Winiersikotek fijner van smaak door toevoeging van 9Raggis Aroma Uit de Provincie Zoeklichtjes. Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Te leden, die bezwaar maakten, dat !e bezuiniging op het onder- rijs tot dusver vrijwel uitsluitend ten iadeele van het openbaar onderwijs is loorgevoerd, vergissen zich. Onjuist is, dat door de concentratie van openbare scholen, nu die van bijzondere scholen daarmede niet gelijken tred houdt, de aan de pacificatie ten grond slag liggende gelijkheid is verbroken. Die gelijkheid is geen gelijkheid van feitelijke omstandigheden; zij is een rechtsgelijk heid. Intusschen sluit dit niet uit, dat met het oog op de concentratie van het bijzon der onderwijs onder handhaving van ob jectieve normen ook eenige wettelijke re gelen moeten w>orden tot stand gebracht. Ten aanzien van 't spellingvraag stuk merkt de regeering op, dat, nu de toestand onhoudbaar bleek geworden, de regeering aan den strijd binnen den kring van het onderwijs een einde heeft ge maakt. Dat thans op de scholen en bij de exa mens verwarring bestaat, is niet juist. Voor het eerst sedert vele jaren bestaat er een eenheid, die noodzakelijk is om tot een ordelijk en doelmatig onderwijs te ko men in de Nederlandsche taai. De regeering kan slechts opnieuw her talen, dat van eenige belustheid harer ijls om de gemeentel ij1 ke auto nomie aan te tasten, geen sprake is. Juist omdat de regeering alles wil doen, wat in haar vermogen is, om aantasting der autonomie te voorkomen, is zij ge noodzaakt in sommige gevallen in het ge meentelijk bestuursbeleid in te grijpen. De leden, die ernstig bezorgd zijn over den toestand van 'sRijks finan ciën gaven een becijfering, waaruit zou blijken, dat het budget voor 1935 verge leken bij dat voor 1934 met een bedrag van niet minder dan 62 millioen zou zijn gestegen. Uit door de regeering gegeven cijfers blijkt, dat, indien men de marine- bijdrage aan Indië ad f12 millioen uit schakelt, van eenige stijging geen spra ke is. Een onderzoek naar den aard der rijks uitgaven leert, dat dadelijk volledig werkende besparingsmaatregelen maar in zeer beperkte mate mogelijk zijn. Aan de salarisverlagingen van het personeel zijn grenzen. De regeering wil daarmede niet zeg gen, dat op het stuk der salarisrege ling niet verder zal moeten worden ge gaan. De leden, die van oordeel zijn, dat op het stuk der aanpassing van het nationaal prijspeil aan het sterk gedaalde wereldprijspeil der goederen al leen verlaging van het loonpeil is bereikt, hebben al een heel zonderlinge voorstel ling van datgene dat zich op oeconomisch gebied in de laatste jaren heeft afge speeld. Hun is blijkbaar ontgaan, hoe ook de bezitters van het kapitaal in allerlei vormen hun inkomen hebben zien ver minderen. Ingrijpen op het stuk van het hypo theekrecht en de huur- en pachtcon- tracten moet met de uiterste voorzichtig heid geschieden, wil men voorkomen, dat het oeconomisch evenwicht nog erger wordt verstoord dan reeds het geval is. De regeering moet den op haar geoefen- den drang, om tot devaluatie over te gaan, met beslistheid weerstaan. Zij is er vast van overtuigd, dat daardoor de toestand van de gemeenschap in haar ge heel slechts verergerd zal kunnen worden, a'l zou deze of gene groep er eenig voor deel van hebben. De regeering 'heeft geen behoefte zich omtrent de vraag, of verdere belas- tingverhooging kan worden opge legd, door een commissie, te doen voor lichten. Haar overtuiging, dat belasting- verhooging uitgesloten moet worden ge acht en men integendeel, zoodra zulks maar eenigszins mogelijk ia, tot belasting verlaging zal moeten overgaan, is daar voor te vast gefundeerd. Plannen worden overwogen, welke reeds in een vergevorderd stadium van voorbereiding zijn, om de göheele organi satie van den arbeid voor jonge werkloozen op een breeder basis te plaatsen, waardoor het tevens mogelijk zal zijn, bet kampwerk voor de jongeren met meer 'kracht dan tot nu toe mogelijk was, aan te vatten. Dat er door de ondersteunde werkloo zen honger zou worden geleden, kan de regeering niet erkennen. Het streven van de regeering is er voortdurend op gericht om voor zoo ver bet dienstbelang daardoor niet ge schaad wordt bij benoemingen cumu latie van inkomsten zooveel mo ge, ijk te vermijden. Met de toegezegde verdere wettelijke bestrijding van cumulatie van ambten, welden en pensioenen wordt de vereisohte spoed betracht. De regeering heeft in de geuite bezwa ren geen voldoende aanleiding kunnen vinden, haar voornemens inzake her classificatie van de gemeenten ge heel terug te nemen. Uiteraard zal de regeering bij haar be slissing ter zake met de geuite bezwaren voor zoover zij deze gegrond acht, zeer ernstig rekening houden. Voor H.H. Winkeliers verkrijgbaar bij Firma GEBRs. DUVEKOT, GOES. De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 1 Febr. a.s. aan dhr Th. P. J. Hageman. op eigen verzoek, eervol ontslag verleend als bezoldigd veldwach ter in de gemeente Eede. Middelburg. B. en W. stellen den Raad voor aan den heer L. A. J. Burgersdijk met ingang van 1 September eervol ont slag te verleenen als conrector aan het gymnasium, en aan den heer J. A. Tave- nier met ingang van 1 Januari j.l. als leeraar aan de Avondschool voor N. O., beide overeenkomstig het desbetreffend verzoek. Voor de benoeming van een lid van het bestuur der Godshuizen, vaca ture wijlen den heer H. R. Struve, luidt de aanbeveling: de heeren A. van West- reenen, directeur bijkantoor Amsterdam- sche Bank en J. Terpstra, notaris. Voor de benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur, vacature-v. Prooijen, bestaat de aanbeveling uit de heeren C. Verwaal en J. I. Janse. Voor de benoeming van een tijdelijk leeraar in het Nederlandsch aan de Avondschool voor N. O., stellen B. en W. voor te benoemen den heer F. A. Rosen- daal. Wachtgeldregeling. B. en W. stellen voor de wachtgeldregeling voor het personeel van de meelfabriek te hel pen verlengen voor het tijdvak 1 Jan. 1 Maart, waarvan de kosten op f 1875 wor den geraamd, terwijl op de begrooting 1935 reeds f 7500 voor dit doel is geraamd. De vijfde klasse van school G. Nadat het raadsbesluit tot opheffing van de vijfde klasse van school G door Ged. Staten was goedgekeurd, vroegen C. A. Alewijnse en 7 andere belangheb benden tegen die beschikking voorziening bij de Kroon. Aangezien bedoeld beroep binnenkort bij den Raad van State zal worden behandeld, stellen B. en W. voor om den gemeente-secretaris aan te wijzen ter toelichting van het raadsbesluit bij deze openbare behandeling. Nog geen adressograph. Bij het voorstel tot aanschaffing van een adressograph hadden B. en W. gerekend op een afschrijving in 25 jaar. Ged. Staten hebben evenwel thans kenbaar gemaakt, dat de afschrijving in ten hoogste 10 jaar behoort plaats te hebben. Naar berekening zal de jaarlijksche uitgaaf daardoor f200 hooger worden. Nu bij dezen loop van zaken tot de aan schaffing van de machine eerst in den loop van Februari zal kunnen worden overgegaan, terwijl de vaststelling van de kiezerslijst op 22 Februari zal moeten plaats hebben, achten B. en W. het zoo goed als uitgesloten, dat de adressograph nog kan worden aangewend voor de a.s. Staten-verkiezing. Zoodoende zou dan op den dienst 1935, boven de reeds genoem de f 200 nog een extra last van rond f 400 (schrijfloonen) komen te drukken. B. en W. zien zich daarom verplicht voor te stellen het betrokken besluit in te trekken. B. en W. achten geen termen aan wezig te voldoen aan het verzoek van J. P. F. Geers om over 1934 vrijstelling te verkrijgen van de f90 pacht voor het gemeentelijk vischwater in de binnen havens. Wel stellen zij voor om evenals het Rijk dit doet ook 25 pCt. pachtver- mindering toe te kennen. Destijds deelden B. en W. den Raad mede geen verstrekking van brandstoffen in natura te kunnen voorstellen, aange zien de cokesvoorraad der gasfabriek daarvoor niet toereikend was. Thans is zulks wel het geval geworden. Daarom stellen B. en W. voor om, ingaande 2 Februari en zoolang de voorraad strekt, om de andere week, in plaats van den brandstoffen-bijslag aan hen, die daar voor in aanmerking komen, voor f 1 cokes te verstrekken. B. en W. stellen voor op den Segeers- singel de verlichting uit te breiden. Hier van zijn de kosten op f340 ineens en f91 per jaar. Nog stellen zij voor in den Na- dorstweg twee electrische lantaarns bij te plaatsen, wat f230 ineens en f88 per jaar zal kosten. Vlissingen. B. en W. stellen voor de 10 aanplakboden en nog twee nieuwe te verpachten aan de N. V. „Reclamebureau Remaco" voor f 240 per jaar, zulks voor den tijd van 5 jaar. Zij stellen verder voor het voormalige vischafslaggebouw opnieuw te verhuren aan M. Jansen te Stellendam voor f 104 per half jaar en het gebouw te doen her stellen, wat f 320 zal kosten. Geldbelegging. Betreffende de belegging van f 300.000, .die de ge meente van de Provincie ontvangt in zake de gasleveringskwestie, wijzen B. en W. er op, dat hiervan f 26.000 bestemd ia voor het nemen van aandeelen in de N.V. Zeeuwsohe Gas Maatschappij. Zij stellen voor de overschietende f 274000 te bestemmen voor extra afschrijving op de 4.5 pet. leening 1926. groot f 671.000 thans pro resto f 527.000, zoodat er nog f 274.000 over blijft. Wel heeft de ge meente nog een tweetal leeningen loopen met een rentevoet van 5 H pet., doch deze zijn thans niet converteerbaar. Huurverlaging. Teneinde de vereen. „Goed Wonen" in de gelegen heid te stellen haar 'huur te verlagen, stel len B. en W. voor mede te gaan met een wijziging in het plan van geldleeningen, door Goed Wonen aangegaan met de rijksverzekeringsbank. Aanvankelijk zal minder afgelost worden dan de vastge stelde 2 pet. per jaar, doch later meer, zoodat toch in 50 jaar ia afgelost. Nog stellen B. en W. voor, de huur der gemeentewoningen aan de Paul Kru gerstraat te verlagen van f 27.50 tot f 25 per maand, die voor de bovenwoningen aan de Verkuyl Quakkelaarstraat van f 26 op f 24 en voor de benedenwoningen al daar van f 25 op f 23. Goes. D'amwedstrijd gehouden alhier voor den Z. D. B. Goes IKruiningen I. M. J. JeremiasseJ. Pasman afgebr.; H. H. SlabbekoornM. v. d Parel 1>1; F. den HertogS. Krombeen 11; N. LeijsG. Dek 20; J. v. CalmthoutM Le Clerq 20; K. L. KramerA. Dek 11; J. CrucqE. Westveer afgebr.; Jac. Snoodijk—J. Krombeen 02; A. HenderikxJ. Krijger 20; D. Dek kerJ. v. d. Parel 11. Uitslag 106. Gisteravond vergaderden alhier de afdeelingsibesturen Goes, K'loetinge, Bors- sele en Nisse van den Chr. Nat. Werk mansbond onder leiding van den voorzit- der der aid. Goes. Doel der samenkomst was te trachten te komen tot oprichting van een Ring Zuid-Beveland. Na breede besprekingen en nadat tal van vragen beantwoord waren door den vertegen woordiger van 't Prov. Comité Zeeland dhr Nobels uit Vlissingen, kon tot oprichting worden besloten, waartoe alle vier ge noemde afdeelingen zich op'gaven en waaraan waarschijnlijk Haasweert zal kunnen worden toegevoegd. Het Ringbe- stuur, dat daarna werd samengesteld, be staat uit de 'heeren F. Walhout, Borssele, voorzitter; G. de 'Graaf f, Goes, secretaris; J. Schippers, Nisse, penningmeester en C. Blomaard Kloetiage, alg. adj., terwijl dhr G. Gorsse, Goes, als lid van het Prov. Comité, aan het Ringbestuur werd toege voegd. De vergadering werd daarna door den heer Wall'hout met dankgebed ge sloten. lerseke. Na de drukke dagen van Kerst feest en Nieuwjaar komen altoos de slap pe van Januari. Er is dan zeer weinig vraag in binnen- en buitenland naar Zeeuwsche oesters. Zoo langzamerhand in de tweede helft van Januari, komt dan de normale verzending weer terug. Dit jaar is dit evenwel iets anders ge gaan, waartoe verschillende factoren mee werkten. Allereerst de meerdere vraag naar Fransche oesters in België. Daarbij kwam de publicatie in een der bladen over de ziekte die de schelpen der Zeeuw sche oesters heeft aangetast. Half December werden op verzoek van bevoegde besturen der oestervereenigin- gen de prijzen der moeilijk te verkcopen Zeeuwsche oesters eenigszins verhoogd, teneinde in Engeland en D'uitschland te gen de Kerstdagen en Nieuwjaar veel oes ters te kunnen plaatsen. De heeren amb tenaren in Den Haag hebben ruim 30 da gen noodig gehad om hun naam onder dit besluit te zetten en eerst den 23sten Januari werd het besluit dienaangaande publiek gemaakt. Natuurlijk weer mos terd na den maaltijd. Als de Visscherijcentrale zoo langzaam werkt en als men van die zoogenaamde steunverleening niets anders merkt dein dat van den uitvoer 2 pet. mag betaald worden, is het de wensch van alle oester kweekers, georganiseerd of niet, dat ze het heele zaakje maar opdoeken. Ook is de prijs voor oesters en mosse len aan den wal nog steeds niet vastge steld, al hebben talrijke kweekers zulks aangevraagd, 't Is alles bureaucratie en geen einde. Krabbendijke. Woensdag vergaderde order voorzitterschap van A. P. Wou- terse de Landbouwvereen. E. M. M., afd. der Z.L.M. De ocmtributieregeling voor de Z.L.M. werd overgenomen zooals werd voorge steld. De contributie voor de afdeeling werd vastgesteld zooals vorige jaar, be halve voor de bedrijven beneden 3 H.A. f 1. Aangekocht werden 301085 K.G. kunst meststoffen, waarvan de inkomsten be droegen f 11.283,02, de uitg. f 11.256,38, goed slot f 26.64. Aan musschenverdelging werd uitgege ven f 87.12. Ingeleverd zijn 3898 doode musschen en 4628 eieren.'Het totale kas saldo op 31 Dec. 1934 bedroeg f 290.47. Hierna sprak de heer Ir A. Ovinge, adj. Rijkslandbouwconsulent te Goes, over de tarweziekten, welke lezing door lantaarn plaatjes verduidelijkt werd. Door dhr C. Tollenaar werd naar voren gebracht dat de tarweverbouw, zooals die op 't oogenblik geschiedt door middel van den steun een loonend bedrijf voor de landbouwers geeft, doch voor de streek, zooals Krabbendijke en omgeving, een strop is, daar de werkloosheid er ontzet tend door toegenomen is, Vroeger, toen er bijna geen stroogewassen verbouwd wer den, zorgden de akkerbouwproducten voor veel werk, zooals uien, aardappelen, suikerbieten, enz. Spr. betoogde, dat wan neer dat zoo door blijft gaan, de helft der bevolking op steun aangewezen zal zijn. En waar voor die steun niets gepresteerd wordt, zoo zou het, indien mogelijkhe den daarvoor aanwezig zijn, beter zijp dat 't bedrijf gesteund werd in die mate en op die manier dat de werknemer op het be drijf werkzaam zoh kunnen blijven, wat voor de menschen zelf en voor het bedrijf een goede uitwerking zou hebben. Nleuwdorp. Gisteravond werd alhier in de Chr. Bewaarschool de film De Neder- hut van Oom Tom voor de werkloozen vertoond. Na een korte inleiding van den heer Hemmes, geestelijk verzorger onder de werkloozen, werd de uit 12 actes be staande film afgedraaid. Met groote be langstelling werd de vertooning gevolgd. Ds Wagner, Ned. Herv. pred., die evenals zijn collgga's Ds Beukema, Geref. pred., de vergadering bijwoonde, dankte namens de vele andere aanwezigen den heer Hem mes en zijn helper voor de schitterende vertooning. 's Gravenpolder. Gisterenavond hield de Chr. Landarbeidersbond een propa- gandavergadering. D'hr Vingerling uit Goes schetste voor de losse en vaste ar beiders de beteekenis der organisatie iD crisistijd. Het gaat niet in de eerste plaats om een dubbeltje meer of minder per dag maar om het recht van overleg. Wij wil len niet de revolutie, maar de revolutie te gen houden. Wij willen werken om een loon te bereiken, waarmee wij ons lichaam I kerk en staat kunnen onderhouden. D'e gedachte, dat de ziel des menschen 'het voornaamste is, is niet volgens de Schrift. Ook onze lichamen hebben wij te verzor gen. Ds Hoogstraten, die tegenwoordig was, zeide blij te zijn, dat deze gedachte ook hier eens neergelegd was, want inder daad loopt alles uit op de opstanding en verheerlijking van het lichaam. Verschillende vragen werden nog be antwoord. Db Hoogstraten sloot deze welgeslaag de vergadering met dankzegging. Zautelande. Donderdagavond werd al hier een propagandavergadering gehou den voor den Chr. Boeren- en Tuinders- bond. De heer J. A. Dominicus van Wemel- dinge gaf een overzicht van het ontstaan en den groei van den bond en een uit eenzetting van het doel, dat wordt na gestreefd. Van de gelegenheid om van gedachten te wisselen, maakte de heer J. Jobse ge bruik. Deze was van meening, dat, ge zien het feit, dat de landbouworganisa ties zich in hoofdzaak op bedrijfsecono misch terrein bewegen, samenwerking tus- schen Christelijke en liberale boeren in de Z.L.M. zeer goed mogelijk bleek te zijn. Vervolgens hield de secretaris der af deeling Walcheren een propagandarede. De heer H. Maas stemde met de sprekers in en was voor de oprichting van een afdeeling. Verder werden verscheidene vragen gesteld en beantwoord. In deze gemeente waren reeds 13 per sonen lid van den C. B. T. B. Uit de ver gadering gaf niemand zich als lid op. Na afloop der propagandavergadering werd door de leden, die daarna nog ver gaderden, in beginsel besloten tot op richting van een afdeeling, terwijl als vcorloopige bestuursleden werden aange wezen de heeren H. Maas, Jakobus Koppe- jan Ezn en P. de Buck. Kcritfene. Donderdagavond vergaderde de \ereeniging „Het Groene Kruis" alhier. Van de 309 leden waren er maar 7 aan wezig. Volgens het jaarverslag legde de wijk verpleegster 275 bezoeken af en werd 78 maal van het materiaal gebruik ge maakt. Er werd besloten om op den derden Paaschdag wederom een Emma- bloemcollecte te houden. Aan het „Konin- gin-Emma-fonds" zal een gift van f 10 ge geven worden. De aftredende bestuursleden, de heeren C. J. van Damme, Th. Wolse en J. K. C. Matthijs werden herkozen. Hoek. Het district Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen van den Ned. Chr. Landar beidersbond hield Donderdag zijn jaar vergadering in de Gehoorzaal alhier. De secretaris kreeg de gelegenheid tot het lezen van zijn jaarverslag. Hieruit bleek o.m. dat 't district momenteel ruim 600 leden telt, dat er activiteit is, doch ook dat verschillende ledenvergaderingen der afdeeling beter bezocht konden ge weest zijn. Hierna sprak de beer A. Vingerling uit Goes, hoofdbestuurder, een rede uit, waarin hij wees op onzen plicht, onze taak ook nu in crisistijd. Spr. spoort aan om niet te versagen, maar in 't geloof voorwaarts, al is de toekomst donker. Door den heer De Blaaij van Zaamslag werd een inleiding geleverd over „Na tuur, arbeid, kapitaal, de drie productie factoren", en door dhr Hamelink van Zaamslag over „Naastenliefde". Verder vulden voordrachten en samen spraken den avond, terwijl enkele malen werd gepauzeerd. De Gehoorzaal was geheel gevuld met leden, tot zelfs uit het land van Cadzand waren ze gekomen. Stavenisse. In een Donderdagavond j.l. alhier gehouden vergadering van de be sturen van de verschillende IJsclubs op het eiland Tholen werd met algemeene stemmen besloten definitief over te gaan tot het oprichten van een Ijsbond voor het eiland Tholen. Alle bestaande IJs clubs traden als lid toe, waardoor het ledental van den bond circa 2000 be draagt. Er zullen wedstrijden in hard- en i schoontijden worden georganiseerd en wel op toerbeurt op de banen der aangeslo ten vereenigingen. De eerste wedstrijden zullen gehouden worden te Stavenisse en te Tholen. St.-Annaland. In de jaarvergadering I van de vereeniging „Landbouwbelang" Een eigenaardig bericht komt uit Rot terdam. De gemeente heeft daar een paar groote objecten voor werkverschaffing, n.l, de •bouw van een hoofdbureau van politie en van een 'gymnasium. Uit eigen middelen kan zij dergelijke werken niet uitvoeren. Zij kan daarvoor niet leenen. Maar in werkverschaffing, met steun van 'het Rijk zou het gaan. Doch nu doet zich het geval voor, da', de vakvereenigingen weigeren hiertoe hunne medewerking te verleenen, omdat zij oordeelen, dat dergelijke werken vol gens de gewone tarieven moeten worden uitgevoerd. Het 'gevolg is dat deze werken 'blijven liggen, dat de gemeente kan doorgaan met het verstrekken van werkloos'heddsuitikee- ringen en dat de betrokken arbeiders, 'die f 24 per week zouden kunnen verdienen, moeten zien toe te komen met wat de „steun" verstrekt De houding van de vakvereenigingen is wel eenigermate te begrijpen. Maar tooh vrees ik, dat ze zoowel de 'gemeenschap als de betrokken werklieden een slechten dienst bewijzen en dat ze tenslotte hun eigen positie schaden, zooals de gebeurte nissen in Duitsohland 'hen zouden kunnen leeren. OPMERKER. werd door den voorzitter het belang van aansluiting bij het Centraal-Bureau uit eengezet. Hoewel geen der aanwezigen het tegengestelde bepleitte, verwierp de vergadering met 84 tegen 10 stemmen het bestuursvoorstel. Besloten werd, dat voortaan geen onder- handsche gunningen meer gedaan zullen worden, maar dat alles zal worden aan besteed. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Beesd, C. D. Israël te Hattem. Bedankt voor Harderwijk en Bodegra ven J. Fokkema te Amstelveen. Herdenking der Dolean tie. Het zal in 1936 een halve eeuw ge leden zijn, dat de Doleantie heeft plaats gevonden. Met het oog daarop heeft zich een Comité gevormd, dat voor deze her denking, zij het dan ook op bescheiden wijze, zorgen wil. Als Voorzitter van dit Comité trad op Prof. D'r H. H. Kuyper. als Secretaris- Penningmeester Mr G. H. A. Grosheide, Keizersgracht 586. Voorts zijn als leden toegetreden Prof. D'r F. W. Grosheide, Prof. Dr A. G. Honig, de heer J. H. Kok, Prof. Dr J. Ridderbos, Dr J. C. Rullmann en D's J. L. Schouten. In voorbereiding zijn plannen voor het uitgeven van een Gedenkboek en van een kleiner boekje voor de jeugd. Voorts wordt overwogen het aanleggen van een 1'oleantie-archief en het houden van een samenkomst te Amsterdam. Zondag 27 Januari 1935. Ned. Herv. Kerk. Goes, v.m. Ds Homburg, av. ds Steinz. Wilhelminadorp, vm. ds de Vries, av. ds Homburg. Hansweert, v.m en n.m. Dr v. Selms. Geref. Kerken. Wissekerke, v.m. en nam. Dr van Zuilen, cand. te Kampen. Geslaagd aan de Landbouwhooge- school te Wageningen voor het propa- deutisch examen, de heer B. M. Bak ker Az. te Middelburg. Geslaagd voor het ex.amen Fran sche Handelscorrespondentie voor de Vereeniging van Leeraren, de heer P. J. Faasse te Middelburg. Te 's Gravenhage slaagde voor 't theoretisch en practisch examen eerste machinist groote vaart, de heer J. Bil, 'Oud-leerling van de Ambachtsschool te Goes. De fabrieksbrand te Den Haag. Gisterenmiddag 4 uur was de brandwer nog steeds bezig met het blus- schen van den brand te Den Haag. Het gerucht deed de ronde, dat een 74-jarige timmerman, die gisterenoch tend in het gebouw was gegaan om zijn gereedschap te 'halen, niet meer terug ge zien was. Het geheele personeel had zich gemeld, maar de oude man niet. Ook was hij niet thuis gekomen. Men verkeert dus in onzekerheid omtrent zijn lot en maakt zich ernstig ongerust over hem. Naar men nader bericht, staat het thans wel vast, dat de 74-jarige timmer man, J. Kamp genaamd, die op een der hooger gelegen verdiepingen een werk plaatsje had, in de vlammen is omgeko men. Hevige botsing tusschen communisten en N.S.B.- ers. Gis terenavond tusschen tien en twaalf uur is het in de Kinkerbuurt te Amsterdam tot ernstige botsing gekomen tusschen N. S. B.-ers en communisten. Den geheelen avond waren N. S. B.-ers aan het colporteeren, terwijl ook pamflet-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2