A Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw. Rechtszaken Ingezonden Stukken. 1 ratie verleend, tot één grond- en één bouw- voorschot. Hierdoor kan, aldus de circulaire, 'het geheele woningbezit der betrokken wo ningbouwcorporaties, met deze voorschot ten verkregen, als één administratief ge heel worden beschouwd, waarvoor als maximum-bijdrage zal gelden de som der voor de afzonderlijke complexen toege kende maxima. Een gelijksoortige maatregel zou wor den toegepast ten aanzien van de Rijka- voorschotten, verleend ten behoeve van gemeentebouw. Uiteraard blijven bij sa menvoeging der voorschotten buiten be schouwing de voorschotten, welke zijn verleend ten behoeve van den bouw van woningen, ter vervanging van krotwonin gen en andere voor sociaal achterlijken bestemde perceelen. Er bestaat echter geen bezwaar tegen ook deze voorschot ten tot een afzonderlijke groep te ver eenigen. De samenvoeging heeft ten doel naast vereenvoudiging der administratieve noodzakelijke verlaging van huren van woningen, waarvoor thans nog over Rijksvoorschotten wordt beschikt, en waarvan de .kosten door de reeds inge voerde maatregelen niet kunnen worden gedekt, mogelijk te maken door aanwen ding van thans ongebruikte deelen van maximum bijdragen, alsmede van batige saldi van complexen, die zonder bijdrage worden geëxploiteerd. Slechts huurverlagingen, welke na 19 Mei 1934 door den directeur van de Volksgezondheid zijn goedgekeurd, komen voor dekking op deze wijze in aanmer king. Van het samengevoegde voorschot wordt een rente van 4 pet. gevorderd, ter wijl de looptijd daarvan zoodanig wordt bepaald, dat de annuïteit gelijk is aan de som der annuïteiten der oorspronkelijk# voorschotten, welke zouden gelden na verlaging van rente en verlaging van af lossingstermijnen. Geref. Kerken. Drietal te Nieuwer-Amstel (Noord) M. Bou'kema te Leidschendam, A. Dragt te Noord-Goharwoude en P. van Strien te Haarlemmermeer (Oostzijde). Ghr. Geref. Kerk, Tweetal te Haarlem-Noord, D. Henstra te Dofckum en W. Kremer te Leeuwarden. Bedankt voor IJmuiden-Oost, H. H oo gendoorn te Zierikzee. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Yerseke, M. Heikoop te Utredht. Emeritaat Ds Tjebbes. Ds L. B. Tjebbes, sedert 31 October 1909 predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Mid delburg, 'heeft 'tegen 1 Juli emeritaat aan gevraagd. Ds Tjebbes, geboren in 1867, aanvaard de 'het ambt op 27 Augustus 1893 te Sdhraard. Vandaar vertrok hij in 1896 naar Oudemirdum. In 1903 werd een be roep naar Medemblik aangenomen, welke gemeente hij: diende tot in 1909 het be roep naar Middelburg werd aangenomen. Ds Tjebbes is quaestor van den ring Mid delburg en van het fonds „Ad Pias Causas". Vereen, van Ghr. Onder wijzers. Tot lid van het hoofdbestuur van de Vereen, van Ghr. Onderwijlzers in Nederland en de overzeesche bezittingen is gekozen in de vacature die ontstaat door de periodieke aftreding van den heer P. van Aalten te Arnhem, die niet her kiesbaar is, de heer J. Tuinsma te Varsse- veld, met 821 van de 1557 uitgebrachte geldige stemmen. Heinkenszand. Met ingang van 1 Jan. j.l. is als overtollige leerkracht aan de R.K. bijzondere school alhier op wacht geld gesteld de onderwijzeres Mej. Boo- kelaar te Goes. NEDERLANDSCH PAPIER TE DUUR? Buitenlandsch fabrikaat voor Stembiljetten. De vereen, van Nederlandsche Gemeen ten beeft per circulaire aan haar leden doen weten, dat haar centraal inkoop bureau zich gaarne zal belasten met de levering vanpapier, voor stembiljetten ten behoeve van de a.s. verkiezingen. In een nadere circulaire aan die leden der vereeniging, die op de eerste circu laire hebben gereageerd, wordt namens de Vereeniging, medegedeeld, dat aan het aanvankelijk voornemen, om papier van Nederlandsch fabrikaat beschikbaar te stellen, geen gevolg gegeven is kunnen worden, aangezien het prijsverschil tus schen Nederlandsch en buitenlandsch fa brikaat te groot is. Het Hdbl. heeft zich naar aanleiding van deze tweede circulaire tot den direc teur-secretaris der Vereen, van Nederl. Gemeenten, mr. A. Jonker gewend, ten einde te vernemen, in hoeverre hier het Nederlandsch fabrikaat is achtergesteld bij het buitenlandsche. Mr Jonker bevestigde, dat het prijsver schil tusschen de Nederlandsche en bui tenlandsche aanbiedingen van dien aard was, dat de vereeniging heeft gemeend, haar leden in de gelegenheid te moeten stellen, van de buitenlandsche aanbieding gebruik te laten maken. In beginsel be trekt de vereeniging haar materialen bij voorkeur uit het binnenland. Wel degelijk heeft zij oog voor de belangen van het Nederlandsch fabrikaat. Er moet echter wel eens met het beginsel worden getran- - signeerd, en dat kan voor de Nederland- sche industrie ook wel haar nut hebben, aldus de heer mr Jonker. Wat de -onderhavige leverantie betreft, de vereen, achtte het niet in het belang van haar leden, dezen een veel duurdere Nederlandsche aanbieding te doen. Intus- schen geschiedt de leverantie door middel van een Nederlandsche fabriek. Dat de belangen der Nederlandsche pa pierindustrie door deze leverantie zeer zouden worden geschaad, meende mr Jonkers ten slotte te moeten ontkennen. De hoeveelheid papier, waar het hier om gaat, is uiteraard niet groot. Het blad wendde zich ook om inlich tingen tot de firma Van Gelder Zonen, die zeide, een offerte aan de vereeniging te hebben gedaan. Volgens de meening der directie moet het prijsverschil zeer gering zijn, maar dat er een verschil in het na deel van ons land bestaat, valt niet te ontkennen. Gemeentelijke kaasver koop en verkeers--opst op- pi n g. D'e gemeente Rotterdam is giste ren opgetreden als kaasverkoopster. Men had de beschikking gekregen over een partij oude kaas, die gistermiddag in het oude raadhuis tegen den prijs van 12 ct. per kilo aan werklooze en armlastige ge zinshoofden, is verkocht. Gezien de ervaringen met het vleesch in blik had men weliswaar op belangstel ling, maar toch niet op -die overweldi gende klandizie van gistermiddag gere kend. Tenslotte moest de hulp van bereden en motor-agenten worden gerequireerd en moesten enkele straten worden afgezet. Om drie uur reeds was de geheele voorraad kaas uitverkocht. Er stonden toen echter nog honderden gegadigden en de stemming onder deze menschen en de honderden kijklustigen was er inmid dels niet kalmer op geworden. Toen de bereden- en de motorpolitie arriveerde werd dan ook onmiddellijk begonnen op de kaasmarkt en omgeving ruim baan te maken. Dit ging zeer vlug in zijn werk en enkele menschen die weigerden door te loopen en halstarrig bleven beweren „Ik mot m'n kaas hebben" maakten kennis met de gummistok. (Wel een bewijs, dat „overtollige" le vensmiddelen niet behoeven vernietigd, gedenatureerd of tegen een krats naar het buitenland verzonden behoeven te worden.) Kolendampvergiftiging. Ten 'huize van de fam. G. te Zwanenburg -heeft zich een 'geval van kolendampvergif tiging voorgedaan. Het bleek, dat de vrouw van G. er ernstig aan toe was en -geheel bewusteloos. Door toepassing van kunstmatige ademhaling mocht -het Dr Baumann na ruim een uur gelukken de levensgeesten weder op te wekken. Aardschokken in West- Java. Zaterdag j.l. is in Batavia duide lijk een zware aardschok gevoeld, waarna Zondag een lichte beving werd waarge nomen. Het epicentrum was vermoedelijk in Straat So-enda gelegen. Uit geheel West-Java kwamen rappor ten hieromtrent binnen, waarbij gewezen werd op de verhoogde werking van de Krakatau, die een rookkolom van circa 600 M. hoogte uitstoot. Door deskundigen wordt ontkend, dat deze aardschokken (in verband zouden staan met de werking van de Krakatau. - Arbeider in brand ge raakt. Gisterenmiddag, toen de 28- jarige arbeider M. uit Schiedam, in een melkinrichting te Leiden bezig was een ketel autogenisch te lasschen, is de slang van -den acetyleengashouder losgeschoten, waardoor 's mans kleeren in brand ge raakten. Geen beter -middel ziende, sprong hij in den nabijen Rijn en wist zoodoende de vlammen te -dooven. Echter moest hij met ernstige brandwonden overdekt, naar het Ziekenhuis worden overgebracht, vanwaar hij, na voorloo-pig te zijn verbonden, naar zijn woning te Schiedam is vervoerd. Gevecht met messen. In den laten middag van Maandag ontstond te IJhorst (gemeente Staphorst) een hevige ruzie tusschen de landbouwers Duinker ken en Kuipers. D'e ruzie ontaardde in een gevecht met messen. Bij deze schermutseling is de landbouwer Kuipers door een messteek in den onderbuik getroffen. Hevig bloe dend is hij naar het ziekenhuis te Zwolle overgebracht, waar onmiddellijk opera tief werd ingegrepen. Zijn toestand is zorgelijk. Duinkerken is later te Meppel gearres teerd. Geheime distilleerderijen ontdekt. Ambtenaren van den dienst der accijnzen hebben in samenwerking met de politie te Reeuwijfc een geheime distilleerderij oütldekt. Ook de recherche te 'Maastricht heeft in een perceel in de S-t. Anthoniusstraat een geheime distilleerderij' ontdekt. De -toestellen, ev-enalls een partij reed's 'gefa^ brdceerde alcohol, zijin in beslag genomen. Hoe sportief! Het volgende sportd-rama speelde «zich Zondagmiddag af onder -den rook van Utrecht. Nabij een voetbalveld stapte een 'heer in de auto bus, 'die passeerde. De weg was druk van supporters, -daar de wedstrijd juist was afgeloopen. Nauwelijks was de passagier gezeten, of een regen van st-eenen kletter de -door de ruiten van den wagen. En de laatst ingestapte passagier liep daarbij eenige snijwonden en wat treffers van de harde projectielen op. Achteraf bleek het geschut gericht te zijn op den scheids rechter, 'die eveneens in deze autobus ge zeten was. De man had niet -geheel en al naar genoegen van -de heeren toefkijkers gefloten Brutaleinbraak. 'Den vorigen nacht is een inbraak gepleegd in het café van den heer De 'Graaf te Kapel-Avezaath. Het bejaarde echtpaar werd -gewekt door gerinkel van vaatwerk in de keuken Toen de heer De 'G. izich daarheen begaf, waren de inbrekers gevlogen. Het huis was ge heel overhoop gehaald. De dieven waren zelfs in de slaapkamer van het echtpaar geweest, waar zij -de ho-ven'kleeren van den herbergier hadden meegenomen. De toonbanklade in het café was opengebro ken en een bedrag aan gel-d was verdwe nen. Daarna hadden de inbrekers Iden in- wendigen mensch versterkt. 'Zij hadden maatregelen genomen om 'hun werk ongestoord te kunnen doen en -de telefoonlijn doorgesneden. Voorts was de radiator van -de 'auto, die in de garage Stond, vernield, waardoor een achtervol ging onmogelijk was. Men vermoedt, dat twee onbekende mo torrijders, -die 's middags in het café waren, de daders zijn. Zij 'hadden bij het knechtje van- den herbergier met bijzon dere belangstelling geïnformeerd naar de inrichting van het huis. Smokkelen van sigaret tenpapier. Toen -gistermorgen vroeg een vreemdeling in de Station-straat te Roosendaal liep met een waren koffer op -den rug, wekte -dit -de argwaan van- een poiitie-agent. 'Hij hield den man aan 'en informeerde eens naar -den inhoud van den koffer. 'Op het ontwijkend antwoord vorderde hij opening van den koffer, welke een 'groote partij boekjes sigarettenpapier bleek te bevatten, waarom de man naar 'het -politiebureau wer'd geleid. -Hier b-leek nader, -dat de -bezending bestond uit 3700 bo-ekjes, die met koffer en al in beslag werden genomen, terwijl tegen den smok kelaar proces-verbaal werd -opgemaakt. Door een drijfriem gegre pen. Zondagmorgen heeft aan 't stoom gemaal te Diemen een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij het smeren van den motor van het stoomgemaal is de 29-jarige P. door den drijfriem gegrepen. Den man werd een arm afgekneld, terwijl zijn bovenkaak verbrijzeld werd. Het slacht offer is door bloedverlies vrijwel dadelijk na het ongeluk overleden. Gemerkte kippetjes. Sedert geruimen tijd werden bij den landbouwer R. te Kessel herhaalde malen kippen ge stolen, zonder dat het de politie mocht gelukken den dader te arresteeren. Ten einde raad besloot R. al zijn kippen van een bijzonder merkteeken te voorzien, dat hij onder de vleugels der dieren aan bracht. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werden wederom bij R. 28 kippen ont vreemd. De rijksveldwachter met behulp van de gemeentepolitie, trokken nu op onderzoek uit. Het gelukte hun 15 stuks der gemerkte kippen terug te vinden bij den eierhande- laar M. te Baarlo, die ook geregeld naar Venlo trok om de kippen aldaar panklaar te verkoopen. M. werd gearresteerd. Diefstal van 13.000 francs. Schipper L., liggende met zijn schip te Maastricht, kwam tot de ontdekking, dat te zijnen nadeele frs. 13.000.— gestolen was. Hij stelde de politie ervan in ken nis. Na diverse verhooren werd de huis houdster van den schipper gearresteerd, als verdacht den diefstal gepleegd te hebben. Aanvankelijk ontkende zij hardnekkig, doch bij fouilleering werd het geld gevon den in de voering van haar pelskraag. De oneerlijke huishoudster zal ter be schikking van de justitie gesteld worden. Wielrijder door auto ge grepen. Zaterdag werd te Zwolle de 64-jarige wielrijder door een auto aange reden, toen hij zonder eenig teeken te geven van richting veranderde. De man viel en werd met een hersenschudding naar het ziekenhuis overgebracht. Hij is thans aan de bekomen verwon dingen overleden. Den bestuurder treft geen schuld. Vleeschvergiftiging. Zon dag werden twaalf menschen uit Gross- Almerode nabij Kessel, die bij het slach ten van varkens geholpen hadden, met vergiftigingsverschijnselen naar het lands- ziekenhuis te Kassei gebracht. Later zijn nog acht zieken naar ziekenhuizen over gebracht. De vergiftiging moet niet te wijten zijn aan het eten van varkens- vlecsch, doch van daarbij gekocht rund- vJeesch. Er bestaat geen levensgevaar voor de zieken. Gewestelijke afdeeling Walcheren van den Chr. Boeren- en Tuindersbond. Door ide Tuinbouwcomm-issie van den G. B. T. B. was een vergadering belegd met -de tuinders en fruitkweekers te Mid delburg teneinde de steunmaatregelen en -de teel-tbeperkïnjg in den tuinbouw te be spreken. De vergadering stand onder leiding van -dhr 'G. P. Vogelaar van Krabb-endijke, lid van de landelijke tuinbouwcommissde van den C.B.T.B. Deze opende de vergadering met gebed, heette al'len welkom en wees op bet doel van deze bijeenkomst, n.-l. -de bespreking van' de moeilijkheden in den tuinbouw. Deze moeilijkheden zijn ontstaan, door dat de landbouwproducten niet tijdig zijn gesteund, waardoor er een verschuiving naar de teelt van tudnbouwgewassen heeft plaats gehad. Aangezien onze tuinbouw op export -is aangewezen en door de belemmeringen deze export is ingekrompen, zitten wij met een groot aantal producten, waarvoor -geen prijs te maken is. Naast den steun, die gegeven wordt moet men de teelt -gaan beperken, meer kan er op dit moment niet worden gedaan om den tuinbouw te red den. 'Wel zou in overweging kunnen wor den genomen om de kleine tuinders een toeslag te geven voor bun arbeid, opdat zij niet bij het 'groote leger der werkloozen terecht komen. S-pr. wekt op om te komen voor het hé- drijf tot een beter product, en voor den persoon van den tuinder tot een krachtig geloofsvertrouwen en een doen samen-gaan van het bi'dt en werkt. Dhr Koole van Souburg, lid -der Prov. Commissie voor -den tuinbouw, verkrijgt nu het woord en begint uiteen te zetten de moeilijkheid van teeltbeperking, aan gezien de aard van 'bedrijven zoozeer uit een loopt. Naast de intensieve bedrijven 'heeft men voornamelijk op Walcheren veel -gemengde bedrijven met veehouderij. Door den grooteren omvang dezer bedrijven moeten deze een gro-oter percentage be perken -dan de intensieve bedrijven. De moeilijkheid ligt 'hierin, dat men een landelijke regeling heeft en gezocht moet worden naar een regeling om de onbillijk heid weg te nemen, -dat oude gemengde tuinbouwbedrijven -vo-or een -groot ge deelte van de teelt van tuinbouw'gewassen zijn uitgesloten Spr. wijst tenslotte er op, dat de ontevredenheid, -die er heerscht, grootendeels de schuld van de tuinders zelf is, doordat zij zich niet hebben ge organiseerd in de standsorganisaifcies. Spr. wek't allen op om zic'h te organiseeren in de organisatie waartoe zij behooren, -dat is vo-or de Prot. Chr. tuinders in den G. B. T. B. Bij de uitvoerige bespreking, -die nu volgde, was- dhr Kledn van meening, dat men elk bedrijf afzonderlijk moest be schouwen 'en niet een groep van bedrijven eenzelfde 'beperking moet opleggen. Dhr Marteyn vraagt wat er gedaan kan worden -voor de 'kleine 'tuinders, wien het aan middelen ontbreekt om -de beno-odigd- 'hed'en voor een beter product aan te schaf fen, en of de aanplant van boomgaarden niet 'beperkt moet worden. Dhr Ton onderstreept nog eens de uit zonderlijke positie van Walcheren met zijn gemengde bedrijven en zou gaarne 'hier voor een vas-te regeling zien. D'hr Louwerse vraagt naar de beper king van de teelt van vroege aardappelen en naar -de -teelt van poo-taardappelen. Verder wordt gevraagd naar de over dracht van teel'tvergunnin-gen, naar de 'handhaving der minimumprijzen, naar -de mogelijkheid van steun of beperking van de -bessen-cultuur, en gewezen -op -de on billijkheid, dat kruisbessen na 1 Juli niet meer worden gesteund. De voorzitter en dhr Koole beantwoor den de vele vragen. Het telen van een beter product, voor zoover men dit in de hand heeft, kost niet zooveel meer en is noodzakelijk. Voor -den kleinen -tuinder moet -getracht worden -een regeling te vind-en. Vo-or het telen van po-otaardappelen moet men een erkenning hebben en de mogelijkheid van steun en beperking der bessencultuur wordt overwogen. De datum van 1 Juli wordt -genomen, omd-at do-o-r 'het Sterk uit groeien der kruisbessen de hoeveelheid dan te groot wordt. D'e noodzakelijkheid van be perking van -den aanplant van boomgaar den wordt niet ingezien zo-olang er -zooveel budtenlandsoh fruit wordt ingevoerd. Dhr Lous, secretaris der -Gew. afd., spreekt een opwekkend woord tot de tuin ders om li-d te worden van den G. B. T. B., waarna dhr Koole met dankgebed eindigt. Invoer verboden van zaaipeulvruchten. D'e Ned. Akkerbouw-Gentrale bericht ons, dat een volledig invoerverbod in Ne derland voor zaaipeulvruchten bestemd voor groentedoeleinden is afgekondigd. Deze regeling wordt geacht te zijn in gegaan op 1 Jan. 1935. Ten einde de uitvoering van reeds ge sloten transacties niet onmogelijk te ma ken is bepaald, dat voormeld verbad uit zondering zal lijlden voor op heden reeds afgesloten contracten, en wel in dier voe ge, -dat voor deze reeds gecontracteerde partijen de invoer mogelijk zal zijln tot 1 Maart 1935. Firma's die van deze uitzonderingsbe palingen gebruik willen maken, dienen voor 12 Januari a.s. bij het secre tariaat van den bond van vereenigingen van zaadhandelaren en zaadtelers of -bandelaren in Nederland te Bennekom opgave te doen van bare voor 6 Jan. 1935 gesloten contracten. Kantongerecht te Middelburg De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel of motorrijtuig links houden zonder dat zulks noodzakelijk is: M. v. d. L., te Ruophen f 5 of 5 d. h.; M. Jj de V. te Kortgene f 5 of 5 d. h.; I. v. H. te Kloetinge f3 of 3 d. h. Met een rijwiel of motorrijtuig een weg in verboden richting berijden: B. v. W. te Vlissingen f0.50 of 1 d. h.; G. A. K. te Kapelle f 4 of 4 d. h.; M. v. d. W. te Galijnsplaat f 1 of 1 d h. 's Avonds rijden met een motorrijtuig «onder licht: R. K. te Bruinisse f 0 of 0 d. h.; Ch. L. te Vlissingen fö of 3 d. h. 's Avonds een motorrijtuig op een weg laten staan (daarmede over een weg rij den) zonder voor en(of) achterlicht en (of) zonder dat nummer met letter be hoorlijk zichtbaar is: M. W. K. te Goes en J. L. te Westkapelle ieder f0.50 of 1 d. h.; Tb. V. te Middelburg f6 of 6 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat het is voorzien van een behoorlijk geluid dempende inrichting: P. A. te Katten- dijke f 5 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder spiegel: J. v. L. te Kats f 5 of 5 d. h.; F. F. te Goes f 2 of 2 d. h. Rijden met een motorrijtuig met een lading welke hooger dan 3.50 M. boven den weg reikt: J. V., te Colijnsplaat f2 of 2 d. b. 's Avonds rijden met een rijwiel (voer tuig) zonder licht en (of) reflector: J. D. E. te Goes f 5 of 5 d. h.; J. S. te Ierseke f 3 of 3 d. h.; W. N. Czn te 's Gravenpol der f 5 of 5 d. h.; J. v. A. te Wemeldinge f 2 of 2 d. h.; J. B. te Kruiningen f 3 of 3 d. h.; J. de N., na gedaan verzet: bekrach tiging van het verstekvonnis (f 5 of 5 d.); A. de L. te Wissenkerke f 5 of 5 d. h.; A. K. te Kortgene f 2 of 2 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder rij bewijs: P. A. te Kattendijke f 5 of 5 d. h. Rijden met een rijwiel op zoodanige wij'ze en (of) met zoodanige snelheid dat de vrijheid van het verkeer wordt belem merd en (of) de veiligheid van het ver keer wordt in gevaar gebracht: A. H. G. te Ierseke f 5 of 1 w. t.sch.; T. J. V. te Wemeldinge: berisping; P. D. te N. en St. Joosland f 5 of 1 w t.sch. Als opkooper geen doorloopend regis ter houden: J. Th. B., te Bergen op Zoom f 20 of 10 d. h. Dronkenschap op den openb. weg: G. J. M. te Middelburg f 15 of 15 d. h. Zander daartoe gerechtigd te zijn ge durende de maanden Mei tot en met Oc tober loopen op eenig weiland: G. P. P., I. W. en B. M., allen te St. Laurens, ieder berisping. Overtr. Arbeidswet: J. v. V., te Ooster hout: f 5 of 5 d. h. Niet zorgen dat een arbeidslijst en ar- beidsregister aanwezig is: P. W. D. te O. en W. Souburg 2 maal f 2 of 2 maal 1 d. h. Vervoeren van wild van den achtsten dag na de sluiting tot de opening van de jacht: P. de B. te Borsselen: f 1 of 1 w. t.sch. Terwijl zijn hond wild vervolgt op gron den, waarop hij niet bevoegd is wild op te sporen, te bemachtigen of te dooden, de zen niet terugroepen of ophalen: J. M. te Nisse f 25 of 10 d. h. Hooger beroepen. Door D. G. D., molenaar te Wissenkerke tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij- wegens Overtr. van het Tarwebesluit is veroordeeld tot f 1000 boete of 3 maanden hechtenis. Idem door L. J. G., dierenarts te Oost- kapelle, tegen een vonnis van den Kan tonrechter terzake vanj overtr. van de Motor- en Rijwielwet veroordeeld tot f 15 of 10 -d. h. Door J. W., chauffeur te 'sH. Arends- kerke tegen een vonnis van den Kanton rechter te Middelburg, waarbij hiji wegens overtr. van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 10 of 10 d. h. Door G. M., molenaar te Baarland te gen een vonnis van den Kantonrechter, waarbij hij wegens overtr. van het Tarwe besluit is veroordeeld tot f 500 of 1 mnd. hechtenis. Door H. de R., landbouwersknecht te Borsselen, tegen een vonnis van den Kan tonrechter waarbij hij wegens overtr. van het Motor- en Rijwielreglement is veroor deeld tot f 5 of 5 d. h. Minister Colijn beleedigd. Het -gerechtshof te Den Bosch heeft ar rest -gewezen in de strafzaak tegen A. J. M. uit Oisterwijk, algemeen leider van het Nederlandsch Volks-Fascisme „Zwart Front", die in appèl was -gekomen van een vonnis van 'de rechtbank te Breda, waarbij 'hij was veroordeeld -tot f 100. boete sub-s. 40 -dagen hechtenis. Op 28 Juni 1934 'had M. te Tilburg d-en in functie zijnden Minister van Koloniën, Dr H. Galijn, beleedigd. De -Officier van Justitie had eveneens hooger 'beroep tegen het vonnis der recht bank aangeteekend. De advocaat-generaal bad twee maan den gevangenisstraf geëischt. Het Hof veroordeelde M. tot een -geldboete van f 200 subs. 40 -dagen 'hechtenis en tot een voorwaardelijke -gevangenisstraf van twee m-aanden met een proeftijd van drie jaren. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redacteur, Gezien de beschuldiging, geuit aan het adres van die burgemeesters van recht- sche zijde, die het verzoek der regeering tot controle en toezicht op de te houden stemming in het Saargebied hebben in gewilligd (welke beschuldiging zeer zeker op haar plaats is), acht ik het toch nood zakelijk critiek op het regeeringsbeleid in de?en te oefenen. M.i. had het op den weg der regeering gelegen protest aan te teekenen tegen dan wel af te wijzen het verzoek tot be schikbaarstelling op Zondag van haar onderdanen (dienaren) voor dit doel waar door deze voor de noodzakelijkheid wor den gesteld hun Zondag op een andere wijze te besteden, dan waarvoor God dezen dag heeft ingesteld. Waar de regee ring de Zondagsrust in eigen land zoo veel mogelijk handhaaft, begrijp ik niet,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3