Mantelmagazijn „De Duif VAN 'sHEEREN WEGEN Bruids-, Aanneming- en Communielileeding f3 pp- Het beste adres voor MANUFACTUREN is dat van L. E. RIVIERE, Grcote Markt, Hoek Gravenstraat MIDDELBURG Rechtszaken mp rni. Finantiëele Berichten Marktberichten. Burgerlijke Stand. HET SPECIALE MODEHUIS NAAR MAAT en in CONFECTIE. Ziet onze Etalages Prima en toch zeer voordeelig. AMBACHTSSCHOOL AANBESTEDING. PBNA middelburg MIDDELBURG, de afscheiding van 1834 op10,11 en 12 october 1934 te utrecht herdacht bij J. H. KOK n.v. te Kampen bij behoorende gronden te verkoopen. B. en W. zeggen een onderzoek toe, ook hiernaar, of het motief, waarom in 1921 het gebouw werd aangekocht, is vervallen. Uitgaven. Een minderheid in de commissie wijst er op, dat van hooger- hand zeer zeker bezuinigingen zullen wor den aangegeven en vraagt zich af, of het dan niet beter is, dat 't gemeentebestuur zelf nu reeds tracht daartoe te geraken en zou gaarne zien, dat B. en W., zoo moge lijk nog voor de behandeling van deze be grooting in den Raad, een schema samen stellen van bezuiniging door reorganisatie van daarvoor in aanmerking komende diensten. De meerderheid der commissie voert hiertegen aan, dat de grcote bezui niging reeds is toegepast in de begrooting voor 1934 en dat ook in de begrooting voor 1935 de bezuiniging zooveel mogelijk is doorgevoerd. Zij vertrouwt dat, indien er te bezuinigen is, B. en W. dit zeer ze ker zullen doen. De meerderheid der com missie constateert, dat om tot belangrijke bezuiniging te geraken de loonen van het personeel wederom zouden moeten wor den aangetast en daarvoor kan de com missie in haar geheel momenteel niet voe len. Schoonmaakbenoodigd- heden. Het heeft de aandacht der commissie getrokken, dat op verschillen de posten in de begrooting vrij hooge be dragen zijn uitgetrokken voor den aan koop van schoonmaakbenoodigdheden. Kan hier niet centraal worden ingekocht? B. en W. zullen dit gTaag onder het oo£r zien. De vraag ia gerezen of niet de mogelijk heid bestaat tot opheffing van de functie van aanplakker en het weinige werk, dat daaraan is verbonden, te doen verrichten door een gemeentewerkman. Oók dit zul len B. en W. overwegen. De Commissie kan zich niet vereenigen met het afschaffen van het presentiegeld voor leden van stembureaux. De commissie spréékt haar bevreem ding uit over het feit, dat het politiecom missariaat nog steeds niet is opgeheven door de Kroon. Ze vraagt een spoedige beslissing. De commissie hoewel niet ontkennende, dat reeds flink wordt bezuinigd op de straatverlichting, vraagt zich af of wel licht deze bezuiniging nog verder zou kun nen worden doorgevoerd. De commissie meent bezwaar te moeten maken tegen verlaging van de subsidies voor de uitzending van kinderen naar en de verpleging in gezondheids- en vacantie- kolonies en de wijkverpleging. De minderheid der commissie zou gaar ne zien, dat de vacature, aangegeven in bijlage 10, bij het personeel van de ge meente-reiniging niet werd vervuld, het geen een bezuiniging zou verschaffen van f 1144, vermeerderd met de ten laste der gemeente komende pensioensbijdragen. Door de meerderheid der commissie wordt er de aandacht op gevestigd, dat bij de behandeling van het voorstel van B. en W. tot aanschaffing van een auto-vuil niswagen reeds is gebleken, dat bij het niet-aanschaffen daarvan, maar van een groote gewone vuilniswagen, een werk man meer zou moeten worden in dienst genomen. Door verwerping van het be doelde voorstel van B. en W. heeft de Raad dus deze uitbreiding van personeel aanvaard. De minderheid wijst evenwel nogmaals op de noodzakelijkheid van inkrimping van diensten. WAT TE DOEN MET ONGEWENSCHTE VREEMDELINGEN Wat te doen met ongewenschte vreem delingen, die communistische propaganda voeren Deze vraag, zegt de Telegr., is thans voor ons land actueel geworden. Twaalf Duitsche communisten voerden te Amsterdam een dusdanige actie, dat de justitie het geraden achtte hen te arres teeren. Hoezeer zij onrust verbreiden blijkt wel uit het feit, dat in bepaalde gedeelten van de hoofdstad demonstraties ten hunnen gunste op touw worden gezet en de politie er charges moest uitvoeren. Met eenige ver bittering denkt de Nederlandsche burger: dat hebben wij nu van onze gastvrijheid. Bebloede koppen en straatdemonstraties. Wat moet er met deze gearresteerden geschieden Er zijn drie mogelijkheden Over de Duitsche grens sturen. Over de Belgische grens sturen. De gearresteerden hier laten blijven. De eerste oplossing brengt groote be zwaren met zich mee. Indien men hier in derdaad met lieden te doen heeft, die een strijd op leven en dood tegen het Derde Rijk voeren, hoeft men zich over het lot, dat hen in Duitschland wacht, geen illu sies te maken. Terugsturen zou een ver kapte uitlevering beteekenen. Men heeft alle redenen om daarvan terug te schrik ken. Naar België sturen Onze Zuidelijke nabuurstaat stelt van zelfsprekend op deze elementen niet den minsten prijs. Brengen wij hen over de grensde Belgische „Surêté" stuurt hen onmiddellijk terug. Schuiven wij de communisten stilletjes naar België dan hebben wij België opge knapt met staatsgevaarlijke elementen. Zooiets is ontoelaatbaar. Om een naburi- gen staat te infecteeren met lieden, waar van wij de allerslechtste ervaringen heb ben, is op zijn minst genomen onfatsoen lijk. Blijft dus over hen 'hier te houden. Maar hoe In vrijheid Dan hadden wij deze menechen niet be hoeven te arresteeren. Hen weer vrij te laten beteekent te zeggen wij zijn nu een maal een gastvrij land. Wat een vreem deling ook doet, of hij ons binnen- en bui- tenlandsche moeilijkheden bezorgt, het is om het even. Hi: is nu eenmaal een vreem deling en dus een geheiligd wezen. Met een dergelijke opvatting gaat geen verstandig mensch accoord. Het gaat niel aan, deze wilde gasten rustig hun werk te laten voortzetten. Vreemdelingen, die hier agitatie voeren, kunnen hier niet in vrijheid rondloopen. Dus hier te lande houden, doch niet in vrijheid? Waar dan? Op grond van welke wet? Men kan deze twaalf Duitsche commu nisten, waarvan er zijn, die zich met val- schen pas indrongen, toch moeilijk in het Huis van Bewaring blijven herbergen. Zoo is dan de VTaag wat er met de ge- arresteerle communisten moet gebeuren een moeilijk dilemma. En de regeering •heeft 'de zware taak dit pp te lossen. Deze communisten hooren tot de groote categorieën van vreemdelingen, die wij niet kwijt kunnen. Zij' deelen dit lot met vele Polen, Ceohoslovaken, Roemenen, waaronder zich soms 'het ergste interna tionale gespuis bevindt. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg zijn failliet ver klaard: M. B. Scheybeler, houthandelaar en timmerman te Middelburg, Gravenstraat. Rechtercommissaris Mr J. H. F. Bloemers, rechter. Curator: Mr W. H. T. C. Baron thoe Schwartzenberg en Hohenlandsberg, advocaat te Middelburg. P. F. Damman, papierhandelaar, wonen de te Middelburg, Heerengracht M 35. Rechtercommissaris Mr C. E. Muller, Rechter. Curator: Mr P. van Empel, ad vocaat te Middelburg. Rechtbank te Middelburg. J. W., 20 jaar, chauffeur te 'e-Heer Arendskerke, was in hooger beroep ge komen tegen een vonnis van den Kanton rechter te Middelburg, waarbij hij we gens het als bestuurder van een motorrij tuig niet links uithalen bij bet passeeren- van een voertuig, werd veroordeeld tot 'n geldboete van f 10 of 10 d. De Officier van Justitie vorderde vernietiging van bet vonnis, waarvan hooger beroep. Vrij spraak. H. de R., 26 jaar, landbouwersknecht te Borsselen ,was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens over treding van de Motor- en Rijwielwet ver oordeeld werd tot een geldboete van f 5 of 5 d. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. J. den H., 52 jaar, handelsreiziger te Rotterdam, was in hooger beroep geko men tegen een vonnis van den Kanton rechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van het Reglement op het ver voer van passagiers met de Prov. booten, werd veroordeeld tot twee geldboeten, elk van f 15 of tweemaal 10 dagen. De Officier van Justitie vorderde thans voor één feit vrijspraak en voor het an dere een geldboete van f 15 of 10 d. Borssele. Zaterdagmiddag werd door dhr v. 't Hoff aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Ingeschreven werd door: Schijf te Driewegen f4175; Verheijke te Ellewoutsdijk f 4471, v. d. Poel te Oudelande f 4070, Otte te Nieuwdorp f 3982, Wed. Melis te Borssele f 4050, P. Melis te Borssele f3650. Gegund aan P. Melis. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers lieden 170 167Vs 29 22% 22öVs 224:% 89 88 33 33% 21% 98 142 139Vs 137 137 35 34% H. V. A. Ned. Hand. Mij. Pbilipslampen Unilever A. K. U. Amsterdam Rubber Kon. Olie Deli Mij. Scheepvaart Unie 4 pet. Nederland 1934 101 1013/e 4 pot. Ned.-Indië 1934 1017/i» 101 U.S. Steel 22V8 22 Anaconda Copper 66/s 6"/i« Beth. Steel 183/a 18K Shell Union 43/s 48/i« De locale markt viel niet mee. Blijk baar was de politieke toestand in Frank rijk hieraan niet vreemd. Daarentegen kon zich de New-Yorksche markt ondanks het uitstel der beslissing van het goud- clausuleproces tot 4 Maart a.s. goed handhaven. De belangstelling was bier echter ook niet groot. Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Febr., 2.30 u. Londen 124%—12b%. Berlijn 59.4059.45. Parijs 9.749.79. Brussel 34.5234.56. New-York 1.48—1.48T/s. GOES. Veiling van 11 Febr. Spruiten 811, 2e soort 35, witlof 1012, 2e en 3e soort 3—6, uien 2.40 gld. alles per 100 k.g.; groene savoye kool 2.40, gele id. 6, roode kool 2.205.10 gld. alles p. 100 stuks, prei 101 selderij 0.901.30 gld. p. 100 bas. ROTTERDAM, 11 Febr. 1934. Vee markt. Aanvoer: 431 vette runderen; 337 vette kalveren; 737 schapen en lam meren; 580 varken»; 20 nuchtere kalvs- ren. Prijzen per K.G.: vette koeien 54-56, 47 -50, 32-38; vette ossen 47-50, 43-45, 88-40; vette kalveren 75-80, 60-65, 45-50; var kens (lev. gew.) 36, 85, 34; schapen 37, 33, 30; lammeren 39, 34, 30; schapen, p. stuk f 16, 12, 8; lammeren per stuk f 11, 9, 7. Koeien en ossen: aanvoer korter, han del kalm, prijshoudend. Prima koe 4 cent, prima os tot 8 cent boven noteering. Vet te kalveren: aanvoer ruimer, handel wil lig, prijzen als vorige week. Een prima kalf tot 10 cent boven noteering. Schapen en lammeren: ruimer aanvoer, handel flauw, prijzen onveranderd. Een prima lam ging tot f 13. Varkens: aanvoer ala vorige week, handel stug, prijzen stijver. Enkele partijen schapen voor export ver kocht. Graanmarkt. Gerst chevallier 6- 6.25, haver 6-6.40, kleine groene erwten 9-10.50, schokkers 10-12.50, bruine boo- nen 11.50-12.50, peulvruchten op aan te wijzen losplaats te leveren; alles per 100 K.G. La Plata mais f 101 per last. Zaden: Karwijzaad f 16, Lijnzaad wit bloei zaai f 10—f 11, Lijnzaad voer f 5f 7, Lijnzaad blauw bloei zaai f 10f 11, Blauw Maanzaad f 12f 13. Vlas 10490 K.G. blauw f0.60-f0.67y2, 8100 K.G. Holl, geel f 0.60—f 0.65, 5000 K.G. Groningsch f 0.58—f 0.62%, 2900 K.G. dauw root f 0.55f 0.60. Handel zeer slepend. Er was niet zoo veel kooplust als vorige weken. Prijzen iets lager. Aarda-ppelen: Brielsehe eigenheimers f2.50—f3.20, Friesche eigenheimers f2.70 f3, Zeeuwsche eigenheimers f2.25 f2.6,0, Blauwe eigenheimers f2.25f2.50, Bravo's f2.80f3, Drielingen eigenh. f 1.80f 2, idem bonte f 2.30f 2.40, Zeeuw sche bonte en -blauwe f3.20f3.40, Red Star f2.60—f3, alles per H.L. Zandaardappelen 6—7 ct. per K.G. Aanvoer redelijk, handel kalm. GOES. Geboren: Jan Willem Govert, z. v. Leendert Overgaauw en Catharina Bakker; Adriana, d. v. Adriaan Daniëlse en Jacoba Johanna van Belois. Overleden: Louisa Adriana Frankin, 32 jaar, echtgen. v. Johannes Martinus de Bruine; Cornelis Jacobus, 1 j., te 's-Hee- renhoek, z. v. Adriaan Jacobus van Bre men en Elizabeth Vermeulen. Van 49 Febr. 1935. WEMELDTNGE. Ondertrouwd: M. Leendertse, 32 j. jm. en B. Koprnels 26 j. jd. te Breda; Bbr. Kievit 26 j. jm te Almelo en L. A. J. Willemsen, 23 j. jd.; Elizabeth Cornelia d.v. I. W. Fleyt en T. J. Hartog. Geboren: Jacomina Jannetje d.v. Adr. Veerhoek en B. Dekker; Wilhelmina Leuntje, d.v. P. Dekker en D. C. Mieras. Overleden: Jacoba Wabeke 21 j. ongeh. Over de maand Januari. K0RTGENE. Getrouwd: 10, Marinis Anthonisse, 57 j. en Catharina van den Hoven, 45 j.; 24, Jan van Hakken, 21 j. en Catharina van Goudswaard, 20 j. Geboren: 17, Marinus Anthonie, z. v. Adriaan Goudswaard en Maatje Tan netje Bouwense; 19, Lieven, z. v. Izaak Boot en Tannetje Pieternella de Lange; 20, Pieter Hendrik, z. v. Willem Jacobus Priester en Helena Karman. WAAREE. Overleden: 11, Cornelis Zandijk, 68 j„ echtgenoot van Lena Mol; 15, Anthonie van der Vliet, 68 j.. weduw naar van Elena Wisse. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 12 Februari: Zwakke tot matige N.W. tot Z.W. wind, half tot zwaar bewolkt, aanvan kelijk weinig of geen neerslag, tempera tuur om het vriespunt 's nachts, overdag lichte tot matige dooi. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 774. Licht op voor fletser*: Dinsdag 5 u. 28 min. Heden ontsliep in haar Heere en Heiland, na een langdurig en geduldig gedra gen lijden, onze geliefde Zus ter en Tante Zr JOHANNA ADRIANA GOEDBLOED, in den ouderdom van negen en veertig jaren. Maarssen: W. J. GOEDBLOED. T. P. GOEDBLOED. Goes: J. W. GOEDBLOED. A. W. GOEDBLOED— LUCASSE en Kinderen. Maarssen: P. T. J. GOEDBLOED. Gorinchem: J. A. GOEDBLOED. C. M. GOEDBLOED— WEINSSEN en Kinderen. Maarssen, 10 Februari 1935. Julianaweg 8. Algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve Vrouw en Moeder LOUISA ADRIANA DE BRUINE geb. FRANKIN, In den leeftijd van 32 jaar, Haar bedroefde Man en Kinderen J. M. DE BRUINE. Goes, 10 Februari 1935. Westsingel 107. Hartelijk dank aan allen, die hunne deelneming hebben getoond voor en na het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder DEBORA MALJAARS, Weduwe Samuel de Visser, Aagtekerke. Uit aller naam, J, DE VISSER S.zoon. Domburg, Februari 1935. VOOR H.H. WINKELIERS, die nog in het bezit zijn van bons Fotoprijsvraag, worden verzocht deze vóór 1 blaart a.s. in te wisselen, daar ze na dien datum komen te vervallen. ADM. „DE ZEEUW". OPENBARE LES op Donderdag 14 Februari a.s. des morgens van 1012 en na middags van 24 uur. Rooken is verboden. Kinderen beneden 12 jaar zonder geleide worden niet toe gelaten. DE DIRECTEUR De Directie der N.V. „P. Z. E. M. te Vlissingen wenscht aan te besteden: Het bouwen van een Monteurs woning met Magazljntje te Lewedorp. Bestek en teekening zijn te be komen bij den Bouwkundige ad f 1,50 of door storting van dit be drag op Postrekening No. 143395. ANALYST Tegenwoordig wordt alles scheikundig onder zocht. Word ANALYST en studeer schriftelijk bij PBNA te ARNHEM voor het erkende Analyst-diploma der „Nederlandsche Che mische Vereeniging". Vraag het kosteloos prospectus No. 26 eens aan bij Afd. j Burgerbouwkunde, Water bouwkunde. Werktuigbouwkunde. Eleetxotechnick, Chemie. 110 Leraren 2500 Curshrten Studeer techniek thuis. 15 Geen beter middel om de aan dacht te vragen dan een kleine ad vertentie in dit blad. Heden verscheen: Kwarto formaat: 20 X 28 c.M. 216 bladzijden Met negen nieuwe foto's en portretten Prijs gebonden in fraaien linnen stempelband Het GROOTE GEDENKBOEK is er! Alles wat te Utrecht voor, tijdens en na de enthousiaste Her denkingsvergaderingen is gebeurd, is in dit Gedenkboek vast gelegd. Het Is een werk van blijvende, historische waarde De magistrale redevoeringen alleen reeds maken het werk tot een uitgave van meer dan gewone beteekenis. Ieder meelevend lid der Gereformeerde Kerken schaffe zich dit werk aan. Het is verkrijgbaar in eiken Boekhandel. Prospectus met inhoudsopgave gratis verkrijgbaar. Uitgegeven door het Comité tot herdenking van de Afscheiding van 1834

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 4