Dobbelntavtn lekker... man! Gemengd Nieuws Telegrammen. Finantiëele Berichten Rechtszaken Kerknieuws. Dhr Vingerling, hoofdbestuurder van den Ghr. Landarbeider sbond, behandelde de beteekenis van het collectief ar beidscontract, Niet de werkgever alléén heeft alle voorwaarden waaronder wij ons werk zullen verrichten, vast te stellen. Zulks is in strijd met de H. Schrift. Het collec tief contract bevat de rechtsregelen vöor het bedrijfsleven. De waarde van het G. A. ligt in het feit, dat de arbeiders mee mo gen spreken in het vaststellen icmzer ar beidsvoorwaarden. Zij mag nooit alleen gezocht worden in de financieele resulta ten. Ook in Zeeland zijn er helaas velen, die voor de rechtsgrond van zulk een contract niets voelen. Spr. wekt de vergadering op iom te ijveren voor de G. A. 0. om principieels redenen. Nu volgde bespreking. Daarbij werd op het feit gewezen, dat nog velen, die een voorname positie innemen op Kerkelijk of Staatkundig terrein, nog verre blijven staan van de Ghr. Soc. beweging. Arnemuiden. Vrijdagavond werd er voor de werkloozen een ontspanningsavond ge geven, uitgaande van het comité voor de Wer'kloozenzorg. De bijeenkomst werd ge opend door den voorzitter, D's Scholing. Daarna sprak de vertegenwoordiger der Regeering, dhr Hemmes. Te circa 8 uur werd de film vertoond van „D'e Negethut van Oom Tom". In de pauze werd het doel van deze bijeenkomst nader uiteengezet door dhr Lorier, die met het comité zal trachten te zorgen voor een motorcursus en voor een cursus voor algemeene ontwikkeling der werkloozen. Hiervoor gaven zich velen op. Er waren plm. 130 personen aanwezig Kamperland. Vrijdagavond kwam de Geitenfokvereen. „Voorwaarts" in verga dering bijeen. Aanwezig waren 17 leden. De secretaris, dhr A. M. Barentsen, werd herkozen. Uit het verslag van den secre taris bleek, dat Voorwaarts op 't oogen- blik 37 leden telt, dat 't aantal gefokte gei ten 47, het aantal lammeren 19 bedraagt. Vorig jaar bedroegen deze cijfers resp. 31 en 12 stuks. Het batig saldo was op 31 Dec. 1934 f 36.21. T hol en. Dhr Joh. van Splunter Gzn. slaagde dezer dagen voor het examen boekhouden, afgenomen vanwege de ver- eeniging van Leeraren in de Handelswe tenschappen. De Thoolsche wandeling begint een geheel ander aanzien te krijgen daar men bezig is de verouderde aanplant ge heel te rooien en hiervoor nieuwe perken met laag geboomte en bloemen aan te leg gen. Een en ander strekt zeer ter ver fraaiing van de stadsomgeving. Stoppeldijk. Dinsdagavond werd alhier een geitenfokvereen. opgericht. Deze ver gadering stond onder leiding van den se cretaris der Prov. vereen. Een bestuur werd gekozen. Ter Hole. Woensdagavond had hier een vergadering van geitenhouders plaats. De secretaris der Prov. Vereen, 'hield een lezing. Een afdeeling werd opgericht. Een bestuur werd gekozen. Terneuzeri. Vrijdagmiddag werd een begin van brand ontdekt in den kelder van de centrale verwarming van het ziekenhuis. De haard van het vuur was gelegen in een naast den stookkelder ge legen keldertje, waar eenige zakken en rijshout geborgen waren. Een der brand weerlieden heeft met een minimax den brand gebluscht. Zaamslag. Zaterdagavond kwam de A.R. Kiesvereeniging in vergadering bij een. Na gebruikelijke opening kwam in bespreking het advies der Centrale be treffende het stellen van no. 1 voor de candidatenlijst Prov. Staten. Daarna volgde stemming en werd overgegaan tot het noemen van namen voor de volgende personen op de lijst. Daarna leidde dhr L. A. Rouw in het onderwerp: Calvinis tische beginselen in Staat en Maat schappij. Honienlsse. Bij het gemeentebestuur zijn een vijftigtal verzoeken ingediend om in aanmerking te mogen komen voor een loontoeslag op het met den vlegel dor- schen van tarwe en peulvruchten. De landbouwers kunnen met dit werk begin nen onder naleving van door het ge meentebestuur medegedeelde voorwaar den. Oostburg. Naast de gemeenschappelijke stichting der Ned. Herv. Diaconieën in West-Zeeuwsch-Vlaander en, Rozen oord te Sluis, als Tehuis voor ouden van dagen, tracht de kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente alhier een tweede dergelijke in richting te stichten, waarbij iedere bewo ner de beschikking zal krijgen over een eigen vertrek. Een terrein is reeds aan gekocht. Brulnlsse. Zaterdagavond vergaderde de vereen. „Algemeen Schippers- en Vis- söhersbelang". Voorzitter dhr M. Vijver berg. 47 leden waren aanwezig. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten f 108,20 bedroe gen; de uitgaven f 73,10; alzoo een batig saldo van f 35,10. De bezittingen der ver- eeniging bedragen thans f 3740,54. Aan de beurt van aftreding zijn dhr Joh. Padmos en M. de Koning. Gekozen werden M. de Koning en A. Haeck. De voorzitter leest een schrijven voor, dat namens de vereeniging gericht is tot dhr Brouwer, chef van de afd. Vissche- rijen aan 'het Departement van Binnen- landsche Zaken, betreffende het verwate ren van Zuiderzeemosselen op de Oude Tongsche Bank door de Fa van Hurk in samenwerking met een mosselkweeker te Ierseke. 'Dhr Brouwer had in een persoon lijk onderhoud toegelegd, daaraan een eind te sullen maken. Dit ia echter niet gebeurd. Alleen het feit, dat het verwate ren der mosselen op een fiasoo uitliep, ia de oorzaak, dat hiermede is opgehouden. De voorzitter bespreekt een onjuist be richt, dat dezer dagen in de pers is ver schenen,waarin de prijzen, waarvoor te Tholen de mosselen werden geleverd, te laag zijn opgegeven. Over de werking der Crisiscentrale werd geruimen tijd van gedachten gewis seld. Men kwam tot deze conclusie: dat de uitvoer van mosselen per vaartuig naar Antwerpen slechter geworden is, doordat de Belgische kooplieden de mosselen per auto van Ierseke en Tholen betrekken, omdat de minimumprijzen die voor het Buitenland zijn vastgesteld, niet van kracht zijn voor het binnenland. Besloten werd de Regeering te verzoe ken om de 'buitenlandsche tarieven te doen gelden, ook voor het binnenland. De voorzitter achtte het wenschelijk, dat een bepaalde hoeveelheid mosselen van minderwaardige kwaliteit door de regee ring werd opgekocht en vernietigd, gelijk dat gebeurt bij andere producten. Over productie is ook hier oorzaak van den slechten toestand in het mosselbedrijf. Anderen voelden meer voor 'n Verkoopbu reau van Regeeringswege, terwijl sommi gen waren voor contingenteering van den uitvoer. Besloten werd een tweetal personen af te vaardigen om den Minister den stand van zaken uiteen te zetten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Voorburg, J. Roodenburg te Vrooms'hoop. Te Lage Vuursche, D. v. d. Graaf te Ede. Te Ouddorp, J. Spelt te Molenaarsgraaf. Bedankt voor Gendt, G. J. v. d. Burgh te Sellingen. Geref. Kerken. Beroepen te Rijswijk. P. G. Kunst te Deventer. Aangenomen naar Monster. P. M. Veld huizen te Paesens. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Aagtekerke, M. Heijkoop te Utrecht. Beroepbaar. De classis Frane- ker der Geref. Kerken heeft beroepbaar verklaard dhr W. Wijnia, t'heol. cand. te Franeker, Godsacker 12. Ds G. L. Voorhoeve. Naar ge meld wordt is Ds G. L. Voorhoeve te Nij megen, em. pred. der Ned. Herv. Gem. 'e Vlissingen ernstig ongesteld. Classicale Zendingsvereen. Walcheren. Zaterdagmiddag hield bovengenoemde vereen, haar algemeene jaarvergadering te Middelburg in het gebouw der G. J. V. De heer G. Maan, oud-zendeling, sprak over de zending op de terreinen van de Utrechtsche Zendingsvereen. vóór 40 jaar en nu. Eerst schetste spr. in het kort het ontstaan van de U. Z. V. in 1859. De ter reinen der U. Z. V. zijn Nieuw-Guinea, Halmaheira, Boeroe en Zuid-Gelebes. Toen de Nederlandsche regeering nog niet op Nieuw-Guinea was gevestigd, ging het moeilijk voor de zending om er vasten voet te krijgen. Na 25-jarigen arbeid wa ren er nog maar 14 gedoopten. 'Door het optreden van het Nederlandsche gouver nement werd feitelijk een aanval gedaan op het heidendom. Zoo werd b.v. het be kende koppensnellen verboden. Met de staatkundige verandering kwam ook de geestelijk© beweging. In 1908 kwam het keerpunt, zoodat thans bijna de ge- heele kust met zendingsposten is bezet. Ook op het eiland Halmaheira, waar op het district D'jailolo ligt, waarvoor voor Walcheren speciaal arbeidt, duurde het ook langen tijd voor de zending in gang vond. Het leek of er geen deur ge opend kon worden, totdat onder zendeling Hueting een groote volksbeweging ont stond en een algemeene vraag kwam naar het Evangelie. Van het eiland Boeroe had men de meeste verwachtingen, doch tot op heden is het Christendom er niet zoo ontwikkeld als op Nieuw-Guinea en Halmaheira. Na eenige jaren werd de zendingspost te Makassar op Zuid-Celebes opgeheven. Thans trachten de Gereformeerde Kerken er vasten voet te krijgen. Op deze rede volgde eenige bespreking. D'e jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. Om de jonge menschen meer in het Zendingswerk te betrekken werd besloten 'het bestuur uit te 'breiden met een lid der Ghr. Jongelingsver een. en een lid der Ghr. Meisjesvereen. uit den ring Walcheren. De aftredende bestuursleden, Ds D. J. Voss'ers te Vlissingen, Ds G. de Ru te Ritthem, Ds L. C. Spijkerboer te O- en W. Souburg en dhr Verstrate te Veere werden herkozen. Besloten werd dit jaar op den tweeden Pinksterdag te Valkenisse een zendings- feest te houden. Het slotwoord werd gesproken door Ds L. G. Spijkerboer. Brutale inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben inbrekers, die zich vermoedelijk hebben laten insluiten, zich toegang weten te ver schaffen tot de kantoren van een handels maatschappij aan de Heerengracht te Amsterdam. De dieven hebben laden opengebroken van bureaux en zijn er daarna in geslaagd twee brandkasten te forceeren. In deze brandkasten vonden zij veel van hun gading. O.a. werd ont- Ingezondan Medadeellng. De schipper heesch de noodvlag. Een inwoner van Stavoren TJ, Bleeker, bracht den schipper en zijn vrouw behouden aan den wal. De moord te Middelburg. DEN HAAG. De caféhouder M. uit Middelburg is heden door het Haagsch Gerechtshof alhier wegens doodslag op zijn huishoudster veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Het vonnis der MiddelburgBche recht bank is dus bevestigd. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdaamohe Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goee. vorige koera heden H. V. A. 154V« 154 bi Ned. Handel Mij. 27 H 277/« Philipslampen 224 224 Unilever 797» 80 bi A. K. U. 31 31 bi Amsterdam Rubber 96M 96 y* Kon. Olie 135 V* my* Deli Mij. 1317» 132 Scheepvaart Unie 31 30 4 pet. Nederland 1934 10278 1027s 4 pet. Ned.-Indië O O» at ïoi U. S. Steel 22 V* 22" U* Anaconda Copper 7 VU» Beth. Steel 197s 19V« Shell Union 4s/s 4s/s Het vonnis van het Haagsohe Gerechts hof bracht in de dollarobligatie groote deining teweeg. In de ochtendkoers was de tendenz het eerste uur zeer vast en 4 pet. Kon. Olie bereikte zelfs een koers van 88 pet., waarop de volgende affaire werd afgedaan. Of er middelen van casi- satie aanwezig zijn is nog onbekend. De aandeelenmarkt was nagenoeg verlaten. De nieuwe Amsterdammers konden bi pet. agio bedingen. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Jan., 2.30 u. Londen 7.247.25. Berlijn 59.3359.37. Parijs 9.74—9.79. Brussel 34.5934.63. New-York 1.477»—1.48 K. Kruschen Interim Dividend. De firma Griffiths Hughes Proprieta ries Ltd. te Manchester, fabrikanten van Kruschen Salts en andere pharmaceuti- sche producten, heeft over haar aandee lenkapitaal, groot 2.500.000, een inte rim dividend aangekondigd van 5 pet., betaalbaar per 31 Januari 1935. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 15 Jan.: Zwakke tot matige, later wellicht toe nemende Z.-W. tot N.-W. wind, nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt, waar schijnlijk eenige regen, zachter. Stand van hedenmiddag 3 u. Dinsdag 4 u. 41 min. Kantongerecht te Middelburg De Kantonrechter te Middelburg heeft Als bestuurder van een motorrijtuig niet behoorlijk uitwijken naar rechts bij het ingehaald worden: F. G. te Seroosker- ke f 3 of 3 d. h. Met een rijwiel/motorrijtuig buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: A. B. te Koudekerke, P. G. F. V. te Wemeldinge, W. J. K. te Middelburg ieder f3 of 3 d. h.; J. v. S. te Wemel dinge f 1 of 1 w. t.sch.; J. V. te West- kapelle f 3 of 3 d. h. Met een motorrijtuig een ander motor rijtuig voorbijrijden terwijl daarvoor geen voldoende gelegenheid bestaat: Gh. G. v. 0. te Middelburg f 10 of 5 d. h. Met een rijwiel (motorrijtuig) in een bocht binnen de bebouwde kom links hou den: L. A. M. v. E. te Hansweert f 5 of 5 d. h.; J. de R. te Arnemuiden f 3 of 1 w. t.sch.; J. K. te Waarde f3 of 1 w. t.sch.; J K. te Kapelle f 5 of 5 d. h. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: K. P. te Dinteloord ge- stationneerd f2 of 1 d. h.; A. M. te Oast- kapelle f 0.50 of 1 d. h.; J. W. F. v. W. te N. en St. Joosland f 1 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: J S. te Bergen op Zoom f 10 of 10 d. h. Een motorrijtuig op een weg laten staan zonder voorgeschreven verlichting: G. B. J. M. de R. te Roosendaal f 0.50 of 1 d. h.; J. .L te Middelburg f 4 of 2 d. h. Een portier van een motorrijtuig ge opend laten op een zoodanige wijze, dat de vrijheid en de veiligheid van het ver keer wordt belemmerd en in gevaar ge bracht: B. G. v. d. M. te 'sH. Arends- kerke: f 3 of 3 d. h. Fietsen zonder rem: J. v. Z. te Middel burg f3 of 3 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht of reflec tor: H. de G. te Kolhorn f 5 of 5 d. h.; J. V. te Heinkenszand f3 of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat behoorlijk zichtbaar en verlicht is num mer met letter: J. v. L. te Kruiningen f 3 of 3 d. h.; N. v. d. B. te Ierseke f2 of 2 d. h.; J. Th. H. W. te Middelburg f3 of 3 d h. Rijden met een motorrijtuig zetader gel dig rijbewijs: M. M. W. te Bergen op Zoom f 15 'af 10 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op eerste vordering nummer- en rij bewijs vertoonen en op zoodanige wijze en IBIS SHAG - LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobboimann'a Tabak en gtfdn andere I vreemd een bedrag van f 437 aan geld en verschillende effecten, ter waarde van duizenden guldens. Tot nog toe is van de daders geen spoor ontdekt. 'Zware brand te Breda. Zaterdagavond om kwart over 8 werd de brandweer te Breda voor de eerste maal per radio-alarm opgeroepen voor een zeer ernstigen brand. In de Jan van Polanenkade woedde een brand in volle hevigheid in het groote schoenenmagazijn van den heer Broeders. Hoog sloegen de vlammen op boven dit oude stadsgedeelte. Na ongeveer een uur kon het gevaar als geweken worden be schouwd. De geheele voorraad schoenen het magazijn zat tjokvol, daar de voor jaarszendingen reeds waren ontvangen ging verloren en was slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Uit een aangebouwde oude woning moesten tijdens den brand 'n blinde man en een doofstomme vrouw die zich reeds te bed bevonden, naar buiten worden ge dragen. Gevangene sprong uit den trein. Zaterdagavond is een ar restant, die van Nijmegen naar Rotter dam werd overgebracht, ter hoogte van Wolfheze uit den in volle vaart rijdenden sneltrein gesprongen. Hij werd met zware verwondingen langs de spoorbaan gevon den en is napr het gemeenteziekenhuis te Arnhem vervoerd, waar hij aan zijn ver wondingen is overleden. Een hond sticht brand. Gisteravond is brand ontstaan dn een zolderkamertje aan de 2de Diergaarde- straat te Rotterdam. De brand is veroor zaakt door een hond, die een tafeltje, waarop een primusbrander te branden stond, omver liep. De zolderkamer en de zolder zijn uitgebrand. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De onbewaakte over weg. Op een onbewaakten overweg te Teteringen is Zaterdagavond te 6.20 u. de wielrijder S., afkomstig uit Teteringen en omstreeks 45 jaar oud, door een trein overreden en gedood. Toen de trern te 6.45 u. te Roosendaal aankwam, werden er op de machine enkele onderdeelen van een fiets aangetroffen. Onmiddellijk werd langs de lijn een onderzoek ingesteld en werd het lijik van het slachtoffer gevon den. Pannen- en machine- loods afgebrand. Zaterdagmid dag heeft een felle brand gewoed in een groote loven-pannen- en machineloods van de dakpannenfahriek van de N. V. Oosthoek Zn., te Alfen aan den Rijn. De 70 M. lange schuur brandde ge heel af, doch met zeven stralen wist men het vuur te beperken tot dit gebouw. De schade is nog niet vastgesteld, doch is zeer aanzienlijk. Muizenplaag. De muizenplaag op het Kamper-Eiland duurt onvermin derd voort. De pogingen om door middel van stukjes brood, in een giftig vocht gedoopt, de schadelijke dieren uit te roei en, hebben wel eenig merkbaar resultaat opgeleverd, maar bij de uitgestrektheid van het terrein en de ongeloofelijke tal rijkheid van de knagers, blijft de uitwer king van dit verdelgingswerk nog ge ring. Zoo is het ook met de overigens ge waardeerde hulp van de uilen, die in opvallend grooten getale boven de velden worden waargenomen, en de lucht ver- len met hun onwelluidend gekras. Als eenige afdoende remedie zien de boeren met verlangen uit naar enkele dagen heel strenge vorst, waardoor het schadelijk gedierte in het doorweekte land in massa zou omkomen. Wanneer dit niet gebeurt, wordt voor het komende voorjaar het ergste gevreesd voor het grasgewas, de eenige bron van inkom sten in deze streken. Niet alleen de bodem is doorwoeld, maar ook de hooibergen krioelen van muizen, die ernstige schade veroorzaken. (Telegr.) Schip gestrand. Vrijdagmiddag is tijdens stormweer het motorschip Peter Nella, metende 148 ton, schipper A. Ver burg, gedomicileerd te Vreeswijk, geladen met lijnkoeken op reis van Delft naar Akkrum op het Vrouwenzand bij Stavoren gestrand. Verdronken. HEERENVEEN, Sinds Vrijdagavond werd alhier vermist de ruim 70-jarige G. K. De man heeft Vrijdagmiddag zijn wo ning verlaten en is niet terug gekeerd. Heden ochtend werd zijn lijk uit de ha ven opgehaald. Auto met acht personen te water. HEER HUGOWAARD. Vannacht om half een is alhier een personenauto, waarin 8 personen waren gezeten, allen uit Hoorn afkomstig, bij het nemen van een bocht met een 70 K.M. snelheid in een sloot langs den weg gereden. Een tweetal veldwachters, die toevallig in de nabijheid waren, schoten ijlings toe, bij het hooren van hulpgeroep en glas gerinkel. Zij sprongen direct in de sloot en tot hun middel in het water staande tracht ten zij de inzittenden uit de auto, die op zijin kant in het water lag, te bevrij den. De chauffeur J. Bakker was er het ergst aan toe, hij had een zware hoofd wonde bekomen en werd naar het zieken huis vervoerd. De andere drenkelingen werden naar het raadhuis te Heerhugo- waard overgebracht, waar zij wat op ver haal konden komen. Zij hadden allen snij- wonden opgekropen. Tegen den chauffeur is procesverbaal opgemaakt, wegens over treding van de maximum-snelheid. DEN HAAG. In verband met het over lijden van Minister Kalff waren bij het Departement van Waterstaat ten teeken van rouw de gordijnen neergelaen, terwijl aan het gebouw der P.T.T. de vlag half stok was uitgestoken. DEN HAAG. Van 8 tot 14 Jan. j.l. heeft een Tsjecho-Slowaaksche delegatie te 's Gravenhage besprekingen gevoerd voor het sluiten van een luchtvaartrege ling met het oog op de exploitatie van de luchtlijn Praag1Rotterdam. (Amsterdam). Overeenstemming werd bereikt over een door beide regeeringen te sluiten regeling, waarin de voor de exploitatie van de luchtlijn te verleenen vergunningen zoo mede de daaraan verhonden voorwaar den en de wederzijds te verleenen facili teiten voor vijf jaren worden vastgelegd. Na de stemming. SAARBRUGKEN. 't Nachtelijk trans port der stembussen uit de verschillende deelen van het Saargebied naar Saar- brücken kreeg door de uitgebreide voor zorgsmaatregelen bijna vanzelf een min of meer geheimzinnig karakter. Het goe- derenstaticm van Saarbrücken was geheel afgesloten, niemand werd toegelaten. Langs den weg en vooral op de bruggen zag men overal bereden politie die de staten bewaakte, terwijl hier en daar re chercheurs zich op straat bewogen. Bij het station werden de bussen uit den trein in vrachtauto's geladen. Om 2.08 u. in den ochtend kwamen de eerste extra treinen binnen, bestaande uit vier goederenwagons met stembussen en daarvoor en daarachter een personen rijtuig met het militaire convooy. De bussen werden in negen vracht auto's geladen, waarin behalve de Engel- sche militairen, ook de begeleiders dei politieke organisaties plaatsnamen. Een groote vrachtauto met militairen opende de rij en een tweede met militairen vorm de het slot van de autocolonne, die het eerste transport stembussen door de stad vervoerde. Er was niet veel publiek aanwezig. Terwijl het eerste transport op weg was naar den Wartburg, kwam om 2.55 de tweede extra trein binnen, bestaande uit drie goederenwagons, wederom met twee personenrijtuigen voor het militair ge leide. Voor den Wartburg stond een groep menschen bijeen, die met belangstelling de aankomst van de eerste stembussen uit het land afwachtten. In den Wartburg werden de stembus sen op de binnenplaats uitgeladen en voorloopig naar den kelder gebracht. GENEVE. De Volkenbondsraad kwam vanmorgen in geheime zitting bijeen. Te gen 11 uur werd de openbare zitting ge opend. Afgezien van eenige kleine kwes ties en technische aangelegenheden staan op de agenda het grensconflict tusschen Perzië en Irak en de Albaneesche min derheidskwestie. MOSCOU. In enkele provincies zijn ge vallen van builenpest geconstateerd. Vorstelijk huwelijk. ROME. Na 'het huwelijk van de hertog en de hertogin van Kent zal de huwe lijksinzegening van Infanta Beatrice, de dochter van ex-koning Alfonso van Span je met hertog Alexandra Torlidia te Rome het luisterrijke huwelijksfeest van Euro pa in de laatste jaren worden. De moeder van de bruid zal de plech tigheid niet bijwonen. Zij blijft te Landen in verband met een meeningsverschil met ex-koning Alfonso over de plaats waar de inzegening zal plaats vinden. Er zullen tal van gekroonde hoofden bij de plechtigheid aanwezig zijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3