Kerknieuws Onderwijs. Telegrammen, Gemengd Ntauws. Burgerlijke Stand ColIJnsplaat. Aan den provincialen weg Kortgene—Colijnsplaat (te beginnen bij de boerderij van den heer Hanson), zijn in de afgeloopen week aan beide kanten van den weg platanen geplant. Circa 700 boo- men zijn door de werkloozen geplant. Terneuzen. Zaterdagmiddag werd op de Algemeene Begraafplaats alhier het stoffelijk overschot van den heer J. J. de Jager ter aarde besteld. Ds S. Groeneveld sprak in het sterfhuis naar aanleiding van 1 Cor. 15 1—12. Aan de geopende groeve heeft burgemeester Huizinga den arbeid van den overledene als raadslid herdacht, daarbij in 't bizon der wijzende op zijn strijdvaardigheid en vergevensgezindheid. Zijn werk in het belang der gemeente zal niet licht ver geten worden. Dhr P. Lankamp, Hoofd der Chr. School Jozinastraat, getuigde van het verlies, dat de Vereen, voor Chr. onderwijs lijdt in het sterven van haar voorzitter. 37 jaren lang heeft hij de zaak van het Chr. onderwijs gediend, langen tijd als voorzitter; nog op den morgen van zijn sterfdag was hij met deze dingen bezig. Dhr H. R. J. van der Veen, sprekende namens de Anti-rev. kiesvereen. bracht allereerst een woord van dank namens de anti-rev. partij, voor welke de overledene ruim 28 jaar zitting had in den gemeente raad; de verdeeldheid in de anti-rev. ge lederen smartte dhr de Jager zeer. Aan zijn werk in het belang der Chr. bewaar school wijdde spr. enkele gevoelvolle woorden. Dhr G. F. P. van der Peijl sprak namens de naamlooze vennootschappen, in welker besturen de overledene als pre sident-commissaris leiding gaf aan de werkzaamheden; ook in dezen kring be- teekent dit heengaan een verlies. Dhr L. de Feijter herdacht de werkzaamheid van den overledene als president-commissaris der N.V. Ijzerhandel Fa Gebrs Tazelaar. Namens de familie heeft dhr Hommes van Nieuwdorp dank gezegd voor de be langstelling en de laatste eer den over ledene betoond, waarna Ds Groeneveld voorging in dankgebed. Axel. Voor de derde maal in iminder dan 14 dagen tijda kwam Zaterdagvoor middag de raad dezer gemeente bijeen, ditmaal ter benoeming van een 'hoofd der openbare school. De voordracht luidde: 1. J. Buma, wachtgelder, hoofd te Kockengen. 2. G. L. van Ruth, idem, te Amsterdam. 3. A. G. Hamperspagt, idem te Amster dam. Het alg. stemmen wordt benoemd dhr J. Buma. Bij de rondvraag stelt wethouder Oggel voor bij Min. Marchant aan te dringen op herclassificatie wegens de bij deze va cature opgedane onaangename ervaring met de wachtgelders, die veelal onwillig blijken. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Voetbal. Goes. Zaterdagmiddag speelde op het terrein van de Ghr. voetbalvereeniging S.D.O. te Goes het Zeeuwsch-A elftal te gen het Zeeuwsch B-elftal van de Chr. Ned. Voetbalbond uit deze afdeeling. Ruststand 20, eindstand 91 voor het A-elftal. Een en ander werd gespeeld voor proefwedstrijd, voor de op 2en Kerst dag te spelen districtswedstrijden tus- schen de Ghr. Voetbalvereen. „Oranje- Wit" I en II uit Dordrecht en de Zeeuw- sche spelers te 's Gravenpolder. Arnemulden. De Zaterdag gespeelde voetbalwedstrijd te Serooskerke tusschen A.S.G. en U.D.I. eindigde met 30 in 't voordeel van U.D.I. Ruststand 2—0. Vlake. Zaterdagmiddag speelden al hier de „Hansweerf'-Junioren tegen de „Goes" Junioren, welke voetbalmatch eindigde met een niet minder dan 12—0 overwinning voor de Goesenaren. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Garderen, A. v. d. Kooy cand, te Maarssen. Gecref. Kerken (H. V.) Bedankt voor Oosterend (Texel), E. G. B. Kok te Oudemirdum. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Amsterdam, W. J .Kooi man te Deventer. Borssele. Bij de gehouden stemming voor een ouderling en een diaken in de Ned. Herv. Kerk is door het kiescollege gekozen in plaats van ouderling G. v. d. Zande (aftr.) dhr Joh. Veerhoek. De aftr. diaken D. Geschiere werd herbenoemd. lerseke. Daar de heeren A. Sfeketee en L. Stoel hebben bedankt als ouderlingen der Geref. Kerk, is besloten, dat de zit- tingstijd met een jaar zal worden ver lengd. Ovezande-Driewegen. Gisteren ontving de Ned. Herv. Gemeente alhier wederom een eigen predikant in de vacature ont staan door het vertrek van Ds Dijkstra. Des voormiddags werd te Driewegen de heer W. G. van Burgeier als zoodanig bevestigd door den consulent Ds Wagner, van Nieuwdorp. Als tekst had de bevesti ger genomen: Galaten 5:13c. Des namid dags deed Ds van Burgeier zijn intrede te Ovezande, waar het kerkgebouw niet alle aanwezigen kon bevatten, zoodat eenigen een plaats in de consistoriekamer moest worden 0 ^gewezen. De lieu tq predikant had tot tekst gekozen Jeremia 7:2528; een zeer ernstige Evangelie verkondiging in verband met den te- genwoordigen tijd. Van de ringpredikan- ten waren aanwezig behalve de consulent j Ds Wagner, de predikanten Blanson Hen- kemans, Elenbaas. Hulsbergen en de Willigen. Wemeldlnge. Te Amersfoort slaagde voor het Rijksdiploma hoefsmid onze dorpsgenoot J. van Elsacker. DeGooische inbraken. Hoe wel de Gooische recherche een groote opruiming heeft gehouden onder de Gooi sche inbrekers en de rechtbank deschul- digen tot zware straffen heeft veroor deeld, wordt toch nog steeds op verschil lende plaatsen in het Gooi ingebroken. Thans is ingebroken in een villa te Naarden waar de inbrekers kasten en laden hebben doorzocht, waarna zij ten slotte terecht kwamen in de slaapkamer van de 70-jarige bewoonster, die door de zaiklantaarn van de dieven wakker werd, waarop ze de vlucht namen. Te Bussum heeft men weer eens een bezoek gebracht aan een tweetal scho len. Hier werden 'kleedingstukken ont vreemd en spaarpotten geledigd. De blauwzuur-gasvergifti ging te Alkmaar. In verband met de gasvergiftiging te Alkmaar heeft de directeur van den Ontsmettingsdienst verklaard voor een raadsel te staan. De ontsmetting is, als altijd, geschied door den heer Dókter, hoofdontsmetter, bijgestaan door den heer Nieman, ont smetter, en zij hebben zich precies ge houden aan de Rijksvoorschriften. De juiste hooeveelheden cyaan-natrium en zwavelzuur werden verwerkt zooals zij dit nu reeds tien jaar lang hebben ge daan. Voordat de woning weer voor de be woners wordt opengesteld, wordt door den hoofdontsmetter en dat is ook in dit geval gebeurd een chemische proef genomen. Wijst deze aan, dat er geen gas meer aanwezig is, dan wordt het perceel nog zestien uur open ge houden. De eenige mogelijkheid is, dat er er gens een z.g. gashaardje is blijven zitten of dat er in strijd met de voorschriften levensmiddelen door de bewoners in het huis zijn achtergelaten, waarvan later wellicht gebruik is gemaakt. 'Kinderen als rijwieldie- ven. De politie te Hilversum heeft een 16-jarigen jongen en een 13-jarigen jon gen aangehouden. De beide jongelui heb ben zich schuldig gemaakt aan een 12- tal rijwieldiefstallen. Overwegwachter had zich verslap enl Een automobilist uit Cu- lemborg deed Zaterdagmorgen aangifte van het feit, dat van den overweg van de lijn Den BoschNijmegen onder Or- then dien morgen om 6.50 uur de af sluithekken niet neergelaten waren, ter wijl juist een goederentrein in de rich ting Nijmegen passeerde. De bestuurder kon slechts door krachtig remmen ver hoeden, dat h\j door den trein gegrepen werd. Bij onderzoek bleek, dat de over wegwachter, die om halfzes in dienst had moeten komen, zich verslapen had. (Telegr.) Opium-smokkelaars aange houden. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werden te Nispen, aan de Bel- Sische grens twee personen aangebou- en, n.l. zékere M. en zekere de B., beiden uit Rotterdam, die per motorrij wiel op weg waren naar België. Bü fouilleering bleken zij beiden blik ken bussen tusschen hun kleeding te hebben verpakt, gevuld met opium, wel ke zij naar België wilde uitvoeren. Mo torrijwiel en smokkelwaar werden In be- slag genomen en tegen de beide smok- keiaars werd proces-verbaal opgemaakt. Instorting in een kerk. In de R.-K. kerk Sint Michaël te St. Mi chielsgestel is gistermorgen een ernstig ongeval geschied, waarbij twee perso nen zjjn gewond. Te omstreeks 10 uur waren in het kerkgebouw reeds eenige honderden kerk bezoekers aanwezig, ter bijwoning van den kerkdienst, welke om 10 uur een aanvang zou nemen. Ook de directeur van het zangkoor, de heer Janssen, be vond zich met drie zangers op het koor. Terwijl nog voortdurend nieuwe kerk bezoekers het gebouw betraden, klonk plotseling een hevige slag; met donde rend gekraak en oorverdoovend geraas stortte een gedeelte van 't plafond in. Het puin en de brokken steen kwamen op het koor terecht, terwijl het geheele ge bouw door de vallende kalk in een dichte stofwolk werd gehuld. De kerkbezoekers werden door een pa nisch en schrik bevangen. Over stoelen en banken vluchtten de doodoljjk ver schrikte kerkgangers naar de uitgangen om het veege lijf te hergen. Het mag een wonder genoemd worden, dat zich bij deze dolle paniek geen ongevallen hebben voorgedaan. Toen men den toestand kon overzien, bleek spoedig, dat er slachtoffers waren gevallen. Eenige personen, die hun kalmte hadden bewaard, stelden een on derzoek in tusschen het puin, dat zich op het koor bevond. Inderdaad ontdek ten zij tusschen de puinhoopen twee mannen, die «acht kreunden. In allerijl werden de ongelu'fckigen uit hun hache- ljjke positie bevrijd. Men bleek te doen te hebben met den directeur van het zangkoor, den 64-jarigen heer Janssen, en den tuinman A. Kaptejjn, een der koorzangers. De heer Janssen had, be halve inwendige kneuzingen, ernstige hoofdwonden en een schedelbreuk opge- loopen. Op advies van den geneesheer werd het slachtoffer, dat in levensge- vaar verkeerde, per ziekenauto naar het gasthuis te 's Hertogenbosch vervoerd. De verwondingen van den heer K. wa ren van mindei ernstigen aard. Hij had een gapende hoofdwonde békomen en kon na behandeld te zijn, per auto naar huis worden gebracht. Zijn. toestand is niet levensgevaarlijk. De kerk is pas twee jaar geleden nieuw gebouwd. Naar verluidt, zou op de plek, waar thans een gat van vier vierkante meter in het plafond is ge komen, reeds geruimen tijd een scheur te .tien zjjn geweest. Ook de toren was eenigszins uit het lood gezakt. De bevolking meent, dat dit zou te wijten zijn aan de omstandigheid, dat de kerk op een zeer drassigen bodem is gebouwd, en de betonnen palen, die onder het gebouw zijn aangebracht, niet voldoende sterk zouden zijn, om het bouwwerk te schragen. Onmiddellijk na het - gebeurde is de kerk gesloten en gijn de diensten afge last. Door vallend gesteente is het groote orgel geheel verpletterd en tot gruis ge slagen. Verschillende banken en versie ringen zijn vernield. De schade zal dan ook zeer aanzienlijk zijn. Vrouw in brand. Zondagavond was een 24jarige juffrouw te Den Haag bezig met het vullen van een theer lichtje met petroleum. Zij morste daarbij en op hetzelfde moment vloog 'de pe troleum in brand, waarbij ook de klee- ren van de juffrouw vlam vatten. Op haar hulpgeroep kwam haar man toe gesneld, die op het trapportaal probeer de de kleeren te blu'sschen. Hierbij strui kelde het tweetal en viel van de trap. Dit liep weliswaar nog goed af, doch do kleeren van do ongelukkige brand den nog steeds. Zij liep naar buiten, waar door voorbijgangers het vuur gedoofd werd. Mej. van W. bekwam ernstige brand wonden. Zij werd naar het ziekenhuis f;ebracht. Haar toestand is levensgevaar- ijk. Nachtelijke vuurzee te Haarlem. Een felle nachtelijke brand beeft het sigarenmagazijn ,,'t Wapen van Amsterdam" aan de Koningstraat 49, te Haarlem, geheel in de asch gelegd. Het perceel brandde van* onder tot boven geheel uit. Do brandweer stond voor een hopelooze taak. Zij moest zich beperken jot het nathouden der belen dende perceelen, die eveneens groot ge vaar liepen. Do bewoner, de heer P., en de buren, die uit hun bedden ge haald waren, moesten zich in nachtge waad in veiligheid brengen. De recherche, dio het onderzoek on middellijk ter hand nam, vond de om standigheden, waaronder de brand had gewoed echter verdacht. Hangende dit onderzoek heeft zjji den heer P. naar het bureau gebracht, waar hjj voorloo- pig werd vastgehouden. Inbraak te Gouda. Een bru tale inbraak, waarbij een belangrijke buit in handen van de daders is gevallen, is Zondagavond tijdens afwezigheid van de bewoners gepleegd ten huize van den heer Sluyter, de Boelëkade 177 te Gou da, waar hij bij zijn woning de was- scherij De Volharding drijft. Het alleen wonende echtpaar was Zon dagmiddag om half vier per auto ver trékken om als gewoonlijk een uitstapje naar Rotterdam te maken en keerde te circa half tien in de woning terug. Di rect bij de thuiskomst werd ontdekt, dat tijdens de afwezigheid ongenoode gas ten op bezoék waren geweest, want over al stonden kasten en laden open. Uiter aard keek de heer Sluijter direct naar de brandkast en daarbij bleek, dat de geheele inhoud, bestaande uit 1300 gld aan bankpapier en een aantal incourante effecten ter waarde van 6 h 7000 gld. was verdwenen. Meestal heeft de heer S. niet zoo veel geld in huis, maar daar er kwitan- ties betaald moesten worden, had hij juist Vrijdag geld van da bank gehaald. Ongewenscht bezoek. Inden nacht van Zaterdag op Zondag is inge- bröken bij den pastoor te Zevenberg- schen hoek. De dieven hebben zich toe gang verschaft door het kelderraam. Op het geroep van den kapelaan, die door het gestommel wakker was geworden, zijn de dieven gevlucht. Voor zoover thans bekend, werden ontvreemd f 25 aan geld, drie zilveren potjes en een hoe veelheid wijn. In het station hebben de dieven ook een bezoek gebracht. Daar is f5 ont vreemd. Voorts werden bjj de wed. R. 2 tamme ganzen gestolen. DE SNIP TE PORTO-PRAIA. AMSTERDAM. De Snip is even na 12 uur (Amst. tijd) vlot te Porto-Praia ge land. Volgens het reisschema zou den eersten dag naar Casablanca worden gevlogen, welke tocht door het slechte weer eenige vertraging ondervond. Afstand 2335 km. Het tweede traject CasablancaPorto- Praia (afstand 2654 fan.) is vrijwel op tijd afgelegd. Woensdag volgt de sprong over den Atlantischen Oceaan. Afstand 3612 km. Donderdag hoopt men te Paramaribo te arriveeren. Dan volgen nog twee kleinere routes: ParamariboLa Guaira, 1400 km. en La GuairaCuracao 230 fan. Verkeersongeval. ROTTERDAM. Vanmiddag om 12 uur is in de Benthuizerstra&t een motorrijder tegen een vrachtauto opgereden. De motorrijder lette op een tramwagen Hij werd eerst tegen de vrachtauto en daarna tegen de stront geslingerd en was op slag dood, zijn oudere broer, die op de duo zat liep ernstige schedelbreuken op. DEN HAAG. De Piet Hein en de Evertsen zijn gisteren Port Said gepas seerd. DEN HAAG. Bij het overleg te Saar- briioken tusschen den president der re- geeringscoanmissie en de militaire ver tegenwoordigers der aan de vorming van de gemeenschappelijke intern, troepen macht de«lnemende staten is besloten met het oog op de beschikbare fondsen de sterkte van ieder der contingenten in zoo verre eenige vermindering te doen onder gaan, dat het aan die contingenten toege voegd administratief verplegend on hulp personeel niet zal komen boven de sterkte, maar daarin zal zijn begrepen. De inge volge daarvan vrijkomende manschappen zullen als reserve worden beschouwd. Op grond 'hiervan zal ook het Neder- landsche contingent zoodanig worden ge reduceerd, dat de totale sterkte 250 hoof den niet zal overschrijden. Kerstgave aan gesteunden. EN HAAG. De Minister van Sociale Zaken deelt aan de betrokken gemeente besturen mede, dat boven de gewone Kerstgave nog 10 pet. extra aan gesteun den kan worden uitgekeerd welke 10 pet. geheel voor rekening van het departe ment voor voor sociale zaken komen. Deze extra 10 pet. zal worden uitge trokken uit de bijzondere gelden welke de speciale winterhulp gelden beschikbaar heeft doen stellen. Dé Minister van Sociale Zaken heeft be sloten uit de extra gelden welke voor winterhulp beschikbaar zijn eveneens bij wijze van kerstgave als bijzondere toe slag 10 pet. beschikbaar te stellen voor hen die in de loopende werkweek bij de werkverschaffing zijn geplaatst. Diefstal opgehelderd. AMSTERDAM. De politie alhier is er in geslaagd een zeer geraffineerde dief stal van een aangeteekenden brief, inhou dende f 2000, op te helderen. Een belangrijke instelling te dezer ste de verzond op 6 December j.l. een brief naar een relatie te Leeuwarden. De brief bereikte zijn bestemming, maar inplaats van het geld bleek de brief blanco papier te bevatten. De sluiting van den brief was onbeschadigd. Een onderzoek in Leeuwarden wees uit dat de diefstal te Amsterdam moest zijn geschied. De politie alhier is er in geslaagd de dader te ontmaskeren. Een kantoorlooper van de instelling, een oud-militair, heeft de brief voor de verzending enkele ©ogenblikken alleen in zijn bezit gehad en van dit oogenblik ge bruik weten te maken de inhoud te ver wisselen. Na een uitvoerig verhoor viel hij door de mand. Massa-ontslag. ARNHEM. De directie van de kunstzij deindustrie deelt mede, dat met ingang van 1935 alhier ontslag wordt gegeven aan 485 personen. In de fabrieken te Ede zal ontslag worden gegeven aan 220 per sonen. Beperking der melkproductie. DEN HAAG. Eenigen tijd geleden werd in de pers mededeeling gedaan omtrent het besluit van de Regeering om in het belang van het veehoudersbedrijf in de toekomst tot een beperking der melk productie te geraken. Getracht zal wor den zulks te bereiken door de steunver lening per bedrijf te limiteeren op een beperkt nader vast te stellen percentage der normaal geproduceerde melk, hetgeen bij overigens dezelfde omstandigheden ge paard zal kunnen gaan met een verhoo ging van den toeslag per K.G. melkvet. Met de voorbereiding dezer beperkings regeling werd onverwijld een aanvang gemaakt. Als grondslag voor de regeling is het noodig, dat van ieder bedrijf de normale melkproductie in voorgaande jaren zoo nauwkeurig mogelijk wordt vastgesteld. Ten behoeve daarvan is thans een vra genlijst ontworpen, welke in de tweede helft van deze of de eerste helft van de volgende maand aan alle veehouders ter invulling zal worden toegezonden of aan geboden. Nadere mededeolingen hieromtrent zul len door de plaatselijke organen en Pro vinciale Landbouwcrisisorganisaties wor den gedaan. Maatregelen Inzake pluimvee en eieren. DEN HAAG. Een ontwerpbesluit inhou dende crisismaatregelen voor 1035 ten aanzien van pluimvee en eieren bevindt zich in een vergevorderd stadium, van voorbereiding. Bij de voorbereiding van de teeltrege ling van plannen voor 1935 is in hoofd zaak voortgebouwd op hetgeen door de dit jaar getroffen maatregelen is tot stand gebracht. Na regeling tot beperking van de pluimveestapel moesten maatregelen getroffen worden welke de reeds ingetre den verbetering van de pluimveestapel zullen bevorderen. De bestaande onderscheiding tusschen fokkers, houders of vermeerderingabedrij- veu kuikenbroedere is dan ook geband- hao,. t,n d,e aan deze groepen toegedachte functies zijn dezelfde gebleven. Het ontwerpbesluit bevat in de eerste pl8'f« een regeling tot beperking v.„j den p.' settapel door middel van voor schriften omtrent het aantal door lederen kuikenbroeder in te leggen broedeieren. Het In voorraad hebben van pluimvee eieren in broedmaohines ie slecht» toege staan aan kuikenbroeders. Deze zullen echter aan enkele voorwaarden hebben te voldoen. Zoo zullen zij ten le in bet bezit moeten zjjn van een broedvergun- ning en voorts zullen de broedeieren zich moeten bevinden in een broedmachine waarvoor voor het voorhanden hebben schriftelijk vergunning is toegestaan. Dé voorwaarden waarop deze vergunning wordt afgegeven zijn zoodanig, dat iedere kuikenbroeder deze kan verkrijgen. De regeling, welke in 1034 van kracht is geweest, dat de broedmachines in eigen dom aan de crisisorganisatie moesten af gestaan worden is geheel vervallen. De betreffende contracten zullen alle per 31 December a.s. worden geannuleerd. Tenslotte zal bet gewicht voor ieder broedei evenals dit het vorig jaar was bepaald een 'bepaald minimum aantal grammen moeten bedragen. Dé regeling schrijft geen heffing op broedeieren meer voor. De mogelijkheid is echter geopend, dat een zoodanige bef fing alsnog kan worden ingesteld indien dat om eenigerlei reden wenschelijk zou blijken te zijn. In het ontwerp-besluit is voorts een on derscheiding gemaakt naar gelang de kui kenbroeder al of niet in 1934 het bedrijf van kuikenbroeder uitoefende. Degenen, die bet bedrijf in 1934 niet uitoefenden, zullen in bet algemeen geen broedeieren mogen inleggen. Voor den kuikenbroeder, die in 1934 het bedrijf van kuikenbroeder heeft uit geoefend, zal in het algemeen het door dezen in dit jaar voor den I3en April op rechtmatige wijze in zijn broedmachine ingelegde aantal pluimvee-eieren als grond slag dienen voor het aantal, dat hem v&jr 1935 zal worden toegewezen. Eiken kuifaïubroödor .zal do gelegen heid om Doven de hem op deze wijze toegestane hoeveelheid voorts nog een door den Minister vast te stellen percentage van het in 1934 aantal inge legde eieren uit te broeden, indien hij de ze eieren betrekt van fokkers en/of hou ders van vermeerderingsbe drijven. De bedoeling heeft voorgezeten de kui kenbroeders zoo vrij mogelijk te laten ten aanzien van de tijdstippen waarop zij het bun toegewezen aantal pluimvee eieren doen uitbroeden; slechts zal bij apart Ko ninklijk besluit een begin- en einddatum worden gesteld. Het ligt in de bedoeling deze data zoo ruim mogelijk te stellen, echter de eind datum wel zóó, dat laatbroed zooveel mogelijk voorkomen wordt. Teneinde ook het laat-broed onder de kloeken op te groote schaal indien noodig uit te sluiten, kan op een nader door de Kroon vast te stellen tijdstip het hebben van kuikens boven een door den Minister te bepalen aantal worden verboden. Op grond van bovenbedoelde richtlijnen zal het mogelijk zijn om op nader door de Kroon te bepalen tijdstippen de omvang van de pluimveestapel op de verschillende bedrijven in cms land te beperken. Deze beperking zal niet in één vorm behoeven te geschieden, doch zij zal voor de verschillende deelen des lands verschillend kunnen zijn, terwijl naar gelang de aard en lomvang van bet bedrijf zoomede van de boeveelheid en soort van de daarop voortgebrachte produc ten van landbouw de toegelaten hoeveel heid pluimvee verschillend wordt vast gesteld. Op deze wijze bestaat dan de moge lijkheid, om een beperking en een andere verdeeling van den plinmveestapel in ons land te verkrijgen. BEDRIJFSTOESTAND EN ARBEIDSMARKT IN NEDERLAND. Volgens mededeelingon van het Gentr. Bureau voor de Statistiek bleef, blijkens de resultaten van het onderzoek over het derde kwartaal, de algemeene toestand van ons bedrijfsleven een reflex vertoo- nen van de buitengewone ongunst der tij den, waarbij de moeilijkheden, voortsprui tende uit de structuoelo wijzigingen, wel ke het verloop van den gang van zaken in de wereldhuishouding de laatste jaren bracht, sterk op den voorgrond treden. Bij de groote verscheidenheid van onze industrieele branches en zelfs onderne mingsgewijze verschillen mogen er al te genover de vele gevallen van stationnaire of nog toegenomen slapte ook wel andere van min of meer opleving zijn voorgeko men (w.o. hier en daar zelfs fabrieken met een niet onbelangrijk grootere bedrij vigheid dan verleden jaar de aandacht trekken), toch blijkt, bij een overzien van het geheel, dat er zeker geen aanleiding ia om het derde kwartaal als een periode van verlichting te karakteriseeren. Veeleer valt als den toestand typeerend naar voren te brengen het feit, dat zoo vele fabrieken zich slechts met moeite op een onbevredigend peil konden bandhaven, verscheidene andere daartoe niet in staat bleken, terwijl de indruk dan nog niet in geringe mate wordt versomberd door de omstandigheid, dat het werk zoo dikwerf berustte op orders, welke slechts vielen te verkrijgen tegen weinig of niet rendee- rende, meermalen zelfs verliesgevende prijzen. MIDDELBURG. Gehuwd: 0. B. Schim» aelaar, 28 J. ea J. A. Verhagen, 26 j. Bevallen: M Steute!Paauwe, zJ. M. Gillissenden Engelsman, z.; A. J. Sanderse—Goedhart, z.; D. J. Waardtm- burgSc-'.ootien, z. Overleden: K. J. Walraven, 76 j.,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3