TEGEN HOEST Vicks Hoestbonboro Kerknieuws Onderwijs. Ingezonden Stukken Telegrammen. Gemengd Nieuws. ming van 7 districten, eigenaardige moei lijkheden schiep. Vooral ook Zeeland levert ter zake moeilijkheden op, doch na het overwinnen daarvan bleek het ge meentebestuur van Middelburg bereid den cursus te stichten. Spr. wees ook op de beteekenis van den cursus voor de leerlingen. Spr, bracht namens het bestuur van de Vereeniging tot bevordering van de vakopleiding in het typografisch bedrijf dank aan B. en W. en den gemeenteraad van Middelburg en vele anderen en riep tenslotte de mede werking in van werkgevers en werk nemers. Tenslotte sprak nog de heer J. H. Klarenbeek, directeur der Avond- schooi voor N. O. De eerste cursus zal de moeilijkheid mede brengen, dat zij slechts 3 maanden kan loopen, maar spr. hoopt, dat men door aller samenwerking die moeilijkheid zal kunnen overwinnen. De cursus telt thans 20 leerlingen, zeker een goed begin. Vrijdag vergaderde de Geitenfokver- eeniging „Ons Belang". Dhr Versluijs opende deze vergadering. Het entreegeld zal zijn 1 kwartje per lid, het dekgeld 60 cent en de contributie 75 ct.. Die zich niet voor 1 Mei opgeeft betaalt een en tree van 50 cent. Zij die geen lid willen worden betalen f 2 dekgeld. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen dhrn J. van Sluijs en W. Meliefste. Vlissingen. De Pier. De werkzaam heden aan de pier te Vlissingen hebben eenige maanden stil gelegen. Wijl verne men thans dat de definitieve vergunning voor den bouw vanwege den waterstaat is verleend. Er waren ook nog eenige ver dere moeilijkheden, die den voortgang der werkzaamheden beletten. Deze zijn thans opgelost. Nu kan met den verderen bouw worden voortgegaan. Men hoopt de pier tegen het begin van het a.s. badseizoen gereed te hebben. Het wandelhoofd zal zeker veel bijdragen tot verfraaiing van den Zeeboulevard en een attractie voor de badplaats zijn. Goes. Zaterdagmiddag vergaderde de Statenkring Goes der Chr. Hist. Unie on der leiding van Ds P. J. Steinz. De notulen van den secr. M. de Looze en de rekening van den penningmeester A. Flipse werden goedgekeurd. De laatste sloot met een batig saldo. De aftredende leden van het Statenkringbestuur G. Kou semaker en G. van Sparrentak werden herkozen, terwijl in de plaats van J. Traas, welke niet meer in aanmerking wenschte te komen, gekozen werd W. Zeevaart te Baarland. De voorz. deelt mede, dat door de ge combineerde Kamer- en Statenkring-ver- gadering besloten is met één lijst uit te komen bij' de a.s. Statenverkiezing, bevat tende 20 candidaten. Een uitvoerige be spreking volgde hierop waarbij verschil lende wenschen naar voren werden ge bracht. Daar vele afgevaardigden geen mandaat hadden voor bepaalde punten, werd besloten deze in de Kiesvereenigin- gen te bespreken en over 14 dagen nog maals te vergaderen. Daarna verkreeg de heer Mr W. F. E. Baron van der Feltz uit Middelburg het woord, die in een warm betoog de pro- papanda besprak. Hij drong aan op het benoemen van een propagandacommissie. Dit laatste zal op de eerstvolgende ver gadering verder worden uitgewerkt. Hier na sluiting. D'e bevolking dezer gemeente is in 1934 met 17 zielen toegenomen. De vermeerdering bedroeg in 1934 dus belangrijk minder dan in voorgaande jaren. De opheffing c.q. verplaatsing van locaalspoorweg Mij-. Zuid-Beveland; kan toor Prov. Waterstaat en het Kanton gerecht, zijn van invloed geweest op het bevolkingscijfer. Gedurende 1934 zijh alhier niet min der dan 68 gevallen van besmettelijke ziekte aangegeven, n.l. 61 van rondvonk; 1 van poliomyelitis anterior acuta; 1 van diphterie; 1 van encephalitis lethargica en 1 van meningitis apidemica. In 1933 wer den slechts in totaal 8 gevallen aange- .geven. Wolphaartsdijk. De zachte win ter. Bij het omspitten van den grond werd alhier een meikever bovengehaald. Het diertje was in de zon dadelijk vol levenslust. Ovezand. Zaterdag had alhier de jaar- lijksche algemeeue vergadering plaats van de Landbouwvereeniging „Help U Zeiven", welke door 21 leden werd bijge woond. Door den secretaris-penning meester dhr D. v. d. Dries te 'sHeeren- hoek werd een verslag omtrent den toe stand der Vereen, uitgebracht en reke ning en verantwoording gedaan. Uit het een en ander bleek, dat het ledental met 13 was vermeerderd en thans 339 be draagt; dat in het afgeloopen dienstjaar 1934 vier aankoopen van kunstmeststof fen waren gedaan tot een gezamenlijke hoeveelheid van 1661300 Kg. van ver schillende soorten en tot een gezamenlijk bedrag van f 61964.37. Tot bestuurslid der vereeniging werd met algem st. her kozen dhr Jacob de Baar Pzn. te Bor- sele. Borssele. Zaterdagmiddag hield de landbouwvereen. haar alg. vergadering. Uit de rekening bleek, dat de inkomsten bedroegen f 5696.80, de uitg. f 5691.93. Goed slot f 4.87, waarbij komt f 6.72 aan rente, samen f 11.59. Dhr P. Dekker, af tredend bestuurslid, werd herbenoemd. Wegens de vele onkosten onderzoek mon sters guano, zal voor 1935 den leden een contributie gevraagd worden van f 0.25 per lid. Ingezonden Mededeellng, Do bsitanddoolen van Vlcki VapoRub thans verkrijgbaar in den vorm van Domburg. De heer A. Burgers, rijks veldwachter-brigadier alhier, is tegen 16 Januari a.s. als zoodanig overgeplaatst naar Middelburg. Arnemuiden. Vrijdagavond trad alhier in het kerkgebouw van de Geref. Kerk op,voor de afdeeling „Vrederust" Ds A. Verhagen te Middelburg. Spr. bepaalde zijto gehoor hij Matth. 15 28. Behandeld werd ,,'t Geloof der Kanadeesche vrouw, waarbij een drietal punten werden ont wikkeld. Ie Het geloof der Kanadeesche vrouw; 2e Hoe dat geloof beproefd werd; 3e Hoe dat geloof heerlijk werd bekroond. In den geest leidde spr. zijn gehoor mede naar de stichting „Vrederust", waar een namelo'oze ellende geleden wordt. O'ok werd er gewezen op de gave Gods in „Vrederust" ontvangen, waar die vaak moeilijlke, en veel zelfverloochening eischende, doch ook heerlijke arbeid der Chr. Barmhartigheid beoefend wordt. Deze met gloed uitgesproken rede, werd met onverdeelde aandacht door de aan wezigen gevolgd. O.- en W.-Souburg. Vrijdag hield de afd. Souburg van den Ned. Chr. Vrou wenhond haar eerste jaarvergadering, die een eenigszins feestelijk karakter droeg. Na de gebruikelijke opening door de presidente en verslagen van de secreta resse werd de avond gevuld door de le den, die allen het hunne er toe bijdroe gen om dit eerste jaarfeest te doen sla gen. De afdeelingen Middelburg en Vlis singen brachten gelukwenschen over. Koudekerke. (Slot Burgemeesterinstal latie.) Op verzoek van den burgemeester wer den er geen openbare feestelijkheden ge houden. Na 'de officieel© Raadsvergadering volgde een gezellige na-vergadering met c de Raadsleden en hun dames, waarin de burgemeester de eerste dronk uitbracht op het welzijn der Koningin. Weth. Contant op den burgemeester, het Raadslid Jasperse op dhr Contant voor zijn goede leiding gedurende de vaca ture, en dhr Moens op het welzijn van mevr. Drogmans. Dhr de Rijke spreekt als oudste Raads lid een kort woord, waarin hij de instem ming van den Raad betuigt met 'die rede, die door den Burgem. is gehouden. Hij hoopt, dat God zijn zegen zal geven op den te verrichten arbeid door burgemees ter en Raad samen. De (Burgemeester dankt voor deze goede ■woorden, hem namens den Raad toege sproken. Het Muziekkorps gaf des avonds een concert. De kerk werd met schijnwerpers verlicht. E'en fakkeloptocht besloot den pretügen dag. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Benthuizen, W. Rieshaar, cand. te Utrecht. Geref. Kerken. Aangenomen naar Echten, B. Slingen- berg, cand. te Zaandijk. Bedankt voor s Gravenhage-Oost, W. H. v. d. Vegt te Goes. Ghr. Geref. Kerk. Bedankt voor Oosterbeek, J. Jongeleen te Apeldoorn. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Rij'ssen, G. H. Kersten te Rotterdam. De Nieuwe Ker k^t e Delft. Kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente te Delft hebben tot 31 Dec. in totaal f 81.425 voor de Nieuwe Kerk 'ontvangen. Domburg. Alhier is door kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Kerk ge kozen tot kerkvoogd dhr S. de Pagter Wz. (in de plaats van J. P. Almekin- ders). J. G. L i g t v o e t. De dezer dagen afgetreden administrateur, chef van de afd. Lager onderwijs aan bet Departem. van Onderwijs, de heer J. G. Ligtvoet, aan wien in verschillende onderwijsbladen hulde gebracht wordt voor bet scheppen van een sfeer van vertrouwen in de rela ties tusschen Departement en Onderwijs, wordt benoemd tot leider van het Bureau van Ghr. Volksonderwijs. Het staat thans vrijwel vast, dat het zeer bezwaarlijk, zoo niet onmogelijk zal zijn, deze zaak tot klaarheid te brengen, omdat de dorpspolitie nagelaten heeft het noodige bewijsmateriaal tegen de daders te vergaren. Een en ander heeft zich dien nacht als volgt toegedragen: de veld wachter van Velden werd onmiddellijk na het gebeurde door een der huisgenoo- ten van Lipzig van den overval in ken nis gesteld. Terstond begaf de veldwach ter zich toen naar de plaats van het ge beurde om een vluchtig onderzoek in te stellen. Hierbij ontdekte hij o.a. sporen van een auto, die in de richting Venlo leidden. Dit was voor hem echter geen aanleiding om onmiddellijk de rijks- en gemeentepolitie van Venlo en zuidelijker gelegen plaatsen van het gebeurde in ken nis te stellen. Door dit verzuim werden de politie-autoriteiten uit de streek niet in de gelegenheid gesteld de woningen van de sujetten, welke men er ©enigermate van verdenken kon, dat zij zich aan een overval met gehulp van een auto zouden hebben schuldig gemaakt, in het oog te houden. Bovendien is de veldwachter in gebreke gebleven voet- en vingerafdruk ken te nemen op de plaats van het ge beurde, terwijl hij er evenmin voor zorg de, dat in het pand na den overval alles in ongerepten toestand bleef. Alle sporen zijn volkomen weggewischt. En de dieven hebben tijd en gelegenheid gehad te over gehad om alle bewijsmateriaal te verdon keremanen. De veldwachter, 'n jongeman van 25 jaar, heeft in zijn jeugdigen ijver bet onderzoek zelf willen regelen. De marechaussee en de officier van justitie te Roermond zijn veel te laat van een en ander op de hoogte gesteld. Inbraak. Tijdens de afwezigheid van de familie hebben zich in den nacht van Zaterdag op Zondag inbrekers toe gang verschaft tot de woning van den heer B. de L. te Blaricum. De inbrekers die door een W.G.-raampje naar binnen kwamen, begaven zich naar de bovenver dieping, waar zij eerst de dienstbodeka mer overhoop haalden en daarna een lin nenkast openbraken. Tenslotte vonden zij in de kamer van het zoontje van den heer de L. een spaar pot met vijftien gulden. Het tafelzilver en andere sieraden lie ten de inbrekers onaangeroerd. Auto tegen een boom. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een personenauto uit Haarlem, waarin vier personen henevens een tweejarig jonge tje gezeten waren, even voorbij Heelsum in volle vaart tegen een boom gereden. Twee der inzittenden, de 30-jarige mej. J. B. en de chauffeur P. S., beiden uit Haarlem, werden in zorrgwekkenden toe stand overgebracht naar het ziekenhuis te Arnhem, terwijl de drie overige inzit tenden minder ernstige kwetsuren bekwa men. Het tweejarig jongetje had een sche delbreuk opgeloopen. Jongen doodgereden. Zondagmiddag is te IJmuiden het zoontje van de familie Dijkhuizen, terwijl het de straat overstak, door een motorfietsrijider aangereden. De jongen werd zeer ernstig verwond. Hij is in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Geen domme eenden. In een klein plaatsje in Groningen pikte een boer de eenden van zijn buurman in. Deze wachtte en wachtte, maar zag zijn koppeltje niet op den gebruikelij'ken tijd thuiskomen, waarop hiji een onderzoek in stelde. De politie werd in de zaak gemoeid. Toen uitkwam, dat de boer op een waarschijnlijk min of meer oneerlijke wijze zijn eendenkoppel had vergroot, stond de politie voor een zoer moeilijke taak. De echte eigenaar wist wel te zeg gen welke eenden z.i. van hem waren, maar daarmee was de zaak niet gezond, temeer daar de verdachte alles ontkende. De politie joeg daarom alle eenden in het water. De dieren vormden zich tot tweel koppels. De eene ging naar den verdachte, de andere naar zijn buurman. De „domme" eenden hielpen mee de moeilijke kwestie tot oplossing te brengen. Brand bij belastingin spectie. Te Zaandam is Zaterdagmor gen een felle brand uitgebroken in het pand Stationsstraat 51, dat voor de helft bewoond werd door mr D. Aten, terwijl in het andere deel de bureelen zijn ge vestigd van de inspectie voor invoerrech ten en accijnzen. In dit laatste gedeelte is de brand ontstaan en wel op de boven verdieping, waar mede kantoor wordt ge houden en een der ambtenaren bezig was met de administratie der Omzetbelasting. Men vermoedt dat de brand is ontstaan door bet beet worden van de kachelpijp. In korten tijld heeft het vuur zich over deze afdeeling uitgebreid en sloegen de vlammen boven het dak uit. De brand weer kon binnen een half uur het vuur bedwingen. Een groot deel der bescheiden ging door het vuur verloren, terwijl het overige materiaal benevens de meubileering, ern stig heeft geleden door het water. men vervolgens bij de buren binnen te komen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon niet verhinderen, dat de winkel, het kantoor en het daarachter gelegen atelier geheel uitbrandden. De schade, ongeveer f 8000, wordt door verzekering gedekt. Dood op een overweg gevonden. Zaterdagmorgen om 8 uur vond men op den overweg der spoorwe gen bij den Achterweg te Dordrecht, het lijk van den 80-jarigen D. S., wonende aldaar. Het hoofd van den man was totaal ver pletterd. Vermoed wordt dat hij een bezoek bij den loverwegwachter Wilde brengen en toen door een trein gegrepen is. De doodende draad. De 33-jarige wever de B., was in den tuin van een perceel te Enschedé bezig met het aanleggen van een electrische leiding van de woning naar een broeikas. Op een gegeven moment kwam hij met den elec- trischen stroom in aanraking, waardoor hiji bewusteloos neerviel. De 'Onmiddel lijk ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. De B. was gehuwd en vader van drie kinderen. 'Buikpijn en de spelling. Ie de Gooische Kamer van Koophandel werd de saaiheid verbroken door een vroolijke noot. De voorzitter der Kamer de heer Van Mesdag, is geen bewonde raar van de nieuwe spelling, de secretaris daarentegen wel. Waar het de Kamer van Koophandel betreft meende de heer van Mesdag de stelregel van „vrijheid, blijheid" te moe ten huldigen. De secretaris moet zelf dus maar weten, hoe hij schrijft. Voor den voorzitter zal het in den vervolge een op offering zijn de stukken der Kanier te lezen, want het was slecht voor zijn ge stel. „U moet weten," aldus de heer van Mesdag, „dat ik bij bet lezen van stukken in de spelling-Marchant altijd buikpijtn krijgI" Daan Höeksema over leden. In den ouderdom van 55 jaar is te Amsterdam na een korte ongesteldheid overleden de teekenaar Daan Hoeksema. Fietser gedood. Zaterdagavond reed op de Leidschevaart te Haarlem een 14-jarige loopjongen op de fiets in de rich ting van de stad. De jongen werd ge grepen door een hem achterop rijdende luxe auto, bestuurd door een 21-jarigen koopman uit Haarlem. Deze was volgens eigen verklaring verblind door de lichten van een tegenligger en had daardoor den fietser te laat opgemerkt. Hij werd naar het gasthuis overgebracht, waar hij ter observatie is opgenomen. Even later had op dezelfde plaats een tweede ongeluk plaats, ditmaal echter met veel ernstiger afloop. Een tot nu toe onbekend gebleven man van middelbaren leeftijd reed op de fiets eveneens in de richting van de stad. Ach ter hem kwam een autobus, waarvan de bestuurder den fietser ook te laat op merkte. De fietser werd op de straat neerge- smakt en was zoo ernstig gewond, dat hij spoedig overleed. De autobus is in beslag genomen. Tegen den bestuurder is proces-verbaal opge maakt. Ring gestolen. Vrijdagmiddag wilde een dame uit T e r n e u z e n in een magazijn te Rotterdam een ring koopen. Om een ring te passen, deed zij den ring welken zij droeg, uit en zij legde dezen even op de toonbank. Tijdens het passen \an den te koopen ring paste zij niet op den terzijde gelegden ring. Een van de omstanders was toen zoo ongepast om den terzijde gelegden ring mee te nemen. De gestolen ring is van goud en met 8 bril jantjes bezet. Hij heeft een waarde van f70 f80. Vrouw gedood. Zaterdagmid dag is te Gorssel een aanrijding met doo- delijken afloop gebeurd. De 81-jarige me vrouw Van 'tH. uit Warnsveld stapte uit een autobus en wilde den weg over steken, juist toen een auto kwam aanrij den. Zij werd door den bumper gegrepen en tegen een boom geslingerd. Enkele ©ogenblikken daarna overleed zij. De aardschokken van Vrij- d a g. De aardbeving, die Vrijdagmorgen in midden-Limburg werd waargenomen, is ook in meer noordelijk gelegen plaat sen gevoeld. In Groesbeek bijv. hebben verscheidene menschen het verschijnsel bemerkt. De eigenaar van Hotel „De Wolfsberg", dat op een heuvel is gelegen, werd met zijn huisgenooten door de tril lingen en het gerinkel van de ruiten en voorwerpen op kasten en tafels gewekt. Op grond van deze waarnemingen kan men aannemen, dat de aardbeving van Vrijdagmorgen zich over hetzelfde gebied heeft uitgestrekt, als de beving van No vember 1932, doch dat zij door de geringe kracht en het tijdstip, waarop zij plaats had, niet zoo algemeen is waargenomen. Door trein gegrepen. Te Dor drecht is op den spoorwegovergang aan den Achterweg het lijk gevonden van een 80-jarig man, D. Salders genaamd, die dikwijls bij den overwegwachter een praatje kwam maken. Vermoedelijk is hij door een trein gegrepen. Propagandisten mishan deld. „De Bezem" wilde in het Vlaam- sche stadje Themsche een propaganda- avond houden. Lang voor het begin van de vergadering was de zaal echter reeds tot op de laatste plaats met socialisten gevuld en toen de beide fascistische pro pagandisten verschenen, werden zij deer lijk mishandeld. De politie moest de belde fascisten bevrijden en in veiligheid bren gen. De een had een gapende hoofdwond opgeloopen, den ander had men het neus been stukgeslagen. Polder-secretaris vermist Sedert 2 Januari wordt te Elden bij Arn hem vermist de 50-jarige J. W. G., secre taris van den dorpspolder Elden, die in den voormiddag van dien dag zijn woning verliet, voorgevende naar een bepaald adres te Arnhem te gaan, waar hij echter niet is geweest. Sedert dien is hij spoor loos verdwenen. Inbraakineenvilla, Gisternacht is te Geertruidenberg ingebroken in de villa van Mr Allard, oud-burgemeester van deze gemeente. Het geheele huis is overhoop gehaald, zonder dat de bewo ners, die boven sliepen, daarvan iets heb ben gehoord. Ontvreemd werden een groot aantal gouden voorwerpen, een compleet radio-toestel en een bedrag aan geld. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie, Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer F. Kakebeeke, waarin hij eenige aanteekeningen maakt op het door ons ingezonden artikel, meenen wij', dat dhr Kakebeeke, als hij dit nog eens overleest en nagaat, in welk verband wij schreven: „De jaren 1933 en 1934 hebben geleerd, dat de koelhuizen onze grootste vijanden zijn", tot een andere conclusie zal kennen en wij ons daarmede niet zou den hebben uitgesproken tegen een koel huisinrichting op Zuid-Beveland. Wij meenen dat juist het tegenovergestelde zou kunnen worden afgeleid. Immers wanneer alleen de handel (en daar ging het toch over) de koelhuizen kan aanwen den, om de fruitkweekers, die geen koel huis hebben, te beconcurreeren, dan kun nen wijl dien toestand niet zonder meer aanvaarden. Wij zijn van meening, dat de heer v. d. Plassche, die de besprekingen van het Veilingsbestuur te Kapelle, waar ook de eerste ondergeteekende aan deel nam, over een koelhuis bijwoonde, niet tot de zelfde gevolgtrekking zal zijn gekomen. Juist de te houden besprekingen te Goes waarover de heer Kakebeeke schrijft, zijn oorzaak, dat te Kapelle nog geen beslis sing is genomen. Over de „Standsorganisatie" bestaat blijkbaar een verschil van meening, waar op wij niet verder ingaan. Wanneer de heer Kakebeeke nader informeert, zal hij wellicht tot een andere meening komen. Met dank voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend, A. VAN D'ER GRAAFF J. R. MOL. Ernstig auto-ongeval. HOOGBLOKLAND. Hedenmorgen te omstreeks half zeven heeft op den Rijks straatweg een ernstig auto-ongeluk plaats gebad. De heer J. de Vries uit Amster dam, reed met een vraohrtaulfo bij 't pos- seeren van de scherpe 'bocht, vermoedelijk doordat hij met te groote vaart reed, tegen een langs den weg staande 'boom, waardoor de cabine in elkaar werd ge drukt. In de cabine zaten, behalve de heer De Vries, die door glasscherven ernstig aan het gelaat werd verwond, nog enkele andere heeren. Daarvan liep de beer Wols uit Amsterdam levensgevaarlijke verwon dingen op. SITTARD. De vorige week was er eenige verlichting gekomen in den toestand langs het Juliana-kanaal. Het wegstroo- mende water uit het kanaal verminderde en werd grootendeels in gegraven slooten afgevoerd. Nu is de Maas aanzienlijk gestegen. De scheepvaart Mest nu meer de Maas als vaargeul. De afvoer van het Juliana- kanaal is door de hooge Maas aanzien lijk bemoeilijkt, zoodat het gevaar voor de woningen en landerijen tusschen het ka naal en de Maas wederom aanzienlijk grooter is geworden. Er wordt tihans met man en macht gewerkt om grooter onheil te voorkomen. VALKENBURG. De 25-jarige slager R. is hedenmorgen, terwijl hij op de fiets zat, in botsing gekomen met een auto. De slager was op slag dood. De malaria-epidemi8 op Ceylon. Op grond van berichten door hem- van officieele zijde ontvangen deelt de voor zitter van den Gezondheidsraad het vol gende mede; Tengevolge van klimaatsinvloeden heerscht de malaria op Ceylon sedert Oc tober 1934 epidemisch. De epidemie in het Noord-Oosten begonnen, beeft zich zeer snel uitgebreid. Het aantal zieken wordt op ongeveer 500.000 geschat. Het sterftecijfer is iets verhoogd. Het gouver nement heeft maatregelen getroffen om de bevolking te helpen. Een groot aantal artsen en verplegend personeel zijn in de getroffen streken werkzaam, terwijl ge neesmiddelen en voedsel op groote schaal werden verstrekt. De ziekte heerscht overwegend in de dorpen en op het platteland. De grootste toeristen-centra en Colombo zouden geen gevaar loopen. De aard van de malaria is van het derdedaagsche type. Een aanvullend bericht maakt melding van een minder snelle uitbreiding, terwijl de toestand in de aangetaste gebieden verbetert. Dorpsveldwachter als speurder. Naar het Hbld. verneemt,is op last van hooger hand een onderzoek ingesteld naar de maatregelen, welke de veldwachter van het Noord-Limburgsche plaatsje Velden heeft genomen, toen deze in den nacht van 29 op 30 Dec. j.l. op de hoogte werd gesteld van den overval, wel ke daar, zooals gemeld, op de vier be jaarde huisgenooten van Lipzig gepleegd is, en waarbij voor een bedrag aan f 6000 aan contanten en effecten ontvreemd werd. 'Brand in een fot o-s t u- d' i o. Zondagmorgen werd de heer K. Petit door zijn hond opmerkzaam ge maakt, dat in zijn beneden liggende zaak, een foto-studio aan de Westhaven 1 te Gouda brand was uitgebroken. Toen hij zijn slaapkamerdeur opende, kwam hem een verstikkende rook tege moet. Hij schoof een raam open en waar- I schuwde een voorbijganger, die de brand weer alarmeerde. Hij begaf zich weer naar boven om een en ander te redden. Middelerwijl na men de vlammen zoo'n omvang aan, dat hij niet meer terug kon eu door middel van een ladder op «a plat moest klim

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3