k Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Uit de Provincie Kerknieuws Gemengd Nieuws. Zoeklichtjes. FEUILLETON. LOOP DER BEVOLKING. ZEPPELINVERBINDING MET NED.-INDIE. Spoedige bouw van drie luchtschepen? Dr Eckener heeft een onderhoud gehad met een vertegenwoordiger van de „Eve ning News" waarin hij de jongste plan- ien in zake het openen van luchtschip- uiensten rond de wereld heeft besproken. Dr Lckener vertrouwde, dat de demon- e'.atievluchten, welke de L 129 het volgen de jiar zal ondernemen, aanleiding zul len zijn tot het bauwen van drie verdere luchtschepen in het begin van 1936. Zijn ook deze drie luchtschepen vol tooid, aldus dr Eckener, dan zijn er in totaal vijf die geschikt zijn voor het trans atlantisch luchtverkeer. Er zouden dan drie diensten in het leven worden geroe pen: een op Zuid- en Noord-Amerika en een naar Nederlandsch-Indië. Met betrekking tot de organisatie ver klaarde dr Eckener, dat er een moeder maatschappij met drie dochtermaat schappijen zal komen. De verbinding per luctschip via den Zuid-Atlantischen Oce aan zal Duitsch, die over den Noord-At- lantischen Oceaan Amerikaansch zijn ter wijl de Zeppelindienst naar Nederl.-Indië in Nederlandsche handen komt. Hierbij sprak dr Eckener de hoop uit spoedig instructies van de Nederlandsche belangen te zullen ontvangen, zoodat hij met den bouw van een nieuw luchtschip voor hen zou kunnen beginnen, zelfs voordat de proefvluchten met de L 129 afgeloopen zijn. Dit project wordt ge steund door een Nederlandsche scheep vaartmaatschappij^ terwijl particulieren gelden hebben bijeengebracht. SCHRIK VAN RONDOM. In „De Standaard" geeft de heer Baarbé weer zijn altijd belangwekkende beschou wingen over het afgeloopen jaar. Het eerste artikel, in weinig opgewe'kten toon gesteld, wordt saamgevat in het op schrift „Schrik van rondom". Hij wijst er op, dat de tegenwoordige volkerenwereld 'n tafereel van ontredde ring te zien geeft. Alle verwachtingen in oude en nieuwe wereld gekoesterd, heb ben niets dan teleurstelling opgeleverd. Vooral de laatste jaren nam de wereld- ontwrichting een steeds meer beangsti gend verloop. Alles schijnt door en over elkaar te liggen. Zooals het nu 'loopt, ook met de pogin gen om den vrede te waarborgen, kan het niet 'langer meer voortgaan, zal niet elk uitzicht op een nieuwen dageraad de wereld begeven. „De vraag mag gesteld: waar gaat het met onze Westersche wereld heen, met haar veiligheid, met haar staatkundig en economisch 'bestaan en met haar moreele beseffen bovenal? De demoralisatie, ge volg van de verwerping der hoogste Wijs heid, heeft schier elk terrein van het leven ontredderd. Een Spaansch schrijver, die door een merkwaardig boek over den „Op stand der massa's" naam maakte, sprak het uit, dat het tegenwoordige Europa aan geen izedelij'ken norm meer gelooft. Er is méér dan melaatsohheid der zielen: de groote afval openbaart zich ook in de or ganisatie van het volkerenleven; en wat daaruit telkens weer aan den dag treedt, doet de vraag stellen, of we, zoo niet reeds met de macht van het Heest zelf, dan toch met de voorhoeden van den Anti- Christ te doen hebben. Of er dan op geen enkel lichtpunt is te wijzen, dat ons weer een morgensche^ mer spelt na stikdonkeren nacht? Men speculeert thans sterk op den vredeswil der volkeren en constateert ook, eindelijk dan toch, een ernstige bezinning bij de voornaamste machthebbers om aan de oude wereld een nieuwe levenskans te bieden vóór het onherroepelijk te laat1 zou zijn. Inderdaad vielen er in de laatste weken enkele gunstiger symptomen waar te nemen. De crisis, zoo juichen velen nu reeds, heeft haar dieptepunnt bereikt; zelfs de meest ongunstige factoren blijven zonder algemeene nadeelige gevolgen. Schokken die anders als aardbevingen zouden gewerkt hebben, zooals de moord op den Oostenrijkschen Bondskanselier Dollfuss en de afschuwelijke aanslagen te Marseille, waren niet in staat om de alge meene ruïne te vergrooten. Er is nu een diep besef, dat het zoo niet 'kan voort gaan zonder algemeene vernietiging, al- Vrij naar het Engelsch. Hl.) o- Ze troonde Lona mee den tuin in onder voorwendsel haar den nieuwen rozenallee te zullen toonen en liet Bob en juffrouw Durnford achter. Deze kleine list geluk te uitstekend, want juffrouw Jem stortte haar hart uit voor haar lieveling. Ze ver telde hem van haar verdriet en zorgen en scheen wat getroost door zijn sympa thie. Ook Lona kon haar ontroering lucht geven, terwijl zij en Ruth in den tuin op en neer wandelden, door voortdurend te praten over Juffrouw Jem'B verlies en haar eigen volmaakt geluk. „Ik heb eigenlijk nooit ten volle beseft, hoe goed Bob eigenlijk is, voor ik met hem getrouwd was", zei ze, toen ze naar huis terug gingen. Ruth zag zichzelf genoodzaakt veel naar de Monnikshoeve te gaan. Zoowel Lona ala Lilian noodigden haar bij elke gelegen heid uit en juffrouw Durnford, met haar gewone onzelfzuchtigheid drong er op aan, dat ie die uitnoodigingen aan zou nemen. Op de Monnikshoeve liep allea vlot van GEMEENTE 1 Januari 1934 Geboren Gevestigd HuweL Overleden Vertrokken 1 Januari 1935 M. V. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal Kattendijke 630 593 1223 11 12 23 11 16 27 9 6 1 7 19 23 42 627 597 1224 Wemeldinge 1175 1175 2350 24 15 39 35 47 82 25 8 10 18 41 55 96 1185 1172 2357 N.- en St.-Joosland 609 570 1179 10 9 19 28 38 66 6 6 1 7 22 32 54 619 584 1203 Aagtekerke 382 372 754 6 7 13 10 12 22 4 4 6 10 17 21 38 378 365 743 Domburg 644 666 1310 8 4 12 15 35 50 2 10 12 15 29 44 650 666 1316 Vrouwepolder 533 497 1030 10 14 24 34 32 66 5 3 8 35 32 67 537 508 1045 345 313 658 5 17 22 10 9 19 1 1 2 14 13 27 345 325 670 Stavenisse 952 919 1871 18 10 28 14 14 28 10 7 7 14 32 38 70 945 898 1843 Rilland-Bath 1054 974 2028 17 13 30 25 39 64 6 6 12 17 34 51 1073 986 2059 O.- en W.-Souburg 2436 2363 4799 49 49 98 144 158 302 40 21 14 35 132 160 292 2476 2396 4872 Meliskerke 375 346 721 10 10 20 14 16 30 4 3 2 5 12 14 26 384 356 740 Grijpskerke 492 434 926 12 15 27 29 23 52 4 7 3 10 29 34 63 497 435 932 Ier ondergang, te riskeeren. Doch daaruit te conoludeeren, dat men nu weer vasten grond onder de voeten heeft, is stellig nog 'te gewaagd. Voor een algemeene herleving, die 'haar wortels heeft in een radicaal-veranderde volks mentaliteit, is nog heel iets anders noo- dig. Met idealisme alleen komt men er niet. Ook de sterke man kan niet helpen; en geen compromis wet of pact kan 'be houden, zoo niet, naar Da Costa's woord, „hulp bij God gezocht wordt met ver- need'rmg en gebêen". Er ia er maar Eén, die de doodsschaduw kan veranderen in morgenstond. Zal de menschheid einde lijk, nu de groote problemen te zwaar voor menschenhanden bleken, tot het besef ko men, dat ze haar wijsheid en sterkte el ders moet zoeken, bij Hem naar "Wiens ordinantiën voor 't volkerenleven ze wei gerde te luisteren en met Wiens Woord in geen enkele conferentiezaal gerekend werd P. S. Buteux. t Te Oostkapelle is op 69-jarigen leef tijd overleden de heer P. S. Buteux. oud burgemeester van Oost- en West Souburg, welk ambt hij van 1893—1926 heeft be kleed. Weer een buitenplaats op Walcheren verdwenen. Aan 'het begin van den zeer ouden weg van Mid delburg naar Vlissingen bij de Klinkheul stond tot voor eenige dagen de buiten plaats „De Parel", omgeven door hoog en laag houtgewas. Het gebouw is nu bijna geheel gesloopt en de oude 'boomen, die het tal van jaren hebben beschermd tegen de woedende stormen, liggen nu geveld ter aarde. Al had de buitenplaats in den laatsten tijd veel van haar vroegere heerlijkheid verloren, toch was zij in aansluiting met de aan de overzijde 'liggende buitenplaats Veldzicht met haar prachtige koepel en bosschage een lieflijke verschijning. Volgens den naam moet zij eertijds, toen tal van buitenplaatsen stonden aan den eenigen verbindingsweg tusschen Middel burg en Vlissingen, zelfs een weinig ge schitterd hebben. Directe belastingen. De in specteur der dir. bel. enz., S. v. d. Berg, toegevoegd aan het hoofd van de inspec tie der invoerr. en acc. te Amsterdam, is verplaatst naar Vlissingen en aan gewezen als hoofd van de inspectie der invoerrechten en acc. aldaar. Vlissingen. Tengevolge van den mist is de Harwichboot „Malines" met 56 passa giers te Vlissingen binnengekomen. De passagiers hebben met den trein van half elf de reis naar Antwerpen voortgezet. Wemeldinge. Loop der bevolking over de maand December. Ingekomen: M. Paardekooper, van Bussum, Hooftlaan 18, naar Dorpsstr. B 229; D. P. Hart- hoorn van 's Gravenpolder, B 98, naar Wilhelminastr. B 140 a; B. Moorland en gezin, van Sas van Gent, Sportkade 2, naar Postbrug G 49; J. M. R. Meulenaere, van Culemborg, naar Wilhelminastr. B 119; Vertrokken: A. R. Verschure van Wil- stapel. Lilian stond nog steeds aan 't hoofd van de huishouding en was druk bezig als altijd en Lona amuseerde zich. Als ze niet reed of wandelde met haar man, las of schilderde ze in haar aardig boudoir. „Ga maar naar juffrouw Lilian" was onveranderlijk haar antwoord, als iemand haar aanwijzingen kwam vragen betreffende de huishouding. „Van die din gen heb ik geen verstand", en kalm ging ze verder met haar boek of schilderwerk. Ruth kreeg nu maar zelden een ge legenheid rustig met Lilian te praten. Lona was altijd bij haar en toonde zelfs neiging alleen beslag te leggen op Ruth. Maar waar ze ook mee bezig mochten zijn, als ze Bobs stem of schreden hoorde, klaarde haar gezicht op, dan legde ze dadelijk haar werk neer en ging hem tegemoet „Heb je ooit zoo'n toewijding gezien?" vroeg Lilian eens half lachend. „Ik ge loof, dat, als ze haar zin kreeg, Lona Bob nooit alleen zou laten. Kijk, daar gaan ze", zei ze wijzend naar het tweetal, dat langzaam naar den vijver liep. Ruth keek een oogenblik naar hen, toen zei ze plotseling: „Lilian, krijg je ooit gelegenheid voor een vertrouwelijk praatje met Je broer?" Lilian schudde ontkennend het hoofd en kleurde even, maar ze ging er niet op in. Ze was te trotsch om te klagen Ingezonden Mededeeling ij Jecovltol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. jemm Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten f0.75 per flacon. helminastr. B 119 naar Goes, Kamperfoe liestraat 28; G. Schouwenaar van Kerk straat A 39, naar Kattendijke, Wilhel- minadorp B 186. Grijpskerke. Loop der bevolking over de maand Dec. Ingekomen: Pieter Abrahamse en ge zin uit St. Laurens. Vertrokken: Elizabeth Dingemanse naar 0. en W. Souburg. Tholen. Uitslag postduivententoomstelr ling Tholen op 29 Dec. 'Oude doffers vlieg- klassele, 2e, 4e, 6e, 7e en eere-prijs Anth. Wagemaker; 3e pr. M. v. Noort; 8e pr. M. Nijs; Z.E.V. Jac. Baay; E.V.D. Geuzen. Jonge doffers, vliegklasse: le, 3e en 8e pr. An't'h. Wagemaker; 2e pr. M. Nijs; 4e pr. H. Cornelisse; 6e pr. G. Baay; 6e pr. Chr. de Jonge; 7e pr. H. Donken; 9e pr. 'M. v. Noort; 10e pr. P. Blaas en E.V.; J. v. d. Zande Z.E. Jonge duiven, vliegklasse: le en 6e pr. en Z.E.V. Anth. WagemaJk'er; 2e pr. C. Baay; 3e pr. Chr. de Jonge; 4e pr. J. v. d. Zande; 5e pr. A. Baay; 7e pr. H. Donken; E.V. Chr. de Korte. Oude duiven, vliegklasse: le en 2e pr. M. v. Noort; 3e pr. G. Baay; 4e en 6e pr. Ant'h. Wagemaker; Z.E.V. A. Rijnberg. E.V. G. Baay. Sohoomheidsklasse, doffers: le pr. J. Knuist; 2e pr. A. Baay; Z.E.V. D. Jansen; E.V. J. v. d. Zande; Sohoon- heidsklasse duivinnen: le pr. J. Knuist; 2e pr. C. Baay; Z.E.V. P. Blaas; E.V. G. Praat. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Donkerbroek en Haule (toez.), F. A. Scholte, cand. te Hijlaard. Aangenomen naar Oude Pekela (toez.), P. J. van Leeuwen te Oterdum-Heveskes. Naar 's Heerenberg, P. A. Stapert, cand. te Sneek. Geref. Kerken. DWetal te Drogeham, J. G. Adema te Opende (Gr.), T. de Boer te Aohlum en J. A. Gravenstein te Oosterzee. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Nieuwpoort en Werken dam, W. F. Laman te Middelharnis. Voor Meerkerk, D. Driessen te Amsterdam- Oost. EVang. Luth. Kerk. Aangenomen naar Amsterdam, W. J. Kooiman te Deventer. D s J. L. D i p p e 1 f. In den ouder dom van bijna 70 jaar is te Wassenaar overleden Ds J. L. Dippel, em. predikant van de Ned. Herv. gemeente Nieuwerkerk a. d. LJsel. Ds Dippel aanvaardde 8 Jan. 1893 zijn ambt te Hierden. Hij1 diende daarna de gemeenten te de Bilt, Ooster- wolde, Groningen, Kamperveen en Nieu werkerk a. d. IJsel, waar hem bet vorig jaar emeritaat werd verleend. en legde zich zonder mopperen bij het onvermijdelijke neer. HOOFDSTUK XXXIX. Weer thuis. Tegen het eind van Augustus verklaar de juffrouw Jem op zekeren morgen, dat ze van plan was Ruth een maand vacan tia te geven. .Lilian en ik hebben er samen eens over gesproken", zei ze. „Je bent nu al tien maanden van huis. Je hebt er dus meer dan recht op. Ik heb alles in orde gemaakt. Lily komt zoo lang Billy en mij gezelschap houden en ze gaat twee of drie keer per week een uurtje naar huis om te zien of alles goed gaat, je kunt dus gerust gaan. Ga ze maar gauw schrijven en zeg, dat je Dinsdag komt, dan zal ik juffrouw Compton zeggen, wat lekkers in te pakken, dat je uit mijn naam aan je schoonzuster kunt geven." Dit voorstel kwam zoo plotseling, dat Ruth eenige oogenblikken als verdwaasd stond te kijken. „Wat lief van u, juf frouw Jem. Weet u zeker, dat u me zoo lang missen kunt?" vroeg ze eindelijk. Maar juffrouw Durnford, die vond, dat het meisje na die veelbewogen winter en voorjaarsmaanden wel een verande ringetje verdiend had, weerlegde al haar Ernstigongeval. Gistermiddag heeft in Amsterdam-Oost een ernstig on geluk plaats gehad. Aan de Valentijn- kade zijn in uitvoering de werken tot ophoogen van den spoorweg. Gistermiddag werd een ijzerconstruc tie met een gewioht van 30 ton aange voerd. Bij het opvijzelen zijn de dwarsligger» op de zolderschuit, toen het gevaarte ge deeltelijk erop nog rustte, aan het glijden geraakt, tengevolge waarvan de geheele ijzerconstructie in 't water terecht kwam. Aan boord van de schuit bevonden zich 6 personen. Twee werklieden sprongen, om erger te voorkomen, te water. Een van hen de 38-jarige R. uit Alblasserdam, kreeg nog een klap van het vallende ijzer, waardoor hij vermoedelijk zijn linkerbeen heeft gebroken en een gapende wond aan het hoofd opliep. Zij konden spoedig uit het water worden gered. Een 22-jarige werkman S. uit Alblasserdam geraakte tusschen het ijzeren gevaarte en de rand van de schuit bekneld. Bet linkerbeen werd vrijwel geheel afgekneld. Hij werd in hopeloozen toestand naar het Binnen gasthuis vervoerd, waar hij is overleden. Twee andere arbeiders en de uitvoerder wisten zich tijdig in veiligheid te stellen. De politie stelt een onderzoek in. 'Buit 'olnder bed wegge haald. Maandagnacht hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de woning van den landbouwer Vissers, in de buurtschap de Diep te Groesbeek. De dieven zijn via het varkenshok in het achterhuis de wo ning binnengedrongen en hebben alle ver trekken doorzocht. In de slaapkamer van het echtpaar vonden zij onder het ledi kant een kist. Daarin bevond zich een geldkistje, inhoudende een bedrag van 185 gulden, dat zij medenamen. Tegen den morgen werden de bewoners wakker door het dichtwaaien van een deur, waarna zij de inbraak ontdekten. Van de daders is nog geen spoor gevonden. V,e c h t p a r t ij1 te Nijme gen. Dinsdagnacht heeft te Nijmegen een vechtpartij plaats gehad, waarbij een per soon zeer ernstig werd gewond. De be trokkenen waren zes personen, die bijeen waren in verband met de jaarwisseling en zich tot na twaalven met kaartspelen ver maakten. Men kreeg ruzie en is daarna de straat op gegaan om de zaak uit te vechten. Zekere J., die een klap had ge kregen, trok een mes, waarop G., die een steekpartij wilde voorkomen, J. een klap tegen het hoofd gaf. De man viel achter over met zijn hoofd tegen den rand van het trottoir en bleef bewusteloos liggen. Hij werd naar het Wilhelmina-zieken- huis vervoerd. G. werd door de politie een verhoor af genomen en weer op vrije voeten gesteld. Na het gebeurde eindigde de vechtpar tij. De mannen bleken allen eenigszina onder invloed van sterken drank te ver- keeren. Een verstrooide vrouw? In een groot magazijn te Rotterdam ver soheen gistermiddag een dame om een bontmantel te koopen. Zij was nog al kieskeurig en liet zich tal van mantels toonen. Nu eens paste zij een korte jas, dan weer een lange, nu eens een sealskin, bezwaren. „Kind, maak je maar niet ongerust. Li lian heeft ook eens wat verandering noo- dig. Ze is dit heele jaar nog geen dag uit logeeren geweest. Denk nu niet, dat ik graag van je af wil zijn, Ruth, want je bent een lief goed meisje geweest, een echte troost in mijn verdriet." De tranen kwamen haar alweer in de oogen en ze zweeg even om ze af te vegen. „Bovendien ben ik van plan je salaris te verhoogen." En ondanks al haar tegenwerpingen, werd bepaald, dat ze voortaan twaalf honderd gulden per jaar zou verdienen. „Wat moet ik doen?" vroeg ze ten einde raad aan Lilian, die den avond voor Ruth's vertrek naar de Dene was geko men. „Ik vond, dat ik al veel te veel ver- diende voor wat ik deed, maar ik zou een gevoel krijgen of ik èen oplichtsiter was, als ik juffrouw Jem toestond me twaalf honderd gulden per jaar te betalen. Ik doe niets dan met Billy spelen en met hem en de honden wandelen." Lilian glimlachte. Ze begreep de situa tie heel goed; maar ze raadde Ruth aan, het salaris maar met een gerust hart aan te nemen en dankbaar te zijn. „Juffrouw Jem is erg koppig en als ze zich eenmaal iets voorgenomen heeft, dan kan niemand haar daar van af bren gen, dat weet je toch ook wel. En boven dien, je besteelt haar niet Zij zelf weet In een Christelijk Protestantsch blad, dat zich vooral ten doel stelt de vroegere coalitie-partijen te bestrijden, zag ik on langs met ingenomenheid jnelding ge maakt van het optreden der Spaansche autoriteiten tegenover de R. K. priesters, welk optreden aan onze regeering ten voorbeeld werd gesteld. Het blad gaf daarmee een blijk van groote kortzichtigheid. Wat is toch de drijfveer bij vervolgin gen als in Spanje en Mexico? Het antwoord zal niet met één zin te geven zijn. Maar wel kan worden gecon stateerd, dat bittere haat tegen God en Zijn dienst bier een rol speelt. Dat blijkt o.a. zeer duidelijk in Mexico, waar een drietal steden, die nog de namen van heiligen droegen zijn omgedoopt tot Leninstad, Luciferstad en Satanstad. Uit deze daad blijkt duidelijk de geest waardoor de priestervervolgers worden ge dreven. Zij, die nu meenen te moeten juichen over de uitzetting van R._K. gees telijken, mogen wel bedenken, dat zij, wa ren ze in Spanje of Mexico, het lot van de priesters zouden deelen. OPMERKER. dan weer een bisam, of een antilope. De verkoopster werd niet moe, om steeds nog meer bontjassen voor den dag te halen. Inmiddels verscheen er nog een paar da mes. die ook al interesse voor een bont jas bleken te hebben. De verkoopster vroeg en kreeg verlof ook deze dames zoo en passant een paar jassen te laten zien. D'aarna wilde zij zich weer tot de eerste klant wenden. Maar die was kalmpjes den winkel uitgewandeld, gehuld in een bontjas, ter waarde van f350. Niet al leen heeft zij verzuimd de verkoopster te zeggen, dat uiteindelijk haar keus op de zen mantel was gevallen en dat de jas niet behoefde te worden thuis gebracht, maar bovendien heeft zij vergeten even langs de kassa te gaan, om de kooppen ningen te storten. De politie zoekt thans naar deze zoo verstrooide vrouw, zegt de „N. R. Ct." Oude man onder zijn kar gedood. Op het Nieuwe Plein te Arn hem heeft gistermiddag een zeer ernstig ongeluk plaats gehad, dat een man het leven kostte. De bejaarde melkhandelaar, tevens landbouwer van B., keerde op zijn met een paard bespannen wagen van het land huiswaarts. Ter hoogte van de Jans straat werd het paard plotseling schich tig, tengevolge van het drukke verkeer aldaar en nog voor men den bestuurder te hulp kon komen, sloeg het dier op hol. Nauwelijks honderd meter verder schokte de kar geweldig en de bestuur der werd er af geslingerd. De ongeluk kige kwam onder den wagen terecht, waarvan een der wielen hem over het lichaam ging, terwijl tot overmaat van ramp de kar omsloeg en op hem terecht kwam, in zijn val het paard meeslee- pende. Medische hulp. die terstond werd inge roepen, mocht niet meer baten. De dokter kon slechts den dood constateeren. Het ongeluk bij Rens- w o u d e. De 33-jarige P. van Veen uit Haarlem, die Nieuwjaarsdag bij een bot sing te Renswoude van een uit Duitsch- land terugkeerende auto met een boom zwaar werd gewond, is gisteren in het St. Elisabethgasthuis te Amersfoort aan de gevolgen van het 'Ongeluk overleden. i Ontploffing in een chemi sche fabriek. Gisteravond tegen ne gen, uur vond in een chemische fabriek in het Z. 0. van de Londensche Gity een ammoniak-ontploffing plaats, waarschijn lijk tengevolge van het feit, dat de hoofd kraan der ammoniak-installatie niet was gesloten. In korten tijd had zioh voor de fabriek een groote menschenmenigte ver zameld, die door de politie echter op rui men afstand werd gehouden om haar te beschermen tegen de ammoniakdampen. Nadat men een uur lang gezocht had, slaagden 18 van gasmaskers voorziene brandweerlieden erin de hoofdkraan te vinden en te sluiten. Een drietal brand weerlieden was bewusteloos geraakt. De falbrieksnachtwaker werd over eenigen ai- het best, wat je haar waard bent. En dan, je bent veel meer voor haar dan een gezelschapsjuffrouw, je bent voor haar een vriendin en jongere zuster. Je weet niet, hoe je haar in alles tot steun bent en hoe graag ze je bij zich heeft". Daarmee voelde Ruth zich eenigermate gerust gesteld. Dokter Cleveland was aan het station om zjjm zuster af te halen. „O, Shirley wat ben ik big je te zien", zei ze, toen ze samen in een rgtuig zaten, „en je bent heelemaal niet veranderd", ver volgde ze, hem onderzoekend aankij kend, „alleen moet je je haar eens laten knippen". Dokter Cleveland lachte. „Ik kan van jou niet hetzelfde zeggen, Ruth. Toen je het perron af kwam loopen, herkende ik je nauwelijks, ik kon haast niet get- looven, "dat die keurig gekleede jonge dame mgsn zusje was." „0 Shirley, wat een dwaasheid, maar het is natuurlijk vleierij." „Neen, neen, heelemaal niet; en zelfs na" en hij keek haar scherp aan, „zie ik verandering in je, je ziet er goed uit uitstekend zelfs' maar je bent smal ler en wat bleefcer." (Wordt vervolgd.) stand wegge ammoniaivi in het zieke men. N o o „schot". 1 bruikelijke de landboui bidgas gevu Door een deksel van N. ernstig In levensgei ziekenhuis -^Vra boom. G die op weg Beijerland, terop zaten een 12-jarij van den w echedelbreu jongen is ei Het ande die in de c hadden een opgeloopen. digd. Dist slag ge wouden, wa van alcoha miezen een van den he die reeds li lang dralen lucht werd leertoestel, was, spoed mede een 1 in beslag p D e j De Maas ii sende gew< gisteren in 34 c.M. Me: merking te beden haar verlaten, sprekend v Kanti Eènig vc gevaar voo overtreden: b. s. 1 d. Dronken; A. R. te E P. v. L. te J. J. M. te P. G. B. te J. M. te M Idem bij f 15 b. of 1 Dieren n wijze: V. d b. of 15 d. Zonder laten loope J. te Arnei Zonder pen over M., J. de ieder beris In een vereischte holischen Vlissingen Als vadi zorgen dat bezoekt: J. J. E. te G Een ver steld overt f7.50 b. van het jac ging. Personen niet besten paalden w aanmelden Oost- en "V Als wag zich bevinc de snelhei houden, w verkeer zu W. Soubui Ala schi vaart, niet menten vch cilieerd te 4 d. h. voo terdam 2 S. L., gedo: b. of 4 d. Bij het i kanaal als naam van zijde van h domicilieer micilieerd gedomicilic gedomicilic micilieerd lieerd te 5 d. h. Met een sluis beho' naai, niet rij- of voc f5 of 5 d. Te Vliss ken: J. K, Te Wolf drukte stu B. en W. den: Je. D Te Ierse spreken: I d. h. Te Krui voorwerp® aan de hu

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2