Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw. WOENSDA SOCIALISTEN AAN HET BEWIND. In Zweden zijn thans de sociaal-demo craten aan het bewind. Wie de Arbeiderspers hier te lande leest, zal bemerken, dat telkens weer de loftrompet over Zweden wordt geblazen. Welnu, zegt „Patrimonium", de socia listische regeering in Zweden stelt voor, om de militaire uitgaven met onge veer 8 millioen, dat is met rond 7 pet. te verhoogen. Dat moest hier te lande eens in die mate door het Kabinet-Colijn gebeuren. D'an zou men de socialisten hier eens hoorenl Maar men ziet weer eens het groote verschil tussohen sociaal-democraten in de oppositie en sociaal-democraten aan het bewind. In het laatste geval kunnen zij minder demagogie bedrijven. Ernstige werkloozen-relletjes te Blerick. In verband met de uitkeeringen der werkloosheids-ondersteuning in de ge meente Maasbree, is het Zaterdagmorgen te Blerick op de Markt tot ongeregeldhe den gekomen. Reeds tegen 2 uur schoolde een hon derdtal werkloozen voor het raadhuis sa men die protesteerden tegen de steunuit- keeringen, welke zij Vrijdag te voren ont vangen hadden, nu zij in verband met de vorst-periode van verleden week niet in de werkverschaffing hadden kunnen wer ken. Een deputatie der werkloozen ver zocht een onderhoud met den burgemees ter, welk verzoek door den burgemeester werd ingewilligd. Het onderhoud dat in de burgemeesterskamer plaats had, lever de echter geen resultaat op, aangezien de burgemeester de meening was toegedaan, dat de uitkeeringen waren gedaan, zooals deze door de rijksvoorschriften waren vastgesteld. Toen de deputatie na het bezoek aan den burgemeester, diens standpunt aan de saamgesohoolde werkloozen ter kennis bracht, werd de stemming op de markt zeer onrustig. Kreten als „honger!", „wij eischen brood", en „weg met den burge meester" klonken over het marktplein. En de opgewonden menigte ging er ten slotte toe over het raadhuis te bestormen, ze drongen de) secretarie binnen,, bezetten alle gangen en trappen van het raadhuis en weigerden pertinent het gebouw te verlaten. Ofschoon de burgemeester ook nu nog eenige werkloozen in zijn kamer ontving olm nogmaals te verklaren, dat hij niet bij machte was, een andere uitkee- ring aan de werkloozen te geven dan de door het Rijk vastgestelde vorstuitkeering en hij den werkloozen bij: herhaling ver zocht het raadhuis te verlaten, bleven de zen hardnekkig weigeren en namen zelfs een zeer opstandige en dreigende houding aan. De gemeente-politie van Blerick met assistentie van den veldwachter uit Maas bree trachtte door rustig en bezadigd op treden de gemoederen te kalmeeren en de orde zooveel mogelijk nog te handhaven. De burgemeester heeft zich daarop nog maals met de werkloozen in verbinding gesteld en aan de demonstranten de toe zegging gedaan hun Woensdag a.s. een extra-uitkeering te verstrekken van f 2.50 per persoon, welke bedrag zou worden bij elkaar gebracht door een inzameling onder de inwoners van Blerick en Maas bree te houden. Deze collecte heeft Zon dagmorgen in Blerick plaats gehad. Eerst na deze toezegging hebben de de monstranten het raadhuis verlaten. Later in de middaguren werd het wederom op de markt een groote drukte, toen talrijke werkloozen daar bij elkander kwamen. Ofschoon de gemoederen nog zeer opge wonden waren, kwam het toch tot geen verdere ongeregeldheden. Terwijl de burgemeester zich in deze kwestie beroept op de rijksvoorschriften inzake vorstuitkeering, meenen de werk loozen uit hoofde van een andere bepaling inzake de steunverleening recht te hebben op hoogere uitkeering dan die, welke hun j.l. Vrijdag is verstrekt. De gearresteerde Arme niërs. Men is nog niet veel wijzer ge worden bij het onderzoek naar de gedra gingen van den Syriër die Zaterdag te Utrecht werd gearresteerd, tegelijk met een verdachten collega, die in de hoofd stad werd gepakt. D'e man, die in Utrecht werd gearresteerd, verschuilt zich achter zijn wel zeer zeker gefingeerd priesterschap en vindt het meer dan erg, dat men hem wantrouwt. De gedragingen van den arrestant zijn weinig priesterlijk. Hij weigerde tot nu toe iedere inlichting, geeft voor, dat hij ziek wordt, eischt een advocaat en trachtte vrij spoedig na zijn arrestatie eenige bezwarende documen ten te verscheuren. Dit waren regu's van aangeteekende zendingen, kennelijk naar familieleden afgezonden. De Utrechtsche arrestant en de Am- sterdamsche gast, beweren elkander niet te kennen. Hetgeen meer dan onwaar schijnlijk is, gezien de wijze, waarop de arrestatie is geschied. Opereerde de eerste grootendeels onder de Katholieke geestelijkheid, de Utrecht sche arrestant had zijn werkterrein meer onder ae oud-Katholieke en Hervormde geestelijkheid gekozen. Hoewel hij thans voorgeeft, geen moderne Europeesche taal te kennen behalve Engelsch, was hij toch voorzien van eenige Nederlandsche ker kelijke jaarboekjes, waar hij de adressen van de predikanten uit opdiepte. Beiden leefden er royaal van en hun bedeltoch ten geschiedden meermalen per auto. In de meeste gevallen moest de 'taxi op eeni- gen afstand van de pastorie wachten. Zonderlinge gasten zijn het, die we] tot een internationale vertakte opiiohters- bende behooren. Opmerkelijk was, hoe h.v, bij den Syriër te Utreoht foto's wer den gevonden van internationale bandie ten, Werd hem gevraagd naar de her komst ervan, dan was het steeds: gekre gen van die of die. En waarom? Prompt luidde het antwoord: „om te waarschu wen tegen die menschen. Het zijn oplich ters." Bij de politie is echter nog geen aan gifte wegens oplichting gedaan, ofschoon het tweetal in ons land talrijke slachtof fers gemaakt heeft. Indien er geen aan gifte komt, zullen de beide mannen over de grens gezet moeten worden als onge- wensebte vreemdelingen, waarbij zij het geld, dat zij bij zich hadden, een hun ner had, gelijk gemeld, circa f 800 mo gen behouden. Anders kan hierop beslag gelegd worden. Jongen verdronken. Gis termiddag is de 7-jarige Q. wonende te Broekhem bij Valkenburg, toen hijt van school op weg naar huis was, tijdens het spelen in de Geul geraakt en verdronken. Op een passeerende auto geschoten. Zekere H. uit Huizen reed Zaterdagmiddag met zijn auto op den Rijksweg AmsterdamBaarn in de richting N aard en. Tussohen Muiden en Hakkelaarsbrug werd plotseling uit een passeerende, eveneens in de richting Naarden gaande auto, op zijn wagen ge schoten. Hoewel H. schrok had hij toch de tegenwoordigheid van geest het num mer van de auto op te nemen en zag hij tevens nog dat in de auto eenige jongelui zaten. Hoewel H. meende, dat met een revol ver geschoten was, leidt men uit het in één der autowanden ontstane gat af, dat het wapen waarmee geschoten is, een buks was. De jongelui zijn, te oordeelen naar het autonummer, vermoedelijk Ha genaars. De marechaussee, die de zaak in on derzoek heeft, vermoedt met een kwajon gensstreek te doen te hebben. Kwaadwilligheid. Gisteroch tend is een steiger voor een in aanbouw zijnd complex van drie huizen te Oss neergestort. Vijf metselaars, die zich juist op den steiger hadden begeven, vielen, doch hebben geen letsel gekregen. Bij on derzoek bleken de steigertouwen moedwil lig te zijn doorgesneden. Ernstig a u t o b u s o n g e 1 u k Volgens een bericht uit Parijs is gisteren een autobus met 20 supporters van een voetbalclub, welke op weg was naar Nar- bonne, tegen een boom gereden. Vier per sonen werden op slag gedood en zes lie pen ernstige verwondingen op. Een der zwaargewonden is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleden. Oude vrouw verbrand. In den nacht van Zaterdag op Zondag vond te Finsterwolde een droevig ongeluk plaats. De 82-jarige alleenwonende mej. A. H. was 's avonds op bezoek geweest bij haar naaste buren. Tegen tien uur keerde het oudje huiswaarts. Toen Zondagmorgen de buurvrouw zich aan de woning van het oudje vervoegde, was de deur nog gesloten en bleek, dat de kamer vol rook was. Daar men een onge luk vreesde, werd aanstonds de deur ge forceerd. De toestand, die zich toen ver toonde, was vreeselijk. In een hoek van de kamer lag het geheel verkoolde lijk van mej. H. Vermoedelijk heeft zij, bij haar thuis komst zich nog boven een stoof willen warmen, waarbij haar kleeren vlam zul len hebben gevat. Ook is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat zij een ongeluk heeft gehad met het nachtlichtje (petroleum lampje) dat zij geregeld liet branden. Gas van de gemeente gestolen. Maandagmiddag werd de Veldheimerlaan te Bussum in rep en roer gebracht. Zekere S., die ongeveer een half jaar een perceel in genoemde straat bewoont, betrok geen gas van de gemeentelijke gas fabriek, wat op zich zelf genomen niet vreemd is. Wel vreemd was echter, dat de politie er achter kwam dat S. toch wed gas ge bruikte. Zij besloot een onderzoek in te stellen en begaf zich met eenige rechercheurs en monteurs van de gasfabriek naar het perceel en wenschte toegelaten te worden. De bewoner weigerde echter den toe gang tot de woning en bleef in het portiek staan. De waarnemende commissaris som meerde S. hierop nog eenige malen en liet hem, toen hij den toegang bleef wei geren, arresteeren. Dit stond S. in het geheel niet aan en hij verzette zich hevig. De politie was hem echter ten slotte de baas en wist hem naar het hoofdbureau over te brengen waar men hem vast hield. Uit het hierop in de woning ingesteld onderzoek bleek, dat S. een zijleiding had gemaakt aan de leiding, welke er van den vorigen bewoner nog was achtergebleven. Dieven gearresteerd. In den nacht van 17 op 18 December j.l. was te Dordrecht in het magazijn van C. A. Brenninkmeijer ingebroken, waarbij voor een bedran- Van ruim f 500 aan goederen werd gestolen. De daders zijn thans door de politie opgespoord. Het zijn een 37- jarige stoker en een 26-jarige man, bei den te Breda woonachtig. Beiden zijh thans te Breda in de gevangenis opgeslo ten. Een groot gedeelte van het te Dor drecht ontvreemde is in beslag genomen. Tevens bleek, dat de arrestanten nog meer diefstallen op hun geweten hebben. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie Patrimonium en de Chr. arbeiders. Hooggeachte Redactiel In het nummer van de Zeeuw van j.l. Vrijdag komt een mededeeling voor over het nieuwe Jaarboek van Patrimo nium, met de opmerking dat de ohr. ar beiders in Zeeland, gezien de cijfers voor Patrimonium niet gevoelen en dit een veeg teeken is. Ik begrijp niet waarom of hier de chr. arbeiders genoemd worden, en niet b.v. de chr. boeren, en dat de redactie dat juist een ongunstig teeken vindt. Het moet toch de Redactie van „De Zeeuw" bekend zijn dat de chr. boeren nog minder voor Patrimonium gevoelen, getuige het feit, dat leden van Patrimo nium in Zeeland buiten onderwijzers en andere middenstanders, chr. arbeiders zijn, en geen boeren, behalve nog zij die in de Chr. Nat. Werkmansbond lid zijn. Bovendien mogen de chr. arbeiders in Zeeland wat laat tot sociale ontwikkeling zijn gekomen, dank zij het feit dat onze geestelijke en politieke leidslieden zich bitter weinig met ons bemoeid hebben, van de chr. boeren geldt dit zeker niet. Die waren al heel wat eerder tot orga nisatie in en voor hun bedrijf gekomen. Maar ik hoop, geachte Redactie, dat u dit wel duidelijk maakt. En al staan we als chr. arbeiders nog aan het begin van onze chr. sociale ont wikkeling, wees over ons niet al te onge rust. Onze chr. vakbeweging is niet enkel een beweging om het dubbeltje of om het uur, maar ze is een chr. organisatie die ook aan onze fundeering werkt. Waarom wijst u hier iop de chr. arbei ders, en niet op de chr. boeren, waar het nog heel anders gesteld is, zooals u zeer wel weet? Met dank voor de plaatsruimte, Hoogachtend, J. LOUISSE. De zaak is vrij eenvoudig. „Patrimonium" is van huisuit een werkliedenvereeniging. Aanvankelijk wer den, zooals den inzender bekend zal zijn, werkgevers slechts als buitengewone le den toegelaten. Later is hierin verande ring gekomen en werden ook werkgevers als gewone leden erkend, maar het karak ter van Patrimonium is daardoor niet gewijzigd, wat o.a. blijkt uit het feit, dat van de 210 af deelingen die het verbond telt, 103 bij een Chr. Besturenbond zijn aangesloten. De inzender meent, dat we ons over de Chr. arbeiders niet al te ongerust behoe ven te maken, aangezien door de Chr. Vakbeweging ook aan de Chr. fundeering wordt gewerkt. Wij" erkennen dit gaarne. Maar de geringe belangstelling voor Pa trimonium in geheel Zeeland nog geen 400 leden w.o. tal van werkgevers en mid denstanders, kan toch moeilijk als een gunstig teeken worden aangemerkt. En het is ons bekend dat het door de leidende mannen in de Chr. sociale bewe ging ook niet als zoodanig beschouwd wordt. En wat tenslotte de Chr. boeren be treft, het zal den heer L. niet onbekend zijh, dat in „De Zeeuw" voortdurend op aansluiting bijl den C.B.T.B., op belang stelling voor de Ohr. sociale beweging, op studie en beleving van de Chr. sociale be ginselen is aangedrongen. REDACTIE. St. Laurens, Febr. 1935. Geachte Redactie, Als wij een terugblik slaan, en bezien den tijd dien wijl beleefden voor den we reldoorlog, dan zou ik zeggen: wat is er een groot verschil te zien in het leven der menschen. Voor den oorlog was er een tamelijk tevreden leven onder het gros der boerenbevolking, er heerschte een kalme, rustige toestand, zoowel onder de boeren als onder de arbeiders. Toen is die groote ellende-aanbrengende oorlog gekomen, die heel de wereld uit zijbi even wicht heeft gebracht, en die ook ons zoo vreeselijk te pakken heeft, met als gevolg groote werkloosheid, lamgeslagen handel, en om steun roepende boeren en arbei ders, enz. Nu hebben wij gelukkig een re geering die niet blind is voor de belangen van haar onderdanen en daarom helpt zij zoo veel zij' kan om de meest getroffenen te helpen en zooveel mogelijk voor alge- heelen ondergang te behoeden. Dat zoo iets niet altijd naar ieders zin gaat, is niet te verwonderen, daar ze niet alles weet of misschien om andere redenen niet alle wenschen kan inwilligen. Aan de gegevens die wij hebben zien wij dat er een zeker deel van het boerenbe drijf meer steun ontvangt dan het andere en dat is niet aangenaam voor de betrok kenen. Zoo b.v. het akkerbouwbedrijf wordt uitstekend uit het moeras geholpen, doch de veeteelt verkeert nog in een toe stand die erger is dan de laatste jaren. Om ze nu weer loonend te maken is men bezig om een soort opruiming te houden onder het kleinvee dat niet boven de ge- wichtsgrens komt, het leveren van kalvers met schets of drachtig vee dat jammer ge noeg voor de leveranciers wel wat aan den lagen kant in prijs is, want er wordt aan dat leveren meer verloren dan ge wonnen en verliezen doen wij nooit graag, maar over 't geheel genomen kunnen wij daar tegenwoordig heelemaal niet tegen. Vele boeren zouden gaarne zien dat er eens werd opgehouden met die angstaan jagende gewichtsverhooging, want als dat nog een keer gebeurt, dan denk ik dat er van ons kleinvee niet veel meer zal over blijven en dan ziet het er voor ons weide- bedrijf nog slechter uit dan het geweest is, In ons Landbouwblad schreef men dat het gewenscht was dat de boer zekerheid kreeg of de gewichtsgrenzen nog verhoogd zouden worden, doch ik zag liever dat men schreef: ze doen het nu niet meer; het is nu mooi genoeg. Ik hoop niet dat men mij zal houden voor iemand die de regeering tegen wil werken, want dat is heelemaal mijn be doeling niet met dit schrijven. Het is meer, dat ik ongerust ben dat die regeling voor onze streek verkeerd zal werken; vooreerst is er bij ons heel weinig wei land dat scheurbaar is, dus k u n n e n wij ons vee niet op zoo'n manier opruimen en ten tweede kan ik mij niet voorstellen, als er veel blikvleesch gegeten wordt, dat dan het andere vleesch voldoende zal af genomen worden als het voldoende hoog in prijs is. Ik hoop dat dit schrijden er toe mag bijdragen onze voormannen aan te moe digen om steeds voor onze belangen met vernieuwden moed op te komen. LANDBOUWER EN WEIB0ER. De reusachtige tentoonstelling in Essen. Nog eens het sexen. Men zal van mij wel niet verwachten, dat ik in een paar dagen alles heb kun nen zien wat de tentoonstelling in Essen bood. Daar komt bij, dat mij altijd meer de stands der industrie interesseeren dan de kippen zelf, waar ik niet zooveel ver stand van heb. De eigenlijke wetenschap pelijke problemen der pluimveehouderij eischen zooveel tijd, dat men aan de ras kennis niet toekomt. Het aantal rassen is ook ontzettend groot. Zoo telde ik in Essen 95 rassen groote hoenders, 36 ras sen krielen en niet minder dan 150 ras sen duiven. Begin daar maar eens aan om die allen te leeren kennen en te beoor- deelen. Dat kost een menschenleeftijd van ernstige studie en ik heb dan ook altijd groote bewondering voor de keurmeesters, die zoo'n tentoonstelling moeten beoordee- len. Voor de kippen waren er 33 keur meesters, voor de krielen 20, voor de dui ven maar eventjes 61 en voor de postdui ven, die een aparte tentoonstelling vorm den, nog 10. Interessant is de volgende vergelijking die ik verkreeg door eenige cijfers van Essen naast die van de onlangs in Utrecht gehouden tentoonstelling van Ornithophi- lia te zetten en naast die van de beroemde Olympia-tentoonstelling te Londen, die door de Engelschen altijd als de grootste der wereld verklaard wordt (in hun on schuld zou ik haast zeggen, want zooals we zien, het lijkt er niet op). We krijgen nu: Utrecht Londen Essen Kippen 1011 2050 7780 Krielen 442 1040 2460 D'uiven 1392 5590 Postduiven 217 5000 2660 3062 8090 18490 Opvallend is in Essen het enorme aan tal duiven wat ook samenhangt met het feit, dat hier tevens de eerste rijkspost duiven-tentoonstelling gehouden werd. Essen heeft thans de eerste rijksras- pluimvee-tentoonstelling. Verleden jaar Januari beschreef ik een dergelijke show in Leipzig dit was feitelijk de eerste maar doordat nadien de organisatie der pluimveehouderij weer veranderd is in den geest zooals ik dat onlangs beschre ven heb, heet Leipzig 1934 nu gewoon een rijkstentoonstelling en was Essen de eer ste raspluimvee-ten toonstelling. Volgend jaar Januari gaat deze rijksras-tentoon stelling weer naar Leipzig, maar dan is het al 1936 en in dat jaar vindt ook in Berlijn de groote wereld-pluimveetentoon stelling plaats, gelijktijdig met het we reld-pluimvee-congres. Dat er in Essen veel goed materiaal was bewijst het feit, dat er 120 dieren met een V (vorzuglich, voortreffelijk) bekroond werden. Een V krijgen alleen die dieren, welke absoluut geen fouten vertoonen, dus als het ware ideaal-dieren. Ook de ver- koopen wijzen op goede dieren, er werden prijzen besteed van 50 tot 150 Mark toe, totaal werd er voor 10.000 Merk verkocht en merkwaardig genoeg, voornamelijk aan buitenlanders. De buitenlanders wa ren in grooten getale aanwezig, in totaal ongeveer 20.000 uit de volgende landen: Roemenië, Zwitserland, Italië, Holland, Frankrijk, België en Denemarken. Een groot gejuich ging er op, toen er drie groote autobussen uit Hol land arriveerden. Het geheele autopark stond trouwens vol met bussen en naar ik vernam waren er alleen uit het Breu- bantsche dorp Oss niet minder dan 100 enthousiasten overgekomen. Let eens op wat ik zeg: Duitschland wordt binnen een paar jaar op tentoonstellingsgebied het eerste land van Europa. Vergelijk eens het kooienmateriaal daar en in andere lan den. In ons land is dat al heel treurig, maar ook in andere landen als Frankrijk en Engeland is het niet al te fraai. En toch doet dat aan het geheele cachet van de tentoonstelling veel af. De bodems der kooien hebben in Duitschland een flinke hooge opstaande rand. Daardoor voor komt men dat het strooisel uit de kooien gekrabd wordt en in de voetpaden terecht komt. Wat in Essen vooral mooi was dat wa rende standaard-volières en groote vo lières met allerlei pluimvee en zeldzame vogels en levensgroots foto's. De stan daard-volieres bestaan uit ramen van gaas leder van 2 bij 1 meter. Ze worden met ijzerdraad in elkaar gezet en geven den een keurige koot van meestal 2 maal 2 maal 2 M. inhoud, De groote volieres van den dierentuin met allerlei zeldzame vogels trokken ook bijzonder de aandacht, evenals een vollere met 50 witte siordui- ven. De industrieafdeeling was beter dan verleden jaar, maar nog lang niet in overeenstemming mot de grootheid dor tentoonstelling. Aan den eeneu kant voolt de industrie er niet veel voor in deze dure tijden veel geld te besteden aan stands op een sporttentoonstelling en aan den anderen kant gaat men meer gevoelen voor het type tentoonstelling zooals ik dat laatst in Gent beschreef, d.w.z. een zui vere industrie-tentoonstelling zonder kippen. Deze worden dan door de ver- eeniging van fabrikanten georganiseerd op hun eigen manier, onafhankelijk van de pluimvee-vereenigingen. Verder kan men ze combineeren met landbouwten toonstellingen, waardoor men meer de eigenlijke bedrijfspluimveehouders be reikt. Interessant waren de voeder-stands. Het graanvoer wordt veelal gemengd met kleine gedroogde vischjes. Daardoor kan de verbruiker beter de kwaliteit beoor- deelen, terwijl als hij vischmeel koopt hij min of meer overgeleverd is aan de be trouwbaarheid van den handelaar. Wie de jaarverslagen van het rijkslandbouw- proefstation voor veevoederonderzoek te Wageningen even bestudeert ziet direct hoe geweldig veel er met dit nuttige en dure meel geknoeid wordt. Als men visch jes ongemalen voert kan de boer, die het zelf met zijn graan mengt, zelf beoordee- len wat hij heeft. Dan hebben sommige voederfabrikan ten het systeem dat ik verleden jaar in Zwitserland beschreef ingevoerd, n.l. hun klanten maandelijks een kort bericht te geven waarin allerlei nuttige wenken op het gebied der pluimveehouderij vermeld staan. Een soort pluimveebladen in het klein waardoor een veel nauwer contact met den klant bereikt wordt. Ik ontving deze week weer stapels brieven over het sexen. Ik denk dat ik het beste doe thans alle vragen te beant woorden met te zeggen, dat men zich op het oogenblik niet meer naar Engeland behoeft te wenden doch in Holland te recht kan. De heer J. C. Duysert, Ha ven 3 te Woerden is in Engeland geweest, heeft daar een cursus gevolgd, heeft een diploma verkregen en geeft thans in ons land cursussen. Men kan zich daar voor een cursus laten inschrijven en komt al naar gelang van de rangorde van bin nenkomst der aanvragen in aanmerking. Het maximaal aantal personen per cur sus is 10 personen. Dit zal goedkooper uitkomen dan naar Engeland te gaan. Verder adverteert het hoenderpark „de Rading" te Hollandsche Rading (gem. Maartensdijk), dat daar ook gesexte kuikens met garantie afge leverd worden. Deze zal mogelijk ook wel gelegenheid geven het sexen op zijn be drijf te leeren. Dr B. J. C. TE HENNEPE. CNadruk verboden.) Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden 'aan Dn Te Hennepe, Diergaardesingel 96 a te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. AANKONDIGING VAN VERGADERINGEN ENZ. TE GOES. Febr. 7 Lezing Mr H. Bijleveld voor Geref. Jeugdverband. 13 A.R. studie- en propagandaclub. 15 Groote Filmavond Ned. Chr. Reis- vereen. 19 Bond v. Oud-leerlingen Land- en Tuinbouwcursussen 20 Lezing dr Krop over Rusland. 20 en 21 Uitvoering Chr. Gemengd Koor. 26 Openb. verg. A.R. Kh-svereen. Maart. 7 Lezing Vereen, voor Wetensch. Be langen. 8 Chr. Winterlezing. 18 Lezing Ds A, Merkelijn in de Geref. Kerk. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 6 Febr.: Zwakke tot matige wind uit W. rich tingen, betrokken tot zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk nog regenbuien of natte sneeuw, weinig ver andering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van gistermiddag 3 u.: 761. Licht op voor fietsers: Woensdag 5 u. 16 min. Uitg.: N.V. Emergo" ter Bureau Postch Bij kan tooi J. J. FAN Directeui Naar Het Pro Kiesvereenir derdag r. Middelburg waarin de Tweede Ka: „Wat de p< Een hot vooral ook Statenverkie feld een ge die met de2 trouwd is. Aan beh vraagstukke tijd. Er is de bijzondei vorschillend' veel verwar Daarom vertrouwd 1 ter van het Daartoe v Niet iedei vergaderen, wel in de i doen. Wij denk' mannen, mi Ook zij h ken toestani roepen haai worden doe werkt. Naar Mie vrouwen. Politi Het kenn dat ze zegge en alles te Als desku aard van et tot genezing rondweg ve tekort schie klaar met falende midi Zoo zijn vers. Zij staan De Regee nen van ki die met de cieel, econetc binding stae moeilijkhede genoeg om zonder meei door ons vc zen; dat drankjes nc men herstel De politie het beter. Zij hebbei niets dan cr zen ze de n massa track ring kunnei Laten we het oog hou onherstelba? De Franschi In de Fri gisteren gea van Léon B sche bespre verklaring, Maandag ge lijk herhaali Met alger dp uiteenze kourd, die g zij geïmprot diepe overti kritiek in te De Nog steed over schade Oostenrijk a: lal lawines was in geer gevallen. Uit het Z Ginzling eei hofsteden waarbij eer evenals 25 Te Hinte stallen door Te Much bruck, is M den in het stand is zee Men vre' schen, dan komen. Gisteravoi dat het wee was geword Men vree: In het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6