Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Laatste Berichten. BIJKANTOOR MIDDELBURG. Telegrammen. Marktberichten. Finantiëele Berichten Provinciale Staten van Zeeland. mea Meyes) wordt door de kiesverenigin gen „Gemeentebelang" (ethisch), „Evan gelie en Belijdenis" (confessioneel) en „Calvijn" (Geref. Bond) het volgende drietal aanbevolen: dr H. v. Oyen (Bre da), ds G. Groeneboer (Doetinchem) en ds J. C. Hartjes (Vlissingen). Vloot-predikant naar I n d i Maandagmorgen is de vlootpre- dikant ds J. H. Vaandrager voor vier ja ren naar Indië vertrokken. Evenals voor andere functionarissen bij de marine zal thans ook voor het instituut van vlootpre- dikant een rouleersysteem worden inge voerd, waarbij de in Indië werkzame functionaris, ds Bartlema, thans werk zaam wordt gesteld te Den Helder en om gekeerd, ds Vaandrager naar Indië gaat. Afscheid. Zondagmorgen nam Dls Moerman afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Stavenisse, met een predika tie Over 1 Gor. 15 28 a. De scheidende leeraar werd toegesproken door Ds Stoutjesdijik namens de gemeente, burge meester Hansens, dhr M. P. Tazelaar, pres.-kerkvoogd, Ds de Bres namens den ring en den consulent Ds Kraay. Het kerkgebouw was Overvol. Bevestiging en intrede. Zondag werd Ds H. van Eist, gekomen van IJsendoorn door Ds Wolfsensberger te Tholen bevestigd als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Oud-Vossemeer. De bevestiger had tot tekst 2 Tim. 4 15. Des middags deed Ds van Eist zijn in trede met als tekst Matth. 5 17. Hij werd toegesproken door Ds Verschoor namens gemeente, kerkeraad en ring. Goes. Geslaagd voor het examen Beton- techniek M. J. Verburg alhier, leerling van het Zeeuwsch Technisch Instituut te Goes. Op de voordracht voor hoofd der apenbare lagere school te Nieuwvliet zijn de navolgende personen geplaatst: 1. P. J. Griep, hoofd O.L. school te Zuid- Beijerland; 2. L. den Ouden, wachtgelder te Gapinge; 3. M. G. van Weele, hoofd O.L. school te Strijen; 4. L. J. Heijboer, wachtgelder te Rilland. -Examen Technisch Amb tenaar Rijkswaterstaat. In de maanden Februari, Maart en April 1935 zal een onderzoek plaats hebben van candidaten, dingende naar een ge tuigschrift van voldoend afgelegd examen voor technisch ambtenaar van den Rijks waterstaat, volgens het in 1932 vastge stelde nieuwe programma, dat verkrijg baar is bij de Algemeene Landsdrukkerij te 's Gravenhage, Fluweelen Burgwal. Aan de Universiteit te Utrecht slaagde voor het candidaatsexamen ge neeskunde de heer J. G. Hage van Sta venisse. 20 JAAR LANG DE „DAGELIJKSCHE DOSIS" GENOMEN OM VRIJ VAN RHEUMATIEK TE BLIJVEN. Toen zij 58 was, had deze vrouw rheu matische pijnen. Ze nam Kruschen Salts om ze kwijt te raken. En hier is zij nu - nog steeds vrij van rheumatische pijnen nog steeds trouw aan de dagelijksche dosis Kruschen Salts, wat zij nu twintig jaar lang genomen heeft. „Het doet mij genoegen U te kunnen vertellen", schrijft zij, „dat ik meer dan 20 jaar lang Kruschen Salts neem eerst in Engeland en toen hier zeven jaar lang. Ik begon er in Engeland mee tegen rheumatische pijnen en vond dat het me zoo goed deed, dus ging ik er mee door. Sinds ik hier ben, heb ik nog geen rheumatische pijnen gehad. Ik ben nu 78 jaar, en zal doorgaan Kruschen Salts te nemen zoolang ik leef, juist de kleine da gelijksche dosis als opgegeven." Mevr. E. H. Indien de afvoerorganen niet behoor lijk functionneeren, zullen de afvalstof fen rich in het lichaam ophoopen, welke de gezondheid ernstig kunnen schaden, o.a. het urinezuur, waardoor meestal rheumatische pijnen ontstaan. De „dage lijksche dosis" Kruschen Salts spoort de afvoerorganen tot geregelde werking aan, zoodat alle schadelijke stoffen uit het lichaam worden verwijderd en zich nooit meer kunnen ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amster dam voorkomt. (Adv.) Nachtelijke brand te Gulemborg. Gisternacht is bet ver- eenigingslokaal van den Culemborgsehen bestuurdersband, S. D. A. P. en moderne vakbeweging, door onbekende oorzaak ge heel afgebrand. Alleen de voorgevel staat nog overeind. De geheele administratie van het bu reau voor arbeidsrecht, dat er ook geves tigd was, ging verloren, evenals enkele vaandels en eenig geld. De belendende perceelen konden behouden blijven. Ver zekering dekt de schade. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Kortsluiting is uitgesloten, daar de stroom vast eiken avond wordt uitge schakeld; bij het verlaten van de zaal was het vuur in de kachel vrijwel gedoofd. Talrijke werkloozen, die in het gebouw dagelijks een ontspannings-lokaal vonden zijn mede door dezen brand gedupeerd. Matroiös verdronken. Gis termiddag is de 2i-jarige matroos le klasse H. G. Spoor, op de reede van den Helder aan boord van de torpedoboot Z 6, bij het oefenen met z.g. „aparavanes" dit zijn toestellen voor het doorsnijden van mijnenkabels, over boord geslagen en verdronken. Den geheelen middag heeft men met torpedobooten en vliegtuigen gezocht, doch men heeft niets kunnen vinden. Veerti.en a ut u's onklaar gemaakt. In de garage van de Stads reiniging aan de Linnaeusstraat te Am sterdam is Zondagmorgen vroeg een er gerlijk geval van vandalisme ontdekt. Veertien motoren van auto's, die achter in de garage waren gestationneerd, zijn daar door tot nu toe onbekend gebleven personen onklaar gemaakt. In alle oliecarters van de motoren vond men een groote hoeveelheid zand, die er door kwaadwilligen moet zijn ingegooid. Het merkwaardige van het ge beurde is wel, dat de nachtwaker, die den geheelen nacht op verschillende tijden de ronde heeft gedaan, geen onraad in de garage heeft ontdekt, zoodat de kwaad willigen vermoedelijk direct na een con trole van den nachtwaker naar binnen zijn gedrongen en zeer snel hun vernie lend werk hebben gedaan. Gelukkig werd het zand in alle motoren spoedig ontdekt, zoodat geen groote schade is aangericht. (Telegr.) De grensbewaking ver sterkt. Uit Roosendaal wordt gemeld: Behalve de versterking van de grens bewaking aan de Belgische grens ter voorkoming van het binnendringen van zigeuners, is thans, met het oog op een mogelijke binnenkomst ook van vluchte lingen uit het Saargebied in ons land, de grens bovendien nog eens extra versterkt om zulk een emigreeren van Saarlanders te voorkomen. Hiertoe is de grensbewa king voorloopig ook uitgebreid met eenige detachementen militaire politie. Meer licht in de Paleis voflr Volksvlij't-affaire.In de Paleis voor Volksvlijit-affaire te Am sterdam schijnt voor buitenstaanders meer licht te komen. Zooals bekend, werd indertijd de geheele obligatie-schuld inge lost, doch nadien werden weer twee pos ten, tezamen ongeveer een bedrag van f 83.000 vertegenwoordigend, aangeboden en uitbetaald. Door de directie werd verklaard, dat deze obligatiën later werden aangeboden. Men kon niet meer in de boeken nagaan of ze reeds betaald waren, omdat de boe ken verbrand waren. Daarom heeft men ze maar uitbetaald. In een op 28 Dec. 1.1. gehouden vergade ring hebben aandeelhouders reeds naar de herkomst van deze obligaties gevraagd. De directie deelde mede, dat deze door verschillende banken, o.a. de Amsterdam- sche Bank, de Rotterdamsche Bankver- eeniging, fa. Th. Th. Gillissen en de In- cassobank ter verzilvering waren aange boden. Men kon niet zeggen, wie dit ge daan had, daar de banken dit niet wen-' schen mede te deelen. Van de particulie ren weet men den naam dus niet. De commissaris P. heeft thans voor de politie een bekentenis afgelegd, waardoor de zaak voor een bedrag van f 6400 is op gehelderd. P. zeide indertijd naar Winni peg te zijn gegaan met een pakket obli gatiën bij zich. In Winnipeg wist hij een familielid over te halen, de obligatiën bij een bank aldaar aan te bieden en te ver zoeken, na verzilvering het geld te willen uitkeeren aan een kennis in Amsterdam. Aldus geschiedde. De Ganadeesche bank stuurde de obligaties door naar een re latie te Amsterdam, deze wisselde ze in bij het kantoor van de N.V. Paleis voor Volksvlijt en gaf den kennis van P. be richt, dat het geld kon worden afgehaald. De kennis heeft het bedrag van f 6400 toen bij de bank geïnd en het daarna aan P. afgeleverd. Het spreekt vanzelf, dat de politie aan deze bekentenis groote waarde hecht en haar als een uitgangspunt beschouwt. Zware ontploffing. Vier personen gewond. Gistermiddag heeft aan boord van een in de Goolhaven te Rotterdam liggende motorboot van schipipeP G.i Rink uit Zaltbommel een lontploffing in de machinekamer plaats gehad, waarbij drie menschen ernstig en één licht zijn gewond. Den geheelen dag waren schipper Rink en zijn 16-jarige zoon H. C. Rink bezig geweest den motor, die haperde, op gang te krijgen. Gistermiddag bevonden zij zich in de machinekamer en hadden zij een van de twee luohtketels geheel vol ge pompt. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak is deze luchtketel plotseling met een hevigen slag uit elkaar geploft. De geheele machinekamer en ook het daar naast gelegen vooronder werden uit el kaar geslagen en tot een ruïne vervormd. Op den geweldigen slag kwam 'onmiddel lijk hulp opdagen van voorbijgangers en schippers van nabij gelegen schepen. Ge lukkig wan bij de ontploffing geen brand ontstaan, zoodat men de slaohtoffers, de 59-jarige schipper C. Rink, zijn 16- jarige zoion H. G. Rink en een 20-jarige dochter J. G. Rink, die Op het moment van de ontploffing in het vooronder was, gemakkelijk kon bereiken. Alle drie had den ernstige verwondingen bekomen en een raf meer ledematen gebroken. De G. G. D. die onmiddellijk was ge waarschuwd heeft hen naar het zieken huis overgebracht, waar zij ter verple ging zijn opgenomen. Een andere dochter van de familie, de 21-jarige A. Rink, heeft door weggeslin gerd hout, verwondingen aan het gericht opgeloopen, diöch zij kon ter plaatse war den verbonden en aan boord blij/ven. Inbreker gearresteerd. Door de politie te Groesbeek en Malden is gearresteerd zekere S., die er van be schuldigd werd den laatsten tijd meer dere inbraken en diefstallen gepleegd te hebben in leegstaande villa's en zomer huisjes in de omgeving van Nijmegen en Groesbeek. S. heeft een volledige bekentenis afge legd. De man, die niet antwoordt. Op het politiebureau te Wassenaar be vindt zich een ongeveer 25-jarige man, wiens identiteit niet bekend is. Hij geeft op geen enkele vraag antwoord, noch reageert hij op andere wijze. Zijn signa lement is door de politieradio verspreid, om op deze wijze 'smans identiteit te ontdekken. Men vermoedt, dat hij uit een gesticht of sanatorium is weggeloopen. i S m a k e 1 ij k eten. De Warenkeu- ringsdienst te Maastricht heeft de inwo ners voor een minder smakelijk hapje be hoed. Een der ambtenaren vond n.l. bij een onderzoek in een magazijn een partij van ongeveer 18.000 haringen, die niet bepaald „nieuw" meer waren. Alle 19 ton werden in beslag genomen. Er bleek in- tusschen al twee ton van het goed te rijn afgeleverd, doch ook deze konden worden achterhaald en vernietigd. Politierechter te Middelburg. Zitting van 22 Januari 1935. De volgende personen waren gedag vaard: P. G., 48 j., schilder, Meliskerke, wegens diefstal van planken, toebehoorende aan den Polder Walcheren te Meliskerke om streeks Augustus j.l. Eisch en uitspraak: Vrijspraak. Mr van Empel sloot zich bij dien eisch aan. L. L. v. V., 49 j., zonder beroep, Sou burg, wegens beleediging van J. C. Put te Souburg, op 26 November 1934. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 d. h. J. H., 55 j., werkster, Kloetinge, wegens mishandeling van Sara Marits te Kloe tinge, op 13 December 1934, door haar aan haar haar te trekken. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 d. h. S. M. M., huisvr. van I. de L., 32 j., zonder beroep te Kloetinge, wegens mis handeling van Johanna Hagenaar, te Kloetinge, op 13 December 1934. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 d. h. H. B., 32 j., arbeider, Geersdijk, wegens diefstal van een ijzeren rad van een zaai- machine, toebehoorende aan J. A. Ver hulst, te Wissenkerke omstreeks October 1934, en wegens vernieling van drie pa lingfuiken, toebehoorende aan J. A. Ver hulst te Wissenkerke op 6 December 1934. Eisch en uitspraak f20 b. of 10 d. h. L. H., 49 j., vrachtrijder, Kruiningen, wegens mishandeling van Wa. Ga. Hout man te Kruiningen op 20 December j.l. en wegens vernieling van een ruit in de woning van P. Wondergem te Kruiningen op 20 Dec. 1934. Eisch: f 15 b. of 10 d. h. Uitspraak: f 15 b. of 5 d. h. Ma T. M., huisvrouw van J. M., 31 j., zonder beroep, Baarland, wegens belee diging van Hubrecht de Vriend te Baar land op 13 December 1934. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 d. h. J. A., 31 j., werkman, Meliskerke, we gens het vertoeven op het gesloten terrein van L. Dekker te Meliskerke, in den nacht van 26 December j.l., zonder voor kennis van den rechthebbende. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 d. h. 'Hooger beroep. Door E. G. H., 46 jaar, mosselvisseher te Zierikzee, is hooger 'beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Zierik- zee. waarbij hij is veroordeeld tot f 30 of 30 dagen hechtenis, wegens het vis- schen van mosselen op het perceel van een ander. Door F. L., 38 jaar, landbouwer te Meliskerke, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 8 Januari 1935, waar bij hij wegens diefstal is veroordeeld tot f 20 of 10 dagen hechtenis. 'Faillissement. Door de rechtbank te Middelburg is failliet ver klaard: J. P. M. Hauser, koopman, vroe ger te Amsterdam, thans te Terneuzen, Scheldekade. Rechtercommissaris Mr G. E. Muller, rechter; curator Mr J. Adriaanse, advo caat te Middelburg. Zondagsdienst der Provinciale Booten. In de heden gehouden vergadering van de Prov.. Staten kwam weer aan de orde de motie van den heer Erasmus om Ged. Staten uit te noodigen: le. de zomer-Zondagdienstregeling Vlissingen-Breskens te beginnen met 1936 zoodanig uit te breiden, dat er één keer meer heen en weer wordt overgevaren dan bij de zomerdienstregeling van 1934 het geval was. Aangenomen met 2019 st. 2e. de laatste keer van Vlissingen naar Breskens niet vóór 19.15 te laten ver trekken. Verworpen met 28 tegen 11 st. Weegbruggen en dienstgebouwen. In de vergadering van 19 Dec. werd aangehouden de beslissing over de beide volgende voorstellen: a. stichting van weegbruggen te Zie- rikzee en Wolphaartsdijk voor den Prov. Stoombootdienst op de Oosterachelde en den veerdienst Kortgene—Wolphaartsdijk en een kantoorgebouw te Zierikzee. Aan genomen met 328 stemmen. b. Stichting van dienstlokalen voor den Prov. Stoombootdienst op de Wester- schelde te Neuzen. Z.h.st, aangenomen. Ged. Staten hadden zich uitvoerig ver dedigd tegenover de opmerkingen inzake de weegbruggen en den wensch om an dere wijze van vrachtheffing en met aan drang in overweging gegeven de beide voorstellen alsnog ongewijzigd aan te nemen. ST. LAURENS. Onder voorzitterschap van commandant Boon hield de Burger wacht alhier Maandagavond haar jaar vergadering. Uit de door den secretaris penningmeester uitgebrachte jaarversla gen bleek, dat het aantal leden 42 be droeg, dat de ontvangsten over 1934 heb ben bedragen f 174 en de uitgaven f 155. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Joh. Marinissen en W. Walraven. De begrooting voor 1935 werd vastgesteld op f 158. Een voorstel van den comman dant en den secretaris-penningmeester om hun salaris met ongeveer 20 pot. te verminderen om de begrooting sluitend te krijgen, werd dankbaar aanvaard. De wisselbeker voor den besten schutter in 1934 verwierf dhr J. W. Davidse. Döor den burgemeester werden de di ploma's uitgereikt. Diploma B met het kruis was toegekend aan dhr A. Bom- meljé, diploma G aan dhr W. de Visser. Na een opwekking om ook de oefenin gen in scherpschutter trouw bij te wonen werd de vergadering door den voorzitter gesloten. MET INGANG VAN 1 FEBRUARI WORDT HET BIJKANTOOR VAN „DE ZEEUW" TE MIDDELBURG VER PLAATST NAAR Fa. BOEKHANDEL J. J. FAN0Y, LANGE BURG B 16. Motorrijder rijdt tegen boerenwagen. ZWOLLE.. Gisteravond is op den Zui derzeestraatweg tusschen Elburg en 01- debroek de motorrijder van 't H. met als duo-passagier de heer v. d. S., beiden uit Zwolle, in volle vaart tegen een boe renwagen opgereden. De heer van 't H. bekwam zoodanige verwondingen, dat hij ter plaatse overleed, terwijl dhr v. d. S. in zorgwekkenden toestand naar het zie kenhuis te Zwolle is overgebracht. Nader wordt hieromtrent nog gemeld: Op den Zuiderzeeschen straatweg, nabij „Havenzicht" kwam de manufacturier J. H. Wentzel uit Oldebroek met zijn met een paard hespannen wagen uit de rich ting Elburg gereden. De 40-jarige onge huwde rijwielhersteller A. van 't Hul Az. wonende in de buurtschap Stuivezand alhier, kwam hem per motorrijwiel ach terop, terwijl op de duo gezeten was de 31-jarige gehuwde landbouwer G. v. d. Streek E.z., wonende in het Winkeldorp alhier. Daar v. 't Loo vermoedelijk met gedempt licht reed, in verband met de omstandigheid, dat hem juist een auto uit tegenovergestelde richting passeerde, heeft hij wellicht den wagen te laat be merkt, waardoor hij achter tegen den wa gen opreed. De botsing bleek dermate ern stig te zijn aangekomen, dat v. 't H. bijna onmiddellijk aan de gevolgen daarvan bleek te zijn overleden. D'e duorijder lag bewusteloos op den straatweg, doch kwam na eenige oogenblikken weer bij kennis. Deze was o.m. aan het gelaat ernstig ge wond en werd door een geneesheer uit Elburg onderzocht en op diens advies per auto naar een ziekenhuis te Zwolle ver voerd. 'Het paard sloeg met den wagen op hol en vervolgde zonder deu bestuurder, die eerst naar de slachtoffers van de aan rijding ging omzien, zijn weg en kwam zonder ongelukken bij diens woning. AMSTERDAM. In den afgeloopen nacht is brand uitgebroken in een landbouw- schuur aan den Amsteldijk, waarin 25000 K.G. stroo en landbouwmaterialen waren opgeslagen, ook bevonden er zich 3 paar den en een koe, alles werd een prooi der vlammen. Het aannemen van steekpenningen. MAASTRICHT. Voor de rechtbank te Maastricht heeft Maandag terecht gestaan wethouder N. uit Geulle. Deze gemeente had een vacature voor- gemeente-secre taris. Een der candidaten was een zoon van landbouwer B. Om de benoeming van zijn zoon te verzekeren was B. naar wethouder N. gegaan en had met hem de belangen van zijn zoon besproken. Bij het afscheid had B. den wethouder een be drag van f200 in zijn zak gestopt. Later kwam aan het licht, dat wet houder N. niet op den zoon van B. had gestemd. B. was hierover zoo veront waardigd, dat hij van N. het geld terug wilde hebben wat ook gebeurde. Desniettemin is de zaak ter kennis van de Justitie gekomen, die een vervolging tegen N. instelde. N. erkende het geld te hebben ontvan gen, dat echter volgens hem diende als vergoeding van verrichte werkzaam heden. De ambtenaar van het O. M. achtte het ten laste gelegde het aannemen van steek penningen bewezen en eischte 2 maan den gevangenisstraf. De rechtbank zal 4 Februari uitspraak doen. Drukke vliegdiensten op Brussel. DEN HAAG. Naar wij vernemen is de K. L. M. voornemens in verband met de wereldtentoonstelling, die in Brussel ge houden wordt een zeer frequenten luoht- dienst van Amsterdam en Rotterdam op de Belgische hoofdstad te openen. Deze dienst zal aanvangen 1 April en in stand worden gehouden tot 0 October. Men zal niet minder dan vijf maal daags de ge legenheid hebben naar en van Brussel te vliegen. De eerste verbinding is om streeks 9 uur in beide riohtingen, terwijl men in den loop van den dag drie dien sten zal onderhouden en tenslotte nog een dienst in de avonduren. Postrljtulg geplunderd. DORTMUND. In den afgeloopen nacht hebben een drietal bandieten een poetwa gen van een personentrein Rauxel-Dort- mund geplunderd. Zij brachten den trein tot stilstand door aan de noodrem te trek ken en drongen schietend het postrijtuig binnen. Zij wisten onbekend te ontkomen met ruim 8000 mark. Neger overvalt zijn meester. PARIJS. Een 18-jarige neger uit Graz- zaville in de Fransche Congo, die door een gepensionneerd Fransch koloniaal ambtenaar als bediende naar zijn land goed te Carors was meegenomen, overviel om tot nog toe onbekende reden Zondag avond zijn meester, dien hij met mes steken ernstig verwondde, waarna hij de vrouw des huizes doodde. Toen de politie hem wilde arresteeren barricadeerde de neger zich en schoot op de agenten met vergiftigde pijlen, totdat zijn boog brak en hij gearresteerd kon worden. De mijnramp In ServIS. BELGRADO. Het aantal dooden bij de mijnramp te Sajetsjar bedraagt naar thans officiéél wordt meegedeeld, 12. De ontploffing was zoo hevig, dat zij 130 K.M. in den omtrek werd gehoord. Tengevolge van de vele sneeuw, waarmee de wegen bedekt waren, konden de ge wonden zeer moeilijk naar het ziekenhuis worden getransporteerd. Strenge koude. NEW-YORK. Een hevige vorst, sneeuw, storm en overstroomingen teisteren het Noorden der Vereen. Staten van kust tot kust en veroorzaken vernieling van eigen dommen en nood en ellende voor hen, die zich niet voldoende tegen de natuur kun nen beschermen. Verscheidene personen zijn dood gevroren. Groote gebieden zijn tengevolge van de overstroomingen geheel geïsoleerd en op tal van plaatsen moest tengevolge van sneeuwjachten het verkeer worden gestaakt. Op sommige plaatsen daalde de tempe ratuur tot 34 gr. onder nul. GOES, 22 Jan. 1935. Goudgerst 6.30- 6.50; Schokkers 10-12; Kookerwten 9-10; Kroonerwten 9-10, Bruine boonen 9-12, Paardeboonen 6.75-7.15; Maanzaad 12-13. Aanvoer ruim. Eieren: per 100 stuks f 2; middenprijs, per 25 stuks 0.50; part. prijs 3; eendeieren 2; poeleieren 1.50. Boter: per K.G. f 1.55, middenprijs per halve K.G. 0.77V2, part. prijs 0.8754, fa^ briekslboter 0.90, afwijkende boter 0.60. V. P. Z. Aanvoer 5915 eieren. Prijs f 2.20 per 100 stuks. Aangevoerd door handelaren: boter le soort f 0.70 per pond met inbegrip om zetbelasting. Eieren f 2, poeleieren. 1.50 per 100 stuks. GOES, 22 Jan. 1935. Pereen; Gomtesse de Paris, extra 31-32, id. A 27-29, id, B 22-26, id. G. 13-19; Kleipeer, extra 14, id. A 11-12, id. B 10-121, id. G 5-9 Gie- ser Wildeman A 14, id B 12-13, id. G 8- 11; Doyenne d'Alencon 18, Passa Cra- sana 10, Kroet- en Stekperen 2-5, alles per 100 K.G. Appels: Goud Reinette, extra 32-33; id. A 30-32, id. B 27-32, id. G 15-26; Sa- lomé A 23, id. B 20, id. G 17-18; Ontario 22-23, Bramley Seedling 18, Zure Belle fleur 24, Uitschot- en stekappels 4-8, alles per 100 K.G. Diversen: Zaaiboonen 12, Witlof 4-8, Spruiten 4-7, Uien 0.80-1.20, Aardappelen 3.40-3.50, alles per 100 K.G. Bloemkool 11, Groene Savoye kool 2, Kipeieren 250-2.80, alles per 100 stuks. Prei 3-6 per 100 bos. Wilde konijnen 0.65, Fazanten 0.75, beide per stuk. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers lieden H. V. A. 165 167 V» Ned. Hand. Mij. 30 29 Philipslampen 234 233 Unilever 91 8954 A. K. U. 32 32 Amsterdam Rubber 102 103 Kon. Olie 142 142 Deli Mij. 138 137V» Scheepvaart Unie 3354 33V« 4 pet. Nederland 1934 10154 10154 4 pot. Ned.-Indië 1934 1018/i« 1018/s U.S. Steel 2354 2354 Anaconda Copper 7 7 Beth. Steel 20 19Vs Shell Union 454 41/» De locale markt opende op de slot- koersen van gisteren maar in den loop van den middag konden de meeste soor ten weer iets verbeteren. Ook voor de Amerikanen was de stemming niet on gunstig', maar de handel was niet groot.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3