Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Leestafel. ZONDER PRIJSVERHOOGING Wolfaarsdijk; Mr J. A. vain Tienhoven, Hoek; H, G. Horninge, Arnemuiden; Th, G. D. Goope, Veere; Mr W. F. E. baron van der Feltz, Middelburg; Mr H, van der Beke Callenfela, Vliaeingen; J. 1, van Ballegoyen de Jong, Goes; F. Bissohop, Vlissingen; J, F. Heemskerk, Middelburg, R, Gerritsen, Zierikzee. Aanrfldlng. Op dein rijksweg van Bergen op Zoom naar Tholen iB Maandagmiddag een ernstig ongeluk ge beurd. Tusschen Halsteren en Vogelenzang kwam een wielrijder in botsing met een auto, die bestuurd werd door den heer Luickx. De man, die later geïdentificeerd word als J. van Tilburg uit Tholen, word, nadat hem ter plaatse door een in da nabijheid wonenden geneesheer oorsto hulp was verleend, naar Bergen op Zoom vervoerd, waar hij in bet zie- Iconhuis is opgenomen. Zjjn toestand is niet levensgevaarlijk. Da politie heeft van het gebeurde pro ces-verbaal opgemaakt. In vrijheid gesteld. Zekere v. H., arbeider te N.- en St.-Joosland, die eenigen tijd geleden in verband met een te N.- en St.-Joosland plaats gehad hebbende schietpartij werd aangehouden, is thans wederom in vrijheid gesteld. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Zil ver ringetje, Sloover, Jacob Catsstraat S 74; Handschoen, Vermeulen, Bellinkstr. G 170; Mantelcentuur, J. v. Overtoeeke, Londenschekaai N 68; Kinderhandschoen, v. Dalen, Seisweg R 105; Lorgnet, van Meerendoak, Tramsingel E 3; Schroeven draaier, A. Ie Due, B'eenh.singel K 72; Armbandhorloge, G. Damman, Volderij- laagte M 126; paar (handschoenen, Nieuw- dorp, Veerschesingel S 47b; Huissleutel, Besuijen, Rozendwarsstraat W 254; Bosje scheermesjes, Meliefste, Vliss.bol werk Q 300; Kinderbontje, Bur. van Politie; Ro zenkrans, Buijs, Rozenstraat W 256; Port. m. inh., Izendoorn, Zuidsingel E 34; Ja- ponfoand, v. d. Kam, Hendrikstraat W 68; Zakdoek, F. J. Gort, Teerp.straat P 35; paar schoenen, J. de Looff, Groote Abeele 56; Port met inh., N. Roth, Seisdam Q 19; Paikje met inh., A. Kraak, Voldexijlaagte M 128; Actetasch met inh., J. Peperzak, St. Jorisstraat L 119; Zwarte muts, Si- monse, Zandstraat Q 196; Schaap, H. A. Nagelkerke, Adres???; Handschoen, liur. van Politie. Goes. „He Lofstem". Op den twee den Kerstdag gaf de Christelijke zangver- ceniging „De Lofstem" ondet. directie van den heer H. Wolzak in de Geref. Kerk haar vijfde uitvoering. Dit koor ontvangt niet de waardeering die het verdient. Er was in het ruime kerkgebouw wel een flink aantal luiste raars, maar hun getal had toch grooter kunnen zijn, ook in verband met de pres taties van de uitvoerenden. Blijkbaar is er bij een groot deel van het publiek meer belangstelling voor de uitvoering van koorwerken dan voor het eenvoudige Christelijke lied. Er werden een vijftiental nummers ten gehoore gebracht. Over het geheel werd met gevoel en zuiver gezongen. Een enkele maal klonken de stemmen wat ijl. Terecht werd door den voorzitter in zijn slotwoord opgemerkt, dat er nog wel plaats is voor zangers en zangeressen. Eenige verster king van de verschillende partijen is in derdaad wel noodig. Doordat de z soms te veel als s werd uitgesproken, was er vooral bij het begin van de regels enkele „keeren een hinderlijke sisklank. Over het geheel genomen kan gezegd, dat „De Lofstem" zich goed heeft geweerd en dat blijk werd gegeven van ernstige studie onder goede leiding. Tot het welslagen van deze uitvoering werkte ook mee het orgelspel van den heer Jan Rijn, die op verdienstelijke wijze enkele nummers ten gehoore bracht. Uit de groote stilte gedurende de uitvoering bleek, dat met belangstelling werd geluis terd. De langvinger die zich alhier eerst in de binnenstad bezighield met diefstal van rijwiellampen en dynapao's, heeft nu i; n terrein verplaatst naar Bouwplan III, waar twee personen, die hun rijwiel onbeheerd hadden achtergelaten, zijn slachtoffer werden. De Maandag gehouden bloempjes- verkoop voor werkloozen heeft opgebracht f 111,86. Hoedekens'xrlco. Lijk aange sp o e 1 d. Zaterdagmiddag is onder de ze gemeente opgevischt een in verregaan- den staat van ontbinding verkeerend lijk van een manspersoon van plm. 50 jaar. Het is Maandagmorgen op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld. Uiterlijke kenteekenen waren niet aan wezig, behoudens een paar gouden tanden in den mond. Borsselen. Eerste Kerstdag werd in de Geref. Kerk alhier een zanguitvoering ge geven door de Chr. Gem. Zangvereeniging „Hosanna" te Driewegen, directeur dhr J. v. "Westen. De bijeenkomst stond onder leiding van Ds Fransen en was goed be zocht. Op keurige wijze werden een 21-tal liederen ten beste gegeven. Wolfaartsdijk. Dinsdagavond gaf de Chr. Zangvereen. „Psalm en Lied" haar jaarlijkeohe uitvoering onder leiding van dhr J. H. Tamminga, met medewerking van den organist der Geref. Kerk, dhr C. Remijnse. Behalve verschillende liederen voor gemengd koor, werden door een vrouwenkoor een viertal liederen gezon gen, met begeleiding van orgel, viool, fluit cn cello. Het was een rijk gevarieerd pro gramma. De eere-woorzitter, Da van Heiningen, leidde het samenzijn. Krufnlngen. Gisternacht ia ingebroken bij den gasfitter K. alhier, welke woont op een kwartier afstand van Kruiningen en Hansweert. De bewoners waren niet thuis, Door de achterdeur is (zijn) de dief(ven) binnen gekomen. Bij de thuis komst der bewoners werd alleen een vrouwenmuts vermist. De politie stolt een nauwkeurig andersoek in. -w Maandagavond organiseerde 't Chr. Meisjesclubje een Kerstavond onder lei ding van Mej. Stok. Een keurige versie ring met kaarslioht gaf de gewenschte stemming, terwijl de stukjes die werden voorgedragen, zooals „Tevredenheid" en „Het Lied", alsmede de tableaux „Nog juicht ons toe" en „De herders in Efra- tha's velden", de vele zorgen eraan besteed rijkelijk beloond zagen. St Laurens. Vrijdagavond werd een ver gadering der Landbouwvereeniging ge houden onder voorzittersohap van dhr M. Francke. Deze heette de talrijke aanwezi gen hartelijk welkom, in het bijzonder de heeren Mr M. C. v. d. Minne, C. Franse en M. Kleinepier, resp. voorzitter, vice- voorzitter en secretaris van den kring Walcheren der Z. L. M. Bij ingekomen stukken kwam o.m. in behandeling een verzoek van de Z. L. M. om cijfermateriaal aan de practijk ont leend, betreffende het scheuren van gras land in deze gemeente. Naar aanleiding hiervan werd een commissie benoemd, be staande uit de heeren J. Wou terse. F. Kwekkeboom en Johs. Vader. Op de aan vraag voor een bijdrage aan de gehouden ploegwedstrijd werd gunstig beschikt. Ver volgens werden door dhr C. Franse de steunmaatregelen aan de akkerbouwge wassen en zuivelproducten duidelijk uit eengezet. Verschillende vragen werden be antwoord. D'hr M. Kleinepier wees er vooral op, hoe de landbouw en veehouderij dank zij de steun maatregelen nog intact zijn gebleven. Dit is mede het gevolg van het optreden der Landbouw-organisatiea, waarom spreker aandringt op toetreding tot de Z. L. M. Mellskerke. Alhier kwam de schoolver- eeniging op Geref. grondslag bijeen voor een ouderavond. Het lokaal was flink be zet. Van de zijde der ouders was veel belangstelling. Ds Vreugdenhil, Geref. predikant, opende op de gebruikelijke wijze en wees op den zegen om kinderen te hebben, die te zien als opgenomen in het Verbond en ze te leiden tot Christus. Dhr A. Flach, hoofd der school, wees er op, hoe men de kinderen niet en wel moet opvoeden en onderwijzen. Dhr G. Beukelman liet een serie lichtbeelden zien, van uit de lucht genomen, van verschil lende belangrijke plaatsen in ons land. Ds Bakker, Herv. predikant, sprak een slot woord, wijzende op het belang van Chris telijk onderwijs voor onze kinderen. Het is onze roeping en plicht dit te bevorde ren. Ds Bakker liet zingen Psalm 105 5 en eindigde met dankgebed. In de pauze werden ververschmgen aangeboden. Ook werd het werk der leer lingen bezichtigd. Sas van Gent. De Gemeenteraad alhier heeft aan den Minister-president een schrijven gezonden, waarin het dringend verzoekt om over te gaan tot contingen- teering van spiegelglas. Wanneer de hui dige toestand ongewijzigd zou blijven, zou dat beteekenen, dat Nederland op de we reldmarkt van spiegelglas zou moeten verdwijnen. Alleen voor de gemeente Sas van Gent zou dit reeds beteekenen: ver trek van directeuren, ingenieurs en op zichters, ledig komen van 7 directeurs- en ingenieursvilla's en omstreeks 20 opzich- tbrswoningen en werkloos worden van vele arbeiders en beambten. Voetbal. 's Gravenpolder. Gisteren (2e Kerst dag) speelden twee Zeeuwsche elftallen van den Chr. Ned. Voetbalbond tegen de Vereen. „Oranje Wit" I en II een wed strijd, die „Oranje Wit" beiden wist te winnen. Tweede Pinksterdag hopen en kele elftallen uit Zeeland naar „Oranje Wit" te Dordrecht te gaan spelen. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". DE SOCIALISTEN ELDERS. In Tsecho-Slowakije, zegt „Patrimo nium", dragen do sociaal-democraten thans mede de verantwoordelijkheid voor d'e regeering des lands. 'Zij zien den huidigen internationalen toestand als voor hun land niet zonder groot gevaar. Vandaar, daJt zij hun volle medewerking verleenden aan een verlenging van den militairen diensttijd tot twee jaren. Van de Nederlandsöhe burgers wor den zulke groote offers niet gevraagd. Wij geven slechts een bescheiden bedrag uit voor militaire zaken. Een bedrag, waar van de hoogte voor een belangrijk deel af hankelijk is van salarissen, pensioenen, verzorgingskosten van een betrekkelijk klein contingent. Indien wij daarvoor niet meer besteden dan in vele andere landen, zou de vergelijking van ons toch reeds naar verhouding lage militaire budget met dat van andere Staten, nog frappan ter zijn. Maar welk een verschil tussChen de demagogie, die de sociaal-democraten hier te lande met de defensie aangelegen heden bedrijven, en het optreden van hun geestverwanten elders I Geen wonder, dat zij moreel steeds zwakker komen te staan. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Hoornsterswaag, S. de Meijere te Giethoorn, Bedankt voor Ridderkerk, G, J. Kool haas te Charlois. Voor Tjerkgaaat, P. G, Verweijs te Kothen. Voor Wonnerveer, J. D. v. d. Veen te Rijswijk. Geref. Kerken. Beroepen te Echten, B. Slingenberg, cand. te Zaandijk. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Oosterbeek, J. Jongeleen te Apeldoorn. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Katwijk aan Zee, J. D. Barth te Borsselen. Neder 1. B ij belgenootschap. Opbrengst 25.000. Het Nederl. Bijbelgenootschap deelt mede, dat de na tionale inzameling dit jaar de som van ruim f25.000 heeft opgebracht, zoodat het tekort over 1933 daarmee volledig is ge dekt. lerseke. Gekozen tot ouderling der Geref. Kerk in de vacature Jan. Kole dhr Jaos. Nieuwenhuizen. Zaamslag. Gekozen tot ouderling in de Geref. Kerk dhr L. A. Rouw, zulks in- plaats van dhr A. Dees, die zijn benoe ming niet heeft aangenomen. lerseke. Geslaagd te 's-Gravenhage voor staatsexamen M.O. staatsinrichting dhr G. O. Veenendaal, secretaris der ge meente lerseke. Te Heemstede is overleden de heer P. v. d. Have, oud-hoofd van een O.L. school en oud-directeur der Rijksnor maallessen te Zierikzee. DE BEGROOTINGSDEBATTEN. Nu de Tweede Kamer haar begrootings- aiheid heeft geëindigd, geeft het Hdbl. een nabetrachting op de gevoerde debatten. Na er op gewezen te hebben dat de spreektijd zonder bezwaar nog iets be- pebkt zou kunnen worden, vervolgt het blad De algemeene beschouwingen der Rijks- begrooting waren meer nog dan een vorig maal beheerscht door het economisch wel en-wee van ons volk in crisistijd. Politieke beschouwingen in engeren zin hebben daar voor een groot deel het veld moeten ruimen voor een bespreking van de mate- rieele nooden van den dag. De aan pas- sinigs-politiek, de fameuze maar altijd nog vage „ordening", de steunmaatregelen en zelfs de handhaving van den gouden stan daard hebben daar punten van bespreking uitgemaakt. Vooral wat het laatste betreft, kan dunkt ons geen tiwijfel meer over zijn. De regeering denkt er niet aan, de be proefde monetaire politiek te verlaten. De indrukwekkende ceel argumenten voor de handhaving van den gouden standaard acht zij vrijwel uitgeput. Verandering van systeem is in dit opzicht niet van haar te verwachten. Bij het einde der algemeene beschou wingen heeft de leider der Roomsch-Ka- tholieke fractie 'het noodig geoordeeld, slechts voorwaardelijk steun toe te zeggen aan het kabinet-Colijn. De omstandighe den hebben ons gelijk gegeven, toen wij op dat oogenbli'k de uitingen van Prof. Aailberse als „onnoodig dreigement" 'heb ben 'gekenschetst. Intussohen schijnt ons, na het einde van dit begrootingsdebat, de werkelijke of vermeende „klove" tusschen de (R.'K. Staatspartij en de regeering vol doende overbrugd. Omstandigheid waar over wij ons slechts kunnen verheugen. Want het is in het belang van het land, dat dit kabinet-in-crisistijd zich bij zijn zware taak door een zoo breed mogelijk deel van ons volk gesteund weet. Vervolgens worden de diverse begroo- tingshoofdstukken nagegaan, waarna al dus wordt besloten „Drie financieele, hoofdzakelijk gemeen telijke ontwerpen, werden na 'grondig de bat aanvaard. Na overneming van een amendennent-Ue Geer zal nu, evenals het weridoos'hei'ds-subsidiefonds, ook de ge wijzigde wet op de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten, slechts gel den tot 1 Mei 1937. De als altijd hoffelijke, doch ditmaal zacht vermanende slotrede van den voor zitter, jhr Ruys de Beerenbrouck, vond een vriendelijk onthaal. De aansporing tot overdenking, of verbetering van werkwijze door nog grooter zelfbeperking niet ge- wensoht is, zal stellig door de Kamer in haar geheel worden opgevolgd. Zijne Ex cellentie heeft, goed gesecundeerd door de o n der-*voorzitters Vliegen en vooral ook Van Dijk, de vergaderingen met straffe hand en hoofdschen tact geleid. Gevoel voor tintelenden 'humor is dezen uitne- menden Kamer-voorzitter allerminst vreemd. Vertegenwoordigers van alle partijen schikken zich gaarne naar zijn even na drukkelijk als mdld bevel." Ongerusteld over de K XVIII. Slechts weinigen zullen hebben ver moed, dat den Eersten Kerstdag over het land weer ongerustheid heeft gehangen, welke in den namiddag dreigde aan te groeien tot angst. Angst voor een ramp, grooter en tragischer dan die van de „Uiver". Er was onrust over de K XVIII, den grooten onderzeeër, die met 35 menschen aan boord, alle vijf werelddeelen bezocht op haar reis, ook naar Insulinde. Sinds één uur in den nacht van Zon dag op Maandag hoorde men niets. Radio- oproepen werden uitgezonden, doch de K XVIII antwoordde niet. Alle schepen in de streek, waar de boot zich moest bevinden kregen per radio het verzoek om inlichtingen en om uit te zien. Ook de kuststations werden gewaar schuwd. De spanning steeg. Al veertig uren was men zonder be richt. Dinsdagavond te tien minuten over zes, werd gemeld: Hij is terechtl De oorzaak van het lange zwijgen was een radio-storing. Onbewust van de spanning en angst ln het vaderland heeft men aan boord van de K XVIII op waardige en prettige wijze Kerstfeest gevierd. Een onderdeel van de radio-installatie was doorgebrand. Duitsche luchtballon ge daald. In een weiland nabij Nistelrode, is een Duitsche luchtballon gedaald, wel ke Zondagmorgen in Dusseldorp was op gestegen. De luchtvaarders, een dame en vier heeren, waren met hun ballon den koers kwijtgeraakt en verkeerden in de meening, dat zij in de nabijheid van de Zuiderzee waren geland. Per auto keerde het gezelschap naar zijn woonplaats terug. Door tram gegrepen en ge dood. Te Gorredijk heeft Maandagavond een dame, die uitweek voor twee elkaar passeerende auto's, zich op de trambaan begeven op hetzelfde moment, dat de tram in de onmiddellijke nabijheid was. De vrouw werd overreden en gedood. Het trampersoneel treft in dezen geen schuld. Portefeuille met f2880 ge stolen. Een 66-jarige banklooper van een effectenfirma te Amsterdam stapte op de tram. Toen hij bij de Munt zijn tram abonnement aan den conducteur wilde laten zien, miste hij uit zijn binnenzak zijn portefeuille, waarin ongeveer f2880 aan bankpapier en eenige brieven waren geborgen. Tegelijk met hem waren twee mannen met een Oostersch type op den wagen ge stapt. Deze waren er echter reeds weer afgegaan. De politie vermoedt dat deze twee man nen den banklooper de portefeuille met geld hebben ontfutseld. Boerderij afgebrand. In een groote boerderij te Drimmelen, bewoond door den landbouwer P. de Bruin, is brand ontstaan. Door den feilen Zuid oosten wind grepen de vlammen zoo snel om zich heen, dat de boerderij in een oogwenk in lichter laaie stond. Door uit een raam te klimmen kon het gezin, be staande uit acht personen, zich redden. Negen-en-twintig koeien en drie paarden kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Motor tegen een hek ge reden. In den nacht van 25 op 26 Dec. ie een motorfiets te Usquert in een scher pen bocht van den weg met groote vaart tegen een bek gereden. De duorijder, de 18-jarige P. van der Berg, woonachtig te Uit'huizermeden, is van 'het motorrijwiel geslingerd en werd op slag gedood. De be stuurder, de 20-jarige B. Groeneveld, woonachtig te Stedum, bekwam slechts lichte verwondingen. Ongeregeldheden in een gevangenis. In een gevangenis te Glasgow hebben zich ongeregeldheden voorgedaan. Reeds eerder hebben daar incidenten plaats gehad. Een aantal tot lange straffen veroordeelden, alsmede en kele jongens, die onder rijkstoezicht zijn geplaatst, trachtten zich meester te ma ken van de voorraden tabak en sigaret ten, die slechts bestemd zijn voor dege nen, 'die in voorloopige hechtenis zijn genomen. Verscheidene ruiten werden vernield. Daarna konden de wakers de opstandige gevangenen naar hun cellen terugbren gen. Twee gedetineerden werden ge wond. Berging „Orania" onmoge- 1 ij k. Experts, die te Leixoes een onder zoek hebben ingesteld naar de mogelijk heid om de „Orania" te bergen zijn tot de conclusie gekomen, dat het schip niet te bergen is. Men blijft nu afwachten hoe de beslis sing zal uitvallen, die door reederij en assuradeuren zal worden genomen. In ieder geval moet de „Orania" opge ruimd worden, daar zij voor den haven ingang ligt. De Portugeesehe autoritei ten zullen, als reederij noch assuradeu ren prijs blijken te stellen op pogingen tot redding van het schip, wel moeten besluiten om de „Orania" door middel van dynamiet te laten ontploffen en haar zoo te verwijderen. Schip gezonken. Schippers vrouw en knecht verdronken. Het diepgeladen vaartuig „Noordgeul", schipper Bouwman, van Amsterdam, op weg naar Enkhuizen en geladen met grint, is Maandagavond op vijf mijl be noorden Marken door een rukwind over vallen. De luiken werden ingeslagen en het schip zonk. De vrouw van den schip per en een knecht verdronken. De schip per, diens broer en een andere knecht werden door een in de nabijheid zijnde sleepboot gered. Marken-smokkelaars gestraft. De Utrechtenaren S. A. en mej. W. B. zijn door de rechtbank te Kleef veroordeeld ieder tot 10 maanden gevangenisstraf, 6000 mark boete of 60 dagen gevangenisstraf en bovendien tot betaling van 2500 mark als vergoeding voor de waarde aan gesmokkelde marken. Ernstige vechtpartij. Zater dagavond heeft te Lage Zwaluwe een ern stige vechtpartij plaats gehad, waarhij de 17-jarige Z. den 17-jarlgen 'D, onver wachts met een mes een tweetal steken toebracht, een in do 'hals en een in de zijde. De getroffene werd door zijn vader naar den dokter vervoerd, die den ernstig gewonden jongen per auto naar het Diaco- nessenhuds te Breda vervoerde. De ge meentepolitie heeft den dader in zijn wo ning gearresteerd en ter beschikking van den burgemeester gesteld. Het slachtoffer is inmiddels aan de gevolgen overleden. Brutale poging tot diefstal Een brutale diefstal met geweldpleging is gepleegd in het magazijn van de Gebrs De Jong, die in de Stille Lazerussteeg in het verlengde van het Rotterdamsche Veer te Gouda een zakkenhandel drijven. Het is de politie reeds gelukt, den dader te arresteeren. Toen de gebroeders in hun kantoor bezig waren, hoorden zij de bel overgaan van den hoofdingang. Zij begaven zich naar beneden om te kijken wie er was. Een der broers zag een man verscholen zitten op een stapel zakken. Hij riep hem toe, er af te komen, doch de indringer zeide niets. Een der broers ging daarop naar het kantoor om de politie op te bellen, de ander bleef beneden om den man in het oog te houden. Nauwelijks was de heer P. B. de Jong naar boven gegaan, of de indringer sprong met een zak voor het gelaat op den heer G. B. de Jong af en duwde dezen een zak in het gezicht. Er ontstond een wor steling, tijdens welke de man wist te ontkomen. Bij het door de politie ingestelde onder zoek bleek, dat de gebroeders De Jong den laatsten tijd herhaaldelijk zakken misten tot een vrij groot aantal, en dat deze vermoedelijk gestolen waren. Bij een nauwkeurige inspectie van het ma gazijn werd ontdekt, dat de insluiper bij de worsteling zijn pet en een zaklantaarn had verloren. Voorts hadden omwonen den opgemerkt, dat op de Gouwe langen tijd een oude personenauto had stilge staan. Een der getuigen had de provincie- letter L en een gedeelte van het nummer opgenomen. Bij informatie bleek, dat de gebroeders De Jong vroeger een knecht hadden ge had, die wel eenigszins aan het signa lement beantwoordde en in Utrecht woon de. Het onderzoek ging daarom in die richting. De Utrechtsche politie heeft den 23-jari- gen chauffeur J. J. de J. aangehouden en naar Gouda gebracht. De man ontkende aanvankelijk alles, maar viel tenslotte door de mand, meldt de Telegr. LAAT HET VUIL MAAR STROOMEN.... „Het Volk" besprak onlangs de instel ling van de „Adviescommissie inzake por nografie". Pornografie is vuilschrijverij1. En ge noemde adviescommissie bedoelt, de vuil schrijverij aan te wijzen, opdat ze zoo van onze boekenmarkt geweerd kan worden. Zijn beschouwing over deze commissie opende „Het Volk" met de volgende woor den: „Wij zijn principieel tegen elke boeken- keuring, zooals wij ook principieel tegen filmkeuring zijn." Principieel, d.i. uit beginsel tegen hoe- ken- en filmkeuring Het moet, zegt „Voor Waarheid en Recht", Patrimonium's propagandablad, wel een vreemd beginsel zijn. Aan onze straten maken we goten, waardoor we het vuile water zoo spoedig mogelijk naar de putten laten loopen. En we zijn dankbaar, dat de putjesschepper dan af en toe komt om het stinkende on rein weg te halen en buiten het bereik van de menschelijke reukorganen te bren gen. Een dergelijke reinigingsdienst is ook ■op geestelijk en cultureel gebied noodig. Voor een „beginsel", dat zich daartegen verzet, kunnen wij geen waardeering heb ben. Winternummer „Timotheus". Ter ge legenheid van het Kerstfeest verscheen weer een Winternummer van „Timo theus", 40 bladzijden groot, met 21 illu- staties en een kunstbijlage. Van den rijken inhoud vermelden we: Hoofdartikel: Jezus neemt de zon daars aan. Indrukken van den Hoofd redacteur: „Bevrijding". Verlangen, ge dicht door Hélène Swarth. De Heere re geert, door A. W. F. Idenhurg (met ill.). De herderpsalm (met ill.: „Dat ik Jezus' schaapje ben, Jezus als mijn Herder ken"). Het Open Raam, vervolgverhaal, door W. Laatsman. De vriend der ge zondheid, door Dr J. Voorhoeve. Bij de kribbe, door A. L. van Hulzen (met ill.). Van twee oude vrouwtjes en een heg, door Hendrika Kuyper-Van Oordt. Witter dan wat ooit de wereld kan weven, ligt in het bergland een sneeuwen gewaad (ill.). De ster, die de wijzen zagen (ill.). Kanttee- keningen op dingen, die gebeuren, door A. v. Hoogstraten-Schoch. Zonnebloem in de sneeuw, door E. V.v. O. (met 2 ill.). Bede, een lied gecomponeerd door Leo Mens. De Heere is mijn Herder, door Prof. Dr Joh. de Groot (met ill.). Het kerstfeest van gekke Gradus, door Jo Kal- mijnSpierenburg. Illustratie. De Kerst klokken beginnen te luiden, door J. A.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2