TEGEN HOEST Vicks HoesfbonboÉ Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. de bedoeling de proef drie maanden te doen duren, tot 1 April a.s. De proef is met twee maanden echter reeds gestaakt Brujjin-toihnrfing en spoorweg pensioenen. De „Volkskrant" zegt uit goede bron te vernemen, dat zoowel het wetsontwerp betreffende tolheffing op de bruggen als dat tot wijziging van de Pensioenwet voor het Spoorwegpersoneel bij het on derzoek in de afueelingen der Tweede Kamer zoo ongunstig mogelijk is ont vangen. Er worden geen Raden van Arbeid opgeheven. Naar de a.r. „Roti" uit de beste bron verneemt, is het bericht omtrent de be zuinigingsplannen der Regeering dat wij uit de Arbeiderspers overnamen, althans in zooverre onjuist, dat van een plan van opheffing van vijf Raden van Arbeid geen sprake is. Dit is volkomen uit de lucht gegrepen. De omzetbelasting en de gas- en eiectriciteitsbedrijven. In verband met de in het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de Be- gvjoting van het Dep. van Financiën gehouden beschouwingen, inzake de Om zetbelasting, deelt Minister Oud in de M. v. A. mede, dat hij bereid is aan de Le waren van de gas- en electriciteisbe- drijven niet alleen voor de toekomst te gemoet te komen, doch dat hij tevens voornemens is de gerezen moeilijkheden voor het jaar 1934 zooveel mogelijk op te heffen. Eene regeling, die de Minister zich voorstelt met betrekking tot laatstge noemd jaar te treffen, is in voorberei ding. Voorts ligt het in het voornemen van den Minister de indiening van een wets voorstel, dat de betreffende aangelegen heid voor de toekomst zal regelen, zoo veel mogelijk te bespoedigen. De Spoorwegtarieven. Dat de directie der Ned. Spoorwegen bij het tariefvraagstuk met het algemeene prijspeil rekening houdt, blijkt uit het feit, dat in 1933 zoowel de personen- als de goederentarieven aanmerkelijk zijn verlaagd, aldus zegt de minister in de M. v. A. aan de Eerste Kamer inzake de W aterstaatsbegrooting. Daarnevens tracht zij voortdurend door incidenteele tariefmaatregelen vervoer voor den spoorweg te winnen of te be houden. Uit den aard der zaak moet vooral onder de tegenwoordige omstan digheden daarbij de noodige voorzichtig heid worden betracht. De practijk zal moeten aantoonen, of voor den prijs der onlangs ingevoerde abonnementen voor rijwielvervoer een juist peil is gekozen. Overigens heeft de algemeene tarief- vcr.'aging van 1933 slechts tot geringe tovneming van het vervoer geleid, hetgeen Lt.j den grooten omvang van het exploi tatietekort voorshands nog een beletsel vormt om verdeie maatregelen in die richting te overwegen. Centrale voor werkloozenzorg. Men deelt ons mede, dat de heer J. Schipper, Secretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond, Donderdagavond a.s. in het radio-kwartiertje van 18.43 1858 via de ïïuizer zender belangrijke mededeelingen zal doen over den voort gang der plannen in zake verschaffing van werk aan jeugdige werkloozen, zoo als die uiteengezet zijn in de brochure „Arbeidskans in Arbeidsnood". Ordening van het broodbakkersbedrijf en van den broodverkoop te Amsterdam Het gemeenteblad van Amsterdam be vat het voorstel van de Commissie voor de Strafverordeningen overeenkomstig de door B. en W. ontworpen maatregelen tot ordening van het broodbakkersbedrijf en den broodverkoop. Lettend op den slechten toestand van het bakkersbedrijf, meenen B. en W., dat uitkomst uit de moeilijkheden is gelegen in een stelsel van vergunningen, een stel sel, dat zoowel voor het bakken als voor het verkoopen van brood zal moeten gelden. Aan alle op een bepaald tijdstip te Amsterdam gevestigde bakkers, brood winkeliers, depothouders en slijters ware een vergunning te verstrekken. De bezorgers in loondienst zullen met een legitimatiebewijs kunnen volstaan. Aan bakkers, die zich nieuw willen gaan vestigen, zal de eisch moeten wor den gesteld van credietwaardigheid en vakbekwaamheid, ter beoordeeling van B. en W. Indien zij hieraan voldoen zal hun een vergunning tot bakken worden gegeven. Voorts is het, in verband met het te veel aan bakruimte noodzakelijk, dat bij uitbreiding van bakruimte vergunning voor het bakken van brood in die uit breiding wordt aangevraagd. Aan slijters, winkel- en depothouders ware de voorwaarde te stellen, dat zij niet van bakkers-leverancier veranderen zon der vergunning van B. en W. Bij de beoordeeling van de aanvragen daartoe zal gelet moeten worden op de bakcapa- citeit van het bakkersbedrijf, hetwelk de slijter als zijn nieuwen leverancier aan wijst. B. en W. achten het niet wenschelijk, aan dit stelsel van vergunning een maxi mum of minimum prijsbepaling te ver binden. Met handhaving van den door hen gestelden richtprijs, achten zij het echter volkomen geoorloofd, dat een bak ker voor lageren prijs verkoopt, mits hij desgevraagd uit boekhouding of facturen ten genoege van B. en W. kan aantoonen, dat zijn concurrentie als loyaal kan wor den beschouwd. Een ongezonde concur- Ingezondan Mededeallng. De bestanddeelen van Vlek» VapoRub thans verkrijgbaar in den vorm van rentie noemen B. en W. echter het ver koopen van brood onder kostprijs, hetgeen dan ook een intrekken der vergunning tengevolge zal kunnen hebben. De proeven met het hand- dorschen. Naar 'bekend is, worden dezen winter in de landbouwplaatsen van Oostelijk Z eeuwsch-Vlaa n de- re n proeven genomen met het uitscha kelen der dorschmachines bij 't dorschen van tarwe en peulvruchten. In plaats van de gebruikelijke machinale methode wor den graan en peulvruchten weder naar ouden trant gedorscht, namelijk met den vlegel. De bedoeling dezer proefneming is on der meer ook na te gaan in hoeverre op deze wijze de werkloosheid des winters kan worden bestreden Naar wij vernemen, laten de tot heden verkregen resultaten toe optimistisch te zijn ten aanzien van het welslagen. Niet tegenstaande bij het bekendmaken der regeling reeds zeer groote boeveelheden graan met de machine waren gedorscht, blijken de met den vlegel te behandelen kwanti nog zeer voldoende om in meer dan één gemeente een noemenswaardigen invloed op de werkloosheidsverhoudingen uit te oefenen. Er zijn dorpen, waar op deze wijze ver schillende honderden guldens loon per week aan de arbeiders worden uitbetaald. Het voordeel der methode is tweeërlei. Niet alleen ontvangen de arbeiders in plaats van steun werkelijk loon, maar bovendien worden zij onttrokken aan de geestdoodende sfeer der werkloosheid. De mensc'hen hebben het gevoel reëelen ar beid te verrichten. De voorloopige indruk in landbouwers- en landarbeiderskringen is, dat de proef slaagt en een goede basis kan bieden voor verdere activiteit in volgende dorsch- seiz oenen. Goes. In de Paaschweek hoopt de Ghr. Besturenbond, bij voldoende deelname, weer 'n huisvlijttentoonstelling te organi- seeren. Men zie de advertentie in dit num mer. Van 'het aantal deelnemers zal het afhangen of de tentoonstelling door gaat. De inschrijving staat tot uiterlijk 1 Maart open. Vlissingen. Ongeluk met doode- lijken afloop. Op den hoek van de Badhuisstraat en de Verlengde Glacis- straat is Zaterdagmiddag een tragisch ongeluk gebeurd. Toen de tram van bet Betje Wolfplein met de gewone snelheid in de richting van het Badhuis reed, kwam uit de Ver lengde Glacisstraat per rijwiel de 20-ja- rige Goba Sturm, wonende te West-Sou burg. Haar snelheid was mede doer den wind vrij groot en het was ook de wind, die haar zal belet hebben de tram te booren. Zij reed tegen de tram op, tracht te zich nog af te houden, doch kwam te vallen en schoof door den wind onder den motorwagen. Alvorens de bestuurder de tram tot stilstand had gebracht, was he meisje nog ruim 40 meter mede ge sleurd. Men hoorde geen gekerm en moest dus aannemen, dat de dood onmiddellijk was ingetreden. Eerst na ongeveer drie kwartier bard werken aan het afnemen van een deel van de bescherming van het onderstuk van den wagen en het opvijze len kon het deerlijk verminkte lijk van het slachtoffer worden verwijderd en naar het lijkenhuis op de algemeene be graafplaats worden overgebracht. Hier heeft de vader het lijk herkend als dat van zijn dochter. De politie hield tijdens de werkzaamheden nieuwsgierigen op een flinken afstand. Het tramverkeer onder vond natuurlijk van een en ander eemige stagnatie. i Vrijdagavond hield de anti-revolutio naire kiesvereen. alhier een openbare ver gadering onder voorzitterschap van dhr P. G. Laernoes, en waarin als spreker optrad de heer J. J. C. van Dijk, lid der Tweede Kamer. De heer Van Dijk begon zijp politieke rede met te wijzen op den ernst der tij den. De kringen in het maatschappelijk leven warden als in een keurslijf beklemd en dit benauwt. Toch kan spr. zeggen dat vrij nog bevoorrecht zijn boven vele an dere volken. Dankbaar mogen wij zijn, dat wij nog hebben een overheid, die het recht en de vrijheid waarborgt en be schermt. Laten wij in dezen moeilijken tijd toch bedenken, dat de regeering nie-. alles kan. en gebonden is aan de internationale economische verhoudingen. De overheid kan niet anders doen dan met allo kracht te zorgen dat de gevolgen zoo weinig ma- gelijk drukken op ons volk. Spr. waarschuwt met klem toch voor zichtig te zijn met critiek op de regeering. Er zijp vele betweters die de oplossing der crisis in hun zak hebben, maar het vooze daarvan toonde spr. nader aan. De zorgen van allen dag mogen ons niet doen afwijken van onze beginselen. Juist in crisistijd moeten wijl vasthou den en buigen voor de souvereiniteit Gods. Spr. besprak vervolgens de gezags- handhaving. Door de regeering zij'n tal van maatregelen genomen om de hand having van het gezag te versterken, waarvan spr. verschillende voorbeelden noemde. Buitengewoon moeilijk was voor de re geering de saneering der financiën. Voor 1934 was er een tekort weg te werken van 190 millioen gulden, wat voor 1935 onge veer 50 millioen bedroeg. Onze monetaire positie is dus belangrijk verbeterd. De begrooting voor 1935 is gebaseerd op 740 millioen, waarvan toch de helft be staat uit vaste posten, waarop niet bezui nigd kan worden, o.a. pensioenen, volks huisvesting, schuldaflossing, enz. Op de andere uitgaven moet dus bezuinigd wor den en zal ernstig moeten worden inge grepen. Ondanks alle bezuinigingen is men er nog niet, daar alle inkomsten nog belangrijk dalen. Deze laatste bezuiniging zal heel moeilijk zijn, daar nu veel zal moeten worden opgeofferd. De regeering zal met diep-ingrijpende voorstellen ko men. Spr. toonde met verschillende cijfers aan, dat belastingverhooging niet moge lijk is. Het volksinkomen is in de laat ste 4 jaren met ongeveer 40 pet. gedaald. Ook moet men bedenken, dat verschillen de vermogens geen rente afwerpen. Wat de steun aan de werkloozen be treft, wordt voor dit jaar een bedrag van f 250 millioen geraamd. Spr. wees op de mislukking van het koopkracht-thema van president Roose velt in Amerika. Verhooging der koop kracht zou in ons land alleen mogelijk zijn, als de export verbeterde. Spr. stemt toe, dat de steun aan de landbouw de koopkracht vermindert, doch zonder regeeringssteun aan den landbouw zou dit groote bedrijf tot on dergang zijn gedoemd. Breedvoerig stond spr. stil bij het waagstuk der devaluatie en toonde de ge varen daarvan aan. Devaluatie kan voor ons geen redding brengen. Bovendien heeft ook de devaluatie in een land als Engeland geen voordeel gebracht. De ex port 'der goudlanden staat procentsge- wijze nog iets hooger dan die der andere landen. Devaluatie zon tot de grootste wanorde leiden. Evenmin als bijl inflatie, weet men waar bij devaluatie het einde zal zijn. De regeering stelt zich dus op het standpunt: geen devaluatie. Hierna besprak de heer Van Dijk de ordening van het bedrijfsleven, waarover tegenwoordig zooveel gesproken wordt. Spr. noemde dit een zuiver anti-rev. be ginsel, maar is als crisis-maatregel niet door te voeren. Bovendien is door onderlinge overeen komsten tusschen werkgevers en werkne mers al zeer veel geordend, wat de juiste weg is. In dezen tijd moeten wij echter oppas sen voor twee klippen, n.l. bevordering van het groepsegoïsme en van het staats- absolutisme. Tenslotte wees spr. op de verschillen de maatregelen der regeering om de volkskracht zooveel mogelijk op peil te houden: steun aan den landbouw en in dustrie, contingenteeringen, verlaging van woninghuur, enz. Op deze rede volgde nog een drukke bespreking. Koudekerke. Hot auto -ongeluk te Steenbergen. Over het ernstig verkeers-ongeluk nabij Steenbergen, waarvan de landbouwer J. R. uit Kou dekerke het slachtoffer werd, deelt de „Grondwet" nog mede: De dorschmachine met tractor van den landbouwer J. Adriaansen, Vierhoeven nabij Steenbergen, stond ter rechterzijde van den weg en werd bezichtigd door een gezelschap uit Zeeland, waaronder zich bevond de heer J. Reynierse van Koudekerke. Op een gegeven moment woei de hoed van den heer Reynierse af en werd deze door hem achterna gerend. Toen de heer R. van achter de dorsch machine uitkomende den weg wilde oversteken, werd hij' plotseling gegrepen dpor een bestelauto van den heer Sneij- ders uit Klundert. Waar deze slechts een zeer matig tempo reed was de eerste bot sing niet ernstig. De heer R. werd in zittende houding eenige meters over den grond geduwd. Toen hij echter opsprong werd hij opnieuw gegrepen en raakte thans bekneld tusschen de vooras en den weg, om vervolgens een der wielen over het lichaam te krijgen. In bewusteloozen en deerniswekkenden toestand werd de heer R. 'Opgenomen en na een eerste medisch 'onderzoek naar het R. K. Gasthuis „Charitas" overge bracht, waar bleek dat hij een ernstige hersenschudding had opgeloopen. Den chauffeur van de bestelauto, die zeer ontdaan was, treft geen schuld. Den volgenden morgen om zes uur is het slachtoffer, zonder bij kennis te zijn gekomen, overleden. Souburg. Morgenmiddag 2 uur verga dert de Raad. Punten van behandeling zijn: Verpachting van gemeentegrond. Verordening sluiting kapperswinkels. Verkiezing leden Burgerlijk Armbestuur. Gemeentebegrooting en bedrijfsbegrootin- gen 1935. Naar aanleiding van het in de laatst gehouden Raadsvergadering gesprokene betreffende de onderhandsche verpach ting van het perceel bouwland, gelegen aan de Kanaalstraat, welk perceel be stemd is voor den bouw van een nieuw gemeentehuis, deelen B. en W. mede, dat bedoeld perceel inderdaad onderhands is verpacht aan A. J. Arendse, landbou wer. Door een vergissing is hiervoor geen afzonderlijk voorstel gedaan, hoewel dit in de bedoeling had gelegen. Daar de door Arendse geboden prijs billijk is te noemen, verzoeken B. en W. sanctie te verleenen aan de onderhandsche ver pachting voor de som van f27,40. Wegens de periodieke aftreding van twee leden van het Burgerlijk Armbe stuur worden voorgedragen: 1. a. J. de Priester (aftr.), b. A. Danielse; 2. a. L. Abrahamse (aftr.), b. J. Besuijen. De storm van Zaterdag heeft alhier schade veroorzaakt aan eenige wonin gen waarvan schoorsteenen en pannen werden afgerukt. Een schoorsteenbrand in een perceel aan de Burchtstraat be zorgde de bewoners en buren eenige ang stige oogenblikken. Gelukkig is het vuur met een minimax tot den schoorsteen be perkt gebleven. Ritthem. De afdeeling Ritthem van den Chr. Boeren- en Tuindersband hield Donderdagavond haar alg. jaarvergade ring. De voiorz. dhr H. M. van de Putte opende op de gebruikelijke wijze. Uit het jaarverslag van den secr. bleek o.a., dat het ledental hetzelfde was gebleven. De penningm. bracht het financieel verslag uit, waaruit bleek, dat voor de leden een belangrijk kwantum kunstmeststoffen, veevoeder, zaai- en pootgoed van de Coöperatie „Walcheren" was betrokken. Dhr H. M. v. d. Putte werd als be stuurslid herkozen. Na afdoening van eenige huishoudelijke zaken sprak dhr B. Franse «er de nuttige werking der Coöperatie Walcheren en wekte allen op zooveel mogelijk er van te betrekken. Eenige vragen werden door hem beant woord. Dhr A. L. Louws, secr. van de gewes telijke afd. Walcheren, zette het doel en de werking van den Chr. Boeren- en Tuindersband nader uiteen. Oostkapelle. Vrijdagavond werd in de 'Chr. school 'het jaarfeest gehouden van de Meisjesvereen. op G.G. „Martha". Er was veel belangstelling. De jaarverslagen getuigden van een bloeiend vereeniigings- leven. Een tweetal inleidingen werden ge leverd, waarop bespreking volgde. Een reciteer-wedstrijd werd gehouden, en door een zangkoortje werden verschil lende liederen gezongen. De afgevaardig den van verschillende vereenigingen brachten hun felicitaties over. Een 3-tal tableaux werden vertoond. Mevr. van Dijke werd tot eere-presidente van de ver eeniging benoemd. Meliskerke. Vrijdag hield de afdeeling Meliskerke van de Ziekenhuisverpleging afd. Walcheren, een propaganda-vergado- ring. Door 'het slechte weer was deze ver gadering maar matig bezocht. De heer 'Onderdijk secretaris van het bestuur, zette in den breede het doel en streven van de vereeniging uiteen. Verder wees bij er op, dat er enkelen zijn die de men- schen trachten over te halen lid te wor den van een andere vereeniging. Maar spr. betreurde het, dat men dit deed door leugens te vertellen. Laat men zich wen den tot het 'hoofdbestuur en men zal de zuivere waarheid mogen weten. Hierna volgde bespreking. Axel. Een brutaal stukje is in den nacht van 15 op 16 dezer uitgehaald door tot hiertoe onbekende personen, die den voorgevel van 't huis van (Dr v. d. Zwan in de Noordstraat dus in 't centrum van de kom met roode verf hebben be smeerd. Niet alleen de geverfde muur van den voorgevel, maar ook deuren en naam plaat waren door de hel'hamel(s) met een laag roode verfstof bewerkt, met de ken nelijke bedoeling schade te berokkenen. Ijverig wordt door de politie naar de dader(s) gespeurd. Tholen. Vrijdag is aan de Belgische grens een auto met mosselen uit deze ge meente in beslag genomen, omdat onder de mosselen een partij oesters ongedekt door een uitvoervergunning waren gebor gen. Tegen den chauffeur, afkomstig uit Oud-Vossemeer is proces-verbaal opge maakt. De wagen en de mosselen zijn vrij gegeven, doordat een handelaar uit deze gemeente, ofschoon niet betrokken bij deze kwestie, cautie heeft gesteld. Colijnsplaat. Voor een talrijk en aan dachtig gehoor hield Ds Bons Vrijdag avond de vierde of laatste winterlezing in dit seizoen, over het onderwerp: „De beteekenis van ons leven". Spr. begon met te zeggen, dat leven iets anders is dan bestaan zonder meer, want in leven zit activiteit. Ons leven is geen toevallig heid, maar schepping Gods, die aan dat leven inhoud en doel geeft. Óver de betee kenis van het leven is zeer verschillend geoordeeld. Schopenhauer had een zeer pessimistisch, Leibnitz een optimistisco oordeel. Tegenwoordig zijn drie meenin gen gangbaar uiteengezet in 't nieuw ver schenen werk van Prof. Ds W. J. Aal- ders. Ons leven wordt gezien door de een als een poel, door den ander als een doodloopende straat, door een derde als een rechte weg. Jezus zag Zijn leven als een rechte weg. Hiji kende inhoud en doel van Zijn leven. Menigeen dacht in de wetenschap en de techniek, in kunst en in de moraal een vast steunpunt voor en de kracht van zijn leven te hebben gevonden. Het werd he laas een illusie. Ook oppervlakkige gods dienst is niet in staat ons houvast te ge ven. Onze godsdienst moet niet zijn een eigenwillig dienen van God, maar een vragen naar de alleenzeggenschap Gods. Christus alleen is de kracht van ons leven en geeft de vereischte kracht. Je zus alleen. Gewapend met die kracht kunnen wij rustig de toekomst tegen gaan, ook den dood. Kortgene. De turnvereeniging „Oefe ning kweekt kunst" gaf Vrijdag en Za terdagavond onder leiding van den heer De Keyzer uit Goes, een uitvoering in de gymnastiekzaal der O. L. school alhier. De voorz. van O.K.K., dhr L. D. v. Damme, opende beide avonden. Het hoogrek voor heeren, alsmede de oefenin gen aan de ringen werden met groote aandacht gevolgd. De leden gaven hier bij blijk van veel technisch kunnen. Jam mer is het, dat O.K.K. over zoo weinig damesleden beschikt; hun prestaties wa ren evenwel in orde. De adspiranten wa ren bij sommige oefeningen nog wel eens verkeerd. Het nummer: „oefeningen op muziek" (door mej. Meta Schuilwerve) was evenwel een succesje voor de jeug dige gymnasten. Het strijkje „0. K.", onder leiding van dhr A. Holster, verleende medewerking. Vrijdag was de zaal goed bezet; Zater dagavond was het tjokvol. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Ouddorp, J. Lekkerker- ker te Oldebroek. Voor Beesd, C. D. Is raël te Hattem. Voor Barneveld, H. Bout te Genemuiden. Voor Jutrijp-Hommerts, J. W. van Barneveld te Warns. Afscheid enintrede. DrJ. J. Woldendorp te Wemeldinge hoopt Zondag 24 Febr. afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gem. aldaar en Zondag 3 Maart zijn intrede te doen te Zoeter- meer-Zegwaard, na bevestigd te zijn door ds J. C. Wolthers van Putten (Gld.) Oostkapelle. Zondagmiddag nam Ds J. v. d. Wiel afscheid van de Herv. 'Gem. alhier. Het kerkgebouw was stampvol. Z. Eerw. had tot tekst 'geko'zen 2 Cor. 12 vers 9a. Na de predikatie werd hij toege sproken door ouderling 'L. de Voogd, door Ds Tjehbes en door Ds Jellema. Op ver zoek van laatstgenoemde werd den schei denden leeraar toegezongen Ps. 121 4. Kruiningen. Wegens ziekte van den onderwijzer v. d. Ende is door B. en W. tot tijdelijk als zoodanig aan de O. L. school benoemd de wachtgelder J. L. Goedbloed te Souburg. Leidsche Universi t e i t s- fonds. Tot lid van den Universiteits raad van het Leidsche Universiteitsfonds is o.a. benoemd mr J. A. A. Fransen van der Putte te Goes. Arnemuiden. D'hr L. J. Florusse is niet tegen 1 Febr. maar tegen 15 Augustus eervol ontslagen als onderwijzer aan de Ghr. school. Sterm-on gelukken. De hevige Zuidwesterstorm., die Zater dag over ons land heeft gewoed, veroor zaakte niet alleen in verschillende plaat sen groote schade, maar heeft bovendien ernstige ongelukken veroorzaakt. Het is ondoenlijk alle berichten over omgewaaide hoornen en schuttingen, afgerukte schoor steenen en andere materieele schade te vermelden. Te Amsterdam waren een tiental jongelui van een watersportvereeniging welke haar bootenhuis heeft aan 't Jaag pad langs de Nieuwe Meer te Amsterdam, met twee gieken het meer opgeroeid, wat een roekelooze onderneming is geweest. Het was den jongens, allen scholieren van tusschen de 16 en 18 jaar, dan ook niet mogelijk de vaartuigjes met den kop op de golven te houden. Op een gegeven oogenblik kreeg een der gieken van ach teren een zware golf over en liep vol; ge lijktijdig stootte zij tegen de zware giek, waardoor ook deze vol liep. Negen van de tien inzittenden konden op de een of andere manier gered worden. Eén der jongelui, de 18-jarige M., was echter reeds gezonken. Een andere jongen had zooveel water binnen gekregen, dat hij naar het Wil- helminagasthuis moest worden overge bracht om daar ter verpleging te worden opgenomen. Nog had hier 'n ernstig ongeluk plaats. Een rukwind had een rijdende kraan langs den walkant op de Ertskade te Am sterdam in beweging gebracht op de rails. Deze kraan, een groot gevaarte, reed met volle vaart tegen een kraan van de ge meente op, welke zich eveneens op het zelfde terrein bevond. Beide gevaarten sloegen met hevig gekraak tegen den grond. Een hefboom van de kraan sloeg dooT de roef van een schip, en trof twee perso nen van het gezin, dat daar zat. Een 22-jarige jongen werd gedood, ter wijl zijn moeder een ernstige wonde aan haar hoofd bekwam. Te Rotterdam is een groote ronde ruit van de Bijenkorf ingewaaid. Een 16- jarig meisje schrok daarvan zoo, dat zij viel en een wonde aan het achterhoofd be kwam. Zij is in het ziekenhuis aan den Goolsingel verbonden. Een andere voorbijganger werd door een glasscherf aan het voorhoofd getrof fen en ook in het ziekenhuis verbonden. Op het Van Hogendorpsplein is de 29- jarige reiziger B., die daar fietste, door een windvlaag opgenomen en onder het voorhalcon van een juist passeerende tram van lijn 6 terecht gekomen. De man kwam er gelukkig met enkele schaafwonden af. Óp den Schieweg is een 18-jarig meisje door een windstoot tegen de straat gesla gen. Met een schelbreuk is zij in het ziekenhuis opgenomen. Bij de brandweer te Rotterdam zijn een 40-tal verzoeken om hulpverleening bij stormschade binnen gekomen. Het was nii do va de het naai zij in scl lui vai me pla me kaï te zei bes ste en bij te bou Voo er: va kei ni< Mi wa tei va sc d h( va te bc lij st stc ve: m; ne lal in zi, P< la k<

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2