De Pastorie aan Zee Uit de Provincie. naak, welke men gemeenschappelijk had opgezet en voorbereid, door een eenzijdig ingrijpen van de regeering een zoo be langrijke koerswijziging heeft plaats ge had, zonder dat de betrokkenen in de ge legenheid waren gesteld zelf hun bezwa- en kenbaar te maken, ofschoon daarom log was gevraagd en dit ook was toege- ejd. In de conferentie besloot men, in vol komen overeenstemming, voor de beide 'cmecntebesturen met het provinciaal i >s:uur een bespreking aan te vragen met len minister van waterstaat ad interim. Van het resultaat van deze bespreking zal men het laten afhangen of men ook dan in verdere samenwerking nadere stappen zal doen en zoo ja, welke. Het provinciaal bestuur heeft boven dien besloten ook ten aanzien van de bruggen bij Katerveer en Westervoort, welke eveneens onder de heffing zullen vallen, stappen bij den minister te doen. Limburg krijgt een industriebank. Onlangs heeft Gedeputeerde Staten van Limburg de mededeeling bereikt, dat de Kroon haar goedkeuring heeft ge hecht aan het besluit van de Provinciale Staten van Limburg tot deelneming in het aandeelenkapitaal der N.V. Industrie- bank in Limburg. Men wacht nu nog op de mininsterieele verklaring van geen bezwaar op de ont- werp-acte van oprichting. Zoodra deze is verkregen, zal de Industriebank haar werkzaamheden beginnen. VRIJSTELLING VAN ZEGELRECHT. Voor stukken In briefvorm opgemaakt. Met intrekking van zijn aan de direc teuren der registratie en domeinen gerich te aanschrijving van 13 Maart 1934 heeft de Minister van Financiën thans bepaald, dat onder de vrijstelling van art 32 no. 21 der Zegelwet dienen te worden ge rangschikt alle stukken, welke door iemand, die een bedrijf uitoefent, in de uitoefening van het bedrijf in briefvorm worden opgemaakt en verzonden of af gegeven. Het vroeger gemaakte onder scheid tusschen stukken, welke een om schrijving van de noodzakelijke elemen ten der overeenkomst bevatten en die", welke zoo uitgebreid zijn, dat zij een vol ledige rechtsregeling inhouden, komt dus te vervallen. Ten aanzien van brieven, welke niet afkomstig zijn van iemand die een be drijf uitoefent, kan op geen enkele vrij stelling een beroep worden gedaan. Niet temin acht de Minister het ook hier ge- wenscht, de strenge uitlegging van de thans ingetrokken aanschrijving eeniger- mate te beperken, daar anders een te groot verschil zou ontstaan tusschen hen, die wel een bedrijf uitoefenen en hen, die dit niet doen. Bij de beoordeeling van in briefvorm opgemaakte stukken zal daarom uit hoofde van dien vorm in die plaats aan mededeelingsstukken dienen te worden gedacht. Slechts indien uit den inhoud blijkt, dat die vorm slechts dient om een wezenlijke akte te bemantelen, zal aangenomen dienen te worden, dat er van een bewijsstuk sprake is. Daarom zul len van een particulier afkomstige brie ven, die een eenvoudige erkenning van een gesloten koop, een eenvoudige be stelling e. d. inhouden, niet aan zegelrecht onderworpen zijn. Daarentegen zal oen erkenning door een particulier van een gesloten overeenkomst, die alle voor waarden van die overeenkomst inhoudt en geheel den indruk wekt, geschreven te zijn om de rechtsregeling der gesloten overeenkomst vast te leggen, aan zegel recht onderworpen zijn. De vraag, of al dan niet een bedrijf wordt uitgeoefend, zal in kwestieuse ge vallen bevestigend dienen te worden be antwoord. Tenslotte wordt er de aandacht op ge vestigd, dat het hier een vrijgevige wets- uitlegging door de belastingadministratie betreft, doch dat er geen zekerheid be staat, dat de rechterlijke macht deze uit legging volgt, zoodat in geval van een procedure de mogelijkheid open blijft, dat de rechter oordeelt, dat het stuk gezegeld moet zijn, en het daarom voor de levering van bewijs buiten beschouwing laat. FEUILLETON door GEORGE MAG DONALD. 2) „Ik zal trachten je duidelijk te maken, wat ik bedoel. Veronderstel, dat iemand nooit iets aan God gevraagd had of Hem voor iets gedankt had, zou hij dan de diepe psalmen van David naar waarde kunnen schatten? De kern er van zou ge heel langs hem heen glijden. Als je nooit geweten hebt, wat het wil zeggen voor iets zorg te moeten dragen, zal je nooit geheel verstaan, wat God bedoelt, wanneer Hij zegt, niet aan den dag van morgen te moeten denken." „Maar werkelijk, vader, ik heb soms veel zorgen, al is het nu niet direct over den dag van morgen. Maar dat hindert toch niet, wel? U zegt zoo dikwijls, dat de meeste ellende in de wereld veroorzaakt wordt door niets doen en dat God stel lig niet bedoeld heeft, dat een vrouw in het leven minder bezig zou zijn dan een man. Maar wat moet ik doen? Wat is mijn roeping in deze wereld? Ik zie het niet en ik voel mezelf vaak zoo overbodig cn op het verkeerde spoor." „Nu, jij hoeft je nergens over te be- Prov. Statenverkiezing vervroegd In verband met van Joodsche zijde in gekomen bezwaren zullen de verkiezingen voor de Provinciale Staten waarschijn lijk een week eerder, dus, evenals in vele andere provincies, 17 April worden ge houden. Een bezwaar tegen 24 April was ook, dat deze datum in de Faaschweek valt, zoodat verschillende kiezers dan uit- steddg zijn. Ontslag. Bij de Zeeuwsch-Vlaam- sche Tramweg-maatschappij zijn dezer dagen twaalf werklieden ontslagen. Opkoopen van guldens. Sedert eenigen tijd loopen er in Zeeuwsch- Vlaanderen allerlei personen rond, zoowel Belgen als Nederlanders, om zooveel mo gelijk de guldens op te koopen. Men vraagt zich af, wat eigenlijk het doel is van deze opkooperij vein Nederlandsche guldens. Dit geld schijnt in groote massa naar België te worden overgebracht. Er zijn er, die verklaren, dat in België van deze guldens Belgische 20 francsstukken worden gemaakt. In België zijn n.l. veel nagemaakte geld stukken in omloop. Notariaat. Bij Kon. besluit van 21 dezer is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Middelburg, ter stand plaats de gemeente Neuzen, K. J. Ho ving, candidaat-notaris te Niekerk. Bij Kon. besluit van 21 dezer is be noemd tot notaris binnen het arrondisse ment Middelburg, ter standplaats de ge meente Oostburg J. Mijs, candidaat- notaris te Oostburg. i „Niet welkom vreemde- lingl" Men schrijft aan de „N. R. Ct.": Eenige dagen geleden werd medege deeld, dat een der Zeeuwsche visschers het twijfelachtige genoegen had bij het korren een wolhandkrab aan boord te ha len, gelukkig nog niet bepaald in de Zeeuwsche Stroomen, maar in de Zuid- hollandsche benedenrivieren en dat het dier een verbazende levenstaaiheid aan boord had bewezen. Afkomstig uit China, schijnt het dier met ballastwater in de haven van Hamburg te zijn gekomen in 1912 en heeft zich door Duitschland ver spreid om in 1931 ook ons land met zijn bezoek te vereeren; reeds verschillende streken zijn sedert gebleken met dit zon derlinge dier bezet te zijn maar voor zoo ver bekend bleef Zeeland vrij. Voor de visscherij en de schelpdierenteelt in dit gewest, zou het, zeker als 't getal groot werd, een ramp kunnen worden. Een dreigement is haar verschijning vast, want het aantal eitjes bij een moeder- dier wisselt tusschen 250.000 en een mil- lioen. Het is een omnivoor, maar het zou de voorkeur geven aan schelpdieren en aldus zou het aan onze kweekers van oesters en mossels met de scharen en kaakpooten heel wat schade kunnen be rokkenen. Feitelijk behoorende tot de be woners van de zoogenaamde brakke wa teren, heeft de wolhandkrab een bijzon der aanpassingsvermogen om zoowel in zouit- als zoetwater te leven en voort te telen. Angstvallig zal deze zonderlinge gast, die den wetenschappelijken naam van Eriocheir sintsis draagt, door de vis schers in het oog worden gehouden, maar de bekende gastvrijheid der Zeeuwen zal hier falen en „niet welkom" zal wel het parool zijn. Schip omhoog gevaren. Het motorschip „Goede Hoop", dat gistermor gen in den Biezelingschen Ham omhoog was geloopen, is des middags omstreeks vier uur vlot gekomen. Het schip, dat machineschade heeft bekomen, is door sleepbooten van de firma Mtlller te Ter- neuzen binnengebracht Het dorschen met den vle gel. De pogingen om ook te Hulst te ko men tot dorschen met den vlegel, door weridooze landarbeiders zijn niet met den gewensöhten uitslag bekroond, daar bij geen enkelen landbouwer dorschers ge plaatst konden worden. Indijkingsplannen. De heer G. Bolier Gz., oud-waterbouwikundig ambtenaar en oud-lid der Staten van Zeeland te Halsteren, beeft den minister van Sociale Zaken twee plannen voor klagen, Connie. Jij en je zuster zijn me tot veel steun in mijn gemeente. En je neemt je moeder heel wat uit handen. Je geeft je broers en zuster onderwijs, ter wijl je onder de hand je zelf nog be kwaamt." „Ja maar, dat kun je geen taak noe men." „En toch is het dat. Het is de taak, die voor heden voor je is weggelegd en je zou er wel bij varen, als je het van dat stand punt bekeek." „Maar er is geen voldoening in. thuis een prettig en makkelijk leventje te lei den, terwijl er zoo veel in de wereld te doen is. Is niemand dan voorbestemd de taak te zoeken, die voor hem is wegge legd? Denk daarom niet, dat ik van huis weg wil, vadertje". „Kind, je moet nooit den tijd vooruit- loopen, maar rustig afwachten wat God voor je beschikt heeft. En alles wat hij je oplegt, doe het met geheel je hart, dat is de beste voorbereiding voor hetgeen nog komen mocht." „Dank U, vader, alles wat U gezegd heeft, zal ik voor mezelf bewaren en ik geloof, dat ik den zin er van begrepen heb. Laten we nu eens draven." „Toch meen ik je nog ergens op te moe ten wijzen. Je moet niet alleen je zedelijk welzijn ontwikkelen, doch ook je ver stand. En ik betwijfel, of je nog wel ooit een studieboek inkijkt." werkverschaffing aangeboden, die eenige jaren aan vele hemden arbeid zouden ge ven. Het eerste plan behelst inpoldering van Blikken in de WesterscChelde en den aan leg van dammen of slijkvemgers op de langs den wal gelegen aanwassen en zand platen in 'het Oosteind der Westerschelde, tusschen den 'havengeul bij Ossendrecht en "Walsoorden. In bet tweede plan gaat bet om het verboogen der zeedijken, gelegen op den Westelijk 'Noord-Brabantschen wal langs de Oosterschelde en Eendracht, bezuiden den Slaakdam bij St. Philipsland. Middelburg. Naar wij vernemen beeft een meisje, werkzaam op een fabriek al hier verschillende daar vervaardigde voorwerpen medegenomen en ten eigen bate verkocht. Een pas nieuw Gazelle-rijwiel, dat op het Vldssingsoh Wagenpleöm buiten stond, is door een onbevoegde medegeno men. Uit een opslagplaats van een brand- stoffenhandelaar zijn 100 kg. eikenhou ten kachelblokken ontvreemd. Ook is aangifte gedaan van diefstal van een konijn uit een bok. Uitbreiding van „Kinder zo r g". Woensdag 30 Januari zal des namiddags op de stichting Kinderzorg te Middelburg door het bestuur feestelijk worden geopend het nieuwe gymnastiek lokaal. Tevens zal bij deze gelegenheid de centrale verwarming officieel in gebruik worden genomen. De kosten voor het gymnastieklokaal en de centrale verwarming worden be taald van het legaat van wijlen mevrouw Blum, die het legaat voor die doelein den had bestemd. Goes. Gisteravond vergaderde de A.R. studie- en propagandaclub. Door den heer J. Kloosterman werd een inleiding gege ven over Artikel VI van het program van beginselen, welk artikel handelt over den regeeringsvorm. Op deze inleiding volgde als naar gewoonte, een drukke bespreking. De collecte voor het crisis^comité biacht deze week f 60.55 op. Eenige maanden geleden besloot de raad om de personeele belasting voor café's e.d. met 1/3 te verminderen en de café's dus met winkels gelijk te stellen. Weldra 'kwam er een brief van den minister binnen bij Ged. Staten, met het verzoek om den Goeschen raad te advi- seeren, het besluit in te trekken, gezien de toestand der gemeente-financiën (bet ging over een bedrag van f 2000). De raad weigerde 'hierop echter in te gaan en ging in beroep bij de Kroon. Gisteren stelde de Kroon den raad in bet gelijk. Een meevallertje voor de caféhouders en een strop voor de gemeentelijke schat kist. De R.K. Kiesvereeni'ging stelde als candidaten voor den gemeenteraad de beeren A. M. Simons i(aftr.), Cbr. v. d. Does (aftr.), J. v. d. Voort, P. Chamuleau, P. Geysen, H. van 'Hove, L. A. v. Opstal, J. van Damme en P. Baars. Nisse. Woensdagavond zou in het café van Jeronimus alhier optreden dhr Jan Dekker uit Goes, kringleider der N. S. B., met het doel de Nissenaren in te lichten omtrent deze partij. Er was echter maar één persoon verschenen, zoodat de ver gadering niet door ging. Oostdijk. Maandagavond vergaderde de A.R. kiesvereeniging onder voorzitter schap van dhr M. Maas. Het jaarverslag getuigde van actief vereenigingsleven. Dhr Chr. Maas behandelde „Het Socia lisme", waarop een drukke bespreking volgde. Ook sprak de kiesvereeniging er haar leedwezen over uit, dat Antirevolu tionairen op Zondag gefungeerd hebben als voorzitters van stembureaus in het Saargebied. Kapelle. Toen 25 jaar 'geleden Dr J. D. Schmidt hier kwam en direct toonde mee te willen leven met bet werk onder de jeugd, in Jongelings-, Knapenvereeniging en Zondagsschool, zat ook mevr. Schmidt niet atol. Zij richtte een Char. Meisjesver- eenigdng op met medewerking van Mej. A. Jeronimus, toen onderwijzeres aan de Lachend trok ze haar schouders op. „Ik houd niet van die droge onderwer pen. vader." Daarna verflauwde ons gesprek en er viel een stilte, een gelukkige van mijn kant; want ik was innig verheugd te be merken, dat mijn kind ernstig naar de waarheid zocht n.l. trachtte Gods Woord te gehoorzamen. We reden zachtjes voort, zwijgend, langs een bosch pad, een zachte, beschaduwde weg. onge veer acht kilometer van huis. Men was bezig kreupelhout te hakken en op som mige plaatsen waren groote boomen ge veld en weggehaald. Langs den weg ston den hier en daar groote takkenbossen, boomstronken lagen verspreid over het pad. Een doode stam, waarschijnlijk door den bliksem getroffen, lag, door regen en vorst van zijn schors ontdaan, als een glinsterend wit geraamte langs den weg. Hierdoor werd Connie's pony schichtig en schoot met een sprong naar de over zijde van den weg. Ze was er niet op verdacht en door den schok werd ze uit den zadel geworpen, waarbij ze met haar rug op een boomstronk viel. In een oogen- blik was ik naast haar. Tot mijn schrik lag ze bewegingloos. Haar oogen waren gesloten en toen ik haar in m'n armen nam, deed zij ze niet open. Ik legde haar op het mos en rende naar de beek om wat water te halen. Dat sprenkelde ik ha&r in het gezicht en ze scheen even bij Chr. school, mej. M. Nout en mej. M. de Groene, welke thans nog als vice-presi- dente fungeert. Dit feit -werd gisterenavond in intiemen kring op een gezellige wijze herdacht. Mevr. Schmidt, welke 25 jaar geleden als presidente werd gekozen, is ook nu nog in deze functie werkzaam. Deze ver- eeniging telt 30 leden en doet ook veel goed op stoffelijk terrein. Ook dit jaar werden aan een aantal gezinen 87 Btuks kleeding en linnengoed uitgereikt. Waarde. Dinsdagavond hield de afd. Waarde van den Ned. Chr. Landarb. Bond een druk bezochte propagandaver- gadering in de Melksalon. Na opening sprak namens 't Hoofdbestuur dhr C. van Maastricht over de vraag: Wat wa ren we en waar gaan we heen? Spreker wees er op hoe vroeger 't individualisme hoogtij vierde. D'aartegen is verzet gebo den, met als gevolg, dat de rechtsver houdingen in vele bedrijven beter gewor den zijn. Sprekende over de moeilijkhe den van dezen tijd wees Spr. op de men- schelijke pogingen die aangewend en aangeprezen worden om daaruit te ge raken. God regeert de wereld, Hem heb ben wij te eeren. Na deze met aandacht gevolgde rede, ontspon zich een geani meerde bespreking. Borssele. Dinsdagavond hield de ko- lenvereeniging vergadering. Slechts een 25-tal leden waren aanwezig. Uit de re kening en verantwoording bleek, dat een winst was gemaakt op de kolen van f 12,95. Toegetreden waren 16 leden, zoo dat het ledental bedraagt 231. Het re servefonds werd vastgesteld op f773.42. De aftredende bestuursleden dhrn Alme- kinders en Keizer werden herbenoemd. Een voorstel van dhr v. Zweeden om geen kolen te laten lossen door menschen die geen lid der vereeniging zijn werd met alg. stemmen aangenomen. Een voorstel van dhr J. Smit om voor kolenlossen een vast tarief te zetten, kon wegens de vele bezwaren hieraan verbonden geen bijval vinden. Daarna sluiting. Kruiningen. Dinsdagavond hield de Varkensverzekering „Helpt Elkander" al- bier haar jaarvergadering. De ontvang sten bedroegen f 630.66, de uitgaven f 516.73, batig saldo f 113.93. De ver eeniging bezit thans f 1204.99. De aftre dende bestuursleden A. Dek, D. de Jonge en G. HamClink, resp. voorzitter, penning meester en commissaris, werden herkozen. Besloten werd de premie op 5 cent per varken per week te brengen, de varkens, die moeten worden afgemaakt bij inschrij ving aan de handelaren of slagers te ver- koopen, en de uitkeering boven 80 kg. naar den prijs van den dag uit te keeren; beneden de 80 kg. naar omstandigheden. De vergadering was door 26 van de 30 leden bezocht. Nw. en St. Joosland. Dinsdagavond hield de Jongensolub „G.E.L.O.", welke onder leiding staat van den heer J. Dek ker haar tweede jaarvergadering. De lei der hield een inleiding over het volgen van Jezus. Vervolgens deelde hij mede, dat de jon gens 300 zegels verkocht hadden voor het Ned. Jong. Verhond, bij welk verbond de vereeniging zich in het afgeloopen jaar heeft aangesloten. Vier jongens, welke de meeste zegels hadden verkocht, kregen daarvoor een prijsje. Daarna werden 50 lantaarnplaatjes vertoond. 'Het tweede gedeelte van den avond werd gevuld door de jongens met fluit- stu'kjes voordrachten enz., waarhij zij veel succes behaalden. Aan het eind der vergadering sprak de heer L. Sluimer een felicitatie namens de Chr. Jeugdcentrale alhier en sloot den avond met dankzegging. De samenkomst was zeer druk bezocht. "Woensdag 'hield de heer G. A. Harff burgemeester van deze gemeente een le zing voor de Christ. Jeugdcentrale alhier in de Catechisatiekamer. Voor een zeer talrijk 'gehoor beschreef spr. op zeer in teressante wijze het leven der verschil lende bewoners van Noord-Afrika. Spr., die persoonlijk een reis gemaakt had van Marseille uit naar het Fransche gebied in Noord-Afrika vertelde van de natuur, welke hij daar bewonderd bad, en van het leven, de gewoonten en den 'Godsdienst der menschen. De voorzitter, dhr W. Joosse, dankte den spreker hartelijk voor dezen 'te komen. Ze scheen zich echter zoo be zeerd te hebben, dat ze dadelijk daarop weer flauw viel. Ik bevond mij in een ver schrikkelijke verlegenheid. Daar kwam een houthakker aanloopen, die van uit de verte het ongeluk gezien had. Haastig zei ik hem, mijn paard te nemen en naar de pastorie te rijden om mijn vrouw te vragen met het rijtuig te komen, zoo hard als de paarden konden loopen. „Zeg haar", zeide ik, „dat haar dochter van het paard gevallen is en dat ze tamelijk onwel is. Rijd zoo hard als je kan." In een oogenblik was hij uit het ge zicht en daar zat ik bij mijn arm kind, de minuten tellende tot het rijtuig zou komen. Mijn dochter was weer bijgeko men, maar ze klaagde over een vreese- lijke pijn in haar rug en tot mijn ontstel tenis bevond ik dat ze absoluut niet in staat was van houding te veranderen. Klaarblijkelijk trachtte zij zich dapper te houden, maar haar gelaat was vertrok ken van pijn. Ze zag doodsbleek en zoo uitgeput alsof ze maanden ziek geweest was. Ik vreesde maar al te zeer, dat haar ruggegraat gekwetst was. Eindelijk zag ik het rijtuig aankomen, zoo snel als de ongelijke weg het veroor loofde, met den houthakker op den bok naast den koetsier om hem den weg te wijzen. Zoodra het stil stond, sprong mijn vrouw er uit. Ze was even bleek als leerzamen avond. In de pauze zong de Chr. Zangvoreen. eenige liederen. Serooskerke. Dinsdagavond hield de vereeniging van Oudleerlingen Landbouw- wintercursussen haar 24ste jaarvergade ring, onder leiding van den voorzitter, dhr W. de Buck. Ingekomen waren vijf vraagpunten van den Bond. Hiervoor werden vijf rappor teurs benoemd. Deze punten zullen de volgende vergadering worden besproken. Vervolgens jaarverslagen. De aftredende bestuursleden W. de Buck en P. Maljaars werden herkozen. Als afgevaardigden naar de Bondsvergadering te Goes werden be noemd M. Maljaars en Jac. Melis. Vervolgens hield dhr Jac. Melis een lezing over „Fruitteelt". Spr. geeft een historisch overzicht van de fruitteelt in vorige eeuwen. De intensieve fruitteelt wordt pas in de laatste tientallen jaren van beteekenis in ons land toegepast Spr. noemt drie oorzaken, die de ont zaggelijke uitbreiding van de fruitteelt hebben beïnvloed: ten eerste de uitbrei ding der steden en der industrie (grooter afzetgebied); ten tweede de toenemende welvaart der vorige jaren, meer koop kracht; ten derde het vlugger en beter vervoer. Spr. geeft een breedvoerige beschouwing over extensieve en intensieve teelt. Als voordeelen der laatstgenoemde teelt noemt hij betere kwaliteit fruit, dat men tegen woordig vooral vraagt en veel werkge legenheid. Als de beste grondsoort voor de pitvruchten wordt lichte tot zware klei genoemd, de afwatering moet goed zijn en de grondwaterspiegel mag niet hoo- ger dan 40 c.M. onder de oppervlakte zijn. Verder bespreekt hij de voortplanting en de verschillende onderstammen, aanleg, bemesting en soortenkeus. Bij de behan deling van de verschillende onderbeplan tingen wijst hij op de groote moeilijkhe den, die bij den uitvoer van deze producten zich voordoen. Spr. ziet voor de pitvruch ten (appels en peren) voor de toekomst nog eenige lichtpunten. Van deze pro ducten is nog geen overproductie. Een drukke bespreking volgt hierop. Bij de rondvraag ontspon zich een drukke discussie over het voorstel van de afd. Oostburg om door middel van den Bond den verkoop van zaai- en pootgoed onder elkaar op zoo goedkoop mogelijke manier te bevorderen. Hierna sluiting. Tholen. Dinsdagnamiddag bevond iele controleur van het brughedrijf alhier zich voor 'het kaartenbureau op de brug, toen in duizelingwekkende vaart een luxe auto de brug, richting Bergen op Zoom pas seerde, zonder dat men zich voorzien had van geldige brugkaartjes. De controleur is hem direct met een ter beschikking ge stelde auto achterma gereden en kreeg hem nabij Halsteren in 't oog. De chauf feur, bemerkende vervolgd te worden, is daarop met een vaart van ineer dan 100 K.M. doorgereden. In wilde vaart reden de auto's elkaar na, en na eenige straten van 'Bergen op Zoom doorkruist te heb ben, kon de wagen worden aangehouden, terwijl de chauffeur een winkel binnen vluchtte. Colijnsplaat. Dinsdagavond waren in de Ohr. school alhier bijeen ouders der leer lingen met leden der schoolvereemiging en 'het personeel der school. 'De vergadering stond onder leiding van den voorzitter, Ds M. Bons. Medewerking tot dezen ouderavond werd verleend door het personeel der school. Voordrachten werden gedaan door mej. Heijboer, mej. Slotema en dhr Rol- lema, terwijl dhr Slotema, hoofd der school, een referaat hield over „Gehoor zaamheid". Ter afwisseling werd thee en koek gepresenteerd. Ook werd gelegenheid gegeven het werk der kinderen te bezien. Aan het einde der samenkomst werd door den vice-voorzitter (dhr van Dis) aan Ds Bons dank gezegd voor de goede leiding van deze vergadering en tevens de wensch uitgesproken, dat meerdere Herv. ouders hun kinderen naar de Chr. school zouden zenden. Na een slotwoord van den voorzitter, sloot Ds Veenstra deze welge slaagde vergadering met dankgebed. Hoek. De Vereeniging voor Bijz. Onder wijs alhier, hield op Dinsdag in de Chr. school aan den Molendijk haar jaarver gadering. Uit het jaarverslag bleek, dat Constance maar flink en kalm en nooit had ik haar zoo zien kijken. Ze stelde geen vragen, daar was later tijd genoeg voor. In het rijtuig waren een massa kus sens en we deden onze uiterste best mijn arme dochter een zacht bed te bereiden. Heel voorzichtig ging het voorwaarts. De korte gang naar huis was mij de moei lijkste tocht van mijn leven. Toen we eindelijk thuis kwamen, be vonden wij, dat Ethel, of, zooals we haar meestal noemden, Wynnie, een kamer had klaar gemaakt op de benedenver dieping; en dat was gelukkig, want nu behoefden we Connie de trap niet op te dragen. Voordat mijn vrouw van huis gegaan was, had ze ons knechtje naar Addicehead gezonden, om een dokter te halen. En zoo kwam het, dat een jonge man, die een paar jaar geleden de prak tijk van den ouden dokter te Marshmal lows had overgenomen, ons reeds op wachtte. Het bleek, dat de ruggegraat van m'n arme meisje ernstig bezeerd was en dat haar waarschijnlijk jaren van smar telijk lijden te wachten stonden. Alles werd gedaan, wat in onze macht was; maar lange maanden was zij aan deze kamer gekluisterd, hoewel de pijn ge lukkig langzamerhand verminderde. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2