Kerknieuws Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Laatste Berichten. Telegrammen. katoen en de cijfers met wit katoen ge merkt. Nieuwdorp. Gisteravond hield de A.-R. kiesvereen. haar jaarvergadering. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan de gebeurtenissen van het verloopen jaar en wekte de leden op tot trouw aan het beginsel, vooral in dezen tijd, nu op allerlei wijze getracht wordt, inzonder heid de jongeren, af te trekken van de A.R. beginselen. Het jaarverslag van den secretarie gaf geen aanleiding tot bespreking. Het le dental bleef ongeveer gelijk. Het verslag van den penningmeester werd eveneens zonder opmerkingen goedgekeurd. De af tredende bestuursleden de heeren G. Melse, M. Fraanje en J. Snoodijk werden herkozen. Dit was ook het geval met de afgevaardigden de heeren G. Minderhoud en G. Fraanje. Een lijstje van 10 namen voor de Pro vinciale Statenverkiezing werd opge maakt in de volgorde zooals de kiesver- eeniging dit verlangt. Voorts werd een voorloopige bespre king gehouden over de komende gemeen teraadsverkiezing. Namen werden ge noemd, waaruit op een volgende vergade ring een candidatenlijst zal worden vast gesteld. Bruinisse. In de gehouden Raadsver gadering hield de voorzitter de gebruike lijke Nieuwjaarsrede. De bedijking van het Zuiderschor te A. J. Polder, welek werkzaamheden in werkverschaffing zullen worden uitge voerd, is goedgekeurd tot en met 2 Maart 1935. Door Ged. Staten is voor het jaar 1935 vrijstelling verleend van de verplichting tot het invoeren van het vak lichamelijke oefening op de o.l. school, terwijl de Mi nister van Soc. Zaken de steunregeling van kracht heeft verklaard tot en met 29 Juni 1935. Aangenomen wordt een voorstel van B. en W. tot verlaging van het rentepercen tage van eenige geldleeningen alsmede tot conversie van een leening. Benoemd worden tot afgevaardigden naar de vergaderingen van de Waterlei ding-Mij. gedurende 1935 de heeren Pad mos en Boone, nadat tevoren de heeren v. d. Berg en Van Vessem hadden ver klaard niet voor een benoeming in aan merking te willen komen, omdat het niet gewenscht is dat ieder jaar dezelfde per sonen woirden afgevaardigd. Met alg. st. wordt E. v. Popering vast benoemd als gemeentewerkman op een belooning van f 18 per week, terwijl S. S. Krijger gedurende 1935 in zijn functie als weger wordt gehandhaafd. Tenslotte komt in behandeling een adres van de bewoners van de Deestraat, inhoudende het verzoek de Dee vóór hun woningen verder te beplanten, omdat het terrein vooral in het najaar en in den winter vaak een modderpoel is, tenge volge van de bieten die aldaar zijn gede poneerd. B. en W. stellen voor daaraan te voldoen en het plantsoen verder door te trekken. Na eenige besprekingen wordt hiertoe besloten. Het terrein zal door de werkloozen in orde worden gemaakt. Tholen. Woensdagavond j.l. kwam de Anti-Rev. Kiesvereen. in druk bezochte vergadering bijeen. Tot afgevaardigde naar de op 19 dezer te Bergen op Zoom te houden vergadering van de Centrale Tholen werden aangewezen dhrn H. Jan sen en Th. Dijkslag en voor de vergade ring van het Prov. Gomité mr A. J. v. d. Hoeven en Dr Veltenaar. Uit het verslag van den penningm. bleek, dat de kas beschikt over een vrij aardig saldo. Tot bestuurslid werd herkozen dhr A. Roggeband. Hierna gaf de afgevaardigde naar de laatst gehouden vergadering der Centrale verslag uit, waarna de groslijst voor de a.s. verkiezing der Prov. Staten bij stem ming werd opgemaakt. In Febr. a.s. zal voor de kiesvereen. optreden mr Diepenhorst uit Zeist. Besloten werd de velgende vergadering te houden in Februari en dan de candi- daten te kiezen voor de gemeenteraads verkiezing, terwijl Mr A. J. v. d. Hoeven dien avond voor de vereeniging zal op treden. i Door de Meisjesvereeniging „Tabitfha" alhier, zijn in het afgeloopen jaar 175 stuks kousen, rokken, broeken, hemden, lakens, sloopen enz. vervaardigd en in tegenwoordigheid der dialkonie zijn deze nuttige kleedingstukken aan 27 ge zinnen uitgereikt. (Belangloos bericht). Zierikzee. Vandaag is het 25 jaar ge leden, dat mr S. R. Bakker tot kanton rechter alhier werd benoemd. Mr Bakker heeft zich buiten zijn rech terlijk ambt ook zeer verdienstelijk ge maakt. Jarenlang was hij voorzitter der Zierikzeesche padvindersvereeniging, lan gen tijd voorzitter van het bestuur der vereeniging „Ambachtsschool voorSchou- wen-Duiveland"; lid van de commissie voor beroepskeuze voor Sohouwen-Duive- land; voorzitter van de commissie van toezicht op het lager onderwijs; thesau rier van de Nutsspaarbank. GEMEENTELIJK FAILLISSEMENT. In de „Nederlander" wordt de vraag behandeld); of eem gemeente Ook door faillissement haar zelfstandigheid kan verliezen. Door de redactie van de „Gemeente stem" is deze vraag in 1920 ontkennend beantwoord. Zij ging uit van de gedachte, dat de faillissementswet zich uitsluitend bezig houdt met private rechtsbetrekkingen en mitsdien alleen betrekking heeft op het privaatrechtelijke vermogen van den schuldenaar. De rechter kan dus, wan neer een gemeentelijk faillissement door een crediteur wordt aangevraagd, er niet toe overgaan het faillissement uit te spre ken van de gemeente als zedelijk lichaam en de gemeente als publiekrechtelijk or gaan daarvan uitsluiten. Neen, de uit spraak zou alleen de gemeente in haar geheel kunnen omvatten. Daarbij zou dan een curator over de ge failleerde gemeente moeten worden be noemd. En dit zou volgens genoemd blad in strijd zijn met artikel 143 der Grondwet. Dit artikel bepaalt, dat aan het hoofd der gemeente een raad staat en onder gemeente wordt verstaan zoowel het publiekrechtelijk orgaan als het pri vaatrechtelijk lichaam. De rechter is niet bevoegd boven dien raad een curator te benoemen, met wettelijk gezag bekleed over het aam de gemeente toebehoorende vermogen. De redactie noemt voorts eenige „on gerijmde gevolgen" voor het geval een gemeente failliet verklaard zou kunnen worden, o.a.: Krachtens art. 92 der faillissements wet moet een curator na de aanvaarding van zijn betrekking de boeken, gelden, ef fecten en alle waardevolle bescheiden van den gefailleerde, tegen ontvangbewijs, on- zich zich nemen. De ontvanger der ge meente zou wanneer de curator hier om zou vragen moeten weigeren deze af te staan, omdat hij alleen op bevel schrift gelden uit de gemeentekas mag af geven en alleen aan burgemeester en wet houders inzage van zijn boeken mag ge ven. Wanneer vervolgens de curator zou willen overgaan tot vereffening van den boedel en te dien einde de gemeente eigendommen zou willen verkoopen, dan zou hij in strijd handelen met art. 171 der gemeentewet, dat alleen den raad bevoegd verklaart de onroerende eigen dommen der gemeente te verkoopen en dan zulks nog na verkregen goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Het blad besloot met de opmerking, dat een gemeente, die haar faillietverkla ring ziet aangevraagd, met vertrouwen de rechterlijke uitspraak kan tegemoet zien, daar deze uitspraak niets anders zal kunnen zijn dan een niet-ontvankelijk- verklaring van het verzoek. Deze opvatting wordt door den schrij ver in de „Nederl." bestreden. Bij de behandeling der faillissements wet, zoo zegt hij, werd door den minister van Justitie Smidt verklaard, dat een gemeente wel failliet verklaard kan wor den, aangezien art. 2 dier wet spreekt van „iedere rechtspersoonlijkheid bezit tende vereeniging". Daarbij komt, dat de gemeente wel een staatsrechtelijk lichaam is, dat door de grond- en gemeentewet bekleed is met verschillende publiekrechtelijke functies, maar dit neemt niet weg, dat zij als ze delijk lichaam ook subject is van private rechten. Faillietverklaring moet dus ook hier mogelijk zijd. Het private vermogen is ook niet onaantastbaar voor beslagleg ging; waarom dan wel gevrijwaard voor een faillissement? In 1494 is ook faillietverklaring uitge sproken ten aanzien van de steden Am sterdam, Dordrecht, Haarlem en Lei den. Na dan verder herinnerd te hebben aan een artikel van Mr Gleveringa, waar in betoogd werd, dat de algemeene wet zooals die voor de gemeenten geldt moet wijken voor de faillissementswet, die in zeer bijzondere omstandigheden, welke van tijdelijken aard zijn, toepassing vindt, en dat uit het feit dat aan den raad het hoogste gezag en de grootste bevoegd heid is toegekend, geenszins volgt dat hij op volstrekte wijze over de eigendommen der gemeente kan beschikken, vervolgt de schrijver: Door benoeming van een curator wordt de raad geenszins als hoofd der gemeente weggedoezeld; hij mag natuurlijk de ver ordeningen blijven maken, die de orga nieke wetten hem voorschrijven. Uit het geval-Beerta bleek, dat door de wet van 29 Dec. 1933 de raad, als hoofd der gemeente, in wezen heeft afgedaan, doordat hij geheel aan banden gelegd is, terwijl een „curator" de zaken, die des raads waren, regelt. Wij zijh Van meening, dat dit ook mogelijk moest zijn ten opzichte van een gemeente, die opgehouden heeft haar schulden te betalen, doch zoolang de grondwet deze mogelijkheid niet schept zooals in art. 144, lid 4, ten aanzien van grove verwaarloozdng der gemeentelijke huishouding kan ons inziens een ge meente niet failliet worden verklaard. Immers, waarom kan een privaat per soon, die opgehouden heeft zijn schulden te betalen ook al ligt de oorzaak daar van buiten zijn toedoen failliet worden verklaard, terwijl een gemeente in een dergelijk geval vrij uit gaat? Vele perso nen kunnen hierdoor gedupeerd worden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schoonhoven, G. B. Hol land te Putten. Te Nieuwe Pekela, P. A. van der Vlugt, cand. te Drunen. Te Wil- nia, A. F. P. Pop te Monster. Krulningen. Bij de Woensdag gehou den stemming voor twee notabelen der Ned. Herv. Gem. in de vacature van J. Poley Hz. en I. Vermeulen werden geko zen: Joh. Glerum Jz. en B. C. de Mul met reap. 40 en 39 stemmen. Dhrn A. Krijger en J. Klap verkregen resp. 25 en 31 stemmen. 74 kiezers namen aan de stemming deel. Jaarboek tan dienste van de Geref. Kerken Bij de firma Oosterbaan Le Cointre te Goes versoheen het bekende jaarboek voor 1935 onder redactie van D'r J. C. Rullmann en Prof. Dr K. Schilder. Een groot deel van dit jaarboek wordt als naar gewoonte ingenomen door de be kende statistiek. Daaruit blijkt, dat het aantal Geref. Kerken in Nederland be droeg 746. Het aantal dienstdoende predi kanten (missionaire predikanten inbegre pen) 749. Er waren 97 vacatures. Het zielental bedroeg 602836, waarvan 298166 belijdende leden. In Zeeland waren 53 kerken met 42 predikanten en 10 va catures. Het zielental bedroeg in deze pro vincie 27677, waarvan 14.400 belijdende leden. Dr J. G. Rullmann geeft weer een ker kelijk overzicht over het_voor})ijgegane jaar. Niet minder dan 14 overleden pre dikanten worden herdacht, waaronder wijlen Ds A. Andree en Ds C. van Schie. Verder bevat het jaarboek tal van bij zonderheden omtrent de opleiding van predikanten, de Zending der Geref. Ker ken, stichtingen van barmhartigheid enz. 'n Legertje smokkelaars verrast, Maandagnacht ontdekten eenige rijksambtenaren op hun tocht in het grensgebied onder de gemeente Ruc- phen een heel leger smokkelaars naar r,uwe schatting wel een 4050 man sterk gepakt en gezakt op weg van uit de richting van de grens verder het land in. Toen de smokkelaars zich ontdekt zagen, ontdeden verreweg de meesten zich van hun vrachtje en kozen het hazenpad, waarbij zij, begunstigd door mist en duisternis, aan een bekeuring konden (ontkomen. De achtergebleven smokkel waar, bestaande uit 19 vrachten, tezamen bevattende in totaal 500 K.G. margarine en suiker, werd door de kommiezen in be slag genomen. Huiszoeking bij het Pa leis voor Volksvlijt. Gistermid dag heeft de politie en de justitie een huiszoeking verricht in het perceel Oost- einde 21 te Amsterdam, alwaar het kan toor van het voormalige Paleis voor Volksvlijt gevestigd is. Deze huiszoeking geschiedde onder leiding van een inspec teur der centrale recherche door recher cheurs, waarbij leden der rechterlijke macht aanwezig waren. Talrijke boeken en bescheiden werden in beslag genomen. Ook werden op enkele privé-adressen huiszoekingen verricht. In verband met het gevonden materiaal werden twee personen gearresteerd en naar het hoofdbureau overgebracht. Gearresteerd zijn de heeren L. M. en J. PI., resp. directeur en lid van den raad van commissarissen. Deze affaire heeft,niets te maken met de bekende lotenkwestie, doch het gaat hier om de obligatieleening. Door de justitie zal worden onderzocht, of de boe ken en bescheiden in orde zijn. Dit onder zoek zal geruimen tijd duren. Door de politie is nog een derde per soon gearresteerd, n.l. de pleegzoon van den heer M. Ook hij is naar het hoofd bureau van politie 'overgebracht. Naar nader wordt gemeld, hebben gis teren reeds gemelde verhooren er toe ge leid, dat beide eerstgenoemden in verze kerde bewaring zdjn gesteld. Er zal een strafvervolging wegens verduistering van obligaties c.q. gelden der N.V. Paleis voor Volksvlijt tegen hen ondernomen worden. Het onderzoek der bij beiden in beslag genomen boeken en documenten wordt nog voortgezet. Op een smokkelaar ge scheten. Gistermiddag passeerde tegen 5 uur een smokkelauto het douanekantoor aan de Duitsche grens onder Tegelen. Aan het stopteeken der douane gaf de bestuurder geen gehoor, ook niet toen de kommies een waarschuwingsschot loste. De kommies greep zich hierop aan de auto vast en gaf nog enkele schoten in de lucht, om den bestuurder tot stoppen te dwingen. Toen ook dit niet hielp, loste hij een schot op den smokkelaar, dat hem in den rug trof, waarop hij den wagen tot stilstand bracht en trachtte te vluchten. De kommies wist hem echter te grijpen. De man bleek er zoo ernstig aan toe, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Na voorloopig te zijn verbonden is hij naar het ziekenhuis te Tegelen over gebracht. Naar wij vernemen, is zijn toe stand ernstig. De auto bleek 2000 k.g. uit Duitschland gesmokkelde margarine te bevatten. Auto en smokkelwaar zijn in beslag genomen. Heel alleen op e e n p a s- sagiersboot. De 12-jarige Brian Ar- merio heeft de curieuse ervaring opge daan van eenige passagier te zijn op een hoot van 7590 ton van Belfast naar New York. De American Importer biedt ruimte voor 100 passagiers, maar Briannetje had ze allemaal voor zich alleen. Drie perso nen gingen in Liverpool aan wal uit vrees voior verveing op de reis van acht dagen, maar de jongen heeft zich heelemaal niet verveeld. De kapitein besloot van de gelegenheid gebruik te maken om het schip van bin nen eens knap te laten opschilderen en verhuisde Brian uit zijn kleine hut naar een statiehut onder de brug. Daar genoot de jongen de speciale aandacht van vijf hutstewards, zes dekstewards en zes eet zaalstewards en de vrije keus aan alle tafels. Getrouw aan het zeemansgebruik noo- digde de kapitein hem als voornaamste gast aan zijn tafel den laatsten avond der reis en zette plechtig een papieren muts op zijn hoofd. De dokter speelde ©en ein deloos aantal spellen met hem en iedereen van den maroonist tot den hoofdmaohi- nist, deed zijn best om hem de geheimen van een modern stoomsohip uiteen te zet ten. Brian heeft het wat prettig gehad op reis, heeft hij verklaard. Hij moet zoo'n beetje het gevoel van een koninkje gehad hebben met dat heele schip en al dat personeel voor zich alleen. Maar 't 1b tevens een bewijs hoe droef het nog met de scheepvaart is gesteld. i Inbraak te Rotterdam. Dinsdagavond is tijdens afwezigheid van de bewoners ingebroken in de woning van de familie K., te Rotterdam. Geble ken is, dat op de eerste verdieping alles overhoop is gehaald en dat er voor 5 a 6000 gulden aan sieraden en juweelen is gestolen. i Brand in een brandstof- fenhandel. Gisteravond is brand uit gebroken in de garage van den brandstof- fenhandelaar Speekman te Zaandam. Men vermoedt, dat het vuur is ontstaan door het in brand raken van een der beide vrachtauto's. Het vuur had zich zoo snel verspreid, dat aan behoud van de garage niet meer viel te denken. D'e vlammen sloegen over naar het aangrenzende kantoor, dat mede door het vuur vernield werd. De woning kreeg belangrijke waterschade. De heer S. was verzekerd. i Een herdershond „moe dert" over jonge leeuwtjes. In den dierentuin te Boedapest toonde een leeuwin zich zoo vijandig tegenover haar beide pasgeboren jongen, dat deze door haar opgegeten dreigden te worden. Men heeft daarop de jonge leeuwtjes in een andere kooi ondergebracht, waarin zich een herdershond met haar jongen bevond. Deze ontfermde zich over de leeuwtjes, die zich thans in een goede ge zondheid mogen verheugen. OPBRENGST RIJKSMIDDELEN 1934. Met het thans verschenen overzicht der rijksmiddelen per ultimo December, is het mogelijk inzicht te krijgen in de opbreng sten der belastingen in 1934. In totaal hebben de directe belas tingen in het afgeloopen jaar f 6.772.072 minder opgebracht dan in 1933. De grond belasting bracht meer op, n.l. f242.346, evenals de vermogensbelasting (f351.568). De inkomstenbelasting daalde met bijna iy2 millioen, de verdedigingsbelasting met f 155.458.92. De raming der directe belas tingen, die f 96.309.500 bedroeg, bleek ruim vijf millioen te hoog te zijn geweest. De overige middelen haalden bij lange na de raming niet, al bedroegen zij natuurlijk meer dan in 1933. Dit is voor een belangrijk deel te danken aan de nieuwe omzet- en couponbelasting, die resp. opbrachten f54.416.721 en f4.116.786. Gezamenlijk bleven beide belastingen f 29.366.483 onder de raming. De resteerën- de middelen bleven gezamenlijk bijna 32 millioen onder de opbrengst van 1933. Het ergste liepen terug de invoerrechten en de accijns op suiker, in mindere mate de accijnzen op bier en gedistilleerd. De totale opbrengst der overige middelen bleef in de laatste maand van het jaar nog meer dan een millioen boven hun raming, maar dat vermocht den totalen tegenvaller, die f27.204.124 bedroeg, niet meer goed te maken. Gunstige uitzonderingen wa ren de accijnzen op tabak, die bijna drie millioen meer opbrachten en de rechten en boeten van zegel, die bijna twee mil lioen hooger waren dan het jaar er voor, terwijl vermelding verdient, dat de suc cessierechten twee en een half millioen meer opbrachten en zelfs bijna vier en een half millioen boven de raming bleven. De inkomsten voor het gemeente fonds stelden een goed millioen teleur. Toch bedroegen zij f5.210.707 minder dan het gemeentefonds in 1933 ontving. De inkomsten ten bate van het wegen fonds bedroegen f21.828.806, waarvan in December f909.917 werd opgebracht. In November was aan wegenbelasting en rij- wielmerken f840.288 betaald. GEVAREN VOOR DEN LANDBOUWSTEUN. In verband met de actie die in sommige kringen gevoerd wordt voor afschaffing of verlaging van den landbouwsteun wijst „Ons Platteland", het orgaan van den G. B. T. B. op het gevaar, dat in dezen dreigt van de zijde der boeren en tuinders. „Groote groepen boeren en tuinders be seffen niet met welk bedrag ze gesteund worden. Vooral is dit 'het geval met onze veehouders. Meer dan de helft van den landbouwsteun ontvangen zij. Nu weten we zeer goed, dat ondanks •dien steun het vee'houdersbedrijf heel slecht gaat, dat velen als boer 'bezwijken, dat er alle reden is met kracht en met klem op betere maatregelen aan te drin gen, maar dat geeft geen recht te zeggen, zooals velen doen: het geeft toch alles niets. De getroffen steunmaatregelen hebben bewerkt, dat zeker 90 pet. van onze boe ren en tuinders nog zit op hun bedrijf, nog een dak heeft boven het hoofd, nog arbeiden kan, de zaken nog loopende of sleepende kan houden, hopelijk tot het oogenblik waarop de crisis voorbij zal zijn. Hooger heeft de Regeering ook nooit gemikt en kan ze ook niet mikken. De za ken sleepende houden tot betere tijden, meer kan niet gevraagd worden, van een volk met zoo groote werkloosheid, met een zwart van armoede ziende schipper», en visscherijbevolking, met eeq lamgeslagen middenstand, met een groot aantal tegen den ondergang worstelende industrieën. We zouden niets liever willen, dan dat de getroffen maatregelen voor land- en tuinbouw zóó waren, dat allen staande konden blijven. Maar als het gevolg eens zou zijn, dat niet 100, maar b.v. 75 pet. op hun bedrijven blijft, tot het eoonomisch noodweer van onzen tijd over is, dan zijn wij met deernis vervuld over de 25 pot. die hun leven lieten in den economiscben strijd, maar zijn toch nog dankbaar voor de 75 pet., die zich konden handhaven. Zonder de steunmaatregelen zouden allen gevallen zijn. Het grootste gevaar voor den land- en tuinbouwsteun zijn de beweringen van onze boeren en tuinders: „het helpt niets". Wanneer zich bij het verzet, het klim mend en groeiend verzet buiten de land- 'bouwkringen tegen den steun nu voegen de drommen boeren en tuinders, die zeg gen: het 'helpt niets, dan is het spoedig gedaan. De Regeering doet waarlijk niet voor haar plezier dat crisiswerk. Ze zou niets liever willen dan morgen het gansche cri sis-apparaat afbreken. Wie uit agrarischen kring de voorstel ling wekt omtrent de onvruchtbaarheid der getroffen maatregelen, maakt de toe standen rijp voor intrekking van de cri- siswetten. Wat zouden de tienduizenden ontnuch terd worden als de Regeering hen eens losliet. Dan waren zij vrij, hadden geen last van de teeltbepedking en andere ob stakels, maar zij zouden de handen vrij krijgen om te gaan aankloppen aan de deur van Maatschappelijk Hulpbetoon of Grisis-Gomité. Die deur zon vanwege 'het groot getal kloppers gesloten moeten blij ven. Deze kloppers zouden in de grootste ellende wegzinken. Ons nu op den rand van den onder gang worstelend platteland zou dan een economische ruïne zijn geworden. Laat men in organisatorischen weg ijveren voor verbeteringen van diverse maatregelen, maar niet zeggen dat de tot dusver genomen maatregelen niet baten. Met al de kracht van een, die ons plat teland liefheeft, roepen wij onze boeren en tuinders toe: wordt toch niet de bond genoot van de bestrijders van den land bouwsteun. Dit zijt gij als gij beweert, dat de maat regelen nutteloos voor de boeren en tuin ders zijn. Weest hun bondgenoot niet. Dit bondgenootschap richt u ten gronde. Zijt bondgenoot van uw vrienden, die zonder ophouden ijveren voor zoo goed mogelijke hulp. Uitvoer van eieren naar Duitschland. Gisteren is de nieuwe regeling omtrent den export van eieren naar Duitschland officiëel afgekomen. In deze regeling wordt medegedeeld, dat de prijsverhouding voor eieren in het bin nenland, in Duitschland en in andere ex- portgebieden het noodzakelijk maakt, voor de naar Duitschland uit te voeren eieren, een monopolie-heffing in te stellen. Deze monopolie-heffing bedraagt voor de eieren, die worden uitgevoerd in het tijdvak van 1617 Januari fl per 100 stuks kippeneieren en f 1.per 100 stuks eendeneieren, terwijl voor eieren, welke worden uitgevoerd naar Duitschland, bij deze monopolieheffing de restitutie, in verband met de graanrechten reeds is ver rekend, en dus geen aparte uitbetaling hiervan plaats vindt. In de circulaire van 31 December 1.1. werd bepaald, dat bij uitvoer van kippen eieren per as minstens 1150 kilogram tegelijkertijd moet worden uitgevoerd, doch dat samenlading geoorloofd was. Deze regeling is thans zoodanig gewijzigd dat voortaan uitvoer van kleinere par tijen, doch minstens van 5000 stuks eie ren, mogelijk zal zijn mits de eieren be stemd zijn voor één afnemer. MIDDELBURG. Ter gelegenheid' van de teraardebestelling van het stoffelijk over schot van wijlen den minister van water staat, was heden de vlag halfstok uitge stoken van het gebouw van den Rijkswa terstaat te Middelburg. VLISSINGEN. De Gemeenteraad zal in Januari niet vergaderen, maar wel op Vrijdag 1 Febr. a.s. Ter aardebestelllng van Minister Kalff. DEN HAAG. In diepe eenvoud heeft hedenmiddag de overbrenging van het stoffelijk overschot van Minister Kalff van Wassenaar naar Westerveld plaats gehad om daar te worden ter aarde be steld. De belangstelling bij bet villa-park waar de overleden staatsman woonde was niet bijzonder groot. Naarmate het oogen blik van vertrek naderde kwamen er ech ter meer menschen waaronder verschil lende leden van het personeel van het Departement van Waterstaat. De verte genwoordiger van H. M. de Koningin Mr W. J. baron van Lynden, opperkamer heer, de Ministers, de familieleden, die in den stoet zouden volgen waren eenigen tijd tevoren in het sterfhuis samengeko men, waar Ds P. Blaauw een korte rouw dienst leidde. Omstreeks half 1 werd een aanvang gemaakt met t opstellen van den stoet. Twee bloemenauto's reden den tuin van de villa in, tot voor den hoofdingang. Een schat van kransen en bloemstukken werd naar buiten gedragen. Er waren

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3