VERKADE S BISCUITS De Pastorie aan Zee On$0u3Mjdo)!dii foodaM&üt! Kerknieuws. Het aanbod van „Nu met Hope" te Burgh. in verband met haar 30-jarig ju bileum, dezen zomer den bond te ont vangen, werd gaarne aanvaard. Als da tum werd bepaald, Woensdag 17 Juli. Bijenhouders. Zaterdag kwam de afd. Schouwen-Dui- veland van bijenhouders in jaarvergade ring bijeen, onder leiding van dhr G. A. Hartog, hoofd der Lagere Tuinbouw school te Haamstede. Na afhandeling der gewone werkzaamheden gaf dhr D. Koop man van Nieuwerkerk een overzicht van de werkzaamheden der vereeniging in verband met haar 10-jarig bestaan, wat van dezen ruim 80-jarige een degelijk stuk werk was. Daar men over het alge meen nog niet voldoende doordrongen is van 't nut van het houden van bijen, vojrnamelijk voor de fruitteelt, zal in sa menwerking met de Tuinbouwvereen. pp dit eiland Ir v„ d. Plassche gevraagd worden hieromtrent een lezing te houden. erder werden de bereikte resultaten van den vorigen zomer medegedeeld, waaruit bleek, dat men steeds voor nieu we vindingen in 't bijenleven komt te staan. Dezen zomer zal een excursie georgani seerd worden naar een beroepsimker. De Goesche Gasthuiskwestie. Het Dagbl. van Zeeland schrijft: Wh hebben opzettelijk de loopende ge huchten niet vermeld, lomdat we ver trouwden dat in de jongste raadszitting openhartig zou worden gesproken. Nu dit niet het geval is behoeven we niet te verzwijgen, hoe algemeen gezegd wordt dat de aan het licht gekomen toestanden de stoutste verbeelding tarten. Men zegt dat de geheele administratie meer op 'n janboel lijkt dan op boekhouding. Posten die moeilijk te innen waren, heeft men maar laten zwemmen; zelfs aangeboden bedragen werden niet geincasseerd. Waar zou men zich ook druk over maken; de goedertieren gemeente betaalde immers toch de tekortenl Destijds heeft het ex-bestuur tranen met tuiten geschreid over de snoodheid van de rapporteurs der Vereen, van Ned. Gemeenten, die spraken van schuldige nalatigheid. De feiten, die nu voor den dag zijn gekomen, leeren wel aan welken kant het gelijk was. Met een verbluffend tekort aan kennis en verantwoordelijk heidsgevoel heeft men ziekenhuisje ge- s eeld en de gemeentenaren mogen blij z.j.i, dat de leden van het nieuwe bestuur uit ander hout gesneden zijn. Cocs, Gisteravond hield de Chr. Soci ale studieclub, uitgaande van den Chr. Besturenbond, onder voorzitterschap van dhr A. de Lange, in de Prins van Oranje een vrij goed bezochte vergadering, waar in dhr Jb Kloosterman inleidde het on derwerp: „Overheidsbemoeiing met pro ductie en distributie". Het is begrijpelijk, dat over dit actueele onderwerp een zeer langdurige en geani meerde bespreking werd gevoerd. Ditzelfde onderwerp zal ook te Hein- kenszand op 30 dezer worden ingeleid voor de in die omgeving woonachtige le den der club. Klcetinge. Donderdag 24 Januari a.s., 's avonds 6 uur, vergadert de Raad dezer gemeente. De volgende punten komen o.a. aan de orde: 1 Voorstel om de bijdrage aan de cur sussen voor jeugdige werkloozen te ver- hoogen tot f 6 per maand en per deelne mer. 2. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening ingevolge art. 16, 3e lid van het Motor- en Rijwielreglement. 3. Voorstel om het perceeltje grond na bij de begraafplaats met ingang van 1 Maart 1935 weer aan dhr W. Hoogesteger te verhuren onder de geldende voorwaar den (verhuring voor 3 jaren, huurprijs echter f 4, thans f 6). 4. Voorstel om aan georganiseerde werkloozen, die kostwinner zijn, een bij slag op de kasuitkeering te verleenen en wel f 0.50 per gezinslid boven de twee, waarop twee derde der gezinsinkomsten in mindering wordt gebracht. De kosten hiervan zullen volgens de tegenwoordige gegevens plm. f 8 per week bedragen. 5. Voorstel om het perceeltje grond, groot 35 c.A., vroeger in pacht bij M. Kole, met ingang van 1 Januari 1935 voor 7 FEUiLL ETON. door GEORGE MAC DONALD. HOOFDSTUK I. 1) 01 Het was op den morgen van den acht tienden verjaardag van mijn dochter Con stance, een schitterende Octoberdag. Er blies een gure wind, die aan den winter deed denken en iemand de jas dichter om zich heen deed trekken. Toch geloof ik, dat Constance er niets van voelde, zoo als ze daar op het bordes stond, gekleed in haar rijcostuum, wachtende tot de paarden voorkwamen. Het was lang zamerhand bij ons gewoonte geworden, dat de kinderen op hun verjaardag de koning van den dag waren en alles moch ten doen, wat ze wilden. En zoo had Con stance den wensch geuit om met vader „een langen rijtoer te maken". Ik meen, dat een vader soms in zijn recht is, als hij trotsch is op zijn kinde ren. En ik mag gerust zeggen, dat mijn dochter er op dien gedenkwaardigen mor gen zeer aantrekkelijk uitzag, zooals ze daar op het bordes stond, met haar frisch, j~>ng gezicht, in het nauwsluitende kleed, dat haar slanke gestalte omsloot. jaren onderhands te verpachten aan J. Blommaard Czn voor f 5 per jaar. Kapelle. Onder voorzitterschap van den heer M. Bom kwam de Onderlinge Var- kenssteunverzekering „Steunt Elkander" in jaarvergadering bijeen. Na het openingswoord van den voorzit ter volgde het jaarverslag van den secre taris, welke meedeelde, dat de vereeni ging 35 leden telt en met 3 verminderde (2 door overlijden, 1 bedankte). Door de vereeniging werden 5 varkens vergoed tot een bedrag van f94.80. De penningmees ter deelde mee, dat de stand van de kas op het moment f919.02 bedraagt. De aftredende bestuursleden M. Bom en C. Schipper werden herkozen, de eerste ook weer als voorzitter. Besloten werd om den K.G.-prijs ter ver goeding voor het eerste halfjaar te bepa len op f 0.32, voor het tweede gedeelte werd besloten naar bewind van zaken te handelen en dit op te dragen aan het bestuur. De entree als lid werd bepaald op flO.— Wolphaartsdijk. Maandagavond ver gaderde alhier de A.-R. Kiesvereeniging, onder leiding van den heer Van Wijk, die zijn blijdschap uitsprak, dat zoovele leden opgekomen waren. De heer J. Goet- heer Dz. leverde een inleiding over de Prov. Staten. Hij gaf allereerst een his torisch overzicht en sprak daarna over de verkiezing der Prov. Staten, over den voorzitter der Prov. Staten, den Commis saris der Koningin, over Ged. Staten en over ieders taak en werkzaamheden. Hier op volgde een zeer uitgebreide en leer zame bespreking. De heer Heijnsdijk sloot met dankgebed. lerseke. Een deputatie van kreeftenvis- schers onder leiding van den voorzitter der kreeftenvisschersvereeniging, dhr H. Vendeville, zal Dinsdag een audiëntie heb ben te Den Haag, teneinde aan te dringen op een anderen vischtijd voor de kreeften. Getracht zal worden weer een stilstand van 6 weken te krijgen, teneinde in den versehalingstijd het bedrijf te laten rus ten. Hoedekenskerke. In de Raadsvergade ring van Maandagnamiddag waren alle leden aanwezig. De voorzitter hield een Nieuwjaarsrede, waarin hij vooral den nadruk legde op den ongunstigen financieelen toestand der gemeente en de zeer groote kasten van werkverschaffing en steunverleening in 1934. De oudste wethouder, dhr Lous, wensehte namens den Raad den voorzitter wederkeerig het beste toe. De voorzitter deelde daarna mede het aangaan eener tijdelijke geldleening door Ged. Staten goedgekeurd. Het bedrag wordt dezer dagen gestort en dan kan worden overgegaan tot betaling van al datgene, wat met 1 Januari door gebrek aan geld niet kon worden voldaan. De ingekomen verslagen der Commissie tot Wering van Schoolverzuim voor wijk B en voor wijken A en G werden voor kennisgeving aangenomen. Aan de rijkspolitie en den gemeente- kantonnier werden gratificaties toegekend voor bewezen diensten in 1934 gedurende de ziekte van den gemeenteveldwachter. Vastgesteld werd daarna een nieuwe verordening op de heffing van leges ter secretarie enz., welke belangrijk afwijkt van de tegenwoordige. De meerdere op brengst wordt geraamd op f 50. In verband met dienaangaande gemaak te opmerkingen werd met alg. st. aange nomen de leges voor groote jachtakten op f 5 te bepalen. Daarna kwam in behandeling de be grooting der gemeente voor 1935. De post onvoorzien werd verhoogd met f 120," zijn de de meerdere geraamde opbrengst als gevolg van verhooging van schoolgelden, hondenbelasting en leges. Daar de opbrengst der havenrechten over 1934 ruim f 1100 lager is geweest dan de raming, werd deze post voor 1935 f 1000 lager geraamd en dientengevolge de geraamde extra-bijdrage uit het Werk- loos'heidssubsidiefonds van 2200 op 3200 gld. gebracht. Nog kwamen ter sprake het teeren van bochten in de macadamwegen en kosten van verteer op de stembureaux. De begrooting werd daarna vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 45.276,25 met „O, vader, is het niet heerlijk", zeide zij, toen ik bij mij haar voegde. „Inderdaad, mijn kind waar zullen we heengaan", zeide ik, juist toen ik het geluid van paardengetrappel vernam. „Zou het te ver zijn naar Addicehead?" antwoordde zij. ,Nou, het is een heel eindt" „Te ver voor de pony" „Neen, dat niet, maar ik dacht aan jou." „Als de pony het kan, ben ik er zeker toe in staat en ik wilde iets halen voor Wynnie. Toe, laten we het maar doen!" Alvorens verder te gaan, wil ik u eerst een en ander van Constance vertellen. Ze was tamelijk klein, maar zoo teer, dat ze haast groot leek. Connie had een teere gelaatskleur. Ze had haar moeders blau we oogen en ook haar golvend, zwart i haar. Ze was speelsch van aard en ver oorloofde zich dikwijls meer vrijheden dan mijn andere kinderen. Maar ze wist altijd instinctmatig hoe ver ze gaan kon. Ze ging door het leven als een vogel, haar 1 lach was vroolijk en haar zieltje onbe zorgd. Haar zang weerklonk door het huis, nu een deuntje, dat ze van een Lon- i densch straatorgel had opgevangen, dan t weer een lied van Mozart of H&ndel. Soms maakte ze haar zuster een standje, dat ze niet altijd zoo ernstig en somber moest kijken. „Dus we gaan naar Addicehead", zeide ik, terwijl ik haar in den zadel hielp. Als ik zeg „hielp", is dat bij wijze van spre- een post van onvoorzien van f 538.28. Inzake een ingekomen verzoek van de af deeling van den Ned. Chr. Landarbei- dersbond om een crisiscomité op te rich ten werd, nadat de voorzitter een en an der had toegelicht, besloten af te wachten wat dienaangaande door het crisiscomité inzake den steun B voor 1935 zal bepalen, omdat de gemeente daaraan eventueel zou moeten bijdragen. Bij de rondvraag informeerde dhr Beu lens naar de uitkeering van den kolentoe- slag. Medegedeeld werd, dat nu binnen enkele dagen de uitbetaling aan de recht hebbenden zal beginnen. Tot nu toe was er geen geld voor. Dhr Hoek van Dijke wil de sloot in den Achterweg dempen en rio- leeren. De voorzitter vreesde, dat het te veel geld zal kosten maar zegde onder zoek toe. Daarna sluiting. Vrijdagavond hield de af dee ling van den Ned. Chr. Landarb. Bond een openbare vergadering, welke onder leiding stond van den voorzitter, dhr A. Jacobusse. Namens het hoofdbestuur was aanwe zig dhr van Maastrigt, die sprak over: „Propaganda naar binnen en naar bui ten". Spr. zette duidelijk uiteen hoe de leden gevormd moeten worden en welke taak ieder heeft in het maatschappelijk leven. Nadat enkele vragen waren beant woord, werd de vergadering met dankge bed besloten. Nieuwdorp. Gisteravond kwamen de Chr. Jonge Boeren en Tuinders bijeen. De voorzitter, dhr A. Sandee Johz. leidde in: „Landbouw en Volkswelvaart". Daarna behandelde A. op 't Hof Mz. „De Aardap pelteelt". Op beide onderwerpen volgde een druk ke bespreking. 3 nieuwe leden traden toe. Koudekerke. Van heden af wordt de tweede postbestelling uitgebreid, met de bestelling van de woningen aan den Straatweg KoudekerkeVlissingen. Arnemuiden. De door de Chr. Meisjes- vereen. „Ken den Heere in al uwe wegen" gehouden collecte heeft f 116.60 opge bracht. De collecte voor het Ned. Bijbelgenoot schap bracht f 15.06 op. (Bel. bericht.) Veere. Vrijdagavond werd de jaarver gadering van het varkensfonds gehouden onder voorzitterschap van dhr F. J. Gas tel. De vereeniging bestaat uit 96 leden. Er werden in het boekjaar 1934 182 var kens aangegeven; 10 ongelukken hadden plaats; 4 zijn er van goedgekeurd. Dhr J. Mesu deelde mee, dat de reke ning bedroeg in ontvangst f 385.00V2, en uitgaven f 339,02, alzoo een batig slot van f 45.98V2. Dhr J. de Nood werd als bestuurslid herkozen. Als bode werd herbenoemd dhr J. Melis. Meliskerke. De jaarlijksche vergadering werd hier gehouden van de afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Bijna alle le den waren present, benevens overste Bier man, dhr Laernoes en weth. Jakobsen. Dhr Flach, voorzitter der plaatselijke commissie, verwelkomde de aanwezigen in een geestige speech en wekte op om vol te houden. Dhr Laernoes zette wederom de betee- kenis van de B. V. L. uiteen. Gezag en vrijheid, twee zaken in onze samenleving, die door den B. V. L. bijzonder worden gesteund. Overste Bierman wees er op, hoe het Zeeuwsche volk in de geschiedenis aan het Oranjehuis verknocht is geweest en nog is en waarschuwde voor de gevaren en valsche leuzen van het fascisme of N. S. B.. Tenslotte werden de leden nog opge wekt dit voorjaar de groote sprekende film te gaan hooren en bezien in Middel burg, welke vertoond zal worden vanwege het Verband. Zierikzee. Vrijdagavond kwam de afd. der Jongeren C. B. T. B. op Schauwen- Duiveland alhier in jaarvergadering bij een, onder leiding van dhr Kristelijn van Scharendijke, die een openingswoord sprak naart aanleiding vein Joh. 628 —51. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de afdeeling weer in ledental is toegenomen. Verslag wordt uitgebracht van de resul taten der gehouden proefvelden van sui- ken, want geen vogel hipte ooit lichter van twijg tot twijg dan zij van den grond in den zadel sprong. In een oogenblik was ik naast haar en weg reden wij. Het was nog vroeg in den morgen. De schaduwen waren nog lang, de dauw pa relde nog aan de spinnewebben, toen we de laan afreden, die naar den straatweg voerde. Onze paarden waren nog frisch en de prikkelende herfstlucht werkte opwek kend op ons, zoodat we alras den straat weg verlieten en het open veld opzochten, waar wij de paarden konden laten dra ven naar hartelust. Constance was een goed ruiter, want ze had paardgereden van haar prilste jeugd af. Zij bereed een vurige rasponny, die, zoo dacht ik vaak, dikwijls te vurig was, wanneer haar zus ter Wynnie het dier bereed. Dit kwam echter nooit in mij op, wanneer ik met Constance uitging. „Je bent nu al bijna volwassen, Connie", zei ik. „Haast een oud moedertje", antwoord de zij. „Je bent tenminste oud genoeg om eens aan de toekomst te gaan denken", sprak ik ernstig. „Maar vader, u beweert altijd, dat we nooit aan morgen moeten denken of aan het komende uur. Maar dan staat u ook op den preekstoel", voegde zij er aan toe, terwijl ze mij van onder den afhangenden rand van haar rijhoedje steelsgewijze aan keek. Ingezonden Mededeellng. Om enkele prijzen te noemen: MARIA. 20 ct per'/j pond SAN FRANCISCO 22'/jClper'/jP0nd PETIT BEURRE 20 ct perpond CAFE NOIR25 ct per '/j pond kerbieten. Besloten wordt deze proef voort te zetten en dit jaar weer twee nieuwe proefvelden aan te leggen, waarvoor ver schillende personen woirden aangewezen. Dhr Verton van Haamstede houdt een inleiding over „Moderne kunstmeststof fen", waarop een leerzame bespreking volgt. Getracht zal worden dezen zomer een excursie te organiseeren naar de staats mijnen in Limburg. Stavenisse. Dhr A. v. 't Steen, die be noemd was tot lid van den Raad heeft voor deze benoeming bedankt. Thans is door den voorzitter van het stembureau benoemd verklaard dhr C. Steendijk Cz„ die bereids de benoeming heeft aanvaard. SI Maartensdijk. Door de ambtenaren van den C. O. D. is in samenwerking met de Rijks- en gemeentepolitie bij den sla ger v. A. alhier een partij ongebanderol- leerd vet in beslag genomen, terwijl we gens ontduiking der Crisis Zuivelwet pro ces-verbaal werd opgemaakt. Kamperland. Gistermiddag om half drie had alhier een ernstig ongeluk plaats op de hofstede van den landbouwer P. Remijnse. Terwijl de arbeider W. de Lange bezig was met pakstroo op een wagen te laden, gleed hij van het stroo af met het ongelukkig gevolg, dat hij met zijn hoofd op de steenen terecht kwam. De dadelijk ontboden geneesheer Dr Bruinzeel, die spoedig aanwezig was, constateerde een diepe hoofdwonde en een zware hersenschudding. De dokter heeft hem met zijn auto naar huis vervoerd. Colijnsplaat. Sinds een paar maanden is men hier ter plaatse begonnen de werk loozen eenige ontspanning te verschaffen. Daartoe werd door het Gemeentebestuur welwillend een lokaal beschikbaar ge steld, hetwelk de dagelijksche belangstel lenden juist kan bergen. Er heerscht steeds een genoegelijke stemming. Met allerlei spelen, als dammen, domino, sjoelbak, enz., houdt men de werkloozen zoo aangenaam mogelijk bezig. Ook wordt door eenigen het figuurzagen en houtsnij werk beoefend. Terwijl j.l. Woensdag een cursus is begonnen in motorenkennis, waarvoor ook veel belangstelling bestaat. Hoek. De kolenvereen. ,,'t Vooruitzicht" hield Zaterdag j.l. haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris penningmeester bleek, dat er een goed slot is van f 279.94 na de najaarslevering in 1934. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren Mart, Dieleman en P. C. D'ieleman herkozen, terwijl in de plaats van den heer H. Wagenaar gekozen werd dhr F. van Es. Een bestuursvoorstel om toe te treden tot de Federatie Zeeland van kolenver- eenigingen werd met alg. st. aangenomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amsterdam (vac. dr P. J. Kromsigt), dr H. J. Honders te Wasse naar. Te Roermond, H. Gh. J. Hoogen- dijk te Sittard. Aangenomen naar Vrouwepolder, H. M. J. van Duyne, cand. en hulppr. te Ter- neuzen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Dordrecht, M. Heijkoop te Utrecht. „Je weet best wat ik bedoel, kleine heks. Ik zeg nooit iets van den kansel, wat ik er buiten niet zou zeggen." Met een sprong was ze met haar paard bij mij. Ze was bang, dat ze mij beleedigd had. Ze keek me aan met een half ang- stigen, half oolijken blik, om te zien hoe ik het had opgenomen. „U is niet boos, wel?" zeide zij, terwijl een glimlach haar gelaat verhelderde. „Ik was bang dat ik grof geweest was, en dat meende ik niet, heusch niet. Maar ik zou graag willen, dat u zich wat duidelijker uitsprak. Werkelijk, ik denk dikwijls aan ernstige dingen en aan de toekomst, of schoon u het nauwelijks gelooven zult." „Maar wat begrijp je dan niet, m'n kind", vroeg ik. „In welke richting onze gedachtengang zich moet bewegen." „Als datgene, wat we weten mogen te moeten verrichten, afhangt van onzen ar beid van heden", antwoordde ik „als het niet goed gedaan kan worden, indien we er onze gedachten niet over laten gaan en er onze plannen naar inrichten, dan moeten we er vandaag over denken en niet morgen." „Lieve vader, soms is uw uitlegging nog moeilijker te doorgronden, dan de zaak zelve. Mag ik zoo brutaal zijn, als ik wil, op mijn verjaardag?" vroeg ze plotseling, terwijl ze me weer aankeek. We reden nu stapvoets en ze hield de manen van mijn paard vast als om zoo Herst. Evang. Luth. Kerk. Bedankt voor Den Helder, B. E. J. Bik te Enkhuizen. Jubileum Ds vanEmpel. Morgen (Woensdag) mag Ds M. van Em- pel herdenken dat hij na eerst 4 jaren de gemeente Biggekerke te hebben gediend, een kwart eeuw geleden zijn intrede deed bij1 de Ned. Herv. Gemeente te Middel burg. Gedurende die 25 jaar heeft de jubilaris zich op velerlei gebied doen gelden. Se dert 1911 is ds van Empel godsdienston derwijzer aan de Rijkskweekschool te Middelburg. Verder is hij praetor van den Ring Middelburg, voorzitter van het Clas sicaal bestuur in de Classis Middelburg, in welk college zijn groote kennis van kerkelijke wetten en reglementen zeer ge waardeerd wordt. Zijn voorzitterschap van den Bond van Nederlandsche Predi kanten toont zijn belangstelling voor de materieele belangen van zijn ambtgenoo- ten. Sedert den wereldoorlog is ds v. Em pel reserve-veldprediker. Ook op ander gebied maakte ds v. Em pel zich verdienstelijk en wel in de eer ste plaats sedert 1918 als blibliothecaris van de Provinciale Bibliotheek te Middel burg. Hij werkte mede aan de oprichting van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek en is van den beginne af haar voorzitter; verder is hij hofdbestuurder van de Centrale Vereeniging van Openbare Lees zalen en Bibliotheken en lid van de Staatscommissie van advies inzake het bibliotheekwezen. Tot de oprichting van den Chr. Bestu renbond gaf ds v. Empel den stoot, en de afdeeling Middelburg van den Chr. Nat. Werkmansbond heeft in hem haar eere voorzitter. Verder is de jubilaris oprich ter en nog steeds voorzitter van de Ver eeniging tot Bestrijding der T.B.C. en de afd. Middelburg van de Vereen, tot ver betering van gevangenen. Bij de oprichting van het plaatselijk crisiscomitó trad ds v. Empel direct als voorzitter op, doch hij heeft kort gele den dit werk aan mr F. B. Evers overge dragen. Ds van Empel is een man van groote bedrijven, die zich, zooals ook morgen wel zal blijken, vele vrienden heeft ver worven. ReorganisatieNed. Herv. Kerk. Het reorganisatie-voorstel van Kerkopbouw is door de Synode ver worpen. In verband daarmede heeft het mode- ramen van K. 0. besloten: lo. dat de Reorganisatie-commissie werd gecontinueerd met de opdracht om waakzaam en werkzaam te blijven; 2o. dat voort zal worden gegaan met het houden van conferenties, als te Bilt- hoven zijn gehouden. „Allereerst in eigen kring, maar dan ook met hen, die naast ons staan, moet gesproken worden." En het derde, zeer belangrijke besluit is, dat aan de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk zal worden gevraagd het initiatief te willen nemen tot het bijeenroepen van een groote Kerkelijke vergadering, zooals in 1914 is gehouden. „De nood van den tijd dringt er toe: zoowel de geestelijke als de stoffelijke. Een volkskerk, die in eenige jaren 40 pet. van haar leden verliest, mag zich wel bezinnen op de vraag, hoe zij haar plaats kan behouden en haar taak kan blijven vervullen. Beroepingswerk. Voor het beroepen van een predikant der Ned. Herv. Gem. te Rotterdam (vac.-Posthu- dicht mogelijk naast me te blijven. „Ja, kind, spreek maar vrij uit." „Wel, vader, dikwijls zou ik wenschen, dat u de dingen niet zoo uit elkaar rafel de. Wanneer u preekt, verbeeld ik me, dat ik er alles van begrijp, maar wan neer ik den tekst naderhand op me zelf tracht toe te passen, dan kan ik er niets meer uit maken en ik ben elk woord, dat u er van zei, vergeten." „Misschien is dat, omdat je nog geen recht hebt te begrijpen." „Ik dacht, dat alle Protestanten elk woord uit den bijbel mochten begrijpen", ant woordde zij slagvaardig. „Als ze er toe in staat zijn. Maar ver leden Zondag b.v. verwachtte ik niet, dat iedereen elk punt van mijn preek zou begrijpen, behalve je moeder en Thomas Weir." „Hoe dwaas! Welk gedeelte was het?" „O, dat zeg ik je niet. Dat is nog niet voor jou ooren bestemd. Waarschijnlijk dacht je, dat je het heelemaal snapte en leek het je integendeel toe, iets heel ge woons te zijn." „O vader, nu wordt het hoe langer hoe erger. Het gebeurt niet dikwijls, dat ik U iets vraag en nu op mijn verjaardag! Het is toch waarlijk al te erg om mijn arme hersen zoo te plagen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2