Rechtszaken Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken. Telegrammen. Laatste Berichten. 8chlp geramd. J «tand weggeslingerd en had een zoodanige ammoniakvergiftiging opgeloopen, dat hij in het ziekenhuis moest worden opgeno men. Noodlottig vreugde schot". Bij het in den Achterhoek ge bruikelijke Nieuwjaarsschieten gebruikte de landbouwer N. uit Neede een met car- bidgas gevulde melkbus als „geluidsbron". Door een ontijdige ontploffing vloog het deksel van de bus, met het gevolg, dat N. ernstig aan het hoofd werd gewond. In levensgevaarlijken toestand is hij in het ziekenhuis te Zutphen opgenomen. (Vrachtauto tegen een boom. Gistermiddag is een vrachtauto die op weg was van Piershil naar Nieuw- Beijerland, tegen een boom gereden. Ach terop zaten twee kinderen; een hunner een 12-jarig jongetje, werd door den schok van den wagen geslingerd en liep een schedelbreuk op. De toestand van den jongen is ernstig. Het andere kind en de drie personen, die in de cabine hadden plaats genomen, hadden eenige schrammen en snijwonden opgeloopen. De auto werd zwaar bescha digd. Distilleertoesteljin be slag genomen. In de z.g. Friesehe wouden, waar veel aan clandestien stoken van alcohol wordt gedaan, hebben kom miezen een inval gedaan in de woning van den heer S. te Opende. De bewoners, die reeds lang ter ruste waxen, deden na lang dralen open, doch daar een alcohol- lucht werd waargenomen, was het distil- leertoestel, dat onder de bedstede verstopt was, spoedig gevonden. Het toestel, als mede een hoeveelheid gedistilleerd, werd in beslag genomen. 'De Maas is wassende. De Maas is de laatste dagen sterk was sende geweest. Te Grave noteerde men gisteren in een half etmaal een was van 34 c.M. Men dient hierbij evenwel in aan merking te nemen, dat de rivier tot op heden haar zomerbedding nog niet heeft verlaten, waardoor de stijging vanzelf sprekend veel sneller geschiedt. Kantongerecht te Middelburg Eenig voorschrift ter voorkoming van gevaar voor begunstiging van misdrijven overtreden: B. A. B. te Hansweert fl b. s. l d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: A. R. te Kapelle f 15 b. of lö d. h.; A. P. v. L. te Kamperland f 15 b. of 15 d. h.; J. J. M. te Middelburg f 15 b. of 15 d. h.; P. G. B. te Middelburg f 5 b. of 2 d. h.; J. M. te Middelburg f 15 b. of 15 d. h. Idem bij herhaling: J. M. te Vlissingen f 15 b. of 15 d. h. Dieren noodeloos vervoeren op pijnlijke wijze: V. de R. te St. Pauwels (B.): f30 b. of 15 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn vee laten loopen op bezaaiden grond: J. H. J. te Arnemuiden f 5 b. of 5 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo pen over eens anders grond: M. W. de M., J. de N. en P. J. L., allen te Goes, ieder berisping. In een localiteit, waarvoor niet het vereischte verlof is verleend, zwak-alco- holischen drank toedienen: E. v. G. te Vlissingen f 50 b. of 25 d. h. Als vader van leerplichtig kind niet zorgen dat het kind de school geregeld bezoekt: J. v. K. te Ierseke f 5 b. of 5 d.h.; J. E. te Goes f 5 b. of 5 d. h. Een verbod bij de Vuurwapenwet ge steld overtreden: A. B. te Krabbendijke f7.50 b. of 7 d. h.. verbeurdverklaring van het jachtgeweer met last tot vernieti ging. Personen vervoeren in een motorrijtuig niet bestemd om geregeld langs een be paalden weg personen die zich daartoe aanmelden te vervoeren: J. W. de P. te Oost- en West Souburg f5 b. of 5 d h. Als wagenvoerder terwijl de tramweg zich bevindt op den openbaren weg, niet de snelheid tijdig verminderen of stil houden, wanneer de veiligheid van het verkeer zulks vordert: L. J. S. te 0.- en W. Souburg, vrijspraak. Als schipper die een Rijkskanaal be vaart, niet van de voorgeschreven regie menten voorzien zijn: J. W. B., gedomi cilieerd te Oosterhout, 2 maal f 4 b of 4 d. h. voor iedere boete; H. J. W. te Rot terdam 2 maal f4 b. of 2 maal 4 d. h.; S. L., gedomicilieerd te Hasselt 2 maal f 4 b. of 4 d. h. voor iedere boete. Bij het gebruik maken van een Rijks kanaal als schipper niet zorgen dat de naam van den schipper aan de buiten zijde van het schip is vermeld: W. P., ge domicilieerd te Hoogeveen; A. T., gedo micilieerd te Ammerzoden; F. G. de R., gedomicilieerd te Littooyen; J. H. v. D., gedomicilieerd te Renkum; F. J. L., gedo micilieerd te Hingere; R. v. Z., gedomici lieerd te Den Bommel; allen f5 b. of 5 d. h. Met een rijwiel rijden over een bij een sluis behoorende brug van een Rijkska naal, niet bestemd voor het verkeer met rij- of voertuigen: H. K., te Hansweert f 5 of 5 d. h. Te Vlissingen wateren buiten de bak ken: J. K. te Koudekerke f 6 of 3 d. h. Te Wolfaartsdijk waren, niet zijnde ge drukte stukken, zonder vergunning van B. en W. aan de huizen te koop aanbie den: Je. D. te Assen gedom. f 3 of 3 d. h. Te Ierseke op wegen godslasterlijke taal spreken: B. A. B. te Hansweert f2 of 1 d. h. Te Kruiningen als niet-ingezetene met voorwerpen niet zijnde gedrukte stukken aan de huizen venten: A. M. V. te Hoe: ven f 2 of 2 d. h.j W. B. te Hoeven f 2 of 2 d. h. Verduistering dooreen gemeente-ontvanger. De reoht- bank te Maastricht heeft den gemeente ontvanger te Schaeeberg, gedetineerd, ter zake, dat hij als penningmeester van het Burg. Armbestuur plm. f 5000 had verduisterd, veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf. De eisoh was 8 maanden. De maatregelen Inzake den varkenshandel. Het hoof dbestuur van den Ned. Bond van Varkenshandelaren heeft een adres doen toekomen aan den Minister van Eco nomische Zalken en aan' de Tweede Kal mer, waarin eenige opmerkingen worden 'gemaakt naar aanleiding van het dxie- maandelijlksclh verslag over de crisismaat regelen. In dit verslag was gezegd, dat de handel in exportvarkens gedeeltelijk werd uitgeschakeld en dat daarom een schadeloosstelling wordt verstrekt tot een 'bedrag van f 14.000 per maand. Naar aan leiding daarvan merkt de (Bond van Var- kenjshandiahxen op, dat de handel in ex- p ortvarkens zoo niét geheel, dan zeker wel voor 90 pet. aan de varkens'handelaxen is onttrokken, dat het 'Uitgekeerde bedrag van f 14.000 is 'berekend over een aantal van circa 1200 gedupeerden, d'at de gel dende regeling op zeer aanvechtbare mo tiveeringen berust en den vorm van be deeling heeft aangenomen, dat deze rege ling daardoor niet voldoet aan redelijke eisöh'en en in ieder geval, als gezinssteun bedoeld, op een veel te lage basis staat. Verder verklaart de Bond, dat 'het een onbevredigend gevoel wekt, dart! de Bond, die behoudens 'n zeer 'kleine uitzondering den georganiseerden varkenshandel om vat, tot heden nog geen vertegenwoordi ger heeft mogen aanwijzen in de Veehou derij-Centrale. Den Minister wordt verzocht den Bond medezeggenschap te verkenen bij de uit voering van maatregelen betreffende den varkenshandel in ruimen zin; de schade loosstellingen aan gedupeerde varkens handelaren te brengen over een breeder terrein en op een redelijker basis en de regeeringsmaatregelen, die een beperking inhouden voor het bedrijf van den var- kenshandelaax en exporteur, ten spoedig ste in te trekken. De Westlandsche veilingen. De Westlandsche Courant geeft een staatje van de omzetten der Westlandsche veilingen te Poeldijk, Naaldwijk, Wester- lee, 's Gravenzande, Monster, Honselers- dijk, Wateringen, Kwintsheul, Maasland, Woutersweg, Zwartendijk en Sammers- brug. De totaal-omzet bedroeg in 1934: f 11.484.032.76. Vorige jaren was de to taal-omzet: 1933 f 12.551.259.36; 1932 f 14.589.331.25; 1931 f 19.162.690.48. Steun aan den tuinbouw. De proef welke met goedkeuring en met medewerking van den min. van so ciale zaken in de vier Langendijker tuin- bouwgemeenten en St. Pancras is gehou den, om de arbeiders in het vrij© bedrijf te werk te stellen met bijslag op het loon door de overheid (rijk en gemeente), zou met 1 Jan. 1935 afloopen. De minister heeft zich echter kort geleden tot de vijf gemeentebesturen gewend met het ver zoek, een rapport over die proef aan hem over te leggen vergezeld van een advies over de wenschelijkheid van voortzetting in 1935. Dit advies luidde vóór voortzet ting. Thans heeft, daar 1 Jan. de beslis sing van den minister nog niet was in gekomen, op telefonisch verzoek van een van de gemeentebesturen de minister meegedeeld dat de proef voorloopig weer drie maanden kan wiorden vöortgezet. ZONDER GOD. Met diepen weemoed moet men den- -i aldus de „Maasbode" aan het geen in zooveel jaren godloos sovjet-regi me aan godsdienstzin vernietigd is in het gemoed van een zoo diep-geloovig volk als het Russische. Soms komt een enkel min of meer be trouwbaar cijfer, een enkel accent scherp belichten wat reeds verloren ging. In 19'33 zou de godloozenbeweging al reeds vijf millioen leden hebben geteld. In 1928 hield men een collecte voor een luchtschip, waaraan men den tartenden naam had durven geven „Zonder God": 55.000 roehei was de opbrengst. Thans hield men een collecte voor een onderzeeboot, met denzelfden God-uitda- genden naam: twee millioen roebel werd nu opgebracht. De „moed" was toegeno men. Is het niet om te huiveren? Juist in een tijd, nu onze gedachten zich meer dan anders bezig houden met den Verlosser, Die Zich liet aankondigen als den „Emmanuel", den „God met ons"; op een oogenblik, dat wij, Nederlan ders zoo pijnlijk zijn herinnerd aan de machteloosheid van den vernuftigen mensch tegenover de ontketende elementen treft het ons te pijnlijker, dat deze in cy- nisohen Godshaat juist aan die instru menten van zijn vindingrijken geest: het luchtschip en den onderzeeër, die wel het meest op Gods hulp zijn aangewezen, een naam durft geven, welke den Godde- lijken bijstand op hondsche wijze afwijst. Verblinding, die ten verderve voert. En moge de christelijke wereld begrij pen, dat tegenover een dergelijke volsla gen satanische mentaliteit slechts één houding mogelijk is: scherp en onverbid delijk verweer. Tot redding en behoud van de 'hoogste goederen der menschheid. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Aan de Zeeuwsche frultkweeker». Het zal aan de meeste fruitkweekers wel bekend zijn, dat sedert 28 Aug. 1938 door den toen aan het bewind zijnden minister van Econ. Zaken een monopolie- heffing op al'le ingevoerde appelen was gesteld. Van verpakte appelen werd 4 cent, van onverpakte 2 cent per K.G. ge heven. Op 15 Deo. 1933 werd daarin verande ring gebracht en wel voor alle ingevoerde appelen 2 cent pier Kg. in vaten, terwijl op 10 Fëbr. 1934 wederom een wijziging werd gebracht, doordat ook 2 cent per kg. in kisten werd geëischt. Zijne Excellentie herstelde de heffing eerst op 15 JuÊ 1934. Deze verlaging der heffingen had het gevolg, dat in de maan den Januari 1934 tot half Juli een bijna even groote hoeveelheid appelen werd in gevoerd als in dien zelfden tijd in 1933, n.l. in 1934 tot 15 Juli 1797500 kg. en in 1933 over denzelfden tijd 18650000 kg. Wanneer in 1933 met zijn tamelijk ruime oogst geen uitvoer naar Duitsohland 'had plaats 'gehad, dan zouden de voor 28 Aug. opgeslagen appelen in de koelhuizen hebben veroorzaakt, dat verschillende soorten waardeloos zouden zijn geweest. Dit izou dan niet het gevolg zijn geweest van minder goede kwaliteit of slechte ver zorging, waarvan 'gaarne gerept wordt, maar het mooie fruit van 1933 zou den druk van het buitenlandsche maar al te zeer hebben ondervonden. Trouwens weet iedereen wel, dat de groote invoer van buitenlandsch fruit alleen de oorzaak is van de verliezen, die de fruittelers te dragen hebben. Toen in 1934 de uitvoer naar Duitsch- land niet mogelijk bleek, bleven de gevol gen van de concurrentie met het buiten landsche fruit niet uit, want, 'hoewel de invoer op 15 Juli 1934 was stopgezet werkte die nog enkele maanden na door de voorraden, die in de maanden Juni en Juli in groote hoeveelheden waxen opge slagen in de koelhuizen. Ten einde nu den invoer nog meer te beperken waarvoor de noodzakelijkheid bleek, werd op 25 Sept. 1934 de heffing voor het onverpakte fruit gelijk gesteld met die van 'het verpakte. 'Op de ruggen van de fruittelers worden de gevolgen van de wisselvallige 'handelspolitiek gelegd, niet, omdat dezen dit zoo dragen kunnen, maar omdat men meent, dat het wel kan. Het veilingsbestuur van Kapelle heeft tweemaal bij het 'Centraal bureau van veilingen aangedrongen op maat regelen in het belang van den fruitteler, wiens toestand zoo slecht was, maar het vond geen gehoor. De schommelingen in de handelspolitiek hebben zoowel voor kweekers als kooplieden funeste gevolgen. De onzekerheid geeft aanleiding tot 'groote verliezen, die later de prijzen drukken voor de kweekers. Het is dan ook ten zeer ste verkeerd 'gezien, dat een tijdelijke prijsdaling geen slechte 'gevolgen zou hebben voor de totale uitkomst van een bedrijf, omdat de prijzen al zoo laag zijn. Het is ook geen kwestie meer van mooi of leelijk fruit. In verhouding wordt vaak voor dit laatste meer 'geld besteed 'dan voor het eerste. Maar bij deze on zekerheid weet de fcweeker ook niet, hoe hiji zijn bedrijf zal aanvatten. Van winst is op die manier ook geen sprake, alleen de vraag: hoe kan men zijn verlies kleiner ma'ken In de eerste plaats komt daarvoor in aanmerking arbeids besparing, waardoor natuurlijk het ■groote getal werkloozen toeneemt. Ten an deren door besparing van kosten voor cultuurzorgen. Alles te zamen genomen heeft dit tengevolge, dat er steeds meer arbeiders naar den steun moeten. Deze 'besparing heeft voor het platteland zeer groote gevolgen. Terwijl men in een be drijf in 1928 nog ruim f600 per H.A. aan arbeidsloon uitgaf, daalde dat tot f 375 in 1934. Wie het leger der werklieden in een fruitjaar in de boomgaarden gedurende den pluktijd gezien heeft, zal wel over tuigd zijn van de gevoelige verliezen, die de arbeiders lijden, wanneer door den invoer van buitenlandscb fruit de zorgen aan 'boomgaarden en fruit moeten ver minderen. Voegt men daar dan nog bij de vele handen, die noodig zijn om het fruit te sorteeren en te verpakken, dan zal men in aanschouwing kunnen constatee- ren, van welke 'groote beteëkenis de fruit teelt ook is voor werkverschaffing en zal men inzien, boe onverantwoordelijk bet is, om aan den Amerikaan of Italiaan de ge legenheid te geven, om ons op zoodanige manier te beconcurreeren, dat er voor de fruittelers in Nederland geen bestaans mogelijkheid meer overschiet. Men zal dan ook kunnen verklaren de bitterheid bij fruitkweekers en arbeiders, voor welke laatsten geen werk ook beteekent geen eten, bij het zien van dezen toestand. Al les wat de regeexing doet om de fruit- 'kweekers te helpen, wordt natuurlijk dank' baar aanvaard, maar toch blijkt telkens, dat men er niet voldoende mee bekend ils, dat de fruitkweekers die schommelingen niet dragen kunnen. Het jaar 1935 kan men vol beloften ingaan, wat de cultuur betreft. De overvloed van vruchtknoppen, die 'zwellend zich vertoonen aan de be zoekers der boomgaarden, spreekt van een rijken bloei en doet een groeten oogst ver wachten En toch is er 'groote vrees bij de fruitkweekers. Hun grootste schrik is Amerika. Bij de onderhandelingen, die ons land met de Vereen. Staten gaan voeren, zullen wel weer hun belangen, in 't gedrang komen. Het geeft te denken, dat het Centraal Bureau van veilingen ree da lanceert om sluitkool en peen te rullen voor Amerikaansche appelen en als men daarbij bedenkt, dat de regee- ringsoommiseari» tevens voorzitter is van het Centraal Bureau, dan moet men het ergste vreezen. De jaren 1989 en 1034 hebben geleerd, dat de koelhuizen onze grootste vijanden zijn. Wordt het niet voorkomen dan zal men in 1935 wederom ons mooi fruit moeten verkoopen ver be neden den kostprijs. Ook bet elite fruit zal in 't gedrang komen De fruitkweekers, A. VAN DER GRAAFF. J. A. MOL. Kapelle-Biezelinge. Wij bebben bet slot van dit toch al lange epistel weggelaten. De daarin uit gesproken wenach, dat de fruitkweekers zich zullen organiseeren, willen we gaarne onderschrijven, maar niet de speciale op wekking om Md te worden van een „alge meens" organisatie. Redactie. Post vlucht. AMSTERDAM. Hedenmorgen om 6.29 uur ia het K.L.M.-vHegtuig „De Kwar tel" van Schiphol naar Indië vertrokken Twee passagiers bevinden zioh aan boord met bestemming Rangoon en één passa gier met bestemming Rome. Te Marseille komen twee passagiers aan boord voor Bangkok, terwijl in Caïro één passagier voor Bagdad aan boord komt. Dader gearresteerd. LEEK. Gisteravond heeft de mare chaussee te Leek den vermoedelijken da der van de inbraak in het tramstation al hier den 30-jarigen N., wonende te Ro den, gearresteerd. Da belasting op goederen In de doode hand. DEN HAAG. Naar wij van het Depar tement van Financiën vernemen, is ge bleken, dat voor een aantal instellingen van de doode hand, de door de wet gestel de termijn van eerste aangifte (9 Jan. '35) korter blijkt te zijn genomen dan in het belang van een behoorlijke aangifte wen- schelijk is. Bestuurders van instellingen van de doode hand (stichtingen, genootschappen en andere vereenigingen van allerlei aard) die den gestelden termijn redelijkerwijs niet in acht kunnen nemen, zullen desge vraagd van den inspecteur der directe belastingen eenig uitstel voor de inleve ring van de aangifte voor 't belastingjaar 1934 kunnen verkrijgen. In de vermoedelijk zeldzame gevallen, waar uitstel tot na 15 Maart wenschelijk is, zal dit slechts verleend worden onder voorwaarde, dat een voorloopige aangifte (enkel een eindbedrag vermeldende) in geleverd wordt, Vereenigingen of instellingen, die geen biljet hebben ontvangen, moeten toch aan gifte doen, zoodra de waarde der bezit tingen f 2500 of meer bedroeg op 31 Deo. 1933. De inspecteurs zijn gaarne bereid van raad te dienen. De Leeuwerik kan wegens den mist niet landen. AMSTERDAM. De Leeuwerik, het K. L. M.-vliegtuigj, waarmee de commissie van onderzoek naar de Uiverramp heden op Schiphol zou terugkeeren, is wegens den mist terug gegaan naar Le Bourget. Sillevis en Geijsendorffer kunnen het toestel op geen enkel Nederlandsch vMeg- veld doen dalen. Zij waren reeds boven Brussel, toen zij besloten terug te keeren naar Parijs. AMSTERDAM. Tijdens de opstootjes te Amsterdam werd door eenige personen, waarbij zich ook de 36-jarige loodgieter van T. bevond, op den hoek van de Ribes- straat een straatlantaarn omgehaald. Bij de eerste poging viel de paal niet terstond, v. T. ging toen naar zijn woning om een moker te halen, doch toen hij te rug kwam lag de paal reeds op den gron 1, Zoo verklaarde v. T. toen hij heden in hooger beroep terecht stond. De recht- band had hem tot 1 maand veroordeeld. De procureur-generaal vroeg bevestiging van het vonnis der rechtband. Brand. NIJVERDAL. Hedennacht brak door onbekende oorzaak brand uit in een pand in de Wilhelminastraat, bewoond door twee gezinnen, waarin tevens een kap perszaak gevestigd is. De vlammen gre pen zoo snel om zich been, dat de bewo ners zich slechts met moeite in veiligheid konden stellen. Het pand brandde tot den grond toe af. De schade 'bedraagt f 15000 en wordt door verzekering 'gedekt. Brutaio inbraak. HEERLEN. Toen de vrouw van een politie-beambte 'gisterenmiddag, toen haar man niet thuis was, achter 't huis kolen wilde balen, zag ze twee gemaskerde man nen. 'Een van ben maakte juist aanstalten om van de bovenverdieping van het huis naar beneden te springen. De man, die op den 'grond stond, dreigde de vrouw met een revolver, terwijl de ander, toen 'hij eveneens op den grond stond, haar een Map tegen bet 'hoofd gaf, waardoor ze neerviel. De mannen zetten het daarna op ten loopen. De poUtie stelde een onderzoek in en constateerde, dat de bandieten door een openstaand raam waren binnengedrongen. Ze hadden alles overhoop gebaald en een geldkistje, inhoudende f 250, buit ge maakt. De vrouw van S. is door het gebeurde «Sé van streek gemakt, dat se haai spraakvermogen beeft verloren. De politie zet het ondersoek voort. NEW YORK. Het 1279 ton metende kustvaartuig Lexington, dat op weg was van New York naar Providence, ia gis teravond door een tankschip geramd. Van alle kanten schoten schepen toe om assi stentie te verleenen. De Lexington zonk midden in de rivier, alleen de schooisteenen bleven boven wa ter uitsteken. Twee uur na de aanvaring waren 150 personen uit het ijskoude water gered, ter wijl eenige tientallen nog kans hadden gezien voor het zinken aan boord van de reddende vaartuigen te komen. De kapitein gelooft, dat alle opvaren den zijn gered. Hotelbrand. WARFUM. Hedenmorgen te half zes ia alhier brand ontstaan in het groote ho tel van den heer F. G. Engelage in de Hoogstraat. Het gezin bestaande uit man, vrouw, drie kinderen en een dienstmeisje kon zich doordat de heer Engelage wak ker was en den brand direot ontdekte in veiUgheid stellen. Het vuur is ontstaan in de gelagkamer en breidde zich met zulk een groote snel heid uit dat aan blusschen niet meer te denken viel. Het geheele hotel brandde totaal af. De naast en tegenover het hotel gelegen huizen bekwamen brand- en waterschade. De marechaussee stelt naar de oorzaak een onderzoek in. De hotelhouder is op vermoeden van brandstichting aangehou den. Verzekering dekt de schade. Twintig kinderen door een hond gebeten. PHILADELPHIA. Een groote Duitsche herdershond rende de binnenplaats van een schoolgebouw op en beet links en rechts om zich heen. Twintig kinderen werden door den hond gebeten alvorens een student erin slaagde het woeste dier te vangen. De politie verklaarde, dat de hond geen enkel teeken van hondsdolheid vertoonde. Goes. Kolendampvergiftiging. Alhier heeft zich vermoedelijk weer een geval van kolendampvergiftiging voorge daan. Vannacht te ongeveer half 2 werd Dr Snek gewaarschuwd, dat de heer en mevrouw Blom in de Kamperfoe lie s t r aa t eenigszin onwel waren. Hij is er heen geweest en zou vanmorgen weer terugkomen. Toen hij vanmorgen te ongeveer kwart over tien aanbelde, kreeg hij geen gehoor en vond hij de deur gesloten. Hij heeft toen een ruit in de keuken ingeslagen, maar kon ook toen nog niet boven komen. Daarop is de dokter met zijn auto naar het politie-bureau gereden, vanwaar hij met den Commissaris en den hoofd agent van politie naar genoemde woning terugkeerde. Door het uitbreken van een deur heeft men zich toen toegang tot het pand verschaft. Men vond op -de slaap kamer den man en de vrouw bewusteloos, de vrouw op het bed, den man er voor. Dr Snoek achtte den toestand van beiden zóó ernstig, dat overbrenging naar het Ziekenhuis noodig was. Vooraf werden beiden dóór een pater, die toevallig in de buurt was, voorzien van de Sacramenten der stervenden. Per ziekenauto werd te ruim elf uur eerst de vrouw en daarna de man naar St. Joanna vervoerd, waar getracht werd het bewustzijn weer terug te roepen. Naar wij juist vóór het afdrukken van ons blad vernamen, begonnen beiden de vrouw iets meer dan de man weer teekenen van leven te geven. De toestand is echter nog ernstig. De oorzaak is vermoedelijk kolendamp vergiftiging. In de kamer, waarboven de heer en mevrouw B. sliepen, brandde een haard, terwijl in het huis een zware ko- lendamplucht hing. Lewedorp. In het café van den heer J. H. v. d. Dries te Lewedorp is onder lei ding van den heer Versluya, secretaris van de Provinciale Vereeni'ging, een 2e ver gadering van geitenhouders gehouden. Na een korte uiteenzetting van het be sluit der Staten, en het nut van de aan sluiting bij de Provinciale Vereeniging werd tot de definitieve oprichting van een afdeeling overgegaan, 31 leden traden toe. De voorloopige bestuursleden, t.w. de ihee- ren J. v. d. Plasse, voorzitter; M. Vermeu len, secretarie en J. Zuidhof, penning meester, wexden bij acclamatie benoemd. Als commissarissen werden de theeren Jao. Traas en Joh. Ars aangesteld. NoodlandingbijDintel- oord. Op Nieuwjaarsdag, des middags om 3 uur, maakte een vliegtuig op het tarweveld van W. Vogelaar te Dinteloord een noodlanding. Het bleek te zijn het Ita- üaansch vMegtuig 'I, A. T. Z. G., type S. W. H., bestuurd door Luigi Tonegutti, uit Navaxra (Italië). Het vliegtuig kwam uit Keulen en had Schiphol tot bestem ming. Even voor het Hollandsch Diep kreeg het een defect aan de olieleiding. De bestuurder keerde toen terug en hij maakte een noodlanding te Dinteloord, waarbij het over den kop vloog en gerin ge schade bekwam. De vliegers bleven on gedeerd. De piloten vertrokken per trein naar Amsterdam, terwijl de opdracht werd ge geven aan de Folkikerbedrijven om het toe stel te repareeren, waarmee eenige dagen gemoeid zullen zijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3