Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. I Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws. Zoeklichtjes. Rechtszaken Ingezonden Mededeellng. Noord-Holland krijgi een nieuwe aanmaning. Het conflict tusschen de provincie N.- Holland en de regeering over de herzie ning van het salaris-reglement is nog niet opjolost. Op 26 Januari zonden Gedepu- lo.'i'de Staten het ontwerp der nieuwe re geling aan den minister van Binnenland- sche Zaken, doch bij een schrijven van 31 Januari ontvingen zij een nieuwe aanma ning om met de daarbij door het depar tement opgesomde opmerkingen rekening te houden en het verbeterde reglement zoo spoedig mo0clij'k wederom ter beoor deeling den minister toe te zenden. In den brief van het departement wordt o.m. opgemerkt, dat de salarissen voor de meeste function door de ingediende her ziening inderdaad een zoodanige vermin dering zullen ondergaan, dat zij geacht worden ie beantwoorden aan het deside ratum, uitgedrukt in het Koninklijk be sluit van 18 Januari j.l. De bezoldiging van vele andere functiën is intusschen naar het oordeel van den minister nog wel iets aan den hoogen kant, echter ook weer niet zoodanig, dat een verdere verla ging bepaald noodzakelijk zou zijfa. Voor eenige ambten 'komt hem de nieu we salarieering echter te hoog voor. Bij het vaststellen daarvan is z. i. niet, of niet in voldoende mate, rekening gehou den met de salarissen, welke voor over eenkomstige functiën gelden bij het Rijk en/of bij gelijksoortige publiekrechtelijke organen, i.e. meer in het bijzonder de prou vincie Zuid-Holland. De bedoelde ambten zijn in het schrijven aangewezen. Heden komt deze kwestie in de buiten gewone Statenzitting ter sprake. Evangelisatie onder de schippers te Wemeldinge. Het was voor de Evangelisatie-com missie uitgaande van de Geref. Kerk te Wemeldinge, een blijde dag gisteren. Een lang gekoesterde wensch werd ver vuld, doordat het nieuwe evangelisatie- jebouw waaraan zoo dringend behoefte bestond in gebruik kon worden genomen. Het is een eenvoudig houten gebouwtje, zonder eenige luxe, met ruim 70 zit plaatsen. Er was voor de opening veel belangstel ling. Onder de aanwezigen merkten wij op, het gemeentebestuur van Wemeldinge, Ds A. Scheele als consulent, afgevaardig den van kerkeraden en corporaties. Ook waren er een aantal schippers met hun vrourwen. De samenkomst werd geopend door den hulppr den heer M. P. van Dijik, die na gebed en Schriftlezing een kort welkomst woord sprak. Vervolgens werd het woord gevoerd door Da A. Scheele die met een hartelijke toespraak namens den kerkeraad het ge bouw in bruikleen aan de Evangelisatie- commissie overdroeg met de bede, dat de arbeid die hier in den naam des Heeren in 't belang van de schippers .zal worden verricht, rijik door God zal worden geze gend. I^e heer Van Dijk dankte als voorzitter van de commissie voor de gesproken woorden en handelde daarna aan de hand van Joh. 4 35 en 36 over het zaaien van Christus en het maaien door de kerk. Spr. wees daarna op de groote be'cekenis en het doel van de evangelisa tie: het vergaderen tot het lichaam van Christus. Dit lokaal is dan ook bedoeld als voorportaal tot de kerk. Dank werd gebracht aan allen, die aan de totstandkoming van dit lokaal hebben meegewerkt, in 't bijzonder aan hen, die belangeloos hun diensten verleenden, aan het gemeentebestuur dat steeds een wel willende houding aannam, maar bovenal aan God die dit gebouw en het werk dat daarin zal worden verricht, ten bate van de schippers, tot rijken zegen moge stel len. Door den heer Hoogerheide, secretaris van de commissie, werd daarna een over zicht gegeven van den arbeid tot nu toe verricht. In een pakkend betoog, met tal van voorbeelden uit de practijik geïllu streerd, vertelde Spr. van het ontstaan, en de ontwikkeling van den evangelisa- tiearbeid, van de moeiten en bezwaren die zich daarbij voordeden, maar ook van den rijken zegen die op dit werk gezien werd. In hooge mate belangwekkend was wat werd meegedeeld omtrent den geeste lijken en stoffelijken nood van de schip pers, waarvan buitenstaanders niet het flauwste besef hebben. Vele schippers verkeeren in buitengewoon moeilijke om standigheden. Van de vele crisismaat regelen die voor verschillende groepen der bevolking genomen werden profitee- ren zij niet, terwijl enkele goedbedoelde regeeringsmaatregelen voor sommigen den nood nog hooger doen stijgen. Van deze omstandigheid wordt van communis tische zijde gebruik gemaakt om met milde hand het zand van ongeloof en re volutie te zaaien en dat dit zand maar al te welig ontkiemt, bleek uit wat Spr. om trent het roefbezoek bij de schippers mee deelde. Sinds eenige jaren wordt hier evangeli- satiearbeid verricht. Het begin was, wat wij een „toevallige" ontmoeting zouden noemen. Later breidde zich dit werk uit en ongedachte zegeningen werden daarbij ontvangen. Gememoreerd werd wat ge daan werd in samenkomsten onder lei ding van den heer v. Dijk, roefbezoek, Zondagsschool, aanvankelijk in de zeil makerij van Gebr. Florusse en straks in dit nieuwe lokaal, dat beter aan de be hoeften van het werk beantwoordt. Namens het gemeentebestuur werd ver volgens nog het woord gevoerd door bur gemeester Keijzer, die de Evangelisatie commissie gelukwenschte met het tot stand komen van dit gebouw en die ver der in hartelijke bewoordingen getuigde van zijn waardeering voor het werk hier verricht. Nadat verder nog een woord van geluk- wensch was gesproken door Mej. v. d. Linde namens de Meisjesvereeniging, en Mej. v. d. Berge namens het Zondags- schoolpersoneel, werd de samenkomst door Ds Scheele met dankzegging geslo ten. Het gesprokene werd afgewisseld door het zingen van psalmen en liederen onder begeleiding van orgel en viool. Het lokaal, gelegen vlak bij het kanaal en de sluis, maakt een prettigen indruk. Het is een sprekend bewijs van de liefde en de geestdrift waarmee te Wemeldinge het moeilijke maar toch zoo hoogst nood zakelijke evangelisatiewerk onder de schippers wordt verricht. De aanwezigen het kon niet anders kwamen onder den indruk van de groote beteekenis van dezen arbeid. Maar zij hebben ook gevoeld dat de broeders en zusters te Wemeldinge niet alleen dezen last mogen dragen. Dit werk heeft veel meer dan plaatse lijke beteekenis. Blijke uit een stroom van giften voor het nieuwe gebouw, dat dit ook in breeden kring wordt gevoeld. Middelburg. Archief en Ste- delijke Oudheidkamer in 1933. In den toestand der archieflokalen en de opstelling der daarin bewaarde stukken kwam in bet afgeloopen jaar geen verandering. Ten aanzien van de ver richte werkzaamheden meldt het verslag dat de beschrijving van het archief der griffie over de periode 1581-1795 voltooid werd, evenals van het archief van het College van kiezers. Thans zou het twee de gedeelte, de periode 17951851, onder handen moeten worden genomen, ware het niet dat het wenschelijker voorkomt aan den archivaris zich eerst bezig te houden met de overeenkomstige periode van het archief der tresoriers. Immers, de mogelijkheid schijnt niet uitgesloten, dat met name onder de losse stukken archi valia worden aangetroffen, die bij de grif fie zullen blijken te moeten worden inge deeld, terwijl nadere bes'tudeering van de ze periode uit dezen gezichtshoek wellicht voor de definitieve beschrijving van het griffie-archief van waarde zal kunnen zijn. Waar onder de huidige omstandig heden van het doen drukken van den in ventaris voorshands toch geen sprake zal kunnen zijn, komt het den archivaris voor dat tegen dit werkplan ook uit praktisch oogpunt bezwaar bstaat. D'e bewerking van he't tresorie-archief zal dus voor de vol gende jaren de hoofdschotel vein de werk zaamheid van den archivaris vormen. In aansluiting aan den arbeid der vo rige jaren werden indises vervaardigd op de Waalsohe trouwboeken; bewerkt werd de periode 166417il, die op fiches werd gebracht, welke nog moeten worden geal fabetiseerd. De aanwinsten waren in 1933 weinig talrijk en bestonden uit: 1. Stukken betreffende het schutterij- muziekkorps 18291895, overgedragen door den bibliothecaris der Provinciale Bibliotheek. 2. Archief der afdeeling Middelburg van den Christelijken Volksbond, overgedra gen door den laatsten secretaris, Ds M. van Empel. D'e bibliotheek van handschriften en ge drukte werken werd door _aankoop en schenking, behalve met de gewone jaar verslagen en vervolgwerken, vermeerderd met 13 nummers. Het archief werd bezocht door 26 ver schillende personen, van wie 6 uit Mid delburg en 4 uit het buitenland, bovendien zijn aan 40 personen, van wie 1 uit Middel burg en 4 uit het buitenland, schriftelijk inlichtingen verschaft over verschillende onderwerpen. Als resultaat der nasporin gen o.a. in dit archief verscheen het aca- demisch proefschrift van dhr A. Wisse: I „D'e Gommercie-compagnie te Middelburg van haar oprichting tot het jaar 1754". i Zelf voltooide de archivaris de bewerking der rekeningen van den tol van Ierseker- oord, te verschijnen in de serie der R.G.P. Voor de oudheidskamer zijn in 1933 geen aanwinsten verworven. Het aantal der betalende bezoekers be droeg 3452, tegen 3463 in 1932 en 5301 in 1931, dus ongeveer eenzelfde aantal. Mag dit in de huidige omstandigheden stellig bevredigend worden genoemd, de samenstelling der bezoekers was anders dan in de laatste jaren. Cijfers kan Dr Unger niet geven, doch de algemeene in druk was, dat er minder Engelschen kwa- men, hetgeen klopt met de lagere cijfers van vervoer op Donderdagen door de Pro vinciale boot, doch tengevolge van meer extra-treinen meer Nederlanders. De op brengst der entrée's overschreed dienten gevolge de, overigens sterk verlaagde, ra ming. Het hoogste aantal bezoekers op één dag bedroeg 327, tegen 335 in 1932 en verschillende Donderdagen in het seizoen gaven een druk'te, waaraan door de wel willende medewerking der beide bodes, ook dit jaar het hoofd kon worden gebo den. De archivaris assisteerde B. en W. bij ontvangst van congressen en ontving namens het gemeentebestuur de Nordcast- leband van he't Leger des Heils. i Gisteravond heeft een tof nu toe on bekende een ruit ingedrukt in het maga zijn van den wapenhandelaar de J. aan de Hoogstraat. Als het de ledoeling is geweest een echte revolver machtig te worden, dan is dit mislukt, want vermist worden twee alarmpistolen en een pad vindersdolkmes. Goes. Zooals in dit nr. wordt geannon ceerd, hoopt Donderdag a.s. Mr H. Bijle- veld uit Amsterdam voor het Geref. Jeugd verband een zeer belangrijk onderwerp te behandelen. Belangstellenden zijn welkom. Kattendijke. Op verzoek van den bur gemeester hebben de meisjesvereeniging te Kattendijke en Wilhelminadorp een collecte gehouden voor het nationaal Ko ningin-Moeder Herdenkingsfonds. D'e op brengst was te Kattendijke f 18.65 en te Wilhelminadorp f 61.45, samen f 80.10. Hoedekenskerke. In de Raadsvergade ring van Maandagmiddag waren allen aanwezig. De voorzitter deelt mede, dat de veror dening op de heffing van opcenten op de Personeele belasting Koninklijk is goed gekeurd. (Verhooging van het aantal.) Het verslag der Commissie van Toe zicht op het L. O. wordt voor kennisge ving aangenomen. Op verlangen van Ged. Staten wordt de 28 December j.l. vastgestelde nieuwe schoolgeldverordening weer ingetrokken en nu alleen het tarief gewijzigd. Even eens wordt eenige wijziging gebracht in de verordening op de hondenbelasting, eveneens op dien datum vastgesteld. Gewijzigd wordt het sluitingsuur der herbergen dat tot nu toe in de winter maanden op 9 uur was bepaald. Dit werd veranderd in 10 uur 's avonds. Bij de daarop volgende rondvraag in formeert d'hr Boone naar de vacature van rijksveldwachter te Kwadendamme, die nu reeds van 1 Nov. j.l. duurt. De voorzatter zegt, dat hij reeds meer dan eens op spoedige vervulling bij de autoriteiten heeft aangedrongen, meer kan hij er niet aan doen. Op een vraag van dhr Hoek van D'ijke zegt de voorzitter, dat de werkverschaf fing, bestaande uit delfwerk van slooten onder toezicht der Heide-Mij waarschijn lijk Vrijdag a.s. zal kunnen beginnen. D'aarna sluiting. Kruiningen. Maandagavond hield de Sc-hool met den Bijbel haar jaarvergade ring onder leiding van haar voorzitter, dhr G. Minnaar. De verslagen van het hoofd der school, dhr D. Huizer; den se cretaris, dhr Trimpe; den penningmeester dhr Jacob Blok en van het suppletiefonds d'hr W. de Back, werden alle goedgekeurd. D'hr G. Minnaar, aftredend bestuurslid, werd herkozen; in de plaats van dhr Ja cob Blok, die niet meer in aanmerking wenschte te komen werd gekozen dhr S. Verbrugge, en in de bestaande vacature (Oud Geref.) werd gekozen dhr J. Ver- hage, welke allen hun benoeming aanna men. D'hr Blok werd door den voorzitter in hartelijke bewoordingen dank gebracht voor al het vele werk dat hij ruim 23 jaar als penningmeester heeft verricht. Spr. stelde voor een blijvend aandenken te ge ven wat werd goedgevonden. D'hr Blok dankte voor de waardeerende woorden en de aangename samenwerking. Besloten werd op 15 Febr. een ouderavond te houden. D'e vergadering was goed be zocht. Geref. Kerken. Beroepen te Loppersum, H. Vogel te Roden. Ghr. Geref. Kerk. Bedankt voor Maassluis, D. J. van Brummen te Driebergen. Arnemuiden. Met ingang van 1 Febr. j.l. is aan dhr L. J. Florusse eervol ont slag verleend als onderwijzer aan de Ghr. school alhier met toekenning van wacht geld. Gewestelijke afd. Walcheren C.B.T.B. Deze afdeeling hield gisteren in het Militair Tehuis te Middelburg haar jaar vergadering. De voorzitter wees in zijn openingswoord op den zegen des Heeren, maar ook op de moeilijke economische tijdsomstandigheden. De seer. A. L. Louws van Oostlkalpelle brac'ht het jaarverslag uit. In de eerste plaats werd gew'eizen op den ontvangen zegen, maar ondanks den buitengewonen oogst, zijn de economische zorgen nog zeer groot. Ons past evenwel geen wanhoop, maar geloovig vertrouwen. Ook op vereenigingsgebied was er spra ke van rijken zegen. Het ledental der afd. klom met inbegrip van 70 jongeren tol 400. Vele zaken van organisatorisöhen en van economisohen aard werden behan deld. In alle crisis-organisaties kreeg de C.B.T.B. vertegenwoordiging zij het ge westelijk soms na strijd. Met blijdschap werd gewezen op het tot stand komen van een eigen bureau. De leden werden opge wekt om met hun 'boe'khouding te gaan naar de eigen organisatie. Uit alles bleek een gezond vereenigings- leven. De vooruitzichten voor de toekomst zijn goed. Het financieel verslag sluit met een saldo van f 28.28. Dhr B. Koole deed nu mededeeling over de teeltregeling in den tuinbouw. Er valt nog weinig met zekerheid te zeggen. In plaats van groenten mogen geen vroege aardalppelen worden geteeld, wel omgekeerd. Voor de kleine bedrijven is, zooals reeds bekend, een gunstiger per centage verkregen. Met alle mogelijke middelen wordt ge tracht, ook voor de in hoofdzaak weide- bedrijven, een gunstiger regeling te ver krijgen. De 2de steunuit'keering wordt uit betaald, deze zal zeer spoedig door een 3de worden gevolgd. Overdracht van teelt- vergunning is mogelijk, ook is overdracht van glas, onder voorwaarde mogelijk. Dhr Brasser vraagt of 'hij groente door aardbeien mag vervangen. Zulks blijkt mogelijk. Dihr Gilde vraagt of er geen te kort dreigt aan groente voor de eigen steden. Inderdaad zal er volgend jaar nog meer uit Zwijndrecht e.a. moeten worden aan gevoerd. Dhr Tavenier vraagt, wanneer worden de kalverschetsen verkrijgbaar gesteld. Zulks zal spoedig kunnen geschieden. Het aantal voor het 'Gewest is reeds bekend. D'hr Ton vraagt of de 10 pet. steunbe- p'erking voor de zuivel al geregeld is. Zulks is zeer moeilijk uit te voeren, veel beter lijkt het plan van den C.B.T.B. om het aantal koeien per bedrijf vast te stel len. Dhr 'Gilde klaagt over de wijze, waarop de gewichtsverho'O'ging voor de kalveren geschied. 'Veel vee wordt hierdoor op geruimd. Algemeen wordt de wenscbe'lijk- heid uitgesproken, dat de gewichtsgrens voorloopig niet zal worden verhoogd. Zekerheid bestaat in dezen niet. De or ganisaties zijn paraat. Dhr Bosselaar deelt nog mede, dat de bietengarantie thans wordt geregeld. Veel verbetering moet men hier niet van ver wachten. Er is 'hier te weinig garantie beschikbaar. Hierna krijgt de 'heer De Kam, ambte naar van de afd. Zeeland, van den G. B. T. B. gelegenheid om te spreken over den Zeeuwsohen G. B. T. B. en zijn bureau. In de eerste plaats spreekt hij een propa gandistisch woord en wekt allen op om trouw te zijn aan het beginsel. Met ver schillende voorbeelden toont 'hij aan, dat men niet neutraal kan zijn. Thans staat spr. stil bij ons eigen bureau. Moeilijk zal het begin zijn. Er is evenwel toekomst te bespeuren. Met en kele gegevens wordt het nut van een goede boekhouding aangetoond. Als men voor boekhouding, belastingzaken e.a. hulp be hoeft, dan ga men naar het eigen bureau. Dhr J. Lorier oppert zijn bezwaren tegen de tijd-voorstellen. Deze kwestie zal in 'het Prov. Bestuur behandeld worden. Thans sfpreekt Ds de Kluis, Ned. Herv. predikant te Vlissingen, een slotwoord over „'God leidt uw leven". Als wij daar aan steeds vasthouden, dat God ons leidt, dan is ons leven rijk en licht. Dikwijls erkennen wiji wel verstandelijk de leiding Gods, maar wij vergeten het met ons hart. Bijv. Jozua sloot een verbond met de Gibionieten. Hij had (het den mond des Heeren niet gevraagd. Zoo d'oen wij ook vaalk. Groot zal het succes zijn van de Ghr. organisatie, indien zij' geloo-ven en hoog houden het beginsel der Waarheid. In dien dan ook alle leden in de Ghr. orga nisatie steeds vragen Heere is dat üw wil, dan zal er een nieuwe glorieuse dag te voorschijn komen. Schrikbewind van wolven. In Bessarabië oefenen de wolven op het oogenblik een waar schrikbewind uit. Als gevolg van de hevige koude zijn zij de D'njester-rivier overgetrokken en drin gen zij de dorpen binnen, waar zij groote schade aanrichten De eigenaars van groote kudden vee en schapen verzoeken om bescherming tegen de roofdieren. Velen hunner leggen voor den nacht groote vuren aan, teneinde de wolven op een afstand te houden. Op sommige plaatsen zijn kleine kud den schapen geheel uitgeroeid, nadat de herdershonden aan stukken waren ge scheurd. Mag dat nu maar allemaal? En is het niet tijd dat de Regeering krachtige maat regelen gaat nemen? Met dergelijke uitroepen, die men nogal eens hoort in dezen tijd wordt dan ge doold op de communistische actie, die men door de Regeering bestreden wil zien. De zaak heeft ook een andere zijde. Men kan ook vragen: zijn w ij als Christe nen, als goede Nederlanders, verantwoord als wij het Communistische kwaad maar rustig laten voortwoekeren? 'tIs gemakkelijk de Regeering in gebreke te stellen. Maar wat doen w ij? Te Wemeldinge heeft men op deze vraag een antwoord gegeven. Tegenover de stelselmatige Communistische propa ganda onder de door de crisis geteis terde schippers heeft men daar gesteld niet een negatieve bestrijding, maar een positieve verkondiging van het Evangelie. Dat is niet de gemakkelijkste weg. Het kost duizendmaal meer inspanning dan eenvoudig een beroep op de Regeering te doen en haar in gebreke te stellen. Maar het is wel de beste weg. Het is een arbeid die den steun ver dient van allen, die de Communistische propaganda een gevaar achten voor land en volk! OPMERKER. DE ECONOMISCHE POSITIE VAN INDIE. Aan de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de begrooting van Ned.-Indië voor 1935 ontleenen wij: Op het gebied van de economische samenwerking tusschen Nederland en Indië kunnen vorderingen van eenige beteekenis bezwaarlijk anders dan zeer geleidelijk worden verwacht. Teneinde een nauwere samenwerking te bevorderen, is een ambtelijke commis sie ingesteld, welke met eenige daartoe door Economische Zaken aangewezen ambtenaren een stelselmatig onderzoek instelt naar de mogelijkheid om door concrete maatregelen een versterking van den economischen band tusschen het Moederland en de overzeesche gewesten te verkrijgen. Aan die commissie heeft de minister opgedragen, bij haar onder zoek in het bijzonder aandacht te schen ken aan de verschillende in het voorloopig verslag tot uiting gekomen wenschen. In tusschen kan reeds medegedeeld worden, dat als resultaat van de voortgezette be moeiingen der regeering onlangs is be reikt, dat een groot afnemer van copra en palmolie zich bereid heeft verklaard, deze producten voortaan voor zooveel mogelijk uit Ned.-Indië te betrekken. Omtrent het verloop en de vooruitzich ten van de onderhandelingen met Japan meent de minister voor loopig geen mededeelingen te mogen doen. Hij kan echter de verzekering geven dat hetgeen tot nu toe door de delegaties is bereikt, een goeden grondslag oplevert voor eventueele verdere besprekingen. Dat de financiëele toestand van Ned.- Indië nog als zeer zorgelijk is te beschouwen, valt inderdaad niet te loo chenen. Dit mag intusschen het oog niet doen sluiten voor het moedgevend ver schijnsel, dat de snelle achteruitgang ge durende de eerste jaren van de crisis heeft plaats gemaakt voor een rneer sta- bielen toestand bij de middelen, terwijl de uitgaven haar dalende lijn blijven voort zetten. Met dat al blijkt nog een belang rijk tekort van f50 millioen op den ge wonen dienst te overbruggen. Met par- tiëele besparingen alleen kan de klove tusschen uitgaven en inkomsten niet worden overbrugd. Daartoe zullen ook maatregelen van algemeenen aard moe ten meewerken, zooals een verdere aan passing van personeelsuitgaven, verdere reorganisatie van overheidsdiensten, ook door overdracht van bestuuralzorg aan lagere ressorten, renteverlaging door con versie enz. Of verdere inkrimping van de machts- en gezagsmiddelen verantwoord mag hee- ten na al hetgeen te dier zake reeds ge schied is, moet de minister ernstig be twijfelen. Op het gebied van nieuwe mid delen ziet de minister weinig mogelijk heden meer, terwijl van een verhooging van bestaande belastingen geen sprake zal kunnen zijn. Van de wenschelijkheid eener spoedige totstandkoming van een doeltreffende regeling van de pensioenen, waarbij de thans bestaande tegenstellingen tus schen de op verschillende regelingen ge gronde pensioenen zooveel mogelijk wor den opgeheven is de minister ten volle doordrongen. Daartoe strekkende voorstellen zijn thans bij de Indische regeering in over weging. Kantongerecht te Middelburg. De volgende personen werden veroor deeld: Met een niet ingeschreven motorrijtuig over een weg rijden, terwijl de lading meer dan 2 M. buiten de achterzijde reikt: A. de V., te 0. en W. Souburg f3 of 2 d. 's Avonds fietsen zonder licht en (of) zonder rood achterlicht of reflector: L. G. te Zierikzee f2 of 2 d. h.; W. G. te Goes f 3 of 2 d. h.; G. K. te 's H. Arends- kerke f 2 of 1 w. t.sch.; N. J. v. d. V te 's Gravenhage f 5 of 5 d h.; A. R. te 's H.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2