Dobbelmann Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Wetenschap en Kunst Telegrammen. Burgerlijke Stand Finantiëele Berichten Marktberichten. Wlnalkoarian, Amsterdam, 18 Febr., 2.80 u. Londen 7,22—7.28*. Berlijn 59,02-69,06. Parijs 9.73-9.78*. Brussel 84.49—34.55. New-York 1.48~1.487/s. Kortgene. Vrijdag werd door de Land- bouwvereen. „Landbouwbelang" te Kort gene aanbesteed de levering van: 12.800 k.g. super 14 pot., gegund aan Kooman Co. voor f 1.40; 5100 k.g. am moniak super aan denzelfden voor f 2.75; 11.900 k.g. Chilisalpeter aan denzelfden voor f 6.28; 2200 k.g. Patentkali aan de Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel voor f 3.54; 9500 k.g. kalksalpeter aan gebr. J. en W. v. d. Weele te Colij'nsplaat voor f 5.91; 32400 k.g. Kalkammonsal- peter aan denzelfden voor f 5.82 en 19.300 k.g. zwavelz. amm. aan denzelfden voor f 4.82. Alles per 100 k.g. Ingezonden Mededeellng IBIS SHAG LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbelmann'i Tabak en géén anderal niet mogelijk aan al de aanvragen te vol doen. Men meldde Zaterdagavond uit Hoek, van Holland, dat het lichtschip Maas door den storm van de ankers geslagen was. De loodsboot uit den Hoek heeft later het lichtschip vastgemaakt en sleepte he naar zijn ligplaats. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur meen den twee jongens van ongeveer 20 jaar de sportiviteit zoover te moeten drijven, dat zij zich ondanks den vliegenden storm, elk in een één-persoons kano op den Kraling- schen plas te Rotterdam begaven. Een ge lukkig toeval heeft gewild, dat twee leden van de Rotterdamsche zeilvereeniging be merkten hoe de jongelui midden op den plas omsloegen en zich in het noodweer met groote moeite te zamen aan één der kano's vasthoudende boven water wisten te houden. Het waren de heeren Veldhui zen en De Groot, die zich geen oogenblik bedachten, om terstond in de eerste de beste roeiboot te springen en van wal te steken. Niet dan met de grootste moeite en de grootste kans dat ook zij zelve daar bij te water geraakten, is het hun ten slot te gelukt de drenkelingen op te pikken Ook in Oostelijk Noord-Brabant is de Zuid-Westerstorm niet zonder gevolgen gebleven. Te Oss werd een aantal in aan bouw zijnde woningen deerlijk gehavend. Voorts zijn verschillende schuttingen en schoorsteenen omgewaaid, terwijl eenige schuren een eind werden weggeslingerd. Te Nistelrode zijn eenige telefoonpalen omgewaaid, met het gevolg, dat het tele foonverkeer met de omliggende gemeenten ernstig werd gestoord. Te Berghem werd een groot gedeelte van het dak van de boerderij van den landbouwer v. S. afgerukt. Het autover keer ondervond vertraging, doordat het niet mogelijk was met de veerponten de Maas over te steken. De automobilisten waren gedwongen een omweg te maken, ten einde de vaste bruggen te bereiken. Onder de gemeente Venray zijn twee kerktorens omgewaaid en door de daken van de kerken naar beneden gestort. De schade is zeer aanzienlijk. Moeilijk sleepkarwei op de Schelde. Op' de Westerschelde is het Nederlandsche sleepscpip „Racine", van de Ned. Rijnvaart-vereeniging te Rot terdam, dat getrokken werd door de sleep boot „Sloe", een oogenblik ip een gevaar lijke positie gekomen. Tengevolge van den storm maakte de „Racine" veel water, waardoor eenig gevaar voor zinken be stond. VanTerneuzen vertrokken twee sleepbooten, die het schip tot voor de ha ven van Terneuzen hielpen sleepen. Toen maakte de „Racine" slagzij, waardoor de situatie nog gevaarlijker werd. Nadat een vierde sleepboot op het too- neel was verschenen die een pompinstal- latie aan boord had, werd met het uit pompen begonnen. Het schip is behouden in de haven binnengebracht. Sleepbooten zijn echter langszij gebleven om het pom pen voort te zetten. De „Racine" was op weg van Duitsch- land naar Sluiskil en geladen met kolen. De storm heeft ook te W a a 1 w ij k belangrijke schade berokkend. Bij de lederfabriek „de Kroon" werd een mastieken dak finaal van de fabriek geslingerd. Brokstukken hiervan ploften neer in de tuinen van verschillende hui zen aan de Stationstraat en vernielden ook tal van ruiten en planten. Visschersboot gezonken. Zaterdagmiddag te half twee is tusschen Ooltgensplaat en Willemstad in den feilen storm een visschersboot gezonken. De op varenden zijn echter gered. Het ongeluk vond plaats bij den in het Hellegat gelegen strekdam, die zich mid den in de breede rivier bevindt en slechts gedeeltelijk hoven water uitsteekt. Nadat het scheepje, dat thuis behoorde in Har- dinxveld, was gezonken, slaagden de drie opvarenden er met levensgevaar in, om zwemmende den dam te bereiken. Op dezen strekdam hebben zij een be nauwd halfuurtje doorgemaakt. Door een passeeren-de sleepboot „Mars" uit Dor drecht zijn zij tenslotte aan boord geno men. Dit kon slechts met groote moeilijk heden geschieden, daar er een hooge zee stond en het voor de sleepboot gevaarlijk whé den dam te naderen. Omdat er geen roeiboot aan boord was, waagde de kapi tein het toch, de sleepboot tegen den dam te laten drijven, waarna de opvarenden van de visschersboot konden overstappen. Een der geredden is te Willemstad aan wal gezet, de anderen zijn doorgevaren naar Dordrecht, waar zij wonen. Schuur ingestort. Te Sprang is door den sterken wind de schuur van den landbouwer De Bie ingestort. Acht koeien en twee kalveren kwamen onder de puinhoopen te liggen. De koeien, die onder de puinhoopen vandaan werden ge haald, bleken geringe wonden te hebben opgeloopen, doch de kalveren waren door de balken en steenen gedood. Zaterdagavond is te Oud-Gastel de groote landbouwschuur van de erven A. Segers, zoo goed als geheel ingewaaid. De schuur, die met het huis een geheel vormde en een lengte had van plm. 13 M. is voor drie vierde gedeelte door den storm verwoest. Nadat Zaterdag den geheelen avond al reeds een krachtige storm over Blok- z ij 1, gelijk over het geheele land, had gewoed, is het stadje 's avonds te 11 uur verrast door een windhoos, die groote schade aanrachtte. Van tal van huizen werden dakpannen afgerukt, die soms or ders door de ruiten naar binnen sloegen. Boomen, schoorsteenen en zelfs enkele ge- gevels werden vernield, zoodat de brok stukken over de straat vlogen. - Te Groningen speelden Zaterdagmid dag eenige kleine kinderen op een stil- staanden wagen. De voerman joeg hen er af en zette het paard aan. Terwijl de wa gen begon te rijden, is het 5-jarig doch tertje van den heer W. er aan gaan han gen. Het kind viel en werd overreden. Het meisje is naar het ziekenhuis gebracht, waar het eenigen tijd later is overleden. Voetganger gedood. Zon dagmiddag werd op den Purmerender- weg in de Beemster, nabij het café de „Tuinbouw", een wandelaar, van 't Hoff genaamd en woonachtig te Kwadijk, door een motorrijder uit Oudendijk, met groote snelheid aangereden en op slag gedood. De motorrijder, die door deze aanrijding eveneens kwam te vallen, werd zwaar gewond en bewusteloos naar het zieken huis te Purmerend vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Anti-fascisme en voet- b a, 1. De aanwezigheid van meer dan zes duizend Duitschers, die met extra trei nen en auto's naar Amsterdam waren ge komen, waar zij in het Olympisch Stadion den voetbalwedstrijd Nederland-Duitsch- land hebben bijgewoond, ia. gistermiddag in de omgeving van het Stadion aanlei- din geweest tot het optreden van anti fascisten, die, in strijd met het verbod, op het Olympiaplein en omgeving revo lutionaire lectuur trachtten te versprei den. Niet minder dan zes en twintig perso nen werden aangehouden. Tijdens den wedstrijd hebben over het Stadion een aantal ballonnetjes gedreven, waaraan doeken met anti-fascistische op schriften waren bevestigd. Communistische overval o p N. S.B. - e r s Tijdens het colporteeren door N.S.B.-ers zijn Zaterdagmiddag op het Blauwe Zand te Amsterdam ernstige wanordelijkheden ontstaan. De colporteurs werden opgewacht door een groot aantal communisten, die hun den toegang tot het Blauwe Zand afsloten. Een hevige vechtpartij ontstond, waar aan de politie, die spoedig ter plaatse was, een einde maakte. De colporteurs begaven zich toen onder bescherming der politie in de verschillen de straten, waar zij werden gevolgd door een groote menigte communisten en kin deren. Herhaaldelijk gelastte de inspecteur doorloopen. Tenslotte had zich een leger van ongeveer zes honderd man gevormd, dat al joelende steeds maar bleef op dringen. De inspecteur verbood, na herhaalde malen de communisten uit elkaar gedre ven te hebben, tenslotte het colporteeren. Bij den terugtocht vielen de communis ten de N.S.B.-ers aan. De politie greep direct in, maar werd nu zelf ook aan gevallen. Een agent sloeg een aanvaller neer, waarop men de politie met straat- steenen bekogelde. Deze trad nu streng op en deelde links en rechts rake klappen uit met den gummistok. De neergeslagen man werd door eenige omstanders naar zijn woning gedragen. De orde was spoedig hersteld. Smokkelauto in beslag genomen. Rijksveldwachters te St. Wilibrord hebben een luxe auto aange houden met 3000 boekjes sigarettenpa pier, welke met de auto in beslag geno men werden, terwijl de twee heeren die bij de auto behoorden een proces-verbaal opliepen. Het bleken twee Rotterdam mers te zij'n, bekend bij de politie in ver band met reeds vroegere smokkelaffaires. Een hunner was reeds vroeger zijn auto met smokkelwaar afhandig gemaakt door de grensbewaking te Nispen. Provinciale Zeeuwsche Schoonheids- en Archaeologische Commissie. Aan het verslag over 1934 van bovenge noemde commissie ontleenen wij het vol gende Dt J. H. Vernhout, die van den aan vang af met het presidium der commissie was bekleed geweest, verzocht en verkreeg wegens verandering van woonplaats met 1 Mei 1934 ontslag als lid en voorzitter. De secretaris, Dr W. S. Unger, brengt een vroord van dank aan Dr Vernhout voor hetgeen hij gedurende 14 jaar als voorzitter heeft gedaan. Met Ged. Staten is een bespreking ge houden Inzake de reorganisatie der com missie aan de hand van een door den in specteur der Volkshuisvesting hierover opgesteld rapport, waartegen de commis sie verschillende bezwaren had. Bij het einde des jaars was deze zaak nog niet afgedaan. Vertrouwd mag worden, dat deze reorganisatie in 1935 haar beslag zal krijgen. Aan Ged. Staten is advies uitgebracht op een groot aantal verzoeken om onthef fing van de bepalingen der verordening tot het weren van inbreuken op het na tuurschoon door reclamemiddelen. Op ver zoek van de Commissie zijn de bepalin gen veranderd, vooral om ontgaan der bepalingen 'door quasi-agentschappen en anderszins te voorkomen. Het is te wen- schen, dat nu ook de gemeenten hun verordeningen met de gewijzigde provin ciale in overeenstemming 'brengen. De commissie heeft gewezen op de min der fraaie afsluiting van het park Ter Hooge langs den nieuw aangelegd-en weg MiddelburgKoude'kerke. Ook heeft zij een wijziging verzocht in de projectie van den weg BurghW-esterschouwen, daar naar het oordeel der commissie, dat door Ged. Staten niet werd gedeeld, door de voorgenomen wijziging het natuurschoon werd 'bedreigd. Het gemeentebestuur van Biervliet zond, onder aandrang van Ged. Staten, tenslotte het ontworpen plan tot verbou wing van een oud huis tot raadhuis aan de commissie ter beoordeeling, die zich met de voorgestelde oplossing kon ver eenigen. Na verloop van eenigen tijd moest het gemeentebestuur echter -berichten, dat het werk al was verricht en om de kosten, het bestaande raamwerk, waartegen de bezwaren der commissi^ voornamelijk gingen, moest worden aangehouden. De commissie betreurt dezen Ioo-p van zaken, waarvoor zij overigens uiteraard geener- 1-ei aansprakelijkheid draagt, ten -zeerste en hoopt, dat 'Ged. Staten in de toekomst er in mogen slagen, de opnieuw hierbij gebleken geringe medewerking der ge meentebesturen in betere banen te leiden. Naar vernomen werd, deed zich een ge gadigde voor het oude raadhuisje voor. Hierdoor zou worden voorkomen, dat dit, overigens verminkte gebouwtje, dat geen bijzondere waarde bezit, maar toch in het stadsbeeld -zijn 'beteekenis heeft, zou moe ten worden afgebroken. Tegen een bouwplan, ingezonden door het gemeentebestuur van Biggekerke, behoefde geen bezwaar ,te worden ge maakt, evenmin als tegen 3 van de 13 ingezonden door Breskens, voor 7 kon alleen goedkeuring worden verleend, als nader aangegeven verbeteringen werden aangebracht, en op 3 moest afwijzend worden geadviseerd. Het elementair aesthetisch inzicht laat in deze gemeente nog veel te wenschen over. Het gemeentebestuur van Goes onder wierp 28 verzoeken om bouwvergunning aan het oordeel der commissie tegen 33 in 1933 en 48 in 1932. 'Daarvan betroffen 9 verbouw en 19 nieuwbouw. Voor 2 der laatste gaf de -commissie wen-schelijk ge achte verbeteringen aan. |)e overige ont moetten -geen bezwaar, evenmin als 6 ver bouwingsplannen, voor de drie anderen werden verbeteringen aan de -hand -ge daan. Stemmen deze cijfers aan -den eenen kant tot tevredenheid, zij 'geven toch een e-enigermate -geflatteerd 'beeld van de 'Go-esche bouwerij', waaraan een zekere mate van eentonigheid niet kan worden ontzegd. Voor V e e r e is afkeurend geadviseerd over een aanbouwt je achter een der hui zen aan de overzijde van -de 'haven, en over de voorgenomen o-mbouwing van den molen, die dan ook geen voortgang had. Aan Vrouwenpolder werd ge adresseerd inzake de wensche-lijkheid van het vaststellen van een bebouwingsplan, waarbij open bebouwing kon worden vastgelegd. Van 9 bouwplannen van Zoutelande, ontmoetten 8 geen be zwaar, terwijl ten aanzien van één ont werp verbeteringen aan de -hand werden gedaan. Ook bracht de commissie advies uit over -het ontwerp-uitbrei-dingsplan, waarbij de wensc'helijkheid van open be bouwing aan het begin van den Duinweg naar voren werd gebracht. De commissie bracht aan Ged. Staten advde-s uit over de beteekenis van 'het 'Gothische h-uis te Goes; de secretaris volgde ook -dit jaar de werkzaamheden van de restauratie van -het Raadhuis te V e e r e en steld de bouwgeschiedenis van -dit monument te hoek. Ten aanzien van de Zeeuwsche molens kan het volgende worden gemeldDe eigenares van den in 1933 afgehranden molen te Ellewoutsdijk beslo-ot, dezen we der te doen- opbouwen. Daarbij zal ge bruik worden gemaakt van het systeem- Dekker, het aanbrengen van zgn. stroom- Iijnwieken. Dit systeem, dat in Zeeland het eerst te Koudekerke werd toegepast, werd ook aangebracht bij een der bei-de molens te Ierseke, bij den molen te Kam perland, en bij dien te Sasput onder Schoondijke; ook vond het toepassing aan den standaardmolen te Waarde, die de eerste verdekkerde standaardmolen in Nederland is. Zoodat 1934 voor de Zeeuw sche molens een gunstig jaar mag wor den genoemd. Défilé voor de Koningin. DE'N HAAG. Onder buitengewoon groote belangstelling heeft hedeamoxgaa vóór Huis ten Bosch het défilé plaats ge had van de mariniers uit Rotterdam en het detachement van de söhoolcompagnie van den motordienst te Haarlem, die in het Saargebied zijn gedetacheerd geweest. De commandant van het korps mariniers Kolonel Dorren en -de Majoor van Loon van genoemden motordienst, waren bij deze plechtigheid aanwezig. De troep stond onder leiding van den kapitein de Bruyne, die ook in het Saar- gebied de leiding van de mariniers heeft -gehad. H. M. de Koningin, die vergezeld was van Prinses Juliana, inspecteerde de troe pen en onderhield zich met verschillende officieren en vroeg meermalen inlichtin gen aan de manschappen. Handelsbesprekingen. DEN HAAG. Naar verluidt zullen de onderhandelingen over het handelsver keer met Hongarije eerst in den loop van Maart aanvangen. Bezwaren tegen contingenteerlng. DEN HAAG. Naar aanleiding van ver schillende 'bezwaren, welke zijn gerezen tegen de toepassing van de contingentee- ring, wordt ons van bevoegde zijde het volgende medegedeeld. De klachten, welke zijn geuit tegen -de regeling, waarhij de eerste contingentee- ringsperi'O-de op 3 maanden is bepaald en de daaruit voortvloeiende geringe toe wijzing van consenten aan importeurs, hebben -den Minister van Economische Zaken aanleiding gegeven na te gaan op welke wijze aan -de bezwaren van de im porteurs kan worden tegemoet gekomen. Het is de bedoeling, dat het volgende con- tingenteeringstijdvak zich over meer dan 3 maanden zal uitstrekken, terwijl tevens met de s-eizoensdnvloeden rekening zal worden gehouden. Verschillende 'belang hebbenden in de industrie, den import- handel en het winkelbedrijf waren reeds uitgenoodigd voor een bespreking, waar bij aan de hand van de concrete klachten over de technische uitvoering van de con- tin-genteering zal worden nagegaan of het mogelijk zal zijn binnen het raam van -de contingenteerlng tegemoet te komen aan -de 'bezwaren van het bedrijfsleven. MIDDELBURG. Gehuwd: H. Neder- fcand, 31 j. en S. Bosschaart, 21 j.; W. de Rijke, 28 j. en M. E. Kollies, 22 j. Bevallen: E. G. KoddeBosschaart, z. Overleden: J. Zuidijk, 18 j.. ongeh. d. GOES. Huw. afk.: Adriaan Frederik van Walt Meijer, 36 j. jm. en Odilia Louwerier 26 j. jd. te Vlissingen. Geboren: Johanna Aleida, d.v. Co-melis Johannes Capello en Suzanna de Pan. Jacob, zv. Marinus van der Weele en Pie- ternella Catharina Fierlo-os. Overleden: Jan Walrave, 74 j., echtg. van Maria Allaert. Jan Gornelis Boone, 55 j., echtg. van Geertrui-da Maria Beun. Van 7—14 Febr. KRUININGEN. Geboren: Theo Johan nes, z. v. Pieter van Poelje en Sietske Keijzer. Getrouwd: Johannes Augustijn Zuijd- weg, 23 j. jm. te Ierseke en Jacomina Adriana van Waarde, 21 j. AMSTERDAM. Naar thans bekend is geworden is een 23-jarige Amsterdamsche onderwijzeres, die werkloos was, op 12 Januari j.l. te Wiesbaden wegens over treding van de -deviezenvoorschriften ge arresteerd. Het meisje blijkt het slacht offer te zijn geworden van een deviezen- zwendelaar, bij wi-en -zij naar aanleiding van een advertentie in dienst was getre den -en gedurende een reis door Duitsoh- lan-d en eventueel door andere landen zijn drie kinderen onderwijs te geven. Het is vast komen te staan, dat het meisje is gearresteerd toen zij op haar naam geplaatste cheques had geïnd van bedragen, die aanmerkelijk hooger waren -dan in Duitschland was toegestaan. Toen zij rich na haar arrestatie tot haar werkgevers wilde wenden, bleek, dat de heele familie, welke per auto pleegt te reizen, was verdwenen. Het verdere onderzoek wees uit, dat door de Duitsche justitie wordt aangeno men, dat het meisje heeft geweten, -dat zij zich aan strafbare feiten heeft schuldig gemaakt. Autobotsing. HALFWEG. -Omstreeks 'half 3 in den a-figeloopen nacht is op den Haarlemmer weg een personenauto uit Heemstede, komende uit de richting Amsterdam in botsing gekomen met een taxi die uit tegenovergestelde richting naderde. Beide wagens sloegen over d-en kop. De taxi bleef met de vier wielen naar boven liggen. In deze auto zaten behalve de chauffeur, die ongedeerd bleef, twee -dames en een heer, alle 'drie had-den slechts lichte verwondingen, in de andere auto -zat één persoon, -die ook slechts licht gewond was. De wagen uit Heemstede was vrijwel geheel vernield. DOORN. Men meldt ons, dat oud- minister Kan een bezoek heeft gebracht aan den gewezen Duitschen keizer. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes vorige koers lieden H. V. A. 171 170 Ned. Hand. Mij. 29 28VÜ Fhilipslampen 228 228* Unilever 90 89l/s A. K. U. 33 33 Amsterdam Rubber 97 Yi 971/! Kon. Olie 139. 138/» Deli Mij. 136 136 Scheepvaart Unie 38 38 4 pet. Nederland 1934 101 y. 101"/« 4 pot. Ned.Indië 101s/i» 1017/i» TJ.S. Steel 22* 21"/i» Ariaconda Copper 6Vs 68/e Beth. Steel 18 18 Shell Union 48/s 43/a Volgens de reeds bestaande aanwijzin gen, zal de inschrijving op de 4 pet. Am sterdam een groot succes worden. Ook gelooft men, dat de 3Vs pet. Noord-H'ol- land er wel in zal gaan. De markt was in afwachting van de beslissing in het goud-clausule proces, D'e omzetten waren beperkt, en de koersen zonder veel muta tie. WEMELDINGE. Geboren: Elizabeth Cornelia, d. v. W. Fluij-t en T. J. Hartog; Jannetje Maatje, d. v. M. Hartog en W. T. Poelman. Over de maand Januari. ST. ANNALAND. Geboren: Tannetje Cathalina, d. v. J. Ridderho-f en J. Goe- degebuure Jan, z. v. P. J. van de Repe en A. Rijnberg; Abraham Gornelis, z. v. D. A. Feijtel en G. van der Jagt; Iman, z. v H. R. M. J. van Es en W. van den Brink. Gehuwd: J. Moerland, 21 j. jm. en J. van Iwaarden, 20 j. jd. Overleden: Pieter Elenbaas. 69 j., ongeh.; Maatje de Graaf, 53 j„ ongeh.; Abraham den Haan, 58 j., echtg. van M. Beeke. (T. G.) 'SCHERPENI'S-SE. Gehuwd: J. Tichem, 23 j. en N. P. v. d. Werf, 19 j. 'Overleden: Elizabeth Laroodj wedl. J. Rijstenhil, 87 j.; Johanna C. Geuze wed. A. Hage, 75 j. Geboren: Benjamin, zoon van H. G. M. Nelisse en E. Jop-pe. (T. G.) ST. MAARTENSDIJK. Geboren: Pieter, zoon van G. Knuist en E. J. v. Nieuwaal; Isabella, dochter van N. op den Brouw en H. B. Bijl. Getrouwd: A. Suurland j.m. 27 j. en A. G. Kaashoek, jd. 19 j. 'Overleden: A. E. van der Sli-kke, man van M. Hage, 61 j.; M. Helmstrijd, 84 j., vrouw van W. de Graaf; P. Kouwenberg, 63 j., weduwe van A. de Korte; A. M. Verkerke, 76 j., ongeh. (T. G.) ROTTERDAM, 18 Febr. 1935. Vee markt. Aanvoer: 562 vette runderen, 245 vette kalveren, 545 schapen en lam meren, 539 varkens, 17 nuchtere kalveren. Prijzen per K.G.: vette koeien 54-56, 47 -50, 32-38, vette ossen 47-50, 43-45, 38-40, vette kalveren 75-80, 60-65, 45-50, var kens (lev. gew.) 36, 35, 34, schapen 37, 33, 30, lammeren 39, 34, 30, schapen per stuk f 16, 12, 8, lammeren per stuk f 11, 9, 7. Koeien en ossen: aanvoer ruimer, han del lui, prijzen als vorige week. Een pri ma koe tot 58 a 60, een prima os 52-54 ct Vette kalveren: aanvoer korter, handel traag, jjrijzen onveranderd. Een prima kalf ging tot 85-90 ct. Schapen en lamme ren: aanvoer belangrijk minder, handel iets williger, prijzen als vorige week. Een prima lam ging tot f 13. Varkens: aan voer minder, handel stug, prijzen prijs houdend. Enkele partijlen schapen voor export verkocht. Graanmarkt: gerst chavallier 6- 6.25, haver 6-6.40, KI. groene erwten 9- 10.50, schokkers 1Q-12.50, bruine boonen 11.50-12, op aan te wijzen losplaats te le veren, alles per 100 K.G. La Plata f 96 per last. Zaden: Karwijzaad i 16117, Lijn zaad wit bloei zaai f 9—-f 11, Lijnzaad voer f5f7, Lijnzaad blauw bloei zaai f10— f 11, Blauw maanzaad f 13f14. Vlas: 13120 K.G. blauw f0.58—f0.07%, 11550 K.G. Holl. geel f 0.60—f 0.65, 3100 K.G. dauw root f 0.50—f 0.60. Aanvoer ruim, handel op het land. De beurs in het begin terughoudend door hooge vraagprijzen. Tenslotte prijzen on veranderd en alles verkocht. Aardappelen: Brielache eigenhei-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3