Uit de Provincie Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent - voor Ragout dat voor den tuinbouw niet gedaan wordt wat voor den landbouw geschiedt. Er zijn wel zeker concrete uitgewerkte plannen, maar de voorstanders zijn nog nooit in de gelegenheid geweest ze met 1e Regeering te bespreken, omdat de Re- jeering er principiëel tegen is. Spr. onder schreef het betoog van Ir Hazeloop voor 100 pet. Hij is bezig met de uitwerking van het concrete plan en kan er nu niets meer van zeggen. De heer Valstar zeide, dat de Regeering zoekende is naar een weg, om den tuin- bouwsteun te doen aanpassen aan den landbouwsteun. Hoewel de steun in 1934 is meegevallen was hij te laag, in Januari '35 is echter een nieuwe uitkeering van tuinbouwsteun te ver wachten, die grooter is, dan de tegenwoordige steun. Spr. zegde voorts toe, dat, als het plan der prijsregeling bij de Regeering wordt ingediend het zeker zal behandeld wor den. Hij zag er echter geen redding van den tuinbouw in, omdat hij prijsregeling praktisch onuitvoerbaar acht en nadeelig voor den tuinbouw. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Apel doorn vestigt de aandacht van belangheb benden op de amstandigheid, dat sommi- re gewezen colporteurs van het Admi- nijtratie-Kantoor van Aflosbare Waar den te Amsterdam, thans werkzaam zijn de voor het Apeldoornsche Administratie kantoor voor aflosbare waarden (thans genaamd Nationaal Kantoor voor aflos bare waarden), Directeur Schram, op een vermoedelijk misleidende wijze do cliënten van het in liquidatie zijnde Am- sterd. Administratie-kantoor trachten over te halen h in verdere afbetalingen niet aan het A msterdamsche, doch aan het Apeldoornsche Kantoor te doen. Het gevolg daarvan is, dat zij, die zich lieten overhalen, door beide kantoren voor betaling worden aangesproken. Men zij op zijn hoede. De Commissaris van Politie te Gces WIERTS VAN COEHOORN. Vijfduizend musschen gevangen. Op het eiland Tholen zijn op bijna alle dorpen zoogenaamde Musschengilden, wier leden jaarlijks honderden musschen vangen, welke aan den landbouw zooveel schade doen. Een record heeft wel het Gilde van Sint.Annaland op genoemd eiland behaald. In het afgeloopen jaar werden door zijn leden bijna 5000 mus schen gevangen. En onder de leden heeft zeker wel het record behaald de heer A. Goedegebuure, die 2167 musschen ving in 1934. Op het vangen der musschen stond een premie van een halven cent per stuk. Auto tegen een boom. Dinsdagmorgen te omstreeks 6 uur, reed dr v. d. V. uit Goes met zijn luxe auto over den Wouwschenweg van Bergen op Zoom in de richting Wouw. Even voorbij den spoorwegovergang zag hij zich plot seling voor een melkwagen geplaatst. Om een aanrijding te voorkomen sloeg de be stuurder het stuur naar links om, echter met het noodlottig gevolg, dat het voer tuig tegen een aan den kant van den weg staanden boom opbotste en vervol gens over een sloot vloog om in een heg tot stilstand te komen. De echtgenoote van den heer v. d. V., die naast hem zat, werd uit de auto geslingerd. Zij be kwam echter wonder boven wonder slechts lichte kwetsuren aan 't hoofd. Dr v. d. V. kwam met den schrik vrij. Na in een woning zijn vrouw te hebben ver bonden, heeft hij met een andere auto de reis voortgezet Verplaatst met ingang vein 1 .Tan. 1935 de Telegrafist le klasse bij' den Telegraafdienst M. Everaars van Eind hoven bureel Hoofd van het Telefoon district. naar Vlissingen., A utob us-concess ies. Ged. Staten hebben op verzoek ingetrok ken hun besluit van 17 Juni '32, waarbij aan P. v. Koeveringe te Waarde vergunning werd verleend tot het in werking houden van een autobusdienst op Donderdagen van Waarde over Krabben- dijke en Rilland-Bath naar de Ncord- FEUILLETON Vrij naar het Engelsch. 110.) o1 Zoo gebeurde ook en de inscriptie luid- do als volgt: „Ter herinnering aan Keefe Russell I esmond, 30 jaar oud, die op den eersten Juni uit dit leven verscheidde. „Ik zal opstaan en tot mijtn vader gaan," en daaronder: „Het meeste van die is de liefde". „Als alles klaar is, ga ik eens naar New York om te zien hoe het kruis ge worden is," zei juffrouw Jem op zekeren avond tot Ruth's groote verbazing en het volgend jaar bracht ze haar voornemen ten uitvoer. In 't begin van Juli kwamen Bob Hil ton en zijn vrouw weer thuis en veertien dagen daarna hielden zij receptie. „Ze wenschen al hun vrienden en kennissen tegelijk te ontvangen en zoo gauw moge lijk van al die drukte af te zijn," vertelde Lilian, die naar de Dene was komen fiet sen. „Het zal erg vermoeiend zijn voor Lona, maar zij schijnen het zoo het beste Brabantsch-Zeeuwsche grens en omge- keerd. Intrekking is verzocht, omdat door vermindering van het aantal reizigers eenerzijds en verhooging van belasting anderzijds de dienst niet langer renda bel is. Om dezelfde reden is de ooncessie aan den heer v. Koeveringe ingetrokken voor een autobusdienst, uitsluitend op Woens dagen van Waarde over Krabbendijke en Kruiningen naar Yerseke en omgekeerd. Ged. Staten hebben aan G. J. de Ja ger te Driewegen vergunning verleend tot het in werking houden van een dagelijk- schen autobusdienst van Ellewouisdijk over Oudelande, Baarland, Kwadendam- me en 's Gravenpolder naar Goes. Ged. Staten hebben beslaten aan de N.V. Z.-Vlaamsche Tramweg Mij. te Ter Neuzen vergunning te verleenen tot het in werking brengen van een dagelijk- schen autobusdienst van IJzendijke en Pyramide over SchoondijkeVeldzicht, Aan de onderneemster wordt niet toege staan op het trajectgedeelte Schoondijke Breskens v.v. reizigers te vervoeren in locaal verkeer. Gedeputeerde Staten hebben met in gang van 1 Januari 1935 benoemd tot lid van de Provinciale Commissie tot bevor dering van Rijkswege van de Rundvee- fokkerij in Zeeland, H. A. A. Baron Gol- lot d'Escury te Kloosterzande. Middelburg. Vragen aan Bur gemeester en wethouders. De heer Jeronimus, lid van den gemeen teraad, heeft aan burg. en weth. de vol gende vragen gesteld: 1. Achten B. en W. hun besluit van 28 December j.l., waarbij wordt bepaald, dat verzoeken om bouwvergunning voortaan onmiddellijk moeten worden ingeleverd bij het Bureau van Gemeentewerken, niet in strijd met geest en bewoordingen van art. 19 lo der kortelings vastgestelde bouwverordening, hetwelk bepaalt, dat een verzoek moet worden ingediend bij B. en W.? 2. Zoo niet, wanneer zal dan de termijn beginnen te loopen bedoeld bij art. 20 lo? 3. Zijn B. en W. bereid mede te deelen om welke redenen zij gebruik maken van de bevoegdheid hen verleend bij art. 19 9o, niet specifiek, maar algemeen de in vulling van materiaal-staten eischen? 4. Welke zijn de redenen, waarom B. en W. in afwijking van de bestaande practijk eischen, dat in de toekomst riool- aansluitingen in den openbaren weg, uit sluitend door den dienst der Gemeente werken zullen worden gelegd, en niet meer door particulieren? 5. Welke kosten zullen daarvoor wor den berekend, behalve die bedoeld bij art. 1, 3o en 4o. Verordening nr 22, tot het heffen van rechten enz.? 6. Zullen de gezamenlijke kosten niet belangrijk de tegenwoordige overschrij den? 7. Is de bedoeling, dat ook de Gemeente de materialen voor de rioolaansluiting verschaft, en zoo ja, hoe zullen die war den berekend? Overtreding Winkel sluitingswet. De politie maakte pro ces verbaal op tegen een winkelier in bloemen, die zijn zaak Maandagavond na 8 uur geopend had gehouden, terwijl bloemenwinkels niet vielen onder de cate gorie van zaken die open mochten blijven tot 10 uur. Weer een inbraakje. Za terdagmiddag ontdekte B. wonende aan den Veerschen weg, dat tijdens zijn af wezigheid ongewenschte bezoekers door verbreking van een schuurtje en de deur tiusschen schuur en woning op bezoek waren geweest, een kist hadden geopend en o.a. een paar scheermessen ontvreemd hadden. Van een en ander is de politie in kennis gesteld. Vrijdagavond vergaderde in het Mi litair Tehuis het District Walcheren van den Ned. Chr. Landarb. Bomd\, onder presidium van dhr P. Vreeke te Souburg, werke vergadering mede werd bijgewoond door het Hoofdbestuurslid dhr A. Vin gerling te Goes. Als leden van het Dag. Bestuur worden herkozen dhrn P. Vreeke te Souburg en J. Janse te Vrouwepolder en gekozen P. v. Eenennaam te N. en St. Joosland. Verschillende zaken betreffende het overleg met de werkgevers, afsluiting van collectieve contracten en wat daarmede samenhangt, worden besproken. Daar in Walcheren nog veel gemeenten zijn waar loonen en arbeidsverhoudingen tot heden niet bij contract zijh geregeld, zal hieraan bij den voortduur de volle aandacht moeten worden geschonken. Een krachtige poging om tot meerder overleg en afsluiting van collectieve con tracten te komen zal dan ook niet ach terwege kunnen blijven. Uit gedane mededeelingen blijkt dat de uitvoering van genomen ministerieels be slissingen inzake brandstoffenbijslag, plaatsing in werkverschaffing en steun- verleening door verschillende gemeente besturen in de practijk niet in die ïnate geschiedt als op grond van die beschik kingen zou mogen worden verwacht. Achterstelling van georganiseerden of kastrekkenden bijl ongeorganiseerden of steuntrekkenden blijkt nog wel voor te komen. De besturen zullen hierop steeds nauwlettend moeten toezien en zoo noodig trachten verbetering te krijgen. Gevonden voorwerpen: Pyama, Flierenhurg, Schuitvlotstraat N 168; Regenjas, Walraven, Noordweg S. 238; Port. met inh., H. Izendoorn, Zuid singel E 34; Portemonnaie, Bureau van Politie; Wollen muts, R. Boogaard, Oude Vliss. weg E 233; Kinderhandschoen, F. Luxemburg, Bellinkstraat G 190; Hand beschermer, J. de Witte, St Bastiaanstr. L 136; Handbeschermers, W. de Rijke, Bastion N 61; Snoer kralen, A. J. Goed hart, Spanjaardstraat E 75; Paar glacé handschoenen, A. Heijstek, Hendrikstraat W 65; Broche, Simons, Breestraat O 148; Glacé handschoen, Reijnhout, Brakstraat O 267; Portefeuille met inhoud, J. Geldof, Koudekerkscheweg G 38; Kinderport. m. inhoud, J. G. Pluijmers, Houttuinen Q 36; Rozenkrans, Schut, Nieuwstraat G 44; Nummerplaat, M. Venteville, Veersche- singel S 42; Kinderwantje, L. Vermeulen, Bellinkstraat; Baalzak, Slaakweg, Koe- poortstraat N 34; Mantelband, Holster, Verwerijstraat 149; Das, Soetens, Lazerij straat O 82; Wagenmoer, Dekker, St Jan straat I 100; Meisjesmuts, N. F. de Jong, L. St Pieterstraat F 43; Belastingmerk, de Steur, Tramsingel E 58; Handschoen, Schuilwerve, Hofplein; Paar beenstukken, J. v. d. Ende, Noordsingel R 278; Loop boekje, G. Buijs, Veerscheweg S 254; Al penmuts, Toos van Gilst, K. Delft F 22; Redicule met inh., Schotmans, Veersche weg T 249; Belastingmerk, Stroo, 't Zand D 111; Glacé handschoen, A. den Hollan der, Segeersweg V 218; Gouden oorbel, Franse, Seisweg R 132. Hedenmorgen te 10 u. kreeg de brandweer bericht van een begin van brand in de woning van dhr S., hoek HoutkadeSegeerstraat. Terwijl een nader onderzoek werd in gesteld, werd de spuit gereed gezet en de brandweerlieden gealarmeerd, die zich naar de kazerne spoedden. Het bleek gelukkig dat geen hulp noodig was. De mannen konden onmiddellijk weer inruk ken. Vlissingen. Toen Dinsdagmiddag te on geveer kwart voor vier de stadstram in de richting van het station ter hoogte van het kantoor van De Schelde was, braken de draden van de inrichting voor het overbrengen van seinen af. Dit veroor zaakte kortsluiting. Voorzichtig heeft men de draden op zijde gehouden tot men met behulp van den montagewagen ze geheel kon verwij deren. De dienst ondervond er betrek kelijk kort oponthoud van. Het aantal werkloozen daalde van 1393 tot 1378, van wie 92 bij de werkver schaffing zijn werkzaam gesteld. Heden kon het tankschip „Ethel- crast" naar de buitenhaven worden ge bracht. De N.V. „Vlismar" zal nu ook mo torschepen van brandstof kunnen voor zien, zooals de S.H.V. het met succes met steenkolen doet. Goes, De ongeveer 60-jarige petroleum- venter J. v. d. K. liep Maandagmorgen in de Lange Vorststraat achter zijn wa gentje, toen hij plotseling onwel werd en op straat viel. Binnengebracht bij een der omwonenden kon een dokter slechts den dood vaststellen, vermoedelijk door hart verlamming. Arnemuiden. Vrijdagavond werd alhier een vergadering gehouden van den Bijz. Vrijw. Landstorm in de 0. L. school. Door dhr P. G. Laernoes uit Vlissingen werd besproken de houding van den B. V. L. tegenover de Regeering. Na de pauze sprak Overste Bierman over Zeeland en Oranje. Dat die band nog bestaat toonen de Zeeuwen ook thans, door zich in grooten getale te scharen achter de vaandels van den B. V. L. Daarna werd behandeld: „Het Fascis- me en N. S. B.-beweging. Tegen beide be wegingen werd door spr. ernstig gewaar schuwd. Aan 2 koningscbutters en 21 scherp schutters werden brevetten uitgereikt. De avond werd gezellig doorgebracht. Ook tractatie had plaats, waarna dhr B. Franse een slotwoord sprak en besloten werd met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. 0.- en W.-Souburg. Vrijdag hield de Vleesch- en Spekvereeniging „Helpt El kander" haar jaarvergadering. Voorzitter dhr H. Gijsouw. Uit het verslag van den secr.-penn. bleek o.a., dat in 1934 onder het rundvee 15 en van de varkens tien noodslaohtingen hadden plaats gehad. De ontvangsten voor het vleeschfonds be droegen f 1823,97, de uitgaven f 1804,52, alzoo een goed slot van f 19,45. De ont vangsten voor het spekfonds bedroegen f 463,54, de uitgaven f 452,13, batig saldo f 11.41. De aftredende voorzitter, dhr H. Cijsouw, werd herkozen. Besloten werd om evenals vorig jaar de vleeschprijzen p,er 3 maanden te herzien. Thans werden deze prijzen vastgesteld op f O.52V2 per K.G. goedgekeurd en f 0.45 per K.G. voor afgekeurd vleesch van nieuw gekalfde koeien. Voor oud ge kalfde koeien op f 0.42V2 per K.G. goed gekeurd en f 0.35 voor afgekeurd vleesch. Voor varkens beneden 20 K.G. zal f 10 worden uitbetaald, idem van 20-40 K.G. f 15. De overige spekprijzen werden als voor heen gehandhaafd. De bode werd voor het volgende jaar herbenoemd. Aanrijding. Zaterdagavond is op den Nieuwe Vlissingsche weg, nabij diens woning, door een personenauto aangereden de oude heer B., welke hier door aan gezicht en hoofd ©enige bloedige verwondingen bekwam. De chauffeur had den man, die geheel rechts van den weg liep, niet opgemerkt, doordat zijn uitzicht werd belemmerd door de felle lichten van een tegenligger. Domburg. Vertrokken: W. J. v. Nieuw- kerk naar Rotterdam, Bergweg 353; A. Provoost naar Middelburg, Heerengracht M 27/28. Vrouwepolder. Loop der bevolking over de maand December 1934. Ingekomen: W. Snoep, dienstbode A 45, uit Wemeldinge; G. Matthijsse, dienstbo de, Gapinge B 61, uit Veere; W. Hekhuis en gezin, bakker, A 12, uit Vlissingen; Mej. S. P. Goedegebuure, zonder beroep, A 12, uit Vlissingen. Vertrokken: Mej. M. van den Basse, Gapinge B 87, naar Veere, Z.Z. Haven, A 104. Westkapelle. Het aantal alhier inge schreven werkzoekenden is gedurende de maand December toegenomen met 39 en bedraagt thans 309, d.i. het zevende deel van de totale bevolking. Het aantal steuntrekkenden bedraagt momenteel 38 meer dan in het begin van deze maand; n.l. 112; dit groot aantal is een gevolg van het tijdelijk stopzetten van de werkverschaffing. Loop der bevolking over de maand December 1934. Ingekomen: Jacobus Leunis, ambt. ter secretarie, uit Middelburg; Gornelis Tobd- Ingezonden Mededeeling. te vinden. Ik veronderstel," voegde ze er wat aarzelend aan toe, „dat we juf frouw Jem niet mogen verwachten." „O neen," antwoordde Ruth. „Ze is van plan eens een avondje alleen te komen, als ze wat sterker is. Maar ze wil, dat ik zal gaan. Ik moet de japon aandoen, die voor de bruiloft bestemd was en zal met kapitein Pater en zijn vrouw meegaan. Ruth trachtte opgewekt te spreken, want ze wilde Lilian niet laten merken hoe ze er tegen opzag. Mevrouw Pater was gewoonlijk laat. Toen ze op de Monnikshoeve kwamen, waren huis en tuin dan ook vol men- schen. Lona stond in 't midden van de hall naast haar man. Ze begroette Ruth met haast overdreven hartelijkheid. Ze zag er erg aardig uit in haar japon van zachte, roomkleurige zijde. Elk oogenblik wendde ze zich tot haar man, als om te zien of hij er nog wel was. Ruth had Bob Hilton niet meer gezien sinds zijn huwe lijk. Ze vond, dat hij er goed uitzag, mis schien een beetje ernstig en koud. Hij' kwam echter onmiddellijk naar haar toe en bleef een poosje met haar spreken over juffrouw Jem. „Wilt u haar zeggen, dat ze zich niet de minste moeite hoeft te geven hierheen te komen? Lona en ik zullen eens gauw een avond op de fiets komen." Bij het hooren van haar naam kwam de jonge vrouw naar hen toe en stak haar arm door dien van haar man. „Wat voor complot zijn jullie aan het smeden, Bob?" „Heelemaal geen complot," antwoordde hij rustig. „Ik vertelde juffrouw Cleve land, dat we eens gauw juffrouw Jem wilden bezoeken. Dat waren we immers van plan, lieve?" „O ja, we moeten die arme juffrouw Jem niet vergeten". Lona zuchtte toen ze dat zei. „Bob, de hal wordt zoo vol. Zouden jij en Lilian de menschen er niet toe kunnen brengen den tuin in te gaan?" Bij deze toespeling keerder Bob tot zijn plichten terug. Voor Ruth wegging zocht Lona haar op. „Ik heb het te druk gehad om met je te praten," zei ze. „Heb je ooit zoo'n drukte gezien, Ruth?" Lena's stem klonk vroolijk. „Laten we een oogenblik gaan zitten, mijn voeten doen pijn van het vele staan. Kijk eens, hoe leuk de zon schijnt door die ramen. De Monniksboeve lijkt wel het paleis der schoonheid. Is 't geen heerlijk huis, Ruth?" „Dat is het zeker," antwoordde Ruth ernstig. „Ik hoop, dat jij en mijnheer Hil ton er menig gelukkig jaartje in door mogen brengen." „Menig jaartjel 0 ja, dat hoop ik ook." Lona sprak haastig. „Lieve Ruth, ik zou graag willen, dat je hier even vaak kwam, als toen Lilian nog meesteres was. Het mag voor jou geen verschil maken, hoor. Lilian's vriendinnen zijn ook de mijne. En bovendien houd ik erg veel van je. Ik geloof dat ik het liefste met jou spreek. Lilian is erg aardig, maar ze be ziet alles van zoo'n nuchter standpunt en ze begrijpt me lang niet altijd." „Ik ben er niet zeker van, dat ik dat wel doe; je kunt ook zulke eigenaardige dingen zeggen, Lona." „Ja, ik weet het. Maar nu ben ik een getrouwde vrouw en Bob zegt, dat hij me net zoo verstandig zal maken als hij zelf is. O, daar is hij1," vervolgde ze, 'opsprin gend. „Ik heb geen tijd meer om nog ver trouwelijk met je te spreken. Maar ik zal juffrouw Jem vragen of ze je me eens een heelen dag af wil staan. Wel, wat is er, Bob?" Mevrouw Pater was klaar om weg te gaan en ze verzocht me juffrouw Cleve land voor haar op te zoeken." Met z'n drieën gingen ze naar het hek, waar ze mevrouw Pater al in 't rijtuig vonden. Lilian was nergens te zien en daarom verzocht Ruth Lona haar groeten over te brengen, wat deze beloofde. as Dieleman, waterbouwk. opzichter, uit Zwijndrecht. Vertrokken: Matthijs van der Kruit, marechaussee, naar Hontenisse. Aagtekerke. Vertrokken naar Middel burg Joh. Bakker. N.- en St Joosland. Door de meisjes- vereen. Dorcas alhier zijn aan 48 gezin nen 145 stuks kleedingstukken uitgereikt als „Kerstgave". Poortvliet. Maandag vergaderde de Ge meenteraad. Afwezig wegens ziekte dhr G. P. Vogelaar. Ingekomen is een schrij ven van de Waterleiding-Mij. „Tholen", dat in de verhoogde tarieven geen wijzi ging kan komen. Verzoek van de Zangvereen. „Looft den Heer" om gebruik te mogen maken van een lokaal van de O. L. school voor een te houden zanguitvoering, wordt met 3 te gen 2 stemmen aangenomen. Verzoek van den Landstorm Motordienst inzake het houden van een cursus in een lokaal der O. L. school. Hierover staken de stemmen. Gemeenschappelijke regeling van de besmettelijke ziektenwet wordt z.h.st. aangenomen. Bespreking begrooting en rekening van het Weezenarmbestuur. Na een heftige discussie tusschen de heeren Boogaart, v. de Slikke, Dronkers en Murre wordt be sloten stukken en bescheiden nogmaals voor de leden van den raad ter inzage te leggen, en in een volgende vergadering, waar dam ook de boekhouder uitgenoo- digd zal warden, te bespreken. Bespreking steunregeling. Nadat hier over een geheime zitting is gehouden, deelt de voorz. mede dat de steunregeling is aangenomen. Tholen. Vrijdagavond j.l. gaf de gym- nastiekvereen./ „Olymjpia" der gewoonte getrouw, weer haar jaarlij'kschen feest avond. Na opening dooT den voorzitter de heer Amsing, werd het programma 'ouder lei ding van den directeur de heer G. M. Bijl, keurig uitgevoerd. De prestaties van som mige turners en turnsters waren werke lijk eenig. Van het smokkelfront. Te Selzaete, waar in den laatsten tijd de smokkelaars steeds met meer stout moedigheid optreden, zijn de tolbeambten naar het „Dagbl. v. N.-Br." meldt, er in geslaagd een gepantserde auto in beslag te nemen, waarmee de smokkelaars werk ten. De douaniers lagen om vijf uur 's mor gens in hinderlaag te Selzate, toen de verwachte auto de Polderstraat kwam in gereden, in de richting van de Neder- landsche grens. De sokkel, dat is het ijzeren tuig met tanden, werd midden op den weg gewor pen en door een poging om het te ontwij ken, reed de bestuurder van den smokkel- wagen op een boom. D'e wagen, hoewel nog al gehavend, bleef in handen van de beambten, terwijl de chauffeur nog kon ontsnappen. Den volgenden nacht hadden de beamb ten van Hauwe en Lybaert, van Wachte- beke, twee verdachte personenauto's langs den Wachtebeekschen steenweg zien rij den zonder licht, en ze besloten de wa gens bij den terugkeer af te wachten. Twee uren later versoheen een van de auto's inderdaad opnieuw. Terwijl een van de beambten een teeken deed om te stoppen, plaatste de andere de sokkels op den weg. De autobestuurder stopte niet en reed met geweld op de sokkels. Twee pinnen braken af en de auto stopte. D'e drie in zittenden kozen het hazenpad. De tweed® auto, die volgde, kou det hinderpaal ont wijken en ontsnapte. De douaniers deden toch een goed® vangst, want de auto was nieuw. Zij heeft slechts 9000 kilometer gereden en was volledig gepantserd. Volgens het onder zoek moest er een groote partij koffie mee vervoerd geweest zijn. D'e papieren in het voertuig werden ook in beslag ge nomen. Ze zijn gesteld op naam van een zekeren S. N., uit S t. J a n s t e e n. Voetbal. Wemeldinge. Op Nieuwjaarsdag speel de de voetbalvereen. Wemeldinge I een wedstrijd tegen Ierseke I. Ierseke wist de wedstrijd op welverdiende wijze met 53 te winnen. Toen ze wegreden, keek Ruth nog eens om. Bob stond blootshoofds op het grind pad met Lona naast hem in de volle zou. „Kijk toch eens naar het kind, Ian; ze heeft er nog nooit zoo aardig uitgezien," hoorde ze mevrouw Pater zeggen. „Zoo als ze daar staat in haar lichte japon en haar blond haar als goud in de zon lijkt ze net één van Fra Angelica's engelen." „Ze ziet er meer uit als een gelukkige vrouw," antwoordde haar man kalm. „Ik ben blij, dat Lona een verstandigen man als Bob Hilton niet heeft afgewezen." B'ob hield woord en eenige avonden la ter kwam hij' met Lona op de Dene. Juf frouw Durnford ontving hen heel vrien delijk en scheen blij hen te zien. Moedig trachtte ze haar droeve stemming voor het jonggehuwde paar te verbergen, maar Bob ontstelde zijn oudere vriendin zóó veranderd te vinden en Lona, altijd gauw aangedaan, was zoo ontroerd over de te genstelling tusschen haar geluk en juf frouw Jem's verdriet, dat ze haar tranen nauwelijks kon inhouden. Het was dan ook geheel aan Ruth's tact te danken dat de avond niet geheel mislukte. (Wordt vervolgd.) té voetbalve S.D.O. t Rohda t ren als Unitas stand i eindst. eindst. eindst. De pri voetballe ke resp. Rohda, EE De Een m Frisch koeien in de k te griffe bestemd te worde herinner Dat Oi toonen if zachte wel een ber. Wanne maand w ste waa in betrei De Bilt, lang. 'De Bilt in niet pree grammer kan tocl dit gemi Decembe jaar is v C., dat ie Tot nu middelde was tevei sitieve a geen ent jaargetije zoo veel zicht is meer afv Dat geheel b direct 00 zachte D je van d Dec. Reeds heel zacl G. benede Doorda gedurend 1860) mingen der in de vinden en Dec. hadden 0.2 gr. G. met deze vlogen ja Hoe to geweest, hooge Hieromt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2