Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Telegrammen. Blankenburgh, G. J. Modderkreeke, J. Modderkreeke, P. Steketee, A. Beukema, M. G. D'eurloo Sr. en Joh. Witte, terwijl 4 spelers remise maakten, n.l. Jao. Blan kenburgh, M. G. Geschiere, B, de Jonge en G. Meijaard. D'e totaaluitslag was dus 34—18 in het voordeel van den simultaan-speler. Domburg. De heer L. J. van Voorthuij- sen, alhier, heeft bedankt voor een can- didatuur voor de Provinciale Staten van Zeeland. Zoutelande. Maandagavond hield de vereen. „School m. d. Bijbel" alhier haar gewone algemeene vergadering. De voorz. ds W. Oosthoek, sprak naar aanleiding van een gedeelte van Joh. 13 een ope ningswoord. Spr. wees erop dat liefde on der elkander een kenmerk van de disci pelen van Christus is. De secretaris, dhr Job Wisse, bracht zijn jaarverslag uit over 1934. De gang van zaken is in 1934 bij het onderwijs goed geweest. Uit het verslag van den penningmeester, de heer S. van Sluijs, bleek, dat de vereen, in 1934 is versterkt met een overschot van f 178.93. De bestuursleden J. Wisse en E.Janse werden herkozen. In de vacature ontstaan in het bestuur door het bedanken van dhr Joh. Pleyte wegens vertrek, werd de heer J. de Vis ser gekozen. Door den voorz. werd medegedeeld dat op 8 Maart a.s. een ouderavond zal wor den gehouden. Bij de rondvraag kwam o.a. de con centratie van scholen ter sprake. Het be stuur meende, dat deze school geen ge vaar loopt. Maandag vergaderde de raad. De voorz. gaf een overzicht van hetgeen op gemeentelijk gebied in 1934 is voorge vallen. In 1934 is de Duinweg, Oostweg en Duinstraatje verhard. Ook is een uit breidingsplan voor de gemeente ontwor pen. Spr. zag de toekomst donker in en wenschte de raadsleden Gods zegen toe in 1935. Weth. Stroo antwoordde namens den raad. Ingekomen was o.a. het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1934 en een dankbetuiging van de geitenfokvereen., waarbij werd medege deeld, dat ze thans geen subsidie meer noodig heeft. De voorz. deelde mede, dat de Ned. Sierteeltcentrale geen plantsoen voor duinbeplanting beschikbaar heeft. De heer von Brucken Fock heeft echter van andere zijde de beschikking over plantmateriaal gekregen en heeft met be hulp van den gemeentewerkman en een subsidie van de vereen, voor Vreemdelin genverkeer, alhier, in den Duinweg be planting aangebracht. Den heer von Brucken Fock werd voor zijn belangeloo- zen arbeid dank gebracht. De rekening der gemeente over 1933 is door Ged. Staten vastgesteld. Op voorstel van B. en W. werd besloten voor de uitvoering der ziektewet aan te sluiten bij de Goöp. Vereen. „Centraal Beheer" G.A. te 's Gravenhage. Dit komt voor de gemeente en voor de arbeiders bij de werkverschaffing voordeeliger uit dan uitvoering door den Raad van Arbeid. Op voorstel van B. en W. werd be sloten voor 1935 f 25 beschikbaar te stel len voor het ontwikkelingswerk voor jeugdige werkloozen. De heer de Wolf stemde tegen. Op voorstel van B. en W. werd een steunregeling vastgesteld voor gevallen, waarin niet gewerkt kan worden door de werkverschaffing. Met den Polder Walcheren en de ge meenten Meliskerke en Biggekerke is overeenstemming bereikt tot het delven van sprinken. Op de goedkeuring van den minister wordt nog gewacht. De vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.-wet over 1932 werd vastgesteld op f9,51 per leerling. Besloten werd op een daartoe strek kend verzoek eenmaal een subsidie van f 10 te geven aan de geitenfokvereen. „Boudewijnskerke". De heer Verhage stemde tegen. Op verzoek van aangelanden werd z. h. st. besloten tot verharding met klinkers van den Molenweg, Houtenburgscheweg, Duivendroedsche baan en een gedeelte van den Zwaanweg, in totaal ongeveer 2400 M. lengte. Geraamde kosten f 12.700. De helft der kosten zal door aangelanden worden gedragen in den vorm van een baatbelasting. Op voorstel van B. en W. werd besloten om de vergunning tot het halen van zand uit het vroon bij pension Duinoord met ingang van 1 Maart a.s. in te trekken. Leden van stembureaux werden be noemd. De heeren D. Kodde, J. Koppe- jan, J. Stroo en F. de Witte werden als leden der schattingscommissie voor de Inkomstenbelasting herbenoemd. N.- en St. Joosland. Maandag verga derde de Raad onder voorzitterschap van den burgemeester voltallig. De voorzitter opent de vergadering en begint met een overzicht van de belang rijkste gebeurtenissen in 1934. Hij memo reert de slagen die ons Kom. Huis ge troffen hebben en verzoekt de aanwezigen ter herdenking daarvan een oogenblik op te staan. Spr. herinnert aan zijn hartelijke in stallatie en aan de prettige samenwer king die hij tot dusver heeft ondervon den. De verhouding tusschen de werkgevers en werknemers is zeer verbeterd. Weth. Polderdijk antwoordt als 'oudste raadslid dat het optreden van den burge meester de instemming heeft van het weldenkende deel der bevolking. Hij hoopt dat de burgemeester op denzelfden weg zal voortgaan. Naar aanleiding van de notulen deelt de voorzitter mede, dat de leegstaande aschbakken niet verhuurd kunnen wor den, omdat daarvoor geen liefhebberij is; dat van den Brandweerbond advies is ontvangen inzake vrijwillige en ver plichte brandweer, doch dat dit advies moeilijk zal kunnen opgevolgd worden, wegens de hooge kosten daaraan verbon den; dat bij brand evenals vroeger de klok weer geluid zal worden. De opperbrandmeester J. Poppe Wz., heeft ontslag gevraagd, hetgeen B. en W. hem verleend hebben. Een reden is door hem niet genoemd. In zijn plaats hebben B. en W. benoemd H. van Leerdam Pz., en in de plaats van Leerdam stellen B. en W. voor de heer A. Koopman te be noemen als brandmeester, waarmede de Raad accoord gaat. Vrijstelling is verleend voor het geven van gymnastiek-onderwijs aan de O. L. school voor één jaar. De goedkeuring van de begrooting is verdaagd. Als lid van de commissie van toezicht op het L.O. wordt D. de Waard herkozen. Als lid van de Werkloozencommissie wordt wegens aftreding van weth. Pol derdijk, die zich niet meer beschikbaar stelt, benoemd weth. Goffau en als lid werknemer in dezelfde commissie wordt benioemd J. Dellebeke. Van de gemeente Middelburg is een verzoek ingekomen om medewerking tot het treffen van een gemeenschappelijke regeling, betreffende de kosten van leer lingen, die een U.L.O.-school in die ge meente bezoeken, hetgeen hierop neer komt, dat aan de gemeente Middelburg een bijdrage van ongeveer f 80 per leer ling betaald zal moeten worden. De voorz. zegt, dat bij niet-toetreden geen kinderen meer uit deze gemeente bij het U.L.O.- onderwijs in Middelburg zullen toegelaten worden, hetgeen zeer te betreuren zou zijn. B. en W. stellen daarom voor in ieder geval een regeling te treffen, doch de kasten niet geheel ten laste der ge meente te laten. Het is de bedoeling van B. en W. de bovenbedoelde kosten, na aftrek van het bedrag dat een leerling aan de gemeente kost ingevolge art. 101 der L.O.-wet, te verhalen op de ouders of verzorgers der betrokken leerlingen. Het voorstel van B. en W. wordt na eeni- ge toelichting zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Op verzoek van de leden Verlare en de Kater deelt de voorzitter mede te zullen onderzoeken of een dergelijke regeling ook kan toegepast worden op andere on derwijsinrichtingen. In behandeling komt een verzoek van fJ1. Dekken e.a. tot plaatsing van een straatlantaarn op den Veerdam. De kos ten zouden zeer hoog zijn. B. en W. hebben toen naar een andere mogelijk heid gezocht en meenden deze gevonden te hebben door, evenals dat in andere ge meenten gebeurt, een lichtpunt te bevesti gen aan één der betrokken woningen, welk lichtpunt vanuit die woning bediend zou' kunnen worden. De verzoeker bleek hiertoe niet bereid te zijn, omdat hij te veel afwezig is. B. en W. stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken. De leden Polderdijk en De Visser kunnen zich hiermede niet vereenigen omdat dan ook de andere bewoners gedupeerd zul len worden. Zij stellen voor het verzoek aan te houden. Dit wordt aangenomen. Naar aanleiding van een vraag bij de behandeling der begrooting stellen B. en W. voor de brandstof voor de school en het gemeentehuis niet aan te besteden, omdat er in deze gemeente slechts twee leveranciers zijn, die hun prijzen niet buitensporig hoog stellen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Aan de vereen, voor Chr. L. O. wordt een voorschot op de vergoeding ex art. 101 L.O.-wet voor 1935 verleend. In behandeling komt vervolgens een voorstel van B. en W. om de tijd van in woning voor het in aanmerking komen voor steun terug te brengen van 1 jaar op een half jaar en die tijd voor het in aanmerking komen voor werkverschaf fing zoo te laten. De voorz. deelt ter ver duidelijking mede, dat er personen zijn, die niet in aanmerking komen voor steunverleening of werkverschaffing, om dat ze nog niet lang genoeg in de ge meente wonen. Sommige van deze perso nen moeten gesteund worden volgens de Armenwet, waarbij de kosten geheel ten laste der gemeente komen. Indien deze personen gesteund konden worden inge volge een steunregeling, dan zou do ge meente hierin subsidie van het Rijk ont vangen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Vervolgens is aan de orde een aange houden verzoek van de afd. N. en St. Joosland van de Z. L. M., tot schrapping van art. 42 sub 3 der Bouwverordening, welk artikel betrekking heeft op den af stand van hooi- en zaadbergen enz. tot de erfafscheiding. Deze afstand bedraagt tot op heden 50 Meter. De voorz. deelt mede dat deze bepaling alleen geldt bui ten de kom der gemeente, omdat dit on derwerp binnen de kom is geregeld in de verordening op de brandweer. B. en W. stellen voor op het verzoek niet in te gaan doch de redactie van het artikel eenigszins te wijzigen en wel in dien zin, dat de afstand van 50 Meter wordt terug gebracht op 25 Meter en dat de verbods bepaling .alleen zal gelden indien er ge bouwen aan derden toebehoorende op de naburige erven staan binnen dien af stand. De heer Verlare houdt een uitvoerig pleidooi voor inwilliging van het verzoek. Hij vindt het verschil in behandeling tus schen de bebouwde en de onbebouwde kom onbillijk; voor de bebouwde kom be draagt toch de betrokken afstand maar 15 Meter. De voorz. en weth. Polderdijk betoogen dat de beperkte ruimte in de kom dit verschil rechtvaardigt. Verder merkt de voorz. op dat het be wuste artikel een waarborg biedt voor brandgevaar bij derden. Na breedvoerige discussies stelt dhr Verlare voor het verzoek in te willigen, welk voorstel niet ondersteund wordt, dus niet in behandeling komt. Het voorstel van B. en W. wordt daar op met 4 tegen 3 st. aangenomen. Tegen dhrn Verlare, de Kater en Koopman. Bij de rondvraag merkt dhr Verlare op dat hij bij de behandeling van het ver zoek der Landbouwvereen. niet in staat is geweest een tusschenvoorstel in te die nen. Hij' meent dat er een vergissing heeft plaats gehad. Hij had willen voor stellen den afstand terug te brengen op 15 M. Dhr De Kater meent dat alles nu goed besproken is en zou van dit onderwerp willen afstappen. Aldus beslaten. Daarna sluiting. Colljnsplaat. Maandagavond trad al hier voor een zeer talrijk gehoor in de Geref. Kerk op Dr G. Keizer, Geref. pred. te De Steeg, met het onderwerp: „Gods bijzondere leiding in de afscheiding". Dr Keizer werd ingeleid door Ds Veenstra. God legt, aldus Dr Keizer, den mensch niet te zwaren last op. Ook als Hij man nen roept tot reformatie der kerk, weet Hij, dat zij dit ook doen kunnen. Hij ver kiest inzonderheid jonge mannen. Voor beelden worden genoemd in een Saulus van Tarsen, een Luther en Calvijn. Zoo ook in 1834 zijn het jonge mannen, die als reformatoren optreden. Onwaar is de legende als zouden de mannen der schei ding tezamen voordien een program heb ben opgesteld, dat ten uitvoer zou worden gebracht als ze eenmaal predikant zou den zijn. Ook God is het, die hen leidt, ook als Hij hun een vrouw geeft, die hun tot steun zou zijn. Inzonderheid wijst spr. op de echtge- noote van H. de Cock, die een middel in Gods hand is geweest, om hem voor te bereiden tot zijn gewichtvolle taak. Zoo ried zij hem bijv. aan te catechiseeren uit het „Kort Begrip". Uitvoerig schetst spr. nu de leiding Gods in het werk der Afscheiding. Gods leiding is, dat de Cock in Ulrum met menschen in aanraking komt, die meer kenden dan hij zelf. Gods leiding is het, dat hij gaat bestudeeren de In stitutie van Calvijn. Dan gaat hij ook zien in hoe diep verval de kerk is ge komen. Gods leiding is het, dat hetzelfde zich ook bij de anderen openbaart, zonder dat ze elkaar gesproken of gezien hebben en zoo door het geheele land de scheiding gaat dreigen. Het is niet waar, dat de Cock door Scholte werd voortgestuwd. Door ontmoe ting van Zwitsersche Réveilmannen kwam deze er toe gewonnen te worden voor het beginsel der vrije kerk. Niet is de afschei ding een plant van Zwitserschen bodem. Wanneer ze was voortgekomen uit het Zwitsersche Reveil, waarom gingen dan de mannen van het Reveil, als Groen van Prinsterer, Capadose en Da Costa niet met haar mee? Niet Scholte maar De Cock is de vader der Afscheiding. In de lijn van De Cock is de afscheiding ook voortgegaan, getuige de synode van 1840. De Afscheiding was geen gezangen kwestie. In de geschiedenis der Afschei ding is Gods hand. Oostkapelle. Dinsdagavond hield de afd. van den Chr. Boeren- en Tuindersbond haar jaarvergadering onder voorzitter schap van dhr A. S. Lous. D'e voorzitter wijst in zijn openingswoord op de onge motiveerde actie die er van verschillende zijden tegen den landbouwsteun gevoerd wordt. Door den secr.-penn. werd het jaarver slag uitgebracht en rekening en verant woording gedaan. De afd. telt thans 25 leden. De rekening sloot met een batig saldo. Dit jaar is subsidie aangevraagd voor een landbouwwintercursus. De aftredende bestuursleden D'. Cop- poolse en S. den Hollander werden her kozen. Door Ir. Ovinge, adjunct-Rijkslandbouw- consulent, werd een lezing gehouden over: „De beteekenis van stalmest voor bodem en plantengroei". Verschillende vragen werden hierover gesteld. Vervolgens werd een serie lantaarn plaatjes vertoond over het bezoek aan een kalimijn. Terneuzen. Dinsdagavond hield Dr van Roosbroeck van Antwerpen voor het Al gemeen Nederlandsch Verbond een lezing over: „De val van Antwerpen in 1585 en de scheiding van Noord en Zuid. Spr. begon met te zeggen, dat er naar zijn meening een duidelijke overeenkomst aan den dag treedt in den gang der ge beurtenissen in de 16de eeuw en die rond 1830. Hij teekende meer uitvoerig den toe stand, waarin land en volk verkeerde, groeiend verzet tegen de overheersching eenerzijds, ter andere zijde een zucht naar beëindiging van den oorlogstoestand. De voorstelling, alsof het Calvinistische noor den (zooals men dat wel noemt in dit ver band) nu eenmaal voorbestemd was om los te geraken van het Katholieke Zuiden, deelt Dr van Roosbroeck niet; was het Calvinisme juist in de zuidelijke provin ciën in dien tijd niet bijzonder sterk? Het heeft met zijn beste krachten het Noor den gevoed, maar datzelfde Noorden is steeds in gebreke gebleven het Zuiden bij te staan en tot zich te trekken. Binnen de stad Antwerpen, in het jaar 1560, is het recht van opstand door de Calvinistische idee op de Synode aan vaard; het is ook in Antwerpen, dat de op- standingsidee is vastgelegd. Nu Noord en Zuid uiteen gegaan zijn, waagt spr. zich niet aan voorspellingen terzake van een mogelijke hereeniging. Wat de toekomst zal brengen is moeilijk te zeggen. Hoek. De Chr. Besturenbond alhier hield Maandag zijn jaarvergadering. De jaarverslagen werden door secretaris en penningmeester geleverd, waaruit bleek, dat het ledental klom tot 164 en er over 1934 een batig saldo was van f4.52. Dhr J. Geelhoed sprak een opwekkend woord. Na de pauze hield dhr de Putter een in leiding over „Het Marxisme". Hij stond stil bij de drie hoofdwetten van Marx' leer: het historisch materialisme; de meerwaarde-theorie en klassestrijd. Daar na werd door den heer Kok, propagan dist in algemeenen dienst van het C.N.V., een rede gehouden. Er is volgens spr. nog zooveel reden tot dankbaarheid, als we zien naar andere landen. Wat een zegen hebben we als arbeiders in onze Chr. vakbeweging. Veel gevaren dreigen van verschillende zijden. Velen is de vak beweging een doorn in het oog. We moe ten waakzaam zijn en in Gods kracht voortarbeiden voor het volk om Chris tus' wil. Het slotwoord werd gesproken door Ds Raams. De opkomst had beter kun nen zijn. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te De Krim, A. v. d. Lee, cand. 'te Vreeland. Bedankt voor Dinteloord. P. Bouw te Melissant. Geref Kerken. Beroepen te Zwaxtebroek, H. Veltman te Bruchterveld. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Papendreoht, P. de Groot te Gorinchem. Geref. Gemeenten. Beroepen te Bruinisse, P. Honkoop te 's Gravenhage. Felle brand te Giessendam. Gisteravond heeft te Giessendam een felle uitslaande brand gewoed in de hoepel- buigerij van de Firma J. Aandewiel. Hoog laaiden de vlammen op, die in de groote houten loods, waarin het bedrijf geves tigd was, en in het brandbare materiaal gretig voedsel vonden. Aangezien het gevaar voor uitbreiding van den brand zeer groot was, in ver band met de omstandigheid, dat de hoe pelmakerij in een dichtbevolkte arbeiders wijk gelegen is, werd de assistentie inge roepen van de brandweren van Sliedrecht en Neder-Hardinxveld, die weldra ter plaatse verschenen. Zoo kon in totaal met veertien stralen water worden gegeven. Aan blusschen van het houten gebouw, dat een oppervlakte besloeg van tachtig k negentig vierkante meter en dat als een fakkel brandde, viel niet te denken. Men bepaalde zich daarom tot het nat houden van de omliggende perceelen. Dit was een werk, dat groote moeilijkheden opleverde, aangezien, door de ongunstige windrichting, een geweldige vonkenregen op de huizen in de omgeving neerdaalde. Een zestal arbeiderswoningen, alsmede een winkel, werden door het vuur aan getast. De bewoners slaagden er in den inboedel bijtijds naar buiten te sleepen en in veiligheid te brengen. De wonin gen zijn ernstig door het vuur en het bluschwater gehavend. Niet kon worden voorkomen, dat de naast de hoepelbuigerij gelegen kolenopslagplaats van den heer Kop in de asch werd gelegd. Van het gebouw is nagenoeg niets meer over. De machines, welke voor de bewer king werden gebruikt, zijn volkomen ver nield. Het verkeer op den drukken straatweg Dordrecht-Nijmegen, welke langs den Ri vierdijk loopt, was gedurende het blus- schingswerk, dat twee volle uren duurde, gestremd. De belangstelling voor den brand was enorm. Gecompliceerde autobot sing. Tengevolge van de gladheid en den mist is Maandagavond de heer v. T., uit Dreumel, in volle vaart met zijn auto tegen een naderende autobus gereden. De auto werd nagenoeg geheel vernield en de autobus werd ernstig beschadigd. De bestuurder van de personenauto liep verwondingen aan het hoofd op en een naast hem zittende passagier, de heer v. d. B., uit Dreumel, werd met een gebroken arm en een hoofdwond naar een ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. De zes passagiers van de autobus bleven onge deerd. Nauwelijks had men de gewonden uit de vernielde auto bevrijd, of een derde auto, afkomstig uit Wijk, reed in volle vaart tegen de autobus op. Ditmaal had den geen persoonlijke ongelukken plaats. Slachtoffer van roofmoord? Onder verdachte omstandigheden is gis teren in een zeer eenzame streek te Slag haren, liggende in een breede sloot, ge vonden het lijk van den ruim 70-jarigen F. van Os. De heer Van Os, die reeds sedert ruim een week vermist wordt, had om het middel een touw gebonden, ter wijl hij een wonde aan het hoofd had. De man, die als een eenigszins zonder ling iemand bekend stond, heeft in het Indische leger gediend. Men wist van hem, dat hij eenig kapitaal bijeen had gespaard. Of hier van roofmoord sprake is, zal nog moeten blijken. Een onder zoek is ingesteld. Consternatie op school. Een breuk in een van de geledingen van een ketel der centrale verwarmings-installatie in een schoolgebouw aan den Hommel- schen weg te Arnhem heeft Dinsdagmor gen tot groote consternatie aanleiding ge geven. Het lawaai, dat het opspuitende water veroorzaakte en de stoomontwikkeling in den kelder waren gedurende eenige oogen- blikken angstwekkend. De schoolhoofden verzamelden de 500 kinderen, die in het gebouw aanwezig waren op de speelplaats en zonden hen toen naar huis. De verwarmingskelder was overstroomd. Bedriegers bedrogen. En kele dagen geleden kregen eenige beken de smokkelaars uit Weert bezoek van een paar Belgische schapenhandelaren met 'het verzoek veertig schapen, welke de laatsten te Nederweert gekocht en be taald hadden, voor 'hen per vrachtauto over de grens naar België te willen smokkelen. D'e smokkelaars hadden wel ooren naar dit buitenkansje, waarom zij hun smokkelwagen met speciale dikke ijzeren platen lieten bepantseren, ten einde hun leven te beveiligen voor ko gels, eventueel uit de revolvers van de kommiezen. Toen de zending smokkel- vee echter na eenige dagen nog niet te bestemder plaatse in België was afgele verd, koesterden de schapenhandelaren argwaan, waarop zij zich andermaal naar Nederweert begaven om informaties in te winnen omtrent de schapen en het vervoer. Het onderzoek wees uit, dat hun ver moeden juist was, want de schapen wa ren des nachts op het afgesproken tijd stip afgehaald, doch van de smokkelaars was geen spoor meer te vinden. Thans is komen vast te staan, dat de smokkelaars de grens veilig gepasseerd zijn, doch in plaats van de schapen aan het opgegeven adres af te geven, hebben zij deze voor eigen rekening elders in Bel gië verkocht. Van het ontvangen geM hebben de bedriegers het er eenige dagen in België van genomen. Kolendampvergiftiging. Maandagnamiddag werd de G.G. en G.D. te Tilburg gewaarschuwd, dat er zich twee bewustelooze menschen bevonden in perceel Koningstraat 31. Bij aankomst in 'thuis bleek den dienstdoenden ver pleger al aanstonds dat hier van kolen dampvergiftiging sprake was. De twee bewoners van het huis mej. de wed. de Rooy en haar zoontje waren bewusteloos. D'e vrouw kon vrij spoedig worden bij gebracht, doch bij den jongen gelukte dit slechts ten deele. Beiden zijn per zie kenauto ter observatie naar het zieken huis overgebracht. In braken in Oos t-G r o n i n- g e n. D'e inbraken in Oost Groningen ne men nog geen einde. Zelfs moet worden opgemerkt, dat de brutaliteit der inbre kers met den dag grooter wordt. Steeds kiezen zij een oogtnblik uit, dat zij weten dat de bewoners afwezig zijn. Zoo ook was dit het geval toen zij hun slag heb ben geslagen in de omgeving van Veen- dam. Eerst zijn zij te Meeden geweest in de woning van den rustenden brievengaar der Scholten, die met zijn vrouw op vi- si.e was. Hier is alleen een foto-toestel ontvreemd. D'e sieraden lieten de inbre kers liggen. Onder de gemeente Muntendam is om streeks denzalfden tijd ingebroken bij den melkventer Bosscher. In dit huis, welks bewoners eveneens afwezig waren, wis- t' n de dieven een bedrag van f 60 weg te nemen. In het Egypteneind onder Veen dam 'hebben de inbrekers een bezoek gebracht aan het huis van den landbouwer Pater, die evenals zijn echtgenoote afwezig was. Eerst is getracht met een breekijzer de zijdeur te forceeren. Deze was echter aan de binnenzijde gesloten, zoodat hun po gen hier geen succes had. Toen ia aan den zijkant van de woning een ruit uitge sneden. Een der inbrekers is door het raam gekropen, dat zeer nauw was en heeft in het huis een chaos aangericht. Sieraden, zoowel gouden als zilveren bleven onaangeroerd. Geld werd niet ge vonden, omdat de bewoner dit bij zioh had gestoken. Oplichting. Voor het Haagsche Gerechtshof heeft in hooger beroep te recht gestaan J. P. C. de W., 24 j., ar beider te O u d e 1 a n d e, die door de Middelburgsche rechtbank wegens op lichting was veroordeeld tot 3 weken ge vangenisstraf. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij in 1934 verschillende personen heeft opgelicht. D'e proc.-generaal bij 'het Gerechtshof eischte tegen De W.. die niet versche nen was, een verzwaring van de straf tot drie maanden. Bij Kon. besluit is benoemd tot subs.-officier van justitie bijl de recht bank te Rotterdam: mr F. M, Wilbren- ninck, thans subs.-officier van justitie bij de rechtbank te Leeuwarden, tot voor kort ambtenaar O. M. bij het Kantonge recht te Middelburg. Eerste Kamer. DEN HAAG. Hoofdstuk II (Hooge Col leges van staat en kabinet der Koningin)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3