Uit de Provincie Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. FEUILLETON. LOOP DER BEVOLKING. Toch was men van oordeel, dat men zeker tot een accoord zal komen. Een Handelsblad-correspondent ver klaart den indruk te hebben gekregen, dat de Belgische regeering ten aanzien van de bescherming van den land- bo u w, die naar men weet, in het middel punt dezer besprekingen zal staan, nog niet definitief positie heeft gekozen, zoo dat men eigenlijk nog niet precies weet, wat men de Nederlandsche gedelegeerden moet voorstellen. Handel en nijverheid be schouwen de tot dusver gevoerde 'land bouwpolitiek als een der ernstigste hin derpalen voor de uitbreiding van den Bel gischen export en eischen, dat het land bouw - protectionisme binnen redelijke grenzen zal worden teruggebracht. Zij vinden hierbij steun in het departement van Buitenlandsdhe Zaken en in dat van Handel en Nijverheid. Maar het ministerie van landbouw, dat zich tot dusver tegen deze eischen met kracht heeft verzet, schijnt ook thans nog niet tot noemenswaardige concessies be reid te zijn. Onder deze omstandigheden acht men het in goed ingelichte kringen te Brussel zeer twijfelachtig of de Neder- landsch-Belgische onderhandelingen tot ■en voelbare verbetering van het weder- ijische handelsverkeer zullen leiden. Ook n de 'kringen van de Nederlandsche dele gatie, zijn, naar ons gebleken is, de ver- vachtingen niet al te hoog gespannen. ZAKENMAN HET SLACHTOFFER VAN RHEUMATIEK. Dacht zijn werk te moeten opgeven. Nu is de pijn verdwenen. „Een paar weken geleden was ik er zoo slecht aan toe, door een zenuw-rheu- matiek aan den achterkant van mijn been, dat ik nauwelijks kon loopen. De pijn was ondraaglijk. Ik ben handelsrei ziger en het zag er naar uit, alsof ik met mijn werk zou moeten ophouden. Toen raadde een goede vriend mij aan om Kruschen Salts te nemen, omdat het hem ook weer in orde had gebracht. Dus nam ik eiken morgen regelmatig een dosis Kruschen, tot een week geleden toen het is me een vreugde dit te kunnen schrijven - de pijn volkomen verdwenen was. Daarna ben ik doorgegaan met eiken morgen precies de kleine dosis in mijn koffie te nemen. Ik heb Kruschen Salts al aan zoovele bekenden aanbevolen, dat enkelen dachten, dat ik het verkoopen moest. W. A. D. Wat Kruschen Salts deed voor den Heer W. A. D. was: het kwaadaardige urinezuur verdrijven, dat de kwellende •houmatische pijn veroorzaakt. En Kru schen zal hem ook verder bewaren voor de verschrikkingen van rheumatiek. Went de „dagelijksche dosis" zal zijn or ganisme in een perfecte conditie ho-u- ien, zoodat schadelijke stoffen als urine zuur zich nooit meer kunnen ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking de mam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) Arbitrage landbouwbedrijf. De minister van Economische Zaken, die reeds eerder voor een achttal dorpen van West-Zeeuwsch-Vlaanderen aan de landbouw-werkgevers verplichte arbi trage inzake het loonvraagstuk voor schreef, heeft nu ook de landbouwers in de andere dorpen van dit district en wel te IJzendijke, Biervliet, Schoondijke, Aar denburg, Hoofdplaat, Gadzand, Groede en Breskens, tot aanvaarding van arbi trage verplicht, voor zoover zij tenminste nog niet met de landarbeidersbonden overeenstemming hebben verkregen. De minister heeft den heer J. Schou ten, lid der Tweede Kamer te Rotterdam opnieuw tot arbiter benoemd. Samenvoeging van gemeenten. Naar het „D'agbl. v. Zeeland" van be voegde zijde verneemt, verkeeren de plan nen tot samenvoeging der gemeenten Stoppeldijk, Boschkapelle, 0 s- senisse en Hengstdijk in een ver gevorderd stadium van voorbereiding. Vrij naar het Engelsch. 115) o— „O neen, Lona, dat is onmogelijkI" „Het is waar en het is niet in drift". Wg zijn juist vier maanden getrouwd en vanmorgen heeft hij me zonder af scheidskus, zelfs zonder goeden dag te zeggen verlaten mij zijn vrouw die hem gewoon aanbidt I O, Ruth, was het niet wreed?" En Lona begon te snikken-, of haar het hart zou breken. Ruth keek medelijdend naar het magere gelaat voor haar, maar ze wist niets om te troosten. Eindelijk zeide ze zacht, haar hand kalmeerend op de schokkende gestalte leggend: „Beste Lona, je zult je zoo moe maken". „Neen", antwoordde de Jonge vrouw. „Het 'knapt me juist op. Heusch Ruth, ik praat er graag eens met iemand over en ik weet, dat ik je vertrouwen kan. Heeft Lilian je verteld van dokter Hil- liards bespottelijk voorstel?" „Ze vertelde me, dat hij aanraadde, GEMEENTE 1 Januari 1934 Geboren Gevestigd Huwel. Overleden Vertrokken 1 Januari 1935 M. V. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal 4556 4969 9525 65 89 154 216 298 514 37 39 76 244 331 575 4556 4986 9542 Kloetinge 2096 22 19 41 57 67 124 9 8 17 80 80 160 1024 1060 2084 Wissenkerke 1861 1754 3615 24 35 59 40 39 79 20 23 20 43 60 72 132 1842 1736 3578 Colijnsplaat 1896 10 15 25 21 27 48 9 9 18 34 36 70 960 921 1881 641 9 8 17 6 11 17 2 1 3 8 17 25 342 305 647 2827 22 13 35 154 66 220 13 12 25 133 75 208 2849 Schoondijke 1003 962 1965 24 10 34 41 50 91 8 9 17 61 63 124 999 950 1949 486 477 963 10 7 17 18 38 56 3 5 8 20 29 49 491 488 979 Nisse 345 310 655 2 1 3 9 18 27 4 1 3 4 14 13 27 341 313 654 Wolphaartsdijk 's-Heer Arendskerke 1250 1380 2558 24 22 46 19 29 48 10 14 21 35 25 43 68 1254 1295 2549 2088 2067 4155 51 50 101 41 78 119 27 11 12 23 56 97 153 2113 2086 4199 Sas van Gent 1587 1564 3151 28 21 49 100 108 208 18 8 11 19 96 110 206 1611 1572 3183 1911 2106 4017 37 50 87 132 165 297 22 23 29 52 106 142 248 1951 2150 4101 't Wetsontwerp met bijbehoorende stuk ken zou Middelburg hebben verlaten ter verdere behandeling in Den Haag. Volgens uitlatingen van een lid van Ged. Staten, zou de samenvoeging een feit worden. Echter wordt hieraan van andere zijde getwijfeld, daar men meent, dat Minister de Wilde eenigszins huiverig is het plan door te voeren, nu twee van de vier ge meenteraden zich er tegen hebben ver klaard. Naar verluidt zou Zijne Excellentie eerst nog besprekingen met de gemeente besturen willen voeren. De noodtoestand in de g a r n a 1 e n v i s s c h e r ij. Op de algem. vergadering van de Visscherijvereenigin-g „Ons Belang" te Breskens is besloten den minister telegrafisch op de hoogte te brengen van den noodtoestand voor de garnalenvissc'hers. (De voor de vissdhors getroffen noodmaatregelen brengen geen verlichting. De wensch werd geuit, dat spoedig ver betering zou mogen intreden. Weinig belangstelling. Te Westkapelle sprak gisteravond voor de N.S.B. de heer M. Treurniet uit Rotter dam. D'e vergadering was door slechts zes personen de politie niet meege teld bezocht. Meevaller voor Sas van Gent. Doordat onverwacht gebleken is, dat door 'n industrieele instelling te Sas van Gent over 'het afgeloopen jaar circa f 10.000 wegens tantièmes en opcenten in de gemeentekas zal gestort worden, waar door de begrooting over 1935, die eerst een tekort van f 22000 aanwees, op f 12000 na sluitend gemaakt kan worden, verzocht het dageüjikscih bestuur -dezer gemeente het besluit van 28 Dec. 1.1., inhoudende het heffen van 110 tot 200 opcenten o-p de personeele belasting, ongedaan te maken. Middelburg. G. N. V.-film. Maandag avond werd alhier voor -de eerste maal in Zeeland de C.N.V.film vertoond. De voor zitter van den Chr. Besturenbond, dhr P. Meliefste, leidde de vergadering en wees op het nuttig geschenk het G.N.V. op het 25-jarig jubileum aangeboden, n.l. de film, die hier zou vertoond worden. Dhr Kok, propagandist voor het C.N.V. wist op zeer onderhoudende wijze, naar aanleiding van verschillende filmfragmenten de vergade ring te boeien. De -geheele film werd van het begin tot het einde vol belangstelling gevolgd. De Bogardzaal was geheel bezet. Gevonden voorwerpen: Handbescher mer, J. Schout, Gravenstraat I 285; Be- lastingmerk, -Belo-is, K. Delft F 19; Gou den ring, Mag. de Lelie, K. Delft; Hee- renhoed, M. v. d. Broeke, Bogardstraat D 36; Mute, -N. de -Groot, Oostkerkplein O 7; 'Hoed en pet, L. Vermeulen, Bellink- straat; Muts, Dekker, L. -Singelstraat N 188; Zakmes, Bur. v. Politie; Muts, van Hemert, Seisweg R 116; Port. met inh., Matzinger, Markt G 12; Gebreide muts, Dro-gula, -Oude Kerkstraat B 90; Grijze muts, A. de Leeuw, Arn. Pad T 107; paar Damesihandsc-hoenen, J. Meijer, Vliss. Bolwerk Q 299; Zwarte muts, H. Ver- strate, 'Oude Vlissin-gsche weg V 20; Pakje kaarsjes, P. Lamijn Vlasmarkt L 14; Sleu tel melkbus, Bur. v. Politie; Bruine port., A. v. d. Wende, Seisweg R 151; Huissleu tel, J. v. Leerdam, Leliestraat S 151; Vul potlood, v. -Go-ossen, Koepoortstraat N 28; Dames-tasch met inh., Cosijn, Vlis-s.straat naar Noel Watson te gaan; maar daar zie i'k niets bespottelijks in en het is niet meer dan natuurlijk dat je man ver langt, dat je den raad van den dokter opvolgt. Je zult toch zeker niet weigeren te do-en wat hij graag wil?" „Dat heb i'k nu juist wel gedaan", ant woordde Lona. „Bob heeft geen recht me zoo te bevelen. Er zjjn grenzen, ook aan de gehoorzaamheid van een vrouw." „Dat heb je hem toch zeker niet zoo gezegd?" „Ja zéker en toen werd hij zoo boos op me. Hij zei, dat ik weigerde alleen om hem te kwellen en omdat ik mijn eigen zin wilde volgen. Toen hij zoo streng tegen me sprak, kon ik geen ant woord meer geven. Hg 'keek me nog eens ontevreden aan en zei, dat hg me alleen zou laten, tot i'k in een betere stemming was en toen ging hij naar bui ten en sloot de deur achter zich. „O, Lona, wat een verdriet moet je hem gedaan hebben." „Ja, ik had vooruit wel kunnen begrij pen, dat je ook zijn partij zou kiezen. Jul lie bent immers allemaal tegen mij, maar ik wil niet toegeven. Bob zal me niet tegen mijn wil naar Londen sleepen. Ik ben nu al door meer dan genoeg dokters onder- R 56; Schroevendraaier, Leinse, Nieuw- straat G 224; Gouden boerinnespeld, F. de Jonge, Lombardstraat G 71; Padvin- dersport., M. Bakker, Londensche Kade H 66; 1 pak groene zeep, Joh. v. Be-lzen, Seisweg R 94Damesport. met inh., Groenewegen, Seisplein Q 219; Zilv. doek speld, de Wolff, Bra'kstraat 0 256; paar Handschoenen, Lambermo-nd, Dam Z.Z. G 29. Inbraak in het station. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het goederenlokaal van het stationsge bouw alhier. Nadat men getracht had van de perronzijde binnen te komen, doch dit mislukt was, heeft men aan de zijde van het stationsplein een ruit ingeduwd of geslagen en is daardoor in het kantoortje van de ladingmeesters gekomen. Hieruit kon men de goederenbergpaats bereiken. Hier zijn enkele collis opengebroken, waarbij o.a. een jas en kleinere artikelen (o.a. tandpasta) zijn ontvreemd, terwijl een paar collis sigaren geheel zijn ver dwenen. De politie, die hedenmorgen vroeg met de inbraak in kennis is ge steld, heeft een onderzoek ingesteld, doch van den dader of de daders nog niets ont dekt. De inbraak moet plaats gehad heb ben tusschen kwart over 12 en half 6. D'an is het station gesloten. Vlissingen. Nieuwe Ulo-sc'hool. De Ulo-sclho-len -te Vlissin-gen waren de laatste jaren ge-vestigd in het schoolge bouw in de Wagenaarstraat, waar veel last werd ondervonden van de werkzaam heden op de terreinen van de Mij. „De Schelde". Er werd daarom een nieuwe dubbele school gebouwd in de Coosje Bus- kemsstraat, waar de openbare school A was -gevestigd. De nieuwe school is voor wat 'het openbare Ulo betreft, gisterenmid dag in -gebruik -gen-omen, in tegenwoordig heid van verschillende autoriteiten en ge- no-odi'gden. De kinderen waren o-o'k aan wezig. Er zijn verschillende toespraken géhouden o.a. -door den -burgemeester. De leerlingen werden onthaald. Hedenmiddag werd het gedeelte, be stemd vopr de C'hr. Ulo-school in gebruik •genomen en ook hier voerden verschil lende sprekers het woord. De nieuwe schoo-l mag een aanwinst voor het betrok ken stadsdeel worden genoemd. Goes. De heer H. Wolzak, alhier, heeft bedankt als directeur van de Chr. Zangvereen. „De Lofstem" alhier en is benoemd tot directeur eener Chr. Zang- vereen. te Oosterland. Gisteravond werd de eerste samen komst van de week der gebeden gehouden, waarbij als voorganger optrad ds H. To renbeek te Ierseke, die 't onderwerp voor dezen avond: de menschelijke nood, in leidde. De opkomst was, mede waarschijn lijk tengevolge van het minder gunstige weer, niet zoo groot als verwacht werd. Het onderwerp voor dezen avond is: De kerk in het midden der wereld. De collecte voor het crisis-comité bracht deze week f 76.88 op. Zooals in dit nummer wordt ge annonceerd, zal hier Vrijdag a.s. de mooie jubileum-film van het Chr. Nat. Vakver bond worden vertoond. Gezien de groote belangstelling - er zijn nu reeds enkele honderden kaarten aangevraagd - be sloot het bestuur van den Chr. Besturen bond de film twee maal te doen draaien; om half zeven en om half negen. Ver wacht mag worden, dat nu niemand be hoeft te worden teleurgesteld. De entree- zocht en bovendien, dokter Hilliard kent mij'n gestel. Als ik met zijn hulp tevreden ben, kan Bob toch zeker niet meer eischen." „Maar Lona, Noel Watson is de be kendste specialist voor longziekten en als je eigen dokter nu toch zijn consult wenscht?" Maar Lona schoof onrustig op haar rustbank heen en weer. „Daar kan ik niets aan doen, niets zal er me toe brengen naar hem toe te gaan. Ik weet immers vooruit, wat hij zal zeg gen, wat ze allemaal zeggen," en ze werd wit tot aan de lippen. „Al de dokters ter wereld samen kunnen me niet wegsturen van huis; al is Bob nog zoo hard tegen me, ik kan hem niet verlaten o, dat kan ik niet!" en Lona bedekte het gezicht met de beide handen. „Lieve Lona," zei Ruth zacht troostend, en ze streelde haar over haar zijïg haar, „heusch, geloof me, je begaat een groote fout, je zoudt zooveel verstandiger doen, ais je handelde naar de wenschen van je man. Waarom zou je bang zijh voor de gevolgen, als je je plicht doet?" „Ja, dat is alles heel mooi in theorie," antwoordde Lona met een zucht, „maar je weet niet, Ruth niemand weet het, zelfs Bob niet waarom het zoo abso luut onmogelijk voor me is en waarom ik prijs is zoo laag mogelijk gesteld. Waar Goes de eenige gemeente op Zuid-Beve land is, waar dezen winter de film zal worden vertoond, verwacht men niet al leen uit Goes maar ook uit de dorpen groote belangstelling van leden van Ghr. so-c. en vakorganisaties en hun huisgenoo- ten. Ook geestverwanten zijn welkom. -- Solisten-concours. Alhier zal 9 Februari het solisten-concours wor den gehouden in de „Prins van Oranje". Het ds uitgeschreven door den Zeeuw- ecben Bond van Harmonie- en Fanfare- vereenigin-gen. Reeds 93 solisten hebben zich aangemeld, alsook enkele duo's en kwartetten. A-Is -bondsaccompagnateur fungeert de heer P. de Rooij te Vlissingen. i Uitslag Damwedstrijd van den Z. D. B., gehouden te Goes 4 Januari 1935. GoesKruiningen G. Hoo-gestegerPh. Meijaard 1d; G. v. d. ZandeM. v. Nieuwenhuize 02; B. MagielsenA. v. d. Sande 1d; G. KarelseJ. Pasman 02; M. de JongeG. D'uindam 20; P. v. Liere- 1 M. Houtman 20; H. H. Steinmeier P. Snoep 20; J. -de JongeM. de Back 11; J. MangeF. v. d. Berge 0-2; A. RemijnseJ. Kuiper 20. Uitslag 119 voor Goes. 's-Gravenpolder. Door de afdeeling van den Ned. Ghr. Landarb. Bond alhier is een comité 'gevormd dat zal onderzoeken wat er in deze gemeente gedaan kan wor den voor de moreele verzorging der jeug dige wenkloozen. Tot lid hiervan werden 'benoemd W. -Gijzel, D. Verhage, J. Ver- 'hage en J. Braamse. Biezelinge. 'De A.R.J.A.-club „Luctor et Emergo" te Biezelinge kwam onder voor zitterschap van Ds A. M. Fransen bijeen. Bij acclamatie werd de wn. secretaris A. S-Iab-bekoorn als secretaris benoemd en mej. Rouw t-o-t algemeen adjunct. De Iheer P. Kloosterman Gz. sprak over Democratie. De heer Bogaards deed mede-deeldngen omtrent den -groei van -d'e AR.J.A. Zee land telt nu 20 clubs met ruim 400 leden. Aan Ko-udekerke, Vlissingen, Melis'kerke en A. J. Polder wordt gewerkt. In Brui- nisse werd een club met 22 leden opge richt. Spr. wekte de A.-R. Kiesvereen. op de zoo nood-i'ge medewerking te verlee- nen. De A.R.J.A. toch vormt -de leden voor 'de kiesvereenigiing. Inzake een te houden Gouwdag voor Zeeland zal alsnog een afwachtende hou ding worden aangenomen. Nadat nog werd besloten om de A.R. J.A.-club voor Kapelle-Bie-zelinge te doen -zijn en niet enk-el voor Biezelinge- en meer contact te zoeken met de A.-R. Kiesvereeni-gingen, vo-lgde sluiting. Ierseke. Door een inspecteur der vis- sc'herij-centrale uit Den Haag is Maandag controle uitgeoefend op -den oester- en mosseluitvoer. Een partij oesters, die veel zwaarder was dan waarvoor uitvo-ercon- sent was verleend, is in beslag genomen. Tegen den exporteur is proces-verbaal op-gemaakt. Het verschil in gewicht was zeer aanzienlijk. 'De postbode had Zaterdagavond het ongeluk in den Steeweg, uit het hek van den heer J. Bom komende, door de -duis ternis misleid, in de sloot terecht te 'ko men. Tot aan -de horst was -de man nat en bemod-derd. De post kon -gelukki-g no-g ge red worden. Slechte verlichting was de aanleiding. niet naar Noel Watson durf gaan. O," vervolgde ze op een toon van wanhoop. „Zal ik dan nooit vrede vinden? Vier maanden van volmaakt, te volmaakt ge luk en nu dit." „Waarom maak je er dan zelf geen eind aan, door je man te zeggen, dat je je je naar zijn wenschen wilt schikken?" „Nooit," antwoordde Lona. „Al ben ik zijn vrouw, Bob heeft geen recht me als een klein kind te behandelen. Toen ik hem vertelde, dat ik mijn eigen redenen had, waarom ik niet naar Noel Watson kan gaan, keek hij me aan, of hij- me niet geloofde. „Als je me eenige gegronde reden op kunt geven voor je eigenaardig gedrag," zei hij min of meer verachtelijk, „zal ik er graag naar luisteren." Maar als ik het hem verteld had!" Een rilling liep haar over den rug. „Kon ik je maar helpen en hem ook," zei Ruth, terwijl ze opstond om weg te gaan, want het was haar duidelijk, dat het geen gril was waarom Lona niet toe wilde geven. Ze had een reden, al wist niemand welke, om niet aan het verlan gen van haar man te voldoen. „Niemand kan me helpen," antwoord de Lona. „Ik heb verkeerd gedaan en daar moet ik nu voor lijden. Maar één ding kan ik niet dragen, dat Bob'boos op Helnkenszand. Wat waarschijnlijk sinds vele jaren niet is voorgekomen is, dat in deze gemeente geen enkele acte is afge geven gedurende de maand December voor overlijden, geboorte en huwelijk. Wemeldinge. Zaterdagavond is het sleepschip „Maria Suzanna", geladen met stuk-goed en bestemd naar Antwerpen, bij 'het binnen komen op het kan-aal alhier ten-gevolge van het ruwe weer op den Oosifberm geloopen en 'blijven zitten. Met twee sleephooten is het tenslotte gelukt het schip van -den berm af te trekken, waarna 'het oogenschijnlijk onbeschadigd de reis heeft voortgezet. Door de sleepboot „Sloe" is het voor anker liggend vissöhersohip van schip per Kanters, aangevaren, waarbij de voor steven 'geheel werd -ingedrukt en de op varenden zich nog juist hij tijds wisten te redden door in de roeiboot te springen. Het schip is blijven drijven, doch het 'heeft veel schade bekomen, ook aan de netten. O. en West Souburg. Maandagmiddag werd in een sloot aan de Middelburgsche- straat een fiets aangetroffen, waarvan de afkomst onbekend was. Later bleek, dat de fiets te Middel-burg was gestolen. Vandaag is de brandspuit uit bet huisje aan het Oranjeplein overgebracht naar een box van den garagehouder J. Garlier, Kanaalstraat 31, alhier. 'Het oude huisje wordt niet me-er ge schikt -geacht, omdat het te veel tijd kost de spuit bij brand daaruit te 'krijgen. Bovendien kan bij den 'heer Garlier ge bruik worden gemaakt van een telefoni sche doorverbinding -en is de plaats meer in 't centrum der gemeente gelegen. Op duidelijke wijze zal hoven den toe gang worden aangebracht 'het woord „Brandweerkazerne". Arnemuiden. Onder leiding van dhr J. Lorier uit Middelburg is alhier opgericht een comité voor moreele warkloozenz-org. Burgemeester Hornin-ge is eere-voorzitter, Ds H. Scholing, voorzitter en J. Allaart, secretaris-penningmeester, terwijl het co mité met enkele personen is aangevuld. Het gemeentebestuur verleende mede werking door een lokaal der openbare school -beschikbaar te stellen, waarin door de werkloozen allerlei praktische ar beid kan worden verricht, ais nuttige ont spanning. Het comité stelt zich voor, naast de verkregen lokaliteit er nog een te ver krijgen, waar 'gelegenheid kan worden ge geven tot het beoefenen van -diverse -spe len en het lezen van lectuur. 'De leiding zal tijdelijk berusten bij iemand van el ders, -zoolang er 'hier geen -geschikt per soon te krijgen is. Wissekerke. Loop der bevolking over December. Ingekomen Pieter Verburg, arbeider, uit -Sohagen; Tannetje de Kok, onderwijzeres, uit 0-o-stburg. Vertrokken: Cornells Leendert Nelisse, n-aar Bergen op Zo-om, Vrederust; Johan na Everbarda Magd-alena Schippers, naar Middelburg, Korte 'Delft G 14Daniël Luijk, naar Krabben-dijke, B 19; Evert Co-rne'lis van Klinkenberg, naar Koude- kerke, Nieuwe Vlissingscheweg; Cornelia Hage, naar Colijinsplaat B 127; Abraham Jacob Westplate, naar Ierseke, Kerkboek- straat 175a; J. Verhuist, naar Axel, Coe- gorspOlder P 46. Bruinisse. Gedurende 1934 hebben van de vlucthaven in den Stoofpolder gebruik gemaakt 10918 schepen met een inhoud van 2621678 ton; van de tramweghaven te Zijpe 7139 schepen met een inhoud van 795624 ton, benevens 25 kustvaartui gen, inhoud 5548 ton; van de tramweg haven te Anna Jacobapolder 6700 sche pen, inhoud 620569 ton. Colijnsplaat. Gisteravond zat men in deze 'gemeente in -het donker. Oorzaak was, naar we vernemen, een -defect aan d-en ondergro-n-dschen 'kabel, veroorzaakt door werkzaamheden langs den nieuwen weg. DE WONINGVOORSCHOTTEN VAN HET RIJK. Grond- en bouwvoorschot samengevoegd. De Minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat de regeering heeft besloten over te gaan tot samenvoeging van de verschillende rijksvoorschotten voor woningbouw, ten behoeve van eenzelfde woninghouwcorpo- me is! Neen, blijf maar niet langer, juf frouw Jem zal je noodig hebben en ik ben te moe om nog langer te praten. Ik vind het heerlijk, dat je zoo geduldig hebt zitten luisteren, maar niemand kan me helpen, zelfs jij niet." Juffrouw Jem ontstelde toen Ruth haar dit alles vertelde, maar het was duidelijk dat ze partij voor Bob koos. „Als Lona zoo eigenzinnig is, natuur lijk moet ze dan onder de gevolgen lij den," zei ze ongeduldig. „Als menschen ziek zijn, moeten ze den raad van den dokter volgen. Bob is het meest te be klagen, want hij' heeft een ziekelijke vrouw die hem een hoop last veroorzaakt. Maar enfin, ik heb Lona nooit begrepen en ik twijfel of ze zich zelf begrijpt." Ruth moest steeds aan Lona denken en ze was heel blij', toen Lilian twee dagen later kwam vertellen, dat Bob en zijh vrouw den volgenden morgen naar Lon den gingen en dat mevrouw Pater hen met alle geweld wilde vergezellen. Ze zou den een paar nachten overblijven, dan behoefde Lona zich niet te veel te ver moeien. Juffrouw Jem was met Billy uit wan delen en Lilian stortte haar hart eens uit voor Ruth. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2