Wetenschap en Kunst Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtszaken BIJKANTOOR MIDDELBURG. Laatste Berichten. Telegrammen. het leerlimgental stabiel bleef. De penning meester deelde mede, dat er een batiig slot is. De aftredende bestuursleden de 'hoeren H. Dieleman en P. de Jonge worden her komen. Besloten wordt dezen winter weer een ouderavond te beleggen, zoo mogelijk mid- iden Februari. Chr. Zangvereeniglng „Soli Deo Gloria" te Middelburg. Onder aanvoering van den directeur, dhr J. C. F. van Kamer, voerde boven genoemde vereeniging gisteren in de Con cert- en Gehoorzaal uit: „De Leeuw van Juda", van R. Dawre. Ds Oussoren opende met gebed en riep de talrijke aanwezigen een hartelijk wel kom toe. in het bijzonder den Edelachtb. heer Burgemeester M. Fernhout, die door zijn aanwezigheid van zijn belangstelling blijk gaf. „De Leeuw van Juda" is een cantate over het leven onzes Heeren, van zeer eenvoudigen opzet en harmonisatie. Dit heeft voor, dat de compositie niet uitgaat boven het kunnen van dit koor, maar brengt het bezwaar van eentonigheid met zich mede. Een klein orkest zorgde voor de bege leiding, versterkt door enkele blaasinstru menten. Deze laatsten vulden wel goed aan, maar de zuiverheid leed er onder, mee door de temperatuur in de zaal. Enkele leden vervulden de solo-partijen (een opgaaf, die altijd zwaar is te noe men), verdienstelijk. Dhr v. Kamer hield de leiding uitste kend in handen en de koorzang viel dan ook te roemen. De koren werden met volle overgave weergegeven, denk b.v. aan het „Juicht scheps'len, aarde juich! Dat 'tal Zijn lof getuig'I", of het door de vrouwenstemmen Unisono gezongen: „O, Zoon van God, een glans van licht". Maar toch hadden we graag wat meer afwisseling gehoord in de tempi, juist nu de compositie daar zelf aanleiding toe geeft (niet doorgecomponeerd) wordt de taak van koor en dirigent zwaarder. Eigenaardig doet het aan, wanneer men in 't slotkoor plotseling het motief hoort uit het Halleluja-koor van Handel. Onder groote aandacht werd de zang aangehoord en het dankbare applaus be wees, dat de vereeniging en haar uit voering de sympathie had van de tal rijke aanwezigen, zoodat we hopen, dat de stijgende lijn, waarin deze vereeniging haar kunnen toont, blijft voortgaan, zoo dat zij beantwoordt aan haar naam en doel. Soli Deo Gloria. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Barneveld, H. Bout >te Ge- nemuiden. Drietal te Haarlem-Noord (Schoten), G. van Veldhuizen Azn. te Houtum, Dr M. v. d. Voet te Roodeschool en A. T. W. de Kluis te Vlissingen. i Beroepbaar. Door de classis Hilversum zijn beroepbaar verklaard in de Geref. Kerken de heeren W. Kreuzen, Mauvezand 10 te Laren en Ch. H. Swen, Gen. de la Reylaan 10 te Bussum. De officiëele woordenlijst in de spelling-Marchant. Giste ren heeft de Minister van Onderwijs in het gebouw van zijn Departement de com missie geïnstalleerd, die in verband met de vereenvoudiging van de schrijfwijze van de Nederlandsche taal is benoemd met de opdracht een officiëele woorden lijst samen te stellen ter vervanging van die van De Vries en Te Winkel. Lid en voorzitter dezer commissie is Dr C. B. van Haeringen, leeraar aan een gemeentelijke hoogere burgerschool te 's Gravenhage. Verder zijn leden Dr H. J. E. Endepols, rector van het gemeente lijk gymnasium te Maastricht, Dr J. van Mierlo, hoogleeraar aan het Onze Lieve Vrouwe College te Antwerpen, en Dr R. Verdeijen, hoogleeraar aan de Rijksuni versiteit te Luik. Als secretaris fungeert Dr H. E. Buiskool te Amsterdam. Bij de installeering waren tegenwoordig de Belgische gezant, de heer Maskens, en de heer Baert, secretaris bij de Belgische Legatie. Tholen. Onze stadgenoot, de heer J. Overbeeke Jzn. slaagde dezer dagen voor het diploma boekhouden (Mercurius) af genomen door de Federatie van Leeraren in het Handelsrecht en Handelsweten schappen. HET WERKFONDS 1934. Ruim f 16 millioen vastgelegd. Aan het tweede driemaandelijksch ver slag van het Werkfonds 1934, loopende van 15 September tot 15 December 1934 ontleenen we: Hoewel ten aanzien van de arbeidt voorwaarden, welke zouden gelden voor de uitvoering van de werken aan de Oude Maas, overeenstemming werd bereikt tus- schen het Werkfonds en de vakvereeni- gingen van transportarbeiders, kon de Ministerieele commissie zich met de loo- nen niet vereenigen, aangezien die te zeer uitgingen boven het oorspronkelijke voor stel van het 'bestuur. Van de samenwer kende arbeidersorganisaties werd daar op bericht ontvangen, dat zij meenden te moeten afzien van verdere onderhande lingen. Het Werkfonds stelde toen voor dit object voorloopig van de lijst der uit te voeren plannen te schrappen. Na het afsluiten van dit rapport al dus een noot is nog overeenstemming bereikt met de vakorganisaties op eenigs- zins gewijzigden grondslag. Het reeds in het vorige driemaandelijk- sohe verslag gemelde rijkswerk bij Bode graven werd, nadat overeenstemming met de vakvereenigingen was bereikt, over de arbeidsvoorwaarden, 1 December 1934 ge gund voor f 1.115.438. Bij ministerieel schrijven werd 't Werk fonds een bestek toegezonden door den Minister van Waterstaat voor de uitvoe ring van de Kanaalhaven van Terneuzen, teneinde de arbeidsvoor waarden daaraan te kunnen toevoegen. De Ministerieele commissie heeft zich reeds, met een kleine wijziging, met de voorgestelde loonen en andere voorwaar den kunnen vereenigen. Verschillende rijkswerken, waarvan het Werkfonds van den Minister van Water staat de bestekken heeft ontvangen, zijn reeds zoover door het bureau behandeld, dat binnen zeer korten tijd aan de Mini sterieels commissie voorstellen ten aan zien van de arbeidsvoorwaarden zullen worden gedaan. Omtrent Zeeland wordt hierbij ge meld: Spoedig zullen ter goedkeuring aan de Ministerieele commissie worden gezonden: riool met pompgemaal en verbetering van de dokhaven van Middelburg. Het afwateringswerk van den polder Walcheren zal binnenkort aan de Mini sterieele Commissie worden gezonden. Drie projecten voor woningbouw, inge diend van particuliere zijde, zijn onder zocht door den hoofdinspecteur van de V olkshuisvesting. De Minister van Financien berichtte op 19 November, dat de bouw van den Poli- tiekruiser aan de Kon. Mij „D1 e Schel de" t e V1 i s s i n g e n is opgedragen. Verder werd nog medegedeeld: De kleine commissie uit het Werkfonds, welke zich in verbinding zou stellen met het gereorganiseerde bedrijfsleven, heeft reeds verschillende projecten naar voren gebracht. In totaal was 15 December vastgelegd f 16.248.425,65, als volgt verdeeld naar vier groepen: I. Bureelkosten f 18.500; II. Rijkswerken f 9.518.125,65; III. wer ken van andere publiekrechtelijke organen f 3.419.000; IV. industrieels projecten f 3.292.800. Gevaren voor alleen reizende meisjes. Een jonge dame uit Amsterdam had deelgenomen aan een feestje, dat ten huize van haar verloofde te Haarlem was gegeven. Het feestje was tegen 12 uur afgeloopen, zoo dat voor de reis naar huis de laatste trein van ongeveer half één moest worden ge nomen. Naar het station gaande maakte zij in overleg met haar verloofde het plan om te Amsterdam een taxi te nemen, daar ze op deze wijze veilig thuis hoopte te komen. Ze kocht een kaartje 2de klas, wederom voor de veiligheid. Toen de trein vertrok ken was, vertoonde zich in het wandel gangetje naast de coupé's een „heer", die het meisje eenigen tijd fixeerde. Zijl pakte hierop een krant, waarna het heerschap bleek te zijn verdwenen. Iets later kwam een bejaarde dame met een koffer de coupé binnen, die hijgend vertelde, dat ze per ongeluk in een derde klas coupé was terecht gekomen, ofschoon ze een tweede klas kaartje had. Er werd druk gebab beld, waarbij de oude dame o.a. aller hande dingen vertelde over haar klein kinderen. Op de plaats van bestemming vroeg de dame het meisje haar te helpen met haar koffer. Ze kon zoo slecht loopen. En het was niet zeker, dat de chauffeur van haar zoon aan het station was. Of de jongedame haar misschien met den koffer even op de tram wilde helpen. Dit werd natuurlijk goed gevonden. Doch toen de dame het station druk pratend uitliep, zag ze daar opeens de bewuste auto. Die was dan toch gekomen. De „chauf feur" deed echter wat zonderling. Hij stopte niet bij den verlichten stationsuit gang, maar een 50 meter verder, waar het donker was. De „dame" mopperde wat over de onhandigheid van „het perso neel" en liet zich door het meisje den kaf fer naar de auto dragen. Hier ging ze moeizaam den wagen in, waarop het meisje haar den koffer in het duister aanreikte. Wat er nu volgde duurde slechts een oogenbldk. Plotseling kreeg het meisje een geweldigen duw in den rug. Zij viel languit in de auto, terwijl het portier met kracht werd dichtgesmeten. De „chauf feur" had even te voren aan de „dame" gevraagd of ze haar zakdoek had. (Die zou voor de bedwelming moeten worden gebruikt.) Gelukkig droeg het meisje schoenen met hooge hakken, waartegen het portier sloeg. Het veerde daardoor weer met kracht open. Het meisje wist zich niet meer te herinneren, of ze gegild had, maar toen ze weer op straat stond, reed de auto zonder lichten weg, en kwa men van alle kanten menschen aanloopen. Auto-ongeluk bij Alme lo. 1 doode, 2 licht gewon den. Gisteravond is op den straatweg van Almelo naar Borne, nabij de buurt schap Zinderen, een ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat aan den heer D. Knoef, leer handelaar te Enschedé, het leven heeft gekost. Op dat tijdstip reed op genoemden weg een vrachtrijder uit Oldenzaal met eenige wagens, beladen met boomen. Hij hoorde plotseling een geweldigen slag achter zich en bemerkte, dat een auto tegen den ach tersten wagen was gereden. De gevolgen waren ontzettend. De auto was van voren geheel in elkaar gedrukt en de bestuurder zat bekneld achter het geheel verbogen stuur. Met eenige moeite slaagde men er in den ongelukkige te be vrijden, die daarop in een nabijzijnd boe renhuis werd binnengebracht. Twee ge- neesheeren die spoedig ter plaatse waren, konden slechts den dood van het slacht offer constateeren. Uit het onmiddellijk ingestelde onder zoek der politie is gebleken, dat de vracht wagens geheel ter rechterzijde van den weg reden en dat zij van reflectoren voor zien waren. De verdere inzittenden van de auto, mevrouw Knippers uit Borne, die verwondingen aan het gelaat en been had gekregen en haar zoontje, dat aan het gezicht gekwetst was, konden gemakkelijk uit den wagen worden gehaald. Na te zijn verbonden zijn zij naar huis vervoerd. i De cactus als onkruid. Zuid-Afrika blijft niet gespaard voor plagen. Naast de sprinkhanen-plaag heeft men nu de cactus-plaag, welke zulke groote afmetingen heeft aangenomen, dat het parlement er zich zelfs mee bemoeid heeft en een speciale wet heeft uitgevaar digd om de planten te doen vernietigen. Verschillende boerderijen in Kaapland moesten worden verlaten tengevolge van den snellen groei van het „onkruid". In Grahaanstown zijn tweehonderd mannen werkzaam met het uittrekken van de plan'ten. Thans is de plaag ook in Na'tal verschenen. Als sierplanten werden eenige cacteeën neergezet, doch spoedig bleek, dat men het paard van Troje had binnengehaald. De planten breidden zich zóó snel uit, dat ze een groote last wer den voor den landbouw. Het uitroeien van de planten gaat met groote moeiten en kosten gepaard. Ernstig verkeersongeluk b ij B r u g g e. Op den steenweg buiten Brugge heeft zich Maandagavond een ernstig ongeluk voorgedaan. Een handkar, die door een Gentenaar werd voortgeduwd en waarop twee zijner kameraden, eveneens uit Gent hadden plaats genomen, werd aldaar aangereden door een kleine vrachtauto, waarin drie personen gezeten waren. De chauffeur van de auto verloor ten gevolge van de aanrijding de macht over zijn stuur en reed in het langs den weg loopende kanaal. D'e man. die de handkar duwde was bij de aanrijding op slag gedood. De drie inzittenden van de vrachtauto verdron ken. Alle slachtoffers waren inwoners van Gent. Jacht op smokkelauto's. Op den weg RoermondVenlo heeft gister nacht een achtervolging plaats gehad tus- schen een smokkelauto en een auto, waar in douanebeambten gezeten waren. Onder de gemeente Reuver is toen de smokkel auto door de douanebeambten beschoten, met het gevolg, dat de auto stuurloos werd en met groote vaart tegen een langs den weg staanden boom reed. De beide inzittenden werden gewond. P. uit Roer mond, dé eigenlijke smokkelaar, bekwam ernstige verwondingen aan het gezicht, doch kon na verbonden te zijn naar zijn woning worden vervoerd. De tweede inzittende B., eveneens uit Roermond, bekwam ernstige verwondin gen aan hoofd, handen en beenen, en moest naar het ziekenhuis te Roermond worden overgebracht. De smokkelauto, waarin zich sigarettenpapier bevond, werd ernstig beschadigd. Aan brandwonden over leden. Gistermiddag is in het Zieken huis te Utrecht overleden de zestienjarige Marie Hardeman uit Veenendaal, die ver leden week een potje met wrijf was boven het vuur wilde smelten en daarbij in brand was geraakt. Machinist van een snel trein verongelukt. De machinist van den sneltrein van Nottingham naar Londen, die bij geen enkel tusschenstation stopt, is op noodlottige wijze tijdens de reis op zijn machine om het leven ge komen. De machinist was voor eenige werkzaamheden op den tender geklom men, toen de trein, die met een snelheid van 60 mijl per uur reed, nabij Irchester een viaduct, dat over den spoorweg liep, passeerde. De machinist kwam met het viaduct in aanraking en was op slag dood. De stoker wist het lichaam van het slachtoffer op de vuurplaat te brengen en bediende de machine verder tot het eerstvolgende station, waar hij den trein tot stilstand bracht en een machinist de plaats van zijn voorganger innam. Cdmmunisten verstoren kooklessen. Gistermiddag zijn in een school te Amsterdam kooklessen gegeven voor de vrouwen van werkloozen met het doel hen te demonstreeren hoe met wei nig geld een goed maai kan worden be reid. Communisten hebben deze poging echter in de war gestuurd door het aan heffen van spreekkoren, zoowel in de school, waar de lessen gegeven werden, als buiten. De politie moest er aan te pas komen en heeft met sabel en 'gummistok de demonstranten verspreid. .De uitvinder der vulpen overleden. Paul Wirt, de uitvinder van de vulpen, is 85 jaar oud' te Blooms- bury (Penne.) overleden. Van beroep ad vocaat willde Wirt een middel vinden om het maken van kladden van de gewone pen in juridische documenten te voor komen. Na patent voor zijln uitvinding te hebben 'genomen, bood hij zijn eerste vul pen in 1885 ten verkoop aan. Later sticht te hij een belangrijke handelszaak, waar uit hij 'zich 12 jaar geleden terugtrok. ii OVERVLOEDIGE FRANSCHE VEESTAPEL Ons land tot voorbeeld gMteld. De correspondent van de „Mab." te Pa rijs schrijft: Frankrijk 'heelt op het oogeriblix een millioen stuks rundvee te veel en de prij zen van het slachtvee zijn dientengevolge zoodanig gevallen, dat het de ruïneering beteekent der vetweiders. Dit is natuurlijk slechts één kant van de enorme moeilijkheid waarin de land bouw is komen te verkeeren tengevolge van de overmatige landbouwbescherming, die slechts tot een wilde productie beeft geleid, terwijl de voordeelen der bescher ming toch de boeren niet hebben bereikt, maar in handen van de tusschenpersonen en speculanten zijn gekomen. Het meest eigenaardige is wel, dat de vleeschprijzen bij de slagerij buitensporig hoog zijn gebleven, mede als gevolg van de zware belastingen en het groot aantal speculeerende tusschenpersonen. De noodtoestand der boeren is in de Fransche Kamer besproken, doordat een der afgevaardigden, de heer Thibaut, aan den minister van landbouw een vraag ge steld had omtrent de maatregelen, die deze dacht te nemen, om den vetweiders en kleinen boeren te hulp te komen. De heer Thibaut heeft daarbij zeer uitvoerig uit eengezet, wat wij in Nederland gedaan hebben om het teveel aan slachtvee uit den weg te ruimen. Namelijk de aankoop door de overheid, bet slachten van vee en bet conserveeren van het vleesch, om het tegen lagen prijs beschikbaar te stellen voor de werkloozen. De minister van landbouw heeft toen onmiddellijk toegegeven, dat het in ons land gevolgde stelsel inderdaad een uit stekend voorbeeld was, dat door Zwitser land trouwens reeds is gevolgd, in welk land het ook goede diensten had bewe zen. Hij zei bet Nederlandsche voorbeeld ook voor Frankrijk te willen volgen en de aan gelegenheid in studie te hebben genomen. Hoewel de zaak veel zal kosten, zal zij, afdoend hulp gevend in den noodstand der boeren, ernstiger schade voorkomen. Inleveripg van rundvee en teeltbeperking. Hoewel sedert 12 November j.l. reeds ongeveer 90.000 runderen door de Neder landsche Veehouderijcentrale zijn afgeno men, werd tot heden nog niet door alle veehouders gebruik gemaakt van de ge boden gelegenheid tot levering van run deren aan de Nederlandsche Veehouderij centrale. Gelijk reeds eerder is bekend gemaakt, zal na 1 April geen gelegenheid meer bestaan runderen ter levering op te geven. Heeft op dezen datum de opgave nog niet plaats gevonden, dan zal aangeno men worden, dat de betrokken veehouder er de voorkeur aan geeft, dat de toewij zing van kalveren 1935 wordt verminderd met het aantal niet geleverde dieren. Deze toewijzing zal thans spoedig kun nen plaats vinden. Het aantal runderen, dat op het oogenblik der toewijzing nog niet ingeleverd is, zal voorloopig worden afgetrokken van het aantal toe te wijzen kalveren. Al naar gelang de levering plaats vindt, zal de toewijzing dan wor den aangevuld. Het is echter van belang, dat men reeds dadelijk in het bezit komt van de definitieve toewijzing. Aan rund veehouders, die nog geen of nog niet vol doende runderen hebben geleverd, wordt derhalve aangeraden, de runderen, welke zij nog wenschen te leveren, ten spoedig ste ter levering op te geven. Wenscht men in verband met bijzondere omstandig heden, nog niet dadelijk te leveren, zoo kan zulks op de afgiftekaart vermeld worden. Met dezen wensch zal bij de afneming zooveel mogelijk rekening worden ge houden. 'Ongeveer 35 mille ver duisterd. De rechtbank te Leeuwar den behandelde de zaak tegen een 56-ja- rigen zaakwaarnemer te Bergum, thans gedetineerd. Hem is ten laste gelegd ver duistering in dienstbetrekking, door op verschillende tijdstippen gedurende de ja ren 1931, 1932 en 1933 in zijn qualiteit van secretaris-ontvanger van het water schap Eernewoude, zich verschillende geldsbedragen tot een gezamenlijke waar de van ongeveer f 35.000 wederrechtelijk toe te eigenen. Deze gelden zou verdachte hebben ontvangen, deels van het Rijk en van de gemeente Tietjerksteradeel als sub sidie voor de uitvoering van waterbouw kundige werken, deels van de ingelanden, als verschuldigden omslag van gemeld waterschap. De officier van Justitie vorderde een jaar en acht maanden gevangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis. MET INGANG VAN 1 FEBRUARI WORDT HET BIJKANTOOR VAN „DE ZEEUW" TE MIDDELBURG VER PLAATST NAAR Fa. BOEKHANDEL J. J. FANOY, LANGE BURG B 16. Ziekenhuisverpleging. Hef ledental van de Vereeniging Ziekenhuis verpleging op Walcheren bedroeg op 1 Januari j.l. 24088 tegen 22791 op 1 Ja nuari 1934. Na de vele af- en overschrij vingen in 1934 dus een zuivere leden winst van 1295. Per 1 Januari heeft de gemeente Middelburg ook het geheele po litiecorps bij de vereeniging verzekerd. Geelotenverklaringvan een openbaren weg voor het verkeer met rijwielen. Gedep. Staten hebben besloten: het voor het algemeene rijverkeer be stemde gedeelte van den Koudekerke-Mid- delburgsohe-straatweg, no. 26 van den lig ger der wegen en voetpaden in de ge meente Koudekerk e, voorzoover zich daarlangs een vrijliggend rijwielpad bevindt en dit gelegen is buiten de be bouwde kom der genoemde gemeente, voor het zonder noodzaak berijden met rijwielen gesloten te verklaren. Eenzelfde besluit is genomen voor het gedeelte van den Nieuwe-Vlissingsohe-weg no. 6 van den ligger der wegen en voet paden in de gemeente Oost- en West-Sou burg, tusschen de tramhalten Souburg en Abeele voorzoover zich daarlangs een vrij liggend rijwielpad bevindt. 'Autobusdienst. Ged. Sta ten hebben gunstig beschikt op bet ver zoek van weduwe A. Frederikse-Koster en L. K. Kramer, beiden te Ierseke, en M. op 't Hoff te Oudelande, om overdracht van de destijds aan de beide eerstgenoem- den verleende vergunning voor een dage- lijkschen autobusdienst van Ierseke naar het spoorwegstation Kruiningen-Ierseke en omgekeerd op naam van laatstgenoem de. Postvlucht. AMSTERDAM. Hedenmorgen is bet K. L. M.-vliegtuig de Havik om 6.27 uur van Schiphol naar Indië vertrokken. Vier pas sagiers maken de reis mee. Verder ver voert 't vliegtuig 360.265 K.G. post, 62.500 K.G. pakketpost en 127.950 K.G. lading. Ministerieele radio-rede. DEN HAAG. De Minister van Sociale Zaken, Prof. Dr J. R. Slotemaker de Bruine, zal Dinsdag 29 dezer van 20 u. 5 tot 20 u. 20 een radio-rede houden over het stichten van een nationaal Koningin- Moeder-herdenkingsfonds, uit welk fonds on- en minvermogenden zullen kunnen worden gesteund als tuberculose hen be dreigt. De uitzending zal over beide zen ders geschieden. Onderhandelingen met Denemarken. D'EN HAAG. Gelijk bekend, zijn sinds eenigen tijd tusschen een Nederlandsche en een Leensche delegatie onderhandelin gen gevoerd teneinde te geraken tot een regeling van de wederzijdsche handelsbe trekkingen voor het geheele jaar 1935, zulks ter vervanging van de op 31 Decem ber j.l. buiten werking gekomen overeen komst. Waar het onmogelijk is gebleken bet gestelde doel binnen den beschikbaren tijd te bereiken, is thans een voorloopige schikking gbtroffen, teneinde de nadoelen, welke voor den handel uit een verdrags loon tijdperk noodzakelijkerwijs zouden voortvloeien zooveel mogelijk te beperken. DEN HAAG. De Haagsobe Rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van den zich noemenden promotor A. J. E. H. tegen wien door het O. M. drie jaar gevangenisstraf was geëischt ter zake van oplichting ten nadeele van een groot aantal pensionhoudsters en winke liers te Leiden, Nijmegen, alsmede van een hotelhouder uit Zeist. De Rechtbank verklaarde het ten laste gelegde niet bewezen en sprak H. vrij, die onmiddellijk in vrijheid werd gesteld. DEN HAAG. De Minister van Justitie heeft aan den procureur-generaal bij de gerechtshoven meegedeeld, dat hij in ver band met de totstandkoming van 't dienst reglement Rijksveldwacht, hetwelk spoe dig zal worden gepubliceerd, te rekenen van 1 Januari 1935 heeft ingetrokken de beroepsregeling Rijksveldwaisjht. ROTTERDAM. De centrale recherche te Rotterdam heeft dezer dagen 4 man nen aangehouden in verband met het uit geven van valsche bankbiljetten van f 100. Brand. VENLO. Hedenmorgen is brand uitge broken in de werk- en opslagplaatsen van de schilders firma W. Verkoeyen te Ven lo. Groote boeveelheden schildersgereed schappen en benoodigdheden vatten vlam. De brandweer kon niet voorkomen, dat het perceel met inhoud geheel door het vuur verloren ging. Alles was verzekerd. Het lustrum der V. V. S. te Leiden. LEEDEN. Heden zijn de feestelijkheden begonnen ter gelegenheid van het 7de lustrum van de Vereen, voor vrouwelijke studenten alhier. Vanmorgen omstreeks 10.30 uur verzamelden zich de reünisten op het Stationsplein. Onder hen bevond zich ook Prinses Juliana, die een gedeel te der feestelijkheden zal meemaken als gewoon reuniste der Vereeniging. Er werd een tocht door de stad gemaakt naar het clubgebouw. Prinses Juliana zat ook aan de lunch aan. Auto rijdt door een brugleuning. BUURMALSEN. Hedenmorgen had al hier op de verkeersfarug over de Linge, Utrecht Den Bosch een verkeers-ongeva! plaats. In strijd met de regels van het verkeer waren twee auto's tegelijk op de brug; één der auto's reed dwars door de brugleuning en kwam op de uiterwaarden terecht; de drie inzittenden bleven onge deerd. De auto werd zwaar beschadigd. Het vreemdelingen-legioen. PARIJS. D'e „Jour" meldt, dat de mili taire autoriteiten souden hebben besloten

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3