DE ZEEUW HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcl TWEEDE BLAD Voor den Zondag Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. HET ADRES A. WILKING Uit de Provincie Wat er deze week voorviel Uit de Statenzaal. FEU I LLETON. VAN ZATERDAG 22 DEC. 1934, Nr 72. DE LAATSTE ADVENTS-PROFETIE. En gij zult zijn naam heeten Jezus. Luc. 1 31. Toen de volheid des tijds daar was voor de vervulling van Gods heilbeloften, werd de engel Gabriël gezonden oin een blijde boodschap op aarde te brengen. Eerst aan den ouden priester Zacharia in den tempel en toen aan de jonge maagd in Nazareth, om te profeteeren wat in zeer nabije toekomst gebeuren zou. Het is de laatste advents-profetie. Zij wordt gegeven aan Maria, de geze gende onder de vrouwen; aan wie de eere was toegedacht, dat door haar de Im- manüel aan Israël en aan al Gods volk geschonken zou worden. „Gij zult zijn naam heeten Jezus." Hij zal zijd volk zalig maken van al hunne zonden. Jezus is Hij die voor Gods volk alle schuld delgt, alle zonde verzoent, alle smet reinigt, en de hemelsche zaligheid verdient en uitdeelt. Wat een heerlijkheid ligt in dien naam besloten I Wat zal er in het hart van Maria zijn omgegaan toen het tot haar zielsbewust zijn doordrong, dat zij; van dien Heiland en Zaligmaker de Moeder mocht worden. De psalmdichter zingt, als hij het oog op Sion laat rusten: men spreekt van u zeer heerlijke dingen. Hoeveel te meer zal van zeer heerlijke dingen gesproken warden als Maria de gelukzalige Moeder van JezUs zal worden. Gabriël begint reeds dadelijk van die zeer heerlijke dingen te spreken: Deze zal groot zijn, en de Zoon des Allerhoogsten genoemd worden, en God de Heere zal Hem den troon zijns vaders D!avid geven. Maar ook Maria begint van zeer heer lijke dingen te spreken, die wij hooren in haar lofzang: Hij heeft een krachtig werk gedaan door zijn arm. Hij heeft ver strooid de hoogmoedigen in de gedachten hunner harten, Hij heeft machtigen van de tronen afgetrokken en nederigen heeft Hij verhoogd. Hongerigen heeft Hij met goederen gevuld, en rijken heeft Hij' le dig weggezonden. Voor ons echter is het de vraag of ook wij! bij het indenken van de adventspro- fetie, bij het inleven van het naderend Kerstfeest, van zeer heerlijke dingen kun nen spreken. Indien ja, dan zullen ook wij op het Kerstfeest beboeren tot hen van wie Ma ria dankend uitsprak: van nu aan zullen mij; zalig spreken alle de geslachten. Twee dagen kwamen de Staten van ons gewest in hun mooie vergaderzaal bijeen. Daarvan waren de eerste morgen en een deel van den tweeden middag niet aan openbare vergadering gewijd. Al spoedig werden de deuren gesloten en werd in geheime zitting ongeveer IV2 uur gepraat over het bekende besluit tot stichting der Zeeuwsche gasmaatschappij. Als men in aanmerking neemt, dat over deze kwestie alleen reeds eerder een dag in besloten zitting is vergaderd en dan nog, na die vele uren delibereeren, negen Statenleden uit verschillende fracties tegen stemmen, dat een lid vreest voor een conflict tus- eohen P. Z. E. M. en gas-maatschappij, een ander lid spreekt van een gas-avon- tuur, dat de provincie geld kan kosten, een derde van gevaar voor allerongeluk kigste experimenten, een vierde van een veel te groot risico en een vijfde angstig vraagt, of het werkelijk wel noodig is, dat we nu al direct den grooten stap wagen, terwijl verschillende vóór-stemmers alles behalve enthousiaste voorstanders toonen te zijn, dan is het toch wel te begrijpen, Vrij naar het Engelsch. 104.) o— „Heelemaal niet geleden heeft," her haalde juffrouw Jem; maar de onrust was nog niet uit haar oogen verdwenen: „Ben jij daar wel heel zeker van, Susan? Keefe is niet altijd een goed mensch ge weest, hij! brak zijn vaders hart, hij heeft zich zelf dat nooit vergeven. Het grootste deel van zijn leven is hij iongeloovig ge weest. Pas op het allerlaatste heeft hij Zijn Hemelschen Vader leeren kennen. O, ik weet, dat hij zijn best deed om zich te beteren, hij heeft me zoo vaak gevraagd hem te helpen." „En je hebt hem geholpen, mijn lam metje, wees maar niet bang. Zijn Schep per zou hem niet zoo plotseling weg genomen hebben, als hij niet bereid was geweest. Denkt u niet, dat hij wist tot Wie zich te wenden, toen hij. zich daar in die brandende hel bevond, zooals die arme zondaars aan 't kruis. Zij tweeën hebben den zelfden Heiland, Juf frouw Jem en Zijn oor is nooit gesloten voor Zijn kinderen, die Zjjn hulp in roepen". dat niet-Statenleden, die bitter Weinig van de zaak weten, omdat alles angstval lig is geheim gehouden en zelfs geen af- deelingsverslag er over verschenen is, vol met vragen zitten en zekere onrust over dit avontuurlijke voorstel niet van zich af kunnen zetten. 'In het algemeen is helaas waar, wat de heer Sonke zei, dat meermalen bereke ningen van werken worden opgezet door publieke lichamen, die later danig tegen vallen, maar hoeveel te grooter is dan dit gevaar bij een product als gas, waar van het verbruik de laatste maanden met sprongen omlaag gaat. En tóch wordt daar nu een paar miljoen ingestoken 1 Daarom -is er reden voor de vraag, of het nu werkelijk noodzakelijk was, dat de provincie zich op het gasgebied ging bewegen. Op deze vraag is in het openbaar o. i. geen afdoend antwoord ge geven. Wat vaag en duister zei de woord voerder van Ged. Staten bet: Ged. Staten willen gas en electriciteit brengen, daar waar het noodig is. Met belangstelling kan dan ook de ontwikkeling van dit voorloopig nog raadselachtig bedrijf, dat zich vooralsnog tot de middengroep be paalt, worden afgewacht. Dat kan ook worden nagegaan, of op gemeenten met een eigen gasfabriek geen bepaalde pres sie wordt uitgeoefend. Een ander belangrijk voorstel, dat al thans belangrijk worden kan, was dat, om f 5000 te vo-teeren voor een vóór-onder zoek naar de mogelijkheid van samenvoe ging van polders. We kunnen ons er wel op voorbereiden, dat deze post nog wel 1 eens verhoogd zal moeten worden, maar toch hopen we van harte, dat hier inder daad eens wat bereikt wordt. Het wordt hoog tijd, al voelen zelfs de bestuurders van de kleinste poldertjes zich koning, dat hier eens de zakelijkheid het van de dwaasheid gaat winnen. Dan kwam er meteen een eind aan vele polder- kwestietjes en -ruzietjes. Tegenover de luchtvaart op Schouwen j waren de Staten wel in een bijzonder royale bui. Niet alleen dat de weg Haam stede-vliegveld op het provinciaal wegen plan werd gebracht, maar ook werd voor dit vliegveld een renteloos voorschot van f 35000 beschikbaar gesteld. Dat Ged. Staten hun voorstel betreffen de de stichting van weegbruggen op en kele provinciale veerplaatsen tot de ver gadering van 22 Januari aanhielden, ge tuigde van wijs beleid, want te oordeelen naar de meening uit Statenkringen zou verwerping niet onmogelijk geweest zijn. Een vrij sterke strooming onder do Sta tenleden voelt er blijkbaar weinig voor om daarvoor geld uit te geven. Liever zag men een ander, lager tarief toegepast, dat o.a. goederen, in auto's geladen, vrijstelt. Ged. Staten hebben inmiddels een aanmer kelijke tariefsverlaging aangekondigd, waarover we dus in de vergadering van 22 Januari nog wel meer zullen hooren. De genoemde voorbeelden wijzen er wel overtuigend op, dat verlaging en veran dering dringend noodig zijn. De begrooting vormde Woensdag de hoofdschotel. De artikelsgewijze behande ling ging zóó vlot, als bijna in geen enkele Gemeenteraad wordt vertoond. Maar bij de algemeene beschouwingen zijn tal van kwesties ter sprake gebracht. Van verschillende kanten werd hulde gebracht aan Ged. Staten voor hun finan cieel beleid, een hulde, waarin het afge treden lid van Ged. Staten, Mr van D'us- seldorp, terecht ook werd betrokken. Natuurlijk werd gevraagd naar de mo gelijkheid van verlaging der Provinciale belastingen, die wel zeer zwaar drukken. Maar Ged. Staten achten dit thans nog niet mogelijk. Voor een verlaging, die in derdaad wat beteekent, is er geen geld en een kleine verlaging zou in de gegeven omstandigheden niet tactisch zijn, omdat dan naar buiten een te gunstigen indruk van Zeeland zou gewekt worden. Daar komt bij, dat enkele Statenleden en ook wel Gedep. Staten wilden streven naar nivelleering der provinciale lasten, een denkbeeld, waarvan natuurlijk de meeste colleges van Ged. Staten weinig moeten Eu terwijl juffrouw Jem naar die woor den van troost luisterde, werd ze wat kalmer, maar voor er een uur verstre ken was, moest Susan alles weer her halen. De slag was zoo plotseling gevallen, de blijdschap zoo plotseling in droefenis veranderd; juffrouw Durnford kon haar koortsachtige onrust niet bedwingen. Eens, toen Susan, uitgeput van ver moeienis, in een lichte sluimering was gevallen, werd ze wakker om te zien dat juffrouw Jem bet bed verlaten had en naast bet bedje van Billy geknield lag, die vredig sliep en glimlacht© in de een of andere kinderlijke droom. Juf frouw Jems gezicht lag in zjjn kussen gedrukt en Susan ving een paar gesmoor de zinnen op. „Mijn jongen vooir al tijd; Keefe beeft het gezegd. Hij gaf je aan mij, ik moet nu vader en moeder voor je zjjn. O Billy, wat moeten we zonder hem beginnen?" en weer kreunde ze als bij lichamelijke pijn. Slechts met moeite kreeg Susan baar naar bed te rug, maar daarna werd ze toch rustiger. Tom de morgen was aangebroken, ver telde Susan aan Ruth, hoe de nacht was geweest. „Ik geloof, dat het het beste is, als we dokter Hilliard maar eens laten komen", zei ze. „Juffrouw Jem heeft den geheelen nacht gem oog dichtgedaan m nu kan ze haast niet spreken van de hoofdpijn en ze kan hebben, vooral daar, waar veel minder dan hier betaald wordt, maar waarvan de billijkheid toch wel door regeering en volksvertegenwoordiging zal worden inge zien. Ook in verband hiermee is het beter zich maar zoo arm mogelijk te houden. Toch hopen we met den heer Domini- ous, dat belastingverlaging èn voor Pro vinciale èn voor Ged. Staten 't ideaal zal blijven. Het was te begrijpen, dat verschillende leden hebben gepleit voor behoud van de aanlegplaatsen te Hans weert en Wals oorden, plaatsen, die sterk achteruit zul len gaan, als de plannen Kruiningen- Perkpo-lder tot uitvoering zullen komen. En toch ziet het er naar uit, dat de reeds lang gevoerde actie daartegen niets zal baten, dat de Rijkswaterstaat rustig met zijn plannen doorgaat en Gedep. Staten vrij machteloos daar tegenover staan. Het eenige wat ze hebben kunnen bereiken, is, dat de nieuwe weg naar de Perkpolder- aanlegplaats wat dichter langs Walsoor den komt. Men vraagt zich af, of voor die kleine verkorting van den afstand (tien minuten varen, hoorden we zeggen) tus- schen Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaan- deren zooveel overhoop moet worden ge haald, een miljoen moet worden uitgege ven en twee plaatsen moeten worden ge dupeerd. De heer Paap kwam met een motie, waarmee natuurlijk allen zich konden vereenigen. Daarin werd de regeering verzocht mede te werken om aan de Zeeuwsche industrie en speciaal aan „De Schelde" te Vlissingen werk te bezorgen. Veel verdachten we er echter niet van. Jammer was, dat Ged. Staten moesten meedeelen, dat de vooruitzichten voor de Noord-Bevelandsche brug thans weer iets minder gunstig zijn. Bij de artikelsgewijze behandeling kwam links weer, zooals een dwingerig kind, gelijk de heer Van 't Hoff het zoo juist typeerde, terug op de uitbreiding van den Zondagsdienst op het traject Vlissingen- Bresfcens. Ged. Staten zullen hierover in de ver gadering van 22 Januari prae-advies uit brengen. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST BREEDE WATERING BEWESTEN IERSEKE. (Vervolg.) Dhr Q. Trimpe zegt, dat spr. voor de tweede maal een discussie hierover bijiwoont. Destijds heeft men gezegd, dat de moeite de kosten niet loonde. Spr. berekent, dat volgens het bestuurs voorstel f 17.000 van het gebouwd zai moeten woriden -geheven. Kerken, diaco- niën en armbesturen zullen f 73.02 meer te betalen krijgen en zullen bij1 een ver mindering van het dijkigesohot met f 1.50 per H.A. f2022 vermindering krijgen. 'Spr. vraagt: is -de belasting billijk? Wat de kleindandbouwers betreft, voo-r ben za-1 het wel meevallen, zooals spr. met een paar voorbeelden aantoont, vooral als het bestuursvoorstel wordt aangenomen met de vrijstelling beneden de f 100. De buitenlandsche grondeigenaars zijn geen uitzuigers. Zij leven en laten ook leven. Zij- zullen het voordeel niet heele maal In eigen -zak stelken '(-gelach). Tegen over grondeigenaren, -die elders wonen, staan personen, die hier wonen en elders -grond hebben. De ontwatering van -den polder is toc-h Ingezonden Mededeeling. zelfs -geen slokje thee naar binnen krij- (gen, zoo ziek voelt ze zich. Als u mis schien even een briefje wilt schrijven, juffrouw Cleveland, kunnen we het even door Andries laten bezorgen." „Heel goed", antwoordde Ruth en ging aan de tafel zitten. „W-at zal ik hem schrijven?" „O, u hoeft niet veel te schrijven, al leen, dat juffrouw Jem een zwaren slag heeft gehad en dat ze niet kan slapen ,en dat u graag zo-u hebben, dat hij eens ©ven kwam kijken." Susan wachtte, tot |het briefje geschreven was, ze zag er mee en oud uit na haar doorwaakten nacht, maar ze klaagde niet. Het was een moeilijke Zondag voo-r Ruth hoewel niet geheel zonder lichtpun ten. Terwijl ze zat te ontbijten kwam er een dienstbode van Chez-Nous, die haar een hartelijk briefje van mevrouw Pater bracht, dat ze moest beantwoorden. T-o-en kwam dokter Hilliard, die een heelen tijd boven bleef. Ruth durfde he-rn niet op te wachten, daar ze er -zeker van was, dat hij de no-odige in lichtingen wel aan Susan zo-u geven en hij niet naar haar gevraagd had. Su san kwam met hem naar beneden en liet hem uit. „Ik ben blij, dat we hem hebben laten balen, juffrouw Ruth", zei ze, toen Ruth naar haar toekwam. „Ik zag aan zijn gezicht, dat de dokter juffrouw Jems een algemeen belamig? Gróote hoeveelheden water worden, dank zij de waterleiding, in den polder geworpen. De polder moet voor afvoer zorgen. Spr. is tegen het voor- stel-Lens'hoek. Dan zou het te zwevend worden. Spr. zou het voorstel van het bestuur zóó willen lezen, -dalt belastingplichtigen beneden f 100 door het bestuur kunnen worden vrijgesteld. Men moet geen per sonen vrijstellen, die in de vermogens-be lasting zijn aangeslagen. Dhr L 0 d d e r te Goes -zegt, dat het dijfc- gesch-ot de laatste jaren steeds is ver laagd. In 4 jaar me-t 80 pet. Andere pol ders -heffen veel meer. De rekening 1933- 1934 haid no-g 'n batig saldo van f 2304.71, Als men geen financi-eele moeilijkheden heeft, gaat men to-ch niet denken aan nieuwe belasting? De woningbouwverenigingen zitten te snakken naar huurverla-ging en nu zal alleen „Nieuw Goes" f 700 f 800 moe ten -betalen. Waar moeten die vandaan 'komen? Uit de publieke kas. En dat in een tijd, waarin we naar huur verlaging moeten. De schuldenlast van den polder is steeds verminderd en de bezittingen zijn 'niet zoo- slecht. Financieel staat de Breede Watering er best voor. Dhr v. d. 'Berge, voorzitter van een bouwvereen. te Goes zegt, dat de belasting zal drukken op de bewoners. Spr. vindt de norm van f 100 onbillijk tegenover Goes, waar de aanslagen het hoogst zijn. Dhr W. F. K. Lenshoek noemt de belasting billijk, ongeacht den financiee- len toestand van het waterschap. Dhr F r a n s e n v. -d. Putte zegt, dat hier van geen noodtoestand sprake is. Het dijkges-cho-t daalt steeds. Dhr P. Oele stelt voor 3 pet. te heffen van al het gebouwd (dus geen vrijstelling). De voorzitter verdedigt nog nader het bestuursvoorstel. Het bestuur is in dezen niet homo-geen. Het voorstel-Oele wordt aangenomen met 125 tegen 37 stemmen. Dhr Lenshoek stelt voor bet voor stel van het bestuur tot het heffen van rechten op inzage of uitgifte van stukken weer aan te houden en 'het eerst aan de ingelanden toe te zenden. Dit wordt weer bestreden. De -ontvanger-griffier leest heft leges- voorstel voor. Dhr P. Lindenbergh meent, dat het resultaat niet evenredig is aan de moeite. De voor-zitter -antwoordt, dat de archiefveroud'ening het voorschrijft. Het voorstel wordt aangenomen. Het bestuur stelt voor afwijzend te be schikken op een verzoek van -den oud- sch otter-sluiswachter, M. Lind'enherg, doch zijn toelage van f200 op f250 per jaar te brengen en tevens- -de to-elage aan de andere oud-schcMiters met f 50 per jaar te verboo-gen, ingaande 1 Mei 1935 en tot wederopzeggings toe. Dit wordt aangenomen. 'Hierna wordt besloten tolt! conversie van eenige le-eningen. Bij; -de- rondvraag wordt in antwoord -op -een vraag uit de vergade-ring meege deeld, da't de lo-onen in dien polder meer malen verlaagd zijn en -dat op de sala rissen 10 pot. wordt gekort vo-or pen sioenpremie. Hierna Sluiting. Aanrijding iusschen tram en taxi. Donderdagavond heeft te Vlissingen, nabij Keersluis, een aanrijding plaats ge had tusschen de tram en een taxi, waar van de bestuurder nog op het laatste oogenblik voor de tram langs wilde. De bestuurder van de taxi kwam met den schrik vrij, doch de passagier werd licht gewond. Te-gen den bestuurder van de taxi is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het tramreglement. toestand ernstig vond We m-o-eten haar zoo kalm mogelijk houden en niet tot spreken dringen, ten zij ze- uit zich zelf begint en niemand mag bij haar komen, -dan u of ik". Ruth's gëz'icht klaarde wat op. Hij las het telegram; juffro-uw Jem gaf het hem en hij zegt, dat het geen wo-n-der is, dat ze daar ziek van werd. Hij was zoo zacht tegen haar, of ze- een ziek kind was; hij zal wat sturen om haar hoofdpijn te doen bedaren en vannacht fcrijigt ze een slaapdrank, dat ze ten minste wat rusten kan." Even later ging Ruth -de kamer van juffrouw Durnford binnen, de gordijnen waren nog gesloten, zoodat het er don ker was. Juffro-uw Jems wit gelaat Was nauwelijks zichtbaar. „Ik kan niet praten", zei ze zacht, „wil je voor B.illy zorgen, Ruth? Ik mo-et hier stil blijven liggen, zegt dok ter Hilliard." Ruth beloofde het en toen ze zag, dat er niets voor haar te doen viel en elke beweging juffrouw Jem scheen te hinderen, verliet ze het vertrek maar w-eer. „Dorcas had Billy mee uit wandelen genomen, daarom ging Ruth met haar bijbeltje in den tuin, maar nog geen vijf minuten bad ze zitten lezen, of ze zag Lilian aankomen. Toen ze echter elkaar begroet hadden, keek Lilian haar Het was alles zoo keurig voorbereid. De Snip zou onze Kerstgroeten naar de West en de Uiver naar de Oost overbren gen. Voor -den sprong over de Oceaan van de Snip bestond wel eenige vrees, maar deze tocht is schitterend gelukt. Voor de Uiver zaten we, eerlijk gezgd, niet zoo in spanning. Het vliegtuig, dat op de Londen-Melbourne-race tot zulke prestaties in staat bleek, zou zeker wel een gewone Holland-Indië-vlucht kunnen volbrengen. En ziedaar, gisteren kwam de ramp spoedige tijding, dat deze pracht-machi- ne te pletter was gevallen en passagiers en bemanning waren omgekomen. We werden stil van ontroering. Hebben we te veel vertrouwd op de techniek? Hebben we misschien te veel gejubeld o-ver het menschelijk kunnen bij den eersten tocht aan den dag gelegd? Op vreeselijk aangrijpende wijze is ons weer gepredikt, dat de mensch toch eigen lijk nietig en klein is. Zal deze prediking alom verstaan zijn? Wat de verdere gebeurtenissen aan gaat, zij vermeld, -dat de Tweede Kamer een week van harden arbeid achter den ru'g heeft. Niet alleen van begro-otings- arbeid, maar ook drie belangrijke financi- eele ontwerpen, waaronder dat tot instel ling van het werkioosheidssubsidiefonds, werden behandeld en aangenomen. Mi nister Oud kan weer tevreden zijn. Hij heeft dat gro-ote stuk werk kranig verde digd en is de Kamer zoover mogelijk te gemoet gekomen. Ook de Staten van onze provincie kwa men in vergadering bijeen en stelden de begrooting voor 1935 vast. Ook werd be sloten tot de stichting van de Zeeuwsche gas-maatschappij, een zuster dus van de P. Z. E. M. Moge de tweede dochter ver schoond blijven van de kinderziekten, waaraan de eerste zoo lang heeft gele den. Met -de vlootbesprekingen te Londen is het, zooals reeds maanden te voorzien was, misgeloop-en. D'e slotzitting is koel geweest. D'e voor- voorzitter, Mac Donald, sloot de zitting met de verklaring, dat de Engelsche re geering er baar leedwezen over moest uit spreken, dat zoo geringe vorderingen ge maakt waren, doch er al haar krachten op zo-u zetten om een regeling voor het pro bleem der vlootbespreking te bereiken. Zoo ging, zonder veel hoop voor de toe komst, een conferentie uiteen, welke zon der eenige verwachting was begonnen. In Amerika wordt er op gewezen, dat de Vere-enigde Staten nu de handen vrij hebben gekregen om de vlo-otbasis in den Stillen Oceaan, bijv. aan -de kust van Alaska en op de Filippijnen, te verster ken, doch men zal afwachten, wat Japan zal doen. In Japan is men woedend, wijl de con ferentie verdaagd is, maar men jubelt anderzijds o-ver de standvastigheid, welke de regeering in de kwestie dpr pariteit getoond -heeft. Het „nationale" standpunt is tot het bittere einde doorgezet. Staan we aan den vooravond van dwa ze en gevaarlijke vlootuitbreidingen? God verhoede 'het! - Bij Kon. besluit is aan mr R. M. van Dusseldo-rp, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van het college van regenten over het huis van bewa ring te Middelburg, onder dankbetui ging voor de in die betrekking bewezen diensten. Aagtekerke. In de Woensdag gehouden vergadering van de afdeeling Aagtekerke der Z.L.M. is dhr S. Kodde als bestuurs lid herkozen. De commissie van rappor teurs o-ver het scheuren van. grasland be staat uit de heeren S. Kodde, C. de Vis ser en P. de Visser. Nu volgde de bespre king der verschillende crisismaatregelen, die door den secretaris van den Kring werden beantwoord. Uit de vergadering dro-ng men er op aan om, indien eenigszins mogelijk, wat meer kalveren toegewezen te krijgen -dan vorig jaar, omdat e-r hier veel weiland is, dat wegens ligging en kwaliteit niet ge schikt is voor scheuren. eenige oogenblikben zwijgend aan, niet wetend ho-e te beginnen, „ik heb het net geboord, Ruth", begon ze eindelijk. „Wat, hebben de Paters werkelijk een bo-de heelemaal naar Medfiel-d gestuurd?" vroeg Ruth verbaasd. „Neen, neen, natuurlijk niet. Bo-b moest met den kapitein over het een of ander spreken, daaro-m stelde hij voor naar Ghe-z-No-us te rijden en in den namid dag naar de 'kerk te gaan en toen heb ben we het vernomen." Lilian vertelde er niet bij, met hoeveel tegenzin ze op zijn voorstel ingegaan was. Ze had ge hoopt dien laatsten Zondag met haar bro-er -op de Monnikshoeve door te bren gen. „En be-b je de geheele familie ge sproken?" „Neen, alleen Lona en kapitein Pater. Mevrouw Pater lag met hoofdpijn te bed. Ze is erg verschrikt. Zie je, baar broer verkeerde in betzelfde gevaar." „Daar heb ik nog heelemaal niet aan gedacht", antwoordde Ruth, ontsteld over haar eigen zelfzucht. „Laten we gaan zitten, Lily, je ziet zoo bleek." „Natuurlijk heeft het nieuws -ons erg aangegrepen, het is zoo verschrikkelijk, zoo tragisch", en Lilian rilde. (Wördt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5