DE ZEEUW! Stop fcoest TWEEDE BLAD FEUILLETON. De Pastorie aan Zee Uit de Statenzaal. Uit de Provincie cHl to Geef voor dien bloffenden hoest dodelijk Akker's Abdijsiroop. Thans slechts 65 ct. per flacon VAN VRIJDAG 25 JAN. 1935, Nr. 98. HET TEELTPLAN-1935. Meer volledige gegevens gewenscht. Het teeltplan voor den akkerbouw 1935, zegt het Hbld., zal wel met zeer gemengde gevoelens zijn ontvangen door- de bouw- boeren. Een gulden minder voor de tarwe scheelt al gauw 30 a 40 gulden per bun der op de goede tarwegronden. De richtprijs bedroeg: f 12.50 voor oogst 1931 en het restant 1930. f 12 voor oogst 1932 en 1933. f 11 voor oogst 1934, en thans f 10 voor 1935. Voor den gezamenlijken boerenstand beteekent deze maatregel een steunder- ving van 4 a 5 millioen gulden, want de Oogst 1934 wordt officieel geschat op 475.000 ton (het areaal bedroeg 145.000 bunder). "Wat de peulvruchten betreft, zullen wij voor de overzichtelijkheid de oude en de nieuwe richtprijzen even naast elkaar zet ten: t. dusver voortaan Groene erwten f 10.- Schokkererwten Bruine boonen Witte boonen Blauwp. en Wijker vale Platte capuc. en rozijn erwten (grauwe erwt.) -12.— -12.— -15.— -10.— f 9.— -10.50 -10.50 -15.— - 9.— -12.— -10.50 Wanneer men rekent met een door- snee-erwten-öogst van ruim één ander half millioien mud en een boonenioiogst van een kwart millioen mud, dan is de richt prijsverlaging van een gulden en een daalder globaal een quaestie van een kleine twee millioen gulden. In hoever de regeling, dat de richtprijs acht maanden lang met een dubbeltje per maand wordt verhoogd (1 Oct. 193430 Mei 1935) ook voor den oogst 1935 zal gelden, is niet medegedeeld. De teelt van consumptie-aardappelen wordt thans beperkt tot 100.000 bunder. Haar oppervlakte was door de crisis-om standigheden tóch al ingekrompen: Tot 1932 140.000 h.a. In 1933 128.000 In 1934 117.000 Thans voorgeschreven 100.000 Vergeleken met het normale areaal dus een inkrimping van 30 pet.; vergeleken bij vorig jaar van 15 pet. Hoe de steun aan dit akkerbouwpro duct (met inbegrip van het nieuwe ele ment der teeltheffing ad f 30 per bunder) thans geregeld zal worden vermogen wij op grond der voorloopige mededeelingen nog niet te bevroeden. De hoeveelheid gesteunde suikerbieten is gehandhaafd op 1540 millioen k.g.; evenals de prijs van f 10 per ton. Wij her inneren er aan, dat voor den oogst 1933 nog een garantieprijs gold van f 11 en een totale gesteunde hoeveelheid bieten van 1710 millioen k.g. Het bietenareaal, voor zoover dan ge steund en geen boer denkt er in de verste verte aan om méér te verbauwen blijft dus indirect gehandhaafd op 72 pet. van den normalen uitzaai. Er is echter nu verandering gekomen in de verdeeling der prijsgarantie lover de boerderijen. Vo rig jaar mocht iedere boer een hoeveel heid garantiebieten verbauwen gelijk aan het gemiddelde van 80 pet. oogst 1930 en 100 pet. oogst 1932 en dat verminderd met 10 pet. Thans zal iedere landbouwer slechts drie kwart daarvan krijgen toe gewezen, terwijl de rest (dus 385 millioen kilo) over de aanvragers zal worden ver deeld, „rekening houdende met het be- drijtfstype". Wat daarmee precies wordt bedoeld en hoe de uitvoering zal zijn, we ten wij! niet; wellicht zit de bedoeling voor, om de bieten wat gelijkmatiger te verdeelen over de kleiboeren? Een zelfde verdeeling „naar het be- drijfstype" zal worden toegepast bij de verdeeling der uitpootvergunningen voor fabrieksaardappelen. door GEORGE MAC DONALD. 3) _c^ Toen ik haar tenslotte een weinig ge troost verliet, terwijl haar moeder bij haar bleef zitten, ging ik m'n twee andere dochters halen, Wynnie en Dorothy, de jongste, die ik beiden in tranen vond. „Kinderen, het is heel droevig, maar vergeet niet, dat het Gods wil is. Weest flink en tracht het te dragen, ter wille van je zuster." „O vader, die arme Connie", riep Dora, terwijl ze opnieuw in tranen uitbarstte. Wynnie zei niets, maar knielde bij mij neer, haar wang tegen mijn knie druk kend. „Zal ik je vertellen, wat Constance zei, toen ik zoo juist de kamer verliet? Ze fluisterde: „Tracht het te dragen, jullie al lemaal, zoo goed mogelijk. Ik vind het niet zoo erg, alleen voor jullie." Dus1 pro beer haar op haar gemak te brengen en kijk niet meer zoo droevig. Zieke men schen hebben graag vroolijke gezichten om zich heen en ik ben zeker, dat Connie „Vermoedelijk" zoo is officieel mode- gedeeld zal worden toegestemd in een uitbreiding van de vlascultuur van 6000 op 10.000 bunder. Wij herinneren er aan, dat het Nederlandsche vlas-areaal reeds tientallen jaren schommelt tusschen 13.000 en 14.000 bunder (voornamelijk in Groningen en Zeeland), doch in 1932 was deze cultuur reeds gedaald tot 1500 bunder, hoewel toen toch een teeltpremie werd verleend van f 160 per bunder tot een maximum van 6000 bunder. Doel was de werkgelegenheid in de wintermaanden te steunen. Ook in 1933 werd de beoogde uitzaai van 6000 bunder niet bereikt; zij bedroeg n.l. slechts 4800 h.a. Pas in 1934 is het gelukt; er werd toen 6300 aange vraagd van de 6000 bunder. Helaas wordt medegedeeld, dat nog geen definitieve steunmaatregelen voor dit gewas kunnen warden vastgesteld; in dit verband herinneren wij er aan, dat deze mededeeling in 1933 te laat is geko men, waardoor (zoioals ook officieel is toe gegeven) slechts 4800 van de 6000 bunder door de boeren werd gezaaid, tot schade van de werkgelegenheid. Dat de rogge- en gerststeun, met behulp van toeslagen, wordt gehandhaafd, en dat de prijs tusschen 7 en 8 gulden zal lig gen, deelden wij reeds mede. Voor veld- boonen zal hij' liggen tusschen 8 en 9 gul den. Wat meer preciesheid ware hier op zijin plaats geweest o.i. Dinsdagmiddag kwamen de Statenleden nog vuor enkele uren bijeen om het restje van de agenda van 19 Deo. j.l. af te wer ken. Zooals we in ons vorig overzicht op merkten, had de heer Erasmus, een der liberale Zeeuwsch-Vlaamsche leden, in de vorige vergadering de vrijmoedigheid om per motie nog een boot meer op Zondag op het veer Breskens-Vlissingen af te dwingen. Met opzet gebruiken we dit woord afdwingen, want daar lijkt heel het gedoe van links wonderveel op. Nog maar zeer kort geleden was een dergelijk plan mislukt, maar omdat, doordat de Rooms oh Katholieken bij kwesties als deze zich bij links scharen, de partijen ongeveer even sterk zijn, wilde links de Staten in hun laatste zitting nog eens over eenzelfde voorstel laten stemmen. De heer Van 't Hoff wees, in de December-vergadering op het afkeurenswaardige in deze houding maar zoo iets mag volgens den heer Eras mus niet eens gezegd worden. Dat is vol gens hem een unfaire bestrijding! Helaas was de heer Onderdijk de eeni- ge van links en de heer Goossens de eenige Roomsch-Katholiek, die zich voor dit spelletje niet wilden leenen. D'e eerste stemde met de Prot. Ghr. fracties tegen en de andere verwijderde zich tijdens de stemming. Op het kantje af jammer, dat de heer De Ridder afwezig was 1 kreeg de heer Erasmus zijn zin. Er zal in de zo mermaanden 's Zondags dus weer 'n boot meer varen op het veer Breskens-Vlissin gen. Men denke echter niet, dat het ge- dwing-dwang van links nu klaar zal zijn Men zal nog wel eens tot de ontdekking komen, dat er hier of daar nog een boot bij moet. Intusschen kan de heer Erasmus te vreden zijn met zijn succes. Ook daarvoor, dat zijn partijblad na het verslag van dit deel der zitting, zijn speech nog eens in extenso opnam. Voor het voorstel betreffende de weeg bruggen en dienstgebouwen voor de Prov. Stoomboot-diensten waren de kansen wel gekeerd. Het kreeg nu een vrij groote meerderheid, ondanks de slappe en zoo goed als onverstaanbare verdediging van de zijde van Gedep. Staten. Enkele tegenstanders waren van mee ning veranderd door het argument, dat de weegbruggen niet alleen noodig zijn om fraude bij het vervoer te voorkomen, maar vooral om de booten en steigers tegen be schadiging door te zware belasting te be veiligen. De heeren Hamelink en Vogelaar ble ven echter het voorstel bestrijden. Ze stonden O'. i. daarin sterk. Kreeg men op de Prov. veren een ander tarief, n.l. naar de oppervlakte, die de auto's etc. inne men, dan zou het verkeer zeker sterk toe nemen. Nu vermijdt men, als het even kan voor eenigszins zware vrachten de Prov. booten. niet zooveel verdriet zal hebben als ze ziet dat wij er niet onder gebukt gaan. Zullen we ons best doen? Jij Dora moet op je broertjes passen, zoodat je moeder er geen zorg van heeft, nu zij Connie moet verplegen." Zij kusten mij zwijgend en gingen heen, waardoor ik verstond, dat ze me begre pen hadden. HOOFDSTUK IH. In den loop van de maand begon Con nie wat op te knappen en ze begroette mij met een steeds vroolijker gezicht, wanneer ik de ziekenkamer betrad. Dé pijn was bijna geheel verdwenen, maar ze was niet in staat haar ledematen te bewegen. Op zekeren dag ontving ze mij met een opgewekter gezicht dan gewoon lijk en terwijl ze me haar tenger, wit handje toestak, kuste ze de mijne en zei- de op weeken toon: „Vaderl" „Wat is het, kleintje." „Ik ben zoo gelukkig." „Hoe komt dat zoo, lieveling", vroeg ik. „Dat weet ik niet", antwoordde ze; „ik heb er nog niet over gedacht. Maar alles lijkt me zoo prettig toe. 'tls nu zeker bijna winter, vader. Ik ben haast alle be grip van tijd verloren." ,,'tla haast winter, kind. Er hangt De tariefskwestie op de Prov. veren blijft een puzzle. Het ware te wenschen, dat het Rijk althans de voornaamste veren beschouwde als verlengstukken van de rijkswegen. Dan zou de provincie van een groote soesah verlost zijn. Het vervoer op de Zeeuwsche diensten is nu wel heel duur, vergeleken met dat op andere veren, zooals b.v. de Moerdijk. Ten slotte onderging het algemeen re glement voor de polders en waterschap pen weer een wijziging, verband houdend met de belasting op het gebouwd (rege ling van stemrecht enz.). In de volgende zitting komt waarschijnlijk hetzelfde re glement weer aan de orde. Jammer, dat de heer Dieleman zich hierbij liet verleiden een oordeel uit te spreken over de belasting op het gebouwd in de Breede Watering bewesten Ierseke welke kwestie thans bij Ged. Staten in be handeling is. Hij stelde het voor, alsof dit alleen maar een actie van belanghebben den was, waaraan men niet veel aandacht moet schenken, 't Is ons bekend, dat er ook belanghebbenden in genoemden polder zijn, die geen bezwaar tegen'deze nieuwe belasting zouden hebben, indien ze over tuigd waren van de billijkheid en nood zakelijkheid. Daar gaat het in de ver weerschriften om. Bovendien kan men met evenveel recht beweren, dat het belang hebbenden waren, die tot het heffen der nieuwe belasting besloten! Aan het begin der zitting heeft de Com missaris der Koningin een breedvoerig overzicht gegeven van wat in het nu bijna verstreken vierjarig tijdperk door de Sta ten is verricht. Het is een respectabele lijst! Middelburg. Begin van brand. Gistermiddag tegen 6 uur werd ontdekt, dat een begin van brand was ontstaan in een stal in de Simpelhuisstraat, waarin zich een 20-tal kalveren bevonden. Blijk baar hadden spelende jongens zakken, die buiten het raam hingen, in brand gesto ken. De dieren binnen waren door een en ander zeer onrustig en de stal vulde zich met rook. In de buurt aanwezige perso nen en omwonenden hebben het begin van brand gebluscht. In een gisteravond gehouden ver gadering van het bestuur van het Mid- delburgseh muziekkorps met het comité, dat verleden week een feestavond organi seerde ten bate van het korps, kon de penningmeester van het Comité aan dien van de vereeniging tot instandhouding van het muziekkorps een bedrag van f 349.09, w.o. een gift van een belangstel lende ad f 20 overhandigen. De avond bracht ook toename van het aantal contribuanten en verhooging van contributies mede tot een totaal bedrag van f 30 per jaar. Kloetinge. Gemeenteraad. Gister avond vergaderde de voltallige Raad de zer gemeente, onder voorzitterschap van den burgemeester. De voorzitter sprak de gebruikelijke Nieuwjaarsrede uit. Wethouder Evers- dijk dankte namens den Raad, den voor zitter hiervoor. Onder de ingekomen stukken bevond zich het jaarverslag over 1934 van de commissie tot wering van schoolverzuim. Dit verslag vermeldde acht ongeoorloof de schoolverzuimen. Dhr Buitenhuis zag gaarne, dat de practische resultaten van het werk dezer commissie in het jaarverslag opgenomen werden. Ingekomen is eveneens een besluit van Ged. Staten, waarbij de goedkeuring van de begrooting voor den dienst 1935 is ver-' daagd. Op voorstel van B. en W. werd met alg. st. besloten, om de bijdrage aan de cur sussen voor jeugdige werkloozen te Goes te verhoogen tot f 6 per maand en per deelnemer. Van den tien aangemelden, konden er slechts twee worden geplaatst. In Febru ari zal met die cursussen een aanvang ge nomen worden. Op voorstel van dhr Straub werd beslo ten om de vier jeugdige werkloozen be neden de 18 jaar, die wegens den gestel den leeftijdsgrens (18 jaar) niet aan den cursus konden deelnemen, te adviseeren nauwelijks meer een blad aan de boomen i alleen hier en daar nog een ver schrompeld, geel blaadje, dat op een windstoot wacht om af te vallen. Zij rit selen en trachten zich van hun steeltjes los te rukken, maar ze kunnen niet." „Dat is juist wat ik kort geleden ook voelde; ik wenschte te sterven, vader; want ik dacht, dat ik nooit meer heele- maal gezond zou worden en iedereen tot last zou zijn. Ik ben nog bang, dat ik niet geheel zal genezen", voegde zij er aan toe en er gleed een schaduw over haar gelaat. „Wel. kind, ons leven is in Gods hand. Ons zal je nooit tot last zijn en wij moeten jou niet tot last zijn. Zou het je ooit te veel worden mij te verplegen, als ik ziek was?" „O vader!" en er blonk een taan in haar oog. „Dan moet je we-l denken, dat wijniet zoo veel van jou houden als jij van ons." „Ja, dat is wel zoo. Ik heb het nog niet van dien kant bezien. En ik zal er nooit meer zoo over denken. Ik dacht er alleen maar over, hoe nutteloos mijn bestaan verder zou zijn." „Maar kind, dan ben je heelemaal mis. Er is geen levend wezen, dat nutte loos is. Er is nog zoo veel, dat je kunt doen.u oin het vervolg-onderwijs in deze gemeen te te volgen. Op voorstel van B. en W. werd met alg st. besloten tot vaststelling van een ver ordening ingevolge art. 16, 3e lid, van het Motor- en Rijwielreglement. Deze ver ordening behelst, dat auto's zonder ver lichting mogen parkeeren binnen 20 M. van een brandende straatlantaarn binnen de bebouwde kom der gemeente. Dhr Straub gaf nog in overweging een parkeerterrein aan te wijzen, b.v. 't plein achter de muziektent. Met alg. st. werd aangenomen het voor stel van B. en W. om het perceeltje grond nabij de begraafplaats met ingang van 1 Maart a.s. wederom aan dhr W. Hoo- gesteger te verhuren voor drie jaar, tegen een huurprijs van f 4. Aan georganiseerde werkloozen, die kostwinner zijn, werd een bijslag op de kasuitkeering verstrekt van f 0.50 per ge- zinslig boven de twee, waaraan dan twee derde der gezinsinkomsten in mindering wordt gebracht. Hiertoe werd besloten uit overweging, dat de ongeorganiseerde werkloozen hoo- gere inkomsten uit de steunregeling zou den krijgen, dan de georganiseer den uit hun werkloozenkassen. Dit zou aanleiding kunnen zijn, dat die georganiseerden zou den bedanken als lid van hun bond. Hierbij informeert dhr Kousemaker naar de stand van de werkverschaffing. De voorzitter zegt naar aanleiding hier van, dat er ongeveer 60 werkloozen inge schreven staan, die om toerbeurt bij de werkverschaffing worden geplaatst. In het algemeen zijn er geen klachten over de werkverschaffing. Ook het toezicht is goed Alles wordt gedaan wat in het vermogen van den Raad is, om de werkloozen zoo veel mogelijk te helpen. Waaraan dan ook het plaatselijk crisiscomitó het zijne toe bijdraagt. Dhr Straub geeft in overweging om er bij werkgevers, die werken uitvoeren ten laste van de gemeente, op aan te drin gen zooveel mogelijk werklooze vaklieden te gebruiken uit deze gemeente. De voor zitter zegt, reeds vroeger de werkgevers daarop gewezen te hebben. Op voorstel van B. en W. wordt met alg. st. besloten om het perceeltje grond, groot 35 c.A., vroeger in pacht bij M. Kole met ingang van 1 Januari 1935 voor ze ven jaren onderhands te verpachten aan J. Blommaard Cz. voor f 5 per jaar. Hier bij merkt de voorzitter nog op, dat het gedeelte grond, gelegen aan de voorzijde van de woning van de Bart, eigendom der gemeente is, zoodat, na bestrating van dit gedeelte, dit één geheel zal uitmaken met de Schoolstraat. Bij de wijziging der gemeentebegroo- ting merkt dhr Straub op, dat z. i. de kaas, die aan de werkloozen verstrekt is, door de winkeliers verkocht had moeten worden, zoodat die menschen daaraan ook nog wat verdiend hadden. Het rundvleesch in blik wordt toch ook door de slagers verkocht. D'e voorzitter antwoordt hierop, dat volgens rijksvoorschrift de kaas door de gemeente verkocht moest worden voor hoogstens 12 cent per K.G. Met de wijziging van. de begrooting voor 1934 van het Burg. Armbestuur kan dhr Straub zich niet vereenigen. Hij kan niet goedkeuren, dat geldswaardige pa- pireen (grootboek) aangekocht worden, terwijl er een subsidie van de gemeente noodig is. Door dhr Eversdijk en den voor zitter wordt een en ander toegelicht. Te vens deelt de voorzitter mede, dat later nog inlichtingen daaromtrent zullen ver strekt worden. Wederom worden leden voor de stembureaux voor de Provinciale Staten en den gemeenteraad gekozen. Bij de rondvraag vraagt dhr Hoog state, om de putten uit den straat weg bij het Marktveld te laten verwijde ren. De voorzitter doet toezegging. Daarna sluiting. Kap el Ie. De vereen. Wijkverpleging Ka_ pelle-Biezelinge en Eversdijk kwam in al gemeens vergadering bijeen onder voor zitterschap van dhr P. Fraanje. De voorzitter heet de opgekomenen en in het bijzonder de Wijkzuster en Dr Pfeiffer welkom. Steeds is in de beste overeenstemming gewerkt, zoodat groote reden tot tevredenheid bestaat. Uit het financieel verslag van de pen ningmeesteres, mevrouw van der Have- Lucieer viel op te merken, dat de bijdra gen voor wijkverpleging niet verminderd „Maar wat dan? Ik ben nergens meer toe in staat" en ze begon te weenen, als of ik haar bevolen had om op te staan en zij niet kon. „Veel is er", antwoordde ik, „dat wij doen zonder de strekking ervan te be grijpen. Als je maar in God gelooft en in ons, dan komt alles terecht." „Dat doe ik, maar 'dat is makkelijk genoeg", hernam zij. „Eu denk je dan niet, dat, wat God ons oplegt, altijd makkelijk is? Jezus zeide, dat Zijn juk zacht was en Zijn last licht. Dikwijls willen de menschen Gods wil niet doen, juist omdat het zoo licht valt. Ik geloof Connie, dat ik nog eens een klein preekje voor je moet houden" zeide ik om haar een beetje te plagen. „Natuurlijk denk je, dat ik al weer te veel woorden gebruikt heb." „Toe vader, vergeet dat nou. Dit zegt u natuurlijk in verband met wat wij op dien vreeselijken morgen besproken heb- Maar ik vond het zoo heerlijk, dat ik u toen alles mocht zeggen, wat ik wilde." „Jou dwaas, klein meisje. Toen wou je zoo graag bezigheden hebben en nu heeft God je een taak opgelegd." „Machteloos in bed te liggen!" „Juist, sitil in bed te liggen en Zijn wil te doen." „Als ik dat gevoel nu maar had. Ik waren. Er was f 11.50 meer ontvangen dan het vorige dienstjaar. Van de coöpe raties en leden was f 1146 ontvangen; aan bijzondere giften door de zuster f 57.50. De Emmabloemcollecte bracht f 95 op en die van de Wijdingsure f 25.42. Een hoog- tezon kon aangekocht worden. Zuster Kuyper deelde mee in haar ver slag, dat door haar aan 148 patiënten 3238 bezoeken werden gebracht. Het aan tal tuberculose-bezoeken bedroeg 243. Er werden dit jaar geen kinderen uitgezon den. Drie patiënten werden behandeld met hoogtezon. Een cursus eerste hulp bij ongelukken werd door Dr Pfeiffer gegeven, welke door 25 personen werd gevolgd. Een Moe dercursus onder leiding van zuster Swit- ters volgden 24 dames. De voorzitter richtte woorden van dank tot de zuster voor het vele werk met lief de en toewijding verricht. Dr Pfeiffer sluit zich hierbij aan. Dö secretaris, D'r J. D. Schmidt bracht verslag uit over 1934. Herkozen werden de bestuursleden P. Fraanje en Mevr. A. G. van der Have- Lucieer. De begrooting voor wijkverpleging werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 1645,13, die der t.'b.c.-bestrijding op f 747. Dr Pfeiffer verstrekte mededeelingen over de werking van de hoogtezon. Ge roemd werd over de nu reeds bereikte re sultaten. Het behoeft geen kinkhoest te zijn, maar een kinderhoest moet niet verwaarloosd worden. Waarom Uw kind noodeloos te laten lijden. Waarom zoudt Ge niet juist nog op tijd het beste en meest krachtige middel geven. Dal middel ia toch Akker's Abdij siroop, die reeds zoovelen geholpen heeft I Heeft Uw kindje het benauwd? Slaapt het 's nachts niet door hoesten, kuchen of piepen op het borstje? Abdijsiroop zal Uw kind helpen, die slijm losmaken, de hoest rijp maken en stoppen. En morgen ziet Ge niet meeude traantjes in de oogen door dat afmattend hoesten. De afmatting, van de ademhalingsorganen is weggenomen, de ademhaling zal weer ruim en diep zijn. Hansweert. De sleepboot „Intrepride" met -het sleepschip „Neeltje" op sleeptouw van Wessel naar Ostertde, heeft gister morgen op de Westerschelde machine- schade gekregen. Het is later opgepikt door de sleepboot „Adja", die ize naar Terneuzen heeft gesleept. Ierseke. Damclub. Uitslag van den wedstrijd Ierseke 1 en Krabbendijke 1. G. O. Veenendaal-H. Wolfert 2—0; A. Goeman-C. de Hamer 20; A. Oom-M van Hekken 02; D. van Boven-A. de Kok 11; P. van Anrooy-G. P, Vogelaar 20; M. Verweys-J. Staal 0-^2; M. Huis- soon-H. Haverbock 20, W. Poley-J. Geense 20; P. Flikweert-J. van Oosten 2—0; J. Kole-Jac. Kok 2—0. Uitslag 15—5 voor Ierseke. Spelleider C. van der Endt. De o es t er p r ij s. De prijs der oesters is voor Duitschland uitgedrukt in ons nummer van Woensdag in mark»n. Dit moet zijn in guldens. Ritthem. In de gehouden en goed be zochte jaarvergadering van de brandstof- lenvereeniging „Eensgezindheid" herdacht de voorzitter, dhr Jn Meliefste in zijn openingswoord het 40-jarig bestaan der vereeniging. Uit de jaarverslagen van den secretaris en van den penningmeester bleek o.a., dat in bet afgeloopen jaar 50.000 K.G. weet, dat u ergens op doelt, vader, maar wees er vlug mee, want m'n rug gaat weer zoo'n pijn doen." „Arm kind, dat bad ik geheel verge ten. Ik zal de rest voor een anderen keer bewaren", zeide ik, opstaande. „Neen, dan maakt u het nog veel er ger, zeg het nu maar." „Stil dan, kind, ik zal het kort ma ken. Toen de menschen God nog offeran den in den tempel brachten, wilde God van de armen geen stier of schaap aan nemen, want die bezaten ze niet, maar ze mochten een paar tortelduiven of jonge duiven offeren. Nu ben jij arm, mijn kind en je kunt geen offers brengen in den vorm van hulp aan je medemenschen, zooals je zoo graag wilde en zooals Je zus bet ook deed. Maar vergeet niet, dat de twee jonge duiven van den arme God even welgevallig waren als de vette stier van den rijke. Daarom moet je tot God zeggen: „O, Hemelscbe Vader, ik heb niets anders te offeren 'dan bet geduldig dragen van mijn lot. Uw wil geschiede. En nu, lieveling, wees gerust." Zij keerde mij baar gelaat toe om het te kussen, maar sprak niet en ik ging heen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5