Nog geen 3 CCIlt per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnemen'sprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 Uit de Provincie. kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws recht van de E. V. L. te erkennen. Mocht toch te eeniger tijd de N. S. B. zich ge roepen achten met zijn eigen weercorpa te pogen de „ordehandhaving" in eigen hand te nemen en zich daarmee te plaat sen op den stoel van de Overheid, dan zal deze met haar machtsmiddelen, met behulp eventueel van de B. V. L., zooda nige poging met beslistheid moeten af wijzen. De heer Mussert kon de B. V. L. geen grooter dienst doen, dan tegen zijn bestaan te ageeren. Prov. statenverkiezing. Door de Centrale A.R. „Sluis" zijn can- didaat gesteld de heeren: H. van Mazijk te Sluis; A. I. Gatsman te Aardenburg; P. 'G. Laernoes te Vlissingen; P. de Bruijne te Oostlburg; J. Ramondt te Schoondijke; M. Quaak te IJzendijlke. Middelburg. Gisterenavond had alhier in het clublokaal „de Landbouw" de laat ste ontmoeting plaats tusschen de eerste tientallen van Middelburg en Goes met als uitslag resp. Middelburg IGoesl: J. StroobandM. J. Jeremiasse afge broken; B. F. MontenariF. den Hertog 11; J. RoelansN. Leijs 02; J. v. WijckJ. v. Calmthout 20; M. Dom misseK. L. Kramer 02; A. A. Verma zenJ. Grucq 11; P. C. JansenJac. Snoodijk 11; P. Ph. de RuyterA. J. Hendrikx 20; G. de BlayL. Dekker 02; J. BliekG. Hoogesteger 11. Voorloopige uitslag 810. Door deze uitslag is Goes I ongeslagen kampioen van hare afdeeling van den Z.b.B. Voorwaar een mooie prestatiel 1 aarna volgt Middelburg I op de 2e plaats en Kruiningen I nr 3. Wil men de taxi's duur der maken? In het adres, dat de Bond van Bedrijfsautohouders in Neder land aan den Raad heeft gezonden inzake de ordening van het autoverhuurbedrijf, worden ook genoemd de minimumtarie ven, die de gemeente volgens adressant in de verordening zou moeten vastleggen. Leze zouden dan zijn: Voor een stadsrit binnen de vesten f 0.35; buiten de lesten f 0.45; visite-rij den f 1.50 p. uur: trouwrijden enkel naar het stadhuis f 2.50, ook naar de kerk f 3.50; buitenritten f 0.08 per k.m. tot 200 k.m., bo en de 20Ó k.m. f0.07 per k.m.; wachten f 1 p. uur, boven f 15 rit prijs f 0.50 p. uur. Bovendien voor nacht tarief van 15 uur 50 pet. meer. Werd dit tarief ingevoerd, dan kan men reeds nu wel de gevolgen noemen: minder taxi-ritten, minder taxi's in be drijf, minder chauffeurs, dus meer werk- loozen, etc. Gevonden voorwerpen. Kinderport. met inh., mej. Jacobse, KL Vlaanderen M 137; Twee zakken kolen, Moens, Breestraat Q 165; Handbeschermer, A. J. de Zeeuw, Lange Geere K 239; Glacé Handschoen, Gem. veldwachter, St.-Lau- rens; Zakdoek, J. Wagenaar, Volderijstr. M 113; Paar Dameshandschoenen, Ver- maaren, Hendrikstraat W 75; Hond, Schuit Woonschip Vliss. brug; Belasting- merk kosteloos, N. Dingemanse, Oud-Arn. pad F 125; Manchetknoop, J. Velds, Ba- gijnhofstraat E 151; Handschoen, C. 't Gilde—Wisse, St.-Laurens, Noordweg A 14; Muts (zwart), L. Vermeulen, Bellink- straat G 170; Muts (bruin), mej. Pau- welse, L. Viele singel; Kinderschortje, Janse van Rozendaal, Arn. Schuitvlot Q 262; Kindermanteltje, G. C. van Westering, Dam, G 31/32; Breiwerkje, P. de Keijzer, KI. Vlaanderen M 150; Schoolétui met inh., Gabriëlse, Vlasmarkt L 25; Handschoen, D. Roose, Noordweg R 48; Zakkammetje, M. Bolier, L. Delft H 8; Glacé Dameshand schoen, M. Wattel, Pott. singel Q 58; Gym nastiekschoen, F. Verheijden, Dam N.Z., F 95; Sigarenkoker met inh., J. Patenier, 'tZand D 30; Damesportemonnaie, C. v. Sluijs, B. v. P.; Ring, verm, goud, B. Tres, Zusterstraat I 218; Alpenmuts, L. Vermeulen, Bellinkstraat G 170; Pakje met inh. keper, mej. Adriaanse, Koren dijk P 63; Belastingmerk in étui, M. Schuit, Zusterstraat I 206; Dekzeil, Bliek, Smid, Schuitvlotstraat; Heerenrijwiel, Wed. de Munck, Markt Café; Grijze pet C. J. Tilroe, Leliestraat S 150n; Dames handschoen, B. v. P.; Paar Handschoenen, Knipmes, beide gem. veldwachter, Sint- Laurens; Dameshandschoen, J. Janse, Noordplein M 220; Kinderport. met inh., A. du Bois, Wagenplein P 8; Schaatsen- sleuteltje, P. Snijders, Schuttershofstraat K 116; Boodschaptasch, G. Pitloo, Veer- scheweg F 250; Dameshandschoen, W. Patenier, Hoogstraat I 136. Vlissingen. Weer inbraken. In den afgeloopen nacht is ingebroken iD het kantoor van den Houthandel aan den Koningsweg en in dat van de American Petroleum Camp. in de Lampsinsstraat De politie stelt een onderzoek in. De werkloosheid daalde in de afge loopen week onder de 1300 en wel van 1310 tot 1284, die onder de metaalbewer ker van ruim 600 tot 583. Goes. De collecte voor het Crisis-Comité heeft deze week f 57.27'/s opgebracht. Hoedekenskerke. Loog der bevolking over de maand Januari. Ingekomen: Leo- poldus Peeters, zonder beroep uit Sit- tard; Martina Rentmeester, zonder ber., uit 's Heerenhoek; Johanna Vroonland, dienstbode, uit Nisse. Vertrokken: Sijmentje Anna Brouwer, geestelijk zuster naar 's Gravenhage; Jan Louisse en gezin, arbeider naar Kapelle; Carolina van Stee, dienstbode naar Goes; Melchior Boonman en vrouw naar Baar land; Maria Bal, dienstbode, naar Goes. Westkapelle. Onder voorzitterschap van ds Reus vergaderde Maandagavond de afdeeling „Het Groene Kruis". Met het bestuur waren 31 leden aanwezig. De voorz. deelde mede, dat de vorige secretaris door onvoorziene omstandig heden in gebreke gebleven was tijdig- ver lenging van de Koninklijke goedkeuring op de statuten aan te vragen, tengevolge waarvan de vereen, thans bestaat zan der deze goedkeuring. Beslaten werd op nieuw de Koninklijke goedkeuring aan te vragen, wat de vereen, evenwel f 50 kost. De secretaris bracht het jaarverslag uit, waaruit o.m. bleek, dat het ledental ge stadig toeneemt; thans telt de vereen. 529 leden. Er zijn vele versterkende middelen - vleesch en melk - aan behoeftigen verstrekt; 20 personen hebben een tege moetkoming in de kosten voor opname in het ziekenhuis ontvangen. Aan 186 per sonen zijn verschillende verplegingsarti- kelen uitgeleend; ook is door verschil lende patiënten gebruik gemaakt van de hoogtezon. Uit het jaarverslag, door zuster Traas van Domburg uitgebracht, bleek, dat door haar in 18 gezinnen 20 patiënten gere geld bezocht werden, zoodat in het geheel 210 hezoeken zijn afgelegd. Ook werd goed van het consultatiebureau gebruik gemaakt. Het financieel verslag van „het Groene Kruis" geeft aan inkomsten met het goed slot van 1933 f1567, aan uitgaven f766. De rekening van de afd. T.B.G.-bestrij- ding sluit met een totaal aan inkomsten van f 401 en aan uitgaven f 565. Het gebruik van de hoogtezon door 20 patiënten leverde aan inkomsten f 254 en aan uitgaven f 234. Overwogen zal wor den of de kosten voor het gebruikmaken van de hoogtezon niet lager gesteld kun nen worden. Op verzoek van den voorzitter stelde de burgemeester zich beschikbaar als afge vaardigde naar de alg. vergadering van de Provinciale vereen, (secundus dhr A. Theune). Van het Comité van uitvoering van het Nat. Koningin-Moeder Hendenkings- fonds was een schrijven ingekomen, waarin gevraagd werd medewerking te verleenen tot het vormen van een plaat selijk comité. Na eenige bespreking werd besloten geen apart comité te vormen, doch personen aan te zoeken, die zich willen belasten met collecteeren. Bij de rondvraag opperde een der aan wezigen de vraag of het Groene Kruis niet het initiatief kan nemen om ook in deze gemeente een ziekenfonds tot stand te brengen. Men meende evenwel, dat dit niet op den weg ligt van het Groene Kruis. Dr Huygens deelde mede, dat het niet mogelijk is zelfstandig alhier een ziekenfonds te stichten; wel is het moge lijk een onderafdeeling van het algemeen ziekenfonds in Vlissingen te stichten, mits zich minstens 100 gezinnen daar voor aanmelden. Zoo mogelijk zal hiervoor later een vergadering belegd worden. Arnemuiden. De kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk alhier ontving van Jhr. Ra demaker Schorer van Nieuwerkerk een gift van f 100 voor te verrichten her stellingswerken aan het kerkorgel. Volgens de geschiedschrijver van Oud- Arnemuiden, H. M. Kesteloo, werd dit orgel den 6en Augustus 1795 als een pre sent aangeboden „ter eere van God en godsdienst", door Mr Daniël Rademaker, ambachtsheer van Nieuwerkerke, aan de stad en kerk van Arnemuiden. Het orgel is thans 140 jaar oud en zal, naar wij vernemen, worden voorzien van een electrische windinstallatie. Alhier is ter secretarie als gevonden gedeponeerd een gouden ring. (Belange loos bericht.) Bruinisse. De gemeenteraad beschikte gunstig op een verzoek van de afd. Brui nisse van den Ned. Landarbeidersbond cm voor het gebruik van het vergader lokaal, eens per maand, een 'huur te 'be talen van f 20 per jaar. Op een verzoek van het Bestuur der Ohr. school om een voorschot van f 800 te mogen ontvangen op 'de gemeentelijke vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.- wet 1920, wordt gunstig beschikt. Met algemeene stemmen wordt besloten aan de Olievereeniging „Onderling Be lang" al/hier een bedrag van f 286 terug te 'betalen wegens ten onrechte geïnd kaaiigeld. Tevens wordt goedgevonden, dat B. en W. van den havenmeester terug vorderen hetgeen aan dezen is uitgekeerd voor belooning, zijnde 25 pet. Vervolgens vinden uitvoerige besprekin gen plaats over den toestand van het mossel- en o&sterbedrijf tengevolge van de door de Regeering genomen maatregelen. Deze blijken zoodanig te zijn, dat bedrij ven, die eertijds een goed bestaan oplever den, nu dreigen ten onder te gaan. Het is dus dringend noodig, dat spoedig ver betering in den onhoudbaren toestand wordt gebracht. Besloten wordt in een adres aan den Minister de toestand uit een te zetten en spoedig verbetering te vragen. Voorts worden de voorzitter en de heer de Koning benoemd als afgevaar digden der gemeente om de zaak mon deling met den Minister te bespreken. Verder wordt na breedvoerige bespre kingen besloten niet over te gaan tot de vorming van een plaatselijk crisis-comité, in de eerste plaats niet omdat de toestand in de gemeente zoodanig is, dat niet dan met de (grootste moeite 'n behoorlijk bedrag bijeen is te verkrijgen, en een beroep op do 'burgerij niet regelmatig kan plaats hëbben. Verder is de oprichting niet noo dig omdat de verschillende instellingen van weldadigheid al het mogelijke doen om den nood der behoeftigen te helpen v erzacfhten. Daarna rondvraag en sluiting. Tholen. In de Zaterdag gehouden ver gadering van de Centrale A.R. Kiesver- eeniging werden tot bestuursleden geko zen de heeren G. J. Sonke te St. Maar tensdijk, voorzitter Looienga te Poort vliet, secretaris; J. van Dis te Colijnsplaat en Ooumou te Kamperland. Als no. 10 werd op de candidatenlijst geplaatst de 'heer J. v. d. Maas te Wissenkerke. Waarom geen bebossching van de duinen in Zeeuwsch-Vlaanderen? De heer G. Sipkes schrijft in het Volks blad Wanneer men de duinenrij beziet aan den westrand van Zeeuwsch-Vlaanderen, en het steeds toenemende vreemdelingen verkeer (in 'hoofdzaak uit België) dan be grijp ik niet dat men deze gelegenheid de werkloosheid en de lage prijzen van jonge 'boompjes niet met beide handen aangrijpt om de duinen van Zeeuwsch- Vlaanderen met bosch te beplanten. Bezwaren zullen er natuurlijk te over tegen aan te voeren zijn. Deze duinenrij is smal, de oppervlakte dus gering, de lijn van aangrijping van de wind op het bosc'h lang in verhouding tot de oppervlakte. Het district ligt afgelegen, zoodat de houtvester, die toezicht zou moeten hou den op een juiste techniek, op veel verlies van tijd en veel reiskosten komt. Verder gelden de bezwaren, die voor boschbouw in het algemeen gelden: lage opbrengsten en nog pas na tientallen jaren. Maar de voordeelen, die overbekend zijn van bosch in de duinstreek: klimaatsver betering, blijvende vastlegging van de dui nen, blijvende werkverschaffing, toene ming van vreemdelingenverkeer en groo ter binnenlandsche houtproductie, deze alle gelden voor het houtarme Zeeuwsch- Vlaanderen in nog sterker mate. In Nederland is 7.76 pet. van de opper vlakte met bosch bedekt, het geringste percentage van alle landen van ons kli maat. Gelderland heeft 17.30 pet. van de oppervlakte met bosch bedekt, en Zee land, schrik niet 0.6 pet. en is de meest boscharme provincie van het geheele land. En ik vermoed dat West-Zeeuwsch- Vlaanderen een nog lager percentage heeft.. (Bij Breskens is het laatste bosch met schitterenden plantengroei (zeldzame orchideeën) gekapt en alleen hij Aarden burg ken ik bij een buiten eenig bosch van 'beteekenis. Uit een oogpunt van klimaats-verbete- ring, 'bescherming tegen den zeewind, die speciaal aan de boonen veel schade toe brengt is dus duinbebossohing zeer ge- wenso'ht. De duinenrij is in dit district smal en moet met hoofden tegen afspoelen beschermd worden. Is deze vastgelégd met bosch, dan is de zorg voor 'het vastleggen van het stuifzand voorbij. De kosten, die daarvoor gemaakt moeten worden wegen wel op tegen een mindere rente, die bosch nu eenmaal geeft, ook bij normale hout- prijzen. Het vreemdelingenverkeer, dat oveTal zoo krachtig toeneemt waar in de duinen bosch aangelegd is, begint zich langs de Zeeuwsch-Vlaamsche duinen reeds aardig te ontwikkelen. Verder heeft het klimaat van de dui nen van Zeeuwsch-Vlaanderen een voor deel boven dat van Noord-Holland, n.l. dat de overheerschende wind niet uit zee komt, maar ongeveer evenwijdig met de kust uit Belgisoh-Vlaanderen. Begint men dus aan de Belgische grens te bebosschen, dan beschermt het eerder geplante ge boomte de jongere boompjes, die daarop volgen en heeft men minder last van zout houdende zeewind dan in Noord-Holland, waar de overheerschende zuid-wester uit zee 'komt. Met Oostenrijksche en Corsicaanscbe dennen en abeelen heeft men onder veel ongunstiger omstandigheden, n.l. op Schouwen, uitstekende resultaten bereikt. De lengte van de duinen van de Belgische grens tot Breskens, is 15 K.M., de ge ringe breedte van 100 tot 250 M. laten we aannemen gemiddeld 150 M., zoodat de oppervlakte ongeveer 200 H.A. zal zijn. De kosten in Zeeland zijn, gezien de lage loonstandaard, zeker niet hooger dan in andere duinstreken, waar dit varieert van f 300 tot f 1000 per H.A. Hierbij kan opgemerkt worden, dat 'helmbeplantingen, die later dikwijls herhaald moeten wor den, f 200 tot f 400 per H.A. kosten. Nemen we het meest ongunstige, dan behoeft de bebossching niet boven de f 200.000 te komen; wat in hoofdzaak, ze ker voor 75 a 80 pet. loon is. Eenige hon derden hebben daarvoor gedurende eenige winters werk. Van die 200.000 gulden kunnen we af trekken de steun, die nu gegeven wordt of de kosten van bet handdorschen. Ver der de kosten van helmplanten (die voor Z, VI. niet zeer groot zijn daar de duinen goed vast liggen) en de waarde van het toekomstige bosch minus een halve eeuw rente. Ook komt in mindering de wel vaartsvermeerdering van de streek door meer bezoek, minder schade aan het ge was door minder zeewind. Misschien mag het moreele voordeel van productief werk ■boven steun of onproductief werk ook nog gewicht in de schaal leggen Het duinzand in Zeeuwsch-Vlaanderen Ingezonden Kededeellng. 22'Jjct.p pond „'li pond noemen: „.rMiponé CAROUSSEL 2 Cctper-llPond sPRiis. is vruchtbaar door een hoog kalkgehalte, veel vruchtbaarder dan bij Schoorl en op de Noord-Zee-eilanden. De duinen behooren gedeeltelijk aan een vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, aan enkele waterschappen, de domeinen en slechts heel onbeduidende stukjes 'be hooren aan particulieren. Kostbare aan- koopen of onteigeningen zijn dus over bodig. 't Gaat er alleen om dat de licha men, die de duinen bezitten, elkaar de 'hand reiken en dan 'kan voor enkele honderdduizenden guldens het land van Cadzand geholpen worden aan i'ets van onschatbare waarde voor de toekomst. COMITÉ VOOR NATIONALE VEILIGHEID. Nadat door de oprichting van plaatsel. comité's in het Zuiden des lands de weer klank bleek, die in breede kringen gewekt werd door het adres, waarin de Brabant- sche en Limburgsche burgemeesters, die hun Commissarissen der Koningin in hun streven gekend hadden de bijzon dere aandacht der regeering vroegen voor de preventieve waarde der weermacht in 't belang der beveiliging van deze eerst en meest 'blootgestelde streken, zijn de verte genwoordigers vein die plaatselijke comi té's bijeen gekomen met de aanvankelijke bedoeling over te gaan tot de vorming van een Zuidelijke federatie. In deze bijeenkomst is men echter tot inzicht gekomen, dat wat het eerst gevoeld was als regionaal belang, in werkelijkheid was een nationaal belang der eerste orde en zelfs daarenboven een internationaal belang. Voor de veiligheid van ons zelf niet al leen, maar ook voor die van anderen zooals in het buitenland van regeerings- wege vrijwel onomwonden werd te ver staan gegeven is het noodzakelijk, dat wij duidelijk en overtuigend toonen de ver dediging van ons rechtsgebied te land, te water en in de luoht, zoowel in Europa als in Azië, Australië en Amerika, zelf te willen verzorgen en niet te willen maken tot een zaak van zorg voor en verzorging door anderen. En waar thans de Nederlandsche Re geering heeft gewezen op het onverbreke lijk verband tusschen het bewapenings- peil der verschillende landen, waaraan wij ons niet kunnen onttrekken zonder de preventieve waarde van onze weermacht te doen verloren gaan, daar achten wij het noodig om die Nederlanders te ver eenigen, die .ongeacht verschil van inzicht omtrent andere principieele aangelegen heden, in dit opzicht met de Regeering een van zin zijn, terwijl wij krachtig stel ling willen nemen tegenover invloeden, die het vertrouwen in de door God aan ons volk geschonken krachten willen onder mijnen. Het Comité voor Nationale Veiligheid opgericht te Eindhoven 20 October 1934, stelt zich op het standpunt, dat het niet op zijn weg ligt, zich te bemoeien met de technische of organisatorische zaken, de weermacht betreffende en is overtuigd, dat opeenvolgende Nederlandsche Regee ringen en de militaire autoriteiten, met de haar ter beschikking gestelde middelen, die veel meer beperkt waren dan in andere landen, zooveel als mogelijk was tot stand brachten. Het Comité is echter van oordeel, dat ten einde de waarde van onze bewapening in een voor onze veiligheid noodzakelijke verhouding te brengen, thans ondanks de economische crisis en met blijvende ver zorging van sociale belangen, een betere ontwikkeling ten bate van de nationale en algemeene veiligheid kan en moet plaats hebben van de krachten, die in on ze natie schuilen. Wars van vreemden invloed, wil het Comité bevorderen, dat van uit het Ne derlandsche volk zelf de ontwikkeling der nationale krachten uit zal gaan, die zoo wel hier te lande als in overzeesche ge westen dienstbaar gemaakt kunnen wor den aan de verhooging der nationale en internationale veiligheid en het is over tuigd, dat zulks ook bij kan dragen tot werkverruiming, evenals dit het geval is in landen, die, evenmin als Nederland van agressieve bedoelingen verdacht kun nen worden en waarvan ook de verster king der preventieve weermacht wordt er kend als te zijn mede in het algemeen be lang. Ten einde de organisatie over het ge heele land te kunnen uitbreiden, wordt een Raad van bijstand voor het Comité gevormd, waarin zijn uitgenoodigd voor aanstaande personen uit verschillende streken des lands, wier namen waarbor gen, dat niet het doel is om onrust te wek ken of om aan een bewapeningswedloop deel te nemen, maar dat gedachtig aan 'n Koninklijk woord, ook naar den wensen van het Comité, het Nederlandsche Volk zichzelf behoort te blijven. In dezen Raad vaa Bijstand hebben thans o.a. zitting genomen de navolgende heeren: Mr R. M. van Dusseldorp, burgemees ter, Goes; M. Fernhout, burgemeester Middelburg; J. A. v. Rompu, Lid Gedep. Staten van Zeeland, Terneuzen; G- A. van Woelderen, burgemeester, Vlissingen. Tot dusver zijn o.a. de navolgende af- deelingen van het Comité gevormd of in vorming: Bergen op Zoom, Tholen, Middelburg en Vlissingen. Te Middelburg wende men zich voor nadere inlichtingen tot Jhr F. Beelaerts van Blokland, Lange Gortstraat K 23. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Asten (N.-Br.), J. H. Demee, O.-I. pred. met verlof te Hil versum. Bedankt voor Vaals. J. H. Demee. Vrije Evang. Gem. Beroepen te Heerde, de heer J. F. van Strien te Groningen. Emeritaat. Ds R. van de Waal, Ned. Herv. pred. te Barendrecht, is voor nemens wegens voortdurende ongesteld heid tegen 1 Mei a.s. eervol emeritaat te vragen. Ds v. d. Waal diende de gemeen ten te Nieuw-Beyerland, Schor e, Ove- z a n d e en vanaf 30 Juli 1916 Baren drecht. Middelburg. Onderwijsbenoe- ming. De heer M. Leefsma, die als nr 2 voorkwam 'op de voordracht voor de be noeming van een onderwijzer aan de U.L.O.-school voor jongens, is benoemd tot onderwijzer te Zandvoort en daarom is de voordracht als volgt gewijzigd: 1. C. Hoogewerf, 2. J. ten Sietboff en 3. U. Broesma. Terneuzen. In de bestaande vacature is benoemd tot leeraar in vuur-, plaat- en bankwerken de heer J. van Dijk te Wol- vega. De 57e jaarlijksche algemeene ver gadering van de Unie „Een school met den Bijbel" zal op Dinsdag 23 April a.s. in het gebouw voor K. en W. te Utrecht onder presidium van Dr K. Dijk worden gehouden. In de middagvergadering zal Dr O. Los te 's Gravenhage refereeren over het onderwerp: „De plaats van de school in het koninkrijk Gods". De jaarlijksche algemeene vergade ring van den Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel zal Woensdag 24 April te Utrecht onder leiding van Ds J. Barbas te Utrecht worden gehouden. In 'de middagvergadering zal de heer H. W. Tilanus van Dten Haag, lid van de Twee de Kamer en Secretaris van den Onder wijsraad, spreken over het onderwerp: „De huidige Lager Onderwijsvragen". De „Pa leis voorVolksvlijt"- affaire. Het gerechtshof te Amsterdam wees gisteren de requesten tot invrijheid stelling van de beide verdachten in de zaak van het Paleis voor Volksvlijt af. Zoowel de directeur M. als de commis saris PI. blijven dus in voorloopige hechtenis. De instructie in deze zaak duurt nog voort. Inbraak. Zondagavond, waar schijnlijk onder kerktijd, toep. de bewoners afwezig waren, is ingebroken in een per ceel aan den Utrechtschen weg te Zeist. De ongenoode gasten zijn op meer en meer gebruikelijke wijze binnen gekomen, n.l. door het indrukken van een ruitje, waarna de deur kon worden geopend. Eenmaal binnen zijnde, hebben de inbrekers het ge heele huis doorzocht, zoodat, toen de be woners thuis kwamen, de sporen van hun aanwezigheid duidelijk merkbaar waren. Een inventarisatie leverde als resultaat op, dat een aantal voorwerpen van waarde was buitgemaakt, waaronder een kostbaar collier. Geld, dat eveneens in huis was, is onaangeroerd gebleven. Alleen de kost baarheden waren van de gading der in brekers. 'K i ndje van 5 maanden uit brandend huis gered. Gisteravond brak een felle brand uit in een bovenhuis aan de nieuwe St Janstraat te Groningen. Een buurman, die geknetter had gehoord, bemerkte, dat de vlammen reeds uit de bovenverdieping sloegen. Hij waarschuwde de bewoners, die van den brand nog niets bemerkt hadden en wist tevens een klein kind van 5 maanden, dat in het brandende kamertje in een wieg lag te redden. Het vuur greep snel om zich heen, zoodat de brandweer niet kon

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2