4 Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Laatste Berichten. Telegrammen. Marktberichten. v> volgens de ingewijden; en ook niet op be- 1 perking der margarineproduotie. Hierna sluiting. Kapelle, Gistermiddag hield de aidee- ling van den C. B. T. B, alhier in café Hansen een vergadering, welke stond on der leiding van dhr Vogelaar, voorzitter der Prov. afdeeling. Deze gaf in zijn ope ningswoord een uitvoerige beschouwing over de verschillende steunmaatregelen, waarvan de landbouw in het algemeen dus zoowel akkerbouw ale veeteelt 1 reeds profiteeren en wekte de aanwezigen op om via hun standsorganisaties een krachtig geluid te doen hooren opdat ook in den tuinbouwsteun, met name voor bet zachte fruit, nog verbetering moge komen. Vervolgens verkreeg dhr Koole van Souburg, lid der Prov. Tuinbouwcommis- sie en van die van den G. B. T. B. het woord, die een inleiding gaf over de te genwoordige maatregelen ten opzichte van de teeltbeperking voor groente en fruit. Na deze beide inleidingen werd gele genheid gegeven tot onderlinge bespreking Daarbij werd allereerst instemming be tuigd met het rapport, dat in „De Tuin derij" was verschenen over de Zeeuwsche toestanden op tuinbouwgebied, aan welks samenstelling de verschillende organisa ties 'hadden meegewerkt. Gewezen werd op de wenachelijkheid in de boomgaarden waar de bessen nu gerooid worden weer aardbeien te mogen planten. Betreurd werd, dat de steun aan de bessen niet grooter kon zijn, zoodat deze teelt, waar aan oök zooveel arbeidsloon wordt uitge geven, zal moeten verdwijnen. Inzonder heid voor de roode bessen achtte men de minimumprijzen te gering. Ook rees de vraag of er in het handelsverdrag met Duitschland door de onderhandelaars wel genoeg aandacht was besteed aan de kruisbessen, die in onrjjpen toestand nog jaarlijks door Duitschland van ons wor den 'betrokken, en waarvoor het invoer recht onveranderd is gebleven. Eenerzijds werd bezwaar gemaakt tegen de verslagen in „De Tuinderij" over de prijzenvan 'het fruit op onze veilingen. Deze zijn wel overeenkomstig de waarheid maar er wordt niet bij gezegd, dat slechts een klein percentage als elite-fruit kan worden verkocht. Anderzijds werd het echter juist toegejuicht als een middel om den handel naar onze veilingen te trek ken. Door de inleiders werden de verschil lende sprekers beantwoord. Dhr Vogelaar lid der groenten- en fruit-centrale hoopt ook in Den Haag voor de Zeeuwsche be langen op te komen. Dhr de Kam van Grijpskerke, mede aanwezig, spalk aan het einde der vergadering nog 'n kort woord, waarin 'hij aandrong tot aansluiting bij den C. B. T. B. Daarna sluiting. Coöp. Suikerfabriek „Dinteloord". Op Dinsdag 29 Jan. a.s. wordt te Roo- zendaal een algemeene vergadering van leden der vereeniging Coöp. suikerfabriek en Raffinaderij „Dinteloord" gehouden. Aan de orde komt o.a. benoeming van een bestuurslid ter voorziening in de va cature^. P. v. d. Weele. Het district N.- Beveland beveelt 'hiervoor aan dhr J. S. de Regt te Kats. Verder: machtiging aan het bestuur om op grond van art. 15 der Statuten bij levering beneden het maximum per aan deel in bepaalde gevallen geen boete toe te passen. Het Bestuur stelt voor tot het mede- oprichten van de N. V. „Aandeelenhezit Dinteloord", welke vennootschap zich ten doel stelt het lidmaatschap der Goöp. Vereeniging „Coöp. suikerfabriek en Raf finaderij Dinteloord" verkregen hebbende door het huren en verhuren en het koo- pen en veikoopen van aandeelen van deze Goöp. vereeniging en door het aan- en verkoopen van beetwortelen op te treden als bemiddelings-instituut voor de leden der vereeniging. Aan de algemeene vergadering op 29 Januari gaan negen districtsvergaderin- gen (o.a. te Zierikzee, Kortgene, Goes en Tholen) vooraf. Aan het verslag over het boekjaar 1933 '34 ontleenen wij: Evenals in het vorige boekjaar was de gewichtsopbrengst der bieten zeer gunstig terwijl het suikergehalte aanmerkelijk hooger was. De daling der suikerprijzen bleef ge durende het geheele boekjaar aanhouden, totdat op een zeer laag peil een zekere stabiliteit werd bereikt. Van een geleide lijk omhoog gaan van den prijs, waarop zoo wordt gehoopt, blijkt nog steeds niets. De instandhouding van de suikerindustrie is dus nog steeds van regeeringssteun af hankelijk. Den 21sten Maart 1934 overleed de zoo zeer gewaardeerde secretaris. In zijn plaats (benoemde hot bestuur den penning meester, den heer J. M. van Bommel van Vloten tot secretaris. (Voorgesteld wordt om de statuten zóó te wijzigen, dat het bestuur, alleen indien het zulks noodig acht, een pen ningmeester benoemt.) De campagne begon op 28 Sept. en ein digde op 15 Dec. Gedurende dien tijld wer den verwerkt 323.853.000 K.G. bieten met een (gemiddelde dagcapaciteit van 4.140.624 K.G. Het gemiddelde gehalte der te betalen bieten was 16,86 pet. De totale aanschaffingswaarde der vaste goederen bedraagt f9.091.552,13, waarop reeds f 7.849.400,84 werd afge schreven. Voorgesteld wordt om over 1933!1'34 f 374.444.04 af te schrijven. De totale afschrijving wordt dan 8.223.844.88 gulden of 90,45 pet. van de aanschaffings waarde. De regeeringssubsidie heeft bedragen f2.428.995,23, het saldo uit de exploita tie f 1.112.656,17. Aan de leden werd be taald uit exploitatie en regeeringssteun f3.802.985,52. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dokkum, J. W. B. Cohen te Wapserveen, Geref. Kerken. Beroepen te Drogeham, A. Adema te Opende. Te Nieuwer-Amstel (Noord), A. Dtragt te Noord-Scharwoude. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Maassluis, D. J. van Bram men te Driebergen en N. Brandsma te Bunschoten. Geref. Gemeenten. Tweetal te Opheusden, W. G. Lamain te Rotterdam en A. de Blois te Dirks- land. Te Dordrecht. M. Heijkoop te Utrecht en R. Kok te Veenendaal. Te Ridderkerk, J. D. Barth te Borsselen en A. de Blois te Dirksland. Ds P. A, G. D 0u wes f. Te Weert (L.) is in den ouderdom van 63 jaren overleden ds P. A. G. Diouwes, Ned. Herv. predikant aldaar. Ds Douwes aanvaardde in 1896 zijn ambt te Anloo (Dr.) en diende achter eenvolgens de gemeenten Zuidwoide, 01- denkeppel, Stevensweert en Weert. Beroepingswerk. Naar wij vernemen zal met het oog op den toestand der geldmiddelen in de vacature van ds G. Ferguson, in de Ned. Herv. Gemeente te 's Gravenhage, niet worden voorzien. Rilland-Bath. Gistermiddag werd on der groote belangstelling van ouders en kinderen, bestuur en leden der schoolver- eeniging der Ghr. school aan den Hoofd weg alhier, dhr W. Elshout van Geertrui- denberg geïnstalleerd als hoofd der school. De voorzitter, dhr G. Lobbezoo, sprak naar aanleiding van Psalm 127 3: „De kinderen zijn een erfdeel des Heeren" dhr El'shout hartelijk toe. Hij wenschte hem geluk met zijn benoeming en bad hem 's Heeren zegen op zijn arbeid in dezen toe. Achtereenvolgens werd het woord ge voerd door dhr Elshout Sr, dhr Modde raar, hoofd, der school te Raamsdonks- veer, den Burgemeester dezer gemeente, de onderwijzeres en de secretaris der schoolvereeniging. Namens de commissie van toezicht op het L. O. sprak Ds J. He- tebrij woorden van welkom. Hierop verkreeg dhr Elshout het woord welke met Gods hulp en steunende op aller medewerking, vooral die der ouders, leden der sc'hoolvereen. en bestuur, zijn arbeid wenschte te aanvaarden. Daarna werden de kinderen getraoteerd Het hoofd der school eindigde met dankgebed. 1 Gesol met Zigeuners. Zater- middag zijn twee wagens met zigeuners uit België de Hollandsche grens te Ossen- drecht overgestoken. De grensontvanger stuurde ze onmiddellijk naar België te- rag, waar men ze echter niet wilde toe laten en gendarmes op post zette. D'e maréchaussee, die dadelijk gewaar schuwd was, zag geen kans de zigeuners op Belgisch gebied te drijven. Toen na men de partijen een afwachtende hou ding aan, waarin inmiddels nog geen ver andering gekomen is. Auto geslipt en tegen een boom gereden. Zondag morgen is een auto, bestuurd door den heer H. G. te Tilburg, onder de gemeente Udenhout ten gevolge van de gladheid van den weg geslipt en tegen een boom gereden. De auto sloeg met den achter kant tegen den boom en werd deerlijk ge havend. In de auto waxen behalve de be stuurder o.a. drie verpleegsters gezeten, te weten de dames Kaay en Eskens uit Amsterdam en Poldervaart uit Den Haag. Mej. Kaay had een schedelbasisfractuur bekomen en was er zeer ernstig aan toe. Mej. Eskens liep een kneuzing van eenige ribben op, terwijl Mej. Poldervaart ern stige inwendige kneuzingen bekwam. Per ziekenauto zijn de drie gewonden naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. Autobus van den dijk gereden. Zondagmorgen reed de autobus die de verbinding onderhoudt tussohen Oss en Megen, onder Haren van den Maasdijk. Door de gladheid van den weg schijnt de bestuurder de macht over het stuur verloren te hebben. De bus kan telde van den smallen dijk en kwam in een sloot terecht. De twee inzittende pas sagiers, Paters Franciscanen uit Megen, alsmede de chauffeur, kwamen wonder ■boven wonder met den schrik vrij. De autobus kreeg ernstige averij. Kolendampvergiftiging. Drie dooden. Te Donk bij Halen heeft een drama plaats gehad, dat het leven aan een geheel gezin van man, vrouw en dochter heeft gekost. Woensdagnacht is het negenjarige doch tertje van een landbouwer plotseling over leden voor de oogen der verschrikte ouders, die de oorzaak van dezen plotse- lingen dood niet konden vaststellen. De landbouwer zonk bij het bed van het kind machteloos ineen. Zijn vrouw dacht, dat dit door de ontroering was en een dokter werd niet gewaarschuwd. Twee dagen later verscheen de knecht 's morgens bij de hoeve, waar hij de doodsche stilte, die nog in het huis heerschte, verdacht vond. Hij waarschuwde den veldwachter en zij braken het huis binnen. Daar vonden zij het echtpaar levenloos op bed liggen. Het onderzoek door de politie heeft uit gewezen, dat de kolendamp-uitwasemin gen van een nieuwe kachel, neergezet in de slaapkamer, de oorzaak vormen van den plotselingen dood der drie bewoners. Aan gasverstikking ont snapt Ten huize van de familie Van Vliet te Alphen aan den Rijn heeft zich den vorigen nacht een geval van gasver giftiging voorgedaan. Omstreeks half vier werd de moeder gewekt door geschrei van haar kinderen. Hoewel de vrouw zich erg onwel gevoelde Btond zij op, doch zakte op den vloer be wusteloos ineen. Gelukkig ontwaakte door den slag van haar val ook de heer Van Vliet, wien het gelukte de deur te openen en de buren te wekken. Een dokter slaag de er in, de vrouw bij kennis te brengen. De man en de kinderen waren er minder ernstig aan toe. Bij onderzoek bleek, dat de gaskraan openstond, terwijl bovendien in de leiding een scheur was. Om een sneeuwbal gedood. Zondagmiddag waren te Rohrbach bij Sinsheim eenige jongelui aan het sneeuw ballen gooien, waarbij zij eenige malen een bejaard man raakten. De man maakte zich kwaad, haalde een geweer en schoot op de jongelui, tenge volge waarvan de 21-jarige Z. werd ge troffen en op slag gedood. Tengevolge van aanrij ding overleden. De 34-jarige J. van der Zwaan, die dezer dagen voor zijn woning te Bodegraven tengevolge van het onvoor zichtig oversteken van den rijweg, door een auto werd aangereden, is aan de daarbij opgeloopen verwondingen over leden. De heer van der Z. was gehuwd en vader van drie kinderen. Op zijnwerk doodgebleven. De 60-jarige opzichter H. wonende te Bergen op Zoom en werkzaam op de spi ritusfabriek aldaar, werd gisterenmiddag tijdens zijn werk plotseling ongesteld. De man zakte ineen en was op slag dood. De ontboden geneesheer constateerde hartverlamming. Brand in Ziekenhuis. Door kortsluiting op een schakelbord is Vrij dagavond brand ontstaan in het Diaco- nessenziekenhuis te Leiden. De brand was gelukkig spoedig ontdekt, en het gelukte het personeel in het ziekenhuis het vuur te dooven, zoodat de uitgerukte brandweer geen dienst behoefde te doen. Kantongerecht te Middelburg Fietsen onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat men niet in staat moet worden ge acht het rijiwiel naar behooren te bestu ren: W. A. R. te KapeUe f 25 of 10 d. h. Strooperijl: L. v. S. te O. en W. Sou burg: berisping; J. de W. te O. en W. Souburg f 3 of 3 d. h. Straatschenderij1: P. F. v. L. te Wissen- kerke: f 1 of 1 W. t.BOh. Niet zorgen dat een door hem op den openbaren weg geplaatst voorwerp be hoorlijk verlicht is: P. v. 'tW. te 's H. Abtskerke: f 3 of 3 d. h. Iets uitgieten uit een gebouw op zoo danige wijze, dat ten gevolge daarvan iemand die van den openbaren weg ge bruik maakt, nadeel kan ondervinden: P. H. 0. te Middelburg f 10 of 10 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: W. de R. te Kapelle f 15 of 5 d. h.; J. v. d. B. te O.-Souburg f 10 of 10 d. h.; J. D. te Hansweert f 15 of 5 d. h. Buiten toestemming van de bestuurders langs den spoorweg rijden: J. W. te Krui- ningen f7.50 of 3 d. h. Jagen op grond, waar een ander tot het genot van de jacht is gerechtigd: M. L. te Kamperland f25 of 10 d. h.; P. H. M. te Rilland-Bath f 15 of 10 d. h. Overtreding Arbeidswet: E. A. S. te Goes f 1 of 1 d. h.; H. L. v. d. J. te Ier- seke 11 maal f 0.50 of 11 maal 1 d.; G. J. v. 'd. E. te Ierseke 13 maal f0.50 of 13 maal 1 d. h.; J. P. te Ierseke 13 maal f 0.50 of 13 maal 1 d. h.; H. J. v. d. J. te Ierseke 30 maal f 0.50 of 30 maal 1 d. h. Niet zorgen, a. dat in de onderneming een arbeidslijst wordt opgehongen en op gehangen blijft, b. dat in die inrichting een arbeidsregister aanwezig is, dat vol doet aan de gegeven voorschriften: A. O. te 's H. Arendskerke 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. h. Overtreding maatregelen ter bevorde ring van een evenredige vrachtverdee- ling in de binnenvaart: M. K. te Schare f 5 of 3 d. h. Te Vlissingen met eenig voorwerp een vaste standplaats op straat innemen: J. v. P. te Vlissingen: f 5 of 5 d. h. GOES. Vanmorgen te ongeveer 11 u. is de landbouwer J. de Vos uit Nieuwdorp, toen hij zich naar de veiling wilde bege ven, bij het oversteken van de Terwel- straat, vóór het veilingsgebouw aangere den door een vrachtauto uit Biezelinge. Hij bekwam een bloedende 'hoofdwonde en werd bij een der omwonenden binnen gedragen. Na door Dr v. d. Berg te zijn verbonden, is de V. naar 'huis terug ge keerd. Kloetinge. Hedenmorgen heeft bij café Tol een botsing plaats géhad tusschen een vrachtauto van de firma Kostense uit Krainingen en een personenauto van den landbouwer J. Smit uit Kwadendamme. Beide auto's werden gehavend. De vracht auto kwam in de sloot terecht. De dochter van S. liep verwondingen aan het gezicht op en' is door Dr v. d. Berg verbonden. Tarnsutan. Maandagavond vergaderde de A. R. kie#vereeniging „Nederland en Oranje" onder leiding van dhr H. R. J. van der Veen, voorzitter. Dene wijdde woorden van dankbare her innering aan het verscheiden van dhr J. J. de Jager, die 200 langen tijd namens de A. R. partij zitting had in den ge meenteraad. Ook richtte hij het woord tot d'hr J. den Hamer, die dhr de Jager in den Gemeenteraad opvolgt. Verslag werd uitgebracht van de ver gadering der Centrale A. R. Kiesvereen. Door enkele leden werd nog gesproken over het feit, dat personen van A. R. richting 1.1. Zondag als voorzitters van stembureaux fungeerden in het Saarge- bied. 00STKAPELLE. Op het strand onder deze gemeente is een lijk aangespoeld van een vrouwspersoon, geheel ontkleed, blond haar, naar schatting 35 40 jaar. Het lijk heeft blijkbaar nog maar koxt in het water gelegen. De Minister ad Interim Dr Colljn. DEN HAAG. De Minister van Water staat ad interim Dr H. Golijn, is voorne mens in de ochtenduren zijn werk zaamheden op het departement van War terstaat te verrichten, in den middag zal hij op Koloniën 'zijn. Gistermiddag heeft de heer Golijn met den secretaris-generaal van Waterstaat enkele aangelegenheden, het departement betreffende, besproken. Hedenochtend is de gewone Minister raad gehouden en morgenochtend stelt Minister Golijn zich voor zijn werkzaam heden op Waterstaat aan te vangen. Weldadigheidszegels voor het kind. DEN HAAG. In de periode 1934—1935 zijn in Den Haag de volgende aantallen weldadigheidszegels voor het kind ver kocht: 123.123 van 3 cent, 108.517 van 8 cent, 126.678 van 10 cent en 4098 van 16 cent, met een totale opbrengst van f 31,458,53. De toeslag voor het kind be draagt hierdoor f 11.572,90. Woninghur8n. DEN HAAG. Op 11 Jan. heeft een commissie uit de werkgevers-vakcentra- len en de arbeiders-vakoentralen bespre kingen gevoerd met den Minister van So ciale Zaken inzake de woninghuren. Aan de Minister was een rapport, op die vraagstukken betrekking hebbende, toegezonden, terwijl door den voorzitter van de commissie, de heer van der Walle, een samenvatting van het rapport nader werd toegelicht. In de aan den Minister toegezonden sa menvatting wordt allereerst geconstateerd dat er in verschillende gemeenten een tekort aan woningen bestaat waarvan de huren door arbeiders en daarmee gelij'k- gestelden kunnen worden betaald. Voorts zal daling van de vaste lasten, welke van groote beteekenis zijn op de huren, reeds kunnen plaats hebben indien de leeningen van verschillende bedrijven in leeningen met een lager rentetype zouden worden omgezet. Aan de Hegeering wordt verzocht, op korten termijn overleg te plegen met de Vereen, van Directeuren van Hypotheek banken en de broederschap van Notaris sen om tot maatregelen te komen inzake verlaging, van hypotheekrente. Voorts moet worden gestreefd naar den bouw van nieuwe goedkoope woningen op bijzondere voorwaarden, waarbij standa- riseering en normaliseering een groote rol zouden kunnen spelen in bet brengen van verlaging der kosten. Ook moeten de plannen zooveel moge lijk gecoördineerd en gecentraliseerd wor den ontworpen. DEN HAAG. De prijs voor het taxe- gedeelte van consumptiemelk gekocht op regeeringsoontract is voor de volgende week bepaald op 6 Vi cent per Liter, even tueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor de andere in con sumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2% ct. per Liter. Crlsis-vleeschbesluit op komst. DEN HAAG. Naar ons ter oore komt, is dezer dagen de afkondiging te wachten van het crisis-vleeschbesluit 1935. In de zen algemeenen maatregel van bestuur is bepaald, dat op grond van de Landboww- crisiswet (art. 11) bij den invoer van vleesch een heffing hierop gelegd kan worden. Voorts is dezer dagen de publi catie te wachten van een ministerieele be schikking, waarin de bedragen van deze heffing worden vastgelegd. Vleesch-contingenteering. DEN HAAG. De Staatscourant van he denavond zal een Kon. Besluit bevatten, waarbij de contingenteering van den in voer van vleesch voor één jaar wordt ver lengd. In afwijking van de bestaande re geling wordt er thans onderscheid ge maakt tussohen 4 groepen. Voor alle groe pen is 't percentage van den toegestanen invoer bepaald iap 20 van de in de ba sisjaren ingevoerde hoeveelheid. Voor versch, gekoeld en bevroren rand en kalfsvleesch zijn 1929, 1930 en 1931 als basisjaren aangewezen. Voor ander vleesch 1931 en 1932. Voor levende scha pen ook 1931 en 1932 en voor slachtpaar- den eveneens 1931 en 1932. Ernstig ongeval. DALFSEN. Hedenmorgen is de 17-ja- rige J. H. T., toen 'hij op zijn rijwiel ge zeten van achter een stilstaande auto ko mende, den straatweg wilde oversteken, door een auto gegrepen en een eind mee gesleurd Hevig Hoedend bleef hij bewusteloos liggen. Ds chauffeur van de auto, zekere H. B. uit Zwolle, bracht zijn auto direct tot stilstand en droeg den gewonde een oafé binnen. In bedenkelijken toestand is de jonge man overgebracht naar het ziekenhuis te Zwolle. DE VOLKSSTEMMING IN HET SAARGEBIED. De nacht In de Wartburg. SAARBRüCKEN. In de Wartburg heeft de telling der stemmen bijna den geheelen nacht geduurd. Tegen half zes wat dit werk gereed. Bijna allen die er aan deelnamen toonden toen sporen van vermoeidheid en de stemming in de Wartburg was mat. De stemmentellers zijn na 11 uur wer ken vermoeid. Met behulp van spijs en drank worden zij zoo goed mogelijk op conditie gehouden. Er heerschte in de zaal een onverdra- gelijke hitte, alle heeren werkten in hemdsmouwen en hoewel er niet gerookt mocht worden kon men de rook snijden. Do zaal maakte vanmorgen den indruk of er een papieren vloedgolf overheen was gegaan. Te midden van dit stilleven van papier, carton en stembussen, ziet men een een zaam teller met een bordje soep. In de gangen en de zalen zijn vele per sonen die niet direct meer bij het werk zijn betrokken op hun stoelen ingeslapen en vele politie-agenten, die voor deze ge legenheid zijn uitgerust met hun gummi knuppel leunen slaperig tegen de muren. Feeststemming. SAARBRÜCKEN. Reeds voor de mede- deeling van de officiëele stemmencijfers waren de verschillende detail-uitslagen bekend, waarmee de Saarbevolking zich voor terugkeer tot Duitschland had uit gesproken. Vanmorgen om 7 uur was het in de stad reeds ongewoon druk. Overal waren de luidsprekers gereed gemaakt en ieder wachtte in spanning op wat komen zou. Direct na den uitslag werden door de radio toespraken gehouden door Hitier, Buerckel en Goebbels. In verschillende etalages lagen reeds hakenkruis-vlaggen gereed. Het vlagver- bod werd onmiddellijk na het bekend maken van den uitslag opgeheven. Vanavond worden overal demonstraties gehouden met parades, fakkeloptochten en toespraken. Om kwart over acht maakte de voorzit ter van de plebiscietcommissie Rohde den uitslag van de stemming bekend. De bevolking van het Saargebied uitte zijn vreugde over den uitslag van de stemming met het zingen van koralen, het Duitschlandlied en het Horst Wessellied. Binnen enkele minuten waren overal de vlaggen uitgestoken. Verbeterde cijfers van den. einduitslag. SAARBRÜCKEN. Het door den voor zitter van de plebiscietcommissie Rohde meegedeelde eindresultaat van de Saar- stemming luidt: Van de 539.541 stemgerechtigden heb ben 528.005 hun stem uitgebracht en wel 477.119 voor Duitschland, 46.513 voor de status quo en 2124 voor Frankrijk. 2249 stemmen waren ongeldig. De meaning In Volkenbondskringen. GENEVE. In Volkenbondskringen is men van meening, dat de vrijwel gesloten uitspraak van de Saarbevolking in 'hooge mate de definitieve beslissing van den Volkenbond voor het Saargebied verge makkelijkt. Niet alleen in alle acht distric ten, dooh zelfs in alle 83 gemeenten van 'het Saargebied is de meerderheid voor Diuitsohland zeer groot. De kans bestaat derhalve, dat de Volkenbondsraad zich in de komende dagen reeds zal uitspreken vóór terugkeer van 'het Saargebied tot Duitschland. In het algemeen acht men dit resulaat in het belang van den Europeeschen vrede en juicht men de vergroote mogelijkheid van een toenadering tusschen Frankrijk en Duitschland als gevolg van het plebis ciet ten zeerste toe. GENEVE. De commissie van drie be sloot hedenmorgen in principe, dat het Saargebied naar Duitschland zal terug- keeren. GOES. Veiling van 15 Jan. Appels: Goudreinette extra 3033, A 2429, B 2225, G 1222, Present van Engel, extra 27—29, A 25—27, B 24—27, G 12 18, Baldwin extra 21, A 20, B 19, G 1416, zure bellefleur 1221, zure Arm- gaarde 17, Rembour Mortier 1011, Sa- lome 15, Reinette Tulpa 11, zoete Belle fleur 1416, zoete Campagne 1317, zoete Armgaarde 2024, Vlaamsche Grauwzoet 16, uitschot en stekappels 3 —14 gld. p. 100 K.G. Peren: Gomt. de Paria extra 29, A 26, B 23, G 1218, Gieser Wildeman extra 151I6, A 15—16, B 13—14. G 8—12, Kleipeer extra 12—13, A 1012, B 9 10, G 69, St. Remy extra 10—11, A. 9—11, B 811, G 46, Doyenne de Ale- man 12, Brederodes 8—12, Winterlouw- tjes 58, Pondspeer 610, uitschot pe ren 26 gld. alles p. 100 K.G. Diversen: Bloemen 625 per 100 pot; id. Tulpen 12 per 100 bos; Kipeieren 3.10 3.60 per 100 stuks; Honing 0.210.25 per flacon; Fazanten 0.90, Eenden 0.28, Wilde Gansen 0.55—0.57, alles per stuk. Goes, 15 Jan. 1935. Graanmarkt. Aanvoer zeer ruim van erwten. Schokkers 10.5012, haver 66.25, kookerwten 910, bruine boonen 10—12, maanzaad 1213 gld.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3