Neem 'n "AKKERTJE" PUROL Zoeklichtjes. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. REGAL BRENGT NU 'N HOUTEN VERPAKKING OOK VOOR 10 SIGAREN Ruwe schrale huid en springende lippen daarvan deelen B. en W. mede, dat zij art. 7, betreffende het onder bepaalde voorwaarden in bruikleen geven van boe ken en leermiddelen, gaarne ragen ge handhaafd en zij de oplossing van de moeilijkheid van het niet kunnen beschik ken over gegevens der vermogensbelas ting weinig elegant kunnen vinden, als men doet zooals de Minister voorstelt: de verplichtig opleggen aan de school- geldplichtigen om, desgewenscht, hun aan slagbiljet van de vermogensbelasting ter inzage te verstrekken. Toch meenen zij in de gegeven omstandigheden te moeten adviseeren aan het verlangen van den Minister te voldoen. Het geldt dus schrapping van art. 7 en scheppen van de mogelijkheid, dat men inzage verlangt van een aanslag biljet van de vermogensbelasting. Evenals in 1933 stellen B. en W. voor ook nu uitbreiding te geven aan het aantal plakgelegenheden voor verkiezings- biljetten e.d. en evenals toen plakmidde len ter beschikking te stellen, die dan ook uitsluitend mogen worden gebruikt. Alhier is Zaterdagmiddag op de al gemeens begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer W. C. van de Ree, in leven Corres pondent der Nederlandsche Bank te Al phen aan den Rijn. Op de begraafplaats Bprak o.a. Dr J. P. Cannegieter, Ned. Herv. predikant te Oudshoorn en een bestuurs lid van de Nutsspaarbank te Alphen, waarvan de overledene een lange reeks van jaren bestuurslid is geweest In de Zaterdag gehouden vergade ring der Centrale A.-R. Kiesvereen. Kies kring Middelburg, werd mededeeling ge daan van den uitslag der verkiezing ter vaststelling van de candidatenlijst voor de Prov. Staten. De lijst is als volgt samengesteld: no. 1. J. W. van ,tHof (aftr.), no. 2. J. Bosse- laar (aftr.), no. 3. W. A. den Hollander cn voorts de heeren Dr K. Huizinga, C. Louwerse, A. Geschiere, A. Rothuijzen, J. \V. Kögeler, S. Simonse, P. Meliefste. Na de ingekomen stukken en de jaar verslagen wordt een bestuursverkiezing gehouden, waarbij de aftredenden worden herkozen. Als afgevaardigden naar het Prov. Comité worden aangewezen J. W. van 'tHof, A. D. Littooij en J. de Wolf en als secundi J. F. Heemskerk, Mr P. Dieleman en L. J. van Voorthuysen. De vergadering benoemt een propaganda- commissie, die voor de lectuurverzorging en verspreiding zal zorgen. Dhrn Van 'tHof en Bosselaar stellen zich beschik baar om op de Kiesvereen. in den Staten- kieskring propagandaredevoeringen uit te spreken. Besloten wordt vóór de Staten verkiezing nog een spreker in Middel burg te doen optreden. De raad is tegen Vrijdagmiddag 2 uur en Vrijdagavond 8 uur bijeen geroe pen ter behandeling van de gemeentebe- grooting 1935. Zoo noodig wordt de zit ting Zaterdag vm. 10 uur voortgezet. Goes. De centrale hengstenkeuring zal ditmaal worden gehouden op Donder dag 14 Februari a.s. De Gemeenteraad zal a.s. Vrijdag des vm. elf uur vergaderen ter behande ling van enkele voorstellen, van de be grooting voor 1935 en tot het aanlhooren van enkele mededeelingen betreffende de gebleken tekortkomingen in de admini stratie van het Gasthuis. Blczelinge. Onder voorzitterschap van den heer Q. van de Vrie vergaderde de Cur.-Hist. Kiesver. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd als voorzitter gekozen de heer J. J. van den Dries, in plaals van den heer van der Hoek, die wegens vertrek naar elders als zoodanig had moeten bedan ken. Kapelle. Een koelhuis bij de veiling. Zaterdag vergaderde de Voi- lingsvereen. Kapelle-Biezelinge en Om geving, onder voorzitterschap van dhr H. A. Nijssen. De voorz. heet alle leden welkom. De opbrengst van de aardbeien en het ooft was gering, ook de prijzen van het harde fruit vielen tegen. Over de ontvangen steunbedragen be hoeven wij niet geestdriftig gestemd te zijn. Ook kregen we de omzetbelasting nog cadeau, waar ook niet over te juichen is. De tuinbouw wordt wel gedrukt. Toch zat het bestuur niet stil om maatregelen te treffen en pogingen aan te wenden bij hoogere autoriteiten. Aan het personeel zoowel het technische als administratieve brengt hij hulde voor trouwe plichtsbe trachting. Uit het jaarverslag van den secr., dhr P. J. J. Dekker, viel op te merken, dat de zaken goed hadden gemarcheerd. Hoe wel het geen goed fruitjaar was, behoefde niet geklaagd te worden. Het totale om zetcijfer bedroeg over 1934 f493.583,07, in 1933 was dit (een goed fruitjaar) f 573.725,84. De prijzen in 1933 waren echter heter dan nu. Over de kwaliteit valt niet te roemen. Het fruit was minder houdbaar. Van het verpakkingsstation werd druk gebruik gemaakt. Aan steun werd ontvangen f25.942,50 inclusief f 9345,73 voor doorgedraaide producten. De netto-opbrengst omzetbe lasting f 10.646,71. Het ledental klom tot 897, een vermeer dering van 129 leden. Een bestuurskamer kon worden inge richt en een kantoor dat aan de eischen voldoet. Deze verbouwing kon geschieden uit eigen geldmiddelen en kostte f 1798. De gebouwen werden afgestaan voor de te houden fruit-, groenten- en bloemen tentoonstelling. Op de tentoonstelling te Kruiningen werd geëxposeerd om de vei- lingsbelangen te behartigen. Verkiezing bestuursleden. Herkozen werden de heeren W. Karelse met 105 van de 117 st., A. J. van Liere met 91 st. en J. van Wingen met 86 st. Alsnu kwam aan de orde het belang rijke punt der agenda: Voorstel van het bestuur tot uitbreiding gebouwen en stichting van een koelhuis. De voorz. begon met te zeggen dat het bestuur tot stichting van een koelhuis en uitbreiding der gebouwen in meerderheid besloot. Spr. noemde de voordeelen, hier aan verbonden, nu we in deze tijden er op aangelegd zijn om onze vruchten in het binnenland te verkoop en. Ook is uitbreiding van de gebouwen noodzakelijk geworden. De groote toe name van aanvoer van producten noopt hiertoe, vooral met het oog op de aan plantingen van de laatste jaren. Het bestuur stelt zich voor in totaal noodig te hebben voor uitbreiding gebou wen en het te stichten koelhuis f 25.000. Dit bedrag kan met hulp van de Bank en uit eigen middelen gevoteerd worden. Een leening behoeft men niet aan te gaan. De heer v. d. Graaff (bestuurslid) zegt, dat de voorzitter niet voldoende inlichtin gen gegeven heeft. Spr. noemt het voor stel een sprong in het duister. Genoemd wordt Resteren, waar men ook een koel huis bouwde en er veel Op toegelegd wordt. Met ernst waarschuwt Spr., zien de op de moeilijke tijden en waar men steeds met tekorten moet werken, om geen buitengewone stappen te doen, maar liever hiermede nog eens een paar jaar te wachten. Dhr G. v. d. Vliet kan niet meegaan met den gedachtengang van dhr v. d. Graaff. De tijd roept ons om in de voor gestelde richting te gaan zooals het be stuur dit wil. Wanneer we het zoover kunnen krijgen, dat we ons fruit kunnen bewaren tot tijden dat anders het buiten- landsche fruit moet worden benut, zijn we een stap in de goede richting. De voorzitter dringt met nog enkele andere heeren nogmaals aan om den voorgestelden weg in te gaan. Met 86 st. tegen 30 st. en 4 blanco wordt het voorstel aangenomen. De voorz. feliciteert de vereeniging met dit besluit en stelt voor de blanco-stem mers op te sluiten in het koelhuis. (Ge lach). De heeren de Jonge en D. Ganseman wijzen op de noodzakelijkheid om de klok te verplaatsen. Ook zegt de heer Ganse man dat de waschmachine in verdruk king komt. De voorz. zegt toe de volle aandacht hieraan te zullen wijden. Dhr J. A. Kole vindt, dat door den vei lingmeester te veel soepelheid wordt be tracht met de verkeerde drukkers. De di recteur-veilingmeester dient van ant woord. Dhr de Waard las in het verslag van de Tuinbouwvereen. Kapelle dat deze vereen, een adres zal richten aan den Raad om den Stationsweg te beklinke- ren. Spr. meent dat ook de veiling hierop moet wijzen. De voorz. zegt, dat dit is gedaan. Het antwoord is dat de financien dit niet toe laten. Ook van gemeentewege moet men voorzichtig zijn. Hierna sluiting. Daartoe vanwege de A.R. Kiesver- eeniging uitgenoodigd trad in de consis toriekamer der Geref. Kerk op het Sta tenlid dhr G. P. Vogelaar van Krab- bendij'ke om te spreken over de werk wijze van de Prov. Staten. De spreker werd ingeleid door den voorzitter Ds A. Scheele. De heer Vogelaar het woord verkrij gende, stond allereerst stil bij de econo mische toestand, om daarna te schetsen de wijze waarop gewerkt wordt door de Staten, de taak van Ged. Staten en het stemmen van de Eerste Kamer-leden. Spr. wekte op getrouw te blijven en het beginsel hoog te houden. Verschillende vragen werden van uit de vergadering tot den spreker gericht, welke tot genoegen werden beantwoord. Het was een Bink bezochte vergadering. Wemeldlnge. Vrijdagavond werd in de Chr. school een ouderavond gehouden, die vrij goed bezocht was. De vergadering stond onder leiding van Dr J. J. Woldendorp, Ned. Herv. pred., die een ernstig openingswoord sprak naar aanleiding van 2 Kon. 426: Is het wèl met u, is het wèl met uw man, is het wèl met uw kind? Daarna bracht de secretaris, de heer J. A. Dominicus, een jaarverslag uit, waar in de belangrijkste gebeurtenissen over het afgeloopen jaar werden gereleveerd. De onderwijzeres, mej. Smallegange, hield een causerie over: „De eerste school dag". Het bestuurslid L. Ruissen vertelde iets uit het leven van den Engelschen Zendeling Hudson Taylor. Cand. M. P. van Dijk sprak een kort slotwoord, waarin hij wees op de gevaren, die het Chr. onderwijs bedreigen van de zijde der moderne geestesstroomingen. Ingezonden Mededeeling. Bruinisse. Vrijdagavond werd alhier in de Chr. school een ouderavond gehouden. Het hoofd der school, dhr C. Koelmans, sprak een openingswoord. Dhr Kooy, propagandist van het Doof- stommeninstituut „Effatha" te Voorburg, vertelde van de inrichting en werkzaam heden, die daar verricht worden. Aan de hand van een serie lichtbeelden konden de aanwezigen zich een voorstelling vor men. Daarna refereerde dhr C. Koelmans over het onderwerp: „Hoe huisgezin en school kunnen samenwerken". Ds Unger sprak een slotwoord. Bij het verplaatsen van een stroopers op het land van den landbouwer Van Vessem, had een der arbeiders, zekere J. H., van Zierikzee, het ongeluk met zijn hoofd tegen de as van de pers te loopen, waardoor hij bewusteloos neerviel. Door Dr de Koek alhier werd de eerste hulp verleend. Met een lichte hersenschudding is hij per auto naar zijn woning vervoerd. Nieuwdorp. Vrijdagavond trad voor de A.-R. Kiesvereen. alhier op de heer R. A. den Ouden van Den Haag. Het doel der vergadering was, te komen tot de op richting eener A.-R. propaganda- en stu dieclub. De spr. had tot onderwerp zijner inleidende rede gekozen: „Sluit de ge lederen". Hij toonde aan hoe der tijden nood samenwerking, sluiting der gelede ren van hoog tot laag eischte. Hoe noo dig het is, dat op politiek terrein de be ginselen, die gegrond zijn op Gods Woord, worden bestudeerd. Hij hoopte, dat het komen zou tot het oprichten van een A.-R. prop. en studieclub. Tot het oprichten hiervan kwam het echter nog niet. Binnen korten tijd zal weer een vergadering van de kiesvereeni- ging worden gehouden. Tot zoolang zal er gelegenheid bestaan zich als lid op te geven. Vrouwepolder. Vrijdagavond hield de Vereen, voor Chr. onderwijs alhier haar druk bezochte jaarvergadering en ouder avond. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leerlingen stijgende is. Het ver slag van den penningmeester gewaagde van een gunstiger finantiëelen toestand. Als leden van het bestuur werden de heeren L. Maas en W. Duvekot herkozen. Na de pauze, waarin het werk der leer lingen bezichtigd werd, werd door den heer van den Brink uit Voorburg een lezing met lichtbeelden gehouden over de stichting „Effatha". Birjgekerke. Onder leiding van burge meester Simonse kwam Vrijdagavond de afdeeling van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm in een goed bezochte samen komst bijeen. Door den heer Laernoes werd het nut van den B. V. L. uitvoerig uiteengezet. Overste Bierman sprak over „Waarom een Zeeuw zoo Oranjegezind is". Brevetten werden uitgereikt aan de scherpschutters P, de Lange, J. Konraad, H. Kaljouw, A. Harpe, L. Harpe en A. W. Kleinepier. lerseke. Zaterdagavond gaf de gym nastiek- en Athletiekvereen. „V. Z. O. S." alhier haar eerste uitvoering voor een uitverkochte zaal Nolet. Jongens en meisjes, grooten en kleinen, werkten mede om den avond goed te doen slagen. Zaterdagavond vergaderde de Vis- schervereeniging „Yerseke". Voorz. dhr Jer. Vette. Gesproken werd over de vele klachten Inzake den prijs der mosselen en over den afzet van dat product. Vele waren de klachten van de kweekers en handelaren. Er kan echter niets worden gedaan zonder eendracht. Zoolang die ontbreekt zal en kan niet worden tege moet gekomen. Bij den slager E. P. in de Noord- zandstraat, is Zondagavond tusschen 5 en 6 uur ingebroken. De dieven zijn waar schijnlijk met een valschen sleutel door de voordeur de bewoners waren even naar familie binnengekomen en door de achterdeur vertrokken met een buit van plm. f35.De politie heeft de zaak in handen. Ritihem. De afdeeling Ritthem van de Vereeniging Ziekenhuisverpleging op Walcheren hield Vrijdagavond een open bare vergadering, waarin als spreker op trad de heer L. Onderdijk te Middelburg, secretaris-penningmeester van genoemde vereeniging. Met blijdschap constateerde spr., dat het aantal leden alhier gestegen is van 50 tot 60 pCt van het aantal inwoners. Ook in andere Walchersche gemeenten is het aantal leden stijgende, zoodat het in dit jaar wel de 25.000 zal halen. Het doel der vereeniging is niet winst, doch enkel hulp voor en door de leden. Meer dan 85 pCt der contributies komen den leden ten goede. Er is reeds een reservefonds van f40.000. Het aantal voordeelen is sinds het be gin der vereeniging in 1928 zeer toegeno men. Zoo worden, behalve een hoog be drag aan verpleegkosten (f 112.50) per jaar, ook vergoed de vervoerkosten (deze voornamelijk ten behoeve van het platte land), 't gebruik van de operatiekamer, idem van genees- en verbandmiddelen. Bij nog grootere uitbreiding van het leden aantal zullen de voordeelen ook vermeer deren. Na eenige bespreking volgt slui ting. Kortgene. Loop der bevolking over de maand Januari. Ingekomen: Neeltje Francina van Fraassen uit Rilland-Bath; Jan Willem Koster van Kolijnsplaat. Vertrokken: Marinus Kastelein naar Wissenkerke; Jacoba Marina Scherp naar Zeist; Johannis Adriaan Priemus naar 's-Gravenhage. Zaamslag. Zaterdagavond hield de Vereeniging tot bevordering van Geref. Lager onderwijs alhier haar jaarlijksche vergadering. Het batig saldo bedroeg f2479.22. De begrooting werd vastgesteld met een post van f 1281.75 voor onvoorziene uitgaven. Herkozen werden als bestuursleden de heeren Jac. Verpootte, H. de Zeeuw en Abr. Dees Czn. In plaats van den voorzitter, dhr J. L. v. d. Ree, die zich niet herkiesbaar stelde, werd na enkele stemmingen gekozen dhr L. de Blaeij. De voorz. sprak enkele woorden ten afscheid, waarna de vice-voorz. en secre taris woorden van dank spraken voor het geen de voorz. in het belang der ver eeniging verricht had. Tholen. Zaterdag vergaderde te Bergen op Zoom de Centrale A.-R. Kiesvereeniging Tholen. De candidatenlijst voor de a.s. Staten verkiezingen werd voorloopig als volgt vastgesteld: 1. G. J. Sonke, St.-Maartens- dijk (aftr.), 2. J. Geuze, Wissenkerke, 3. A. Vingerling, Goes; 4. A. Wisse, A.-J. Polder; 5. Mr J. J. Versluys, Oud-Vosse- meer; 6. P. Boudeling, A. J. Polder; 7. J. van Strien, id.; 8. M. J. Contant, Co- lijnsplaat; 9. H. Goossen, Tholen; 10. J. v. d. Maas, Waterlandkerkje. Tot leden van het Prov. Comité wer den aangewezen de heeren J. Sonke, H. Janssen en J. van Dis. Westkapelle. Onder voorzitterschap van den heer P. Westerbeke hield Vrijdag avond in het Evangeliesatiegebouw al hier de dijkwerkersvereeniging „Hebt uw naasten lief, als u zeiven" een zeer druk bezochte ledenvergadering. Er waren n.l. 252 leden aanwezig. Mede aanwezig was de burgemeester, Jhr Mr de Casembroot. De voorz. deelde mede, dat het bestuur der vereeniging het idee overwogen had, om in deze gemeente een plaatselijke werkeloozenkas op te richten. Daarover werd een bespreking gehouden met den burgemeester. Deze, daarop het woord ver krijgende, deelde mede, dat hem gebleken was, na ingewonnen inlichtingen bij be trokken autoriteiten, dat de dan te be talen contributie, 50 cent per week, be zwaarlijk zou zijn. Breedvoerig werden de bezwaren voor de dijkwerkers uiteen gezet. Naar aanleiding van de bespreking werd nog een week gelegenheid gegeven, om zich uit te spreken vóór het oprich ten van een plaatselijke werkeloozenkas, waarvoor dan minstens 50 leden zich moeten opgeven. In het jaarverslag werd o.a. opgemerkt, dat het jaar 1934, wat de werkzaamheden op den dijk betreft, nog ongunstiger is geweest dan 1933. De vereeniging telt 270 leden en enkele begunstigers. Uit het financiëel verslag bleek, dat de inkomsten bedroegen f 19.47 en de uit gaven f8.85; alzoo een batig saldo van f 10.62. Op voorstel van het bestuur werd be sloten, dat de leden 10 cent zouden bij dragen tot stijving van de kas. Op voorstel van het bestuur werd ook besloten aan den baas J. Ingelse, die nog steeds ziek is, nog geen ontslag te geven. De heer Joh. Minderhoud, zal zijn werk waarnemen. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Pauwelse, P. Brasser en A. Gabriëlse werden daarna herkozen. Daarop had een stemming plaats voor twee opengevallen plaatsen aan den dijk. Na gehouden herstemming werden ge kozen de heeren N. Roelse en W. Heijt. Bij de rondvraag stelde een der aan wezigen voor te verzoeken de 50 cent betaling bij aflossen voor een uur aan den dijk, af te schaffen, wat met op één na alg. stemmen werd verworpen. Grijpskerke. De Chr. Werkmansbond alhier, welke dezer dagen haar 20-jarig bestaan mocht vieren, hield Vrijdagavond een herdenkingssamenkomst in de Ned. Herv. Kerk, waarin als spreker optrad Ds J. A. van Selms te Nijmegen, door wiens initiatief de plaatselijke vereeniging werd opgericht. Spr. vangt zijn rede aan met te memo- reeren de oprichting van den Chr. Werk mansbond in ons land, onder leiding van mannen als Dr de Visser, Slotemaker de Bruïne e.a. Het doel van den Bond is de vraagstukken van het sociale leven te toetsen aan de beginselen, welke Gods Woord t.o.z. daarvan leert en deze be ginselen toe te passen in de practijk, ter wijl men door het vormen van verschil lende fondsen hulp wil bieden aan de leden op velerlei gebied. Bewaart al 't aroma Beter bettand tegen weersinvloeden Lichter in den zak - Oersterk Men heeft wel eens gezegd, dat Minis ter Coltfn bij voorkeur met dsnkere kleu ren werkt. Ik zou echter liever zeggen, dat hij geneigd iB de werkelijkheid te laten zien. Dat is ook in alle opzichten het beste. Ik ontmoet nogal eens menschen, die van het heden niets goeds weten te zeg gen en die voor de toekomst geen ver wachting hebben. Zij spreken alleen van afval en achteruitgang. Dit lijkt me niet juist. We moeten ook met dankbaarheid op de lichtpunten letten. En die zijn er. Zoo las ik dezer dagen dat er in Zee land reeds 18 Arja-clubs zijn met in totaal ruim 350 leden. En met de studie- en propagandaclubs gaat het óók vooruit. Ik beschouw dat als een gunstig teeken. Voor het heden, omdat niets zoozeer de verwarring tegengaat als studie van de beginselen. En voor de toekomst, omdat alleen op den bodem der beginselen een partij staande kan blijven en uitgroeien. OPMERKER. uil zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Gevalle kou, Griep, Inf uenza. Gods Woord vraagt van alle Christenen dat zij zich zullen stellen voor de vraag: „Waartoe ben ik in deze wereld", wat daarheen moet leiden, dat zij het licht van Gods Woord laten schijnen over het gansche rijk geschakeerde menschen- leven, ook over het leven van den arbeid. Spr. eindigt zijn rede met den wensch, dat de Chr. Werkmansbond moge zijn wat eenmaal de ster was voor de Wijzen uit het Oosten, een wegwijzer naar Chris tus den Verlosser. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bruinisse, J. J. Polder vaart te Nigtevegt. Te Raamsdonk L. Knier te Birdaard. Bedankt voor Amsterdam Dr H. J. Bonders te Wassenaar. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Ridderkerk, Moercapelle en Opheusden, A. de Blois te D'irksland. Emeritaat. Ds J. ten Bruggen- kate, sinds 1914 predikant der Ned. Herv. Gemeente van Maastricht, is voornemens met ingang van 1 Juli zijn emeritaat te nemen na veertigjarigen dienst. Middelburg. Nu het gemiddeld aantal leerlingen van de Uloschool voor jongens voor 1934 is gestegen tot 57 (op 1 Jan. j.l. was het 63), moet volgens de L.O.-wet 1920 een z.g.n. „verplichte" leerkracht meer worden aangesteld. De voordracht voor een benoeming als zoodanig luidt: C. Hoogerwerf, M. Leefsma en Ij. ten Siet- hoff, allen te 's-Gravenhage. De voor dracht is niet-alphabetisch bedoeld. Prof. Dr Karl Barth te Utrecht. Gistermiddag te drie uur heeft Prof. Dr Karl Barth het eerste van zijn aangekondigde reeks colleges over dogmatiek te Utrecht gegeven, in een der zalen van 'het 'Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. Reeds geruimen tijd vóór het begin was deze stampvol. Naar schat ting waren ongeveer 600 personen aan wezig, hoogleeraren, predikanten en theo logische studenten uit alle deelen van 'het land. Korten tijd voor het begin van het college kwam Prof. Barth per trein uit zijn woonplaats Bonn, waarheen 'hij* on middellijk na het college weer vertrok. Geslaagd voor het machinisten-exa men, diploma A dhrn H. J. Wijtenburg, F. Geervliet en B. Kragt, allen te Vlissin gen. DOOS 30-60,TUBE 45-80ct BIJ APOTH. EN DROGISTEN Dijkverschuiving in N.- Brabant. Vrijdagmiddag ia de voet van den Maasdijk tusschen Ravenstein en Dieden (N.-Br.), aan de landzijde over een afstand van 6 a 7 meter aan het schuiven geraakt. Eén laag klei, waar mee de dijk vorig jaar werd verzwaard, kwam in een wiel terecht. De bandijk ter plaatse ia ongeveer acht meteT breed, zoodat niet voor doorbraak gevreesd be hoeft te worden, de rivier staat ter plaat se van dijk tot dijk. Waarschijnlijk moet de verschuiving worden toegeschreven aan het doorsijpelen van het kwelwater. Wanneer het water mocht gaan wassen is de toestand niet ongevaarlijk. De Maasdijken zijn eenige jaren ge- li den verzwaard en verbreed. Nieuwe aaide werd er op en tegen het bestaande dijklichaam gebracht en het schijnt dat deze nieuwe grond zich op sommige plaatsen nog steeds niet goed „gezet" beeft. Hoewel de toestand niet verontrustend

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2