2n Land- en Tuinbouw BIJKANTOOR MIDDELBURG. Telegrammen. (f Jne/kdamerta/je Laatste Berichten. Afloop Verknopingen en Aanbestedingen Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten. lat de plan- ivaarvan on- kt, wel van iet geval te stelijk Post ilden, dat de waarop de volk reageer- t orgaan on- ïg van sala- epaalde om- n. Is werd aan- ir het platte- ió sterke be- plaatsen, dat loden schijnt. !r nog in de gelijk is, dat de volksver an de platte- ring kunnen ier nog wor- dat ze door srstaan. OPMERKER. ïlKAAT. Fabrikaat" c op gewezen .sche Nijver- ikt o.m.: dus wel veel hebben deze gebracht. Er elen over bet igint men te tyoisch-Ne- oederen van al beslist be- ereenkomstig is bet alleen i het buiten- begint boe it bet Neder- der vergelij- jlansrijk kan sef dat men, ische artike- strie steunt; ielpt vermin- rijdraagt om rhoogen. uit de lucht n ieder zich ms land zóó ogen dat de ederlandsche n in de win- ijkt met een neeste geval- ischrift „Ne- goud wat er e aldus aan- aderlandsche doch is bui lder valsche ing houdend iteit van het ude vervaar- ihts dan ge- den kooper he namen en l; thans ziet ude herkomst ten verkoop, orden aange- beeld bekend ikant die in de artikelen 1 en dan bier narkt brengt! hg is de cor al ongestraft ten noch op- aarborg dat indsch fabri- één, wettelijlk 3n geeft den inderdaad aangeboden an onze Ver- burg. 1935. vet: F. J. M. ;en op Zoom. uitzondering lburg. Beves- m hooger be- Middelburg. vaarvan hoo- i 3 d. h. D. S. 54 j., Bevestiging ooger beroep 45 j., jager vonnis waar- ik. werkman te f voorw. e Hontenisse. en vdor het n onder zijn J. S., 39 j., ildinge. Ver appel. Vrijl- J. W., 50 j., detiging votn- ik. Veroorzaken van gevaar voor eleotriseh net: E. J. B. 20 j,, en J, B. 23 j., beiden van beroep werkman te Hulst. Voor ieder f 5 of 3 'd. h. Overtr. Motor- en Rijlwielwet: J. J. L., 30 j., knecht te Wemeldinge. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf, f 25 of 10 d. h. en intrekking rijbewijs voor den tijd van 6 maanden. Knoeierijen aan de vei ling te 'sGravenzande. De 38-ja- rige ex-keurmeester van de Fruit- en Groentenveiling te 's Gravenzande heeft zich voor de Rechtbank te 's Gravenhage te verantwoorden gehad wegens diefstal subs, heling van fruit en groenten, ge pleegd in de jaren 1933 en 1934, alsmede ter zake van diefstal van een hoeveelheid verf ten nadeele van de veilingsvereen. V., die in voornoemde hoedanigheid controle over de geveilde groenten had, heeft een partij druiven van 47 kisten, bestemd voor iemand in Den Haag, door een schipper doen weghalen en elders doen bezorgen, terwijl hij ook z.g. doorge draaide goederen, die volgens voorschrift aan den Staat vervallen, aan verschillen de kooplieden heeft afgeleverd, waar voor hij telkens geldsbedragen heeft aan genomen. Verdachte zeide veel spijt van het ge beurde te hebben. Het O.M. noemde in zijn requisitoir de handelingen van verdachte bedenkelijk, want er werd op de veiling op schrome lijke wijlze door de keurmeesters geknoeid. Spr. kon niet meegaan met het rapport, dat tot een voorwaardelijke veroordeeling concludeerde en eischte tegen V 10 maan den gevangenisstraf. Verdachte, die uit zijn betrekking is Ontslagen, verzocht de rechtbank hem een lichtere straf op te leggen. Daarna stond terecht de tweede keur meester van bovengenoemde veiling, A. C. v. V., die voor soortgelijke feiten gedag vaard was. Er werd o.a. gewerkt met valsche bons betreffende weggeraakt goed, die aan den betaalmeester werden aangeboden. De officier eischte tegen dezen ver dachte, die eveneens ontslagen is, 8 maanden gevangenisstraf. De medeplichtigen aan deze knoeierijen n.l. zes kooplieden uit 's Gravenzande, die op de veiling z.g. doorgedraaide goederen van de beide vorige verdachten hadden gekocht, stonden vervolgens terecht. In een zaak tegen den koopman A. v. d. K„k uit 's Gravenzande, die een partij' kisten sla had gekocht, terwijl hij wist, dat deze sla niet gekocht mocht worden, luidde de eisch wegens heling f 30 subs. 30 d. In een zaak tegen den koopman H. K., die 9 kisten aardappelen had gekocht van de veilingmeesters en van de opbrengst een gedeelte aan hen afstand, werd een geldboete van f 40 subs. 40 d. geëischt. In een zaak tegen den 22-jarigen koop man J. V., uit 's Gravenzande, die van meergenoemde keurmeesters 47 kisten doorgedraaide bloemkool kocht, werd ter zake van heling, in verband met een min der gunstig reclasseeringsrapport, f 30 subs. 30 d. geëischt, alsmede een voor waardelijke gevangenisstraf van 2 maan den met 3 jaar proeftijd. In een zaak tegen den 19-jarigen K. van der W., uit Monster, die op valsche bons geld bij den betaalmeester op de veiling te 's Gravenzande had geïnd, eischte het O. M. wegens oplichting twee maanden gevangenisstraf. In een zaak tegen den koopman J. S. uit 'sGravenzande, wien ten laste was gelegd, dat hij uit winstbejag 45 kisten druiven, die op de veiling waren achter gebleven, heeft verkocht, werd ter zake van schuldheling een geldboete van f 15 subs. 15 d. geëischt. Ten slotte werd tegen den motorschip per G. B., uit 's Gravenzande, die eenige malen uit winstbejag doorgedraaide goe deren heeft vervoerd, een geldboete van f 25 subs. 25 d., alsmede een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 2 maanden ge- ei soht. In al deze zaken zal de rechtbank over 14 dagen uitsp'raak doen. Boterprijs 57 cents. Die Leeuwarder Commissienoiteering voor boter werd gisteren vastgesteld op 57 cents (vorige week 60 cents1). MET INGANG VAN 1 FEBRUARI WORDT HET BIJKANTOOR VAN „DE ZEEUW" TE MIDDELBURG VER PLAATST NAAR Fa. BOEKHANDEL J. J. FANOY, LANGE BURG B 16. GROOTE BRAND. Fabriekencomplex door het vuur vernield DEN HAAG. Hedenochtend is een brand uitgebroken in het fabriekencomplex aan de Leeghwaterstraat. Bij de seconde breid de de brand zich uit, de vlammen sloegen van alle kanten uit het gebouw, dat 3 verdiepingen hoog is, zoowel uit het dak als uit alle ramen en deuren. Het was een fantastisch schouwspel. Losse bladen papier (de brand was aanvankelijk ont staan in de papierfabriek), woeien met groote snelheid over de straten, daarbij angst en schrik onder het talrijk publiek verspreidend. De toestand was zeer ern stig. Van alle kanten kwamen politie en brandweer aangesneld, doch de groote hoeveelheid water, welke binnen enkele oogenblikken op het brandende gebouwen complex werd geworpen, kon niet ver hinderen, dat de vlammenzee onvermin derd voortduurde en steeds verder om zich heen greep. ,In het brandende complex was gevestigd een papierwarenfabriek, de Rubber La texpoeder Compagnie, een Staal-Mij, een tricotage-Mij, een Scheermessenfabriek en nog enkele andere zaken. Omstreeks 10.30 uur heeft een bediende van de papier fabriek den brand ontdekt. De vlammen schoten alras omhoog, gretig voedsel vin dend in de rubber- en papiervoorraden. Het vermoeden bestaat, dat de brand is ontstaan door kortsluiting in de lift, waardoor een liftkoker in brand geraakte. Het personeel, dat in de fabriek aan wezig was, moest zich hals over kop in veiligheid stellen. Een half uur na het begin van den brand stortte het dak van het eene fa briekencomplex reeds in. Om even 11 uur kwamen met donde rend geraas de machines van de 3de étage naar beneden. Er was een angstwekkend geknetter en geloei van het vuur, dat door den storm opgejaagd werd en steeds nieuw voedsel zocht. Omstreeks half 12 liep een houtopslag plaats van een meubelfabrikant aan de Waldorpstraat, gelegen naast het bran dende fabriekencomplex, ernstig gevaar. De vlammen werden door den wind in de richting van die opslagplaats gestuurd en met vijf stralen trachtte de brand weer de muren nat te houden. Gelukkig werd ze daarbij geholpen door een mot regen, welke spoedig overging in een stortbui, waardoor evenwel het nadeel ontstond, dat de gebouwen in een dichten, zwaren rook werden gehuld. De spoorwegen hadden maatregelen ge nomen om het emplacement en rangeer terrein gedeeltelijk te ontruimen. De wa gons werden buiten de gevaarlijke zóne gebracht. Het tramverkeer ondervond ern stige vertraging. Om 12 uur werd gemeld: Het fabrieken complex is zoo goed als geheel uitge brand. Slechts de romp staat nog over eind. Thans heeft ook het laboratorium vlam gevat. Daar stond een groot aan tal vaten met benzine, welke kort na elkaar in brand vlogen en ontploften. Thans staan ook de kantoren nog in lichte laaie. De brandweer stelt alles in het werk om de meubelfabriek en hout opslagplaats, welke er naast gelegen is, te redden. De wind is echter ongunstig en de brandweer had er niet veel hoop in. Wat de gevolgen zullen zijn, als de brand overslaat, is nog niet te zeggen, daar het hier een groote fabriek van drie etages, welke vol met meubelen staan, betreft. Omstreeks 1 uur was de brand aan de achterzijde bedwongen en was daar slechts een rookende en stankverspreidende massa overgebleven. Aan de zijde van de Waldorpstraat, de voorzijde van het ge bouwen-complex nam het vuur echter in hevigheid toe. Daar werd dan ook het grootste gedeelte van het brandweer materiaal geconcentreerd. Nadat het lo kaal en de kantoren uitgebrand waren, vatte de meetkamer van de Rubberpro ductie Compagnie vlam en brandde ge heel uit. De Directeur dezer Mij, de heer Stam, deelde mede, dat hij midden in zijn werk uit het gebouw heeft moeten vluchten, alles achterlatende zooals het was. In de meetkamer was een groot aantal zeer kostbare instrumenten, o.a. zeer kostbare microscopen opgesteld, in verband met het permanente rubberonder- zoek der maatschappij. Vele jaren had de heer Stam gewerkt om deze collectie bijeen te brengen, welke thans geheel vernield is. Afgezien van de waarde van deze verzameling, geeft het feit, dat van sommige instrumenten slechts zeer enkele exemplaren bestaan, aan het gebeurde bijzondere beteekenis. Het ziet er op dit oogenblik naar uit, dat de meubelfabriek behouden zal blij ven. De wind is minder geworden, waar door de brandweer gemakkelijker de vlammen in bedwang kan houden. Ook aan de voorzijde is het dak in gestort, terwijl de vloeren van de tweede en derde etage het ook reeds begeven hebben en met een geweldig lawaai naar beneden kwamen. De vloer van de eerste etage is van beton en men hoopt, dat deze de vlammen zal stuiten. Het was omstreeks 1 uur toen de brand weer voor het eerst kans zag aan de achterzijde het gebouw binnen te dringen. Zij moest over stapels verbrande papieren heen worstelen en kon toen overgaan tot het blusschen van groote stapels nog smeulende zakken en pakpapier. Aan de voorzijde was omstreeks half een de brand weer heviger, de wind stak toen ook weer op, doch was gelukkig iets gedraaid, zoo dat de vlammen- en vonkenregen naar achter gedreven werden, waardoor gevaar voor uitbreiding niet meer zoo groot was. Op het laatst was het een hardnekkige strijd tusschen het vuur en zijn bestrij ders om enkele vertrekken in den linker vleugel aan de voorzijde te behouden. Dit is de brandweer mogen gelukken, om streeks half 2 was men den brand meester. De nablussching van de smeulende en rookende ruïne zal nog geruimen tijd voortduren. De voorgevel is blijven staan. Het overige gedeelte is ingestort en ge heel uitgebrand. De schade, die zeer aanzienlijk blijkt, is nog niet te ramen, maar wordt voor het grootste gedeelte door verzekering gedekt. Een merkwaardige mededeeling werd door personeelsleden gedaan, toen zij ver hoord werden. ZIJ verklaarden, dat zij omstreeks half 9 in de omgeving van de lift brandlucht hadden gemerkt, iets bijzonders was toen niet opgevallen, totdat omstreeks 10 uur het begin van den brand werd ontdekt. Even na 2 uur, toen men zekerheid had, dat het gevaar voor verdere uitbreiding uitgesloten moest worden geacht, werd het tramverkeer hersteld. Op verschillen de punten van het smeulende gebouw laaiden nog vlammen op, die echter spoedig werden gedoofd. In het gebouw werkten ongeveer 200 personen bij de diverse ondernemingen. DEN HAAG. De heffing op boter is voor de volgende week bepaald op f 0.90 per Kilogram. De Zeeuwsche oesters. BEN HAAG. De bacterioloog van bet bestuur der visscberijien op de Zeeuwsche stroomen Dr A. Grijns te Bergen op Zoom, deelt inee dat door berichten in binnen- en buitenland'sohe bladen over de tegen slagen die de Zeeuwsohe oestercultuur on dervindt, bij het publiek volkomen ten on rechte de meening heeft postgevat, dat de 'ZeeuwisChe oester® de gezondheid van den consument zouden bedreigen. Met den moesten nadruk moet er op worden ge wezen, dat de uit Zeeland verzonden oes ters blijkens de strenge bacteriologische controle, die van rijkswege wordt uitge oefend in geen enkel opzicht gevaar op leveren voor den verbruiker. Aan elke zending 'Zeeuwsche oesters wordt een certificaat van zuiverheid toegevoegd, waarin namens den Staat bovengenoemde garantie wordt gegeven. Ernstig verkeersongeval. HALSTEREN. Hedenmiddag om 12 u. heeft op den weg tussohen Bergen op Zoom en Tholen nabij het 'Groene Woud een ernstige botsing plaats gehad tusschen een auto en een wielrijder. De bestuurder van de auto, de 'heer Zoemers uit Roosen daal, die uit de richting Bergen op Zoom kwam, raakte door een hevige rukwind de macht over zijn stuur kwijt en schoot het fietspad op, waar 'hij in botsing kwam met den 18-jarigen wielrijder G. Hage naar uit Halsteren. De fietser botste daarop tegen een 'langs den weg staanden lantaarnpaal. Hij bekwam ernstige ver wondingen aan gelaat en handen en zware inwendige kneuzingen. Hij is naar het zie kenhuis te Bergen op Zoom overgehraoht. Zijn fiets is totaal vernield. Auto te water. Een persoon verdronken. HOOGEZAND. Hedenmorgen om 10 u. reed een vertegenwoordiger van de N.V. Gist en Spiritusfabriek te Sappemeer, de heer Bronda, uit Winschoten, met zijn Chevrolet-auto op den weg Groningen Winschoten. Onder Hoc gezand kwam het rechter-voorwiel van de auto in aanraking met een verhooging langs het trottoir. De wagen werd hierdoor tegen een boom ge slingerd en geraakte daarna in het Win- schoterdiep. In een ommezien van tijd verdween de wagen in de diepte. Direct schoot van alle kanten hulp toe. Toen het gelukt was, den heer B. uit den wagen te trekken bleek hij reeds te zijn overleden. De eveneens in de wagen gezeten moeder van den heer Bronda werd weer 'bij ken nis gebracht, doch is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleden. Schip gestrand. ELBURG. Misleid door den mist is de stoomboot Paul Krüger I, kapitein W. de Bruin, met aan boord de kapitein, diens vrouw een machinist en een de'kknecht, gister op het IJsselmeer nabij' de Oppert bij' Kampen, gestrand. Na veel moeite is het gelukt het schip weer vlot te krijgen. Na een angstige naCht te hebben door gebracht konden de opvarenden met een kleine boot naar Elburg worden gebracht. Het vaartuig ligt vol water en wordt als verloren beschouwd. De koude. NEW-YORK. De hevige koude gaat gedurende de laatste 48 uur in verschil lende deelen van de Vereen. Staten ge paard met zware stormen. In totaal zou den tengevolge van de koude en van stormongeluk'ken 175 personen zijn ge dood, waarvan 18 alleen te New-York. Te New-York City is ongeveer V* M. sneew gevallen en in gedeelten van Nieuw En geland meer dan 30 c.M. sneeuw. Ernstige aanvaring. NEW YORK. Het 5896 ton metende Amerikaansohe stoomschip Mohawk is op 4 mijl afstand van Seafirt in New Yer- sey in aanvaring gekomen met een Noorsch schip Talisman. De Mohawk had 107 koppen bemanning en 53 passagiers aan boord; het schip dreigde te zinken. Passagiers en bemanning werden door de Talisman en andere te hulp gekomen 'schepen opgenomen. Een reddingsboot van de De Mohawk met 15 passagiers en 42 leden der bemanning, waaronder de kapitein, wordt nog vermist. Het schip is van dezelfde maatschappij als de „Morro Castle en ligt dicht bij de plaats waar onlangs dat schip is verongelukt. Nieuw bombardement. SHANGHAI. Volgens Chineesche be richten hebben Japanners opnieuw Koeyang Toesjikau en Toengsjatre uit de lucht gebombardeerd; bovendien zijn voor Koeyang wederom 1000 man Japansche troepen aangekomen. WASHINGTON. Het Huis van Afge vaardigden heeft gister met een groote meerderheid het wetsontwerp inzake het beschikbaar stellen van een crediet van 4.880.000.000 dollar tot uitbreiding van de werkgelegenheid in de Vereen. Staten goedgekeurd. Ingezonden Mededeeling. is voldoende pulmfe vooreen doosje of tube N I V£ A' De storm. AMSTERDAM. De Zuidwesterstorm, welke in den afgeloopen nacht en ook vandaag heeft gewoed, heeft in de hoofd stad op verschillende plaatsen schade aangericht. De brandweer rukte vanmor gen twintig keer uit, een warande stortte in en er kwamen verschillende schoor steenbranden voor. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oud-Beyerland (toez.), J. E. Klomp te Ede. Te Asten, J. H. Deónee, O.-I. pred. met verlof. Te Nieuwe Tonge, Joh. de Bres te St. Maartensdijk. Ghr. Geref Kerk. Beroepen te Maassluis, D. J. van Brummen te Driebergen. HET TEGENGAAN VAN LINTBEBOUWING. Verschenen is de Memorie van Ant woord over 'het ontwerp van wet tot vast stelling van bepalingen tot het in het verkeershelang tegengaan van lintbebou wing langs wegen onder beheer van het Rijk of op het Rijkswegenplan voorko mende. Wij ontleen en daaraan het vol gende: D'e verklaring van tweeërlei strooming, zooals die in het voorloopig verslag tot uiting komt, lig't voor de 'hand. Men heeft hier te doen met pogingen het evenwicht tusschen twee belangen te behouden: een publiek belang, bet verkeer op de groote Rijkswegen, en een privaat belang, de vrije gestie van de grondeigenaren; ook het belang van 's Rijks schatkist 'doet ove rigens zijn gewicht gelden. Het verkeer stelt uiteraard hooge eischen aan de wegen wat betreft vrijheid en veiligheid. Het zou niet verantwoord zijn, indien tegen ovengenoemde hinder nissen geen maatregelen werden geno men. Niet tegen elke bebouwing keert het ontwerp zich; slechts tegen een bebou wing, die het weg- en verkeershelang kan schaden. Dat iedere eigendomsbeperking door schadevergoeding gecompenseerd zou moeten worden, is nimmer het stelsel van ons recht geweest. ACHTERSTAND IN TE HALEN. Wij vergeten zoo gauw, zegt de „N. Pr. Gr. Grt", wat wij hebben en zien, naar een oud woord, altijd „vet in andermans schotel". Als een staatsman in Engeland nu spreekt van geweldig groote plannen tot redding van de maatschappij, plannen met veel reclame aangekondigd, dan vergeten velen licht, dat alles, wat hij aanbeveelt, zoo oud is als de weg naar Kralingen en dat wij in ons land reeds meer misschien doen inzake werkverschaffing dan overal elders wordt beloofd. Als men in Engeland spreekt van groo te plannen inzake woningbouw, zien ve len voorbij, dat wij geheel de wereld voor zijn in de zorg voor goede woningen. Het is niet onmogelijk, dat er zijn, die, nu zij van Roosevelts plannen vernemen, zullen zeggen: die man doet nog eens wat. Terwijl zij vergeten dat alles, wat hij noemt, hier reeds een kwart eeuw werkt. Roosevelt heeft er op gewezen, dat de Vereenigde Staten aan Sociale voorzorg aan sociale wetgeving zoo goed als niets bezitten. In dagen van weelde en potverteren, in dagen van overschatting van het crediet deerde dit niet, hoewel er altijd naast ont- zettenden rijkdom, in de Vereenigde Sta ten zeer veel armoede was. Maar nu ondervindt men het kwaad, dat er geen voorzorg was. En nu wil Roosevelt dengene, die niet heeft, helpen. Wat stelt hij voor? Een verzekerings stelsel, invaliditeitsverzekering en werk loosheidsverzekering, en ouderdomspen sioen ook blijkbaar in den vorm van ver zekering met hulp van den staat, maar toch zóó, dat op den duur zulke verzeke ring zich zelf moet helpen. Als wij het goed begrijpen zal de verzekering voor een deel ook eerst na tien jaar beginnen te werken. Aan een verzekering tegen de gevolgen van ziekte is Roosevelt nog niet toe. Wat blijkt uit dit alles? Dat de christe lijke partijen in Nederland, die, zich ver zettende tegen het alles verlammend staatspensioen, het eenig goede inzicht hadden, toen zij ijverden voor de sociale verzekering. Een verzekering, die nu haar rijke vruchten afwerpt. Een verzekering, die honderden millioenen spaarde, welke in dezen boozen tijd van groot nut zijn. Overal bijna heeft men achterstand in te halen. Wij staan in goede sociale zorg, ook in zorg tegen de gevolgen van werk loosheid, in de voorste rij. Alleen als men socialisten en christen-democraten hun gang liet gaan, zou dit alles spoedig vernietigd zijn. Hun pogen, om de wezenlijke aanpas sing aam den nieuwen toestand te verhin deren, moet leiden tot inflatie. En dan wordt alle uitkeering uit alle verzekering getroffen. En versmelten de opgespaarde gelden. Dan wordt ons volk het meest verarmde volk der wereld. En als wij zoo achterop raken, begint voor ons recht de ellende". 1gas Middelburg. Ten overstaan van R. Bat ten, waarnemende het kantoor van wijlen notaris H. R. Struve, is gisteren in het veilingsgébouw „Mercurius" publiek ver kocht: Een woonhuis met bergplaats, schuur, werkplaats, boomgaard, erf, tuin, weiland en sprink, aan den Veerschen straatweg groot 1.39.40 H.A. 3 Gem. 170 r.) aan dhr G. de Nood, rustend landbouwer al hier, voor f 5910. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden 169 1741/* 29% 29 226 226 89 Vi 88 32 32 102 100% 1451/* 146 137 137 341/» 33 H. V. A. Ned. Hand. Mij. Philipslampen Unilever A. K. U. Amsterdam Rubber Kon. Olie Deli Mij. Scheepvaart Unie 4 pot. Nederland 1934 101% 101% 4 pet. Ned.-Indië 101% 101 l/s U. S. Steel 233/ie 23% Anaconda Copper 6"/i« 6"/n Beh. Steel 19a/e 19Vs Shell Union 47/s 45/s Een belangrijke afdoening der Nivas, tegen wederom hoogere prijzen, beïn vloedde de koersen der suikeraandeelen gunstig en het niveau van deze afdeeling was met goede belangstelling weer beter. Ook Kon. Olies waren gevraagd op 'hoo gere prijzen door bijlegging van het con flict in Mexico. Wisselkoersen. Amsterdam, 25 Jan., 2.30 u. Londen 7.27%—7.288/s. Berlijn 59.35—59.40. Parijs 9.739.78. Brussel 34.4834.52. New-York 1.491.49%. Gemeentelijke leeningen. De Gemeenteraad van Enschedé heeft hedenmorgen in een spoedeischende ver gadering besloten om met de Incasso bank N.V. en de Ned. Ind. Handels Bank N.V. een 4 pet. geldleening aan te gaan groot f 4.900.000 ter converteering van 4Vï pot. geldleeningeu van Enschedé en van de voormalige gemeente Lonneker. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Wes- dorp, 28 j. en A. Koster, 27 j.; P. G. Schroevers, 25 j. en G. H. de Munck, 29 j. Bevallen: G. H. v. d. DriestHuser, d. Overleden: M G. Peper, 66 j, geh. met A. van Langevelde; M. E. Goethals, 54 j.. ongeh. d. GOES. Geboren: Lena Maatje Neeltje, d. v. Johannes van der Weele en Pau lina Heijnsdijk. Van 1724 Januari 1935. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. J. 't Hart 29 j., en M. Kervink 23 j.; G. Meul- meester 26 j. en J. de Ridder 23 j. Getrouwd: G. J. VijVer, 34 j. en R. Wit- stein 25 j.; P. G. Timmerman 32 j. en M J. Bok 22 j., W. Noyons 28 j. en J. M. G. v., Egeraat 34 j., A. J. Albregts 19 j. en J. P. Beun 20 j. Bevallen: M. Weerpas geb. Krul d.; E. G. Sinke geb. Bleijenberg z.; J. T. de Rid der geb. van Belle z.; J. G. Bets geb. de Graaf z.; I. R. M. Kramers geb. Viaene d. Overleden: J. Meulmeester 66 j., wed. v. J. de Nooijër; G. Tjebbes 34 j., man van J. G. Haringhuizen; G. J. Pleijte 3 j.; G. M. de Vroom 79 j. vr. v. P. Smith; M. Francoise 80 j., vr. v. J. Verstelle; H. J. de Jong 71 j. man van G. D. Bode. (Vliss. Grt.) MIDDELBURG, 24 Jan. 1935. Appels: Goudreinet 15-21, Bellefleur 23, Campag- nezoet 21-26. Peren: Kleipeer 6-13, Brederode 12-14, Pondspeer 11-13, Gomtesse de Paris 13- 26, Gieser Wildeman 11-17, St Remy 11-12. Honing 35-37 per pot. GOES, 25 Januari 1935. Spruiten 7-10, id. 2e soort 3-5, Witlof 6-8, id. 2e soort 2-4, Wortelen 4.50, Wijnpeen 0.60, Koolrapen 0.60-0.70, Sjalotten 3, Uien 0.60-1.60, Aardappelen 2.80, alles per 100 K.G. Bloemkool 12, Groene Savoye kool 2.40 -3, Gele id. 4-6, Boerenkool 0.80-1.70, An dijvie 1.30-1.90, alles per 100 stuks. Prei 6-8 pes/dOO bos. Bloemen 2-15 per 100 pot. STA'VENI'SSE. Veilingsvereen. „Stave- nisse en Omstreken". Uienveiling van 24 Januari. Groote gele Rijnsburger uien f 2.96f 3; Picklers f 2 en 'Drielingen f 1. Prijzen per 100 kg. gesorteerd, franco op den w&L

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3