Gemengd Nieuws. Het Vrouwenhoekje Dammen Voor de jeugd. Da aardschokken In Mlddan-Llmburo Verschrikte bewoners. Geen ao h a d e van beteekenis aangericht. Gistermorgen heeft, zooals wij reeds meldden, te ongeveer half vijf in ver schillende plaatsen, hoofdzakelijk in Mid den-Limburg, een korte aardbeving plaats gehad, welke onder de bewoners heel wat beroering heeft gewekt. De duur van de beving was, naar de verschillende berichten melden, variee- rend tussohen 0 en 30 seconden. De hevigheid was niet van dien aard als in den nacht van 20 op 21 Novem ber 1932, maar toch wel zoo, dat de rui ten rinkelden, beeldjes op de kasten en voorwerpen op de tafels in beweging kwa men. Hier en daar, zooals in Venlo, wer den enkele muren zelf licht gescheurd. Ook in het nabije Duitsche grensgebied werd een beving van de aarde waarge nomen. Te Venlo en omgeving werden de be~ weners uit hun slaap opgeschrikt door een korte, doch vrij hevige aardbeving. Direct achter elkaar werden twee korte schokken waargenomen, gevolgd door een dof gerommel. Talrijke personen kwamen in nachtge waad naar buiten, de straat opgeloopen, terwijl verschillenden uit de vensters der huizen het gebeurde met elkander druk bespraken. Behalve te Venlo is deze beving ook waargenomen in Horst, Maasbree, Bde- rick en Tegelen, alsook in het nabije Duit sche grensgebied. Nergens schijnt eenige schade van beteekenis te zijn aangericht. Nader meldt de „Msb." nog: In het holst van den nacht, of liever heel vroeg in den morgen omstreeks half vijf, werden de slapenden wakker ge schommeld in hun bedden, die als schom- melwiegen werden heen en weer geschud. Bijna iedereen is omstreeks het vroege uur wakker geworden en al konden de meesten zich in hun slaapdronkenheid nauwelijks of in het geheel niet realisee- ren wat er gebeurd was, algemeen be greep men, dat er, zooal geen ernstig, dan toch een angstaanjagend gebeuren had plaats gevonden. In een ijzerhandel te Baarlo, waar in een opslagplaats groote platen plaatijzer blik en dergelijke geborgen werd, veroor zaakten de bevingen een vreeselijk leven. Het vee, waaronder vooral de paarden, was direct na de aardbeving zeer onrus tig, en zooals een boer te Kessel vertelde, waren de meeste paarden eenige uren na het aardbevingsverschijnsel nog zeer on handelbaar en schichtig. Bij informatie in het Duitsche grens plaats! e Kaldenkirchen werd medegedeeld dat vele ruiten door den schok waren gebroken. Dr van Dijk van het Met. Instituut te De Bilt deelde mee, dat het nog niet met zekerheid te zeggen is, waar precies de haard" der beving is geweest. Het kan Midden-Limburg zijn, maar de bron kan evengoed in Duitschland zijn. Zeker is, dat de beving, welke in den afgeloopen nacht precies te 4 uur 26 3/10 minuut Amsterd. tijd werd geconstateerd niet zoo sterk was als de beving van No vember 1932. De trilling van gisternacht kwam overeen met een der zwakkere na- bevingen tussohen 23 en 28 November '32. Df van Dijk verwachtte daarom ook niet dat er veel beschadigingen zouden zijn aangericht. Het K. N. M. I. zal gaarne bijzonder heden over deze beving vernemen van personen, die deze hebben waargenomen. Ongeluk op onbewaakten overweg. Eergisteravond is te Apel doorn op den onbewaakten spoorweg overgang in den Waterlooscheweg de 16-jarige v. G. door een trein gegrepen. Hij werd met een gebroken linker-boven been opgenomen. 'Inbraak te Klundert. Donderdagavond hebben inbrekers zich door het indrukken van een ruit toegang verschaft tot de woning van de alleen wonende manufacturierster, Mej. H. te Klundert. Toen de bewoonster, die enkele uren afwezig was ■geweest, thuis kwam, kwam zij tot de onaangename ontdekking, dat de deur van binnen was gegrendeld en dat het licht brandde. Alles was over hoop gehaald en kasten en laden waren opengebroken. De dieven, die blijkbaar op een flinke buit hadden gerekend, moesten zich echter tevreden stellen met een be drag van f 10, hetwelk zich in de winkel lade bevond. i Door een drijfas gegrepen. Donderdagmiddag is de 27-jarige onge huwde A. B. uit Berchem, werkzaam als molenaarsknecht te Eindhoven, door de drijfas van den molen gegTepen en eenige malen rondgeslingerd. De molenaar snelde onmiddellijk toe en zette den motor stop. B. was er slecht aan toe. Gistermorgen was de toestand van het slachtoffer nog hoogst zorgwek kend. i Inbeslagneming. Donderdag middag heeft de justitie uit Maastricht in tegenwoordigheid van den commissaris van politie, beslag gelegd op de drukpers van de drukkerij W. te Ghèvremont- Kerkrade, redacteur-uitgever van het weekblad Recht door Zee. Het weekblad was aanvankelijk katho- liek-democratisch, later werd het nat.- socialistisch, en in de laatste maanden propageerde het uitgesproken het Duitsch nationaal-socialisme. Er kwamen her haaldelijk verdachtmakingen van over heidspersonen in Zuid-Limburg in voor. i Bankoverval. Donderdagmid dag hebben onbekend gebleven daders een bank te Manchester overvallen. Twee gemaskerde en met revolvers gewapende mannen drongen het gebouw binnen kort voordat het gesloten zou worden. De ohef van de bank en een bediende werden aan gevallen en gebonden. De bandieten maakten een bedrag van ongeveer 600 pd, st. buit en vluchtten in een auto. Enkele recepten. Vleeschbeignets. Van restjes kalfs- of varkensvleesch, heerlijk bij de koffietafel. Ongeveer een half pond in niet te dunne plakjes gesneden koud vleesch (schijf, rollade, fricandeau), 1 ons bloem, een halve theelepel bakpoeder, anderhalve dL. melk, wat zout, ijzeren potje of frituurpan met Delftsche slaolie of Delfrite. Zeef de bloem met het bakpoeder en een weinig zout. Roer er met de melk een glad beslag van, dompel enkele plak jes in het beslag en bak ze in de dam pend heete olie of vet aan weerskanten mooi bruin. Herhaal de bewerking tot alle plakjes gebakken zijn. Presenteer ze warm. Bestrooi ze naar smaak met zout. Ingezonden Mededeeling. In Utv keus 1 pond Dukol basterd suiker geel of blank a 20 ct. met Va pond „Brillant" cacao a 17 ct. Deze week voor slechts 37 ct. Sinaasappelgelei. y2 liter water, 4 d.L. sinaasappelsap, y2 d.L. citroensap, 3 ons suiker, 35 gr. gelatine, de schil van een halven citroen en van een halven sinaasappel. Breng het water aan de kook, los de suiker erin op en laat in het warme vocht de schillen der vruchten 10 minuten trek ken. Laat de stroop 5 min. doorkoken zonder deksel, voeg de geweekte gelatine erbij, daarna, van het vuur, het vruchten sap en zeef het mengsel door een doek. Koel het af onder af en toe omroeren, tot het vocht begint te binden, vul het dan in een geprepareerden puddingvorm. Deensche rijst. 1% liter melk. 2 ons rijst. 90 gram suiker. 1 ei. 1 ons bitterkoekjes. Wat zout en paneermeel. Kook van de melk en de rijst met het zout een dikke pap en roer hierdoor de suiker, den eierdooier en het stijf geklop te eiwit. Stamp de bitterkoekjes fijn en doe in een vuurvast schoteltje laag om laag de rijstebrij en de bitterkoekjes. Het bovenste laagje moet uit rijstebrij be staan. Strooi hierover wat paneermeel en laat. in den oven op het schoteltje een bruin korstje komen. Kippenragout in een rijst- rand. Gekookte kip, L. kokend water, 3 Maggi's Bouillonblokjes, 60 Gr. boter, 50 Gr. bloem, peterselie, 1 ei. Snijd de kip in stukken. Los de Maggi's Bouillonblokjes op in het kokende water. Smelt de boter in een diep pannetje, voeg de bloem toe en roer deze samen zonder kluitjes, zorg, dat de boter niet bruin wordt. Doe hierbij, onder roeren de bouil lon. Doe in dit sausje de stukken kip en laat ze zachtjes uur stoven. Maak de ragout af met een geklopt ei (doe eerst een beetje saus bij het ei, anders schift het) en wat fijngehakte peterselie. Kook rijst in water met een beetje zout goed gaar en droog. Doe ze in een met koud water omgespoelden rand. Druk ze er stevig in. Stort ze dan op een warm ge maakte schaal. Vul de opening met de ragout. Het ziek worden van kamerplanten. Watergebrek kan evengoed de planten doen wegkwijnen als het toedie nen van te veel vocht. De juiste maat is in het kort deze. De eene plant vraagt veel, de andere minder water. De lief hebber moet er zich mee vertrouwd maken het juiste moment voor het watergeven te leeren kennen. Wil men weten, of de aarde droog of voldoende vochtig is, dan klopt men met een sleutel tegen den pot- rand. Geeft dit een helderen klank, dan is de grond aan den drogen kant. Hoort men een dof geluid, dan is de aarde nog wel vochtig. Soms meent men, dat de plant voldoende water heeft, terwijl ze toch op weg is, te verdrogen. Dit komt heel vaak voor, als men het water in het schoteltje giet. Het onderste gedeelte van de aarde verzuurt op den duur, doch het vocht kan de heele potkluit niet door trekken, zoodat de bovenste aardlaag doorloopend droog is. Vooral Azalea's, Palmen, Balsamienen e.a. hebben van dit euvel te lijden. Daarom is 'tgoed deze planten eens per week in een emmer met water te doopen. Zoodra er geen lucht bellen meer opstijgen, kan men aannemen dat de aarde geheel van vocht is door trokken. Zet de planten tenslotte ook niet te koud in de wintermaanden en des zomers niet in het felle zonlicht. Eenloe wenken. Roestvlekken van messen verwijdert men met een vochtlgen doek met schuur zand, gezeefde kachelasch of amaril, Met een kurk vervolgens nawrijven. Glimmende plekken van kleeding- stukken kan men verwijderen door een in water en ammoniak gedrenkten doek erop te leggen, en hierover heen de plaat sen te persen met een heet strijkijzer, zoo heet, dat de damp van het water opstijgt. Daarna stevig afborstelen. Weet u, dat, hoe vaker tafellinnen gemangeld wordt, des te glanzender het er zal uitzien? Stelt u dus prijs op glan zend tafelgoed, mangelt u dit dan een keertje extra. Hardnekkige vlekken op tinnen voor werpen kunnen worden weggemaakt door wrijven met een mengsel van brandewijn en fijngemalen krijt. Met droge doeken nawrijven. Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstr. 221, Amsterdam. Probleem 387. Auteur: G. Zwart, Zaandam. 1 2 3 4 5 Zwart 12 sch. op: 3, 5, 6, 9, 12, 20, 23, 25, 28, 30, 33 en 36. Wit 11 sch. op: 14, 16, 26, 27, 31, 34, 37, 42, 46, 48 en 50. Wit speelt en wint. Oplossingen. Nov. en Dec.-pioblemen voor 8 Jan. in te zenden aan bovenstaand adres. Kampioenschap van Nederland. Wit: R. G. Keiler. Zw.: G. J. Lochtenberg. 1. 33—28 18—23 2. 39—33 12—18 3. 31—27 7—12 4. 37—31 17—22 5. 28X17 11X22 6. 31—26 22X31 7. 26X37 23X29 8. 34X23 19X39 9. 44X33 16—21 Na deze vereenvoudiging zou men niet denken, dat de partij door zwart nog zou worden verloren. In het vervolg bouwt deze zijn positie al zeer slecht op. 14 19, 1014 en 2024 was nu wel normaal vervolg. Duch ook na den tekstzet heeft zwart nog alle gelegenheid een goede stelling op te bouwen. 10. 50-44 14—19 11. 32—28 1—7 12. 36.—31 21—26 13. 31—27 9—14 Waarom deze zet? Als zwart later aan den linker vleugel wil ruilen met 1420 en 9X20 is de tekstzet zeker zwak en ook ter voorbereiding van 1923 zou 1014 510 veel beter zijn. 14. 37—31 26X37 15. 41X32 7—11 16. 46—41 4—9 17. 44—39 2—7 18. 41—37 11—16 19. 47—41 20—24 20. 4034 7—11 21. 3430 11—17 22. 37—31 15—20 Er dreigen nu moeilijkheden, daar deze vleugel wordt opgesloten. Toch is destel ling nog wel te redden. 23. 30—25 10—15 24. 49—44 Belet zw. 1823 te spelen, waarop 33 29 en 27X7 zou volgen. 24. 17—21 25. 31—26 18—23 26. 26X17 12X21 27. 41—37 21—26 28. 37—31 26X37 29. 42X 31 24—29 30. 33X24 20X29 31. 39—33 14—20 32. 25X14 9X20 33. 33X24 20X29 34. 44—39 3—9 Veel sterker is 1520 en op wit 39 33, zwart 2024. 35. 89—33 Begint de winst te farceeren. 35. 29—34 36. 28—22 Dreigt nu met 3329. De volgende zei van zwart is dus gedwongen. 36. 19—24 (Wordt vervolgd. Beste nichtjes en neefjes 1 Nu ik weer het eerste briefje in 1935 schrijf wil ik beginnen met te bedanken voor al de goede wensohen die mij per brief of ansioht bereikten en wonsoh ik ik allen Gods zegen toe in het pua begon nen jaar, Het jaar dat achter ons ligt hebben we weer geregeld en ongestoord ook dit werk mogen doen en is ons Babbelhoekje weer een gezellig olubje gebleven. Jongens en meisjes laten we allen mee werken, dat dit in 1935 ook zoo zal zijn, en ik ook dit jaar weer heel wat prettige babbeltjes zal ontvangen. We hebben ditmaal een goed begin, een flink aantal briefjes en prijzen. Als er zijn die hun boekje nog willen ruilen schrijven ze mij dit direct wel even? Het vervolg van het verhaal moest deze week overstaan. De Shell heeft ook weer eens aan ons clubje gedacht en stuurde mij deze week enkele legpuzzle's, voorstellend een kijkje op Schiphol, waar jullie wel een mooi werkje aan zult hebben. Nieuwdorp. „Breistertje". Altijd spelen in de vacantie dat gaat ook niet Vader kon zoo'n flinke hulp maar wat goed gebruiken. Ja dat boekje ken ik, het is snoezig. „Juffertje". Dat zal wel een echte verrassing geweest zijn voor die zieke menschen en jullie hebt er zelf ze ker ook van genoten. Eigenlijk was Jan netje dus ook uit logeeren. „Zonne bloempje" en „Herfstkind". Dat was een ongewone brief dezen keer. Willen jullie vader hartelijk bedanken, ook voor de goede wenschen? Borsselen. „Smid". Het adres heb ik genoteerd; dus dat komt in orde. En of Zus mee mag doen?, dat is uitstekend hoor. Met de nieuwe zaag moet je maar weer mooie dingen gaan maken. „Mappie". Fijn zeg dat je nu ook een pop hebt. Het is wat leuk om er kleertjes voor te breien. Je hebt nu heel wat te lezen, ben je er al aan begonnen? Biggekerke „Moeders Oudste". Als je het wat meer doet, zal het haken ook wel wennen. Het breien gaat heel wat beter hé. Prettig dat het rapport zoo goed was, nu voor 't volgende ook maar flink je best doen. „Bruinoog"Als je zoo graag leest komt zoo'n dik boek wel goed van pas, dat heb je tenminste niet zoo gauw uit hé. „Blauwlentertje". En jij hebt ook al zoo'n mooie pop gehad, nu kun je toch wel moedertje spelen. De raadsels hebben jullie niet goed. Er is nu niet veel ruimte voor maar de volgende week zal ik er een voorbeeld van geven. Kijk alvast maar eens bij de oplossingen. Bergen op Zoom. „Loolaantje". Twee paar nieuwe schaatsen en dan geen ijs, je kijkt zeker iederen morgen of er nog geen bloemen op de ruiten staan. Ja ik heb het gelezen van dat ongeluk, het was wel verschrikkelijk. Jullie moet maar eens gauw met het spel spelen, het is echt gezellig. „Corn, de Witt". Ik ben blij dat het rapport zoo goed was, en jij natuurlijk niet minder. In een almanak heb ik gelezen, dat het na 4 Januari gaat vriezen, dus maar moed houden. „J. P. Goen". Pijn zeg dat jij een gramofoon hebt gekregen, en nu ben je zeker aan 't sparen voor nieuwe platen. Zal je de sommen niet vergeten? K a p e 11 e. „Grasklokje". Zulk zacht weer en dat in December was wel iets ongewoons. Misschien, als er nog eens ijs komt krijgen jullie dan wel ijsvacantie. Serooskerke. „D'ikkie". Het was jammer dat je Maandag niet in Goes was dan had je er heel wat kunnen zien. Ik denk dat de dominee wel wist dat jij de tekst goed kon. „Parker". De briefjes die ik deze keer ontving zijn bijna alle maal van verleden jaar. En heb je goed geluisterd in de kerk? „De Buyter". Ja dat hoek heb ik gelezen, het is prachtig hé. D'e vogeltjes vinden het maar wat fijn als er zoo voor ze gezorgd wordt, en je hebt er zelf ook plezier van. „Maurits". Allereerst m'n hartelijke gelukwensch met je verjaardag, moeder krijgt al een groote zoon. Mooie hoekjes hebben jullie gekre gen. Het eerste ken ik wel. Goes. „Magnolia". Je hebt zeker wel heel wat ooms en tante's en ik denk, dat je Dinsdag wel flink verwent bent, is het niet. Groeit het hondje al flink? „Bar- beris". Aardig dat het vriendinnetje aan jou dat spelletje weer geleerd heeft. Nee ik ken het niet. Een mooi verhaal he, dat jij hebt gekregen. Het rapport vond ik heel goed. „Sohrijfstertje". Fijn hoor, dat tante het cadeautje zoo mooi vond, je had nu wel eer van je werk. Gaat op school alles weer goed? „Blondine". Hot viel niet mee in den regen zoo'n eind te loopen, vandaar de keelpijn? Je had ver geten je naam onder het briefje te zetten, om denken hoor! „Rozeknopje". Jij hebt echt een heerlijke vacantie gehad, maar dat je in de modder viel was niet zoo prettig. Stond er een mooi verhaal in dat boek? Wemeldinge. „De Blondjes". Jul lie zijn een paar echter handwerkstertjes en nu alweer aan zulke gezellige dingen bezig. Ja, het was voor heel wat kinderen een teleurstelling, dat er geen ijs was, maar jullie hebt je dus toch niet verveeld in de vacantie. „Zwartje". Je hoeft niet niet iedere week te schrijven, alleen als er prijsraadsels zijn geweest. Is het rapport nogal meegevallen? Oudeland e. „Babbelkous". Heb je al foto's in het album? Het is altijd pret tig om ze daarin te bewaren. Was het een mooi boekje? „Spring in 't veld". Het briefje kwam mooi op tijd en niet te laat zooals jij dacht. Jullie kunt nu mooi winkeltje spelen, dat is een fijn spelletje, vind je ook niet? St Laurens. „Nastertje." Het rap port is dus nogal meegevallen. Als je goed je best doet met rekenen, komt dat ook wel weer in orde. Het komt maar goed uit dat je weer zin hebt om naar school te gaan, „Ford." Nog hartelijk gefelici teerd met je verjaardag. Dat was een prachtig oadeau zeg, Ja het jaar 1934 had voor veel menschen wel een droevig eindo, „Kernoffel." Voor je zuster is het dan al tijd een dubbele feestdag. Was ze thuis, of is het niet je zuster uit B. „Klaverblad." Ik vind het echt prettig dat jullie er zoo flink voor gezorgd hebben op tijd te zijn. Het blijft altijd en overal: Do mensch wikt, God beschikt". „Vadorsknocht".- Als je aan het eind van hot jaar staat, lijkt het altijd weer zoo gauw voorbij gegaan. Wil je vader en moeder ook bodankon voor hun goede wenschen? „Meibloem". Het waren heel wat Bab belhoekers bij elkaar; neen, K. ben ik nog niet vergeten; ze heeft zoo lang meege daan. De kaart heb ik ontvangen. Biezelinge. „Zilverstem". Nu moet je me de volgende keer eens vertellen wie Meidoorn is bij jou op school, want dat weet ik heusch niet. Wil je vader en moe der van mij ook gelukwenschen? Arnemuiden. „Snatertje." Nu de anderen uit waren had jij mooi de tijd voor het briefje. Ben je Dinsdag nog naar G. geweest? Het weer was niet erg mooi ervoor. „Bobby." Ja, het is altijd maar het beste om de briefjes direct te schrij ven; ze waren nu heerlijk op tijd; dat vind ik ook prettig. Er wonen daar heel wat menschen, al staan er maar twee huizen. „Dikkertje." Jij had het maar druk op oudejaarsavond nu je zooveel brieven moest schrijven. We hebben hier ook flink door de plassen kunnen loopen; in huis is 't dan maar het beste. „Dikkie". Hoe gaat het met de postzegels, heb je al van de dubbelen kunnen ruilen? Je hebt het goed geraden, de mijne is lichter geworden met Nieuwjaar. Souburg. „Melkmeisje." Wat een moed heb jij om aan een sprei te begin nen. 't Zal wel een poos duren eer hij klaar is. Nee, de briefjes waren niet alle maal zoo mooi op tijd. Ben jij nog naar je vriendinnetje geweest? „Piet Hein." Je hebt al een mooi begin gemaakt met het zagen. Heb je er nog veel moeite mee? N. en St. Joosland. „Moeders jongste". Ik ben blij1 voor je dat de keel weer beter is. Het valt niets mee hé, als je heelemaal niet kunt slikken. Wat had je veel raadsels, en ze zijn weer keurig geschreven. V e e r e. „Korenhalm." M'n hartelijke gelukwenschen ook aan de grootouders met al de verjaardagen. De vacantie komt nu goed van pas. En heb je ook veel schelpen gevonden? „Meidoorn". Gezellig dat jij op school naast Z. zit, en dan wordt er zeker ook wel eens gebabbeld, is 't niet. Moeten jullie ook opstellen maken voor de M. V.? Schrijf je me de volgende keer je naam en adres nog even? „Moe ders kleinste". Mogen jullie a'tijd aan 't eind van 't jaar de handwerken mee naar huis nemen? Je hebt al mooie din gen gemaakt. „Voetballer." Jammer dat je de oplossing niet hebt; had je niet veel geduld deze keer? De volgende gaan misschien wel beter. Oplossingen van de prijsraadsels. 3 November. 1. Die wel op een zaak wil wachten, die en moet vooral niet jachten. Onderd.: motor, dorpel, diaken, Vianen, zolder, winter, knoeien, jam, nachtvorst. 2. Achter de wolken schijnt de zon. Onderd.: wolken, konijnen, kleed, acht, rechts, ezel, zet. 17 November. 1. Wie zichzelf overwint is sterker dan die een stad inneemt. On- derdeelen: Efeziërs, Israël, tinne, Zede- kia, Edomieten, Levieten, richter, won deren, worstelen. 2. Het geloof overwint alles. Onderd.: loof, wet, vasten, Sarai, Lol, geest, Hosea. 8 Dec. 1. Wees dankbaar voor Uw deel, genoeg is meer dan veel. Onderd.: Wemeldinge, dalia, kalender, vuur, we ven, boord, baar, regen, does. 2. Gezond heid is een groote schat. Onderd.: groot, radio, steiger, zon, heden, scharen. 29 December. 1. Neefjes en nichtjes wenschen elkander een gelukkig* nieuw jaar. Onderd.: Elfjes, wekker, wenden, jakje, huilen, Genua, wenschen, sigaar, eind. 2. De tijd vliegt snel, gebruikt hem wel. Onderd.: merel, vleugels, helm, glij den, strik, winter, beste, dek. Prijswinnaars zijn ditmaal: Cornelis de Witt „In de grijze toren"; Dikkie (Ar nemuiden) „Nooit een andere vriendin", Roozeknopje „Het kerstlichtje in ons hart", Spring in 't Veld „Rozemarijntje", Klaverblad en De Ruyter een bouwplaat, Dikkertje, Barberis, Herfstkind, Juffer tje en Magnolia een Shell-puzzle, Vaders knecht „Daan de dappere", Kernoffel „Eva's bergtocht", Roosje „Gusta Nor man". Breistertje „Rozemarijntje naar school", Moeders Jongste „Greetje". Hier volgen de raadsels: I. Het geheel bestaat uit 24 letters. Een 1. 13. 15. 4. 21. 11 en een 4. 22. 23 zijn insecten. 7. 2. 13. 15 komt van de melk. Een 16. 8. 5. 11 is koppig. 24. 9. 17. 19. 6. n komen meest in den nacht. Een 18. 2. 14. 20 is een soort stuur. Een 12. 2. 3. 19. 10 is een boerderij. II. Welk spreekwoord staat hier? is zijn zo s ard gas al uwt wa ten tro> ver hij1 de o. III. Welk woord vormen de eerste let ters van de volgende oplossingen; ieder woordje moet uit 3 letters bestaan: boven aan het huis, een boom, een getal, tijds bepaling, zachte stof, een boot, een visch, een goed klimmer, is rond. Hartelijk gegroet van TANTE D0LLIE1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6