C/T Moeder ehdit het beste |*ri voor haar geld,.. daarom vraagt ze altijd Nederlandsch product Maggi's Bouillon in kwaliteit aan de spits Uit de Provincie Zoeklichtjes. begrooting voor 1935 te optimistisch is voorgesteld. Hij vreest onaangename ge volgen en voelt er veel voor de begrooting terug te zenden om nadere regeling. Dhr v. d. F e 11 z ontkende, dat de be grooting te optimistisch is opgesteld; men heeft niet alleen vastgehouden aan de drie laatste jaren. Er is een foutje, maar dit is niet de schuld van de Godshuizen of het B. A maar van B. en W. Eerst gaf het B. A. een booger bedrag op dan later aan B. en W. Toen hadden de Godshuizen de be grooting reeds ingezonden. Dhr Gornelisse meende, dat de heer Kögeler te veel den nadruk legt op hetgeen het B. A. aan de Godshuizen letaalt. Hij vergeet, dat velen nu de eer- s'.e 30 dagen ten koste van „Ziekenhuis- verpleging in het Gasthuis liggen en vroeger direct voor het B. A. De v o o rz. zegt, dat B. en W. aan het B. A. alleen .gevraagd hebben iof het totaal niet even hoog als verleden jaar kon worden geraamd. Spr, ziet niet de noodzakelijkheid in, van het terugzenden der begrooting, hoe hij ook hoopt, dat men voor onaange name verrassingen gespaard zal blijven. Men zal bij1 terugzenden alleen kun nen bereiken een minder serieuze raming van verschillende posten. Spr. ontraadt dan ook de terugzending. Dhr Kögeler zal geen voorstel doen tot terugzenden, maar wil dan geacht worden te hebben tegengestemd. Mevr. W e ijl verdedigt nader de be grooting. Dhr v. d. F e 11 z meent, dat de heer Kögeler onrecht doet aan het bestuur der Godshuizen. Dhr J eronimus meent, dat de be grooting der Godshuizen 1935 alleen in vloed oefent op de gemeentebegrooting 1936, en er daarom geen reden is haar terug te zenden. Na nog eenige discussie, waarbij dhr Kögeler waarschuwde tegen het steeds stijgen van het tekort en de heer Gor nelisse het opnam voor het B. A., werd de begrooting goedgekeurd. B. en W. zullen het bestuur der Gods huizen attent maken op de gevoerde dis cussie. De heer Kögeler wordt geacht te hebben tegengestemd. Gemeente-begrooting 1935 c.a. (waarbij voorstel inzake ver vaardiging van gemeentedruk- work). Algemeens beschouwin gen. De heer Paul zegt, dat de S.D.A.P. wel algemeene beschouwingen zal hou den, maar niet veel bij de artikelsgewijze behandeling. Spr. wijst op de ernstige economische toestanden, waaronder Mid delburg met 1150 ingeschreven werkloo- zen en nog vele niet-ingeschreven jeug digen te lijden lieelt. Men heeft nog f64000 te dekken. De begrooting is voor af naar Ged. Staten geweest, maar van de opmerkingen van die zijde is mets gebleken. De toestand van Middelburg is ten deele het gevolg van de regeerings- maatregelen tegenover de gemeenten. De Middelburgsche ingezetenen zijn ge schrokken van het opschrift boven het courantenartikel „Een tekort van f 70.000". Men leest niet verder, ziet niet, dat de gemeente moeilijker er voor komt te staan door de wetswijzigingen. Spr. noemt verschillende cijfers en toont aan, dat Middelburg f 80.000 minder krijgt. Het gaat z.i. niet op, dat het Rijk zich ziet te redden ten koste der ge meenten. Spr. stond aanvankelijk wel wat scep tisch tegenover het afschaffen van de op centen op de straatbelasting, maar hij zal er zich bij neerleggen, omdat B. en W. verwittigd zijn, dat het Rijk het heffen van 200 opcenten op de personeele belas ting zal eischen. Men kan bij het vaststellen van een begrooting te optimistisch, maar ook te pessimistisch zijn. Dit laatste deden de heeren Jeronimus en v. d. Feltz, toen zij zeiden, dat de begrooting 1934 niet zou kloppen. Dhr. Mes heeft gesproken van boerenbedrog, maar trok later het boetekleed aan. Dhr v. d. Feltz gebruikt wel eens meer woorden, die niet door den beugel kunnen, als „demagogie" en „voortgezet misdrijf". Spr. heeft dank voor allen, die werken in het belang der werkloozen. Spr. is voor werkverschaffing boven steun, maar dat mag niet leiden tot productief wer ken. Zoo o.a. met het verbeteren van straatwerken. Het uitbaggeren der vesten had men als gewoon werk niet kunnen uitvoeren Er is destijds gesproken over werker in contraprestatie. Het leek wel een rel letje destijds, maar men komt er op terug. De voorzitter verzoekt hier van af te stappen, dit is in de secties ook niet besproken. Dhr Paul beschouwt die sectie als gelegenheid tot het verkrijgen van in inlichtingen. Hij zal zich aan den wenk van den voorzitter houden. Spr. wekt op met andere organen op te komen tegen het aftrekken van 2/a var het inkomen der jeugdige werkloozen. Spr. vraagt eenige uitbreiding voor dt mogelijkheid van het verkrijgen vai schoolvoeding en kleeding. Spr. meent dat de gemeenschap, die de huidige maat schappij handhaaft, er ook de gevolgei van moet dragen. Het is niet te halen met het sturer naar een lager niveau, wat ook verschil lende vereenigingen en personen var rechts onderschrijven. Spr. komt op de grenswijziging er meent, dat Middelburg voor bepaald, soorten van woningen, met name klein, middenstandswoningen, niet over vol doenden bouwgrond beschikt Als de Grenswijziging nog lang op zich laat Ingezonden Mededeeilng. Voor H.H. Winkeliers verkrijgbaar bij Firma GEBRs. DUVEKOT, GOES. wachten, vraagt spr. of het niet op den weg van de gemeente ligt naar goed ter rein uit te zien. Spr. acht het bloksgewijze bouwen op den Zuidsingel niet goed. Inzake de huurverlaging der woningen der bouwvereenigingen, zijn B. en W. zeker voldoende diligent geweest, al is het resultaat der pogingen maar sober geweest. De Minister, noch de Rijksverzekerings bank verleenden voldoende medewerking. Spr. vraagt andere wegen te beramen om tot vermindering te komen. Spr. wijst er op, dat de P.Z.E.M. moet zorgen voor de bestrating 15 c.M. buiten de rails. Spr. vraagt het verbieden van parkeeren op de Korte Burg op Donderdag, wat vooral in den zomer hinderlijk is. Spr. acht de gemeentekweekerij geen luxe. Hoe staat het nu met de abattoir kwestie? Daarvoor is spr. zeer belang stellend. Spr. betreurt het, dat het Middelburgsch Muziekkorps geen subsidie meer zal krijgen, maar wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen. Waarom branden er steeds meer lan taarns overdag, die 's nachts niet bran den? De voorzitter: een symbool van de omgekeerde wereld, waarin wij leven. Dhr Paul is vooralsnog niet voor be ëindiging der subsidie voor de bewaar- schoolvereenigingen. Spr. vraagt nog eens dringend naar minder belasting voor ontwikkelings avonden. Spr. meent, dat men nog eens wachten moet met de reorganisatie der politie tot er meer agenten met pensioen kunnen gaan. Met de P.Z.E.M. moet men trachten te komen tot vermindering van den in koopprijs van den electrischen stroom. Hoe staat het met de gasafname? Het nadere voorstel van de meerderheid inzake het drukwerk, heeft spr. verbaasd doen staan, dat de heer Boasson eerst niet wilde terugkomen met een voorstel tot cyclostyleeren en nu weer wel. Is het dan zoo ver, dat Middelburg niets meer kan laten drukken? Spr. ontkent dit. Na eenige discussie wordt besloten deze kwestie uit te stellen tot de artikels gewijze behandeling. Dhr Paul wijst nu op het overgaan van dhr Jeronimus naar den Vrijheids bond, waarmede hij die partij niet geluk kan wenschen. De S.D.A.P. hoopt zooveel mogelijk B. en W. te steunen, als het gaat in het belang der ingezetenen. Mevr. W e ij 1 zegt, dat men in dezen tijd het gevoel van somberheid van zich moet afzetten. De begrootingen zijn zoo besnoeid, dat er alleen het hoogst noodige is overgebleven. Gelukkig is er niet ge tornd aan de volksgezondheid. Dat het Middelburgsch Muziekkorps niet meer gesteund kan worden is te be treuren en spr. hoopt, dat de particuliere belangstelling groot genoeg blijkt om het te kunnen behouden. Spr. zegt, dat men het gemeente-druk werk zeer zou missen, het verdwijnen van de subsidies van de bewaarscholen kan men toch moeilijk eischen voor een extra bijdrage van het rijk. Spr. vestigt de aandacht van B. en W. op het belang van het verkrijgbaar stel len van goedkoope levensmiddelen, o.a. groenten. De post van f300 voor schoolreisjes is toch ook niet als te groote luxe te be schouwen. Spr. heeft de uitvoering van werken door jeugdige werkloozen zeer toegejuicht, meer om moreele dan om formeele voordeelen. Middelburg kan de wereldcrisis niet oplossen en moet maar trachten er zich zoo goed mogelijk door te slaan. De heer den Hollander heeft wel eenig bezwaar tegen het idee, dat men moet blijven bij hetgeen in de secties is gesproken. Men zou dan de algemeene beschouwingen naar geheime bijeenkom sten verplaatsen en dat zou hij niet goed keuren. De raad moet volkomen vrij blij ven wat hij hij in de openbare vergade ring wil naar voren brengen. Inzake het woord „Middelburger" merkt spr. op, dat daar dan ook bij behoort het wel heel laat indienen der ontwerp- begrooting. Spr. meent, dat met den bereikten toe stand de vraag naar voren komt of men tot het behouden der autonomie alles moet afbreken wat ons lief is. Spr. schaart zich niet aan de zijde van hen, die alles op de schuld van het rijk schuiven. Als men volgend jaar weer minder inkomsten heeft, moet men dan nog meer opheffen, dat ons lief is? Moet men dan bijv. veel meer op onderwijs gaan bezuinigen? Bijv. op Ambachts- en Handelsonderwijs? Spr. waardeert ten zeerste de autonomie der gemeenten, maar er is verschil of men die verliest door eigen schuld of door oorzaken, die buiten de gemeente liggen en dit is z.i. hier in groote mate het geval. Als men zich ten slotte overgeeft aan het Rijk, dan zou spr. dit zeer betreuren, maar als men alles doet wat men kan is het niet te verhelpen. Het is toch bekend, dat het inkomen der te werk gestelde jeugdigen niet wordt afgetrokken. Dit te werk stel len is te moeilijker, omdat het heel han dig is iemand geplaatst te krijgen, wiens vader steuntrekkende is. Is er in overleg met andere instanties ten deze geen soe pelheid te bereiken? De verdere korting van iy2 pCt. op de salarissen, doet spr. vragen of het geen tijd is, dat men de geheele salarisrege ling eens op de helling zet. Er zijn nog al hiaten in de regeling. Als spr. goed heeft gehoord, is er over het aangekon digde voorstel in georganiseerd overleg niet veel te doen is geweest. Een aftrek van een bepaald percentage kan voor één billijker dan voor een ander zijn. Spr. heeft een voorstel om de 1% pCt. slechts een tijdelijk karakter te doen heb ben en het instellen van een commissie uit den Raad om nadere voorstellen voor te bereiden. De heer Jeronimus heeft een andere behandeling verwacht, maar zal nu ook zwijgen over zijn toetreden tot den V. B. Mevr. W e ij 1nu missen wij dit. Dhr Jeronimus zegt, dat men -nog niet kan spreken over de uitkomsten van 1934, zie ook de mededeeling der regee ring over het tegenvallen van de belas tingopbrengsten. Spr. komt op „Gemeentewerken", of wel „Stadsschuur" en meent, dat de begroo ting niet duidelijk is, door het uittrekken van circa Va prae memorie. Spr. heeft gewezen op uitgaven, die loo- pen over gemeentewerken, en die niet behooren. O.a. inzake de kosten van ouderavonden en steenkolen voor de scholen, waarop dan onnoodig 28 pCt. bijkomt. Spr. dient een motie in om alles direct en niet meer over gemeentewerken aan te schaffen. Spr. meent, dat de loonen der werklie den in gemeentedienst veel te hoog zijn en wel ongeveer f31 en f22.50. Spr. stelt voor: De Raad der gemeente Middelburg be sluit: De verordening regelende de bezoldi ging' van de ambtenaren, beambten en werklieden der gemeente Middelburg, met uitzondering van bet onderwijzende per soneel, te wijzigen als volgt: Werklieden: Loongroep 1. f 17 tot f 19,25; id. 2. f 18.50 tot f20.75; id. 3 f20 tot f22,25; id. 4. f21.50 tot f23.75; id. 5. f24.50 tot f26.75; id. 6. f26 tot f 28.25; allen met 3 twee-jaarlijksche ver hoogingen van f 0.75 per week. Nu, zeer tot zijn teleurstelling, B. en W. niet met een toonherziening zijn ge komen, meent Spr. dat niet langer ge draald mag worden met de herziening van de loonen der werklieden in gemeen tedienst. Aan Spr. is geen enkele redelijke grond bekend, waarom het loon van een ge meentelijken timmerman, f 29 tot f 32 (gemiddeld dus f 30.50), zoover moet uit gaan boven het contractloon van georga niseerde timmerlieden in Middelburg, n.l. bij 48 uur a 47 ct. is f 22.56. Bij aanname van bet voorstel van B. en W. tot een definitieve korting van 5 pet. wordt het gemiddelde loon circa f 29 tegen f 22.56 in het particuliere bedrijf. Hierbij: moet mede in aanmerking ge nomen worden het voordeel van vaste dienstbetrekking, terwijl de arbeiders in het particuliere bedrijf zich zeker niet zoo goedkoop zullen verzekeren voor eigen en weduwenpensioen, als overeenstemt met de pensioenkorting. Handhaving van de gemeenteloonen op het tegenwoordige peil, is aller-onrecht- vaardigste bevoorrechting van het over heidspersoneel ten nadeele van degenen, die zich geen plaats bij het gemeenteper- soneel konden verwerven!, ofschoon zij mede daarvan de lasten zonder lusten te dragen hebben. Spr. meent dat er bij1 de gemeentewer ken zeer geslabakt wordt. Het aanschaffen van materiaal ge schiedt op de niet meest voordeelige wijze. Inzake den keuringsdienst meent spr dat de opbrengst minder wordt door meer centraal slachten en meer geslacht invoe ren. Het onderwijs kostte in 1933 te Vlis singen f 11 en te Middelburg f 6 per in woner. Dhr Heemskerk meent, dat men de begrooting moet behandelen naar den toestand van bet oogenblik. Het eerst zenden van de begrooting naar Ged. Staten maakt de behandeling niet makkelijk. Het toezicht van Ged. Staten geeft tot moeilijkheden aanleiding, en hij hoopte op meer medewerking. Dhr v. d. Feltz is het met de wijze waarop de begrooting wordt behandeld geheel eens. Men kan van de Tweede Ka mer toch wel wat goeds overnemen. Spr. ontkent met enkele woorden, dat hij- ooit iets kwaads bedoelt, al geeft hij wel eens een beeldspraak. Maar de verkiezing is op komst en daarom dacht spr. hoe de heer Paul sprak. Spr. meent, dat men nu niet weet boe 1934 sluit. Er is geen sprake van een sluitende be grooting 1935, met f 64.000 te kort. Men had nog meer moeten bezuinigen en dan zeggen, we hebben een begrooting met een tekort van zooveel. De extra-bijdrage zal niet worden toe gekend zonder dat al het onnoodige ge schrapt i§', en nu is het de vraag of de Raad dat zelf doet of wel de Regeering. Er zijn steeds sociale toestanden die verbetering vragen. Men moet echter zelf zooveel mogelijk bezuinigen om dan uit de handen der Regeering te blijven. Spr. is getroffen door de mededeelin- gen van dr Colijn en mr Oud, en meent, dat men niet te veel moet spreken over handhaven der autonomie in deze tijden, nu al meer en meer tot waarheid wordt, dat als één lid lijdt, het geheele lichaam lijdt. Men stemt voorstellen af die men niet zou aannemen als men den financieelen toestand goed inzag. B. en W. zien, met een enkele uitzondering, de goede rich ting. Gedep. Staten treden niet op uit machtswellust, maar uit noodzakelijk heid. Men moet, zooals dr Colijn zegt, schou der aan schouder staan. Men tilt veel aan het materieele, maar men draagt makkelijker als men zich op godsdienstig standpunt stelt. Spr. kan over het algemeen met de be grooting mede gaan, al zullen er nog verschillende voorstellen komen. Spr. hoopt op spoed met de abattoir- kwestie. Men leeft dag in dag uit in wetsovertreding. De grenswijziging vraagt ook oplossing, zie bet afnemen der bevolking en toename van die van Koudekerke en St. Laurens. De kwestie van de jeugdige werkloozen is een der moeilijkste kwesties die wij' hebben en daarom alleen moet alles be zuinigd worden wat men kan. Dhr M o n d e e 1 wijst er op, dat de heer v. d. Feltz eerst roept om samen werking en bij! anderen steeds kwade trouw onderstelt, en verwijten doet hoo- ren over gebrek aan inzicht. Het is onaangenaam iemand, die geen materieele zorgen kent, te hooren over het kijken naar materieele belangen. De gemeente zit ten eerste voor blijven de vaste lasten. Spr. meent, dat als er een wet is, die de pachtvermindering mogelijk maakt, er ook een moet kunnen komen voior vermindering van rechten. Dit moet men aanhangig maken bij1 de Vereen, van Nederl. Gemeenten. Spr. dringt aan op meer samenwer king tusscben de Walchersche gemeen ten. Spr. is verbaasd over het onttrekken van een deel der winst uit het gasbedrijf over 1935. Spr. meent, dat de gemeente alleen voor spek en boonen mag mededoen aan het regeeren. Den Haag regeert. Dhr Portheine heeft met groote belangstelling de verschillende sprekers aangehoord. Praktisch is men niet veel opgeschoten. Spr. meent, dat de sectie behandeling nog niet veel heeft doen be reiken. Spr. meent, dat in de secties de technische kwesties thuis behooren; maar de algemeene lijnen hooren in de open bare vergadering thuis. Spr. ziet in streng doorvoeren van het plan van den voorzitter geen enkel be lang. Spr. is sterk tegen de verhooging van de personeele belasting, wat nog meer het ontvolken van de binnenstad met haar groote woningen, die het meest door de belasting op huurwaarde enz. worden ge troffen, bevordert. Spr. meent, dat men moet trachten de gemeente in een andere klasse te zien geplaatst te krijgen. Spr. wil liever de op centen op de straatbelasting behouden en de opcenten op de personeele belasting iets minder doen zijn. Spr. betreurt het, dat het jaarverslag 1933 zoo Iaat verscheen, maar hij weet, dat het kort kan zijn evenals ook de handelingen. Hiema is te 6 uur de vergadering geschorst. Zeeuwsche vereeniging voor Luchtvaart, Dezer dagen vond te Goes een door den burgemees ter dier gemeente, Mr R. M. van Dussel- dorp, bijeengeroepen vergadering van be langstellenden in de luchtvaart plaats. Na ampele bespreking is daar met al gemeene instemming der aanwezigen, be- De N. S. B. heeft een schrijven ge publiceerd, waarin aan den heer Braat wordt medegedeeld, dat aan zijn ver zoek tot toelating niet kan worden vol daan, In dit schrijven wordt o.m. gewezen op de belofte die iedere N. S. B.-er moet afleggen en waarin het o.a. heet: „Ik beloof trouw aan de leiding. In dien mijn inzicht mij daartoe te eeniger tijd mocht nopen, zal ik mij op volkomen waardige wijze uit de beweging terug trékken, nauwlettend zorgdragend, haar daardoor zoo weinig mogelijk te schaden." Dit laatste lijkt me heel verstandig. Ik zou zeggen: een eisch van politiek fatsoen. Het treft me toch altijd dat N.S.B.-ers die tot voor kort lid van een andere partij waren, soms zelfs van meerdere partijen, er hun eer in schijnen te stel len op die partijen en hun leiders af te geven en ze in een kwaad daglicht te plaatsen. Misschien is dit ook den heer Mus- sert niet ontgaan en is dit voor hem aanleiding geweest bovenaangehaalde for mule in de belofte op te nemen. Er is toch niets zóó weerzinwekkend dan dat men, zoo de volksmond het uit drukt, iemand z'n eigen nest hoort be vuilen. Hulde aan Mussert, die zoo zijn vol gelingen politiek fatsoen tracht te leeren. OPMERKER. sloten tot het oprichten van de afdeeling „De Bevelanden" der Zeeuwsche Vereeni ging voor Luchtvaart. Mr R. M. van Dusseldorp verklaarde zich desgewenscht bereid het voorzitter schap dezer nieuwe afdeeling op zich te nemen; tot secretaris werd benoemd Mr J. iD. Koster te Kortgene en tot penning meester Mr Dr A, J. J. M. Mes te Hein- kens'zand. Tot verdere leden van het be stuur benoemde de vergadering de hee- den A. van der Poest Clement te Nisse, G. van Bleijswijk Tierens Verhagen te Wolfaartsdijk, A. van der Have te Ka- pelle en den secretaris der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij te Goes. Het hoofdbestuur der Zeeuwsche vereeniging voor Luchtvaart was ter vergadering ver tegenwoordigd door zijn voorzitter en ondervoorzitter, de beeren G. A. van Woelderen uit Viissingen en Dr S. S. Smeding uit Middelburg. Middelburg. Dinsdag a.s. hoopt voor het Comité „De Zeeuwsche Beker" op te tre- den Dr F. J. Krop, Ned. Herv. Pred. te 1 Rotterdam. Men zie de advertentie in dit nummer. Het Comité stelt zich voor een tweede actie voor de noodlijdende Christenen in Rusland te organiseeren. Het Comité al hier bestaat uit 8 heeren: Ds A. Koning, Ds P. J. F. v. Voorst Vader, Ds C. F. Nolte, Ds L. B. Tjebbes, Ds D. Bremmer, W. P. Pel, Ds A. Landstra. Goes, Woensdagavond hoopt voor het plaatselijk Comité „De Zeeuwsche Beker" op te treden de bekende Rotterdamsche predikant Dr F. J. Krop, met het onder werp: „De huidige toestand in Sovjet- Rusland en het gevaar, dat ons allen bedreigt". Ds v. d. Vegt zal de vergade ring openen, terwijl Ds v. d. Vis het slot woord zal spreken. Men zie de advertentie in dit nr. Landstormavond. De af deeling Zeeland van den motordienst van het Vrijwillig Landstormcorps, gaf Vrij dag een Landstormavond in het „Schut tershof". D'e schouwburgzaal was geheel gevuld met belangstellenden. D© commandant van het korps, de heer Persant Snoep, sprak een kort openings woord, waarin hij in het bijzonder welkom heette Overste Hoegen van Hoogelande, Overste Soorenherg en Majoor Berghuis. Het deel van den avond voor de pauze werd hoofdzakelijk gevuld met marschen, vaderlandsche liederen e.d. door de Ma rinekapel van Mr Ms. „Noord Brabant", kapelmeester Ferree. Elk nummer oogstte een welverdiend applaus. De kapel hield haar goeden naam hoog. Groot succes had ook een alleraardigste voordracht in Zeeuwsch costuum door Ko Verdonk en Betsy Rouw, waarbij Betty den Herder begeleidde als pianiste. Bijzonder mooi was voorts het nummer „Colonne Geweer", uitgevoerd door matro zen van de ^Noord Brabant". Het verdere programma werd grooten- deels gevuld met rhythmische composities van Medioburgum uit Middelburg. Dat dhr Mazure in deze weer iets bijzonders gaf, behoeft welhaast niet opgemerkt te worden! Gegeven werd o.a. „Ave Maria" van Gounod, „De klok en de porceleinen poppetjes"; de cyclus „Strijd"; het alle- aardigste „Scherzo" van Mazure, Tor sten, Petre enz. D'e aanwezigen leefden geheel met deze schoone kunst mede en gaven blijk van groote waardeering. Ook de uitstekende begeleiding, verzorgd door dhr J. Jesayes, met een deel zijner „Follies", droeg haar deel aan het suc ces van het geheel volkomen bij. Verder willen we de mooie en vaak moeilijke groepen van de „Jantjes" nog noemen. Te ongeveer kwart voor twaalf werd deze welgeslaagde avond door den com mandant met een woord van dank aan alle medewerkenden gesloten. Gisteravond hield de Ned. Chr. Reisvereenl'ging in de Ghr. Bewaarschool een goed bezochte propaganda-vergade- ring. Nadat de heer "W. L. B. J. Dekker een kort openingswoord had gesproken, werd

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 4