DE ZEEUW TWEEDE BLAD De Pastorie aan Zee Uit de Provincie DXppBELM^N JEast van Vété&ppiatjï? J&iXWr-CMert&V *4 Een onthuld geheim OP O GOEDE ZEEP STAAT VAN MAANDAG 28 JAN. 1935, Nr 100. DE BEGROOTING VAN HET VERKEERSFONDS. Voorl. Verslag der Tweede Kamer. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer nopens het wetsont werp tot vaststelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het Ver- keersfonds voor 1935. De Commissie van rapporteurs vangt dit verslag aan met de mededeeling, dat de commissie met diep leedwezen kennis nam van het overlijden van den Minister van Waterstaat. Verscheidene leden maakten ernstig be zwaar tegen het tijdstip van indie ning van dit ontwerp. De indiening van dit wetsontwerp midden in het overige begrootingswerk was dezen leden een on aangename verrassing geweest. Deze leden betreurden voorts, dat deze ont- werp-begrooting minder volledig is, dan zij had behooren te zijn. Dit ontwerp geeft een verwrongen en onvol ledig beeld van de uitgaven, die aan het verkeer zuilen worden ten koste gelegd. Verscheidene leden spraken er hun groote teleurstelling over uit, dat uit de Memorie van Toelichting niets blijkt omtrent de uitvoering van de plannen van den Minister met betrekking tot de co ördinatie van het verkeer. Naar de meening van eenige leden komt in dit wetsontwerp niet tot uit drukking, dat de Minister er ernstig op bedacht is, alle uitgaven tot een lager peil terug te brengen. Zij meenden, dat het niet aangaat in deze tijden steeds grootere sommen uit te geven om een overmaat van verkeersmiddelen te scheppen. Vele leden betreurden het, dat uit niets blijkt, hoe de Minister zich voorstelt een einde te maken aan het voortdurend stij gende tekort dat de Spoor wegen opleveren. Zij achtten op dit ter rein het nemen van ingrijpende maat regelen dringend geboden. Beter inzicht in de exploitatie-cijfers zou wellicht kun nen leiden tot opbouwende critlek van de Volksvertegenwoordiging om tot be zuiniging te komen. Vele leden brachten den Minister gaarne hulde voor de voortvarendheid waarmede de verbetering van ons wegennet thans wordt ter hand genomen. Verschillende leden betwijfelden of wij met de wegenverbetering wel op den goeden weg zijn. Zij vreesden, dat onze wegen in de nabije toekomst niet be rekend zullen zijn op de steeds grooter wordende snelheid van de auto's. Enkele leden meenden, dat rekening moet wor den gehouden met een geweldige toe neming van het luchtverkeer. Verschillende leden drongen er op aan den bouw van de bruggen over de groote rivieren zoo snel mogelijk uit te voeren. Verscheidene leden verklaarden princi- piëele bedenkingen te hebben tegen financiering van den bruggenbouw door tolheffing. Vele leden betreurden het, dat het vraagstuk van de tertiaire wegen Gebruik dan Laxeer-Akkertjes, de nieu we vinding van Apotheker Dumonl. Ge proeft niets. Geen kramp, geen over matige ontlasting, géén ner-constipalie. Ze herstellen de normale werking Uwer darmen en bevatten bovendien bestand- dealen, die heel Uw gestel verbeteren. Per 12 «tuks 60 cent Tïlaken, Schoon, Schip HDSZ&X&ESfEEEZLQSXHiHillHiiliiflBftfiBHf FEUILLETON. fli door GEORGE MAC DONALD. „U gaat natuurlijk dadelijk naar de politie", zeide, het spijt mij het te zeggen, één van mijn collega's uit een naburige gemeente, die tevens magistraat was. „Waarom?" vroeg ik. „Waaroml Wel, om de ouders uit te vinden". „En welk nut zou dat hebben? Denk er eens aan wat het beteekent om de klei ne aan een vrouw over te geven, die haar niet wil hebben, en zelfs niet het recht heeft baar te bezitten. Als haar eigen moeder haar op kwam eischen, ik zeg niet dat ik zou weigeren, maar ik zou er nog eens tweemaal over denken voor ik het arme schaap overgaf aan iemand, die den moed had het een geheelen win ternacht buiten te laten. Heusch, zulke ouders mogen voor mijn part wegblij ven." „Maar jij kunt het kind toch niet houden?" „Wat is daar tegen?" sneed ik hem af, want wanneer iemand zoo harteloos uit nog steeds op een opüssstag wacht Zij meenden, dat het Rijk meer steun zal moeten verleenen bij de verbetering van deze wegen. Verschillende leden betwijfelden of het in beginsel wel juist is wegverhardin gen met een levensduur van ongeveer 40 jaar uit te voeren, terwijl inmiddels de wegentechniek zoo groote vorderingen maakt, dat wellicht binnen dien tijd veel goedkoopere en betere werkwijzen zullen worden uitgevonden. Sommige leden werden telkens weer getroffen door het feit, dat er verschei dene wegen zijn, waarbij het wegdek niet volgens een systeem is aangebracht doch bij ieder wegdek verschillend is. Eenige leden drongen aan op den aan leg van geheel vrij liggende wegen voor autoverkeer. Mede met het oog op de ongunstige positie, waarin de baksteenindustrie hier te lande verkeert, drongen vele leden er wederom op aan overal, waar dat zon der bezwaar kan geschieden, baksteen te gebruiken. Verschillende leden waren van oordeel, dat op luchtvaartgebied niet vol doende blijk wordt gegeven van het noodzakelijk streven naar bezuiniging. Sommige leden betreurden het, dat een sterk gesubsidiëerd lichaam als de K.L.M. 14 Douglasvliegtuigen in het buitenland heeft besteld met voorbijgaan van de Nederlandsche industrie. 'De weg SteenbergenA. J. Polder. Met groote belangstelling is, vooral door autorijders enz., reeds lang i uitgezien naar verbetering van den weg Steenbergen-Anna-Jacobapolder. Naar i verluidt, zal weldra, misschien reeds in i Februari, met dit werk een aanvang wor- j den gemaakt, wat voor de werkloozen in de gemeenten Steenbergen, Nieuw-Vos meer en St. Philipsland, eenig vooruit zicht biedt op werk. 'Vereeniging voor Zie- kenhuisverpleging op Zuid en Noord-Beveland. Het aan tal leden der Vereeniging voor Zieken- huisverpleging op Zuid- en Noord-Beve land bedroeg op 31 December 1933 21481. In 1934 werden afgevoerd wegens over lijden, vertrek en bedanken 960 leden; in den loop van het jaar traden toe 7531 nieuwe leden, zoodat op 31 December 1934 het aantal leden 28052 bedroeg, alzoo een netto ledenwinst van 6571. Inmiddels is het aantal leden na 1 Jan. alweer gestegen en bedraagt het thans 28608. Het aantal opnamen is in 1934 aanmer kelijk meer geweest dan in vorige jaren. Voor een deel moet dit wörden toegeschre ven aan de geheerscht hebbende en nog heerschende roodvonk. Middelburg. In verband met den groe ten omvang der werkloosheid in deze ge meente, welke ook tal van jeugdige per sonen heeft getroffen, hebben B. en W. overwogen of het niet mogelijk zou zijn door deze catagorie een aantal werkzaam heden te doen uitvoeren, die, naar zij ver trouwen den arbeidslust der betrokkenen zal kunnen in stand houden en hun aldus moreelen steun kan geven. De bedoelde werkzaamheden jkunnen naar het gevoelen van B. en W. bestaan in: a. het bouwen van een beenderenloods aan den Kleverskerkschen weg, waarvan de totaalkosten op f 1000 worden geraamd; b. het bouwen van een paardenstal op het woonwagenterrein aan het Arnemuid- sohe voetpad ad f 800; c. het vervaardigen van een tent voor de Middelburgsche vakantieschool ad f 200. Het ligt in de bedoeling deze werken te doen uitvoeren onder leiding van een voorman en een opzichter van gemeente werken. D'e gebouwtjes sub a en b zou den B. en W. zooveel mogelijk van beton willen vervaardigen. D'e N. V. Lompen- en Metaalhandel M. L. Polak Zoon heeft op dit oogenblik met Hinderwetvergunning een beenderen- loods in gebruik aan het Oud Arnemuid- sohe voetpad. Dat gebruik geeft echter aanleiding tot talrijke klachten van om wonenden, weshalve B. en W. deze loods zouden willen zien buiten gebruik gesteld. den hoek komt, word ik altijd kriebe lig, vooral als het kinderen betreft. „Ja, als je er geen bezwaar in ziet, op eigen kosten een weeshuis te stichten, heeft niemand het recht je dat te belet ten. Maar het is je plicht ook met an dere menschen rekening te houden." „Hoe dat, ik dacht juist, dat ik daar druk mee bezig was" antwoordde ik; maar 'hij ging voort, zonder op mijn woorden te letten: ,Stel je voor, dat we allen een kind voor onze deur vonden, het convenieert toch ieder niet, het dan maar op te ne men. Staat er niet in de Schrift: ben ik mijns broeders hoeder?" „Maar ook mijner zuster", antwoordde ik. En als er nu te kiezen valt tusschen een groote, opgeblazen broeder als jij bent, en zoo'n teer, klein zusje, dan zal ik toch zoo vrij zijn de keus aan mijzelf te houden." „Het wicht moest naar het werkhuis", eindigde mijn collega, een man, die an ders toch zoo verdraagzaam en goed ge humeurd was, en opstaande, greep hij zijn hoed en ging heen. Deze man was geen huisvader. Daar om kunnen we het hem niet zoo kwalijk nemen. Ook de meesten van Ethel's vriendin nen vertelden haar zonder er doekjes ooi te winden, wat zij in deze te doen had. De N. V. is bereid hiertoe mede te wer ken, mits zij er een nieuwe loods voor in de plaats krijgt. Ten aanzien van plan B merken B. en W. op, dat op het aldaar genoemde ter rein steeds woonwagens staan, waarvan de paarden aan weer en wind zijn bloot gesteld. Een eenvoudige stal voor deze dieren is dus wel hoogst noodzakelijk. Op een desbetreffende vraag van B. en W. heeft de Minister van Sociale Zaken medegedeeld accoord te gaan met de plan nen, met dien verstande, dat de betrokken werkloozen niet ouder mogen zijn dan 24 jaar. Voorts kan de Minister er zich mede vereenigen, dat aan de werklieden een bedrag van f 2.50 per week als tege moetkoming in de slijtage van kleeding enz. per volle werkweek zal worden uit gekeerd. Boven dat bedrag mag evenwel van overheidswege geen andere vergoe ding worden gegeven. De tegemoetkoming behoeft niet in mindering te worden ge bracht op eventueele steunuitkeering van het hoofd van bet gezin, waartoe de jonge werklooze behoort. Van Rijkswege wordt voor alle drie der objecten in de tegemoet koming, welke aan de jonge te werk ge stelden zal worden uitgekeerd, een nader vast te stellen subsidie verleend, benevens in de helft van de kosten van de materi alen, welke noodig zijn voor het bouwen van de beenderenloods en den paardenstal. B. en W. ramen die subsidie op 72 pet. Nader is nog gebleken, dat de gemeente ten aanzien van de loonbetaling aan den voorman vrij is, mits het loon niet abnor maal hoog is en de totaal-loonpost niet wordt overschreden. B. en W. berekenen, dat voor rekening der gemeente zal blijven voor de beenderenloods f 586, voor de paardenstal f 45,8 en voor de tent f 56. D'e begrootingen van de werken ander a en b zijn zeer globaal, omdat de capaci teit van de jeugdige werkloozen heel moeilijk is te schatten. Naar het zich laat aanzien, zal voor het bouwen van de been derenloods aan acht jeugdige werkloozen ongeveer 10 weken arbeid kunnen wor den verschaft en voor het bouwen van den paardenstal aan zes gedurende 8 weken. Vakopleiding voor werk loozen. Volgens de opgave door de commissie voor vakopleiding van werk loozen aan den Raad toegezonden, was het aantal deelnemers aan de cursussen op 1 en op 30 December j.l. resp. voor vakteekenen 45 en 46; motorkennis 23 en 30; autotechniek .-25 en 24; Ned. Taal 32 en 27; wiskunde 32 en 27; Engelsche Taal 26 en 25; autotechnisch lasschen 32 en 31. i Volgens de rekening 1934 van het Bomme van den, Broecke Fonds, is aan de Vereeniging tot instandhouding van het Middelburgsch Muziekkorps, aan de Zangvereen. „Tot Oefening en Uitspan ning" en aan de 'Vereen, voor Instrumen tale muziek ieder f 734 uitgekeerd. Baarland. Zaterdagmiddag vergaderde de rand dezer gemeente. De voorz. spreekt de gebruikelijke nieuwjaarsrede, welke beantwoord wordt door dhr de Vriend. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, dat de rekening 1933 is goedge keurd. Rapport van de commissie tot wering van schoolverzuim. Verzoek van dhr A. A. Huizen om vermindering van havengeld. B. en W. stelen voor afwijzend '0p dit verzoek te beschikken, omdat dit bedrag toch al niet hoog is, n.l. 40 gulden. De voorzitter zegt dat dit bedrag vastge steld is in 1920. Dhr de Vriend zegt dat dit bedrag niet hoog is te noemen, daar Hoedekenskerke voor den beurtschipper een bedrag rekent van f 175. Aldus wordt op het verzoek afwijzend beschikt. Vervolgens een verzoek van J. G. de Hollander om verhooging der vergoeding voor het schoonhouden van het gemeente huis. De voorz. stelt voor dit verzoek met gesloten deuren te behandelen. Na herope ning deelt de voorz. mede, dat B. en W. voorstellen het bedrag van f 40 te brengen op f 52. Hiermede kan de raad zich ver eenigen. De Raad bespreekt nogmaals de conces sie voor radiodistributie, naar aanleiding van een schrijven van het Hoofdbestuur der posterijen. De raad, kennis genomen hebbende van den inhoud hiervan, kan zich hiermede vereenigen. Vastgesteld worden de legesgelden, wel ke de gemeentekas zouden moeten vullen. Wolf aartsdijk. Vrijdagavond vergaderde in de Chr. school, Papeweg alhier, de „Maar lieve", zeide juffrouw Bowdler, „je zult zien, dat alle landloupers in En geland hun kinderen voor je deur depo- neeren." „D'es te beter voor de kinderen",, on derbrak ik lachende, juist de ontyang- kamer binnentredende. „U houdt natuurlijk weer geen reke ning met al de zorg, die uw vrouw er van heeft, dominee. Zoo zijn mannen altijd," zuchtte ze. „Zou u denken'', antwoordde ik droog jes. „Het zal u nog wel eens spijten, reken er op!" „Ik hoop dat me nooit iets zal spijten, of 't moest iets verkeerds wezen." „Maar waarlijk dominee, u denkt er veel te 'licht over." „Zekerlijk niet. En ons prinsesje zal in ons huis behandeld worden, met allen eer bied, dien we haar verschuldigd zijn." „Hè, wat kunt u toch plagen! Maar u weet best wat ik bedoel I" „Tenminste, zoover als ik wensch te weten zeker", antwoordde ik. Toen zij vertrokken was, en ook de an deren waren heengegaan, kwam mijn vrouw met een bezorgd gezicht op mij toe, en zeid'e half lachend, maar toch een beetje onder den indruk „Maar 't zou toch een gekke zaak wor- Chr. schoolvereeniging onder leiding van haar voorzitter, dhr D. P. Goetheer. De vergadering was beter bezocht dan de laatste jaren. De verslagen van secretaris en penning meester gewaagden van Gods zegeningen. Tot bestuursleden werden gekozen dhrn J. Sandee Sr (aftr.) en P. Kraak. Dhr J. v. d. Schraaf, die lang als be stuurlid heeft gediend, had als zoodanig bedankt. Hem werd dank gebracht voor de aangename samenwerking. Na de pauze kwam het hoofd der school aan het woord. Zijn onderwerp: „Een honderdjarige strijd", verdeelde hij in vier punten, n.l.: de consciëntiekreet om scholen met den Bijbel; de strijd om recht, om rechtsgelijkheid en om vrijheid. Een en ander lichtte hij toe uit de geschiede nis van onze voormannen, Mr Groen van Prinsterer, Jhr Elout van Soeterwoude, Baron Mackay, Jhr de Savornin Lohman, Dr A. Kuyper en D'r de Visser, Hij wees op de hooge verantwoordelijkheid van de ouders en op de dure verplichting, thans pal te staan voor onze vrijheid. Hij sloot hierna het samenzijn met dankgebed. Vrijdagavond hield de zangvereen. „Looft den Heer" haar jaarvergadering in het gebouw T. A. V. E. N. U. Verslag werd over het afgeloopen jaar uitgebracht door secretaris en penningmeester. Verschillende zangnummers werden ten gehoore gebracht. Het jeugdkoor verleen de ook zijn medewerking en bracht op uit stekende wijze ten gehoore een gedicht van Mevr. Pennings-Stokmans uit Goes, getiteld: .Hulde aan Wolfaartsdijk". Voorts werden verschillende samen spraken en declamaties uitgevoerd. De zaal was geheel gevuld. Schore. Tengevolge van de gladheid van den weg is Zaterdagmorgen de heer P., uitvoerder van de N.V. B.A.T.O. alhier in de nabijheid van de Schorebrug door uitglijden van zijn rijwiel gevallen en kwam daarbij zoodanig terecht tegen een aldaar passeerende luxe auto van dhr R. uit Goes, dat hij' bewusteloos bleef lig gen. Een dame die zich in de auto bevond en de getroffene wilde helpen, gleed daarbij onderuit en brak haar pols, welke door Dr Nieuwenhuij'ze voorloopig is ver bonden, in de woning van den brugwach ter, waarheen dhr P. ondertusschen door omstanders ook was binnen gedragen. Hier bleek, dat deze een lichte hersen schudding had bekomen. De heer P. is hierna op advies van den dokter per auto naar zijn woning te Hansweert overge bracht. Kruiningen. Vrijdagavond vergaderde de Zondagsschoolvereen. „Samuel" onder leiding van haar voorz. Ds Mortier. Uit het jaarverslag van den seer. W. de Back bleek dat de Zondagsschool 140 leerlingen telt en 17 de school verlieten. De rekening van den penningmeester dhr D. Meijiaard sloot met een batig saldo evenals die van het laatste Kerstfeest. Het aftredende bestuurslid D. Baveco werd herkozen. Overwogen zal worden een Ouderavond te organiseeren. Zaterdagmiddag had de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen dhr P. de Smidt. Achter de lijk stoet sloten zich aan de leden van Kerke- raad en Kerkvoogdij der Ned. Herv. ge meente. Aan de geopende groeve herdacht dhr Sinke den overledene als kerkvoogd, terwijl Ds Mortier er op wees dat dhr de Smidt zijn beste krachten eerst als diaken en later als ouderling van af 1890 aan de gemeente heeft gewijd met groote liefde en toewijding. Een krans van de Ned Herv. gemeente dekte de baar. De oudste zoon dankte voor de laatste eer aan den overledene bewezen. De heer P. de Smidt was ook vele jaren een. en der Ziekteverzekering, en was ook 'Oud-raadslid. Meliskerke. Vrijdag vergaderde de af- deeling Ziekenverpleging op Walcheren. D'e secretaris .meldde, dat de af d. in leden tal is toegenomen. De secretaris werd her kozen. Besloten werd dezen winter een propagandaavond te organiseeren. Colijnsplaat. Vrijdagavond vergaderde alhier de coöp. kolenvereen. „0. H.", an der voorzitterschap van dhr P. Dourleyn. Aanwezig waren 68 leden. Uit het jaarverslag van den secr., dhr A. van Gilst, bleek, dat er 12 leden bijL den, als dit buiten onze gemeente bekend werd en we 'geen voet buitenshuis konden zetten 'zonder gevaar te loopen een von deling op onze stoep te vinden." „Maar Ethel, 'God Die alles bestuurt, en ons dit kind heeft toevertrouwd, kan toch zeker zorgen, dat er niet meer ko men, indien het niet Zijn wil is. Boven dien, omdat dit kind te vondeling gelegd is, behoef je nog niet te denken, dat alle zwervende moeders van hun kind willen scheiden. Als wij maar gelooven, dat God het is, 'die ons dit wezentje heeft gezon den, dat moet ons genoeg zijn. Mocht Hij er nog een zenden, zelfs dan mogen we niet morren." Mijn vrouw beweerde, dat baby „een beeldje was". Het eenige wat ik consta- teeren kon, was, dat ze een flink, stevig schepseltje was. Meer kon ik er niet van zeggen. Maar zelfs juffrouw Bowdler moest toegeven, dat Theodora, zoo hadden we haar genoemd, den naam van mijn jongste dochter omkeerend, flink uit de kluiten gewassen was. Niemand echter genoot zoo van de kleine, als Constance. Bijna altijd, wanneer ik de ziekenkamer 'betrad, had zij baby naast zich in bed, en lag maar stil naar haar te kijken met eën moederlijken blik. Het was dan ook geen wonder, dat ieder tenslotte sprak van Connie's Dora, of Juffrouw Connie's baby, Ingezonden Mededeeling. Hier is hef geheim van de charme van menige vrouwi „Castella" Dobbelman's schoonheidszeepw Gun U zelf deze weldaad Masseer en parfumeer Uw huid met Castella's geurige oliën. Castella koestert Uw huid tot zij 1Z/2 wordt als een wonder van Cent charmante zachtheid. gekomen waren. Het ledental bedraagt nu 380. Onder de leden zijn dit jaar verkocht ongeveer 12.000 H.L. verschillende brand stoffen. Dhr P. Goulooze, penningm., maakte melding van: ontvangsten f 15.794.35, uit gaven f 15.856.27. Nadeelig slot f 60.93. Schulden betreffende leeningen enz. f 1500, totaal f 1560.93. Aanwezige brand stof voor een bedrag van f 2536.29. Het zuiver bezit is f 975.36. Herkozen werden de voorzitter, benevens 3 commissarissen, dhrn J. Kramer, J. de Looff en A. Visser. Het bestuur werd gemachtigd nog een gedeelte muur te bouwen aan de berg plaats. Op deze vergadering was tevens aanwe zig een vertegenwoordiger van het Cen traal Bureau te Rotterdam, dhr - -Spiele. Deze het woord verkrijgende, sprak al lereerst over het ontstaan van de steenko len, daarna de bewerking van de steen kolen, zoowel ondergronds als boven gronds. Aangespoord werd om aan te sluiten bij het G.B. Enkele vragen werden gesteld, welke door Spr. duidelijk werden toegelicht. Tholen. Vrijdag 1.1. werd onder groote belangstelling in de school met den Bijbel alhier, de jaarlijksche ouderavond gehou den. D'e voorzitter, dhr H. M. C. Haayer, opende de bijeenkomst en verwelkomde in het bijzonder den burgemeester, Mr A. J. v. d. Hoeven. Daarna sprak hij een woord van afscheid tot den oud-voorzit ter, dhr J. Jansen, nu benoemd tot eere voorzitter, welke meer dan 40 jaar de ver eeniging heeft gediend als voorzitter. Staande werd hem toegezongen de ze genbede uit Psalm 134 3. Zichtbaar1 be wogen kon de 80-jarige slechts eenige woorden van dank uitspreken. Door het hoofd der school, dhr van den Berg, werd daarna behandeld 1 Sam. 21 vs 10 en Mark. 6 vs 24, 25. Spr. vergeleek het verschil in opvoeding. Door Mej. E. Jansen werd behandeld „Meer tijd voor uw kinderen" en door Mej. Boon „Een les". Hierna werd gepauzeerd en kon men het werk der kinderen bezichtigen. Na de pauze werd nog het woord ge voerd door dhr D. de Vos over „Twee moeders" en door dhr Dijkslag over „'Cri sistijd". en het deed haar altijd genoegen dat te hooren. 'Op zekeren Maandagmorgen ging ik er op uit om een paar oude menschen te be zoeken, die door de strenge koude weer houden waren, naar de kerk te gaan. De grond was hard bevroren. De zon stond laag aan den winterhemel, terwijl een 'koude mist haar slechts flauw de aarde deed verlichten. I'k wandelde een pad af, dat dicht langs een heg ging. Ter wijl ik in gedachten verdiept voortwan- delde, werd ik plotseling uit mijn gepeins gewekt door het geluid van voetstappen, die hol weerklonken op het bruggetje, dat over de beek voerde. Wie daar aankwam? Juffrouw Bow dler, dezelfde, die zich destijds zoo on aangenaam had uitgelaten over de kleine Dora. Openhartig gezegd, was zij mij' nu op 'dit oogenblik een dissonant in de har monie waarin mijn ziel verkeerde; mis schien zou dat altijd het 'geval wezen in het vervolg vreesde ik. Doch ik wilde mijn best doen haar met de vriendelijkheid te ontmoeten, waarmede mijn goed humeur mij op dien morgen had toegerust. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5