie en brand weer werden te hulp geroepen, maar ge vaar voor erger bleek niet te bestaan. Onder de overblijfselen van den glo rietijd van Walcheren, toen tal van nu verdwenen buitens over het eiland ver spreid lagen, behoort ook het inrijhek met hardsteenen zijkanten van „Zwanen burg", aan den Noordweg tusschen Se- rooskerke en Oostkapelle. De tand des tijds heeft steeds aan deze steenen ge knaagd en ten slotte is een der zijkanten door den storm der laatste dagen ver nield, zooals eenige jaren geleden gebeur de bij den ingang van „Huis Om", tus schen St. Laurens en Serooskerke. Vrijdag trad voor de afd. Middel burg van den Ned. Chr. Vrouwenbond op Ds Oussoren te Middelburg met het onderwerp: Evolutie of Révélatie. Spr. begon met er op te wijzen, hoe in het be gin der vorige eeuw de wijsbegeerte tot een zekere afsluiting is gekomen en men het verschijnsel kan constateeren, dat de genieën der natuurwetenschap met een zekere minachting neerzien op de zoe kende en tastende wijsgeeren en theolo gen. Het idealisme heeft niet bevredigd, het theologisch denken is losgemaakt van het vaste fundament. „De menschen van het nuchtere feit, wij'zen spottend naar die op de wolken varende droomers". De na tuurwetenschap dient zich nu aan als wijsbegeerte en zal op grond van „on weerlegbare feiten" ons de dogmatiek van het materialisme als hoogste wijsheid presenteeren. De évolutie-theorie wordt een wereldbeschouwing. Niet God, maar de stof is eeuwig. Niet juist is: „ik ge loof in God den Vader, den Almachtigen Schepper van hemel en aarde," maar dit geloof is juist: „Ik geloof in de eeuwige stof". Niet is juist: „Ik geloof dat God in Zijn Raadsplan van eeuwigheid alles heeft voor gedacht", maar? „Ik geloof, dat de onbewuste stof langzamerhand tot be wustzijn is gekomen. Hier staat dus geloof tegenover onge loof. Geloof in God tegenover geloof in de stof. De evolutie-theorie toegepast op de Heilige Schrift heeft het geloof bij dui zenden ondermijnd; het Woord des Hee ren is verscheurd door de Bijhelcritiek; hoewel men door de opgravingen op ver schillende punten gedwongen is van deze agressieve houding terug te komen. De évodutie-theorie heeft haar tijd ge had. Als Christenen aanvaarden we wel óvolutie, maar geen évolutie zonder een transcedent en immanent God. De Christen gelooft in de révélatiei In God's Openbaring zoowel in de natuur als Heilige Schrift en rust in de wetenschap, dat God, Die met Zijn almachtige en al- 'Cmtegenwoordige kracht hemel en aarde, mitsgaders alle schepselen als met Zijn hand onderhoudt en regeert, om Chris tus' wil Zijn God en Vader is". Goes. 13 en 14 Febr. werd in de zaal van het „Schuttershof" de jaarlijksche ringfeestavond van het Verbond van Chr. Meisjesvereen. in Nederland gehouden. Door het groote aantal leden (700) wer den er twee avonden met hetzelfde pro gramma .gehouden. De leiding berustte bij Ds Wagner en Ds v. d. Waa. Geopend werd door de pres. mevr. van den Brink, daarna wijdingswoord door bovenge noemde predikanten. Verslagen van secr. een penningmeesteresse. Door verschil lende vereenigingen werden keurige stuk jes voorgedragen. Na de pauze sprak zuster M. L. W. Schooh uit Apel doorn over haar werk bij de medi sche zending in de Minahassa. Het slot woord werd den eersten avond gesproken door mevr. Wagner-Reerink, hoofdbe stuurslid van het Verband. Daar zij ver hinderd was de tweede avond aanwezig te zijn, heeft toen Ds v. d. Waa die taak waargenomen. zelfde bedaarde manier was komen aan stappen. „Heusch, mijnheer Percivale, wat u te zien krijgt is niet van beteekenis", zeide ze, terwijl ze hem de portefeuille over handigde. Zij bukte zich als om haar ver legenheid te verbergen en om zich een houding te geven verschikte zij de kus sens op Connie's draagstoel. Men kon duidelijk merken, dat ze, ofschoon tot nu toe totaal onverschillig hoe men over haar kunstaspiraties dacht, den innigen wensch koesterde, dat haar werk in Per- civale's oogen niet geheel minderwaardig zou blijken te zijn. En ik zag tegelijkertijd dat Connie's groote oogen aandachtig het geheele tooneeltje in zich opnamen. Wat voelde zij fijn! Dadelijk kwam ze haar zuster tegemoet in haar verlegenheid: „Toe Wynnie, geef me je hand eens en probeer eens, of je me niet een centimeter meer op mijn rug kunt draaien. Dat mag toch wel, vader?" „Ik zou het niet doen, kind, want de dokter heeft gezegd, dat we precies zijn voorschrift moesten opvolgen. Volgende week komt hij hier, probeer het in ieder geval tot zoolang uit te houden." Intusschen was onze schilder met de teekeningen naar het „storm torent je" ge wandeld een klein gebouwtje met vier kante raampjes, vanwaar de kustwacht met haar kijkers een breed uitzicht had Krulnlngen. Vrijdagavond vierde de Knapenvereen. „Obadja" haar 51ste jaarfeest, onder leiding van haar eere- voorzittor dhr W. de Back. Het ledental is iets achteruit gegaan. Door de jongens werden stukjes voorgedragen en een pan- tomine uitgevoerd. Afgevaardigden van C. J. V. en Zangvereen. spraken waar- deerende woorden vooral tot den leider, dhr A. Kievit Janz., voor zijn moeilijk werk. Bors&ele. Vrijdagavond hield de kolen- vereen. vergadering tot aankoop van ko len. De voorjaarslading brandstoffen werd gegund aan de firma Wibaut, zijnde circa 110 ton eierkolen a f 11.50 per ton in de haven, 45 ton stukkolen f9.75 p. ton aan het station. Uitlossen werd bij loting gegund aan F. Walhout Pz. voor eierkolen en stukkolen uit schip f4.95 p. 100 H.L., uit wagon f 2.95. Vervoet werd gegund aan Job Walhout en Co. voor f 4.73 vanaf de haven en f 3.20 vanaf sta tion. Nog werd het bestuur gemachtigd een wagon eierkolen aan te schaffen. Wolphaartsdijk. Vrijdagavond hielden de Geref. Knapen- en Meisjesvereen. al hier gezamenlijk haar jaarvergadering met leiders en leidsters, kerkeraadsleden en afgevaardigden van J. V. en M. V. benevens de ouders, onder leiding van den heer Van Wijk, in de consistorieka mer der Geref. Kerk. Niettegenstaande het iQngunstige weer was er toch nog een flinke opkomst. De jaarverslagen getuig den van bloeiend vereenigingsleven. Op stellen werden geleverd over Bijbelsche, Vaderlandsche en Kerkgeschiedenis. Een en ander werd afgewisseld met voordrach ten, samenspraken en gezang. Het was een gezellig en leerzaam samenzijn. Een bestuurslid van de ouder-commissie, dhr A. Nagelkerke, bedankte namens de ouders en Ds v. Heiningen sprak een pak kend slotwoord. Vrijdagavond gaf de muziekvereen. Advendo haar eerste uitvoering in dit seizoen in de groote zaal van het gebouw Tavenu. Door secretaris en penningm. werden verslagen uitgebracht over het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat de vereen, zich steeds in de belangstelling van het publiek mag verheugen. De ver schillende muzieknummers werden onder leiding van den directeur M. Haartsen op voortreffelijke wijze uitgevoerd. Zaterdag geraakte door den hevigen storm op den Veerweg de bakkerskar met paard van J. v. d. Linde in de sloot. Door toegeschoten hulp kon een en ander vlug op den weg worden gebracht, zoodat alleen materieele schade aan het voertuig ontstond. Verder bepaalde de stormschade zich in deze! gemeente tot afgewaaide pan nen enz. Kapelle. De werkliedenvereeniging al hier kwam onder leiding van den vice- voorzitter (de voorzitter was verhinderd) in alg. ledenvergadering bijeen. De w.n. voorzitter sprak een welkomst woord. Hij wees op de nog steeds druk kende tijden. Was Kapelle vroeger een gemeente, waar vele handen werk von den, nu is dit anders. De werkloosheid is niet gering te noemen. Vele gezinnen ondervinden dat het noodige ontbreken gaat. De penningm. deed rekening en ver antwoording over gehouden beheer. De ontvangsten bedroegen met het kassaldo 1934 f 180, de uitgaven f 52. Ook dit jaar werd uit de kas een gift van f 10 aan de Wijkverpleging geschon ken. Onder voorzitterschap van dhr Jan de Jager Bz. kwam de vereen. Zieken fonds in vergadering bijeen. De voorz. deelde mede dat 1934 niet zoo gunstig was verloopen als men dit wel gewenscht had. Vele leden moesten gehol pen worden. Ook ontvielen twee leden door den dood. De penningmeester D. Landman deed rekening en verantwoording. Aan 3 le- titen werd ondersteuüing verleend. De kas was aanmerkelijk gedaald, zoodat het bestuur ingrijpende maatregelen moest nemen. Het ontbrekende kon echter aan gevuld worden uit de reservekas. De penningm. wees er dan ook terecht op dat een reservekas noodzakelijk is. '.'eigens het jaarverslag telde de ver een 126 leden. over de zee. Het torentje stond op den rand van den klip, daarachter was een stijl paadje en daar ging hij heen. Hij wilde blijkbaar op zijn gemak de teeke ningen bekijken. Het maakte een pretti- gen indruk op me, dat hij niet dadelijk de portefeuille geopend had om in niets zeggende lofuitingen los te barsten, maar dat hij integendeel het werk ernstig wilde bekijken alvorens een oordeel uit te spre ken. Naar het mij voorkwam zeer tot Wynnie's verlichting wandelde ik achter hem aan, omdat ik graag zijn gezicht wilde zien terwijl hij mijn dochters arbeid bekeek. Hij zat op een grooten overhan genden rots, dien men slechts langs een smal paadje bereiken kon, maar het paadje was zoo smal, de afgrond zoo stijl, dat ik er mij niet op dorst te wagen. Maar ik kon zijn hoofd zien, gebogen over de teekeningen; ik zag, dat hij ze een voor een bekeek en aan de laatste gekomen, ze weer opnieuw bekeek, nog langzamer dan de eerste maal, toen nog eens het begon me te vervelen en ik keerde terug. Ik zag een glimp van Charlie en Harry, die het wegje naar huis afholden. Mijn vrouw was naar binnen gegaan en alleen Connie en Wynnie waren er pog. De zon was achter een wolk schuil gegaan en de zee had een matte tint aangenomen. Ook over Wynnie's gelaat lag een scha duw en ik vreesde, dat ik er de oorzaak De entree werd bepaald op f2.75 voor nieuwe leden en de h eftijd op 18 jaar. De voorzitter b"acbt als afgevaardigde van de vereen. Wijkverpleging verslag uit vari de gehouden vergadering. Schore. Vrijdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitter schap van den burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer A, Bruinzeel. O.m. werd medegedeeld, a. dat de raadsbesluiten tot intrekking van een tijdelijke korting op de jaarwedde van den gemeenteveldwachter en tot heffing van iopcenten op de hoofdsom der vermo gensbelasting en personeele belasting door de Kroon zijin goedgekeurd; b. dat over 1934 geen garantie moet worden be taald voor de waterleiding te Vlake; c. dat over '34 voor te weinig gebruikt gas aan 't gemeentegasbedrijf te Goes moet warden betaald f 412.60; d. dat de Rijkswater staat een gedeelte van den Schoorsche- zandweg in eigendom en onderhoud wil overnemen in verband met den aanleg van den nieuwen Rijksweg. De begrooting voor 1935 van het Burg. Armbestur twerd goedgekeurd met een ontvang en uitgaaf ad f 6059.79. In verband met het feit, dat thans nog slechts op de jaarwedde van den secr.- penningm. van het Burg. Armbestuur een tijdelijke korting wordt toegepast, stelden B. en W. voor deze korting te doen vervallen, overeenkomstig welk voorstel met alg. st. werd besloten. De wachttijd voor werkloozen, die zich in de gemeente Schore vestigen of sedert kort in de gemeente wonen werd nader bepaald op een jaar voor hen, die zich te Schore vestigden in het tweede half jaar van 1934, en op anderhalf jaar voor hen, die zich hier vestigden of zullen vestigen op 1 Jan. 1.1. of later. Dhr v. Nieuwenhuij'zen achtte 1 lA jaar lang, daar toch iemand gedwongen kan zijn te verhuizen. De voorz. wees er op, dat in bijzondere gevallen de gemeenteraad ten allen tijde van de getroffen regeling kan afwijken. De leden van de stembureaux voor de Prav. Staten en den gemeenteraad wer den benoemd. Bij de rondvraag informeerde de heer van Nieuwenhuij'zen er naar of de werk loozen, welke thans op steun zijn aan gewezen, ook worden gesteund, waarop de voorzitter een bevestigend antwoord gaf. Verder zeide de voorz., dat de werk- looze arbeiders zoo veel doenlijk bij de werkverschaffing zijn geplaatst. De weersomstandigheden waren echter ge durende den laatsten tijd voor de werk verschaffing ongunstig, zoodat steun nood zakelijk was. Koudekerke. Donderdagavond vierde de Geref. Meisjesvereen. „Het Mosterd zaadje" haar 15den verjaardag. Uit het verslag der secretaresse bleek, dat de vereeniging 28 leden telt en dat er voor diaconie en Zending samen 102 stuks kleedingstukken zijn vervaardigd. De avond werd verder doorgebracht met inleidingen, zang, samenspraak, spreekkoor en reciteeren. De zaal was tot in alle hoeken gevuld. Ds Heij eindigde met dankgebed. Grijpskerke. Vrijdagavond hield de ver eeniging voor Chr. onderwijs haar jaar lijksche ledenvergadering onder voorzit terschap van dhr A. P. Rotte. De secretaris, dhr W. de Wolf, gaf een jaaroverzicht, waaruit blijkt, dat de ar beid voor en in de school geregeld voort gang mocht hebben. Het ledental daalde tot 151, terwijl het leerlingental met 25 terugliep op 140. De penningmeester, dhr A. Louwerse, gaf verslag over den finantiëelen toe stand der vereeniging. De exploitatie-reke ning wees als eindcijfers aan in ontvangst f 1606 en in uitgaaf f 1605.02. De rekening der vereeniging gaf een batig saldo van f 157.84. Als bestuursleden werden herkozen de heeren A. Marijs en W. de Wolf Jz. Gapinge. De Controle- en Fokvereeni- ging hield haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secr. bleek, dat er 5 leden in de Gontrolevereen. waren geko men, welke vereen, thans 16 leden telt, en bij1 de Fokvereen. 4 leden, die nu uit 14 leden bestaat. 98 Koeien werden in het afgeloopen jaar gecontroleerd. Volgens het verslag van den boekhou der der Fokvereen. waren 15 koeien in van was. Connie keek me vragend aan, daar ze bang was, dat, nu de zon weg was en de wind opstak, die niet goed voor haar zou zijn. „Loop Wynnie en vraag aan mijnheer Percivale met mijn compliment of hij bij ons den maaltijd wil gebruiken... zei ik, meer om haar te toonen, dat ik niet ont stemd was, dan ergens anders om. Ze was nog niet weg, of ik begreep, dat ik een domheid had begaan; want, vrij spoedig, het mij duidelijk geworden, dat Wynnie, evenals ik, last van duize lingen had, als ze zich op een stijle plek bevond; vroeger was me dat nooit zoo opgevallen, omdat men in Marshmallow geen heuvels had. Maar als het moeilijk voor haar was, dat nauwe gevaarlijke paadje over te steken, 'twas toch ook las tig voor haar een man, dien ze slechts eens ontmoet had van verre toe te schreeu wen. Ik holde haar achterna, maar ze was reeds bij hem; mijnheer Percivale scheen geneigd de uitnoodiging aan te nemen. Even later ging zij het paadje weer terug, terwijl hij volgde. Ik trilde op mijn beenen, toen ze het gevaarlijkste plekje bereikte, als aan den grond ge nageld bleef ik staan, geen voet kon ik verzetten anders was ik zoo verstandig geweest uit haar gezichtskring te blijven om haar aandacht niet af te leiden. (Wotrdt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5