Uit de Provincie. Zoeklichtjes. Zulks stort overvloedig sprake uit aan gaande het voorbijsnellen van de dagen. Lor tijden God, Die de jaren voor zich henen strooit, gelijk de landman het ko en, en in Wiens oogen duizend jaren :,.n als de dag van gisteren, als een nacht- zake, schenke ministers, kamerleden, „'riffiers en wijders allen, die hier werk zaam zijn, een gezegenden uitgang van et oude jaar en bekwame ons voor de aak, welke in het nieuwe wacht". De vergadering wordt gesloten. 30TER-EXP0RT NAAR ENGELAND. Voor 35 cent per K.G. Waarom hier niet liever de prijs verlaagd? Naar aanleiding van het feit, dat boter uit Nederland naar Engeland wordt ge ëxporteerd voor nog geen 40 cent per K.G., terwijl in Nederland voor een K.G. boter f 1.80 betaald moet worden, vraagt een lezer van het „Gentrum" nadere in lichtingen. „Ik ben maar een leek, zoowel in den boterhandel als wel in den export, maar dit komt mij zoo onbegrijpelijk voor, dat ik gaarne een verklaring daarvan zou willen vernemen, en ook in welken zak het provenu terecht komt van het ver schil". De redactie merkt o.m. op: De uitvoerstatistiek wijst uit, dat in de eerste elf maanden van dit jaar bijna 17.000 ton boter naar Engeland gingen tegen den gemiddelden prijs van ternau wernood 35 cent per K.G. Nu stelt de statistiek de zaak wel wat o erg voor. Het getal 17.000 ton is een LiUto cijfer. De netto-hoeveelheid is iets mineer, dus de prijs per K.G. iets hooger. Maar méér dan 40 cent per K.G. zal de 11'vS wel niet bedragen. Dat we er in En geland niet méér voor krijgen is onze schuld niet. We moeten in Engeland con- curreeren tegen Australische en Deensche boter, en als we er meer voor vragen, ra ken we onze boter niet kwijt. In Nederland kost de boter f 1.80. Een kleine 30 cent daarvan vormt de winst van winkeliers en tusschenhandel, want op de markt, de „Lj termijn", kost de bo ter ongeveer f 1.50. De producent, de zui velfabriek, krijgt hiervan rechtstreeks maar ongeveer 50 cent. Een gulden per K.G. wordt geheven ten bate van het crisiszuivelfonds en komt langs een om weg ook bij de boeren terecht doordat die van tijd tot tijd toeslagen krijgen in ver houding tot de door hen afgeleverde boter en kaas. „De zak waarin het provenu terecht komt" is dus, wanneer we de onkosten buiten beschouwing laten, de zak van den Nederlandschen boter- en kaasboer. Dat het heele volk dure boter eet om den landbouw in stand te houden is een feit, waar we langzamerhand aan gewend zijn geraakt. Over het voor en tegen daar van kunnen we hier niet schrijven. De boter die we thans aan Engeland verkoopen is in Nederland te veel. Tegen den prijs van f 1.80 kan men op de Hol- landsche markt maar 45 millioen K.G. boter 'kwijt raken, waarbij nog 13.5 milli oen komt om in de margarine te mengen. Wat de boeren meer aan boter maken, moeten we in het buitenland zien te plaat sen. Nu ligt de vraag tamelijk voor de hand: „Waarom verlaagt men in ons land den Trijs niet, zoodat er meer boter in het ei en land verbruikt wordt? We kunnen er in het eigen land nog altijd meer dan 35 cent voor krijgen. Het is toch te gek, dat voor een groot deel der bevolking van het boter- en 'kaasland bij uitnemend heid boter een onbereikbare lekkernij isl Als de boter f 1.20 kostte. De zaak is echter dat men dan in ieder geval een lagere totaal-opbrengst zou krijgen dan thans het geval is. Thans is deze per jaar volgens globale schatting (de boterprijs is hierbij aangenomen niet op f 1.50, doch op f 1.43, daar de prijs des zomers lager is): 45.000.000 K.G. boter voor binnenl. gebruik k f 1.43 f 64.350.000 13.500.000 K.G. boter in de margarine a f 1.43 - 19.305.000 20.000.000 K.G. boter naar Engeland a f 0.35 - 7.000.000 Bovendien f 0.30 heffing op 54.000.000 K.G. margarine - 16.200.000 Totaal opbrengst f 106.855.000 Veronderstellen we nu, dat de binnen- landsche boterprijs verlaagd wordt tot f 1.20, waardoor 20.000.000 K.G. méér boter gebruikt wordt dan vroeger. Maar het margarineverbruik zal dan toch met 20.000.000 K.G. terugloopen, zoodat de hoeveelheid der in de margarine verwerk te boter met 5.000.000 K.G. zal vermin deren. We nemen aan dat die boter dan tenminste naar Engeland wordt geëxpor- t erd, en ook dat de margarine-industrie voor de boter die zij verwerkt den ouden pr.;s van f 1.43 blijft betalen. Onze optelsom wordt dan: Có.COO.OOO K.G. boter voor binnenl. gebruik f 1.20 f 78.000.000 8.500.000 K.G. boter in de margarine k f 1.43 - 12.155.000 5:000.000 K.G. boter naar Engeland k f 0.35 - 1.750.000 Bovendien f 0.30 heffing op 34.000.000 K.G. margarine - 10.200.000 Totaal opbrengst f 102.105.000 De totaal-opbrengst wordt dus op zijn best 4H millioen minder dan thans. En daar de heele landbouwsteun er op is ingesteld, om voor de boter een zoo hoog mogelijke opbrengst te krijgen, is het thans gevolgde stelsel beter dan het laatstgenoemde. Nu zou men nog kunnen voorstellen: laat de boterprijs zooals hij is, maar stel goedkoops boter beschikbaar voor werk- loozen! In dat geval zou de boter ver krijgbaar moeten zijn tegen denzelfden prijs als thans de onvermengde marga rine kost, en de opbrengst zou dan niet tegenstaande de lage prijzen in het bui tenland betaald nog geringer zijn dan thans het geval is. Een laatste oplossing zou men nog kun nen zoeken in het verkrijgbaar stellen van boter voor minder-gegoeden niet alleen werkloozen tegen een lagen prijs, maar meer dan 35 cent per K.G. Maar dit denkbeeld is prijsgegeven we gens de onmogelijkheid een welstands- grens te vinden, beneden welke het recht zou bestaan om boter tegen verlaagden prijs te betrekken. In 1916, onder de Distributiewet, heeft men iets dergelijks geprobeerd, maar de pogingen zijn toen mislukt. Aldus de situatie betreffende den bo- ter-export naar Engeland. Een der raad selen, waartegenover men machteloos staat. Op 't eerste gezicht meent men een ontzaglijke dwaasheid te ontdekken, en bij nader onderzoek ziet men, dat het niet anders kan. Maar het dramatische van de crisis is juist, dat het geen pure tra gedie is, doch een tragi-comedie, vaak even belachelijk als treurig. Vereenvoudiging bij den Burgerlijken Stand. Met ingang van 1 Januari 1935 treden de nieuwe voorschriften betreffende den Burgerlijken Stand in werking. Enkele bepalingen zijn voor het publiek van be lang, zoodat het gewenscht is hieraan eenige bekendheid te geven. Gebroken is met de traditie, dat een gelukkige vader, omringd door z ij n twee getuigen voor den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand verschijnt om aangifte te doen van de geboorte van zijn zoon of dochter. Met ingang van het nieuwe jaar ver schijnt hij zonder getuigen voor dien Ambtenaar. Eveneens zijn geen twee aangevers meer noodig bij de aangifte van een overlijden. Eén persoon, die uit eigen weten schap kennis draagt van het over lijden doet voortaan de aangifte. Het is een vereenvoudiging, die zeker door verschillende personen zal worden toegejuicht Crisis-mosselbeschikking 1934. I. De Minister van ecnomische zaken, ge let op de crisis-mosselbeschikking 1934 I, heeft besloten artikel 7 van voornoemde beschikking met ingang van 2 Januari 1935 te wijzi gen en als volgt te doen luiden: 1. De minimum-prijs, bedoeld in arti kel 4, lid 2, onder b, van het besluit, waar onder wordt verstaan het minimaal door den exporteur als verkoopprijs daadwer kelijk te ontvangen bedrag, wordt als volgt vastgesteld: 1. bij uitvoer naar België: voor le soort f 2.10 per 100 K.G.; voor 2e soort f 1.60 per 100 K.G. H. bij uitvoer naar Duitschland: voor le soort f 2.35 per 100 K.G.; voor 2e soort f 1.85 per 100 K.G. III. bij uitvoer n. Frankrijk: voor le srt. f 2.10 per 100 K.G.; voor 2e soort f 1.60 per 100 K.G. IV. bij uitvoer naar Engeland: voor beide soorten: f 0.65 per 90 K.G. 2. a. Onder een partij mosselen, le soort, als bedoeld in het vorig lid van dit artikel, wordt verstaan 'n partij mosselen, welke: voor ten minste 50 pet. mosselen bevat van 60 m.M. en daarboven; voor ten min ste 20 pet. mosselen bevat van 55-60 m.M.; voor ten minste 20 pet. mosselen bevat van 50-55 m.M. b. Onder een partij mosselen, 2de soort, als bedoeld in het vorig lid van dit arti kel, wordt verstaan een partij mosselen, welke: voor ten minste 65 pet. mosselen bevat van 55 m.M. en daarboven; voor ten minste 25 pet. mosselen bevat van 50- 55 m.M. 3. De onder I en III genoemde mini mumprijzen worden verhoogd met: f 0.60 per 100 K.G. indien het verpakte mosselen betreft; f 0.40 per 100 K.G. in dien het onverpakte mosselen betreft; f 0.25 per 100 K.G. als vrachtvergoeding bij levering franco Terneuzen en Antwer pen; f 0.35 per 100 K.G. als vrachtvergoe ding bij levering franco Brussel, Meehe- len en Gent; f 0.70 p. 100 K.G. als vracht vergoeding bij levering franco naar an dere plaatsen in België en Frankrijk. 4. Indien een exporteur ten genoegen der Centrale aantoont, dat hij gewoon is, voor rekening van een in het buitenland gevestigden afnemer mosselen te expor teeren, kan de Centrale, voor zoover die afnemer bij haar als goedgekeurde afne mer staat ingeschreven, toestaan, dat de uitvoer geschiedt met inachtneming van de in het eerste lid van dit artikel ge noemde minimum-prijzen, verminderd met de geheele door den exporteur van dien afnemer ontvangen vergoeding of wel een gedeelte daarvan. Middelburg. Kamer van Koop handel. Vrijdag is hg enkele candi- daatstelling gekozen tot lid van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg, afdeeling groot bedrijf de heer W. Ber denis van Berlékom te Middelburg. Het geldt hier de voorziening in de vacature ontstaan door het ontslagna men van den heer A. C. de Vos. Een binnenbrandje. Gister avond omstreeks half zeven ontstond een begin van brand in de kamer ach ter den winkel van den heer G. P. Goer- gen, (de Toko) in de Langedelft. De heer G. heeft geholpen door een ander persoon met een snelbluschapparaat en water de vlammen spoedig tot staan gebracht. Deze hebben alleen schade toe gebracht aan het behang en aan de kleeren in een kast. Goes. Waar men van zekere zijde zich niet gehouden heeft aan de afspraak, om met publicatie nog even te wachten, wil len ook wij thans melden, dat Donder dagavond in café de Beurs een vergade ring is gehouden van afgevaardigden van de hier bestaande woningbouwvereeni- gingen, de beide middenstandsvereeni- gingen, van besturenbonden, waar met algemeene stemmen besloten is bezwaren bij Gedep. Staten in te brengen tegen het besluit van de Breede Watering bewesten Ierseke om 3 pet. te heffen van het ge bouwd in den polder. Een commissie van uitvoering, bestaande uit drie personen, werd aangewezen. Gistermiddag tegen 12 uur kwam op de gevaarlijke kruising Groote Markt- Rijffelstraat-Opril W. M., bediende bij de firma Merison met zijn rijwiel in botsing met de auto van een wassoherij uit Ber gen op Zoom. Het voorwiel van de auto ging den jongen over de beenen, doch deze had de tegenwoordigheid van geest er onder uit te kruipen. Dr Snoek consta teerde aan een been inwendige kneuzin gen en aan het andere schaafwonden. Rilland-Bath. Donderdagavond had te Bath een tentoonstelling plaats van klee- dingstukken welke werden vervaardigd door de meisjesvereeniging „Kleine Kracht" aldaar. Niet minder dan 100 kleedingstukken waren door negen meis jes onder leiding van Mevrouw Heijboer gemaakt. Deze zullen worden verdeeld over negen behoeftige gezinnen. (Be langeloos bericht.) Ierseke. De Chineesche Wolkrab, die in het noorden des lands zooveel schade ver oorzaakt aan de netten der visschers, en die tot heden nog niet in onze omgeving werd aangetroffen, begint in onze buurt ook zijn intrede te doen. Een schipper, die mosselzaad ging visschen onder Helle- voetsluis, heeft een exemplaar in de kor ren aangetroffen. Het dier heeft 8 dagen aan boord gelegen zonder dood te gaan, dus is het wel een sterk taai beest. Ontevredenheid onder mos sel- en oesterkweekers. Men schrijft ons: De voortdurende aandrang die op de Visscherijcentrale in Den Haag wordt uit geoefend, om regeling der prijzen in het binnenland, heeft nog geen enkel positief resultaat gehad. De prijzen der mosselen en oesters, officiéél (van regeeringswege) vastgesteld in het buitenland blijven ge handhaafd en de prijs in het binnenland blijft vrij. Dit beteekent, dat de mosselen over de grens worden verkocht voor f2.15 per ton en onder den wal te Yerseke niet meer dan 70 k 80 cent opbrengen. De exporteurs hebben een mooie winst. Dit blijkt wel treffend uit het feit, dat de schippers, die nu reeds tientallen jaren mosselen naar Antwerpen brengen, af besteld zijn, niet meer kunnen varen, maar dat de kooplui uit Antwerpen met groote vrachtauto's de mosselen komen halen uit Zeeland. Daar winnen ze op iedere ton mosselen f 1.40 k f 1.50 mee uit. 't ls dan ook geen wonder, dat er groote ontevredenheid onder de betrokken mos selschippers heerscht. Immers de maat regelen, die getroffen zijn, zijn genomen voor de mosselschippers en kweekers, zoo dat die menschen een bestaan zouden kunnen hebben, en nu gaat een ander met de winst weg. En de betrokken in stanties in Den Haag trekken zich van de geheele boel niets aan. Tallooze malen zijn die heeren gevraagd, gewaarschuwd en ze zijn Oost-Indisch doof. Nu zullen de mosselkweekers, ten einde raad, weder om eens vergaderen en zullen op midde len peinzen om aan dien toestand een einde te maken. Er wordt over gedacht om een massa- betooging van oester- en mosselkweekers naar Den Haag te organiseeren en daar rechtstreeks bij Minister Colijn of Steen- berghe aan te dringen op een regeling. Dc oesters worden naar 't buitenland duur verkocht de 1000 voor f108.en de H.H. exporteurs durven f70 k f75 per 1000 bieden. Stuurt zoo iemand 2 k 3000 oesters in de week weg, dan heeft hij een mooi weekgeld, terwijl de oesterkweeker ge regeld er aan te kort komt. Zoo gaat het met alle soorten. Naar willekeur beschikt één, zegge één persoon in Den Haag over het wel en wee van de kweekers in Zeeland. Want het is de groote vraag of de minister zelf er iets van af weet! De mosselschipper J. M. had te Brus sel het ongeluk van een 4 M. hoogen muur te vallen en met zijn lichaam op den kant van de boot terecht te komen. De direct ontboden dokter schreef abso lute rust voor. De patiënt werd per schip naar huis vervoerd, waar de ontboden geneesheer een paar gebroken ribben constateerde en algeheele rust voorschreef. Hoedekenskerke. In de Raadsvergade ring van Vrijdagnamiddag was weth. Lous met kennisgeving afwezig. De voor zitter deelt mede, dat de bouwverordening uiteindelijk door Gedep. Staten is vast gesteld, dat door dat College ontheffing is verleend tot 1 Jan. 1936 van de ver plichting tot invoering van vak j op de openbare school en dat momenteel met Gedep. Staten wordt onderhandeld over de goedkeuring van het raadsbesluit in zake het aangaan van een kasgeldleening, i waaromtrent verder kan worden meege deeld, dat B. en W. erin geslaagd zijn een geldschieter te vinden, doch dat voor alles in orde zal zijn, daarmee nog wel eenigen tijd zal verloopen, wat weer tot gevolg zal hebben, dat met 1 Jan. a.s. niet ten volle aan de financieele verplichting der gemeente zal voldaan kunnen worden. Het aftredend lid der commissie van toezicht op het L.O. J. Lukasse Pz„ wordt herbenoemd. De voorzitter deelt daarna mede, dat het voorloopig onderzoek der begrooting 1935, noodig omdat de gemeente daarop een extra-subsidie uit het Werkloosheids fonds heeft gebracht van f 2200, zonder welke deze begrooting niet was sluitend te maken, Gedep. Staten aanleiding geeft mede te deelen dat de Regeering aan ge meenten die in dit geval verkeeren, den eisch stelt verhooging van de hondenbe lasting van f3 op f6 voor losloopende en van f 1 op f 3 voor vastzittende hon den, alsmede verhooging van schoolgeld. B. en W. hadden tegen een en ander be zwaar, maar daar Gedep. Staten meedeel den, dat zonder dat aan den wil der re geering is voldaan, de begrooting toch niet kan worden goedgekeurd en er toch geen succes te verwachten is van hooger beroep, doen B. en W. het voorstel aan den eisch van Gedep. Staten te voldoen, dus verhooging van de hondenbelasting op de bovengenoemde bedragen en ver hooging van het tarief der schoolgelden. Daarbij blijven volgens het voorstel van B. en W. de bedragen der beide laagste klassen ongewijzigd, doch dat voor de 'hoogere klassen wordt verhoogd. Na nog eenige toelichting van den voorzitter legt de Raad zich noodgedwongen daarbij neer. De voorzitter deelt verder mee, dat nu ook nog de legesgelden op verlangen van Gedeputeerden moeten worden verhoogd. Dit was evenwel niet meer voor elkaar te krijgen en komt dus in de volgende ver gadering aan de orde. Als gevolg daar van kan de begrooting 1935 nog niet be handeld worden. Op verzoek van Gedeputeerden heeft nog een aanvulling plaats van de veror deningen op de invordering van opcenten op de vermogensbelasting en op de op centen op de gemeentefondsbelasting, die in de vorige vergadering waren vastge steld. De voorzitter deelt daarna mede, dat B. en W. weer voorstellen een commissie voor de werkverschaffing te benoemen, bestaande uit een onzijdig persoon, twee leden van den gemeenteraad en een ver tegenwoordiger van ieder der beide bon den van landarbeiders in de gemeente. Ziji zouden het op prijs stellen dat de beide leden van den Raad de heeren Steyn en Boone, die in de vorige com missie zitting hadden, zich een herbenoe ming lieten welgevallen. Verder zijn zij van oordeel dat wat de vertegenwoordi gers der bonden betreft, deze nu eens een ander lid moesten aanwijzen dan tot nu toe het geval was. D'hr Beulens is daar tegen en doet het voorstel die bepaling te laten verval len. In stemming gebracht, verklaart al leen de voorsteller zich daarvoor. De Raad gaat met het voorstel van B. en W. accoord. De beide raadsleden nemen hun benoeming aan. Bij de rondvraag zegt de voorzitter op een vraag van dhr Boone toe, dat bij de opname der honden in het begin van het volgende jaar er op gewezen zal worden dat de belasting daarop verhoogd wordt. Dhr Beulens spreekt nog over een Kerstgave aan de werkloozen. De voorzit ter verwijst naar zijn mededeeling aan het begin der vergadering inzake den financieelen toestand der gemeente. Met de beste wenschen in verband met de jaarswisseling wordt de vergadering gesloten. Driewegen. Vrijdagmiddag werd door den gemeenteraad het burgerlijk armbe stuur, de gemeente-ambtenaren en een aantal rijks- en gemeenteveldwachters uil de omliggende gemeenten, benevens een oud-gemeenteveldwachter en door den predikant officieel afscheid genomen van den gemeenteveldwachter J. Jobsen, die op 1 Januari 1935, na een diensttijd van ruim 35 jaren, den dienst met pensioen gaat verlaten. Bij afwezigheid wegens ziekte van den burgemeester, werd dhr Jobsen toege sproken door wethouder Koeman. Hij dankte hem namens de aanwezige raads leden voor zijn ruim 35-jarigen trouwen dienst en hoopte, dat God hem en zijn echtgenoote nog vele jaren zou schenken om van een welverdiende rust te kunnen genieten. Als blijk van erkentelijkheid bood hij den heer Jobsen een pendule aan. Namens de aanwezige politiemannen werd Jobsen door den heer A. Ganseman, majoor der rijksveldwacht, een hartelijk afscheidswoord toegesproken, waarin hij er o.a. op wees, dat Jobsen gedurende zijn geheele diensttijd is geweest de schakel tusschen de burgerij en den burgemeester (die te Ovezande woont). Onder Gods ze gen wenscht hij hem een aangename rusttijd en namens de politie bood hij hem een leunstoel aan. Namens het burgerlijk armbestuur 1 waarvan de heer Jobsen jarenlang bode is geweest werd hij toegesproken door den heer W. Westveer, die hem als blijk van waardeoring een wandolstok aan bood. Nadat nog het woord was gevoerd dor dhr G. A. v. Noort, hoofd der school, waar deze herinnerde aan de prettige sa menwerking die er altijd tusschen hem en dhr Jobsen is geweest en na een kort persoonlijk woord van ds Burgeier, dank te de heer Jobeen ook namens zijn echt- „Fascisme is daad: het is honger naar de daad, de loutere daad." Aan deze woorden herinnerde onlangs de Zeeuwsche periodiek van de N. S. B. En het blaadje voegde er aan toe: „Ja, wij allen voelen in ons den drang om een daad te verrichten, een daad waardoor wij ons Volk kunnen terugbrengen naar tijden van meer innerlijk geluk". Aanvankelijk dacht ik: nu ja, die daad, dat is ook maar gepraat. Maar eerlijk is eerlijk. Ik moet nu toe geven, het is méér. Ik heb nu iets gezien van dien innerlijken drang om tot daden te komen. De zaak is deze. In het gebied van Maas en Waal was een N. S. B.-er, een Kame raad, in groote moeilijkheden gekomen. Maar nu schoot de Broederschap te hulp. In „Volk en Vaderland" werden de Kame raden opgeroepen om dezen zwakken Kameraad te helpen. Ik dacht bij me zelf 40.000 leden, waar onder vele zéér welgestelden, dat geeft minstens 40.000 kwartjes, is f 10.000. Het liep echter niet zoo hard. Eén, twee, driemaal moest de oproep worden her haald. Maar toen kwam de bui dan ook los. Na vijf weken kon worden meege deeld, dat was ontvangen een bedrag van één honderd vijf duizend zeven hon derd drie en tachtigcenten. Of anders uitgedrukt: 2% cent de man gemiddeld. Overweldigend is hetl Hoe stond het er ook weer: Ja, wij allen voelen in ons den drang om een daad te verrichten. Fascisme is daad! Maar gelukkig intusschen voor de vele hulp-behoevenden, dat nog niet heel ons volk zich aan zulke daden te buiten gaat. OPMERKER. genoote voor de hartelijke woorden en stoffelijke huldeblijken, daarbij herden kende den vorigen burgemeester wien hij een 20-tal jaren heeft mogen dienen en den tegenwoordigen burgemeester, die door ziekte helaas niet aanwezig kon zijn. De middag werd verder onder het aanbieden van ververschingen in beslo ten kring gezellig doorgebracht. Wemeldinge. Vrijdagavond had de jaarlijksche vergadering plaats van de Coöperatieve Kolenvereeniging „Helpt Elkander", onder voorzitterschap van M. Hoogesteger Fz. Uit de rekening en ver antwoording over 1933/34 bleek te zijn ontvangen f 11005.38, uitgegeven f 10115.35 alzoo meer ontvangen dan uitgegeven de som van f890.03. Aan de leden werden in het afgeloopen boekjaar verstrekt 8700 H.L. eierkolen, 389 H.L. stukkolen, 328 H.L. anthraciet en 31 H.L. nootjeskolen. Het intreé-geld bleef bepaald op f 1 per lid en het salaris van het bestuur op 2 pCt. van de bruto-ontvangsten. Aan de beurt van aftreding waren F. Wabeke Fz., penningmeester, J. Oele, commissaris en M. Hoogesteger Fz. als voorzitter. Bij ac clamatie werd F. Wabeke Fz. als penning meester herkozen, J. Oele werd omdat F. Hoogesteger Fz. zich niet meer voor zijn functie als voorzitter beschikbaar stelde, als voorzitter gekozen, terwijl Jac. Moel- ker als commissaris werd gekozen. Het lossen aan het spoor werd gegund aan P. Snoep Arnz. voor 28/io ct. per H.L. Aan de haven aan F. J. Meijaard voor 44/io ct. per H.L. Vervoer aan Joh. Mieras spoor voor 2 ct. en Jac. Houtekamer Antz. voor 3 ct. per H.L. (haven). De voorzitter dank te de vergadering voor den ondervonden steun en waardeering gedurende de 16- jarige periode, dat hij haar heeft mogen leiden en besturen. De heer J. Oele dankte namens de vereeniging den voorzitter voor al hetgeen hij voor de vereeniging heeft gedaan, waarna de vergadering werd ge sloten. Met ingang van 1 Januari a.s. is benoemd tot brugknecht aan de Postbrug alhier, B. Moorman, thans in gelijke be trekking te Sas van Gent. Hansweert. Gisternacht hebben onge- wenschte gasten een bezoek gebracht aan het pakhuis van den heer Hoogstrate, grossier in groenten en fruit, alhier. Na eerst alles overhoop te hebben gehaald, zijn ze verdwenen met mede-nemen van eenige kisten fruit, conserven en sinaas appelen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Terneuzen. Ter voorziening in de vaca^- ture, ontstaan door het overlijden van den heer J. J. de Jager, is door den voorzitter van het hoofdstembureau benoemd ver klaard tot lid van den gemeenteraad, de heer J. den Hamer, die de benoeming heeft aangenomen. Colijnsplaat. Donderdagavond verga derde alhier de Chr. Werkliedenvereen. „Draagt elkanders lasten" onder voor zitterschap van dhr A. van Gilst. Aanwe zig waren 31 leden. Uit het verslag van dén penningm., dhr P. Goulooze, bleek, dat aan ziektegeld is uitgekeerd f 951. Herkozen werden als bestuursleden de heeren H. Visser en M. G. Karman. Einde Januari zal zoo mogelijk nogmaals een vergadering worden gehouden, waar dan 2 referaten zullen worden geleverd. Koudekerke. De installatie van burge meester Dregmans is bepaald op Vrijdag 4 Januari te twee uur. Zaamslag. Onder leiding van den voor zitter der Geref. Jongel. Vereen, hielden de J. V. „Samuël" en de M. V. „Ora et Labora" hun gecombineerde jaarver gadering. De lotgevallen der Meisjesvereen. wer den in poëzie door een drietal meisjes in zang weergegeven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2