Uit de Provincie Openbare Verkoopingen en Verpachtingen regeling, samenstelling en werkkring oommissie van bijstand bedrijven wordt aangehouden. Intrekking Raadsbesluit tot aanschaffing adres - e o g r a p h. Dhr v. d. F e 11 z vindt het verschil tussohen afschrijving in 25 jaar (voorstel B. en W.) en 10 jaar (advies Ged, Staten) wel heel groot. De Raad moet toch op de cijfers van B. en W. aan kun nen. De voorzitter zegt, dat de cijfers juist waren, maar B. en W. wilden pro- beeren of het lukken zou in 25 jaar af te schrijven. Spr. geeft toe, dat 25 jaar lang was, maar het voorstel kwam voort uit de financieele moeilijkheden. Op dit moment is het 't beste van de aanschaffing af te zien. Dhr v. d. F e 11 z komt op tegen de mo tiveering van B. en W. Een_voorstel van B. en W. moet serieus zijn. Had Spr. in een vorige vergadering geweten, wat hij nu weet, dan had hij tegen gestemd. Dhr Harthoorn vindt tien jaar te kort. Spr. vond 25 jaar, gezien het wei nige gebruik van de machine, niet te lang. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. Uitvoering werken door jeugdige werkloozen. Dhr Heemskerk vraagt of de beenderen- loods tegen ratten bestand zal zijn. Dhr Paul dankt B. en W. voor hun voorstel, dat verbetering aan het Arne- muidsche voetpad zal brengen. De been- derenloods ia van beton, dus tegen rat ten bestand. Dhr J eronimus noemt dit voor stel ook weer een onttrekken van werk aan de bouwvakpatroons. De jeugdige werkloozen zullen onder toezicht staan van personeel van gemeentebedrijven. Waarom kunnen particuliere patroons niet ingeschakeld worden? Spr. bepleit deze inschakeling bij een volgende gele genheid. Weth. Onderdijk zegt, dat men op het Departement zeer sympathiek stond tegenover dit plan. De vacantieschpol wil meewerken in het belang der jeugdige werkloozen. Voor hetzelfde bedrag, dat ze nu betaalt aan materialen, kan ze ook een andere bergplaats koopen. De beenderenloods zal ontoegankelijk voor ratten zijn. De bewo ners van het Arnemuidsche voetpad wor den nu bevrijd van een rattenplaag. Voor het toezicht zal niet een voorman van ge meentewerken, maar een werkloos bouw vakarbeider worden aangewezen. Dhr M o n d e e 1 laat weer een klacht hooren over het woonwagenkamp. De toe stand is daar nog weinig verbeterd. Nog steeds wordt er vuil gestort en in brand gestoken. Dat is geen verblijfplaats voor menschen. Weth. Onderdijk zegt, dat hier zooveel mogelijk toezicht wordt gehouden. Maar kwajongens steken den boel wel eens in brand. D© paardenstal komt op het verhoogde terrein, waar geen vuil meer wordt gestort. Zoo noodig zal eenige ver harding worden aangebracht. De woonwa genbewoners kunnen ook wel wat meer meewerken. Het voorstel wordt aangenomen. Begrooting 1935 Godshui zen. Dhr M o n d e e 1 had graag een volledige begrooting gezien. Spr. kan ze nu niet beoordeelen. Het is alleen maar een samenvatting. Spr. zou de begrooting wel voorloopig willen goedkeuren, mits in de volgende vergadering nadere gege vens ter tafel komen. D'hr K g e 1 e r ondersteunt dit. Spr. vraagt inlichtingen over een uitlating van de fin. commissie betreffende de mindere verpleging in de hoogere klasse. Eerst wordt gezegd, dat dit een nadeel is, later heet het, dat deze verpleging toch ook groote kosten met zich brengt. Spr. be strijdt dit laatste. De vaste lasten moeten toch betaald worden. Ook vraagt Spr naar den post verpleging van armlastige pa tiënten voor rekening van het Burg. Arm bestuur. Spr. voorziet, dat die post voor 1935 belangrijk lager zal zijn. Besloten wordt tot aanhouding tot een volgende vergadering. Ontheffing pacht visch- water binnenhavens. Dhr Wondergem vindt het billijker de vermindering inplaats van op 25 pet. op 50 pet. te stellen. Dhr Mes ondersteunt dat. Weth. Onderdijk zegt, dat bij het pachten de toestand van de grachten pre cies was als nu. Spr. geeft toe, dat er weinig visch gevangen wordt, maar rech tens is er geen grond voor een reductie van 50 pet. Het voorstel om 50 pet. vermindering te verleenen wordt verworpen met 13 tegen 4 ®t. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Hetzelfde geschiedt met de andere op de agenda voorkomende voorstellen. Dit zijn: Vertegenwoordiging bij behan deling beroep nopens Raadsbesluit tot op heffing 5e klasse school G. Verstrekking brandstoffen-bijslag in natura. Verlenging wachtgeldregeling personeel meelfabriek. Overneming grond Bleek. Verkoop ge meentegrond in park „De Griffioen". Ver huring gemeentegrond Langeviele-singel. Uitbreiding verlichting Segeerssingel en Nadorstweg. Beslissing op bezwaarschrif ten tegen schoolgeldaanslagen. Weth. Onder dijk brengt over een verzoek van de Ned. Spoorwegen om vier boomen aan den Kanaalweg te rooien, omdat deze boomen het uitzicht voor de machinisten op de seinen belemmeren. De boomen zullen door jonge aanplant wor den vervangen. Leveren de jonge boomen weer bezwaar op, dan zullen ze na zes of zeven jaar worden verplant. Dhr Paul vraagt aanplant van boo men op den Blauwendijk. Weth. Onderdijk heeft daar geen bezwaar tegen, als het in het bestaande trottoir kan, Maar zou verbreeding van het trottoir noodig zijn, dan is er wel be zwaar, Dhr Paul bedoelt boomen te planten tussohen trottoir en kanaal. Onderzoek wordt toegezegd, Het voorstel wordt aangenomen. De v o o r z i t t e r wil nu dhr Jero- nimus gelegenheid geven zijn zeven vra gen toe te lichten. Dhr Portheine stelt voor de inge komen adressen over deze kwestie naar B. en W. te zenden om prae-advies. Dhr Jeronimus kan zich hiermee volkomen vereenigen. (Gelach). Dhr v. d. F e 1 t z: Het zijn partijge- nootenl Het voorstel-Portheine wordt aangeno men. De rondvraag levert niets verstaanbaars op, waarna de vergadering om 4 uur ge sloten wordt. Goes. Loop der bevolking. Ingekomen: J. L. J. Koeman, dienst bode, van Kloetinge, Wilhelminastraat 4; L. J. van Osch en gezin, rangeerder N.S., van Boxtel, Violenstraat 10; Wed. P. Staal, zonder beroep, van Kapelle, Pic- cardtstraat 52; A. A. Soeters, werkman, van Bergen op Zoom, Piccardtstraat 90; J. C. van Haver, letterzetter, van Wissen- kerke, Zaagmolenstraat 47; D. J. Ie Coq, garagehouder, en gezin, van Den Haag, Wijngaardstraat 24; J. Hendrikse en ge zin, timmerman, van Schore, Nieuwstraat 27; P. L. Belijenberg en gezin, koopman, van Clinge, Schengestraat 17; Fr. Borgs, kleermaker, van Den Haag, Heernisseweg 33; J. Baaij, vischkoopman, van Tholen, Witte Paardstraat 4; M. A. Janse, dienst bode, van Oudelande, Patijnweg 6; J. W. van Nienes, opzichter, van Kruiningen, Blaaubeenstraat 10; J. van den Berge, winkelbediende, van Yerseke, Bleekerstr. 8; G. Kiers, huishoudster, van Veendam, Oostsingel 72; A. J. de Jong, filiaalleider van Steenbergen, 's-H. H. K. dijk 20. Vertrokken: N. P. Lokerse, dienstbode, naar 's-Gravenpolder, B 36; M. J. Cor nells, winkeljuffrouw, naar Vlissingen, Molenstraat 29; P. Mulder, zonder beroep naar Veere, Kade; A. Broekhuizen en ge zin, conducteur N.S., naar Utrecht, Ama- liastraat 81; R. Roozendaal en gezin, rei ziger, naar Nijmegen, St.-Annastraat 1; W. van Leest en gezin, conducteur NS., naar Veur, Plaspoelstraat 8; H. Bimmel en gezin, ketelwasscher NS., naar Voor burg, van Naald wijkstraat 103; S. Mijns- bergen en gezin, motorbestuurder NS., naar Voorburg, van Naaldwijkstraat 1371; A. A. Nonnekes, winkelbediende, naar Terneuzen, Dijkstraat 50; M. Driedijk, dienstbode, naar 's-H. Arendskerke H 127; C. van Boven, monteur, naar Hulst, E 18; J. van der Wal, verpleegster, naar Davos; R. Belderok, telefoniste, naar Middelburg, E 132; D. H. Bouwmeester, kapper, naar Aalten, Landstraat 14; H. B. Smits en gezin, monteur, naar Heinkenszand, B 35; E. Mieras, zonder beroep, naar Krui ningen, B 87a; M. Vermeulen, dienstbode, naar Heinkenszand, A 145; C. Ars, dienst bode, naar Ovezand; W. van der Weele, dienstbode, naar Vlissingen, Nieuwedijk; P. Zuidijk, radiomonteur, naar Hoek; K. Rentmeester, dienstbode, naar Ovezand, Kerkstraat 98; S. Harkema en gezin, opz. N.S., naar Resteren E 179; J. E. Castel geb. Kuijper, zonder beroep, naar Vlis singen, Noordstraat 49. i D© collecte voor het crisis-comité bracht deze week f 56.80 op. Kapelle. De Raad dezer gemeente kwam gisterenmiddag bijeen. Allereerst spreekt de Burgemeester de gebruikelijke nieuw jaarsrede uit. Spr. hoopt, dat ook in dit jaar Gods zegen op 's Raads arbeid moge rusten. Werkloosheid in de zomermaanden was er niet, met den winter is die toegenomen, in meerdere mate dan voorheen. Hierdoor steeg de uitgaaf zoo, dat belastingverhoo- ging niet kon uitblijven. Steeds blijft de eisch van een zuinig beheer geboden. Weth. van Wingen wenscht den voor zitter Gods onmisbaren zegen toe en hoopt, dat ook hij wijsheid en kracht mag ontvangen voor het volbrengen van zijn taak. Nu deelt de voorzitter mee, dat in ge meenschappelijk overleg besloten werd den datum van ontslag voor het hoofd der openbare school te bepalen op 15 Maart 1935 en dat 15 sollicitanten zich aanmeldden. De Minister bepaalde, dat het te ver strekken voorschot voor de 3 arbeiders woningen voor „Eigen Erf" dient bepaald te worden op f 1500 per woning en niet hooger. Dit is gegeven ter uitvoering in handen van de plaatselijke vereeniging „Eigen Erf". De door den raad vastgestelde heffing opcenten vermogensbelasting en perso- neele belasting keurden Ged. Staten goed. Vrijstelling is verleend voor het geven van lichamelijke oefening op de openbare school tot 31 December 1935. Het verslag van de Commissie tot we ring van schoolverzuim bereikte den raad. De verzuimen waren minder (gemiddeld 15 was het aantal), tegenover vorige jaren (35). Opheffing van het hengstweide- verbod wordt verzocht vanwege de af- deeling van de Z.L.M. Verwezen zal wor den naar het besluit van Ged. Staten. Verdaagd werd door Ged. Staten de goedkeuring gemeentebegrooting. Nadere vaststelling volgde vno de ver ordening tot beperking van reciostorin- gen, welke veelvuldig voorkomen en veel aanleiding geven tot klachten. Het voorstel van B. en W. tot demping van een gedeelte sloot aan de Abdijstraat te Biezelinge werd ingewilligd, Geraamd bedrag f200. De werkloozen vinden hier een werkobject. Het bestuur van „Olympia" te Kapelle verzoekt officiëele ontvangst ten gemeen tehuize van de besturen van de Turn- vereenlgingen, 800 turners en turnsters zullen met het 25-jarig bestaan van „Olympia" Kapelle bezoeken tot het hou den van een turndag. Als datum is vast gesteld 29 Juni 1935. De heer Zuidweg verklaart tegen te zullen stemmen, de heer Fraanje zal er voor stemmen, 5 jaar geleden was spr. er tegen. Overige leden voor. Aldus be sloten tot officiëele ontvangst. De voorzitter zegt: er wordt nog al eens beweerd, dat de raad van Kapelle niets doet voor de werkloozen. Spr. wil met cijfers aantoonen, dat dit niet zoo is. In 1934 werd uitgegeven f6094.27, waar nog bij komen de verschillende verbeteringen terwille van dezen aangebracht, zoodat dit bedrag komt op f7500. Als werkver schaffing had spr. gaarne, dat de raad er toe kon besluiten de oude begraaf plaats op te knappen, om te spitten en van mos te bevrijden. Ook was het zeker aanbevelenswaardig om het z.g. fort te Biezelinge op te ruimen. Met het oog op besmetting is dit hard noodig. Door de omwonenden wordt geklaagd, dat er veel ongedierte is. Weth. van der Have vindt het best wanneer Biezelinge daar zelf toe beslui ten wil. Vroeger was men er tegen. De voorzitter zegt, dat, nu we een ophaaldienst hebben, dit kan gemist wor den. Met alg. stemmen wordt het voor stel van den voorzitter aangenomen. Bie zelinge raakt dus zijn fort kwijt. De heer de Jonge wijst in verband met de cijfers voor de werkloozen op de land bouwers, welke het niet zoo kwaad gehad hebben in 1934, en het minst laten wer ken. Geregeld komt dit uit. De tuinbou wers laten meer verwerken en de boeren trekken den meesten steun. Ze behouden die voor zich zelf en dit in een tijd waarin zooveel broodsgebrek is. Spr. is er voor, gelijk dit ook in de commissie is bespro ken om een circulaire te zenden aan hen welke weinig laten werken. De heer Fraanje zegt: dit is de bedoe ling van het comité. Mogelijk heeft het een goede uitwerking. De heer de Jonge vraagt in verband met de benoeming van een hoofd der open bare school, dat B. en W. zullen omzien naar iemand met akte land- of tuin bouw. Weth. van der Have antwoordt, dat hiermee meer zal gerekend worden dan met taaiakten. De heer Fraanje zag gaarne spoedig plaatsing van de toegezegde lantaarns in Eversdijk. De voorz. zegt spoed te zullen maken. De heer Wisse vraagt of de bouwvak arbeiders de Stationsstraat niet kunnen verleggen en adviseert tot Duitsche ba salt. De voorzitter dient van antwoord. Overgegaan werd tot benoeming van leden van het stembureau voor de ver kiezing Prov. Staten en Gemeenteraad. Driewegen. Dinsdag hield de Christ. Meisjesvereen. „Dient elkander door de Liefde" haar 7e jaarfeest. De opkomst was zeer goed. Ds W. C. van Burgeier ging voor in het gebed en sprak een inleidend woord. Secretaresse en penningmeesteresse brach ten verslag uit in den vorm van een samenspraak. In de pauze werd een kopje chocolademelk met toebehooren aangeboden. De Chr. Meisjesvereen., de Jongelingsvereen. van Ovezand en de Geref. Meisjesvereen. te Driewegen brach ten hun felicitaties over. Vervolgens vul den voordrachten, samenspraken en zang den avond, waarvan eenige nummers bij zonder in den smaak vielen. Vrouwepolder. Dinsdagavond kwam de Burgerwacht in jaarvergadering bijeen onder leiding van den waarnemend voor zitter, dhr S. de Bruijn. In het jaarverslag werd door den secre taris, dhr J. Francois, gewaagd van het onder zoo tragische omstandigheden om het leven gekomen lid, dhr F. Kerkhove, die lange jaren een stuwende kracht der Burgerwacht geweest is. De aftredende bestuursleden werden herkozen. In de plaats van dhr Jac. Duve- kot werd tot voorzitter gekozen dhr P. Schoe. De rekening van den penning meester, dhr J. C. Sturm, gaf een batig slot van f 6.86%. Ritthem. De A.-R. Kiesvereeniging hield Dinsdagavond haar jaarvergadering on der leiding van den voorzitter, den heer H. M. van de Putte. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester werden goed gekeurd. Het ledenaantal was toege nomen. De heer F. de Groot werd als bestuurs lid herkozen. Er werd gestemd voor de volgorde der candidaten op de candi- datenlijst voor de Provinciale Staten. Meliskerke. Dinsdag vergaderde de Landbouwvereeniging onder presidium van dhr J. Geschiere. De opkomst was bevredigend. Aan de Geitenfokvereen. en aan het Musschengilde werd ieder f 5 subsidie ver leend. Goedgevonden wordt de regeling, dat ieder lid voortaan het „Zeeuwsch Landbouwblad" zal ontvangen, eveneens, dat 15 pCt. der contributie (de afdracht voor kring Walcheren) uit de kas zal betaald worden. Ouderwetsche handgereedschappen zul len zoo mogelijk verzameld worden voor de z.g.n. antieke gereedschapskamer. De secretaris, dhr W. de Buck, bracht het jaarverslag uit. Op geregelde tijden werden vergaderingen gehouden, Het ledental ging iets vooruit (is nu 73), Dhr I. Matthljsse, penningm,, deed reke ning en verantwoording over het beheer in 1034, aangekocht was 81052 K.G, kunst mest voor 13440,04 en 30533 K.G. voeder artikelen voor f2310,68, ln de huishoude lijke kas bleef een saldo groot f 142,05, Als bestuurslid werd herkozen dhr J. de Korte. In de poterbewaarplaats waren inge bracht 1988 bakjes tegen 11 cent per bakje. Bij de omvraag kwam nog ter sprake de heffing, verschuldigd per H.A., om aardappels te mogen telen in 1935, de verslechtering van den in uitzicht ge stelden landbouwsteun en de moeilijk heden met het inkrimpen van de vee houderij. Domburg. Vervolg Gemeenteraadsver- slag. Vervolgens worden verschillende bezui nigingen besproken. Een voorstel om het Vervolgonderwijs te schrappen, door dhr De Visser gedaan, wordt met 5 tegen 2 st. die van dhrn De Visser en De Pagter, verworpen. Het voorstel van dhr de Pag ter om de subsidie voor schoolreisjes te schrappen wordt eveneens met dezelfde stemmenverhouding verworpen. De grati ficatie voor den rijksveldwachter wordt geschrapt, de subsidie voor volksfeesten eveneens, die voor het Groene Kruis te ruggebracht op f25, van de Zeebadin richting op f 75. Het loon van den ge meentewerkman, thans netto bedragende f 19 per week, wordt uit overweging dat dit uitgaat boven dat van een vakarbei der, teruggebracht op f 17.50. De heer de Visser vraagt of het niet mogelijk is om de loonen voor ander voor de gemeente te verrichten werk te ver minderen, waarop de heer Elout ant woordt dat moeilijk kan worden ingegre pen in de loonen in het particuliere be drijf. B. en W. zullen echter deze kwestie en in verband daarmede het aanbesteden van werken ook van minder dan f 300 nog eens onder het oog zien. Dhr de Pagter vraagt of de post sub sidie Vreemdelingenverkeer niet kan ver minderd worden. De voorz. acht dit niet gewenscht. Dhr Westenburger zegt, dat deze gel den juist bijzonder nuttig worden besteed. D'hr El'Oiut zegt dat de gemeente zelf geen reclame maakt zooals andere bad plaatsen maar dit overlaat aan die ver eeniging. Besloten wordt daarna tot het heffen van nog 45 opcenten op de Personeele Belasting, zoodat dit aantal voor 1935 zal komen op 125. Dit besluit wordt ge nomen met 6 tegen 1 stem, die van dhr Geldof. Van dhr W. de Voogd is een schrijven ingekomen inzake aanbesteding van het voerloon van zand, waardoor hij zich, als vrachtrijder der gemeente benadeeld acht. De heer Brand zegt, dat waar deze kas ten meer dan f 300 zullen bedragen, B. en W. deze aanbesteding volgens een in dertijd genomen besluit moesten houden. Overigens zal waarschijnlijk toch dit jaar wel, ook al in verband met de werk verschaffing, meer werk voor de gemeente worden verricht wat vervoer betreft dan in gewone jaren, zoodat hij geen klagen zal hebben. Nadat de heer Geldof nog gevraagd had om maatregelen te treffen dat het huis vuil wanneer de gewone ophaaldag op een feestdag valt, tooh op een anderen dag zal worden opgehaald en de aandacht van B. en W. nog vestigde op de moge lijkheid tot het verkrijgen van een bij drage uit het werkfonds, werd de verga dering gesloten. Aagtekerke. Maandagmiddag vergader de de Raad. De voorzitter heette de aan wezigen hartelijk welkom op deze eerste vergadering van het jaar. Aagtekerke voelt als landbouwgemeente de depressie sterk. Toch is er reden tot dankbaarheid voor den steun, dien de Regeering ook aan den landbouw geeft. Spr. stelt in het licht hoe ook voor deze gemeente het regeeren veel vergt en roept daarvoor den steun van de raadsleden in. Hij herinnert eraan, dat de secretaris dezer dagen 20 jaar als zoodanig werkzaam is en dat van de wethouders de heer Moens reeds meer dan 40 jaar en de heer P. de Visser bijna 40 jaar als raadslid in het belang der gemeente werkzaam zijn. Hij brengt hen allen dank voor het vele, dat zij voor Aagtekerke gedaan hebben. De heer Moens dankt den voorzitter namens den Raad voor de gelukwenschen en wenscht hem wederkeerig een geluk kig jaar, terwijl hij evenals de heer P. de Visser en de secretaris dankt voor de tot hen persoonlijk gerichte gelukwen schen. Leden van het stembureau worden benoemd. De exploitatievergoeding voor de Bijz. lagere school op Geref. grond slag wordt bepaald op f 813.10, n.l. voor een gemiddelde van 85V2 kind en f 9.51 per leerling, die voor de Diaconieschool op f 458.85 naar eenzelfden grondslag met 48y4 als gemiddeld aantal leerlingen. Van de gemeente Domburg is een schrij- j ven ingekomen inzake het aanbrengen van eenige wijzigingen in de overeen komst omtrent het hulpverleenen bij brand. De heer C. de Visser vraagt of het de bedoeling is, dat Domburg Aagtekerke helpt bij het uitbreken van brand op den Noordweg zonder voorafgaande aan- vraag, maar dat Aagtekerke niet zou hel- j pen bij brand op Domburgsch gebied ge legen bij de kom van Aagtekerke. De heer Moens acht het beter, dat ieder zich zelf helpt, de voorz. meent, dat het i beter is nog eens met Domburg te over leggen. Daartoe wordt besloten. B. en W. stellen voor om voor het nu ingetreden vijfjaarlljksche tijdvak de Kroon weer te vragen om het maximum aantal vergunningen op 1 te bepalen. De heer Kodde zou het heter vinden wanneer de gelegenheid werd gegeven om nog een vergunning te verleenen. Daardoor zou misschien voorkomen wor den, dat de jongelui op bijzondere dagen allen naar Middelburg gaan, Met 6 tegen 1 stem werd besloten verlaging van het maximum te vragen. Van den Chr. Besturenbond te Oost- kapelle is een verzoek ingekomen om aan te sluiten bij het Werkloosheidsbesluit 1917. De heer Kodde dringt aan op aan sluiting vooral daar de werkloosheid ook in Aagtekerke toeneemt. De heer Wisse zegt nog steeds principiëel tegen aan sluiting te zijn. De heer Kodde vraagt of vanwege de Diaconie dwang is uit geoefend, dat iemand, die zich georga niseerd had, weer voor zijn organisatie zou bedanken. De heer P. de Visser zegt, dat waar de Diaconie van de Geref. Ge meente op het standpunt staat, dat orga nisatie principiëel verkeerd is, van haar niet kan worden verlangd, dat zij bedee ling toekent aan iemand, die bij een vakorganisatie is aangesloten. De heer Wisse laakt het, dat, door de bemoei ing van de Bonden indirect menschen van hun kerk worden vervreemd. De voorzitter zegt, dat zijn standpunt in dezen is, dat het voor de Gemeente van belang is, dat bij het Werkloosheidsbe sluit wordt aangesloten. Met 6 tegen 1 stem, die van den heer Kodde, wordt echter weer besloten niet aan te sluiten. Besloten wordt voor onderhoud van den Kloosterweg weer 40 kub. M. grind en 40 voer schelpen aan te schaffen. Op voor stel van den heer Kodde wordt besloten een ventverbod voor deze gemeente in te voeren. B. en W. zullen in een vol gende vergadering nadere voorstellen doen. De heer W. de Visser vraagt daar na inlichtingen omtrent den gang van zaken bij de aanbesteding van de ver harding van den Koekoeksweg. Deze aan besteding heeft geheel buiten medeweten van den Raad plaats gehad. De leden hebben dat feit eerst uit de bladen ver nomen, terwijl zeer kort voor de aanbe steding gemeenteraad is gehouden, waar in niets werd medegedeeld. Ook de heeren C. de Visser en Wisse spreken er hun verwondering over uit, dat zij niet beter zijn ingelicht. De voorzitter wijst er op, dat in een vroegere vergadering, naar duidelijk uit de notulen blijkt, de Raad B. en W. uitdrukkelijk heeft gemachtigd om alle maatregelen te nemen, inbe grepen de aanbesteding. In de laatstge houden vergadering zijn eenige mede- deelingen omtrent aankoop van steen ge daan, doch B. en W. konden toen geen mededeelingen doen omtrent hun onder handelingen, daar de betrokkene verzocht had de prijzen, zoolang geen definitief resultaat was bereikt, geheim te houden. Waar in die vergadering door de raads leden geen enkele vraag dienaangaande werd gedaan, was er allerminst aanlei ding voor B. en W. om uit zich zelf mede te deelen, dat zij geen mededeelingen konden doen. De heer C. de Visser vraagt of het juist is, dat op land van den Burgemeester hout en doorns worden gerooid. De voor zitter zegt, dat dit inderdaad juist is. Toen geen behoorlijk werk voor de werk loozen kon gevonden worden heeft hij, met toestemming van den eigenaar van dat land, de werkloozen hout en doorns laten rooien, het hout komt ten bate van de gemeente. Daardoor wordt een geschikt werkobject verkregen en heeft de gemeente nog een kleine inkomst bij verkoop van het hout. Nadat hij dit voor beeld had gegeven, hebben nog verschil lende landbouwers een dergelijk verzoek gedaan, hetgeen ook natuurlijk wordt in gewilligd. Waar geen rijkssubsidie voor deze gemeente wordt verleend, bestaat hiertegen geen bezwaar. Nadat de heer S. de Visser nog ge wezen had op de contrasten, die bij de schoolgeldheffing bestaan waar soms door vrij vermogende personen niet moet worden betaald, omdat zij niet in de Inkomstenbelasting zijn aangeslagen, ter wijl zij toch een niet onbelangrijk ver mogen hebben en de voorzitter had op gemerkt, dat dit lag aan de bepalingen van de Lager-onderwijswet werd de ver gadering gesloten. Febr. 1 Oostkapelle (Zeeduin), Kaphout, Blaupot ten Cate. 5 Westkapelle, Huis, Schuur, Erf, Bouwgrond, Bouwland, Inboedel, Loeff. 7 Waarde, Bouwland, v. Dissel en Jon kers. 8 Middelburg (Loskade), Afbraakvei ling, Batten. 8 Kloetinge, Hoefje en 3 perc. Bouw land, Jonkers. Goes, Woonhuis, tuin, bouwterrein, Jonkers 12 Middelburg (Buitentuin), Huizen en Land op 't Zand, Loeff. 12 „Ter Hooge" bij M'burg, gesl. Kap hout en ger. zware olmen, Blaupot ten Cate. 13 Kapelle, 3 perc. Boomgaard, v. Dissel. 14 Krabbendijke, Woonhuizen, Bouw land, Weidijken, enz., v. Dissel en v. Dij'ke. 14 Oudelande, Inspan, Jonkers. 22 Kortgene, Inspan „Vredelust", Mat- thijs.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6