75 ct. GEDWONGEN RUST Rechtszaken Land- en Tuinbouw Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen en Spaarbank te Goes. De DROGISTERIJ SCHULTE THIEME Medicinale Levertraan É^NDBOUW- HANGARS Een goedgemeende raad* Dr. E. Richter'&rVanar Kruidenthee 80 ct. Maandag 4 Februari 1935, Twee goede beroemde zullen U helpen. Prijs per flacon 50 cent. Onze kleine advertentiën die Dinsdags en Vrijdags worden geplaatst, kosten slechts bij vooruitbetalingonder motto of nummer 85 ct. per plaatsing. Deze advertentiën zijn goedkoop en doeltreffend. hoogste. Het is slaaf worden van den sa tan. Het ia pure revolutie. Arme christen heid, die zoo haar eigen staat vergeet, Gods genade verwerpt, en zich in de ar men werpt van den revolutionair. Wij ontvangen soms van menschen, die zulke klanken laten hooren, ook nog de mededeeling, dat er verootmoediging moet komen. Verootmoediging is zeer zeker noodig. Maar dan moet die blijken in de daad. In de verwerping allereerst van dat recht van den mensch. Kantongerecht te Middelburg. Verkeer op een openbaren landweg be lemmeren: J. G. te Arnemuiden f 2 of 2 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: E. J. v. D. te Rotterdam gedomicilieerd, f 15 of 10 d. h.; J. H. Z. te Vlissingen f 10 of 10 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo- pen op bezaaiden grond: L. v. I. te Krab bendijke f 5 of 5 d. h. Ms vader van een leerplichtig kind niet zorgen dat dit de school geregeld bezoekt: P. A. S. en F. H. te Ierseke ieder f 2 of 2 d. h. Niet beletten dat zijn hond wild op spoort: G. T. te Krabbendijke f 10 of 10 d. h., verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer; schatting van de waarde van dit geweer op f 5, bij niet uitlevering van het geweer of betaling der geschatte waarde te vervangen door 5 d. h. De kennisgeving van het slachten van een slachtdier niet ten gemeentehuize doen: J. H. te 's Heerenhoek f 3 of 2 d. h.; P. de M. te Wolfaartsdijk f 5 of 5 d. h.; J. A. W. te Rilland Bath f 10 of 10 d. h. Buiten toestemming langs den spoor weg rijden: J. de W. te 's Heerenhoek f5 of 3 d. h. Een vuurwapen voorhanden hebben: O. J. G. M. te Antwerpen gedomicilieerd f 10 of 10 d. h. met verbeurdverklaring en last tot vernietiging van het in beslag geno men geweer; A. E. gedom. te Zehdenick f 15 of 10 d. h. met verbeurdverklaring van het in beslag genomen flobertgeweer en patronen. Overtr. Arbeidswet: A. C. B. te Seroos- kerke, P. v. S. te Vlissingen ieder f 3 of 3 d. h. G. B. de B. te Ierseke f 2 of 2 d. h. Overtr. Veiligheidswet: tweemaal ge pleegd: H. Z. te Vlissingen 2 maal f 10 of 2 maal 10 d. h.; W. J. K. te Middelburg f 20 of 10 d. h. Overtreding van het bepaalde bij' de wet op de evenredige vrachtverdeeling in de binnenscheepvaart: P. B. te Ouderkerk a. d. IJssel gedom. f20 of 10 d. h. Met een rijwiel rijden over bij de slui zen behoorende bruggen: J. W. te Hans- weert f 0.50 of 1 d. h.; P. A. D. gedom. te Hengstdijk f 1 of 1 d. h. De tot den spoorweg behoorende wer ken beschadigen: J. S. gedom. te Ruhrort (D.): f 10 of 5 d. h. In een bun of kaar voorhanden hebben kreeften, die met eieren bezet zijn: Ph. B. Jz., te Ierseke f5 of 5 d. h. met ver beurdverklaring van den inbeslaggeno- men korf. Overtr. Regl. op de wegen en voetpaden in Zeeland: Ch. K. te Golijnsplaat f 1 of 1 d. h.; J. J. te Ritthem f 2 of 1 d. h. Te Middelburg rijden over de klinker paden: A. J. te Middelburg f 5 of 5 d. h. Te Middelburg als eigenaar van eenig onroerend goed binnen de bebouwde kom daaraan borden, bestemd en gebezigd tot reclame, hebben: S. v. E. te Middelburg f3 of 1 d. h. Doen plegen van de overtreding: In de gemeente Koudekerks waren verkoopen, die niet voldoen aan de eischen gesteld krachtens de Warenwet: A. de K. te 's H. Arendskerke en J. de V. te Middelburg ieder f 5 of 5 d. h. Te Vlissingen als zanger zijn bedrijf op den openbaren weg uitoefenen: G. K. te Haarlem f 1 of 1 d. h. Te Goes een motorrijtuig tot stilstaand brengen anders dan aan den kant van den weg en evenwijdig aan de richting daarvan: G. H. te Amsterdam f 10 of 10 d. h. Te Goes <op de openb. stsaat luidruchtig zingen en schreeuwen: J. M. de C. te Goes f 10 of 10 d. h. Overtr. ventverbod in de gemeente Kruiningen: F. v. d. L. te St. Willebrord: f 1 of 1 w. t.sch. Te Hoedekenskerke des Zaterdags na 10 u. v.m. met wagens beladen met stal mest rijden over den Havenweg: G. den D. te Hoedekenskerke f 2 of 2 d. h. Te Wolfaartsdijk zonder vergunning van B. en W. inzamelingen van gelden houden: J. R. te Andijk f 1 of 1 d. h. Te Waarde voorwerpen aan de huizen te koop aanbieden, zonder vergunning van B. en W.: P. P. te Bergen op Zoom f 3' of 2 d. h. Met een motorrijtuig niet behoorlijk uitwijken: F. P. S. te Ovezande: vrij spraak, met ontzegging van de civiele vordering van getuige J. G. M. v. H. Met een rijwiel 'zonder noodzaak links houden: J. A. S. te Goes f 3 of 3 d. h. Als eigenaar van een motorrijtuig wtaiajrmede een onbekend gebleven be stuurder een overtreding heeft gepleegd, op eerste aanmaning van het Openb. Mi nisterie dien bestuurder niet bekend ma ken: J. G. H. te Schiebroek: f 15 of 10 d. Met een motorrijtuig een ander motor rijtuig inhalen en voorbijgaan, terwijl daarvoor niet voldoende gelegenheid be staat: J. K. te Kapelle f 25 of 25 d. met een rijwiel een weg in verboden t richting berijden: J. F. te Arnemuiden f0.50 of 1 d,; J. N. te Heinkenszand en D'. J. J. te Goes ieder f 1 of l d.; L. J. v. G. te Vlissingen f 0.50 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen, na gedaan verzet: W. W. te Waarde: niet-ontvankelijk verklaring van het verzet. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: H. B. te Oost en West- Souburg: f 3 of 3 d. h. 's Avonds rijden met een motorrijtuig zonder licht en (of) achterlicht'. F. T. te Hoornaar en A. W. te Goes ieder f 5 of 5 d. h.; D. S. te Waarde f 3 of 3 d. h.; F. H. J. v. d. S. te Kloetinge, A. J. v. L. te Kapelle ieder f 5 of 5 d. h. 's Avonds rijden met een motorrijtuig dat een verblindende verlichting voert: G. v. W., te Middelburg f 5 of 5 d. b.; E. M. te Amersfoort f 10 of 10 d. h. Rijlden met een motorrijtuig zonder spiegel: J. C. P. te Krabbendijke en P. L., te Westkapelle ieder f 3 of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig met groo- tere snelheid dan het inschrijvingsbewijs aangeeft: A. de V. te 0. en W. Souburg: L. K. te Kruiningen: f 3 of 3 d. h. Oneerlijke penningmees ter. De 25-jarige slager N. K. te Zeist had zich als penningmeester schuldig ge maakt aan verduisteringen van een deel der kas van een jongelingsvereeniging. Verder had hij in zijn betrekking als slagersknecht nog geld verduisterd en zijn vroegere verloofde voor een vrij groot bedrag opgelicht. De officier van justitie bij de recht bank te Utrecht, had een gevangenisstraf van 8 maanden waarvan 4 maanden voorwaardelijk, gevraagd. De rechtbank veroordeelde verdachte tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden met een proeftijd van 3 jaar. Invoer vroege aardappelen In Engeland. Naar Reuter uit Londen meldt, zal het dit jaar voor het eerst verboden zijn vroege aardappelen in Engeland in te voeren zonder vergunning. Naar verluidt is gisterenavond op het bureau van het aardappelmarktwezen medegedeeld, dat de toewijzing van deze vergunningen reeds is geschied. AUTOMATISEERING VAN DE TELEFOON. Een belang voor het platteland. D'e 29e Januari 1935 is voor den Rijks- telefoondienst een balangrijke datum ge worden; op dien dag is door de indienst- stelling van de automatische telefooncen- tralen in de sectie Ede het eerste begin van uitvoering gegeven aan 'het vormen van een 1 a n d e 1 ij k automatisch tele foonnet. Minister De Wilde heeft daarbij per soonlijk van zijn belangstelling blijk ge geven en heeft in den loop van den mid dag in tegenwoordigheid van de heeren Ir Damme, directeur-generaal der T.T., Ir Boetje, hoofdingenieur-directeur der Telegrafie en Telefonie en andere autori teiten, een beizoek gebracht aan het P. T. T.-kantoor te Ede, ter bezichtiging van de apparatuur aldaar. Daarna is het gezelschap naar Arnhem vertrokken, waar de telefooncentrale werd bezichtigd. Hier neeft de hoofd-ingenieur- directeur der Telegrafie en Telefonie, Ir Boetje, een overzicht gegeven van de auto matiseering vaa den Nederlandschen Te lefoondienst. Ir Boetje betoogde, dat aan den syste- matischen uitbouw van het algemeene plan krachtig wordt gewerkt. Voor het tijdvak tot het jaar '1938 staan op het programma het zooveel mogelijk geven van onderling automatisch -verkeer aan de reeds geautomatiseerde belangrijke plaat sen; automatiseering van de districtscen tra, waar nog handbediening is voor het locale verkeerhet inrichten van de gro-epscentra; de opbouw van het verbin- dingsnet tussc-hen die plaats-en volgens het nieuwe stelsel. Eerst na voltooiing van dit -geraamte zal de automatiseering van -het platteland met groote kracht worden ter hand ge nomen. Desniettemin zal in 1935 de auto matiseering van ruim 45 -kleine netten ge reed -komen. Wat -het kosten vraagstuk betreft, werd voorop gesteld, dat 'het een misvatting is, te me-enen, -dat niet-uitv-oering van het automatiseerings-plan tot buitengewoon belangrijke besparing op de kapitaalsuit gaven -zou leiden. Immers ook bij 'hand having van het handbedrijf zou het, in het groeiend telefoonbedrijf, te investee- ren kapitaal zeer gro-ot moeten zijn. Volgens voorzichtige ramingen mag worden verwacht, dat reeds tijdens -den bouwtijd, dus tot 1945, de besparing op -de exploitatie-uitgaven -de 'hoogere-kapi- taalsuitgaven ruim -zullen overtreffen. Minister de Wilde getuigde daarna van zijn groote belangstelling voo-r ■het auto-matiseerin-gsplan. In het bijzon der prees -de minister het, dat de, econo mie bij de voorbereiding -en de uitvoering van het project van meet af de aandacht -heeft gehad en dat het -daardoor -gewet tigd is ook in dezen tijd, -die o-p elk ge bied bezuiniging vraagt, met de automa tiseering voort te gaan. De minister achtte het van niet te on derschatten beteekenis, dat het platteland op telefoongebied in de naaste toekomst dezelfde mogelijkheden gaat ontvangen waaraan -de bewoners der groote steden al zoolang -gewend zijn. HIER WERKLOOSHEID EN TOCH ORDERS NAAR HET BUITENLAND. Het schijnt nog niet voldoende te zijn, dat de Bouglas-vliegtuigen in 't buiten land gemaakt worden; zij moeten ook nog met buitenlandsche schepen worden aan gevoerd. In verband daarmede schrijft de „Chr. Technicus": „Er is geen enkele instelling, die be oordeelt of de Nederlandsche invoer in derdaad „noodzakelijk" is. Iemand, die elders koopen wil, gaat gewoon zijn gang. en als de Rijkscommissie voor Werkver ruiming eens ingrijpt, is het in vele ge vallen reeds te iaa'" En toch: „Elke order naar het buitenland méér, beteekent ook een aantal werkloozen méér. En omdat die werkloozen tenslotte uit de rijksschatkist moeten worden on derhouden, gaat het heelemaal niet o-p, dat een of andere Nederlander, die zich aan die feiten niet stoort, ten bate van zijn eigen portemonnaie, in het buiten land bestelt, zoodat dus de schatkist en het Nederlandsche volk 'smans egoïsme maar betalen moeten. Wij weten wel, dat wij alle redenen niet kennen, waarom nog zooveel in het buitenland wordt besteld (die 14 Dou glas-machines voor de K.L.M. b.v.) Wij willen dat ook niet beoordeelen, maar cons-tateeren alleen, dat behoudens bij geruchtmakende projecten de Neder landsche regeering niet ingrijpt en de Rijkscommissie voor Werkverruiming niet optreedt en dat er geen instelling ia, die de Nederlandsche inkoopers, groote of kleine, verplicht door haar te laten onderzoeken, of de invoer noodzakelijk is of niet." Kloetinge. Gisteren werd door notaris F. G. van Dissel ten verzoeke van de fam. Holle-stelleGelok publiek verkocht: Een woonhuis met het erfpachtsrecht tot 31 October 1951 van den grond, waarop het staat en die erbij behoort, staande en ge legen te Kloetinge aan de Wilhelmina- laan, groot 4 A. 65 c.A. Koopers hiervan werden de heeren K. M. en J. Straub, bei den kooplieden te Kloetinge, voor de som van f 1906. Hansweert. Ten overstaan van notaris J. C. Kram werd Woensdag alhier in het openbaar verkocht een huis met schuurtje, erf en tuin aan de Ho-fdstraat, groot 1 A, 92 c.A. Kooper P. L. de Munck voor f 900. Colijnsplaat. Door de Landbouwvereeni- ging „Unitas" is aanbesteed de levering van A. 25.500 K.G. zwavelz. ammoniak; B. 14.300 K.G. chilisalpeter; C. 4100 K.G. kalksalpeter; D. 48.600 K.G. super 14 E. 11.800 K.G. kalizout 40 F. 3300 K.G. patentkali; G. 21.000 K.G. ammoniak su per; H. 2500 K.G. super 17 I. 12.500 K.G. super 19 J. 15.500 K.G. ammon- salpeter; K. 4000 K.G. kalkammonsalpeter. Ingeschreven werd door: Gebrs v. d. Weele te Colijnsplaat: A. f 4.74V2> B. f6.35; C. f 5.97y2; d. f 1.311/2; E. f2.65; F. f2.65; G. f2.79; H. fl.51i/2; I. fl.66i/2; J. f5.81; K. f5.81. Kostense: A. f4.92; B. f6.45; C. f6; D. f 1.36; E. f2.75; F. f3.50; G. f2.72; H. f 1.56; I. f 1.85; J. f5.90; K. f5.93. Z.V.K. H.: A. f4.94; C. f6.12; D. f 1.33; E. f2.73; F. f3.60; G. f2.79; H. f 1.61. Hulshof: A. f4.96; B. f6.27; D. f 1.33; E. f2.74; H. f 1.53; I. f 1.68. Timmers: A. f 4.88; B. f 6.28; D. f 1.38; E. f2.75; H. f 1.58; J. f5.95. Kooman: A. f4.90; B. f6.40; C. f6.; D. f 1.33; E. ƒ2.60; F. f3.60; G. f2.70; H. f 1.60; I. f 1.65; J. f5.90; K. f5.95. De vetgedrukte bedragen zijn gegund. Zouielande. Woensdagmiddag verkocht alhier notaris Mr P. Loeff in het open baar voor de erven van wijlen mej. Wed. A. Olijslager—De Buck de volgende per- ceelen: 1. 0.42.27 H.A. (1 G. 23 R.) Bouwland en Sprink, aan den de Bucksweg te West kapelle. Kooper de heer H. Cijsouw, West kapelle voor f990. 2. 0.6090 H.A. (1 G. 165 R.) Weiland aan genoemden weg te Westkapelle. Koo per de heer Jan Wisse, Zoutelande voor f 914.—. 3. 0.7680 H.A. (1 G. 287 R.) Weiland aan het Vroon te Westkapelle, tusschen den Groene- en Bucksweg. Kooper de heer Jan Wisse, Zoutelande, voor f1000. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 1 Febr.: Zwakke tot matige W. tot N. wind, ne velig tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen of natte sneeuw, tempera tuur om het vriespunt 'e nachts, overdag lichte dooi. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van gistermiddag 3 u.771. Licht op voor fietsers: Vrijdag 5 u. 9 min. Hiermede betuigen wij onzen har- telljken dank voor de belangstelling, ons betoond, zoo van hier als van elders, voor en na het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder PIETËRNELLA HOUTERMAN, Wed. S. Wijkhuijs, inzonderheid aan Dr van der Harst en zuster Schaberg, voor de liefde rijke behandeling en verpleging. Uit aller naam, C. WIJKHUIJS. Oostkapelle, 31 Januari 1935. Ook U gevoelt zich wel eens lusteloos en vervelend. De oorzaak schuilt in de traagheid der darmfunctie en een opeen hoping van schadelijke sub stanties In Uw lichaam. Neemt U daarom meerdere malen per jaar een kuur met de alom aanbevolen Dr. E. RICHTER'S KRUIDENTHEE, die Uw bloed en inwendige organen ver- frischtl Hebt U aanleg tot corpulentie, gebruikt U dan dagelijks een kop Richterthee. Zonder dieet, zonder vermoei ende lichaamsbeweging zorgt ze voor een natuurlijke, ge zonde gewichtsvermindering. Nuookin tabletvorm?' pakj Alle spaarinleggers worden drin gend uitgenoodigd hun BOEKJES, ter vergelijking met de boekhouding en bijschrijving der rente ter zitting van in te leveren. Spaargelden worden dezen avond niet ontvangen of uitbetaald. Voor- schotaanvragen worden als gewoon lijk behandeld. HET BESTUUR VERLOREN een Autoband tusschen Bergen op Zoom en Rilland. Tegen belooning terug te bezorgen bij D. S0NKE, Waarde, Varkenshandel. en goedkoope huismidde len tegen gevatte koude, griep, influenza, slijm hoest, verstopping, vol heid in de borst, gal, slijm, koortsigheid, maag- en hoofdpijn, trage ontlas ting, slechte spijsvertering, enz., zijn de geneeskrachtige Wortel- boer's Kruiden- en Wortel- boer's Pillen van JACOB A MARIA WORTELBOER. Reeds duizenden hebben er baat bij gevonden. Zij ook U zult tevreden zijn over de heilzame uitwerking. Vraagt aan diegenen, die ze reeds gebruikt hebben, dat is het beste bewijs. Overal verkrijgbaar. Eigen Import. Eén theelepel Noorsche Medicinale Levertraan bevat meer vitamine A en D dan de grootste hoeveelheid melk en boter, die men per dag ver bruiken kan. IN HET HUIS NIET DE R00DE PILAREN MIDDELBURG koopt in Noorwegen steeds de beste en fijnste welke aan de hoogst gestelde eischen voldoet. Noorsche Medicinale Levertraan bevat A en D vitaminen in de juiste verhouding. De flacon wordt berekend en teruggenomen tegen 15 cent. wordt den landbouwer opgelegd, die niet met zijn tijd meegaat. Bij slecht weer moet hij het dorschen staken. Bezit U eohter een K LOOS-hangar in ijzerconstructie, dan kunt U bij elke weers gesteldheid doorwerken. Dit is alleen moge lijk door de beschutting, welke het groote overstek van een KLOOS-hangar U biedt Nederl Fabrikaat fn Ijzarconitruche ICLOOS' N. V. F. KLOOS ZONEN, K I N D E R D IJ K. VERTEGENWOORDIGERS voor: Noord-Beveland M. H. VAN HEE, Wissenkerke, Tel. 2. Walcheren K. FRANCKE, Oostkapelle. Zuid-Beveland P. KOEMAN, Wolphaartsdijk, Tel. 34.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 4