DE ZEEUW NienwjaarS'AdvertentiBn TWEEDE BLAD Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Uit de Provincie Bereidt Uw jus met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent Evenals vorige jaren bestaat er wederom gelegenheid deze te plaatsen in het nummer dat op 31 December verschijnt. Deze moeten BIJ VOORUITBETALING worden voldaan. Voor advertentiën ter grootte van 5 regels f 1-.elke regel meer f 0.20. Voor namen onder den Algemeenen Nieuwjaarswensch f 0.20. Advertentiën waarvoor het bedrag NIET VOORUIT per postwissel of In postzegels wordt betaald, kunnen NIET worden geplaatst. Inzending uiterlijk tot 28 December. DE ADMINISTRATIE. VAIN DONDERDAG 27 DEC. 1934, Nr 74. HET LUCHTVERKEER IN DE WEST. Steun van de zakenwereld ingeroepen. Door de komst van de „Snip" in Cura sao is een nieuw hoofdstuk geopend in het K.L.M.-boek der luchtnetten-historie. Want nu zal voortaan ook West-Indië door onze Nederlandsche maatschappij, met Nederlandsche bemanning bevlogen worden. West-Indië krijgt zijn KL.M.-luchtnet en in afzienbaren tijd zal ook de West, evenals de Oost in onverbreekbaren band door de lucht met het Moederland zijn verbonden. Voorloopig is de eerste zorg de vestiging van een luchtnet, zij het op bescheiden schaal, in de West. Als eerste luchtlijn zal de K.L.M. openen de ver binding Willemstad (CuraQao) naar Cu- marebo (Venezuela). Deze krijgt dan aan sluiting op de Pan American-Airways, welke zooals men weet, Noord-, Zuid- en Middel-Amerika bestrijkt. Een tweeden dienst zal de K.L.M. openen tusschen Wil lemstad en Aruba Verder zullen vermoedelijk voor de Shell proefvluchten gemaakt worden tusr schen Willemstad en Maracaibo. Men heeft de toezegging van enkele groote maatschappijen in de West voor op drachten. Gaat dit goed, dan zal de Snip weldra gezelschap krijgen van nog twee andere F 18 toestellen, zoodat de dienst den eersten tijd met 8 machines kan worden onderhouden. Hierbij is de medewerking van de Nederlandsche en West-Indische autori teiten onontbeerlijk, maar vooral ook van de zakenwereld. Het gaat niet alleen om de instelling van Nederlandsche lucht lijnen maar speciaal op een zakelijke basis. De K.L.M. is niet van plan de exploi tatie blijvend voort te zetten zoo niet de noodige steun ondervonden wordt van de in West-Indië gevestigde zaken en parti culieren. Vandaar dat in Den Haag zich reeds een voorloopig comité beeft gevormd, dat zich gewend heeft tot het Koloniaal In stituut, de Kon. Vereeniging „Oost en West", het Indische Genootschap, Groep- WesHndië, het Kon. Aardrijkskundig Ge nootschap, den Ondernemersraad van West-Indië, de Vereeniging IndiëNeder land en de West-Indische Kamer, met een schrijven, waarin het er op wijst, dat er met de gebrekkige verkeersmiddelen in de West groote behoefte bestaat aan het vliegtuig als betrouwbaar en snel middel van verkeer, vooral in Suriname, naar de soms op grooten afstand in het buitenland gevestigde ondernemingen. Men wil de K.L.M. eveneens in Suriname cartografischen arbeid laten verrichten. Suriname heeft geen behoorlijk gedetail leerde kaart van het land Ten opzichte van verreweg het grootste deel van Suri name biedt de kaart geenerlei betrouw bare gegevens. Met behulp der lucht- foto-grammetrie kunnen uitstekende kaarten van onze West-Indische bezittin gen gemaakt worden. Vandaar dat er bij de Nederlandsche Regeering op wordt aangedrongen om een opdracht te verstrekken in dezen geest, waarmede de grondslag zou zijn gelegd voor den opbouw van het luchtverkeer in Suriname. In den eersten tijd kan van een ge regelde vlieglijn tusschen Curasao en Pa ramaribo vermoedelijk nog geen sprake zijn, daar dit economisch niet verant woord wordt geacht. Het verkeer tusschen beide gebieden is nog te gering. Indien echter een bescheiden luchtnet is gegrond vest, zal ook de behoefte aan uitbreiding komen. De geheele geschiedenis der K.L.M. wijst in deze richting. In hun rap port hebben de heeren D. J. de Vries, chef van de afdeeling Buitenland der K.L.M. en W. F. M. Dellaert, havenmeester van Schiphol, die in opdracht van den Minister van Koloniën, destijds een studie- F E UTL L T O IM Vrij' naar het Engelsch. 106) o— Den volgenden dag kwam Lilian om alles van den bruiloft te vertellen. Alles was vlot van stapel geloopen. Lona had er buitengewoon aardig uitgezien en Bob, hoewel van te voren erg zenuwachtig, had zich heel flink gehouden. Ruth was onder het vertellen bezig stalen uit te zoeken en keek niet on middellijk op. „En nu zijn ze naar Parijs?" vroeg ze na een korte pauze. „Ja, maar ze blijven er slechts een dag of twee, drie en dan gaan ze verder naar de Ardennen. Ze zullen niet lang weg blijven. Bob heeft voorgesteld nog een reisje te maken in het najaar. Zoowel Lona als hij wilden den zomer graag rustig in hun eigen huis doorbrengen." Van nu aan kwam Lilian vaak naar Shepperton en haar bezoeken waren als lichtplekken in Ruth's donkere dagen. Ze vertelde Ruth, dat de Paters naar Lon den waren om majoor Ford te halen, die binnenkort verwacht werd. Er was tot reis naar West-Indië ondernomen er op gewezen, dat de invloed van Amerikaan- sche maatschappijen in onze West steeds grooter wordt De Nederlandsche belan gen dreigen in het gedrang te komen. De luchtvaart aldaar in handen der K.L.M. kan een niet te onderschatten stimulans voor het zakenleven vormen en zal stel lig den band met het Moederland sterk aanhalen. De belangrijke oliecentra welke Cura cao en Aruba tegenwoordig zijn met het drukke verkeer met de olievelden in Ve nezuela maken, dat het K.L.M.-luchtnet in de West voldoende perspectieven biedt om de ontwikkeling van het luchtverkeer met een gerust hart af te wachten. De steun der groote ondernemingen mag daarbij niet achter blijven. Do crisismaatregelen In het mosselbedrljf. Men schrijft aan de N. R. -Crt.: Het feit, dat de regeering er toe over ging om door maatregelen een einde te maken aan de ongebreidelde concurrentie dn het mosselfcweekersb edrijf en zoo mo gelijk dat bedrijf te saneeren, werd vrij algemeen onder d)e vissohers met instem ming begroet, omdat men algemeen van oordeel was, 'dat zonder regeeriogisihulp het 'bedrijf niet meer loonend was te krij gen. Het blijkt nu echter dat de maatrege len, zooals die tot nu toe zijn genomen, onvoldoende zijn en voor Bruinisse absoluut tegenovergestelde gevolgen heb ben. De export naar de Belgische mossel kooplieden, 'die de mosselen weer verder naar Frankrijk exporteeren, lag de afge- loopen week geheel stil. Door het berekenen van een hoogeren vrachtprijs naar Antwerpen en Mechelen worden 'de Belgische kooplieden achter gesteld bij de Nederlanders, die zelf ex porteeren. 'Bovendien schijnt van de bepaling, dat in het binnenland vrij mag worden ge leverd, misbruik te worden gemaakt. Daar er te Bruinisse geen zelf naar Frankrijk exporteerende firma's zijn en men geheel is aangewezen op de Belgische kooplieden, is het voor deze 'gemeente te hopen, dat spoedig maatregelen genomen worden om dergelijke praktijken tegen te gaan, terwijl de onbillijke bepalingen spoe dig zullen moeten worden geschrapt. Ook de prijs dien men heeft vastgesteld voor export naar Engeland schijnt niet in redelijke verhouding te staan met den prijs voor export naar België. Dorsohen met den vle gel. Zaterdag is te Axel een vergade ring gehouden van vertegenwoordigers van gemeente-besturen uit geheel Oost- Z.-Vlaanderen, zulks in verband met de plannen, om bij wijze van proef graan te dorschen met den vlegel, waartoe de mi nister van soc. zaken toestemming heeft verleend. Zooals men weet is een toeslag van hoogerhand op het loon toegezegd van f0.80 per 100 k.g. voor tarwe en f0.60 voor peulvruchten. In principe waren alle aanwezigen be reid medewerking te verleenen, doch in de practijk verwachtte men veel bezwaren. Ook waren aanwezig ir. G. Stevens, Rijks Insp. voor den landbouw en een ambtenaar bij het Dep. van Soc. Zaken. Na bespreking werd geconcludeerd, dat een uniforme regeling niet noodig was, doch dat van elke gemeente het college zoo spoedig mogelijk te werk zou gaan en gegevens verzamelen om de proef zoo goed mogelijk te doen slagen. 'C h r. Hist. Unie. Op 'de Zater dagmiddag te Goes 'gehouden gecombi neerde vergadering van do besturen der stateniringen en het bestuur van den kamierkring Middelburg, welke laatste ge heel Zeeland omvat, is na uitvoerige be spreking besloten om bij de aanstaande verkiezing voor de Provinciale Staten met één lijst uit te komen. Verder werden de candidaten der voorioopiige groslijlst be sproken. 'Op een volgende vergadering zal de officieels lijst worden vastgesteld. Middelburg. Een afscheid. Dhr J. F. H. ©cheijbeler, bediende bij bet ij'k- wezen alhier, verlaat 1 Januari den dienst met pensioen. Zaterdag heeft de heer J. M. Sturm, ijker chef van dienst, den heeT SCheijbel'er, die dieze maand verder ver lof 'heeft, ten zijnen huize dank gebracht voor hetgeen hij! gedurende 30 jaar in het belang van dien dienst heeft gepresteerd. BlijvelndJe souvenirs zijn aangeboden. Op de tentoonstelling van Hoenders, Konijnen enz. werden de volgende prijzen toegekend Afdeeling 'Hoenders Uit Middelburg J. Melse 2 eerste; J. Simpelaar 2 eerste, 4 tweede; H. van Boven 2 tweede; J. J. Antheunisse 8 eerste, 7 tweede, 1 eerste; A. Francoois 1 eerste, 1 tweede; G. Baas 2 eerste, 1 tweede, 1 derde; M. G. v. d. Ende '2 eerste; J. J. Valkier 2 eerste, 2 tweede, 1 derde. Uit VlissingenM. J. Rotitier 7 eerste, 1 tweede, 2 derde; I, J. Luteijn 2 eerste; Gebr, Aderna 1 tweede. Uit Goes: A. Corstanje 2 eerste, 2 derde, 1 Z.E.V.; A. Priester 3 eerste; N. Me- liefste 1 tweede, 1 derde; J. "Wisse 1 eer ste, 1 tweede; C. van den Eude 1 tweede. Uit Souburg J. Vos 1 eerste, 4 tweede; J, van Splunder 2 eerste, 2 tweede, 1 derde; M. Pierens 1 eerste, 1 tweede; J. Nieuwdorp' 3 eerste; P. Jacobse 1 eerste; W. Kerklhove een Z.E.V.; J. W. van No- belen 1 eerste. Uit overig ZeelandH. Goverfs, St. Laurens, 1 tweede; M. Steijn, Hoedekens- kerke, 2 eerste, 3 tweede 1 Z.E.V. en 1 E.V.; P. Polderman, KoudCkerke, 1 eer ste; P. J. Terwoert Jr., Koudekerke, 1 eerste, 1 tweede. Buiten ZeelandG. Weijnen, Roosen daal 3 tweede; G. Mur, Loosdrecht 3 eer ste, 4 itiweede, 1 derde, 1 Z.E.V. en 1 E.V.; J. A. de Jonge, Eindhoven^ 2 eerste; J. Nieuwkamp, Den Helder, 1 eerste, 2 twee de, 1 EV. Afdeeling Sierduiven: G. Joziasse, Mid delburg, 1 derde; A. Maranus, Oostkapelle 1 'eerste, 1 tweede. Afdeeling Postduiven Uit Middelburg: L. Petiet, 2 eerste, lt weede, 2 E.V.; Jac. Poortvliet 1 tweede, 2 'E.V.; A. van Loenhout 1 eerste, 2 tweede, 1 derde en 2 E.V.; G. Joziasse 1 E.V.; J. Geene 1 eerste, 1 tweede, 2 E.V.; P. J. J. Marcus, 1 eerste; G de Blaeij 1 derde, 2 E.V.; J de Bree, 1 E.V.; W. Witte, 2 eerste, 1 tweede; P. L. van Overbeeke 1 eerste, 1 tweede, 1 E.V.; P. F. Streefkerk, 1 derde, 3 E.V.; Mr J. J. Snoep 1 E.V.; W. Joziasse 1 eerste, 1 E.V.; P. de Vos 1 tweede. Buiten MiddelburgJacob van Lare, Schoonidijke, 5 eerste, 1 tweede, 5 E.V.; Jan Sturm, Veere, 3 eerste, 1 tweede, 1 E.V.; P. Pantus, Koudekerke, 2 eerste, 1 E.V.; D. I. J. Luteijn, Ooetburg, 1 derde, 1 E.V.; F. Yntema, Oostburg, 1 tweede, 1 vierde, 4 E.V.; Job Koers, Lewedorp, 2 derde. Afdeeling Konijnen Uit Middelburg N. Comelisse, 2 tweede, 1 Z.E.V.; H. van Boven, 1 Z.E.V.; G. Kandel 4 tweede, 2 derde, 3 'Z.E.V.; J. C. 'Vogelenzang, 2 eerste, 1 tweede, 2 Z.E.V.; van Sluijs en Gl'eiment, 4 eerste, 1 tweede, 4 Z.E.V.; J. L. Wigard, 1 tweede, 1 derde; P. J. den Hollander, 3 eerste, 1 tweede, 1 der de, 1 Z.E.V.; P. G. Janse, 2 eerste, 1 derde, 8 Z.E.V.; J. H. Wigard 2 tweede, 1 derde, 1 Z.E.V.; A. Francois 3 eerste; W. de Pagter 2 Z.E.V.; J. J. Antheunisse 2 Z.E.V.; J. C. Moens, 3 tweede, 1 derde; J G. van der Boudt 1 eerste, 1 tweede, 2 derde, 1 Z.E.V. Uit VMssingen: M. J. Rot tier 1 eerste, 1 tweede; Gebr. Adema, 5 eerste, 4 tweede, 2 derde; H. Siegers 3 eerste, 7 tweede, 3 derde, 1 Z.E.V,; A. de Bree, 2 eerste, 2 Z.E.V.; J. F. Berting 1 tweede, 1 derde, 1 Z.E.V. Uit Goes: M. Meliefate-Deïkker 2 derde, 2 Z.E.V.A. Corstanje, 1 eerste, 1 derde, 1 Z.E.V.; Mej. F. van den Beech i eerste, 1 derde, 1 Z.E.V.; M. J. de Jonge 1 tweede. Uit Souburg: J. Nieuwdorp 1 eerste, 1 twee de; W. F. Wouters, 3 eerste, 1 'Z.E.V.; G. Th. Logeman, 1 eeTste, 1 Z.E.V.; L. Duve- kot 1 derde; J. Montfoort 1 Z.E.V.; J. J. van Eenennaam 1 derde; G. Joose 1 eer ste 1 Z.E.V.; W. Bosschaart, 1 eerste; M. Pierens 1 Z.E.V. Uit overig Walcheren: M. v. d. Broeoke, Vrouwepolder, 2 tweede, 1 derde, 1 Z.'E.V.; C. Vermeulen-, St. Lau rens, 2 'Z.E.V.; J. Roose, -St. Laurens, 6 eerste, 3 tweede, 3 Z.E.V.; J. Brasser, Veere, 1 Z.E.V.; A. P. Dingemanse, 2 derde, 3 Z.E.V.; H. Vermeulen, Veere, 1 eerste, 1 tweede; W. de Jonge, Veere, 2 tweede. In overig Z.-Beveland: Jan Goud, 'sH. ArendSkerke, 3 eerste, 4 tweede, 4 der de, 2 ZJE.V.; M. Kopmels, Wolf aartsdijk, 1 'tweede, 1 'Z.E.V.; 'G. Remijnse, Wol- faartsdijk, 1 tweede, 2 derde, 2 Z.E.V.; A. A. Weijens, Wolfaartsdijk, 1 Z.E.V.; G. J. Kramer, Wolfaartsdijk, 1 derde; Jan Dekker, Wiihehninapolder, 1 eerste; W. Heerenthads, Driewegen, 1 tweede. In overig Zeeland: P. J. van Hal, Oostburg, 2 eerste; J. H. Versprille, 'Oostburg, 1 eerste, i tweede. Afdeeling eeud-en S. Janse, N. en St. Joosland, 1 eerste. De voornaamste eere-prijzen waren verzilverde wisselbeker voor mooiste toom of trio: J. Melse; wisselbeker voor mooiste toom Reds: M. J. Rottier Vlissingen; jubi- leumbelk'er voor mooiste toom dwerghoen- ■ders P. Jacofosen, Souburg; zilveren wis selbeker voor modiste 'konijn J. Goud, 's-H. Arendskerke; verzilverde wissel- beker voor mooist konijn eigen fok P. G. Janse; wisselbeker voor mooiste postduif: P. Pantus, Koudekerke en wisselbeker voor mooiste Haan of Hen: I. J. Luteijn, Vlissingen. 'Het bezoek aan de tentoonstelling is ge durende de beide Kerstdagen reeds groo ter geweest dan verleden jaar in al de drie dagen samen. Ook heden rekent men nog op vele belangstellenden. Zooals gebruikelijk heeft ook dit jaar een inzameling plaats gehad, uitsluitend on'der de leden der Gere-f. Kerk alhier, met het doel -daarvan omstreeks 't Kerstfeest extra uitkeeringen te 'doen in geld en na- tura aan eigen ondersteunden en behoef- tigen, welke inzameling -de -kapitale som van f22:16.05 heeft on,gebracht, Vlissingen. Zondagavond kwam wegens -den mist het s.s. 'Malines van -de Harwich- lijn in -de haven, om 152 passagiers -ge legenheid te geven te dé'barkeeren. P'er- Ingezonden Mededeeiing. nog toe geen brief van hem gekomen. Ruth was er blij om, want het bespaarde juffrouw Jem verdere opwinding. Billy wist nu, dat zijn vader gestorven was. Eerst had hij erg gehuild, maar hij was te jong om zijn verlies te beseffen. Na korten tijd werd hij weer opgewekt en sprak heel kalm over zijn arme pappie. „Susan zegt, dat pappie naar den hemel is gegaan, Clevy", zei hij eens, „en dat ik een flinke jongen moet zijn en voor mijn Jemmy moet zorgen en dat zal ik doen ook. Maar dan moet ik gauw groot worden, anders kan het niet", en het moet gezegd worden, Billy deed voortaan zijn uiterste best Juffrouw Jem herstelde langzaam. Na eenigen tijd mocht ze weer op een rust bank voor het open raam liggen en kijken hoe Billy met zijn trein speelde. Soms wuifde ze tegen hem, als hij vroolijk wat tegen haar riep. „Juffrouw Jem is nu aardig aan de beterende hand", zei Susan op een mor gen tegen Ruth. „Ze sprak daarstraks over in den rouw gaan. Ze heeft gevraagd of u bij haar wilt komen om een paar brieven te schrijven, juffrouw Ruth. Het scheen haar te hinderen, Billy in zijn wit matrozenpakje te zien. Daar had ik nog heelemaal niet over gedacht." „Ik ook niet", dacht Ruth, met een gevoel of ze nalatig geweest was, maar juffrouw Jem dacht er niet aan, haar zooiets te verwijten. Ze dicteerde het meis je een brief aan de naaister en verzocht haar den volgenden dag met Billy naar Shellgate te gaan en wat donkere kleeren voor het ventje te koopen. Toen juffrouw Durnford voor 't eerst weer beneden kwam, op Susan's arm ge leund, zag ze er in haar donkere kleeding zoo veranderd uit, dat Ruth de tranen in de oogen sprongen. Haar roode kleur was verdwenen, ze was bleek en vermagerd. Toen ze rond keek in deze bekende omgeving, lag er in haar oogen een uitdrukking van droe fenis en ze drukte de lippen op elkaar als in pijn, maar toen Ruth naar haar toe kwam en den arm door den hare stak, kwam er een flauwe glimlach om haar lippen. „Laat haar eerst maar een poosje rus tig zitten", was Susan's raad en Ruth gaf er gevolg aan. Ze ging met haar werk voor het raam zitten, terwijl juffrouw Jem achterover in haar kussens leunde, de oogen met de hand bedekte. Het was in deze zelfde kamer, dat Keefe en zij voor goed afscheid van elkaar genomen hadden. Hoe goed herinnerde ze het zich nog. „Ik kan het niet dragen, Keefe!" had ze gesnikt Het scheen haar nu toe, of ze er toen een voorgevoel van had, dat ze hem nooit weer zien zou. Hij was weggegaan, maar bij de deur had ze hem tegengehouden en had hem gesmeekt, dat hij bij haar terug zou ko men, al was het maar eens en hoe teeder had hij haar geantwoord. Zou ze ooit die woorden vergeten? „Als het mogelijk is, zal ik zeker bij je terugkomen, al is het slechts om voor goed afscheid te nemen." Maar het was niet mogelijk geweest. Geen wonder, dat juffrouw Jem droevig ge stemd was en het moeilijk vond Billy's vurige liefkoozingen te beantwoorden, toen hij de kamer binnenkwam en zijn liefste vriendin weer op haar oude plaats vond. „Het is Jemmy, mijn lieve, liefste moeke Jem", juichte hij. En van dien dag af was „moeke Jem", zijn eenige naam voor haar. Slechts, toen hij groot en sterk ge worden was, veranderde hij het in „klei ne moeke Jem". Juffrouw Durnford kreeg tranen in de oogen, toen ze die nieuwe benaming hoorde en ze drukte den jongen vast tegen zich aan. „Noem me altijd zoo, Billy", fluisterde ze hem in 't oor. „Ik zal een moeder voor je zijn, zoolang als God me spaart en je zult mijn eigen, lieve jongen zijn." En daarmee liet ze hem los, droogde haar tranen en ze leek weer wat op de oude Jem. Toen Lilian den volgenden dag kwam, extratorein zijn ze naar Antwerpen door gereisd. Kerstfeest voor de werk- loozen. Maandagmiddag werd in het gebouw Noordstraat te Vliesingen een Kersfcmid!dng 'gegeven door 'de commissie voor ontspanning van die werHwzen. De beide lokalen van bet gebouw der G. J. M. V. waren -geheel met belangstelenden bezet. De voorzitter der commissie, dé heer S. Roose, opende 'de bijeenkomst met een woord van welkom itot die aanwezigen, in het bijzonder tot de -heeren J. C. Groenen- berg -en A. Schout en den heer Stok, die ter opluistering aanwezig was met een jongenszanigkoorije. Nadat dit knapenkoor gezongen bad, verkreeg de heer Groenenberg het woord voor d'e kerstvertelling, naar aanleiding van een kerstverhaal 1934 van Dr Stegen- ga „Ziet hier ben ik." Hierna liet het koortje zich hooren en gaf de heer Stok een orgelsolb. In die pauze werden versnaperingen rondge deeld. Nadat het koor weer had gezongen, sprak de heer A. Schout over: „In men- scihen een welbehagen, ook in crisistijd". Vervolgens -kreeg iedere werklooze een pakje sigaren of sigaretten, door milde gevers of geefsters beschikbaar gesteld, evenals versnaperingen. N-a gezamenlijke -zang„Daar is uit 's werel-ds duist're wolken", eindigde de -heer Groenenberg deze goed geslaagde middag met 'dankgebed. Goes. 2e Kerstdag werd in het Zieken huis aan den Oosifiwal -het Kerstfeest ge vierd met de patiënten. Benevens het be stuur was een groot aantal familieleden van de patiënten mede aanwezig. Dis S'teinz behandelde het Kerstevangelie; on der leiding van den heer 't Ho-ofto zong een uit de verpleegsters gevormd dameskoor met begeleiding van piano en viool ver schillende Kerstliederen, terwijl een kerst- cantate -door hen uitgevoerd wel bijzondere vermelding waard is. Door het -groot aantal patiënten, dat momenteel opgenomen is en als gevolg daarvan de meerdere toeloop van familie leden werd ook op de bovenafdee- ling door Ds Steinz een toespraak gehouden naar aanleiding van Lucas 2. Ververschingen werden rondgediend. De voorzitter sprak een dankwoord tlot allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen feestavond. Kloefinge. Kerk-Concert. Door „Cloeting's Gemengd Koor" is, der ge woonte getrouw, in den namiddag van den tweeden Kerstdag, in de Ned. Herv. Kerk, onder leiding van zijn directeur, dhr S. J. Taimminga, een uitvoering gege ven. •Het door verschillender medewerking zeer gevarieerde programma en de publi catie hiervan was er wel op gericht om belangstelling te wekken. Dat hiermede doel is getroffen bleek uit de flinke op komst. D'e kerk was geheel gevuld. Een eereplaats in dit Kerk-Goncert is ingenomen door het gemengd koor, dat in de fraai gezongen nummers blijk gaf, dat de goede naam der vereeniging een gevolg is van verdienste. Hoewel het geheel getuigde van zuiver heid en beschaving, valt toch in het bij zonder om de indrukwekkende voordracht te roemen: „Ons is gheboren", „0 bone Jesu". Het „Kerstlied" van Jan Nieland was subliem, terwijl het mooie gedicht van Guido Gezel] e „Musschen", met de moei lijke toonzetting van Wierts, aanspraak mag maken op groote waardeering om de kunstige weergave. D'hr S. J. Tamminga komt de eer toe, dat 'hij het -koor heeft opgeleid tot een hoogte, die respect afdwingt. Van „Den slaep van 't Kindeken Jesu", sopraan-solo, ging geen bekoring uit. Dit nummer ging te loor in vaag vervloeien de klanken. Beter was de soliste in het couplet „Spoedt U derwaarts" van het „Kerstverhaal" van Lijsen._ Dit niet-ge- wiohtig werkje is overigens, wat betreft het gedeelte voor vrouwenkoor, zeer goed uitgevoerd. D'e pianobegeleiding hiervan door Mej. J. Kloosterman te Goes, is op uitnemende wijze verzorgd. Een -dankbaar nummer, dat door de heeren Remeynse en Weijns goed werd uitgevoerd is „Sarabanda" voor orgel en sprak juffrouw Durnford den wensch uit, haar te spreken; maar niemand kwam ooit te weten, wat er tusschen haar be sproken werd. Toen Lilian weer terug kwam bij' Ruth, zag ze er ernstig, zelfs wat bedrukt uit. „We hebben je lang laten wachten, hé? Maar juffrouw Jem wilde me niet eerder laten gaan. Ik hoop, dat ik haar niet te veel vermoeid heb." „O neen, ik denk, dat je bezoek haar goed ge-daan heeft. Vond je haar erg ver anderd, Lilian?" „In 't begin wel, maar na een poosje begon ik de oude Jem weer te herkennen. Haar gezicht is veranderd, mooier, ik zou haast zeggen meer verheven geworden, alsof de beproeving al het gewone, ba nale, er uit heeft doen verdwijnen. Maar Ruth, ze is sterk verouderd." „Ik was bang, dat je zoo iets zeggen zoul Zelfs Susan klaagde -daar gisteren •over." „Dan is Susan een dwaze vrouw. Wat doet het er toe, of ze er oud of jong uit ziet. Er is één ding, waar ik zeker van ben, namelijk, dat juffrouw Jem eens een aardige, oude dame zijn zal en dat is meer, dan ik van mezelf zeggen durf (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5