Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken Laatste Berichten. Telegrammen. Burgerlijke Stand Rechtszaken uister wilde dat niet. B. en W. van Mid- delburg stonden geruimen tijd vreemd te genover het bedoelen der jonge vereeni- ging. Men was schriel, o.a. ten opzichte van de belooning der leeraren. In Novem ber legde de voorzitter, de heer Blum, de vraag aan het bestuur voor of men, gelet op de onsympathieke houding van het ge meentebestuur, nog wel voort zou wer ken. Het bestuur betreurde de houding van den Raad ook, maar wilde doorzetten. In de 'kringen van Handelsbelang was men niet onverdeeld gunstig gestemd te gen handelsonderwijs. De kwestie van de localiteit was niet spoedig opgelost, want het gymnasium bleek niet over voldoend groote localitei- ten te beschikken en de minister weigerde lokalen in de R. H. B. S. te geven. Toch wilde het bestuur op 17 Januari 1910 den cursus beginnen en dit is dan ook ge schied in een lokaliteit van de sociëteit St Joris. Eerst in het najaar verkreeg men loca- len van de H. B. S. voor de lessen. Ver schillende jongelieden werden toegelaten, die nu reeds met eere jaren lang betrek kingen bekleeden. De verhouding tusschen den directeur der H. B. S. en het bestuur was niet altijd sympathiek. De bezwaren tegen het gebruik van lokalen in de H. B. S. werden ieder jaar opnieuw opgewor pen. Het was dikwerf een verdrietige strijd. Op 19 Juni 1912 werden de eerste di ploma's uitgereikt. In 1913 werd een voor bereidende klasse ingericht. Spr. komt dan tot een geschil tusschen het bestuur en den directeur met de leeraren, dat in 1914 leidde tot het ontslag nemen van den heer Blum als voorzitter. In zijn plaats kwam de heer Herman Snijders in het bestuur; spr. werd voorzitter en de heer M. G. Boasson tweede voorzitter. De heer J. B. Kögeler moest wegens vertrek naar Terneuzen bedanken als se cretaris. Eere brengt spr. aan de nagedachtenis van den overleden, hooggeachten eersten voorzitter der vereeniging, dhr Blum. Was het niet altijd gemakkelijk met hem sa men te werken, niemand zal toch getwij feld hebben aan zijn edelmoedigheid en belangloosheid waarmede hij het algemeen belang ook door dit onderwijs heeft wil len dienen. Op 26 November 1915 deelde de voor zitter tot verrassing der bestuursleden me de, dat hij een groot heerenhuis op den Dam gekocht had en van oordeel was dat, dewijl de koopsom van f 12.100 laag was, de vereeniging het huis van hem moest overnemen om daarin de handelsschool te vestigen. De kosten van verbouwing wer den op f 4000 geraamd. Nadat besloten was de kosten door hypotheek en obliga- tieleening te dekken, besloot 't eerst ver bijsterde bestuur, het huis van den voor zitter over te nemen. Nadat 29 Augustus de trouwe van Hoek tot concierge was be noemd, werd op 9 September 1916 het schoolgebouw officieel in gebruik geno men. Bijzonderen dank brengt spr. dan voor den arbeid verricht door den heer Kosten om ook de handelsschool voor te bereiden en mogelijk te maken. Hij is de man, die tot het laatste toe met idealen bezield, zijn innige, hartelijke liefde gaf aan de scholen, en zijn werk. Dit is z ij n levenswerk. Hoe vreeselijk was de des illusie voor hem, dat de 5e klasse daarvan afgenomen is. Op 5 September 1917 werd de dagschool geopend. Spr. memoreert de bestuursle den, de leeraren, de leerares, de overle den is, en de groote, diepe smart, die ook in hun persoonlijk leven den heer en me vrouw Kosten heeft getreffen. God geve hen vrede, innige, diepe vredel Maar ook denkt spr. aan die stoere mannen, die in het heetst van den strijd het bestuur steunden. Speciaal de leeraren voor hun toewijding. Hierna richtte de heer D'ieleman zich tot de heeren A. Petermeijer en E. P. Zan- dijk, die van de oprichting af aan de Avondschool verbonden zijn en wenschte hen geluk met hun jubileum, daarbij de hoop uitsprekende, dat beide nog jaren voor de school behouden mogen blijven. Spr. bood den heer Petermeijer een drietal boekwerken aan en den heer Zan- dijk een paar blauw-porceleinen kande laars en aan hun beider echtgenooten elk een boucquet. Dhr Mr B. D. H. Tellegen, griffier der Staten, zeide, dat de Commissaris der Ko ningin tot zijn spijt verhinderd was aan wezig te zijn. Spr. wilde nog eens getuigen van de groote sympathie van het Provin ciaal bestuur voor deze school, wat zich niet alleen heeft geuit in een platonische verklaring, doch ook in klinkende munt. Mr Tellegen spreekt den wensch uit dat de school nog lang moge groeien en bloe en. De burgemeester van Middelburg, de heer M. Fern-hout, gaf uiting aan de groo te waardeering van het gemeentebestuur voor het werken van de vereeniging. Spr. brengt te meer dank voor hetgeen de ver eeniging doet, omdat hier het handelson derwijs niet van gemeentewege gegeven wordt, maar een stichting is van het par ticulier initiatief. Moge onder Gods zegen de nuttige, haast onmisbare scholen voor Mddelburg blijven voortbestaan. Hierna volgde een zóó lange rij van sprekers, dat wij meenen te moeten vol staan met een korte vermelding. Achtereenvolgens spraken dan dhr L. A. Stofkoper namens de Kamer van Koop handel en als voorzitter van Handelsbe lang; dhr A. J. Verhage als oud-bestuurs lid; dhr L. A. van der Harst namens het Departement van de Maatschappij voor handel en nijverheid; dhr C. Henning, die vier kinderen op de scholen der vereen, heeft zien opleiden; Mej. Mr Anna Bolle, namens de Commissie van toezicht op het M. 0.; de directeur, Mr P. C. de Jonge, mede namens de leeraren en en conoierge, een enveloppe met inhoud aan het be stuur aanbiedend, met verzoek aan het geld een bestemming te geven; de heeren K. Dekker en Dr K. Huizenga, resp. na mens de Rijks- en de Chr. Kweekschool; dhr A. J, Baxto namens vele oud-leerlin gen onder aanbieding ook van een enve loppe met inhoud en een album met de namen der deelnemers; de jubilarissen, dhrn A. Petermeyer en E. P. Zandijk en ten slotte dhr J. A: Vertregt als voorzitter van de vereeniging „De Ambachtsschool" D© voorzitter, Mr Dieleman, heeft voor al deze toespraken dank gebracht, alsmede voor de fraaie manden met bloemen, aan geboden door Handelsbelang en de Am bachtsschool. Goes, Benoemd met ingang van 1 Maart 1935 aan de Ghr. Ambachtsschool te 's- Gravenhage als leeraar in rijwiel- en auto techniek, dhr M. J. Mol, oud-leerling der ambachtsschool te Goes. Voor het examen afgenomen door de „Vereeniging van Leeraren in Steno grafie en Machineschrijven" zijn geslaagd voor Steno-typist(e)mej. F. J. v. Oor schot, Middelburg; de heeren F. v. d. Made en J. F. Huser, beiden Vlissingen. Voor Kantoor-stenograaf(e) Nederl. Taal: Mej. M. de Ridder en de heer W. Marijs (met lof) en de heer J. Brasser, allen te Vlissingen. Voor typist(e) Mej. P. van Rigteren te Middelburg; N. Harting; M. A. van Oorschot en de heer L. L. Zietse, allen te Vlissingen. Voor Stenograaf(e) Engelsche Taal Mej. M. de Ridder (met lof) te Vlissin gen en de heer F. Nieuwenburg te Mid delburg, die ook met gunstig gevolg werd geëxamineerd voor het examen Onder wijzer in de Stenografie. i Woonwagen-bewoners vechten v e e I. e uit. Dinsdagmorgen ontmoetten elkaar te Blerick de uit Frankrijk afkomstige woonwagenbewo ners G. en P., ieder met hun woonwagens en resp. families. Sinds jaren bestond er tusschen de beide families een ernstige veete en bij deze onverwachte ontmoeting laaide de vijandschap heftig op. Nadat zij elkaar enkele scheldwoorden hadden toegevoegd, trok de woonwagen bewoner G. plotseling een revolver en vuurde daarmee eenige schoten op zijn tegenstander af. Van de vijf schoten werd P. door één in een bovendijbeen getrof fen. De schietpartij werd aanleiding, dat de familieleden van P. op de familie G. instormde, waardoor een formeele klop partij ontstond. D'e politie, die onmiddel lijk door menschen in de buurt gewaar schuwd was, maakte een einde aan de zen veldslag. P. werd naar een dokter vervoerd en deze constateerde, dat de schotwond niet ernstig was, daar de ko gel dwars door het bovenbeen was ge gaan en alleen een vleeschwonde had veroorzaakt). De dader G. heeft kans ge zien bij de ontstane vechtpartij te vluch ten. De beide woonwagenfamilies zijn door de politie gearresteerd. i Aangehouden Duitsche communisten. Omtrent de arresta tie van Duitsche communisten, die te Am sterdam een soort congres hielden, ver neemt men, dat verleden week reeds vijf communisten gearresteerd iweiden, voorts nog een vrouw, en tenslotte nog een Duitscher, die in Haarlem werd ge arresteerd, zoodat zich in totaal op het hoofdbureau 17 arrestanten bevinden. D'at de communisten hier niet waren cm rustig en zonder meer van het asyl- recht te genieten, is overduidelijk geble ken. Onder .hen bevindt zich zelfs een voormalig lid van den Duitschen Rijks dag. Zij waren hier, naar verluidt, in vergadering bijeen, om het propaganda werk, dat zich uitstrekt over naburige landen, te verdeelen. De arrestanten worden zoolang vast gehouden, totdat de minister een besluit over hun uitleiding heeft genomen. Het) communistische Kamerlid, C. Schalker, heeft zich intusschen naar Den Haag begeven, teneinde er op aan te dringen dat de communisten in geen ge val over de Duitsche gTens zullen wor den gebracht. Verpleegde gewond. In't Rijksopvoedingsgesticht „de Kruisberg" te Doetinchem heeft een zeventienjarige verpleegde een medeverpleegde van 20 jaar met een messteek onverhoeds in den buik gewond, waarbij het mes door de lever en de galblaas drong. Het slachtof fer, E. de J., is in ernstigen toestand naar het Alg. Ziekenhuis vervoerd. Hier werd terstond operatief ingegrepen. De dader, H. M., werd in arrest gesteld in het Rijksopvoedingsgesticht. De dader heeft zijn daad hekend en toonde niet het minste berouw. De oorzaak van de mis handeling is een twist, die ontstond over een emmer water, waarmede het melkge- reedschap zou warden gereinigd. Toestel van Indische luchtmacht vermist. Aneta seint uit Bandoeng: Er bestaat groote vrees dat de militaire luchtafdeeling in Indië door een derde ongeval zou zijn ge troffen. Te halftwaalf in den morgen n.l. is het toestel, bestuurd door den serg.-vlieger Wulms, die in een patrouille van drie ja gers onder commando van luitenant Te Roller vloog, in den „zadël" tusschen den Tangkoeban Prahoe en de Boerangrang zoek geraakt. De beide overblijvende vliegtuigen zoch ten gedurende urenlang de verdwenen machine, doch zonder resultaat. Hierop werd de geheele luchtmacht gemobili seerd, Bij het zoeken naar het vermiste toestel stortte de Fokker G 5 in een ravijn. De bestuurder, luitenant Kuntzel, bleef onge deerd; de waarnemer kapitein Van der Eem heeft een arm gebroken. Het toe stel is totaal vernield. Het toestel van sergeant Wulms is nog niet gevonden, zoodat de onzekerheid nog voortduurt. Malversaties met steun gelden. Over de fraude-ontdekking bij het plaatselijk crisis-comité te Doesburg, waardoor de wethouder, de heer H. ge compromitteerd werd, vernemen we nog het volgende: De heer H. heeft een bedrag van plm. f 60, dat hem ter hand was gesteld voor uitkeering aan arme ingezetenen, niet uitbetaald. Dit lekte uit, doordat een der ondersteunden zich bij den penningmees ter van het comité vervoegde en er zijn verwondering over uitsprak, dat hij geen uitkeering meer ontving. De penning meester toonde echter aan, dat den wet houder wel degelijk gelden voor dezen ondersteunde ter hand waren gesteld. Een onderzoek werd ingesteld. De heer H. heeft aan den burgemeester bekend, het bedrag te eigen bate te hebben aange wend. In de gemeenteraadsvergadering van gistermiddag heeft de burgemeester me- dedeeling gedaan van een ingekomen schrijven van wethouder H. waarin hij bedankt als raadslid van Doesburg. Het bedrag van f 60 is inmiddels teruggestort. Plotselinge duisternis. In verschillende gemeenten in de omge ving van Charleroi heeft men gisteroch tend op verschillende uren het eigenaar dige verschijnsel beleefd, dat het gedu rende ongeveer een kwartier zóó donker was, dat in de magazijnen de lampen moesten worden aangestoken en dat ook de automobilisten hun lantaarns moesten doen branden. Deze plotselinge duisternis deed zich voor, zonder dat mist- -of onweersbuien er eenig aandeel in hebben gehad. Men zoekt thans naar wat de oorzaak van dit phenomeen zou kunnen zijn. Naar verluidt zou men te doen gehad hebben met een op dezelfde hoogte nage noeg „stilstaande cyclonale storing", -die begonnen was in het Noorden van Frankrijk en die ook over Wallonië is ge signaleerd. Het natuurverschijnsel veroorzaakte heel wat opschudding en vertoonde eenige gelijkenis met de storingen, die met zons verduisteringen gepaard gaan, vooral wat betreft de plotselinge schrik bij de die ren en meer in het bijzonder bij de vogels. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie, Vergun mij nog een enkel woord over Stentor's „toelichting" in Uw nummer van 2 Februari 1.1. Allereerst over eenige mij toegedichte beweringen. Naar aanleiding van Stentor's aanvan kelijke opmerkingen citeerde ik tegenge stelde meeningen. Hoofdvraag was toen slechts, w'at men diende te aanvaarden, au fond derhalve een vraag naar Sten tor's aes't'hetische belijdenis, en in ver band daarmede naar het gezag waarmee hij optrad. Ik haalde niet aan, dat uit een oogpunt van Stentor's of anderer gemak bedoelden weg raadselachtig zou zijn; stede-bouw schijnt hem zonder meer daarmede samen te vallen, in welk geval Middelburgs ont staan en vorm hem nog veel kan leeren. Evenmin merkte ik o-p aan de do-o-r Stentor aangegeven elementen het land te hebben. Naar wat mij daarvan is ge- bléken zullen er voor de toepassing daar van meerdere en deugdelijker gronden moeten zijn -dan Stentor's variatie-wellust. Het soort conclusies, dat hij trekt, is- wel wat oppervlakkig. Ook briefschrijvers moeten, als gewone menschen, góed lezen. In de tweede plaats1, geachte Redactie, het heeft Stentor blijkbaar getroffen, dat „gewone menschen" en deskundigen het eens waren in een van de zijne afwijkende bewering. D'at behoeft hem niet zo-o te bevreem den. L'aat hij zich in dit verband eens herinneren, hoe reeds sedert twintig, der tig jaren in goede harmonie eminente „gewone menschen" en deskundigen in verschillende organen als den Bond Heem schut, het Ned. Instituut voor volkshuis vesting en stedebo-uw, in tallo-oze schoon heidscommissies enz. een onafgebroken strijd hebben gestreden tegen opvattingen als zou de stedebouw niet meer zijn dan het projecteeren van wegen als de kort ste verbindingen tusschen twee punten (een opvatting, dank zij dien strijd, ook door den wetgever thans verlaten), welk soort opvattingen reeds zoo vele gedeel ten onzer steden voor jaren hebben ver minkt, en tegen de wel degelijk door hem toegejuichte bouwproducten. Hij neme maar e-ens kennis o. m. van Heemschut's veelomvattende Bauberatungs-arbeid. Zie, hier is weer bevreemding mogelijk. Het doet toch, zacht gezegd, wel wat pe dant aan, wanneer de heer Stentor, van wien ik toch mag veronderstellen dat hij schrijvende over deze materie, van al dien arbeid heeft kennis genomen, met een stentorstem zonder argumenten komt ver klaren dat alles van nul en geener waar de is, want, zegt hij: het i s zus, en het i s zool Thans doet het mij genoegen te mogen constateeren, da/t hij wat bescheidener is geworden. Nu heet het: „ik vind", „ik acht aan nemelijk" enz., en breekt hij de aestheti- sche autonomie van het individu, culmi- meerend na een gastronomische ontboe zeming in dien aller-individueelsten dood doener: „over smaak valt niet to twisten". Ik zal geen andere opvatting daartegen over stellen; ik houd Slechts Stentor aan dit zijn aesthetisch geloof, en constateer dat hij hiermede eigen beginnen-met-twis- ten nu veroordeelt, dat hij zich het gezag om de stadsschuur iets te mogen verwij ten maar heeft aangematigd en zijn met zooveel aplomb gegeven uitspraken thans finaal ondergraaft. M'burg, 4 Febr. 1935. I. Goes. Naar wij vernemen hoopt dhr Van den Heuvel, tweede voorzitter van -den Ghr. Boeren- en Tuindeisbond op Dinsdag 26 Febr. a.s. te Goes een rede te houden in verband met de tegenwoor dige crisismaatregelen voor land- en tuinbouw. Afscheid. Dr J. J. Woldendorp, die het beroep aannam naar Zoetermeer Zegwaart, is voornemens op 24 Febr. a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gemeente te Wemeldinge. EERSTE KAMER. Begrootingsdebatten. DEN HAAG. Aangevangen wordt met de alg. beschouwingen over de rijksbegrooting 1935. De heer de Savornin Leh man brengt hulde aan de werkkracht van het kabinet. We moeten het dankbaar zijn voor zijn voorzichtig beleid. Spr. en zij'n vrienden scharen zich achter de mo netaire politiek der regeering. Spr. cri- tiseert den Minister van Onderwijs inzake diens optreden ten opzichte van het spel lingvraagstuk. Spr. dringt er op aan, dat het kabinet op de beslissing van den Mi nister terugkome. Spr. is het eens met de houding van de regeering wat betreft de toetreding van Rusland tot den Volken bond, al acht Spr. de Zwitsersche moti veering zuiverder. Spr. betoogt, dat er ten opzichte van defensie gro-ote achterstand is in te halen en dat dit nauw verband houdt met onze economische kracht. De heer M e n d e 1 s no-emt het kabinet een kabinet van burgerlijke concentratie. Spr. bepleit ordening van bet bedrijfs leven in modernen zin. Spr. komt o-p tegen den geest die blijkt uit wetten als die betreffende de huwen de onderwijzeres. Hij- critiseert de hou ding der rechterzij-de ten opzichte van de bezuiniging bij het o-nderwijs, alsmede de monetaire politiek dezer regeering. Spr. -zegt dat de regeering van den nood der crisis heeft gemaakt de burcht der reactie. De heer van Lansch'ot betoogt ten aanzien van het -optreden der Vrpz.-D'em. ministers dat het Kabinet slechts be staan kan door compromissen en per soonlijke offers. Uit de rede van den heer Men-dels blijkt, hoever R.K. en Soc.-Dem. partij-en van elkaar af staan. Het is een moeilijke tijd -om te regeeren; men zij voorzichtig met zijn. critiek op deze regee ring. Spr. vertrouwt dat de groote meer derheid van he-t volk het met de goud- politiek der regeering eens is. Mr A. Dudok van Heel t AMSTERDAM. Gisteren is, 3-7 jaar oud, Mr A. Dudok van Heel overleden. Hij- is gedurende 3 jaar in dienst van de K. L. M. geweest, eerst als jurist, later als chef van de afdee-ling binnenland. Gedurende den tijd dat hiji deze laatste functie waarnam is het binnenlandsche luchtnet belangrijk uitgebreid en werden diensten op Groningen, Twente en Eind hoven tot stand gebracht. Jeugdige dievenbende. ROTTERDAM. Zondagavond -heeft -dank zij: de activiteit van een 13-jarige jongen, de politie alhier een tweetal jon gens betrapt op -het stelen van rijwiielbe- last-i-ngmerken. De politie bleek met beide knapen een -goede vanigst te 'hebben ge-daan, want men kwam een vrij uitgebreid complot van diefjes tusschen de 11 en 13 jaar op -het spoor. De verdachten bekenden en wezen ook nog 3 -medeplichtigen aan. Een vrij groot aantal jongens bleek sohuldi-g te zijn aan heling van Ihet gesto-l'ene. In totaal werden nog 9 jongens gearresteerd. ROTTERDAM. Het aantal Chineezen, dat thans nog in Kat-endrecht verblijf houdt bedraagt 565 in 1925 was de 'Chi- neesc'he 'kolonie- 1400 man sterk. Het betalingsverkeer met Roemenië. DEN HAAG. De onderhandelingen be treffende het goederen- en betalingsver keer tusschen Nederland en 'Roemenië, welke -de laatste da-gen te 's-Gravenhage gevoerd worden, hebben een niet zoo guns tig verloop al-s men aanvankelijk had ge hoopt. D-e moeilijkheden, welke gerezen zijn betreff-en voornamelijk -de clearing, men hoopt echter dat deze besprekingen binnen niet te langen tijd tot een bevre digende oplossing zullen lei-den. PARIJS. Te Ennevelun -zijn ongeveer 40 wenkloozen het raadhuis 'binnenge drongen. Zij, verklaarden, dat zij zouden vertrekken, nadat bun ook steun voor de Zondagen was toegezegd. Een sterke po litiemacht was nood'ig om -de werkloozen te verdrijven en hen te beletten het raad huis in te nemen. Van 1631 Januari. KOUDFKERKE, Bevallen: L. Hille- brand geb. Barentsan, z.; F. de Rijke geb. Gilde, d.; A. Roelse geb. Franse, z.; E Maas geb de Korte, z. Overleden: G. Koppejan, 82 j., vrouw van L. A. Tange. Over de maand Januari. KAPELLE Gehuwd: Johannes Nieu- wenhuize, 29 j. te Ierseke en Jacoba Cor nelia Fraanje, 24 j. Geboren: Pieternella Maatje, d. v. A. Vermua en C. Remijn; Maatje, d. V. J. Slabbekoorn en M. G. Schardus; Jaco bus, z. v. J. de Jager en M. van Weele; Adriaan, z. v. D. Verhage en J. Murre; Jacobus Willem, z. v. J. van Zweden en L van Driessen; Cornelis, z. v. C. van der Vliet en J. van de Kreeke. Overleden: Jacob Paauwe, 75 j., echt genoot van Fr. Stevense, eerder weduwnr. van Janna Bijlo. WOLPHAARTSDIJK. Gehuwd: 3, Pie- ter Zuidijk, 25 j. jm. en Adriana Antho- nia van der Vliet. 22 j. jd.; 24, Jan Jaco bus Kaaisteker, 30 j. jm. en Francina den Engelsman, 24 j. jd.; 24, Josephus van Hese, 30 j. jm. en Jacoba Margaretha van Waarde, 22 j. jd.; 24, Goraelis Ma- rinus van der Schraaf, 22 j. jm. en Cor nelia Maria Ridderhof. 20 j. jd. Geboren: 15, Geerard Johannes, z. v. Jacob Eggebeen en Leuntje Murre. Overleden: 5, Lena Schouwenaar, 58 j., echtgen. van Jan Meijaard; 22, Jozina Heiboer, 94 j., wed. van Ghristiaan van den Berge. Levenloos aangegeven: 20, een kind van -het vrouwelijk geslacht van Joos Eg gebeen en Santina v. d. Kreeke. KRABBEND'IJKE. Geboren: 7, Jaco bus Pieter, z. v. Jacobus de Vrieze en Ja- comina Dina Schouwenaar; 7, Huibrecht, z. v. Johannis de Kok en Johanna de Goffau 5, Adriaan Cornelis, z. v. Mari- nus Allewijn en Pieternella Wilhelmina Dekker; 8, Jacobus, z. v. Adriaan de Bruine en Cornelia Luteyn: 12, Jacoba, d. v. Johannis Koster en Leuntje Wil helmina van 't Leven; 15, Jan, z. v. Jan van Kocveringe en Adriana Kaan; 26, Janna Magdalena, d. v. Wilhelmus Vis- scher en Neeltje de Jonge; 30, Hubrecht, z. v. Jacobus Houtekamer en Johanna Suzanna Hollestelle; 30, Tannetje Adria na. d. v. Wilhelmus Abraham Gusee en Jacoba Johanna van Doorn. AAGTEKPRKE. Bevallen: Krina Louws geb. Kodde, d.; Maatje Maljaars geb. Sturm, z. Overleden: D-ebora Maljaars, 86 jaar, wed. van S. de Visser. WESTKAPELLE. Ondertrouwd: Jakob Gijsouw, 26 j. en Pieternella Verstraate, 27 j. Getrouwd: Andries van Rooi jen, 28 j. en Johanna Brasser, 27 j.; Johannis Dek ker, 27 j. en Elizabeth Roelse, 29 j. Geboren: Willeboord, z. v. Stefanus Gabriëlse en Maria Huibregtse; Jan, z. v. Kiistiaan Pieter Gijsouw en Jakoba Lous; Leuntje Adriana. d. v. Simon Lievense en Maria Klara van Sighem; Foort, z. v. Leendert Dekker en D'ina Zandee; Korne- lis, z. v. Maarten Brasser en Johanna Brasser. Overleden: Maria Lous, 71 j., echtgen. van Jakob Minderhou-d. ARNEMUIDEN. Gehuwd: 16, Aart Mar- 'trijn, 19 j. jm. en Cornelia Labruijére, 19 j. jd.; 26, Jacob Jasperse, 26 j. jm. en Neel-tje Hoogesteger, 19 j jd.; 26, Jan de Ridder, 21 j. jm. en Neeltje de Nooijer Geboren: 7, Gilles Cornelis, z. v. Rob bert van Belzen en Maatje van Belzen; 8, Everdina Wilhelmina, d. v. Jan Janse van Horssen en Grietje Jasperse; 15, Janna. d. v. Antheunis Schuit en Grietje Meulmeester. 16, Joos, z. v. Pieter Boone en Leuntje Cornelisse. Levenloos aangegeven: 5, een kind van Cornelis de Nooijer en Wilhelmina Meul meester. Overleden: 19, Klazina van Belzen, 33 j., ec-hlgenoote van Joos van Belzen; 2'5, Pieter Meerman, 58 j., echtgenoot van Willemina van den Broeke. DOMBURG Bevallen: L. Minderhoud geb. Corré, twee zoons. Overleden: Jan Maas, 73 j., weduw naar van Jakoba Hengst. ST. LAURENS. Getrouwd: G. Joziasse, 20 j. en L. Walraven, 24 j. POORTVLIET. Geboren: Cornelia Eli zabeth, d. v. Gerardus Quaak en Rachel Smits; -Elizabeth Cornelia, d. v. Jacobus Stokman en Cornelia Koppenho-1; Dirk Cornelis Johannes, z. v. Cornelis Johan nes Poortvliet en Lena van Vuren; Fliza- beth Cornelia, d v. Hermanus Stokman en Geertruida Anthonisse. Politierechter te Middelburg. Zitting van 5 Februari 1935. De volgende personen waren gedag vaard: L. B., 35 j. en P. B. 27 j., arbeiders wonende te Hoedekenskerke, wegens mis handeling van Petrus Walraven te Kwa- dendamme. Eisch ieder f20 of 10 d. h., uitspr.: L. B. f 15 of 5 d. h., P. B. f 20 of 10 d. h. W. J. A., 24 j., smidsknecht wonende te Borsselen, wegens we-derspannigheid te- gen den gemeente-veldwachter de Korte, toen deze hem uit de kamer van den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3