Vicks Hoestbonbons Uit de Provincie. slechts 55c.p.doas/e\ fVapoRue Kerknieuws. Onderwijs. ook met aucea hiertegen te kunnen optre den verzoekt de districta-commandant aan de betrokken burgemeesters er de aan dacht van de ingezetenen op te vestigen, dat aangifte van diefstal, inbraak enz. zoo spoedig mogelijk bij de politie wordt ge daan. Groote zorgen in de binnenvaart. Het lid der Tweede Kamer, de heer Vervoorn heeft den Minister van Econo mische Zaken gevraagd: Is het den Minister bekend, dat de toe standen in de Binnenscheepvaart, in de laatste weken voortdurend slechter zijn geworden en vele schippers gedwongen stil liggen en geen vracht kunnen bekomen? Is de Minister niet van meening, dat deze schippers op de één of andere wijze moeten worden geholpen, opdat zij zich het allernoodigste kunnen aanschaffen? Weet de Minister, dat onder de schip pers groote ontevredenheid bestaat over de toepassing der wet op de evenredige vrachtverdeeling, welke tengevolge van de vele uitzonderingen en de middelen, die worden gebruikt om deze wet te ontdui ken, geen voldoende hulp aan de binnen schippers kan bieden? Acht de Minister het toelaatbaar, dat de beurtvaart zich gaat toeleggen op het ver voer van massa-goederen, welke voorheen steeds door de schippers werden vervoerd? Weet de Minister, dat de schippers groote schade lijden tengevolge van het feit, dat het vletten in de havengebieden der groote steden niet onder de evenredige vrachtverdeeling valt? Wil de Minister bevorderen, dat de uitzonderingen, welke thans op de ver plichte vrachtverdeeling bestaan, worden ingetrokken, of indien dat niet mogelijk is, andere maatregelen worden genomen om hulp aan de kleine schippers te ver schaffen? De steunultkeering aan den tuinbouw. Naar men verneemt zal in den loop van de volgende week opnieuw een uit- keering plaats vinden van de tuinbouw- eteungelden, over 1934. Dit is dan de derde uitkeering die wordt gedaan uit het fonds. Schundlectuur bij den spoorwegboek- handel. Naar men verneemt heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen verboden, dat zedekwetsende buitenlandsche geïllus treerde bladen openbaar aan den sta- tionsboekhandel worden opgehangen. Ook langs de treinen zal dergelijke lec tuur niet meer te verkrijgen zijn daar den Ako's dit niet meer in handen mag wor den gegeven. Het Nederl. Roode Kruis. Het Nederlandsche Roode Kruis zal voor het eerst zijn algemeene vergadering in Utrecht houden en tevens zal het de eerste bijeenkomst zijn, welke onder lei ding van H.K.H. Prinses Juliana wordt gehouden. Deze vergadering zal einde April of begin Mei daar ter stede plaats vinden. Er zal dien dag een ontvangst door hot gemeentebestuur worden georganiseerd. Verder vermeldt het programma een be zoek aan het vliegkamp en een demon stratie van den Utrechtsche Catastrophe Hulpdienst der Ned. Spoorwegen, waar bij een treinramp gefingeerd zal worden. Aan deze demonstratie zullen deelnemen da rijksklinieken, de brandweer, de poli tie, de gemeentelijke geneeskundige dienst en de transportcolonne van het Ned. Roode Kruis. Bakfietsen op rijwegen. Naar men verneemt is bij het Departe ment van Waterstaat een wijziging van de Motor- en Rijwielwet in overweging. Deze wijziging zou voorzien in een betere beveiliging van bakfietsen op de rijwegen. Utrechtsche spoorwegplannen. Naar de „Volkscrt." verneemt is in de ministerieele commissie van het Werk fonds overeenstemming bereikt over de uitvoering der Utrechtsche spoorweg plannen. Het geldt hier een werk van 7Va mil- lioen, waaraan drie jaar arbeid is. De Prov. Statenverkiezing vervroegd. Ged. Staten van Zeeland hebben de aanvankelijk door hun college op Woensdag 24 April a.s. bepaalde stemming voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten nader bepaald op Woensdag 17 April a.s. Verkiezing Provinciale Staten. De lijst van candidaten voor de verkie zing van leden voor de Provinciale Sta ten der Chr. Hist. Unie in Zeeland is als volgt samengesteld: 1. A. D. F. van der Wart, Goes (aftr.); 2. W. de Ridder, Vlissingen (aftr.); 3. Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Middelburg; 4. A. de Feijter, Zaamslag (aftr.); 5. M. M. Schippers, Kamperland, Wissekerke (aftr.); 6. G. van Duin, Zierikzee (aftr.); 7. C. Philipse, 's-Heer Arendskerke; 8. M de Looze, Kapelle; 9. P. Janse Azn, Big- gekerke; 10. S. A. N. van Oeveren, Wol- faartsdijk; 11. M. Krijger, Bruinisse; 12. H. G, J. Gunning, Ierseke; 13. M. van Strien, N- en St Joosland; 14. M. den Boer, Haamstede; 15. C. A. Kaan, Ter- neuzen; 19. J. F. Vermeulen, Middelburg; 17. L. Kristelijn, Eikerzee; 18. F. J. Caa- tel, Veere; 19. G. Kamermans, Vlissingen; 20, G. Kousemaker, Kloetinge. Allo ruiten ingegooid. Te Zaamslag staat reeds eenigen tijd de openbare lagere school in de wijk Othene gesloten wegens opheffing. Van de~e gelegenheid ie door de jeugd van dit Ingezonden Hededeellng. alles, wat v verwacht van een hoe stbonoon medicinaal toebereid met bestanddeelen van e J|£|fC buurtschap gebruik gemaakt om alle rui ten van 't leegstaande gebouw in te wer pen met steenen. Door de politie werd een streng onderzoek ingesteld naar de da ders, met gevolg, dat men thans de kinde ren op het spoor is, die de ruiten vernield hebben. Het gemeentebestuur zal trachten de kosten te doen betalen door de ouders. Zaterdag is de tot tweede luitenant bevorderde vaandrig G. Siabbekoorn van de vestingartillerie te Vlissingen beëedigd. waarna de troep voor hem heeft gedefi leerd. Middelburg. Driestedenwed- s t r ij d. Zaterdag had. in het Schutters hof te Middelburg voor de tweede maal de driestedenwedstrijd plaats tusschen Mid delburg, Goes en Vlissingen. Des middags heeft hij ontstentenis van dhr Krijger, voorzitter van Wilhelmina, dhr P. C. de Hamer, voorzitter van Achilles, allen welkom geheeten, in de eerste plaats den algemeenen leider, dhr J. H. Koers en de juryleden. Spr. herinnerde er aan, dat verleden week op initiatief van Wilhelmina de eerste wedstrijd plaats vond, die Middel burg won, waardoor de tweede wedstrijd ook te Middelburg moest plaats hebben. Des middags hebben de zes turnsters en zes turners van iedere stad, dus totaal 18 en 18 eerst getoond, wat zij aan vrije oefeningen kunnen brengen, daarna kwam het paard aan de beurt, terwijl voor het werk aan de ringen naar het gymnastiek lokaal van de Chr. Kweekschol werd ge trokken omdat deze oefeningen in het Schuttershof niet konden worden gedaan. Des middags bepaalde de belangstelling zich voornamelijk tot personen uit de kringen van turnvereenigingen. Des avonds, toen om 8 uur de wedstrij den zouden worden vervolgd, was de groo te zaal geheel met belangstellenden ge vuld, o.w. wij opmerkten den burgemees ter van Middelburg, dhr M. Feinhout met zijn echtgenoote en dochter, dhr W. de Graaf, tweede voorzitter van het K. N. G. V. en verschillende andere vooraan staande personen op dit gebied. Thans was het dhr J. J. Th. Bakker uit Bergen op Zoom, voorzitter van den Zeeuwsch-Brabantschen Turnkring, die sprak. Hierna las dhr J. A. Bal, voorzitter der telcommissie, de uitslagen van den middag voor en bleek dat de stand op dat oogenblik was: Middelburg 417K, Goes 4281/* en Vlissingen 473 punten. De vaandeldraagsters van „Lichaams ontwikkeling" bracht daarna met het zware vaandel op keurige wijze den vaan- delgroet. De aanwezigen konden vervolgens pro- fiteeren van de herhaling van het optre den van de beste krachten van iedere plaats met hun vrije oefeningen. Vervolgens kon met den wedstrijd aan gevangen worden. Het liep reeds tegen middernacht, toen dhr De Graaf op het tooneel kwam om den uitslag mee te deelen. Deze luidde als volgt: Dames: Middelburg 387 M punt, Goes 388 M punt en Vlissingen 420 punten. Van de dames had Mej. N. Peeman uit Vlis singen de hoogste puntenserie, n.l. 97 X. Heeren: Middelburg 383 Goes 394 en Vlissingen 363 punten. Hier was dhr J. de Keijzer uit Goes met 89 M p. het hoogste. De totaaluitslag luidde dus: Middelburg 771K, Goes 782 Yt en Vlissingen 783 p. Onder luide toejuichingen reikte dhr De Graaf aan den leider van Vlissingen, dhr J. de Ridder, den zilveren wisselbeker over. Volgend jaar zal de wedstrijd te Vlissingen moeten plaats hebben. De burgemeester kwam dhr de Ridder nog complimenteeren en hiermede 'be hoorde deze wedstrijd tot het verleden. Een bal besloot de bijeenkomst. Vlissingen. Zondag ontstond ruzie bij het kaartspel in een café. De vrouw van den caféhouder, die tusschenbeide wilde komen kreeg een duw en kwam te val len, waarbij zij een been brak. Goes. Vrijdagavond vergaderde de Han ze. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat het nadeelig saldo van het vorig jaar veranderd is in een goed slot van f 135. De Goesche beurs had de vereeniging een voordeeltje van ongeveer f 50 gebracht. De secretaris, dhr M. Burgs, gaf een toelichting op een door hem bedachte nieuwe attractie voor dit jaar. Deze zou dan moeten bestaan uit een in September te houden groote propaganda-optocht. Uit de verschillende deelen zou moeten blijken het groote voordeel dat de geheele samen leving heeft van den middenstand; direct daarop zou dan in beeld gebracht worden wie de vijanden van den middenstand zijn. Het rondtrekken van den stoet zou dan gevolgd worden door een winkelweek of beurs. De vergadering betuigde haar instem ming met het plan. Overleg zal gepleegd worden met Handelsbelangen. Heinkenszand. Overgeplaatst van Koe wacht naar Heinkenszand met ingang van 15 Februari a.s. dhr A. Geelhoed, kommies aldaar. Borssele. Zaterdagmiddag vergaderden de aandeelhouders der weegbruggen (Ha ven). Uit de rekening en verantwoording bleek, dat de inkomsten bedroegen f 1U43.42, uitgaven f 672.71, goed slot f370.71; afgelost f250. In kas blijft f 120.71. De aftredende bestuursleden G. Rot tier en B. A. Quist werden herbenoemd. Het weegloon werd aldus vastgesteld: aandeelhouders 10 ct. en niet-aandeel- houders 15 ct. per 1000 K.G. De weger W. Wagenaar werd wederom op de oude voorwaarden herbenoemd. Besloten werd nog, dat de aandeelen, in portefeuille aanwezig, te koop zullen worden aange boden. Wemeldinge. Zaterdag vergaderde de Raad voltallig. De voorzitter spreekt een Nieuwjaarsrede uit, die door weth. Adr Dominicus wordt beantwoord. Mededee- ling wordt gedaan onder meer van een schrijven van de N. V. Autobusdienst- onderneming, waarbij zij bericht het door den Raad vastgestelde subsidie ad f 150 onder de gestelde voorwaarden niet te kunnen aanvaarden. Van het Burg. Arm bestuur is een schrijven ingekomen, waar bij wordt medegedeeld, dhr Joh. Pol derman is benoemd tot voorzitter van dat bestuur. De vergoeding voor de Vereen, voor Chr. Volksonderwijs over 1935 wordt bepaald op f 1294,15, naar een vergoe ding van f 7.15 per leerling. Op een daar toe strekkend verzoek van het bestuur dier vereeniging wordt voor het jaar 1935 een voorschot verleend van f 1086,80. Tot leden der stembureaux voor het volgend vierjarig tijdvak, ingaande 1 Apr 1935, worden de beide wethouders be noemd. Voorts stellen B. en W. voor een ore- diet van f 150 te verleenen voor het orga- niseeren van een ontwikkelings- en ont spanningscursus voor jeugdige werkloo- zen. De voorzitter licht dit voorstel uitvoerig toe en deelt mede, dat, hoewel spr., gezien de ervaringen met andere cursussen, niet bijzonder veel verwachting heeft van dit plan, B. en W. toch willen trachten den jeugdigen werkloozen iets te geven, waarnaar volgens de meening der vak bonden en blijkens een hier gehouden vergadering, thans hun belangstelling naar uitgaat. Op 'n vraag van dhr Wabeke, antwoordt de voorzitter, dat hier nog geen dekkings- post tegenover is gesteld. Dhr Wabeke deelt mede, dat het hem twijfelachtig voorkomt, of hier toe moet worden be sloten. Spr. meent, dat zulks zal geschie den ten koste van den steun aan de werk loozen, terwijl Spr. van het slagen van dit plan volstrekt geen verwachting heeft. Spr. beroept zich op andere cursussen, die, hoewel aanvankelijk goed begonnen, tenslotte de noodige belangstelling mis ten. Dhr A. Dominicus zegt, dat reeds iets is bereikt, wanneer slechts twee jongens hiermede iets vooruit zijn geholpen. Dhr J. A. Dominicus zegt, dat een uitdrukking van dhr Wabeke, als zoudgn B. en W. f 150 willen missen rectificatie behoeft. Spr. zegt, dat B. en W. dit bedrag niet willen missen zonder daarvoor iets te wil len hebben in den vorm van een cursus, als hier bedoeld. B. en W. hebben gemeend aan den op hun college geoefenden drang te moeten toegeven door een klein bedrag daarvoor aan te vragen. Dhr Lindenbergh zegt, dat in de dis cussie zaken worden gelascht, die daaruit gevoeglijk hadden kunnen w.orden achter wege gelaten. Spr. zegt, dat de cursussen, welke hier zijn gehouden, injlen loop der jaren, niet hebben nagelaten bij te dragen in de algemeene ontwikkeling der cursis ten. Een aanval op het succes van vorige cursussen acht spr. geheel misplaatst. Spr verklaart zich voor het verleenen van een crediet. Dhr Cysouw meent eveneens, dat het voorstel van B. en W. steun behoeft, ge zien zijn persoonlijke ervaringen met per soneel dat ongeschoold, dan wel geschoold was. Dhr De Jonge acht het eveneens wen- schelijk den cursus te houden. Het voor stel van B. en W. in stemming gebracht wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van dhr Wabeke. Bij de rondvraag verzoekt dhr Linden bergh de vergaderingen voortaan op een ander uur aan te vangen, terwijl dhr De Jonge in overweging geeft de werkloozen enkele werkzaamheden in werkverschaf fing te doen uitvoeren. De voorzitter beantwoordt bside spre kers. Hierna sluiting. In het afgeloopen jaar zijn op de beide weegbruggen van de Maatschappij „de Bonzybrug" gewogen: 3.176.458 K.G. suikerbieten; 1.112.327 K.G. aardappelen en ajuin, 94.927 K.G. hooi en stroo, 2.228.606 K.G. pulp, 553.977 K.G. allerlei artikelen en 13 stuks vee. Veere. Alhier kwam de afd. van den C. B. T. B. in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, dhr P. de Kroo, opende de vergadering en heette allen hartelijk wel kom, inzonderheid dhrn burgemeesters Bosselaar en Huinink. Notulen en jaarverslagen secr-penn. werden vastgesteld en goedgekeurd. Uit alles bleek, dat 1934 voor de vereeniging zeer gunstig was. Dhr Bosselaar gaf een duidelijke uiteenzetting van verschillende crisismaatregelen, waarop een breede be spreking volgde. Nadat burgemeester Hui nink de vereeniging had toegesproken, eindigde dhr Bosselaar met dankgebed. Grljpskerke. Vrijdagavond werd in een der lokalen van de Chr. school de j&ar- lijksche ouderavond gehouden, welke door ouders en belangstellenden werd bijge woond. Dhr A. P. Rotte, welke voor het eerste deel van dit samenzijn de leiding op zich had genomen, opende op de gebruikelijke wij». Door Mej. Hondiua werd een inleiding geleverd over: „De moeilijkheden in ons werk". Nadat enkele vragen waren beantwoord werd gepauzeerd en gelegenheid gegeven om het werk der leerlingen te bezichtigen. Nadat hiervan door de aanwezigen in ruime mate gebruik was gemaakt, nam het hoofd der school, dhr B. G. Groot Nib- belink de leiding over en las een referaat over: „De Bijbelsche Geschiedenis". Verder werd de avond gevuld met zang terwijl tusschen een en ander thee werd geserveerd. Hoek. Donderdagavond vergaderde de A. R. kiesvereen. Nederland en Oranje al hier in de Chr. school te Knol. De voorzitter opende de vergadering en heette de talrijke aanwezigen wolkom. Vol gens het puntenstelsel werd de volgorde aangewezen voor candidaten op de lijst voor de Statenverkiezing. Weth. Scheele Az. refereerde: over „Vier jaar Antirevolutionaire Gemeente politiek". Over dit onderwerp werden door verschillende leden vragen gesteld. Om des tijds wille moest de beantwording hier van in een volgende vergadering plaats hébben. Bruinisse. D'e Chr. Jongemeisjesver- eeniging Rodé alhier herdacht Vrijdag avond op feestelijke wijze haar 10-jarig bestaan. Dr W. H. Weeda uit Oosterland sprak, nadat op de gebruikelijke wijze was geopend, een openingswoord naar aanleiding van Handelingen 11 26. Het programma bevatte voordrachten, opstel len, samenspraken en een tableau. Uit al het gebodene bleek, dat men ernstig ge studeerd had. Alles was tot in de puntjes toe af. Het was een bijzonder geslaagde avond. Door één der meisjes werd aan de presidente aan het slot een bloemenmand aangeboden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Jutrijp-Hoznmerta, J. W. van Barneveld te Warns. Vrouwepolder. Da J. Tjebbes, Ned. Herv. predikant der gecombineerde ge meenten Vrouwepolder en Gapinge zal a.s. Zandag te 'sGravenhage als predi kant bij de Indische Kerk worden beves tigd. Op Zondag 24 Febr. a.s. hoopt hij dea voormiddags afscheid te nemen van de Herv. Gemeente te Gapinge en des na middags van de Herv. Gemeente te Vrou wepolder. In zijn plaats is als zendingscorres pondent voor Walcheren benoemd Ds J. G. Panhuise te Aagtekerke. Afscheid 'Ds H. A. Wier- si n g a. Na een verblijf van 6 jaren nam Ds H. A. Wiersinga wegens vertrek naar Leiden, gisteravond afscheid van de Geref. Kerk te Vlissingen. Reeds lang voor het uur van aanvang was het ruime kerkgebouw tot in alle hoeken gevuld met gemeente-leden en tal rijke anderen, die het afscheid wilden bij wonen. Onder de aanwezigen merkten wij op den burgemeester, den heer G. A. van Woelderen en den heer P. G. Laernoes, wethouder van sociale zaken, Ds A. T. W. de Kluis, Ned. Herv. predikant alhier, en vele predikanten en afgevaardigden van kerken uit de classis Middelburg. Ds Wiersinga had tot tekst gekozen Deut. 30 19 en 20 (le ged). Vandaag, al dus spreker, komen wij tot het scheiden der wegen, die wij enkele jaren samen hebben mogen bewandelen, doch ook na het scheiden reizen wij met Christus hand aan hand. Spreker wilde afscheid nemen van zijn gemeente met de woorden, welke de groote leidsman Mozes van het volk Israël tot dit volk gesproken heeft bij zijn afscheid en behandelde achtereenvolgens le. Wat ik hier gedaan heb; 2e. wat ik als slot woord hedenavond nog te zeggen heb en 3e wat bet in de toekomst worden zal. Spreker heeft zijn gemeente steeds voor gehouden den zegen en den vloek, of Jezus Christus gezet tot opstanding en tot een val. Na de predikatie hield Ds Wiersinga nog verschillende toespraken. Mede na mens den kerkeraad dankt hij B. en W. voor hun gewaardeerde tegenwoordigheid. De tegenwoordigheid van zoo vele af gevaardigden van andere kerken is een bewijs van den band, die ons bindt, en vooral de aanwezigheid van zoo vele vrienden-collega's, doet hem bijzonder goed. Spreker richtte zidh nu tot Ds de Kluis, met wien hij het, vooral als medewerker voor „Bet'hesda", zoo uitstekend heeft •kunnen vinden. „Bet'hesda" was voor ons een troetelkind en 'hij hoopt, dat heel Christelijk Vlissingen en Walcheren, de stichting die wij van Ged ontvangen heb ben, zal helpen en steunen. 'Hartelijk dank bracht spreker aan ouderlingen en diakenen, die hem reeds van den eersten dag af hun vallen steun en vertrouwen hebben gegeven. Ten slotte richtte de scheidende leeraar zich tot zijn gemeente. Namens kerkeraad en gemeente sprak de 'heer J. Baarschers vice-voorzitter van den kerkeraad. In de 6 jaren van zijn ver blijf hebben wij u leeren achten en lief hebben, en zijn banden van vriendschap gelegd. Hij zegt hem dank voor zijn over- vloedigen arbeid in de gemeente en voor zijn frissche, opwekkende prediking. Spr. verzocht de gemeente Ds Wiersinga staan de toe te zingen Ps. 121 4. Als consulent en namens de classis sprak Ds A. C. Hoij ran Koudekerks, die wees op de teleurstelling, welke de classis gevoelde. Wij hadden u gaarne in ons midden gehouden. Spr. dankt hem voor zijn zonnigen omgang met de collega's en voor al hetgeen hij in de kerken is ge weest. Na het uitspreken van den zegen werd tenslotte door de schare staande gezon gen Ge®. 29 „•Hallelujaih, eeuwig dank en eere" Van de gelegenheid van Ds en Mevr. Wiersinga met een handdruk afscheid te nemen, werd in de consistorie na den dienst nog door vele honderden gebruik gemaakt. Zaterdagavond werd in het kerkgebouw door de verschillende jeugdorganisaties afscheid genomen van 'hun geliefden pre dikant. Namens de Jeugdcentrale sprak de secretaris A. Schout, woorden van af scheid en dank voor alles wat Ds Wier singa voor de jeugd had gedaan. Hij zal door de jongens en meisjes nimmer ver geten worden. Als aandenken werden verschillende souvenirs aangeboden spontaan door de jeugdige leden 'bijeen gebracht. Emeritaat. De classis Gorin- chem heeft op zijn verzoek eervol emeri taat verleend met ingang van 1 Maart a.s. aan Ds J. Tholen predikant bij de Geref. Kerk van Leerdam. Ds Tholen diende de Geref. Kerken van Medemblik, Zaamslag, Hasselt. Nunspeet en sedert 1 Mei 1921 die van Leerdam. HET LAGER ONDERWIJS IN 1933. Bij de Algemeene Landsdrukkerij ver scheen het Regeeringsverslag over den staat van het onderwijs in 1933. Aan dit omvangrijke verslag is het volgende ont hand ln verschillende verslagen wordt er de aandacht op gevestigd, dat de vacanties over het algemeen te lang zijn. Wat den inhoud van het leerplan be treft, is de klacht der inspecteurs vrij algemeen, dat de leerstof en de omvang der zoogenaamde zaakvakken, aardrijks kunde, geschiedenis en kennis der natuur zich zoo 'buitensporig heeft uitgebreid. Algemeen zijn de inspecteurs het er over eens, dat 'het onderwijzend perso neel der scholen berekend is voor zijn taak en dat het uitmunt in ijver en plichtsbe trachting. Dat er onbekwame onderwijzers voor de klas staan, komt slechts zelden voor. Het optreden van enkele onderwijzers, vooral aan openbare scholen, heeft wrevel verwekt en aan het openbaar onderwijs schade berokkend. Zoo meldt de inspec teur in de inspectie Amsterdam, dat in het verslag van een vergadering van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers dit was te lezen„Het 'begon heel plechtig: allen verhieven zich van hun zetels ter eerbiediging en herdenking van de geval len slachtoffers aan boord van „De Zeven Provinciën". Zij1 vielen zoo sprak de voorzitter in een strijd, die ook de onze is, en in het vaste vertrouwen, dat ze een rechtvaardige zaak voorstonden." Daar mede is nog eens de politieke gezindheid van een groot aantal openbare onderwij zers gedemonstreerd. Deze menschen, die overtuigd zijn, dat politiek op de school uit den booze is, zien niet in, dat ze, als onderwijzers in bun vakvereenigingen ver gaderende, in de eerste plaats onderwij zers zijn en zich dezelfde beperkingen hebben op te leggen, die zij op school in aebt moeten nemen. Wat de leermiddelen betreft, kan wor den opgemerkt, dat de meeste scholen, zoo wel de bijzondere als de openbare, hiervan behoorlijk voorzien zijn, doordat de gemeentebesturen in het voorafgaande decennium over het algemeen vrij scheu tig zijn geweest. In de tegenwoordig minder gunstige economische omstandigheden is door allle gemeenten een rem gelegd, wat betreft de aanschaffing van leermiddelen; als dit niet te lang duurt zal het onderwijs er geen nadeelige gevolgen van ondervinden. Het is niet noodig, dat de scholen altijd het allernieuwste moeten hebben: het on derwijs is ten slotte datgene, wat de on derwijzer met zijn leerlingen er van maakt. Tot hoofd der Openbare Lagere school te Nieuwvliet is benoemd dhr P. J. Griep, thans hoofd te Zuid- Beijerland. Benoemd tot leeraar in de natuur lijke historie aan het gymnasium te Gor- cum met ingang van 1 Maart de heer H. Th. Nieuwenhuizen, thans leeraar aan de Rijks H.B.S. te Goes. Middelburg. Benoemd als onderwijzer aan de Chr. U.L.O.-school te Leerdam dhr J. G. Kense, thans werkzaam aan de school Gravenstraat Vlissingen. Op de voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare U.L.O.-school, voor welke func tie dhr J. Bulten bedankte, zijn geplaatst de heeren J. A. de Klerck te Middelburg, Y. Siethoff te Amsterdam en J. Viersen te Zegwaard. Zaamslag. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Ohr. school te Reuzenhoek is benoemd dhr P. W. van der Heijden, wachtgelder te Zuilichem, wonende te Sliedrecht. Paed&gogisch Semina rium. Naar we vernemen zijn benoemd tot docenten aan het Paed&gogisch Semi narium verbonden aan de Vrije Universi teit te Amsterdam, de heeren dr S. O. Los, em. predikant van de Geref. Kerk van Den Haag-Oost en drs. D. Langedijk, leeraar aan de le Chr. H.B.S. te Den Haag. Tot na toe bent het seminarium onder

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2