DE ZEEUW /HOEST// TWEEDE BLAD Uit de Provincie Kruidt Uw sausen met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. HARDNEKKIGE Provinciale Staten van Zeeland. FEUILLETON Ihaaqt ktortdud vanllw dotiiïb! VAN WOENSDAG 19 DEC. 1934, Nr 69. Goes, Kerstgave. Naar aanleiding van een circulaire van den minister van Sociale Zaken, dat aan de werkloozen bo ven bun gewone steunbedrag over de week van 16 tot en met 22 Dec. 1934 een Kerstgave kan worden verstrekt, van 35 pet. van bet steunbedrag, deelen B. en W. mede dat de kasten daarvan voor de ge meente worden geraamd op f386.04. Dit bedrag is ontleend aan de uitkee- ringen van vorige week. Daar de Kerst gave berekend moet worden naar de uit- keeringen van deze week, zal door eeni- ge toeneming van de werkloosheid boven staand bedrag iets hooger zijn. Met een uitgaaf van rond f400 kan worden vol staan. Aangezien over de beide voorafgaande jaren reeds een Kerstgave werd verleend, stellen B. en W. voor deze wederom be schikbaar te stellen. Ellewoutsdijk. Zaterdagavond vond al hier onder groote belangstelling het jaarfeest plaats van de Ghr. Meisjesver- eeniging „Martha", onder leiding van mevr. de Graaf. Verschillende samenspra ken werden op uitstekende wijze uitge voerd. Ook werden nog eenige bondslie deren ten gehoore gebracht. Waarde. Maandagmiddag twee uur vergaderde de gemeenteraad. Aanwezig alle leden. Na lezing en vaststelling der notulen volgde het verslag van den Keu ringsdienst. De rekening sloot met een batig saldo van f 68.94. Ingekomen waren verder van de Prot. Chr. Arbeidersvereen. verzoeken omtrent de steunregeling voor den a.s. winter, welke in handen van B. en W. werden gesteld. Een verzoek van B. en W. van Goes, om het bezoeken van U. L. O. en O. L. scholen te subsidiëeren, werd, aangezien daarvoor geen middelen aanwezig zijn, afgewezen. Eveneens werd afgewezen het verzoek van de Plattendijk-bewoners om aansluiting aan het electriciteitsnet. De begrooting 1935 sluitende met een bedrag van f 32768.96 en met een post van onvoorzien van f266.84, werd vastgesteld. De hondenbelasting werd voor losloopen- de honden op f6 gebracht en f3 voor vastliggende of dienstdoende honden. Met alg. stemmen werd dhr J. J. de Bukviel tot gemeentebode benoemd. De pensioensgrondslag van verschillen de ambtenaren werd als voorheen vast gesteld. Tot lid van B. A. werd herkozen het aftredend lid dhr J. J. Mol, met 5 stemmen. Tot leden van het stembureau werden gekozen de heeren A. Dees, A. Wisse, H. Wolfert en M. Waterman, en tot lid van het plaatselijk schooltoezicht dhr J. Bom. Bij de rondvraag vroeg een der leden, of er aan de werkloozen een kerstgave kon worden uitgereikt. B. en W. zullen hier handelen naar omstandigheden; een zelfde besluit werd genomen ten aanzien van een vraag van een ander lid omtrent kolentoeslag aan werkloozen. Daarna sluiting. 'sHeer Hendrikskinderen. Gisteravond hield Ds v. d. Vis, Evang. pred. te Goes, een lezing over: „De twee naturen van Christus". Dit recht te verstaan, aldus spr., is moeilijk, want het is wonderlijk. God, werkelijk mensch, en mensch waarlijk God. Men kan dan ook nooit spreken over de menschelijke natuur van Christus, of men moet denken aan Zijn verlossings werk, als Borg. God de Heere eischt van den gevallen mensch volkomene genoegdoening van de schuld. Voor niemand onder de men- schenkinderen was dit mogelijk. Wie deze straf zou dragen moest ook tegelijk God zijn, omdat Gods toorn oneindig is, en daarom niet door een eindig schepsel kan worden gedragen. Daarom heeft God Jezus Christus Zijn Zoon gezonden, die van eeuwigheid was en die onze menschelijke natuur heeft aangenomen en gedragen, als waarachtig rechtvaardig mensch, afgescheiden van de zondaren en hooger dan de hemelen geworden. Geen twee op zichzelf staande naturen, neen „het Woord is vleesch ge worden". Van dit wonderlijk gebeuren vieren wij straks weer ons heerlijk Kerst feest. Er was een goede opkomst. Middagvergadering van Dinsdag. Te half drie wordt de zitting heropend. Eerst volgt verkiezing van een lid van Ged. Staten, vacature-Mr v. Dusseldorp. Uitgebracht worden 41 stemmen (ter wijl maar 40 leden aanwezig zijn). Hier van verkregen de heeren A. D. F. v. d. Wart 21 st., blanco 14 st., Kodde 1 st., Boender 3 st., Staverman 1 st., Adriaanse 1 st Gekozen aldus dhr v. d. Wart De gasvoorzlening. Dhr v. Bommel van Vloten zegt, dat B. en W. van Vlissingen er blijkbaar anders over denken dan dhr Staverman. Anders waren ze niet getreden in het voorstel van Ged. Staten. Spr. verdedigt nader het voorstel van Ged. Staten ten opzichte van de vergoe ding aan Vlissingen. Bij de berekening moet men denken aan goede en kwade risico's. Het zou dwaas zijn aan Vlissin gen meer te geven dan het vraagt. Spr. meent, dat Ged. Staten voldoende objectief zullen zijn bij het beoordeelen van kwesties in verband met de Zeeuw- sche Gas-maatschappij. Met Middelburg voorziet spr. geen conflict. Dit zal dus geen moeilijkheden opleveren. Spr. ontkent niet, dat er geen moeilijk heden kunnen ontstaan t.o.v. gas en electriciteit. Maar men kan voldoende ver trouwen stellen in de objectiviteit van Ged. Staten. Bij de beoordeeling van de kwestie gas contra electriciteit komen allicht subjec tieve elementen in 't geding. Feitelijk kan niemand uit deze vergadering daarover oordeelen. Dat kunnen alleen deskundi gen en mannen uit de practijk. De Ned.-Indische Gas-mij is wel bevoegd tot oordeelen. Wanneer deze Mij met een goede reputatie in dit bedrijf wil gaan participeeren, is dat wel een bewijs, dat het gas nog toekomst heeft. Dit blijkt ook uit een artikel van een Delftsch hoog leeraar in „Gasbelangen". Het gas kan volledig wat warmte betreft met de elec triciteit concurreeren en zal dien strijd winnen. Een eind moet er komen aan den tarieven-oorlog tusschen de verschillende Overheidsbedrijven. Ged. Staten willen juist hier regelend optreden en gas en electriciteit brengen waar dit noodig is. Spr. vreest niet voor een conflict in de verhouding tusschen gas en electriciteit Beide moeten zich op commerciëele basis stellen, terwijl het particulier bedrijf in de .Zeeuwsche Gas-mij zich zal moeten rich ten naar de wenschen der provincie. Beide moeten elkaar begrijpen. Wat de personeelskwestie betreft, zegt spr., dat er een procedure wordt gevoerd door het personeel der Imperial tegen de Imperial over de pensioenrechten. Voor het geval deze procedure niet gunstig voor het personeel afloopt, hebben Ged. Staten eenige toezegging voor dit perso neel gedaan. Valt de procedure gunstig voor het personeel uit, dan zal niet alles ten gunste van het personeel komen. Een derde zal noodig zijn voor het bedrijf, maar het andere is voor het personeel. Spr. meent, dat dit een gunstige rege ling is. De amendementen op de Statuten, in gediend door den heer Onderdijk, kan spr. niet aanvaarden. Deze materie hoort in de Statuten niet thuis. Spr. verwacht, dat met de sociale belangen van het per soneel door de Zeeuwsche Gas-mij vol doende rekening zal worden gehouden, temeer daar hierin de invloed vein Ged. Staten zoo groot is. Tegenover den heer Adriaanse acht spr. het een groot provinciaal belang, dat zoo wel in gas als electriciteit vanwege de provincie leiding wordt gegeven. De Zeeuwsche Gas-mij is de gulden midden weg tusschen overheids- en particulier bedrijf. Ged. Staten willen met de uit breiding van het bedrijf slechts zeer lang zaam en voorzichtig verder gaan. De risi co's zijn volgens Ged. Staten niet te groot. Aan den heer Van 't Hoff verklaart spr. van ganscher harte, dat Ged. Staten een minnelijke schikking begeeren tusschen de Imperial en het personeel. Ged. Staten willen de betaling van de f300.000 aan Vlissingen zoo spoedig mogelijk doen af- loopen. Absoluut kan spr. niet zeggen, dat geen gas wordt gebracht daar, waar reeds electriciteit is. Dan zou het afzetgebied te klein worden. Maar de rentabiliteit zal in het oog worden gehouden. Tot den heer Moelker zegt spr., dat de gasfabricage een moeilijken tijd door maakt. Vele kleine fabrieken werken niet economisch. Daarom zal het voorstel van Ged. Staten juist aan de bevolking ten goede komen. Dhr de Jonge heeft gevraagd of het de bedoeling is vier bedrijven te stichten. Spr. kan daarop geen antwoord geven. Spr. verklaart, dat Ged. Sta ten er vooralsnog niet aan denken het voorzieningsge- bied der Zeeuwsche Gasmaat schappij uit te breiden buiten de middengroep (Walcheren en de Bevelanden). Willen ze daartoe overgaan, dan zullen ze eerst Prov. Staten hooren. Tenslotte zegt spr., dat de onderhande- lingen, die gevoerd zijn, moeizaam waren. Spr. is van overtuiging, dat het mogelijke is bereikt. Wordt het voorstel verworpen, dan komt er een plaatselijk bedrijf te Vlissingen, waarop de provin cie geen en Vlissingen weinig invloed kan uitoefenen, waarin de positie van het personeel veel minder gunstig zal zijn. Spr. dringt aan op aanneming van het voorstel van Ged. Staten. Replieken. De heer Staverman handhaaft zijn voorstel uit een oogpunt van rechtsgevoel. Vlissingen heeft bij de onderhandelingen erg geslapen. Dhr Onderdijk heeft maar een zeer sobere mededeeling gehad en is niet be vredigd. Waarom kan niet dezelfde rege ling gelden als bij de P.Z.E.M. Dhr v. Vloten kan moeilijk positieve mededeelingen doen. Ged. Staten nemen steeds ten aanzien van het personeel een ruim standpunt in. Dhr Edelman noemt den heer Sta verman een waardige strijder voor Vlis singen. Maar noch de Raad noch B. en W. hebben geslapen. Het amendement-Staverman (aan Vlis singen uitkeeren f330.000 in plaats van f300.000) wordt verworpen met 34 tegen 5 stemmen (1 st. blanco). De overeenkomst met Vlis singen wordt aangenomen met 31tegen9stemmen (tegen de heeren Adriaanse, Vogelaar, den Boer, Moelker, Geelhoedt, Sonke, Staverman, Heijboer, v. d. Zande). De overeenkomst met de Ned.-Indische Gas-maatschappij wordt met dezelfde stemverhouding aangenomen. Eveneens de verdere onderdeelen van het voorstel. Daarna het plan voor een geldleening van ten hoogste 2 miljoen gulden nominaal, ten laste van de pro vincie Zeeland en ten slotte het voorstel in zijn geheel. Wijziging reglement op overzet veren in Zeeland. Bijt het' voorstel tot wijziging van het Ingezonden Mededeeling. Reglement ofp de overzetveren in Zeeland kwam vooral het niet geven van beta lingsbewijzen op verschillende veren ter sprake. Bij de verdere bespreking werd ge vraagd goed toe te zien, dat de veerman een geoefend varensman is. In hun antwoord op het algemeen ver slag zeggen Ged. Staten nog, dat het veer- verkeer, waar het hier om gaat, een niet zeer belangrijke plaats inneemt, zoodat voor vrij verstrekkende maatregelen wei nig aanleiding schijnt te bestaan. Gedep. Staten zijn evenwel bereid ocm met geuite wenschen waar mogelijk rekening te hou den. Na eenige discussie aangenomen. ZeeuwschZuid-EEoll. veren reglement. Z.h.st. aangenomen. Verordening tot het weren van inbreuken op het natuurschoon. In een der afdeelingen wilde een lid deze verordening ook voor de bebouwde kiommen der gemeenten doen gelden, en voorts mogelijk maken, dat de verorde ning ook kan worden aangevuld door ge meenteverordeningen. Dit ligt volgens een lid van Gedep. Staten meer op den weg der gemeenten, maar Gedep. Staten zul len de denkbeelden nader overwegen. In een andere afdeeling kwam speciaal de lintbebouwing naar voren. Gedep. Staten deelden mee, hier mee bezig te zijn. En kele leden zijn tegen het verbod om aan den openbaren weg te bouwen. Dhr Kodde voelt wel wat voor uit breiding tot de bebouwde kammen der ge meenten. Anders krijgen we een tegen stelling met sommige gemeentelijke ver ordeningen. Spr. zal echter geen voorstel doen. Dhr Staverman bespreekt de lint bebouwing. Deze verdient meer aandacht dan enkele reclameborden. Dhr v. d. Putte (Ged. St.) antwoordt, dat art. 82 der bouwverordening veel be voegdheid geeft aan de gemeentebesturen. De lintbebouwing heeft de volle aandacht van Ged. Staten. Later volgt wellicht een voorstel. Dhr Kodde betoogt, dat art. 82 der bouw-verordening niet voldoende is. Dhr v. d. Putte zegt nogmaals ern stige overweging toe. Z.h.st. aangenomen. Z.h.st. aangenomen. Damespolder. Wijziging polder Willem. Z.h.st. aangenomen. Aanvulling Prov. Wegenplan. Het voorstel om op te nemen een weg ZierikzeeMoriaanshoofdSerooskerke™ Noordwelle Renesse Haamstede BurghWestenschouwen, met zijtak van Haamstede naar het vliegveld, deed vra gen rijzen, waarom niet een weg direct door van Serooskerke naar Haamstede kan worden aangelegd. Hierop werd ge antwoord, dat de geprojecteerde weg deel ia van het Prov. Wegenplan. Een recht- streeksche verbinding Serooskerke-Haam- stede zou dus slechts door wijziging van het wegenplan verkregen kunnen worden. In de derde afdeeling werd medege deeld dat in de toekomst een voorstel is te wachten om een weg aan te leggen van Serooskerke naar Renesse en Haamstede. Dhr Gatshoek zegt, dat men vanuit Zierikzee een omweg zal moeten maken om het vliegveld te bereiken. Daardoor zal er weinig gebruik van warden ge maakt. Kan Spr. er op aan, dat een nieu we weg komt van Serooskerke(S.) naar Renesse en Haamstede? Dhr den Boer zegt, dat er momen teel een onhoudbare toestand heerscht. De weg wordt stuk gereden. Het voorgestelde is daarom een provinciaal belang en ook van het vliegverkeer. Dhr Dieleman (Ged. St.) zegt, dat het voorstel alleen betreft een weg van Haamstede naar het vliegveld. De andere kwestie is in bespreking en kan later nog wel eens aan de orde komen. Dhr Catshoek wil liever een ratio- neele oplossing. De weg van het vliegveld naar Zierikzee over den zeedijk levert ge varen op. Dhrn van Duin en van Klinken bestrijden den heer Gatshoek. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Vrij! naar het Engelsch. 101.) o „Er is een telegram voor u, juffrouw Cleveland", zei Rachel, toen Ruth uit het rijtuig stapte. „Voor mij! Weet je dat wel zeker, Ra chel? Ruth's stem klonk ongerust. De wekelijksche brief van thuis had er al lang moeten zijn. Misschien was Lucie of een van de kinderen ziek, maar ten zij het ernstig was, zou Shirly nooit een telegram sturen. Ze was haast bang om het te openen en bleef een oogenblik met de blauwe enveloppe in haar hand staan. Juffrouw Jem, die Rachel's opmerking niet ge hoord had, was in een druk gesprek met Gompton over eenige herstellingen, die aan den stal noodig waren en lette niet op Ruth. „Het is al hier sinds drie uur", zei Rachel en toen maakte Ruth het tele gram open. Het volgende oogenblik gaf ze een onderdrukten uitroep, die Rachel op deed kijken. „Wat is er juffrouw?" vroeg ze angstig, want het meisje was doodsbleek. „O vraag me niet! Susan, ik heb Susan noodig. Ik ga haar zoeken", en Ruth vloog de trappen op, of ze achtervolgd werd. Susan kwam juist uit de kamer van juffrouw Jem en schrok, toen ze het witte, ontdane gezichtje plotseling voor zich zag. „Wat is er gebeurd, juffrouw Ruth?" riep ze uit, maar ze begreep er heelemaal niets meer van, toen Ruth haar by den arm greep, mee in haar eigen kamer trok en de deur achter haar op slot deed. „Lees dit", zei ze, Susan het telegram overhandigend, „en zeg me wat we doen moeten". Zeker was er reden voor Ruths vreemde opwinding, want het was een alles behalve opwekkend bericht, dat ze gekregen had. „Droevig ongeluk" las Susan „Keefe Desmond doodelijk gewond zag hem sterven uitvoerig bericht in de couranten zal schrijven be reidt juffrouw Durnford er langzaam op voor Ford". Het telegram kwam uit New-York. Het gezicht van Susan had niet meer kleur dan de muts op haar hoofd. „Diat overleeft mgn meesteres niet." „Ik kan het niet geloovein, Susan. Ik heb het driemaal over gelezen. Zag hem sterven Keefe Desmond dood Ma joor Ford! O neen, het is onmogelijk! Ruths stem klonk schril van schrik. Maar beiden schrokken op, toen er op de deur geklopt werd en iemand trachtte de knop om te draaien. „Wat voeren jullie tweeën toch uit?" vroeg juffrouw Jem's stem ongeduldig en waarom hebben jullie de deur afgesloten. Rachel zegt, dat er een telegram is". Su san beduidde Ruth haastig het telegram weg te stoppen, terwijl zij de deur open de. Juffrouw Durnford kwam met een be- leedigd gezicht de kamer binnen. „Als er iets gebeurd is, bij jouw thuis, Ruth, had ik gedacht dat je dat m ij zou vertellen in plaats van Susan", begon ze op ont stemden toon, maar haar houding veran derde, toen ze Ruth en Susan aankeek. Er was geen tijd tot voorbereiding geweest en die witte ontdane gezichten spraken boekdoelen. „Is er iets gebeurd, Ruth? Ik ben niet boos, maar waarom spreek je niet? Is er een ongeluk gebeurd in het hoekhuis?" „Neen", antwoordde het meisje haast fluisterend. „Voor zoover ik weet is alles er in orde". „Wie stuurde het telegram en waar gaat het over? Betreft het mij? O, ik dacht het al", haar gezicht werd vaalbleek. „En het betreft ook Keefe. Laat me bet zien. Hoe durf je iets te verbergen dat hem betreft?" Maar Ruth hield het verkreukelde pa- pier in haar hand en keek, als hulp zoe kend naar Susan. „Geef het haar maar, juffrouw Ruth", zeide de oudere vrouw. „We kunnen het immers toch niet voor haar verborgen houden, als het waar is. Er is slecht nieuws, juffrouw Jem, lieveling, je moet al je moed samen roepen, mijn lammetje, want het is Gods wil en daar mogen we niet tegen opstaan". Maar het was zeer twijfelachtig of juf frouw Jem het hoorde. Ongeduldig schud de ze den arm af, die het trouwe schep sel als beschermend om haar heen had geslagen. Ze stond recht op als iemand gereed een zwaren slag op te vangen en streek langzaam het verkreukelde papier glad, terwijl ze las. Ademloos staarden Ruth en Susan haar aan. Maar geen geluid ontsnapte juffrouw Jems lippen, toen ze het ver- schikkelijk nieuws wist. Het was of ze to taal versuft was. „Ze is verdoofd, juffrouw Ruth. Ze be grijpt het niet", fluisterde Susan, terwijl de tranen haar over de wangen stroom den. „O, mijn lief kind, sta daar toch niet als een steenen beeld, ge zult me het hart nog brekenl" Adressen herziening jaarvred- denregeling. Voorstel om afwijizend te beschikken op de verzoeken van den Centr. Bond van Transportarbeiders en van F. L. de Pauw c.s. tot verhooging der loonen van het werkplaatspersoneel en van de bestellers bij den Prov. Stoombootdienst op de Wes- terschelde. Z.h,st. aangenomen. Samenvoeging van Polders. Het voorstel om over 1935 en 1936 een bedrag van f 5000 ter beschikking van Ged. Staten te stellen, opdat deze daar uit de kosten bestrijden ter zake van een vooronderzoek in verband met eventueele samenvoeging van polders, heeft in alle afdeelingen een onderwerp van uitvoerige besprekingen uitgemaakt. Bij die besprekingen is van de zijde van Ged. Staten o.a. opgemerkt, dat het niet de bedoeling is een oommissie samen te stellen, waarin ook Statenleden zitting zouden hebben. Verder, dat aan het voor stel een verzoek is voorafgegaan van ver schillende vereenigingen in westelijk Z. Vlaanderen aan den „Zeeuwsche Polder en Waterschapsbond" om pogingen in het werk te stellen, die tot samenvoeging van polders zouden kunnen leiden. De zaak is dat aan de voorbereiding heel wat tech nisch werk vastzit, dat onmogelijk door Ged. Staten zelf kan geschieden. Ook de Prov. Waterstaat beschikt niet over voldoende personeel en daarom zal eentechnisch deskundige het werk in handen krijgen, die dan onder leiding van den Hoofdingenieur en eventueel na goedkeuring van Gedep. Staten, zal trach ten tot het doen van voorstellen te ge raken. Er is dus van een positief plan op heit oogenblik nog geen sprake. Een lid verwacht dat de zaak, als nu wordt begonnen, misschien over 50 tot 60 jaar haar beslag zal hebben gekregen. Een tweetal leden eener andere afdee ling meenden, dat de zaak meer op den weg van het Rijk ligt. Een lid is tegen het voorstel, omdat het de bedoeling is te geraken tot samenvoe ging van polders, die anders onwillig zijn en nu dus gedwongen zullen worden zich te richten naar de belangen van de om liggende polders. Van de leden, die met het voorstel mede gingen, wilde een lid lezen: ten hoogste f 5000; een laatste spreker wilde aan dringen op zuinig zijn. Van de zijde van Ged. Staten werd er op gewezen, dat men gaarne zou zien dat da verdediging der polders staatszaak was, maar dat men daar echter voorloo- pig nog niet aan toe is. Wanneer men reeds verbetering zou kunnen brengen in afwatering en wegen, ook in de kleinere polders, dan zou al heel wat bereikt zijn. Reeds eerder hebben de Staten de wen- schelijlkheid van samenvoeging uit gesproken. Het gaat om de voor lichting dioor een ingenieur of des kundige op waterstaatsgebied; iemand, die een schakel vormt tusschen den Pol- der- en Waterschapsbond en den Prov. Waterstaat. Een lid vroeg of de resultaten van het onderzoek wel zullen opwegen tegen de Ingezonden Mededeeling. Toen hief juffrouw Jem het doods- bleeke gezicht op. „Begrijp ik het niet?" vroeg ze met een stem, die haar zelf vreemd in de ooren klonk. „Weet ik niet, dat mijn Keefe dood is, dat hij nooit terug zal komen hij Billy en miji? O, mijn God. nooit, nooit!" En ze wankelde en hief de armen de lucht in. Ze zou gevallen zijn, door een plotselinge bezwijming aangegrepen, als Susan haar niet in haar sterke armen opgevangen had en op Ruth's bed gelegd, alsof ze een kind was. Maar juffrouw Durnford was niet flauw gevallen, de verdooving duurde slechts enkele oogenhlikken. Ruth sidderde, toen ze de pijn in die groote, blauwe oogen zag. Ëen ijskoude hand raakte de hare even aan. „Ga-ga weg. Ik moet alleen zijn; ga weg, alle twee. Ja, ja, ik meen het". „We moeten doen, wat ze vraagt", fluis terde Susan, terwijl ze een deken over de als terneergevelde gestalte legde en aan Ruth wenkte mede te gaan. Deze gehoor zaamde slechts aarzelend. „O Susan, we kunnen haar tooh niet zóó laten liggen; ze ziet er zoo slecht uit", begon ze. „Een van ons moest bij haar blijven om op haar te passen", maar Susan schudde het hoofd. (Wordt vervolgd.) ORIGINEELE FLACON THANS OOK IN KLEINS FLACONS a fl.115 /Onmiddellijk behan- delen met Siroop Fa- I mei - het door artsen aanbevolen genees middel, dat het slijm losmaakt en Uw luchtwegen zuivert

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5