Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken BIJKANTOOR MIDDELBURG. Telegrammen. financieels toestand is goed te nemen. Het bestuur kon overgaan tot verbouwing van de woning van het hoofd der school. De aannemer hiervan werd dhr J. de Jonge te Biezelinge voor f 1798. Met bijbehoo- rende werken komt dit op f 1900. Het hoofd der school, dhr F. P. de Graaf, bracht verslag uit van bijzondere voorvallen 1934 betreffende. Het leerlin genaantal bleef op zulk een hoogte, dat vier leerkrachten konden blijven. Op het moment is dit 133. De penningmeester deed rekening en verantwoording. Het kassaldo bedraagt f 111.64. De rekening werd goedgekeurd. Herkozen werden de aftredende be stuursleden, dhrn P. Fraanje pn Joz. de Jager Az. Besloten werd tot het houden van een Ouderavond. Ovezande. Burgemeester Mulder is voor enkele weken naar Breda vertrokken om aldaar een kuur te ondergaan om zoo doende volledig herstel van zijn ziekte :te verkrijgen. Wolfaartsdijk. Maandag hield de afd. van de Z.L.M. „Landbouw en Veeteelt" alhier haar jaarlijiksche alg. vergadering. Tegenwoordig 51 leden. Daar dhr J. Lin- denbergh om redenen van zeer bijzonde ren aard als voorzitter en bestuurslid be dankte, werd de vergadering door den nieuw gekozen voorzitter den heer J. M. Klompe geopend. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat de afd. 131 leden telt. Uit het verslag van den penningm. bleek dat in het afgeloopen jaar voor de leden waren aangekocht 6878 zakken kunstmest; dat de totale uitgaven bedroe gen f31.911; dat er thans nog aan kas geld aanwezig is f 303,09. Op voorstel van den voorz. werd beslo ten den heer J. Lindenbergh dank te brengen voor alles wat hij in zijn lange bestuursloopbaan voor de afd. heeft ge- dan. De heer Lindenbergh was ruim 38 jaar bestuurslid, waarvan verscheidene jaren secretaris en vele jaren voorzitter der afd. Inzake het scheuren van grasland werd een commissie van onderzoek samenge steld. De contributie werd gewijlzigd en vast gesteld overeenkomstig een voorstel van de Z. L. M., zijnde f 1 lidmaatschap en 15 ct. p. H.A. met gratis ontvangen van het Landbouwblad. Na herhaaldelijke stemming werd als bestuurslid gekozen in de plaats van dhr J. L. Goetheer, dhr J. G. Koert, welke de benoeming heeft aangenomen. In de va cature J. Lindenbergh werd gekozen J. Zandee Dz. Het salaris van den secr.-penningm. werd opnieuw vastgesteld op 5 ct. per baal aangekochte kunstmest. Bij voorkomende zaken besprak dhr J. J. Klompe den slechten toestand van den Veerweg. Dhr Jacob Klompe sprak over musschenschade en wekte de leden op ieder voor zich zooveel mogelijk deze vo gels te verdelgen. Gisteren overleed alhier de oudste in woner mej. Jozina Heijboer, wed. van G. van den Berge, in den ouderdom van 94 jaar. Zoutelande. Maandagavond werd de algemeene vergadering van de vereen, tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer gehouden. De voorz. dhr P. L. Franke deelde onder meer mede, dat door het bestuur een reclamecommissie en reclamefonds is in gesteld, teneinde de reclame voor Zoute lande krachtig ter hand ten nemen. Het huish. reglement werd op verschei- dere punten gewijzigd, waardoor nu o.m. de mogelijkheid bestaat, dat door het be stuur de administratieve werkzaamheden der vereeniging kunnen worden opgedra gen aan een persoon buiten het bestuur. Vervolgens bracht de voorz. dank aan den heer J. Gabrielse, die als secretaris en bestuurslid heeft bedankt, voor al het werk dat hij voor de vereeniging heeft verricht. Naar aanleiding hiervan ont stemd een gedachtenwisseling, waaruit bleek, dat de heer Gabriëlse op aandrang van het bestuur heeft bedankt, daar het bestuur van meening was, dat de heer Ga briëlse langzamerhand zooveel belang heeft gekregen bij het vreemdelingenver keer, dat het verder waarnemen door hem van de functie van secretaris minder ge- wenscht werd geacht. Omtrent de uitoefening van zijta func tie had het bestuur geen klachten, hetgeen nog door de vergadering werd bevestigd door 't aannemen van een daartoe strek kende motie van den heer Porton. Daarna werd dhr J. Jobse als bestuurs lid gekozen, in de plaats van dhr J. Ga briëlse, die deze benoeming aannam. Westkapelle. Vrijdag vergaderde alhier in de Geref. Kerk de Ring Serooskerke en Omstreken. Behandeld werden: „De J. V. en de V. U." en „Onze houding tegenover andersdenkenden". Op beide duidelijke inleidingen volgde een drukke en leerzame bespreking. O.- en W.-Souburg. Met steenen op een trein gegooid. De po litie alhier heeft proces-verbaal opge maakt tegen zes jongens, die met steenen hebben gegooid naar een passeerenden sneltrein. Van één der vernielde ruiten vlogen den conducteur de scherven om het hoofd. Biggekerke. Dinsdagavond hield do geitenfokvereeniging „In nieuwe banen", onder voorzitterschap van dhr C. Clarisse haar jaarvergadering. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd herkozen dhr P. Janse, terwijl in de vacature-P. de Lange die niet meer in aanmerking wenschté te komen, gekozen werd dhr A. Harpe. De secretaris, dhr P. de Lange, deelde in zijn Jaarverslag mede, dat er zorg was met het oog op de financiën. Het leden tal bleef hetzelfde, terwijl, gezien het besluit van Prov. Staten, de hoop bestaat, dat nog meerderen zich bij de vereeniging zullen aansluiten. Op de dezen zomer ge houden keuring mocht de jury consta- teeren, dat het gehalte der dieren voor uit gegaan is. Met het oog op het aantal geiten zullen voortaan twee bokken moe ten gehouden worden. Uit het verslag van den penningmees ter, dhr A. de Witte, bleek, dat was ont vangen f 156.76y2, uitgegeven f 129.32, goed slot is belangrijk lager dan verleden jaar, waarom het bestuur zich gedwongen ziet verschillende bezuinigingen toe te passen, zoo is b.v. het salaris van den bokhouden met f 10 verlaagd. In het pen sioenfonds voor dhr J. Versluijs zal weder om fl.50 gestort worden. Na bespreking werd besloten de geitenvelletjes wederom gezamenlijk te verkoopen. Als slager werd aangewezen dhr M. Kleinepier. Be sloten werd dezen zomer wederom een plaatselijke keuring te doen houden, doch gezien den financiëelen toestand der ver eeniging, konden geen gelden beschikbaar worden gesteld voor prijzen. Wel zal nog getracht worden bij particulieren eenigen steun te krijgen. Ten einde den toestand der kas wat te verbeteren werd op voor stel van het bestuur besloten de contri butie te brengen van f 0.50 op f 0.60. Hier na sluiting. Grijpskerke. Dinsdagavond kwam het Varkensfonds „Helpt Elkander" in jaar vergadering bijeen, onder presidium van dhr A. Clarisse. De penningmeester gaf een finantiëel overzicht, waaruit bleek, dat er een kassaldo is van f759.27. Als bestuursleden werden herkozen dhrn J. C. Dingemanse en A. de Wolf. De jaarlijk- sche contributie werd vastgesteld op 25 cent en het inleggeld bij toetreding f2. Als bode werd herbenoemd dhr A. Koets. Domburg. Maandagavond vond alhier de jaarvergadering van het ondersteu ningsfonds „Onderlinge Hulp" plaats. De jaarverslagen van secretaris en penning meester getuigden van een gezond ver- eenigingsleven. Het ledental was thans geklommen tot 161, waaronder 12 vrou welijke leden. Waar het kassaldo sedert eenige jaren ongeveer gelijk gebleven was en de reserve voldoende is, werd beslo ten, gezien de moeilijke tijdsomstandig heden, om gedurende de maanden Febr., Maart en April van dit jaar, slechts halve contributie te heffen. De aftredende bestuursleden W. Passe- niet, A. Provoost Pz. en M. Reijnhou'dt Jr werden herkozen, terwijl in de fin. comm. in de plaats van Joh. Vreke Jacz., die niet herkiesbaar was, werd gekozen dhr L. Maranus. Verlost van hevig spit in den rug. „Ziezoo dat is achter den rug, van mijn spit ben ik fijn afi was de verzuchting, die ik slaakte, toen ik na het gebruik van 2 potjes Klooster balsem finaal van mijn spit af was. Niet staan, niet zitten, niet liggen te kunnen en toch vooruit te moeten om de boter ham te verdienen. Door de vreeselijke spit, die in mijn stuit begon en door mijn geheele rug trok, was ik hulpeloos als een klein kind. Vanaf het oogenblik, dat ik den geneeskrachtigen Kloosterbalsem aanwendde, begon mijn genezing. Eh nu heb ik in geen 8 maanden meer een aan val gehad". Zoo schrijft ons de heer J. Zw. te A. wiens origineele brief voor ieder ter inzage ligt. Akker's Kloosterbalsem kost per schroefdoos 35 ct. en per pot 62 Pa ct. en f 1.04 en is overal verkrijg baar. Onovertroffen bij brand- en snij- wonden. Ook ongeëvenaard als wrijfmid- del bij stijfheid, rheumatiek, spit en pijn lijke spieren. Wrijf met: Akker's Kloosterbalsem (Adv.) BEGROOTING VAN HET LANDBOUW CRISISFONDS. Voorloopig verslag Tweede Kamer. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer inzake de begrooting van het Landbouwcrisisfonds voor 1935. Wij ontleenen hieraan het volgende: Verscheidene leden uitten hun teleur stelling over de vaagheid der begroeting. Zij bevat bijna 150 memorieposten. Andere leden voerden aan, dat de vaag heid onvermijdelijk is. De snel wisselende omstandigheden maken een nauwkeurige raming eenmaal onmogelijk. Vrijiwel algemeen was men van oordeel, dat steunverleening aan den landbouw in den ruimsten zin des woords noodzakelijk is en binnen afzienbaren tijld ook nog niet kan worden gemist. Vele leden konden geheel instemmen met het streven der regeering tot vermin dering van den steun, waar dit slechts mogelijk is. Verscheidene dezer leden zouden echter wenschen, dat deze vermindering van den steun zich in een versneld tempo voltrok, daar op den duur de steunverleening aan den landbouw niet in den tegenwoordigen omvang is te handhaven. De landbouwsteun verhoogt de kosten van het levensonderhoud, ol houdt in elk geval de noodzakelijke kostendaling tegen. Daardoor remt de steunverleening de dringend-noodige aanpassing van ons ge heele bedrijfsleven. Andere leden meenden, dat een derge lijke, ook door hen gewensohte verlaging van steun niet mogelijk is, zonder het voortbestaan van het landbouwbedrijf in gevaar te brengen. Men moet allereerst de voorwaarden scheppen, waaronder die verlaging wel mogelijk is. Daartoe moeten de productiekosten in den landbouw wor den verlaagd. Een belangrijke verminde ring der productiekosten kan alleen wor den bereikt door verlaging van pachten, hypotheekrenten en alle andere op den landbouw rustende vaste lasten. Eu welke maatregelen wil de regeering nemen in zake verlaging van distributiekosten? Weer andere leden zagen in het streven naar vermindering van den steun aan den landbouw een gevaar. Het is er nog ver vandaan, dat de bedrijven in het alge meen loonend zijn. In de veehouderij en vooral in den tuinbouw worden nog steeds zware verliezen geleden. Verscheidene leden wenschten een dui delijke uiteenzetting van de voornemens der regeering op het punt van verlaging der vaste lasten van den landbouw, vooral nu de landbouwsteun voor een niet gering deel ten goede komt aan per sonen, voor wie deze niet bestemd is. Deze leden drongen ook aan op spoedige indie ning van het ontwerp Pachtwet. Volgens weer andere leden kan tegen zekere, onder de tegenwoordige omstan digheden zeer matige pacht- en rentever goeding geen bezwaar worden gemaakt. De pachten zijn reeds zeer sterk gedaald. Deze leden waarschuwden tegen den aan drang om van overheidswege in te grij pen in het hypotheekwezen. Ook de rente van hypothecaire credieten daalt, zij het wellicht nog niet zoo snel als wenschelijk ware. In elk geval meende men, dat de re geering door overleg met de geldschieters, in hoofdzaak de hypotheekbanken, zeker iets zal kunnen bereiken. Mocht dit niet gelukken, dan zou de regeering voor steun aan bedrijven, waarop voor hypotheek rente en voor pacht te hooge lasten rus ten, als voorwaarde moeten stellen, dat deze lasten tot een redelijk bedrag worden teruggebracht. Sommige leden meenden, dat de regee ring nog te veel is uitgegaan van het denkbeeld, dat wij leven in een conjunc- tuurcrisis, die wij na eenigen tijd wel weer te boven zullen karnen. Meer en sneller moet worden gestreefd naar uitbreiding van de teelt van granen en voedergewassen, Volgens deze leden moet het scheuren van grasland door soheurpremies worden bevorderd. Verscheidene leden zouden wenschen, dat de heffingen (invoer- of monopolie- rechten) op granen en aanverwante arti kelen zoodanig zouden worden verhoogd, dat daardoor de verbouw van granen en voedergewassen automatisch loonend werd. Verscheidene andere leden waar schuwden daar ernstig tegen. Met vol doening zagen zij, dat de regeering zich tegen zulk streven blijft verzetten. Eer der dan graan zou men, indien verschui ving noodzakelijk is, andere producten moeten kiezen, welke minder nadeel voor de gemeenschap opleveren. Voorts zal ver dere uitbreiding van de graanteelt ern stige schade berokkenen aan handel, scheepvaart en onze internationale graan markt. i Verscheidene leden drongen er op aan, den export van landbouwproducten in den ruimsten zin, en in het bijzonder, die van tuinbouwproducten zooveel mogelijk te bevorderen. Verscheidene leden meenden, dat de steun aan den landbouw nog te ongelijk over de verschillende onderdeelen van het bedrijf verdeeld is. Verscheidene leden waren van meening dat bij het thans gevolgde systeem van steunverleening een te ver gaande regle menteering plaats heeft, en dat daardoor dieper in het bedrijfsleven wordt ingegre pen dan strikt noodzakelijk is. Van ver schillende zijden werd er op aangedron gen, de belangen der landarbeiders zoo goed mogelijk te behartigen. Een groot aantal leden vestigde er de aandacht op, dat in het land veel onwaar heid en veel laster over den crisisarbeid en wat daarmede samenhangt wordt ver spreid. Meer openbaarheid achtte men noodig. Volgens sommige leden is verdere steun verleening aan den verbouw van suiker bieten hier te lande niet verantwoord. Gaarne zou men vernemen welke po litiek de veehouderij-centrale in de toe komst wil volgen, voor wat betreft de varkensteelt. Met betrekking tot de voorgenomen af slachting van vee vroegen verscheiden le den opnieuw of deze volstrekt onvermij delijk is. Vele leden waren van oordeel, dat deze begrooting een voor den tumbcuw zeer ongunstigen indruk maakt. Indien het onmogelijk mooht zijn meer dan 7,5 mil- lioen beschikbaar te stellen voor steun aan de groente- en fruitteelt, zoo werd o.m. gevraagd, is het dan niet mogelijk, een regeling in te voeren, waardoor de prijken op de binnenlandsohe markt al thans eenigermate loonend zouden wor den? Van verscheidene zijden werden ern stige bezwaren ingebracht tegen de re- geeringsmaatregelen op het gebied van de pluimveehouderij. H.i. past de pluimvee stapel zich vanzelf wel aan ook zonder regeeringsmaatregelen. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam, dr H. van Oijen te Breda, G. Groeneboer te Doetinchem en J. S. Hartjes te Vlissingen. Beroepen te Garderen, B. C. G. Steen beek te Bennek om; te Dinteloord, P. Bouw te Melissant. Geref. Kerken. Drietal te Loppersum, J. Dijk te Sel- lingen, W. Scheele te Hoogersmilde en H. Vogel te Roden. Ds J. A. ten BokkelHui- ning f. Na een korte ongesteldheid is op 01-jarigen leeftijd overleden ds J. A. ten Bokkel Huinink, Ned. Herv. pred. te Numansdorp. E m e r i t a a t. Ds J. ten Bruggen- oate L.Cz., Ned. Herv, pred. te 's Herto genbosch, is voornemens emeritaat aan te vragen, Z.Eerw. diende de gemeenten te Lobith, Oostvoorne, Herwen, Borculo, Terwolde en sinds 1914 's Hertogenbosch. DsL. J. Blanson Henke- m a n s. f In den ouderdom van 82 jaar is te Renkum overleden Ds L. J. Blanson Henkemans, emeritus-predikant van de Ned. Herv. gemeente van Zaandam-Oost. Do overledene diende de gemeenten te Lathum, Pijnacker, Wolvega en Zaandam- Oost, waar hij gearbeid heeft tot 1 Aug. 1922, toen hem eervol emeritaat werd ver leend. Kapelle. Geslaagd voor diploma boek houden Mercurius de heer J. Eversdijk Pz. te Kapelle (Z.). OPLOSSING VAN HET ZENDERVRAAGSTUK. Oprichting van een gemengd bedrijf. Ingediend is een wetsontwerp tot het in het leven roepen van een naamlooze vennootschap „Nederlandsche Omroep Zender Maatschappij" (Nozema). De machtigingswet heeft tot strekking, het in het leven roepen van het gemengde zender bedrijf mogelijk te maken; zij geeft daartoe, in aanpassing met den bestaan- den rechtstoestand, den vereischten wet- telijken grondslag. In hoofdzaak was hiervoor alleen nood zakelijk het vastleggen van het beginsel van medewerking door de vier algemeene omroeporganisaties, machtiging van den minister om tot mede-oprichting van het zenderbedrijf over te gaan, vaststelling van den rechtsvorm van het nieuwe be drijf en de verdeeling van den invloed tuschen staat en omroeporganisaties en buitenwerkingstelling van het in de Tele graaf- en Telefoonwet 1904 tot nu toe te dezen aanzien gehuldigde machtigings stelsel, voorzoover dit onvereenigbaar ge acht moest worden met het monopolie, dat het nieuwe zenderbedrijf op zijn gebied zal moeten hebben. De positie, welke de Staat in het nieu we bedrijf zal moeten innemen, komt naast de verdeeling van den invloed tot uitdruk king in de verhouding van het aandeelen- bezit 6040. De waarborgen voor de omroeporgani saties zijn in het bijzonder gelegen in de wijze, waarop het bestuur der vennoot schap is samengesteld en waarop de in vloed daarin tusschen de verschillende aandeelhouders is verdeeld en in de nood zakelijkheid van gekwalificeerde meerder heden voor het nemen van ingrijpende besluiten. Het openbaar belang is daarnaast ge waarborgd door een vernietigingsrecht van de Kroon en een goedkeuringsrecht van den Minister in het leven te roepen voor bepaalde belangrijke aangelegenhe den. Hoofdtaak van het zenderbedrijf is de verzorging der zendinrichtingen voor den Nederlandschen radio-omroep. In de onderhavige regeling is het daar naast mogelijk, dat de samenwerking, wel ke op het gebied der zendinrichtingen thans tot stand is gekomen, er toe leidt, dit samengaan uit te strekken over zaken, die, hoewel niet direct verband houdende met aanleg en exploitatie der zenders, niettemin het gemeenschappelijk belang der betrokkenen raken. Zulk een samenwerking mag echter in tegenstelling met de hoofdtaak van het bedrijf, niet opgelegd worden. In art. 2 is de monopolistische positie van het nieuwe bedrijf vastgesteld. Het beginsel, dat het gemengd bedrijf op zijn gebied een monopolistische positie zal innemen, houdt in, dat naast de zend inrichtingen der Nozema niet alleen an dere omroepzenders op haar gebied on bestaanbaar zullen zijn, doch ook, dat er waarborgen noodig zijn tegen andere in richtingen, wier werking de Nozema zou den belemmeren in de vervulling van haar taak. Stakers nemen wraak. Sedert eenige dagen is het vrouwelijk personeel van eenige zakkenmakerijen in Rotterdam en Schiedam in staking ge gaan om loonsverhooging te verkrijgen. Zoo hebben ook bij de zakkenmakerij van Kleinschmidt een vijftiental meisjes het werk neergelegd. Bij de firma Smaal, een zakkenrepartie-inrichting, werd echter niet gestaakt en bij deze firma werden werkzaamheden verricht voor Klein schmidt. Waarschijnlijk uit wraak hier over hebben tusschen Zaterdag en Maan dag onbevoegden zich toegang tot de werkplaatsen verschaft en hier een groot aantal naaimachines vernield en on bruikbaar gemaakt. De politie stelt een nauwgezet onderzoek in. „Goedkoop v 1 e e s c h." De zer dagen is een rund, toebehoorende aan den landbouwer W. te Berghem gestor ven aan verbloeding. Het kadaver werd weggehaald en overgebracht naar het noodslaohtingsgebouw ter plaatsel, ten einde aan een keuring te worden onder worpen. Zeer ten ongerieve van den eige naar werd het vleesch ongeschikt voor de consumptie verklaard. Het afgekeurde rund zou gistermorgen naar het provinoiaal destructiebedrijf te Son worden vervoerd om daar te worden verbrand. Toen de veldwachter gistermorgen het slachthuis wilde openen, bemerkte hij, dat men hem reeds voor was geweest. Het slot van de deur was geforceerd. Het bleek, dat ongewenschte bezoekers te gast waren geweest en de bouten vleesoh had den afgesneden en meegenomen. Men had kop en staart achtergelaten. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in. Van de dieven is echter geen spoor ontdekt. Delft zonder licht. Ten gevolge van een kabelstoring was gister namiddag een groot deel van Delft, voor namelijk het Noorden, van electrisch licht verstoken. De staring duurde van kwart over vier tot kwart voor zes. Inbraak in een kerk. Maandagnacht is een inbraak gepleegd in de Ned. Herv. Kerk te Ruinerwold. De dief of dieven zijn door een raam binnen gekomen en hebben alles ondersteboven gehaald. Zij hebben evenwel niets van hun gading gevonden. Zijn gebit ingeslikt. De heer v. E. te Velddriel slikte per ongeluk zijn kunstgebit in. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen doch men slaagde er niet in het gebit te verwijderen. Op advies van den geneesheer werd de patiënt ter verdere behandeling naar de Rijksklinieken te Utrecht overgebracht. Zijn toestand is niet zonder gevaar. Gestoorde inbrekers. Inbrekers hebben een bezoek gebracht aan de woning van den mijningenieur S., te Heerlen. De heer S., die dien avond met zijd echtgenoote afwezig was geweest, ont dekte bij zijn thuiskomst, dat het geheele huis overhoop was gehaald en dat de da ders zich toegang tot de woning hadden verschaft door een ruit van het keuken raam in te drukken, na het op de gebrui kelijke wijze met groene zeep en een krant te hebben bewerkt. De politie werd natuurlijk direct ge waarschuwd, waarna een uitgebreid on derzoek werd ingesteld. Door het heele huis bleken de inbrekers te hebben gezocht. Kasten en andere meu bels waren opengebroken, laden waren uitgetrokken en de inhoud was over den grond verspreid. Verschillende voorwerpen, hoofdzake lijk sieraden van de echtgenoote van ir. S., werden buit gemaakt. Naar alle waar schijnlijkheid zijn de mannen intusschen in hun bedrijf gestoord, dat zij een vrij groote som gelds, die voor het grijpen lag, onaangeroerd hebben gelaten. Faillissementen. Het fail lissement van F. A. Kraat Jr., koop man en electricien te Middelburg, curator Mr F. W. Adriaanse te Middel burg, is geëindigd door de verbindend ge worden eenige uitdeelingslijst, met een uitkeering van 4,926 pet. aan de con currente schuldeischers. Zijn broer gedood. Zes jaren gevangenisstraf eischte gisteren de officier van justitie bij de Rechtbank te Utrecht tegen den 22-jarigen landbouwer H. B. uit Hoogland wegens doodslag op zijn broer Antoon. Op 6 November ontstond ruzie tusschen de beide broers Manus en Toon, waarbij eerstgenoemde', die flink gedronken had, een mes nam en zijn broer in de borst ter hoogte van het hart stak. Toon zakte ineen en overleed spoedig. MET INGANG VAN 1 FEBRUARI WORDT HET BIJKANTOOR VAN „DE ZEEUW" TE MIDDELBURG VER PLAATST NAAR Fa. BOEKHANDEL J. J. FANOY, LANGE BURG B 16. Boot omhoog gevaren. HOEDEKENSKERKE. Hedenmorgen om 5.30 uur is het motorschip „Goede Hoop", metende 450 ton, schipper W. de Waart, uit Ouderkerk a. d. IJsel, kamen de van Gent en geladen met zand, in de Biezelingsche Ham omhoog gevaren. De sleepbooten van Müller uit Terneuzen zijn ter assistentie aanwezig alsmede een ber gingsvaartuig van Tak uit Rotterdam. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de heer W. A. Griep te Rilland-Bath. Gefingeerde diefstal. ROTTERDAM. Zooals dezer dagen ge meld werd, heeft Vrijdag j.l. de reiziger K. uit Rijswijk, die in dienst is bij de margarinefabriek D. te Zoetermeer, bij de Rotterdamsche politie aangifte gedaan, dat zijn auto op den Goudschen Singel was gestolen en dat in deze auto een bedrag van f 9700 had gezeten. De auto werd later terug gevonden, het geld was ver- dwenen. Al dadelijk had de politie ach terdocht gekoesterd tegen den reiziger. Het verder onderzoek heeft thans uitge maakt, dat de diefstal gefingeerd is ge weest. K. had in de jaren 1933 en 1934 ten nadeele van zijn firma een bedrag van 12 mille verduisterd, wat hij geruimen tijd verborgen heeft gehouden. Toen dit de politie ter oore kwam heeft zij den man aangehouden, die bekende, dat de diefstal gefingeerd was. Een helper had de auto voor hem ge stolen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3