Dobbelvncmn en Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. BIJKANTOOR MIDDELBURG. Telegrammen. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten. e de classis rne in ona t 'hem voor collega's en jrken is ge zegen werd inde gezon- en eere" te en Mevr. afscheid te rie na den ien gebruik kerkgebouw organisaties liefden pre- itrale sprak den van af- it Ds Wier- lan. Hij zal dromer ver- ersohillende an door de asis Gorin- >rvol emeri- 1 Maart a.s. >ij de Geref. in diende de Zaamslag, 1 Mei 1921 Ingezonden Mededeellng. hmmI IN 1933. u'fekerij ver over den >33. Aan dit jlgende ont- wordt er de Ie vacanties i. leerplan be- ecteurs vrij de omvang aardrijks der natuur tgöbreid. ars bet er zend perso- >or zijn taak n plichtsbe- mderw ijzers edbts zelden nderw ijzers, heeft wrevel r onderwijs de inspec- Lam. dat in ing van den irw ijzers dit jel plechtig: n zetels ter in de geval- i „De Zeven io sprak de ook de onze dat ze een len." Daar- i gezindheid 'e onderwij- snschen, die p de school dat ze, als jgingen ver ts onderwij- beperkingen >p school in t, kan war schoten, zoo- openbare, :ijn, doordat oorafgaande vrij scheu- er gunstige is door allle it betreft de m; als dit nderw ijs er mdervinden. holen altijd >en: het on- wat de on- van maaJkt. >are Lagere lenoemd dhr 'd te Zuid- de natuur- ium te Gor- de heer H. raar aan de onderwijzer te Leerdam aam aan de ;ht voor de >zer aan de welke func- jn geplaatst Middelburg, J. Viersen irwljzer aan is benoemd wachtgelder sdrecht. e m i n a - jn benoemd gisch Semi- je Universi- lr S. O. Los, Kerk van Langedijk, l.S. te Den irium onder L\ IBIS SHAG - LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbolmann's Tabak an |4*n anderal leiding van prof. dr J. Waterink, alleen te Amsterdam gelegenheid tot opleiding voor de akte paedagogiek M.O. Door deze benoeming is nu ook de mogelijkheid 'opengesteld om in Den Haag aan ge noemd seminarium te studeeren. Vereen van G h r. Onder- w ij z e r s. De jaarlijksche algemeene ver gadering van de Vereen, van Chr. onder wijzers zal Dinsdag 11 en Woensdag 12 Juni a.s. te Leeuwarden worden gehou den onder leiding van den heer J. Hobma van Utrecht. Aan de algemeene vergadering zal een tentoonstelling van leermiddelen worden verbonden. Als referenten zullen optreden de hee- ren Dr J. Bredeveld van Leiden, onder werp!: „Ons Christelijk beginsel en de schoolvorm" en Oud-Min. Dr J. Donner van den Haag, lid van den Hoogen Raad, die refereeren zal over: „Tuchtrecht". DE STERFTE IN 1933. Het Centraal Bureau voor de 'Statistiek gaf den jaargang 1933 der publicatie van de sterfte naar den leeftijd en de oor zaken van den dood in het licht. Aan de inleiding waarin de voornaam ste verschijnselen der sterfte in beschou wing zijn genomen, wordt het navolgende ontleend. De sterfte beweegt zich in dalende richting. Van 26.56 per 1000 inwoners in de jaren 1840/49 daalde het sterfte cijfer tot 8.75 in 1933laatstgenoemd cijfer is het laagste dat ooit werd bereikt. Tegenover het zeer gunstige cijfer van 1932 (8.99 per 1000 inwoners) blijkt, dat van 1933 nog met 0.24 per 1000 inwoners te zijn gedaald. Aan deze daling namen niet alle provinciën deel. De provinciën Noord-Holland, Overijssel, Groningen en Drenthe wijzen, zij het niet in 'hooge mate op stijging. De voornaamste factor van de daling der sterfte is de daling der sterfte van de kinderen beneden het jaar. Bedroeg de sterfte der heneden-éénjari gen gemiddeld in 18951904 berekend op de aanwezige 'kinderen volgens de volks telling van 1899 van dien leeftijd 165.45 per 1000, het gemiddelde sterftecijfer der henedon-éénjarigen voor 19281933, be rekend op de volkstelling van 1930, was 41.30. Voor de 14-jarigen waren de cijfers resp. 18.42 en 5.15. 'Bij de overige 'leeftijdsrubrieken is van een dergelijke enorme daling geen sprake. De sterfte der kinderen beneden het jaar per 100 levend geborenen geeft voor 1933 een cijfer van 4.39. In de periode 1880 1889 was het cijfer der zuigelingensterfte berekend op de levend aangegevenen 18.28. De belangrijke daling der zuigelin gensterfte spreekt zich ook in deze cijfers uit. Beschouwt men de sterfte naar de on derscheidene doodsoorzaken, dan ziet men dat de sterfte aan kanker en ziekten van het hart ieder voor zich 1/7 van het totaal aantal sterfgevallen in 1933 veroorzaken. Per 10.000 der gemiddelde bevolking werd in 1933 een cijfer van 12.45 voor de sterfte aan kanker berekend. Aan ziekten van het hart stierven in 1933 1267 personen der 10.000 der ge middelde bevolking; voor de mannen was het cijfer 11.96, voor de vrouwen 13.37. Er stierven aan deze ziekten in 1933 der halve meer vrouwen dan mannen. De sterfte aan tuberculose eisohte in 1933 de helft minder slachtoffers dan de sterfte aan kanker. Per 10.000 der gemiddelde bevolking stierven aan tuberculose (alle vormen) 5.98; voor de mannen was 'het cijfer 5.79, voor de vrouwen 6.18. De vrouwensterfte overtreft ook bier de mannensterfte. De sterfte aan tuberculose der ademhalings organen en der bronchiaalklieren was ruim 2/3 van de totale sterfte aan tuber culose. Ouderdom eischte als doodsoorzaak re latief meer vTouwen dan mannen, hetgeen samenhangt met de doorloopend geringere sterfte der vrouw in de jongere leeftijden. In 1933 stierven aan ouderdom 5.22 per 10.000 mannen en 6.59 per 10.000 vrou wen, terwijl in totaal 5.91 personen per 10.000 der gemiddelde bevolking stierven. 'n Geweldadigen dood »ti«rvwi in 1938 2345 personen, d.i. berekend per 10.000 der gemiddelde bevolking 2.85, voor de mannen was het cijfer 4.11, voor de vrou wen 1.60. Verdrinking en verkeersonge vallen eiechten de meeste slachtoffers. Onder de verkeersongevallen werd door automobielen en motorrijuigen bet grootst aantal slachtoffers veroorzaakt. Er werden in 1933 668 zelfmoorden ge pleegd, 477 door mannen 191 door vrou wen. Onder de besmettelijke ziekten, die in 1933 over het algemeen geen groot aantal sterfgevallen veroorzaakten, neemt influ enza de voornaamste plaats in, het cijfeT voor 1933 voot influenza was 2.12 per 10.000 der gemiddelde bevolking. De doodgeboorte is de laatste jaren zeer constant. Op 1000 geborenen komen in 1933 ongeveer 25 doodgeborenen. Het aantal zonder geneeskundige be handeling overledenen neemt geleidelijk af onder de jongste leeftijden komt de grootste sterfte zonder geneeskundige be handeling voor. Moord te Zoeterwoude. Het rustige Zoeterwoude is Zondagavond in beroering gebracht door een moord. Het slachtoffer, de ongeveer 25-jarige los-werkman uit Leiden, van Polanen, werd door een broer van het meisje v. Klaveren, met wie hij sedert eenigen tijd tegen den wil van haar familie omgang had, op beestachtige wijze in den gang der woning van de familie v. K. door een twaalftal messteken zóó ernstig gewond, dat hij tijdens het transport naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden aan de ge volgen is overleden. Te ongeveer negen uur vervoegde v. P. zich aan de woning van zijn meisje, dat hij te Leiden, waar zij als dienstbode in betrekking is, had leeren kennen, Zijn kloppen, aan de deur werd eerst niet be antwoord. Van P., die wist, dat de familie thuis was, bleef in de nabijheid van de woning en probeerde nog eenige malen toegang tot het huis te krijgen. Inmiddels had de familie v. K. van zich laten hoe ren en nadat over en weer scheldwoorden waren gewisseld, werd v. P. toegelaten. In den gang van de woning werd hij evenwel door den 23-jarigen broer van zijn meisje verrast. Deze man had zich, gewapend met een slagersmes achter de deur opgesteld en toen v. P. binnenkwam, werd hij overvallen. Door een groot aantal messteken werd hij onschadelijk gemaakt. Hevig bloedend zeeg de Lei'denaar ineen. D'r de Bruyn gelastte overbrenging naar het ziekenhuis te Leiden, doch onderweg stierf de man aan de bekomen wonden. Van K. Jr. en zijn vader, een 52-jarige los-werkman, zijn door de politie gear resteerd en naar Leiden op transport ge steld. Inbraak te Vel sen. Vrijdag nacht is ingebroken in het kantoorge bouw van het gemeentelijke gasbedrijf van Velsen te IJmuiden. Door het in drukken van een ruit op de bovenverdie ping is men binnengekomen. De verschil lende lokalen zijn doorzocht en in het kantoor van den hoofdboekhouder werd de houten deur voor de kluis geforceerd. Aan de kluis zelf is de inbreker niet be gonnen. Het eenige wat meegenomen is, is een sigaar uit een lade. Op een bord was geschreven: Auf Wiedersehen. Een knoeiende coöperatie? De coöp. handelsvereeniging van den Noord-Brabantschen Christ. Boerenbond te Veghel is geschorst als georganiseerde der Ned. Akkerbouwcentrale. De aanlei ding is overtreding van de voorschriften van de regeling inzake den roggesteun. Na verlaging van de uitkeering heeft ge noemde instelling rogge, die na het van kracht worden van de verlaging der uit- keeringen was aangediend, opgegeven als reeds in haar bezit te zijn geweest vóór de verlagingen ingingen. Sneeuwballen gooien. Een ernstig ongeval is Zondagmiddag ge schied te Amsterdam. De negenjarige H. Brand was daar aan het sneeuwballen gooien, waarvoor hij een paar meisjes tot slachtoffer had gekozen. Een der meisjes dreigde hem, dat zij hem een draai om zijn ooren zou geven en liep even later, om de daad bij het woord te voegen, op hem toe. De jongen zette het op een loopen, zonder te letten op een snel na derende auto, waardoor hij gegrepen en tegen den grond gesmakt werd. Hevig bloedend uit enkele wonden aan het hoofd en een zware hersenschudding is de knaap in zorgwekkenden toestand naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. Bloedig drama in Brussel. Te Molenbeek St. Jean onder Brussel, is gistermorgen de drukker A. Melsen door een broer van de eerste vrouw van M. met revolverschoten gedood. Ook de zoon van M., Oscar M., werd doodelijk ge troffen. Gistermorgen was de heer M. met zijn zoon uit het eerste huwelijk op zijn bu reau aanwezig, toen de broer van zijn eerste vrouw, zekere van H., oud 30 jaar, binnenkwam. Deze man is in den laat- sten tijd voor zichzelf begonnen. Tijdens de discussie die volgde trok v. H. twee revolvers, waarmede hij op A. en Oscar M. schoot De vader was op slag dood, de zoon kon zich nog tot de deurpost staande houden, doch zeeg toen ineen. De dader van dezen dubbelen aanslag heeft zich daarna zelf van het leven be roofd. Tijdens de woordenwisseling be vond zich het 7-jarige dochtertje van den heer M. uit diens tweede huwelijk in het kantoor. Zij heeft dit afschuwelijke dra ma geheel bijgewoond. Zij zelf is onge deerd gebleven. Prov. Comité voor Warklooxiiuorg. Onder voorzitterschap van ds M, Bons te Colijmspl&at vergaderde heden te Goes het Prov. Comité van de Centrale voor Werkloozenzorg. De voorzitter opende de vergadering met gebed en sprak de hoop uit, dat het werk onder de werkloozen ook in 1935 weer gezegend moge worden. Daarna ver welkomde hij de nieuwe leden ds Bar- nouw te Zierikzee en de heer Flipse uit Middelburg. De secretaris, de heer J. Lorier te Mid delburg, gaf vervolgens een overzicht over het sedert 1 October verrichte werk. Op 19 Oct. is te Middelburg een kunstavond gehouden, waarvan de opbrengst ten bate van het oamité was. Op 23 Oct. hield de heer Schipper uit Utrecht, secretaris der Centrale, een belangrijke lezing. Waar het noodzakelijk bleek op ver schillende plaatsen het werk onder de werkloozen aan te vatten, is contact ge zocht met personen uit diverse gemeen ten, soms met en soms zonder gunstig resultaat. De film „De negerhut van Oom Tam" is dezer dagen in acht gemeenten voor de werkloozen vertoond. Nog vijf plaatsen staan op het programma, terwijl nog verschillende aanvragen hiervoor zijn binnengekomen. Aan verschillende gemeentebesturen is hulp verleend bij het opmaken van een begrooting voor het werk onder de werk loozen. Met Ged. Staten is contact ge zocht over het uitvoeren van werken door jeugdige werkloozen. Nieuwe comité's zijn opgericht te Arne- muiden en Wemeldinge, terwijl met en kele andere plaatsen nog wordt gecorres pondeerd. Uit sommige gemeenten vroeg men inlichtingen, doch liet men verder niets van zich hooren. De cursussen zijn in vele gemeenten in vollen gang, terwijl verschillende ontspanningslokalen zijn geopend. De voorzitter dankt den secretaris voor het vele werk, voor het comité ver richt. Uit de hierop gevolgde bespreking blijkt, dat er in 22 gemeenten een plaatse lijk comité bestaat, aangesloten bij het Prov. Comité. Bovendien wordt nog in andere gemeenten door zelfstandige (ge mengde) comité's aan de werkloozenzorg gedaan. Helaas zijn er nog gemeenten, waar een groot aantal werkloozen wordt gevonden en toch niets aan ontwikkeling en ont spanning van deze menschen wordt ge daan. In enkele gemeenten is de animo voor de ontwikkeling aan het verminderen, omdat de werkloosheid zoo lang duurt, maar in andere gemeenten is, vooral vooi de vakcursussen, de belangstelling ver blijdend. Het bezoek aai. de ontspan ningslokalen is vrijlwel 'overal druk. In de plaats van Ds A.' Scheele te Ka- pelle, die bedankte, wordt" tot lid van het Prov. Comité benoemd Ds A. M. Fransen te Biezelinge, terwijl 't comité wordt uit gebreid met Mr J. D. Koster, burgemees ter van Kortgene. Betreffende de werkkampen in 1935 wordt besloten dezen zomer vier kampen te organiseeren en wel te Bergen op Zoom, waar bij de jeugdherberg aldaar enkele werken geschikt zijn bevonden om door jeugdige werkloozen te worden uit gevoerd. Twee kampen zullen in Mei en twee in September worden gehouden. Elk kamp zal 10 dagen duren. De dagindee- ling zal weer zijn: 's morgen werken, des middags excursies en 's avonds behan deling en bespreking van onderwerpen. Op de begrooting hiervoor is nog een bedrag van f 600 te dekken, maar ver trouwd wordt, gezien het groote belang van deze kampen voor onze Zeeuwsche jeugdige werkloozen, dat Zeeland voor dit bedrag wel zal zorgen. Bij de rondvraag wordt nog gesproken over de lectuur in de ontspanningslokalen en over enkele plaatselijke aangelegen heden. Ds Gazemier van Terneuzen sluit hier na met dankgebed. MET INGANG VAN 1 FEBRUARI WORDT HET BIJKANTOOR VAN „DE ZEEUW" TE MIDDELBURG VER PLAATST NAAR Fa. BOEKHANDEL J. J. FAN0Y, LANGE BURG B 16. Gift van Haagsche scholieren. DEN HAAG. Namens de leerlingen van hooigere, openbare en bijzondere inrich tingen van middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs is het Haagsche Crisis Comité een bedrag toegezonden van 565.54 gulden, dn bet 'geheel droegen genoemde leerlingen reeds 7046.77 gulden bij. DEN HAAG. De Hooge Raa)d wees he den arrest in de zaak van G. H. v. d. S. te Haarlem, die zich wegens het telon van bloembollen zonder vergunning te verantwoorden heeft gehad. V. d. S. be weerde, dat hij geen vergunning noodig 'had, omdat hij geen bollen maar bloe- menteler is. De Rechtbank te Haarlem heeft hem ontslagen van rechtsvervolging, doch niet op prindpieele gronden. Hij teekende daarom cassatie aan, omdat 'hij een uitspraak wensoht over de vraag, of een bloementeler ook kan vallen onder het o'oecmbollensaneeringsplan. De Hooge Raad beeft heden op grond, dat het vonnis niet behoorlijk swrt redens» is omkleed, dit vernietigd en de zaak ver wezen naar het Gerechtshof te Amster dam. DEIN HAAG. H. M. de Koningin aal zioh a.a. Donderdag bij de begrafenis van haar Kamerheer i. b. d„ Mr M. P. D. baron van Harinxma toe Sloten te Beet- aterawaag doen vertegenwoordigen door den Kamerheer i. b. d. Mr S. B. W. Graaf van Limburg Stirum. Doodelijk ongeval. HAARLEM. Op den nieuwen provin cialen weg Haarlem—Hoofddorp kwam hedenmorgen de 50-jarige groentehande laar J. T. per fiets uit een zijweg en stak den weg over. Een automobilist uit Rotterdam afkomstig, is vermoedelijk door de zon verblind geweest, met het noodlottig gevolg, dat de anto T. aan reed, waardoor deze op slag werd ge dood. Het slachtoffer was vader van 10 kinderen. Inbrekers slaan hun slag, ENSCHEDE. Alhier 'hebben inbrekers hun slag geslagen in de magazijnen van de semi-jgemeentelijke instelling „Winter hulp", welke instelling de werkloozen te gen wekelijksche afbetaling, kleeding, schoeisel, enz. verstrekt. Uit de maga zijnen, welke in een leegstaande openbare school zijn ondergebracht, is een zeer groote partij schoenen, manufacturen en confectiegoederen gestolen. De waarde van het gestolene, welke zeer aanzienlijk is, kon nog niet worden nagegaan. Van die daders ontbreekt tot dusver elk spoor. Duinafbrokkeling. HOLLUM. Tengevolge van de N.-W. storm dier laatste dagen en de daarmede gepaard gaande hooge watervloeden, is de duinafbrokkeling op Westelijk Ame land van 'dien aard, dat het badpaviljoen van den heer Lubbing gevaar loopt door de zee te wordien verzwolgen. De duinenrij tusschen paviljoen en strand is nog slechts 7 meter, en aanhoudend brokkelt deze nog af. Wil men nog iets redden, dan zal ten spoedigste tot afbraak moeten worden overgegaan daar een groote wa tervloed de duinenrij zoodanig kan doen afnemen, dat het gebouw ondermijnd wordt en 'in zee verzinkt. Auto in brand. ROSMALEN. De vrachtauto van den heer Lauwers uit Uden, bestuurd door den 'heer Verhalle, waarin tevens waren gezeten de gebroeders Heyman, geraaakte op den weg tusschen St Oe den rode en Son plotseling in brand. De inzittenden be merkten eerst niets, maar plotseling hoor den zij een hevige knal. Zij' openden het portier en zagen, dat bet onderste gedeel te van de auto in brand stond. Zij spron gen ijlings uit de in volle vaart rijdende auto. Wonder boven wonder bekwam nie mand eenig letsel. De auto reed nog een honderd meter door, doch sloeg daarna over den kop. De wagen brandde geheel uit. Ongeval op een stoomschip. LISSABON. In de haven alhier is 'bin- nengeloopen het Ned. stoomschip „Mars" van de K. N. S. M. op weg van Valencia naar Rotterdam, aan boord waarvan zich een ernstig ongeluk 'heeft voorgedaan. Een matroos, Engels, wonende te Ame land, is tengevolge van een stortvloed tegen een kraan geslingerd en zwaar ge wond. Het slachtoffer is naar een zieken huis te Lissabon overgebracht. Groote brand. WILNA. Een groote brand die 10 uur duurde heeft te Wilna de pelsfabriek Beal geheel vernield. De geheele inventaris waaronder 17 machines, een voorraad van 15.000 schapenvellen en andere ma terialen werden een prooi der vlammen. De schade wordt geraamd op ongeveer 150.000 zloty. Nieuwe stakingen te New-York. NEW-YORK. Ongeveer 35.000 vracht- lieden, vrachtrijders en vrachtauto-chauf feurs hebben besloten heden een protest staking van een dag af te kondigen in de haven van New-York als protest tegen de tewerkstelling van niet georganiseerde havenarbeiders. Men vreest, dat de staking een fel ka rakter zal aannemen en langer dan een dag zal duren waardoor 30.000 in de ha ven werkende arbeiders het werk zullen moeten neerleggen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers lieden 173 1731/* 30 30 226 226 88» 881/» 31» 31» lOOVs 991/» 147 146 137Vi 136 34 34» 101 1016/e 101» 101» 23» 23'/u 6» 6"/i. 19» 13«/m 4» 4» Er loopen aangaande de 4 pet. obliga ties Kon. Olie allerlei geruchten. Sommi gen zijn van meening, dat de houders zul len worden tegemoet gekomen door de maatschappij, anderen beweren, dat op dracht is gegeven te trachten een middel tot cassatie te vinden. Hoe het ook zij, de «temming voor deze obligaties was H. V. A. Ned. Hand. Mij. Philipslampen Unilever A. K. U. Amsterdam Rubber Kon. Olie Deli Mij. Scheepvaart Unie 4 pet. Nederland 1934 4 pet. Ned.-Indië 1934 U.S. Steel Anaconda Copper Beth. Steel Shell Union aeer vaat en de koers kon gemakkelijk op 69 pot. gehandhaafd blijven. Ondank» de mooie afdoeningen viel de suikermarkt, evenals trouwens de anders afdeelingen, tegen. Wisselkoersen. Amsterdam, 28 Jan., 2.80 n. Londen 7.27»—7.281/». Berlijn 59.3^-69.36. Parijs 9.72—9.77. Brussel 34.46—34,50. New-York 1.491/.—1.50». De Robaver. In haar jaarverslag deelt de directie der Rotterdamsche Bank-Vereeniging mede. dat over 1934 een zeer bevredigend resultaat is verkregen. Voorgesteld wordt over te gaan tot af lossing van de nog uitstaande f 10 mil- lioen amortisatiebewijzen en daartoe f f 3.5 millioen aan de winst en f 6.5 mil- lioen aan de reserve te onttrekken. Een onveranderd dividend van 3 pot. wordt uitgekeerd. Rilland Bath. Zaterdag werd door dhr P. Windhorst alhier aanbesteed het bou wen van een woonhuis voor rekening van dhr P. Bruynzeel alhier. Ingeschreven werd door de heeren: J. v. d. Sande, alhier f4995; J. van Gorp, Wemeldinge f 4949; J. Nieuwenhuyse te Rilland f 4850; Th. van Dfiprn, Krabben- dijke f 4686; L. Molhoek, Krabbendijke f 4475; J. Benou, Krabbendijke f 4224. De gunning werd aangehouden. Kortgene. Zaterdagmiddag werd ten overstaan van notaris J. K. C. Matthijs voor de erven van wijlen Mej. de Wed. M. Schippers-Soetera verkocht: a. Vijf arbeiderswoningen met erven, gelegen aan de Kaaivate, groot 80, 56, 55, 57 en 66 c.A. Kooper dhr H. Pouwer voor f 3155 en f 29 premie. b. Een garage, gelegen aan den Achter weg, groot 49 c.A. Kooper dhr P. C. Schippers voor f 705 en f 7 premie. c. Een dubbele arbeiderswoning met erf gelegen aan den Achterweg, groot 89 c.A. Kooper dhr H. de Looff voor f 505. MIDDELBURG. Overleden: G. Gerrin- ga, 67 j., geh. met L. Frangoois. GOES. Geboren: Jobina Jannetje, d. v. Michiel van Hese en Adriana Johanna Snoep. Overleden Hendrik Willem van den Berg, 71 j., echtgenoot van Geertruida Maria van der Weel. WISSENKERKE. Geboren: 23. Adri- aan, z. van Adriaan Filiua en Martin» Wolse. Ondertrouwd: 19. Cornelia de Bruine, 22 j. jim. en Cornelia Hage, 18 j. jd. té Golijnsplaat. Overleden 23. Maria Flipse, 87 j. wed. van Willem Oele. GOFS. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veiling van 28 Jan. 1935. Spruiten 9—13, id. He soort 67, Wit lof 69, Kroten 2.503, Koolrapen 1.50, Uien 2.50, Aardappelen drielingen 2.20, alles per 100 Kg.; Groene Savoekool 2.20 —4.10, Boerenkool 1.90, Breedblad An dijvie 2.10, Selderijknollen 1.40, alles per 100 stuks. Rotterdam, 28 Jan. Veemarkt. Aanvoer: vette runderen 508, vette kalveren 288, schapen en lam meren 769, varkens 648, nuchtere kalve ren 11. Prijzen per K.G.: vette koeien 5658, 4852, 3238, vette ossen 4852, 44 46, 38—40, vette kalveren 7580, 6065, 4550, varkens (lev. gew.) 35, 34, 33; schapen 37, 33, 30, lammeren 39, 34, 30, schapen per stuk f 16, f 12, f 8, lammeren per stuk f 11, f 9, f 7. Koeien en ossen aanvoer iets korter, handel kalm, prijshoudend. Een prima koe nog tot 60 en een prima os tot 58 oent. Vette kalveren ruimer aangevoerd, han del flauw, prijzen onveranderd. Prima kalf tot 90 ct. Schapen en lammeren ruimer aange voerd, handel lui, prijzen als vorige week. Varkens iets korter aanvoer, willige han del, iets stijvere prijzen. Enkele partijlen schapen voor export verkocht. Graanmarkt. Gerst chevallier 6 6.50, haver 6.406.70, kleine groene erwten 910.40, schokkers 10.5012.40, bruine boonen 11.5012.40 gld. alles p. 100 k.g. Peulvruchten op aan te wijzen losplaats te leveren. La plata mais f 101 per last. Zaden: Lijnzaad wit bloei zaai 10 12, id. voer 6—7, id. blauw bloei zaai 10 12, blauw maanzaad 13, kanariezaad 17 gulden. VU as: 8650 k.g. blauw 57,570, 9800 k.g. Holl. geel 60—05, 3000 k.g. Gro- ningsch 57,560, 1500 k.g. Dauw root 55—58 ct. Aanvoer ruimer, grootendeels verkocht. Handel matig tegen oude prijizen. Op het land is weinig handel geweest. Aardappelen. Brielsche eigenhei mers 2.50—3.20, Frieeche ideun 2.808, Zeeuwsche idem 2.402.70, Blauwe idem 2.50—2.80, Drielingen eigenh. 1.90—2.20, Drielingen bonte en blauwe 2.302.40, Zeeuwsche bonte en blauwe 3.20S.50, Biavo 2.80—3.20,Red Star 2.70—3, alles p. H.L.. zandaardappelen 6—7 et. p. Kg. Aanvoer redelijk, vraag kalm. iblr

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3