Last van Uw zenuwen? Kerknieuws. Onderwijs. Rechtszaken Finantiëele Berichten Laatste Berichten. BIJKANTOOR MIDDELBURG. Telegrammen. Mijnhardt's Zenuwtabletten Dhr de Kroo zegt, dat een zevental Jaren geleden de huur der Woningwetwonin gen reeds is verlaagd. Hierdoor moest de gemeente een f1000 bijpassen. Van geen enkele zijde werd ons dit toen opgelegd. Een minderheid van den Raad was er destijds tegen, met name de A.-R., omdat daardoor het particulier initiatief in de knel kwam. In elk geval is toen door den particulier met dit feit rekening gehou den. Men meende, dat nu eenmaal de voet op dien weg gezet was er verder zou worden doorgegaan. Het besluit van destijds heeft reeds stagneerend op den bouw van goedkoope woningen gewerkt, terwijl deze er zoo broodnoodig waren. Spr. komt er tegen op, dat de gemeente de f 1000 bij moet blijven leggen. Hadden wij dat toen niet gedaan, dan moesten wij dat nu ook niet doen. Wanneer wij deze beslissing nemen, zal bij de bouwers alle vertrouwen wor den weggenomen. Het wordt nu al te riskant. Wie zal zeggen of het bij deze verlaging blijft? Men zal opmerken, dat er nu toch f 400 per jaar gewonnen wordt, doch dit moest nu f1000 zijn. Dit zou overeenkomen met een huur van f2.40 f2.50 per week. Daarmede komen wij op gelijke huurhoogte met andere ge meenten, die destijds geen vrijwillige offers gebracht hebben. De weg verlenging (voorstel van B. en W.) getuigt van een principiëele omme zwaai. Art. 21912 is aan de verordening toegevoegd, behelzende het verbod van anders te bouwen dan aan verharde wegen. Dit voorstel is een inconsequentie op onze oude en nieuwe verordening. Er wordt onderscheid gemaakt. Wij scheppen een precedent. Als we op dezen weg voortgaan zal het de Gemeente te veel kosten. Dhr Sanderse zegt: de Kroo moet weten wat hierover in het Parlement is vast gesteld. Men moet hiermede ook in het particuliere bedrijf rekenen. Juist ver schillende particuliere bouwvereenigingen gaan hier niet onschuldig uit. Wij moe ten op een lager niveau komen. De wo ningen der Gemeente worden goed onder houden, wat bij sommige particulieren wel mist. De voorz. zegt: B. en W. zouden gaarne den middenweg hebben bewandeld, doch het is ons opgelegd. Dhr de Rijke wil, dat de Raad zich uitspreke over een hooger huurbedrag, n.l. f2.40 k f2.50 per woning per week. Over het voorstel van B. en W. staken de stemmen (5 voor en 5 tegen). Dhr Sanderse protesteert hiertegen, daar het ingaat tegen de Overheid. De voorz. vraagt of de tegenstemmers er genoegen mee kunnen nemen, dat hun voorstel ook medegaat naar den Min. en dat aan hem de moeilijkheden en de bezwaren zullen worden bekend gemaakt. Dhr de Kroo kan hiermede accoord gaan. Dhr Sanderse zegt: er is 13 jaar lang te hooge huur betaald, en nooit is er door de particulieren bezwaar gemaakt en nu komt men van die zijde dadelijk met de bewering, dat het particuliere initiatief benadeeld wordt. Het voorstel van B. en W. met mede- deeling van de bezwaren wordt aange nomen. Jaarwedde van den agent der arbeids bemiddeling ingaande 1 Januari j.l. vast te stellen op f125, wordt aangenomen. Tot ambtenaar van den Burg. Stand wordt met alg. stemmen benoemd Bur gemeester J. L. Dregmans. Benoemd tot lid der Schattingscommissie met alg. stemmen Burgemeester J. L. Dregmans. Na benoeming van leden van stembu- reaux volgt rondvraag. Dhr de Kroo vraagt naar het plant- recht aan den Vlissingschen weg. Dhr Lorier vraagt naar de verlichting op den Nieuwen Vlissingschen weg. Dhr Sanderse vraagt een geheime ver gadering en vraagt onderzoek van B. en W. om op den Nieuwen Vlissingschen weg een verlichting aan te brengen, ge lijk die op Souburg is en daarover met kostenberekening later bij den Raad te komen. De voorz. weet van het plantrecht niets af. De secretaris zegt: dat is wel 20 jaren geleden vastgesteld. Verlichting Nieuwe Vlissingsche weg zal in studie worden genomen. Hierna sluiting. Domburg. Gemoenteraad. In de Maandagavond gehouden Raadsvergade ring werden de leden van het stembu reau benoemd. Aan dhr J. P. Adriaansen werd, op zijn verzoek, met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend als bo de, schatter van de vergunningslokalitei ten en beambte belast met het innen der gelden voor het innemen van gemeente grond. Door B. en W. werd voorgesteld de hoo rnen in de Heerenstraat om en om te rooien en een viertal boomen in de West- straat ten behoeve van de verbreeding van de straat aldaar te vellen en zoo mo gelijk andere daarvoor in de plaats te stellen. De voorzitter zeide dat het de bedoeling was om in de Heerenstraat, waar de boo men te dicht op elkaar staan en daardoor te hoog opschieten, een behoorlijke toe stand te verkrijigen. De heer De Visser verklaart zich tegen het rooien der boo men in de Heerenstraat, die zeer smal is en waardoor als de overblijvende boo men weer meer uitgroeien, in de aan grenzende tuinen zoowel als aan de hui zen nog meer last zal worden ondervon den. Met rooiing der boomen in de West straat gaat hij, hoewel noode, mede. Ook de heeren De Pagter en Janse ver- klaren zich tegen het vellen der boomen in de Heerenstraat. Dhr Geldof zegt, dat in een vorige ver gadering een bezwaar tegen het aan de Provincie overdragen van de Weetstraat juist werd genoemd, oindat dan de boo men gerooid zouden moeten worden, waartegenover de heer Brand opmerkt, dat wanneer de Weststraat overgedragen zou kunnen worden, de straat een breedte van 5 M. zou moeten hebben en dan dus alle boomen, of het grootste deel, gerooid zouden moeten worden. Het voorstel van B. en W. om de helft te rooien werd daarna met 4 tegen S stemmen, die van dhrn Eloiut, Brand en Westenburger, verworpen, waarna met dezelfde stemmenverhouding besloten werd het grootste deel der boomen in die straat, op eenige mooie exemplaren na, te rooien. Van het Gemeentebestuur van Middel burg was bericht ingekomen, dat toelating van leerlingen op de gemeentelijke ULO- school niet meer zou plaats hebben van kinderen uit andere gemeenten, wanneer door de betrokken gemeenten de kosten, die voor rekening der gemeente komen, niet werden betaald. De voorz. zeide, dat B. en W. wel van het groote nut van dit ouderwijs zijn overtuigd, maar dat zij, waar de toestand van de gemeentefinanciën verre van goed is, geen vrijheid vinden om ook deze meerdere kosten voor rekening der ge meente te nemen. Met 6 tegen 1 st. (die van dhr Geldof) wordt beslaten geen bijdrage te verleenen. Daarna komt ter sprake de steunrege ling. B. en W. stellen voor de steunrege ling, zooals deze door den Minister is ge geven te aanvaarden doch pogingen in het werk te stellen om de tariefklasse voor landarbeiders evenals voor bouwvakar beiders te zien bepaald op f 8. De beer Geldof vraagt B. en W. dan te trachten verhooging te krijgen van de kindertoeslag waarop de heer Brand ant woordt, dat deze kindertoeslag afhangt van de klasse. Op een vraag van dhr Geldof om de landarbeiders dan meer in de werkver schaffing te nemen, antwoordt dhr Brand dat dit dan alleen zou kunnen gaan min of meer ten koste van de anderen. Dhr de Pagter zeide wel mede te kun nen gaan met de steunregeling, maar toch liever te zien dat de steun werd geregeld naar de behoefte en niet naar hetgeen vroeger werd verdiend. Ook het onder scheid tusschen georganiseerden en 'Onge organiseerden acht hij niet juist. Met alg. st. werd daarna het voorstel van B. en W. aangenomen. Ged. Staten achten het wenschelijk een gedeelte van het groote goede slot over 1933 over te brengen naar den dienst 1936. Om evenwicht óp de begrooting voor 1935 te krijgen zouden de 'Opcenten op de Persoueele Belasting niet onaanzienlijk moeten worden verhoogd. De voorz. gaf nu een uitvoerige toelichting van de wijze waarop B. en W. zich voorstelden aan het verlangen van Ged. Staten tegemoet te komen. De 'Overbrenging van een gedeelte van het goed slot naar een volgende dienst is zeer zeker een gezonde politiek. B. en W. hebben dan ook met ernst ge zocht naar een wijze waarop deze over brenging op de best mogelijke wijze kan geschieden zonder te groote bezwaren voor den dienst 1935. Daarbij hebben zij nog de begrooting van dat jaar ernstig nagegaan en door besnoeiing op subsidies enz. een bedrag van ongeveer f 1800 ge vonden. Mede met het oog op de uitkom sten van 1934, voorzoover deze thans voorloopig zijn na te gaan, zal verhooging der opcenten op de Persoueele Belasting met 45 voldoende zijn. De beer Geldof is principieel tegen bet herzien van de begrooting nadat deze al is vastgesteld. Hij meent dat Ged. Staten hier weer veel te veel ingrijpen in de autonomie der gemeente en zou voorals nog niet aan hun verlangen willen vol doen. Verhooging van opcenten op de Persoueele belasting geeft voor velen weer een zwaren druk. De heer Elout wijst erop, dat wanneer nu bezuinigd en belasting verhoogd wordt de toestand veel gezonder is dan dat later een veel grooter bedrag moet worden ge vonden. Dhr de Pagter meent dat hier een stap in de goede richting gedaan wordt; hij acht het niet juist dat in een jaar een geheele reserve opgeteerd zou worden. (Slot volgt.) O. en W. Souburg. Gemeenteraad. Gistermiddag kwam de raad bijeen. Deze eerste vergadering in het nieuwe jaar werd door den voorzitter met gebed ge opend. De voorgestelde verdeeling der gemeen te in stemdistricten werd met alg. stem men aangenomen. De voorzitter stelt nu aan de orde een verzoek van C. Holthuij- zen te Koudekerke, om bouwvergunning voor een 6-tal woningen, in den Abeel- schenweg (West) en in verband daar mede het verzoek van drie raadsleden om deze vergadering te houden. De voorz. zegt eenigszins ontstemd te zijn over de wijze waarop dit verzoek is ingediend met zijn onduidelijke toe lichting. Dhr de Priester verdedigt het verzoek der S.D.A.P.-fractie. Spr. acht dit ver zoek volgens de Gemeentewet juist ge steld. Het antwoord van B. en W. aan dhr Holthuijzen, waarin de bedoelde vergun ning geweigerd wordt, acht hij zeer pover gesteld. B. en W. hebben hun grond voor de weigering ontleend aan het schrijven van dhr de Rannitz, de ontwerper voor een plan van uitbreiding voor deze ge meente. Spr. acht de gronden in dat schrijven genoemd, onjuist en vraagt zich af of de heer de Ranitz, die slechts een enkele keer op Souburg is geweest, wel voldoende met den toestand op de hoogte ia. Er ie daar allerminst behoefte aan landbouwplaatsjes of woningen voor landarbeiders. De aan den bouw verbon den werkverruiming ia van belang voor de gemeente. Tevens kan door het bou wen van deze woningen het aantal in woners uitbreiden. Spr, meent, dat dit adres niet voor kennisgeving moet aan genomen worden, maar dat de Raad B. en W. moet verzoeken Btappen te doen om deze vergunning te bespoedigen. De voorz. zegt; de raad wist, dat het uitbreidingsplan moeilijkheden kon op leveren. Nu is de zienswijze van dhr de Rannitz blijkbaar een andere dan die van den Raad en nu gaat het toch niet aan om het ontwerp vóór het is ingediend, door allerlei besluiten van den raad te beïnvloeden of daarin geregeld wijzigin gen te brengen. Wij moeten nu geduld hebben en afwachten met welk ontwerp de heer de Rannitz zal komen. Weth. Cijsouw zegt: bij een vorige ver gunning was het geduld van B. en W. ten einde en werd die vergunning ge geven. De voorz. merkt op, dat de heeren het uitbreidingsplan hebben toegejuicht al is het ook, dat daar een jaar lang moeilijk heden door konden ontstaan. Hij acht het gewenscht af te wachten. Dhr Lorier was van meening, dat het plan in enkele maanden gereed kan zijn. Ook de werkverruiming acht spr. van beteekenis. Waar ter plaatse een goede bestrating is, en gas, electriciteit, water leiding en zelfs telefoon aanwezig zijn, kan door het bouwen van deze wonin gen een voordeel voor de gemeente ont staan. De voorz.: de heer de Rannitz heeft een jaar tijd gekregen en daar moeten wij ons nu aan houden. Dhr Suurmond: Al wordt door de wet hiervoor een termijn van een jaar gesteld, daarom is het niet noodzakelijk om dan maar een jaar rustig af te wachten. Spr. meent, dat deze plannen ook wel eerder ingediend kunnen worden. Nu er in con- creto een plan van 6 woningen voor ons ligt, vraagt spr. zich af of er voldoende grond is om dit te weigeren. B. en W. hebben wel gezegd, dat het plan bekend gemaakt is, maar is dit zoo gedaan, dat veraf wonende bouwers konden begrijpen dat zij daar moeilijkheden door konden ondervinden? Is het daarom billijk dit verzoek beslist te weigeren? Spr. zou er daarom voor zijn om in overleg met den heer Rannitz deze vergunning nog te verleenen. Dhr v. Soelen: Er was op Souburg be hoefte aan een uitbreidingsplan. Daarom zijn er gelden voor gevoteerd. Daarna is met alg. stemmen de heer de Rannitz aangewezen om dit plan te maken. De opmerking, dat dit beter door iemand uit de gemeente of van nabij kon ge schied zijn, is dus mosterd na den maal tijd. Spr. staat geheel aan de zijde van B. en W., al doet dit hard aan voor de betrokkenen. Het bewijs is niet geleverd, dat deze woningen niet elders in Souburg gebouwd kunnen worden. Dhr de Priester meent, dat de wet zegt, dat B. en W. voor een jaar gebonden zijn om de goedkeuring van Ged. Staten te vragen, doch het plan zelf behoeft geen jaar te wachten. Spr. vraagt aan B. en W. of zij van meening zijn, dat daar be hoefte aan de voorgestelde woningen is. De voorz.: wij loopen zoo 7 maanden vooruit. Men is nu gebonden aan het plan en zijn gedurende dien tijd gebonden om goedkeuring aan Ged. Staten te vragen. Spr. gelooft niet, dat deze de vergunning zullen verleenen. Dhr Suurmond zegt: B. en W. loopen vooruit op het plan. De heer de Rannitz geeft een reden op en de raad moet nu zeggen of hij daarmee accoord gaat. Mede uit een oogpunt van werkverruiming is spr.'s fractie niet voor het voorstel van B. en W. Het voorstel-de Priester wordt na eenige bespreking aangenomen met 6 tegen 5 stemmen (tegen de beide wethouders en de heeren Louwerse, Arendse en van Soelen). Vaststelling exploitatievergoeding art. 101 L.O.-wet en van voorschotten voor be sturen bijzondere scholen over 1932 vol gens voorstel van B. en W. heeft plaats. Dhr Jansen komt nu terug op een der mededeelingen van B. en W. inzake het onderhands verpachten van grond aan de Kanaalstraat. Spr. vraagt op grond van welk raadsbesluit dit ter goedkeuring aan Ged. Staten is voorgelegd. De voorz. zegt, dat dit de grond betreft voor het nieuwe gemeentehuis, welke onderhands verpacht is aan den heer A. J. Arendse. Dhr Jansen: hierover is geen raadsbe sluit genomen. De voorz. wil hierop in een volgende vergadering wel antwoorden. Dhr de Priester betwist den voorz. het recht hiertoe. De drie raadsleden hebben om dit punt op de agenda verzocht. De voorz.: wij hebben uit uw schrijven niet kunnen begrijpen, op welk besluit van den raad hier gedoeld werd. Dhr de Priester: er is een besluit aan Ged. Staten gezonden wat niet door den raad genomen is. Dhr Suurmond vond het schrijven ook onduidelijk. Spr. acht, dat de S.D.A.P.-fractie hier spijkers zoekt op laag water. Is het schrij ven niet zoo gesteld om B. en W. er in te laten loopen? Zij hebben de bedoeling om B. en W. stelselmatig in de zon te zetten. Spr. acht het geen bezwaar, dat dit terrein onderhands verpacht is. Spr. laakt in deze de houding van B. en W. niet al is er dan misschien een vergis sing begaan. Weth. Cijsouw: ik had aan Arendse beloofd zijn verzoek om dit weer in te pachten voor denzelfden prijs, in de ver gadering van B. en W. ter sprake te zul len brengen. Er la echter op een vorige vergadering vergeten om dit ter sprake te brengen, waarna B. en W. meenden, dat op deze voorwaarden de grond aan Arendse kon verpacht worden. Dhr de Priester bestrijdt de opmerkin gen van dhr Suurmond. Er is een besluit van den raad om dit in het openbaar te verpachten. Het zou dan meer opge bracht hebben. Spr.'s fractie moest nu een vergadering bijeen roepen opdat de termijn van beroep niet verstreken zou zijn. De voorz, zegt toe, dit punt in de vol gende vergadering aan de orde te stellen. Bij de rondvraag vraagt dhr Jansen of hier een schoonheidscommissie be staat. De voorz. antwoordt ontkennend. Dhr Jansen meent, dat bij 2 gebouwen er geen juiste naleving is van de bouw verordening. De voorz. zegt een onder zoek toe. Dhr de Priester vraagt waarom nog geen voorstel gekomen is van B. en W. inzake een bijdrage van de gemeente in de contributie voor de ziekenfondsen voor werkloozen. De voorz. zegt ook hier een onderzoek toe. Dhr Suurmond vraagt nadere inlich tingen omtrent den verkoop van goede ren van iemand, die elders verpleegd wordt. Hij is van meening, dat deze wel licht tegen hoogeren prijs verkocht had den kunnen worden. Weth. Cijsouw licht deze zaak nader toe en meent, dat deze goed verkocht zijn. Dhr Suurmond verschilt hier van mee ning. De vergadering gaat daarna over in een met gesloten deuren. Colijnsplaat. Maandagavond was alhier op de bovenzaal van de Gbr. Bewaarschool bijeen de Chr. muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" met begunstigers en genoo- digden. De zaal was geheel bezet. D'e voorzitter, dihr M. G. Karman, open de deze vergadering op gebruikelijke wijze. Door den secr., dhr P. van Gilst, werd een kort overzicht gegeven over het gan- sohe bestaan van S. D. G. Een 10-tal mu ziekstukjes werd ten gehoore gegeven, af gewisseld door samenspraken en voor drachten. Felicitaties werden uitgebracht door den burgem., Ds Bons en Ds Veenstra. Hoek. Vanwege het Provinciaal Co mité voor moreele Werkloozenzorg werd alhier een filmavond gegeven. Vertoond werd: „De negerhut van Oom Tom". Tijdens de filmvertooning werden op pramophoonplaten Christelijke liederen en muziek ten beste gegeven. Met aandacht werd door de talrijke aan wezigen dit voor velen bekende verhaal op het doek gevolgd. Ds Raams sprak een kort slotwoord. Spoedig weer opgewekt en, gekalmeerd met Buisje 75 ot. Bij Apoth. en Drogisten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vaals, J. H. Denee, O.-I. pred. met verlof. Aangenomen naar Nieuwe Pekela, P. A. v. d. Vlugt te Drunen. Bedankt voor Ridderkerk, F. van Hee te Polsbroek en Vlist. Bevestiging en intrede. Zondag deed Ds P. Moerman van Stave- nisse na bevestigd te zijn door Ds J. Kuil man van Vreeland, zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te Nieuw-Loos- dreoht, met een predicatie over Luk. 5 vs. 10. Verschillende toespraken werden gehouden. Er was veel belangstelling. Geslaagd voor het examen ter ver krijging van het diploma van privaat do cent in het boekhouden, afgenomen door het instituut voor practisch handelson derwijs te Den Haag, de heer A. J. Krui denier te Vlissingen. i Geslaagd te Delft voor het inge- nieursexamen scheikundig ingenieur de heer A. J, de Kok te Zierikzee, voor het cand. examen scheikundig ingenieur de heer M. T. v. d. Bont te Eikerzee. Politierechter te Middelburg. Zitting van 29 Januari 1935. Do volgende personen waren gedag vaard: G. L. v. d. B., 25 j., werkman, wonende te Schoondijke, wegens mishandeling van Th. S. Verminck te Schoondijke. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. G. A. du P., 42 j., caféhouder te IJzen- dijke, wegens beleediging van. Aug. de Witte. Eisch en uitspr. f 10 Of 5 d. h. D. F., 18 j., venter, wonende te Bier vliet, wegens mishandeling van J. J. de Kraker. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. h. J. H., 25 j., werkman te Zierikzee, we- wens mishandeling van Gerardus Krijger. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. i Heden is ter zitting van de Arron- dissements-Rechtbank te Middelburg, Ka mer voor Burgerlijke Zaken, beëedigd als Notaris ter standplaats Oostburg, de heer J. Mijs, benoemd in de plaats van dhr A. M ij s, overleden. Eveneen* werd beëedigd ale Kanton- reohter-Plaatsvervanger te Middelburg de heer Mr F, B. E v e raadvocaat en pro- oureur te Middelburg. De brand in den Gune- ra-toren te Rhenen. Gisteren heeft de Arnhemscbe rechtbank uitspraak gedaan in de zaak tegen den loodgieter W. F. v. H. te Rhenen, wien ten laste was gelegd, dat de brand in den St Gu- nerattoren aan zijn schuld te wijten w&a. Verdachte werd veroordeeld tot een maand hechtenis. De eisch was 2 maan den gevangenisstraf. D e Haagsohe tandarts wordt niet vervolgd. De Raadkamer van de Haagsche rechtbank heeft zijn beschikking gegeven inzake de al of niet gerechtelijke vervolging van den 46-jarigen tandarts S., wonende te Den Haag, die op 2 November j.l. zijn collega H. met een mes steken toebracht, waar aan tandarts H. is overleden. Zooals men zich herinnert, was een onderzoek gelast naar de geestvermogens van den verdachte. De conclusie van des kundigen was, dat de verdachte krank zinnig is. De rechtbank beeft op grond van dit psychiatrisch rapport S. buiten vervolging gesteld en zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht gelast. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers liedeD H V. A. 169 165 Ned. Hand. Mij. 29 29 V» Pbilipslampen 226 225 Unilever 86 84 A. K. U. 31V» 31X Amsterdam Rubber 98^ 96 Eon. Olie 144Vi 143 Deli Mij. 135 1301/» Scheepvaart Unie 33 31V» 4 pet. Nederland 1934 1015/e 101^ 4 pet. Ned.-Indië 1934 lOl'/u 101X U. S. Steel 229/i« 22 Anaconda Copper 66/a 6 Beth. Steel 18"/i» 177/a Shell Union 4V2 43/a De locale markt viel aan alle hoeken tegen; van de mooie tendenz was niet veel meer over. De meeste soorten moes ten wat van hun koersen prijsgeven, ter wijl de handel weer zeer beperkt was. Amsterdam boekte \oor de nieuwe emis1- sie een groot succes De beleggingsmarkt blijft vast. Wisselkoersen. Amsterdam, 30 Jan., 2.30 u. Londen 7.23V27.24 ji. Berlijn 59.3159.35. Parijs 9.72V2—9.77. Brussel 34.4534.50. New-York 1.48Va1.49. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Gewicht (half pond), B. v. P.; kinder- handschoen, J. Janse, Heerengracht M 38; autoband(klemm'OKlel), M. de Jong, Veerscheweg S 12; belastingmerk, G. Blankert, Pottenmarkt; kinderhandsch,, Sturm, Hoogstraat; kinder-port., B. v. P., Insp.-kamer; alpenmuts, Klaver, N. Oos- tersche str. N 103; vulpenhouder, J. Te- vel, KI. Vlaanderen M 177; boodschap- tasch, Louwerse, Vlasmarkt L 76; slinger van auto, F. de Meijer, Nadorst S 251; handschoen, kantoor stoomtram „Wal cheren"; koperen gewicht, Dekker, St. Janstr., I 100; leidsels, v. d. Broeke, Grijpskerke A 74; port., B. Leijnse, Nieuwstr. G 224; nikk. polshorloge, E. Gutteling, L. Viele K 222; heerenparapl., Hendriks, K. Giststr. A 130; belasting- merk, G. v. d. Weele, Bagijnhof E 191; vulpenhouder, L. Reijuierse, 't Zand D 95; glacé handschoen, B. v. P.; stofbril en armbandhorloge, gem.veldwachter Bigge- kerke; bruine portemonnaie, Janse, Noordweg S 208; kinderhandschoen, igem,-veldwachter, St. Laurens; R. K. kruisje, Rur. v. Pol.; werkjas, Huizinga, Spanjaardstr. E 70; handschoen, Koppe- jan, Oude Vliss. weg V 18; tabakzak, Lu- dikuzen, Bellinkstr. G 164. Vlissingen. Het Groene Kruis alhier is zoover met de plannen tot den bouw van een ontsmettingsoven aan de Paarden straat gevorderd, dat B. en W. voorstellen aan die vereeniging den benoodigden grond, groot 160 vierk. M. te verkoopen voor f 800. MET INGANG VAN 1 FEBRUARI WORDT HET BIJKANTOOR VAN „DE ZEEUW" TE MIDDELBURG VER PLAATST NAAR Fa. BOEKHANDEL J. J. FANOY, LANGE BURG B 16. Een Koninklijke gasi. DEN HAAG. De Vorstin van Erbach, zuster van wijlen H. M. ie Koningin- Moeder, is in Den Haag aangekomen en heeft als gast van H. M. de Koningin in trek genomen in bet paleis Noordeinde. De komst van de Vorstin van Erbach staat in verband met het feit, dat haar dochter Prinses Helena, gedurende eeni- gen tijd hier ter stede zal vertosven voor verschillende doeleinden. Professor Slotemaker de Bruins. DEN HAAG. De Minister van Sociale Zaken, Professor Dr J. R. Slotemaker de Bruïne, zal enkele dagen wegens familie-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3