Dobbelmann lekker... man! Zoeklichtjes. Ingezonden Mededeellng. r 3 I S SHAG - LICHTE PIJPTABAK l.cokt Dobbelmann'» Tabak en géén andereI Vacature commissaris van politie. De heer R. P. Brons, commissaris van politie alhier, zal tegen 1 Mei 1935 den dienst verlaten, wegens het bereiken van den pensioengerechtig den leeftijd. Subsidie muziekkorps opgeheven Zooals uit den betreffen- den post van de gemeentebegrooting 1935, zooals die ter vaststelling aan den ge meenteraad is aangeboden, blijkt, stellen B. en W. voor de subsidie voor het Mid- delburgsch Muziekkorps pro memorie uit te trekken. Wordt dit aangenomen, dan zal het korps, dat in 1932 nog f 4000 ge- meentesusidie had en in 1933 en 1934 resp. f 3000 en f 1000, het voorloopig zon der subsidie moeten doen. Inbraak. Ongewenscht bezoek door middel van braak is gebracht aan een pakhuis in de Suikerpoort, waar een wagen met goederen van een marktkoop man is gestald. Het kon nog niet vastge steld worden wat er ontvreemd is. Geldkist ontvreemd. Uit een perceel alhier is een geldkist met on geveer f 250 ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Auto's verduisterd. De op sporing is verzocht van W., wonende al hier, die zich hier, te Souburg en te Den Haag aan verduistering van auto's schul dig maakte en thans voortvluchtig is. De in Len Haag verduisterde auto is te Middelburg terug gevonden. Het onder zoek duurt voort. Zondag is alhier op 78-jarigen leef tijd overleden de heer W. Frederiks, oud-boekhouder van de Spaarbank van het departement Middelburg van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen. De heer Frederiks heeft deze functie bekleed van 1 October 1878 tot 1 Oct. 1913, dus precies 35 jaar, Vlissingen. De gemeentebe grooting. In de memorie van ant woord op het verslag van de voorverga dering ter behandeling van de gemeente begrooting wijzen B. en W. er op, dat in derdaad de begrooting mede sluitend is gemaakt door een extra-bijdrage uit het Werkloosheidssubsidiefonds te ramen. Deze raming is geschied op grond van de door den Minister van Binnenlandsche zaken gegeven voorschriften. B. en W. zijn van oordeel, dat na al de versoberin gen welke op de huishouding der gemeen te zijn aangebracht en het opvoeren van de belastingen en heffingen, Vlissingen aanspraak kan maken op de toekenning van de extra bijdrage van 20 pet. der werkloosheidsuitgaven. B. en W. achtten het echter niet uitgesloten, dat de regee ring, alvorens de verhoogde subsidie te verleenen, omtrent de verschillende uit gaven met hun college in briefwisseling zal treden en op verlaging zal aandringen. Dit zal intusschen moeten worden afge- waoht. Met nadruk willen B. en W. be- stiijden, dat de gemeente bij den opzet der begrooting, zooals deze is ingediend, gerangschikt zou worden onder de nood- 1 i 'ende gemeenten, waardoor een groot dool van de autonomie zou worden inge boet. Ook B. en W. willen alle pogingen aanwenden om „baas in eigen huis te b'.jjven", maar bij dat streven willen zij niet den weg bewandelen, welko eei}- lid heeft aangewezen. Dat lid maakt het ver wijt, dat B. en W. slechts de helft van het batig slot 1933 op de begroeting 1935 hebben gebracht om deze sluitend te krij gen. B. en W. antwoorden hierop, dat zij zelfs noode de helft van het batig slot hebben aangewend voor het komende jaar Het is zeer gewenscht zooveel mogelijk voor 1936 en volgende jaren te reservee ren van het bedrag, dat 1933 gelukkig daarvoor heeft opgeleverd. Zulks te meer, waar het zich laat aanzien, dat 1934 eer der een tekort dan een batig zal geven, zoodat de eerste ontvangstpost der be grooting voor 1936 nihil zou bedragen als het geheele bedrag van het batig saldo 1933 voor 1935 zou zijn besteed. De ge meente zou dan in een noodlijdenden toestand zijn gekomen, waarvan de ge volgen zeer ernstig zouden zijn. Het ligt in het streven van B. en W. deze nood lottige positie voor de gemeente te voor komen door het te reserveeren kapitaal zooveel mogelijk te versterken. In de offi- cieuse handleiding ten dienste van de gemeentebegrooting voor 1935 staat ver meld, dat de regeering en Ged. Staten de batige saldi van den gewonen dienst wenschen beschouwd te zien als reser ves, die voor de toekomst moeten worden bewaard, althans slechts geleidelijk mo gen worden verbruikt. B. en W, hebben sinds geruimen tijd bij de bevoegde autoriteiten pogingen aangewend om tot huurverlaging van de woningen der bouwvereenigingen te ge raken. Er worden thans onderhandelin gen gevoerd met den minister van so ciale zaken en met het bestuur der Rijks verzekeringsbank. Meer en meer wordt de gekoesterde wensch urgent, om over den uitlaat van den Polder Walcheren, het z.g.n. haven tje van Meijer een brug te leggen. De uit voering van dit plan gaat echter met tamelijk groote uitgaven gepaard. Daar B. en W. er voor waken om de lasten der gemeente in deze tijden te verzwaren, kon de uitvoering van het plan voor den bouw der brug voorhands niet worden verwezenlijkt. De meerderheid van B. en W. acht zich niet verantwoord de a.s. kermis wegens de economische omstandigheden niet te doen doorgaan. De gemeente zou daar door derven een bedrag van f7000 aan retributie, welke zij vooral nu niet kan missen. Het berekende waterverlies van 99.000 kub. M. sluit niet in de 11.000 kub. M. welke door een lekkage te Souburg ver loren zijn gegaan. Het is echter te ver klaren door de zeer veel kleine verlie zen bij de verbruikers, welke niet door de meters worden geregistreerd. Goes. Naar wij vernemen, heeft de bur gemeester, de heer Mr Van Dusseldorp, het huis J. A. v. d. Goeskade 73, vroeger bewoond door den heer A. J. van Heel, gehuurd en zal hij dit huis binnen afzien- baren tijd betrekken. Het Bestuur van de Breede Wate ring bewesten Ierseke stelt voor over te gaan tot het heffen van een belasting op het gebouwd, ingaande 1 Mei 1935, tot een maximum van drie procent der be lastbare opbrengst volgens do grondbe lasting met dien verstande, dat belasting plichtigen, die in totaal aan gebouwde eigendommen een belastbare opbrengst hebben beneden honderd gulden van deze heffing worden vrijgesteld. Verder stelt het bestuur voor tot het heffen van rechten op inzage of uitgifte van stukken. Kloetinge. „Cloeting's Gemengd Koor" hoopt 2e Kerstdag weer haar jaarlijksche uitvoering te geven in de Ned. Herv. Kerk. Dit jaar zullen worden uitgevoerd enkele a capellanummers en een Kerst cantate van de enkele maanden geleden overleden Zeeuwschen componist A. Lij- sen, voor 3 stemmen, vrouwenkoor, solo en piano. Tusschen de verschillende zang nummers weer orgel en viool. Zooals ge woonlijk hoopt Ds Raams deze bijeen komst weer te openen en te sluiten. Na dere bijzonderheden per advertentie, Ierseke. Men schrijft ons: Nu zijn de oesters sedert 14 en de mossels sedert 8 dagen onderworpen aan een uitvoervergunning of consent. De prijzen zijn officieel geregeld. Alles is op papier in orde, maar in de practijk (en daar gaat het om) heeft het nog niets opgeleverd. De mosselen zijn op papier in drie soorten verdeeld, van 6 c.M. lang, van 5,5 c.M. en van kleinere dan 5 c.M., in prijzen van f2.25, f 1.75 en f 1.25 per ton franco onder den wal te Ierseke. Maar even zoo vroolijk worden ze onder den wal en dat is practijk) verhandeld voor f 0.75 en f 0.80 per ton. Hoe meer hoe liever. Ook in 't buitenland wordt de draak met de maatregelen gestoken en wordt verhandeld op alle manier en voor alle prijzen. En soorten zijn er niet. 't Is alles één soort. Er is immers toch geen controlel Voor 't buitenland zijn wel prij zen vastgesteld, voor 't binnenland niet. Alleen mag nu 2 pet. van de waarde op het gemeentehuis worden gestort. Dus het kost nog geld! En wat trekt de schipper nu meer dan anders? Wie zich aan de officieele prijzen houdt verkoopt zoowel in oesters als in mosse len niets. Hij kan zijn matten wel oprol len. Zoo wordt het volk de achting voor de wet en het gezag geheel ontnomen. Rilland-Bah. Vrijdagavond werd in de Chr. school aan den Hoofdweg alhier 'n ouderavond gehouden, welke druk was bezocht en zeer goed is geslaagd. Door den heer J. Kole werd behandeld „Het werk der mede-opvoeders". De onderwij zeres sprak over „Het godsdienstig leven bij de kinderen", de heer J. Meloen over „Het nut der ouderavonden", terwijl door het Hoofd der school een blik werd ge worpen over de eerste tien jaren der Chr. school hier ter plaatse. De inleidingen werden afgewisseld door zang en muziek. Zaterdag hield de Algemeene Brood commissie alhier de jaarvergadering. Uit het verslag van den secretaris-penning meester bleek, dat over het afgeloopen jaar was ontvangen f 209.80 en uitgegeven f248.50. Er werd voor de Commissie 1260 K.G. brood gebakken en verdeeld over 28 gezinnen. Met de broodbedeeling werd begonnen de eerste week van Januari en geëindigd 7 April. Wederom zal met lijsten worden rond gegaan. Met de broodbedeeling zal wor den aangevangen de eerste week van Januari a.s. 's-Heer Abtskerke. In de Raadsverga dering van Zaterdagnamiddag werd af wijzend beschikt op een verzoek om sub sidie van het comité ter bestrijding der Iepenziekte. Aan J. de Pundert werd ingevolge art. 13 der L. 0. wet 1920 een vergoeding toe gestaan over 1934 van f 25 per kind en per jaar. Vrijstelling zal worden gevraagd van de verplichting tot invoering van vak j op de openbare school. Het aftredend lid van het Alg. Arm bestuur A. M. Braamse, wordt herkozen. De verordeningen op de heffing van opcenten op de personeele belasting en op de gebouwde eigendommen der grondbe lasting zijn van Ged. Staten terug ontvan gen met verzoek om aanvulling met een bepaling betreffende aanslagen van vo rige jaren. Hieraan wordt voldaan. Bij de daarop volgende rondvraag zegt de voorzitter, dat, als het noodig blijkt te zijn, het in dit voorjaar gestaakte delf- werk van slooten in werkverschaffing weer kan worden hervat. Wolfaartsdijk. De commissie voor werk- loozenzorg kwam Vrijdagavond bijeen, om zoo mogelijk, evenals vorigen winter, aan jeugdige werkloozen weer gelegenheid te geven cursussen te volgen in motorkennis en timmeren. Ook wil men eenige ont spanning geven door het houden van film avonden enz. Het voormalige brandspuit huis zal voor dit doel geschikt worden gemaakt. Zaterdag j.l. ging een paard, gespannen voor een kar van den landbouwer M. Janse alhier, op hol. Het dier kwam met kar en voerman (zoon van genoemden landbouwer) in een vrij diepe sloot terecht. Door spoedig toege schoten hulp kon alles na vrij wat moeite op het droge worden gebracht. De voer man moest zich onder medische behande ling stellen, waarbij bleek dat hij eenige ribben gebroken had. Arnemuiden. Vrijdagavond brak een 9-jarig zoontje van dhr P. J. onder het spelen met de andere kinderen, een been. Dr de Haas verleende thuis heelkundige hulp. Serooskerke (W.). Zaterdagmiddag ver gaderde de afdeeling Serooskerke der Z. L. M., onder voorzitterschap van den heer W. C. Allaart, die de hoop uitsprak, dat de penningmeester, de heer I. de Buck, die wegens ziekte afwezig was, spoedig hersteld weer zijn taak zal kun nen vervullen. Na afwikkeling der huishoudelijke za ken werden de verschillende crisismaat regelen besproken. De heeren C. Franse en M. Kleinepier, die als vice-voorzitter en secretaris van den Kring Walcheren aanwezig waren, lichtten zoo goed moge lijk een en ander toe. Het bleek, dat ook in deze afdeeling voorlichting zeer gewenscht is. O.a. is breedvoerig gesproken over het scheuren van grasland. Een commissie, bestaande uit de heeren S. Meijers Bz., M. Louwerse en P. de Buck zal rapport daarover uit brengen. Bifliekerke. Ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan gaf de Chr. Gem. Zang- vereeniging „Halleluja" Vrijdagavond in de Ned. Herv. Kerk een uitvoering, die in alle opzichten geslaagd mag heeten. Na opening door den voorzitter, dhr P. Janse werd overgegaan tot afwerking van het uitgebreide programma, dat uit 15 nummers bestond. Onder de leiding van den directeur, den heer Joh. Wijkhuijs, werden de verschillende liederen op uit stekende wijze ten gehoore gebracht. Bij zondere vermelding verdient het voor deze gelegenheid vervaardigde „Feestlied" waarvan de tekst was gemaakt door een lid der vereeniging en de muziek door den directeur. Ter afwisseling werd op gevoerd het stuk „Novemberstorm", dat op gevoelvolle wijze werd vertolkt, terwijl ook werd opgevoerd het tableau „Psalm 150". Door Ds Korevaar, Ned. Herv. pre dikant alhier, en Ds Vreugdenhil, Geref. predikant te Meliskerke, werden toepas selijke woorden gesproken, terwijl af vaardigden van verschillende vereenigin- gen felicitaties overbrachten. Het kerk gebouw was geheel gevuld met belang stellenden. Zoutelande. Vrijdagavond vierde de Chr. Meisjesvereeniging „Martha" op feestelijke wijze haar 15-jarig bestaan. Ds Oosthoek ging voor in gebed. Uit het jaar verslag der secretaresse bleek, dat het ledental steeds groeiend is en op het oogenblik 23 bedraagt. Er zijn dit jaar 109 kleedingstukken vervaardigd. De pre sidente zou wel graag in plaats van 100, 200 kleedingstukken willen uitreiken en wekte de begunstigers op hunne contri butie, als 'tkon, te verhoogen. Uit het verslag der penningmeesteresse bleek, dat er in kas is f 114.23. Ook deelde zij mee, dat er in de afgeloopen 15 jaren meer dan 1000 kleedingstukken vervaar digd zijn, welke ook alle op Zoutelande zijn uitgereikt. Felicitaties werden uitgebracht door den heer J. Stroo namens den kerkeraad der Herv. Kerk; door den heer H. Maas namens den kerkeraad der Geref. Kerk te Meliskerke en namens de Jongel. Ver. „Timotheus" door G. Janse. In de pauze werden de aanwezigen op chocolademelk getracteerd en werden de kleedingstukken bezichtigd. De avond was vol afwisseling (samen spraken enz.). Aan het eind der vergade ring werd aan de presidente, Mej. Sa- muëlse, een boek aangeboden. Ds Oost hoek sloot den goedgeslaagden avond met dankgebed. Er was bizonder veel belang stelling. St. Laurens. Onder voorzitterschap van den heer J. Riemens hield de vereeniging „Kinderspeelplaats" Vrijdag een ledenver gadering. De voorzitter kon mededeelen, dat naar alle waarschijnlijkheid de ver eeniging in het a.s. voorjaar de beschik king zal krijgen over een flink terrein in den Schotelweg, hetwelk dan zoo spoe dig mogelijk zal worden ingericht. In de plaats van den heer Riemens, die als voorzitter bedankte, werd als zoo danig gekozen de heer M. Vaane. Op ver zoek van de vergadering verklaarde de heer Riemens zich bereid wegens bedan ken van den heer C. Polderman, het secretariaat op zich te nemen en werd de heer J. Mesu tot penningmeester aan gewezen wegens bedanken van den heer A, de Broekert. Tot bestuurslid werd voorts nog gekozen de heer A. W. Zandee. Westkapelle. Vrijdag vergaderde de Raad. Besloten wordt een partij kaas te koopen en deze onder de werkloozen te distri'bueeren tegen 12 cent per kg. Van den heer Mogré te Domburg was een verzoek ingekomen, om op het Noor dervroon onder West/kapelle te mogen jagen. Besloten wordt dit verzoek in te willigen tot wederopzegging tegen beta ling van f 10.per jaar. Besloten wordt voor den tijd van 2 jaar bij Ged. Staten vrijstelling aan te vragen van het geven van onderwijs in lichame lijke oefeningen. Ui't de vroonrekening 1934 bleek, dat het totaal aan ontvangsten en uitgaven bedraagt f 1675.50. De rekening wordt goedgekeurd. Daarop wordt een wijziging gebracht in de begrooting van het Burg. Armbestuur 1934, door alsnog f 500 extra subsidie toe te staan. In de plaats van het aftr, lid van het Burg. Armbestuur, den heer K. Minder houd, die voor een eventueele benoeming niet meer in aanmerking wenschte te ko men, wordt met 4 stemmen benoemd de heer B. Louwerse; op den heer A. Minder- houd werden 3 stemmen uitgebracht. De voorzitter brengt den heer Minderhoud dank voor de diensten in deze functie be wezen. De heer Minderhoud dankte daar voor. Ongevallenverzekering brandweer. B. en W. meenen, dat men het best daarvoor terecht kan bij den Raad van Arbeid. De heer H. Cijsouw vraagt, of de gemeente verplicht is een dergelijke verzekering te sluiten, waarop de voorziter toestemmend antwoordt. Z.h.st. wordt daarop besloten deze ongevallenverzekering bij den Raad van Arbeid te sluiten. Aangezien van de verruiming van de winkelsluitingswet geen gebruik is ge maakt, vervalt daarmede automatisch de nieuwe verordening, en wordt voorgesteld de oude weder van kracht te doen zijn, waarbij de winkels dus van 4 tot 8 u. in den nam. open mogen zijn. De 'heer H. Cijsouw is principieel tegen het openhou den van winkels op Zondag en doet, daar in gesteund door den heer L. Minder houd, 'het voorstelalgemeene sluiting op Zondag. Dit voorstel wordt verworpen met 5 st. tegen 2 (der voorstellers). Daarop wordt het voorstel van B. en W., om de oude verordening thans 'te handhaven aangenomen met 5 tegen 2 st. (de heeren H. Cijsouw en L. Minderhoud). Daarop wordt van den heer Leunis, als agent van de Arbeidsbemiddeling en ambtenaar ter secretarie de pensioengrondslag vastge steld op resp. f 400 en f 500. In behandeling komt alsnu het ver zoek van de afd. Middelburg van den Ned. Bond van Koffiehuishouders betref fende vermindering van pers. bel. voor caféhouders. De voorzitter wijst op het billijke van het verzoek, maar vreest, dat een vermindering niet goedgekeurd zal worden. Besloten wordt een reductie van 50 pet. in de biljartbelasting toe te staan. Daarop wordt een wijziging gebracht in de politieverordening 1. Motorrijtuigen, wanneer zij geparkeerd staan binnen den kring van 10 meter van een brandende lantaarn behoeven bij donker niet verlicht te zijn. 2. Verboden is het bestrate voet pad van de Zuidkerkepad met auto's en wagens te berijden, alsook met fietsen, indien de straatweg berijdbaar is. Bij de behandeling der gemeentebegroo ting 1935, geeft de voorzitter een toelich ting. Vóór de behandeling is de begroo ting ook in ontwerp aan Ged. Staten ge zonden, waarbij deze enkele veranderingen hebben aangebracht, die evenwel van geen invloed zijn geweest op het eindcijfer. De voorzitter deelt nog mede, dat een gedeel te van het Noordkerkepad voor verdere bestrating in aanmerking komt. De begroo ting sluit met een tekort van ruim f 7400. Zij; wordt daarop z.h.st. vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 93382. De voorzit ter vraagt den Raad daarna machtiging aan B. en W. tot het aangaan van een rekening-courant bij de Ned. Bank van ten hoogste f 10.000, wat goed gevonden wordt. Goedgevonden wordt daarop de aan vrage om een geldelijke bijdrage van f 7468 van het Rijk als hulp in de huis houding der gemeente. In verband met een schrijven van den minister van Soc. Zaken gaat de Raad accoord met het ver strekken van een KerStgave boven het steunbedrag, overeenkomende met 35 pet. van hetgeen de ondersteunden over deze week aan steun ontvangen, vergeleken met het vorige jaar een verhooging van 10 pet. Daarop deelt de voorzitter mede, dat mét ingang van Donderdag j.l. de werk verschaffing tijdelijk is stopgezet. Het egaliseeren van het vroon is klaar, men zal na 1 Januari a.s. uitzien naar andere werkobjecten. Bij' de bespreking werden enkele objeiten o.a. aan de hand gedaan door den heer Huibregtse, onder het oog gezien, waarover 'later een definitieve be slissing zal genomen worden. Daarna word't z.h.st. besloten tot den verkoop van een strookje grond, ter 'grootte van 19 A. en 3 c.A., aan de Provincie Zeeland ten behoeve van de verbetering van den weg Westkapelle-Domburg. 'Op voorstel van B. en W. wordt goed gevonden den prijs te bepalen op 10 cent per c.A., alzoo totaal f 193, onder voorwaarde, dat de vrijkomende klinkers voor de gemeente zijn, en als voor dien de provincie belast blijft met den onderhoud. Bij de rondvraag vestigt daarna de heer 'tKan wonderlyk gaan in de wereld. De leider van de N. S. B. heeft Vrij. dag te 's Gravenhage de Communisten een groote pluim op den hoed gestoken. Van wat de regeering doet, deugt niets. Ook het zenden van troepen naar het Saargebied ter voorkoming van inter nationale moeilijkheden, werd aan hevige critie'k onderworpen. De Regeering han delt dwaas en eveneens de Kamerleden die haar houding goedkeurdén. De eenigen, aldus Ir Mussert, die een juist beeld van den toestand hebben gegeven, zijn de heer Westerman en de Communisten. De Sovjet-agenten zullen wel nooit hebben gedroomd, dat ze zoo door den leider van de N. S. B. zouden worden gehuldigd. Het grappige is intusschen, dat de Duitsche regeering heeft medegedeeld, dat zij bereid is de Nederlandsche troepen voor de Saar gratis over het Duit sche grondgebied te vervoeren. Een bewijs, dat de troepenzending ook haar instemming heeft. Voor Ir Mussert die alles beter vindt dan het huidige kabinet, een gek geval. OPMERKER. H. Cijsouw de aandacht op het meermalen voorkomen van straatrumoer op Zater dagavonden. De voorzitter zal er de po litie mede in kennis Stellen. O.- en W.-Souburg. Een gestolen auto terecht. Zaterdagmiddag ver voegde zich bij de politie alhier zekere v. B. te 's-Heerenhoek, die mededeelde een auto te hebben gekocht, die wel eens van diefstal afkomstig kon zijn. Hij had n.l. door de radio gehoord van de auto diefstallen der laatste dagen en van den persoon, die daarvan als de dader werd genoemd. En juist van dezen had hij verleden week de auto gekocht. Bij infor matie bleek de auto te beantwoorden aan het signalement van die, welke zekere L. W. te Koudekerke van den garage houder II. alhier had gehuurd en niet teruggebracht. Hierop is de politie met v. B. naar diens woning gegaan om op de auto beslag te leggen en naar de garage van den eigenaar terug te brengen. Donderdag- en Vrijdagavond gaf het Chr. Fanfarecorps „Vlijt en Volharding" alhier, directeur dhr J. J. van Soelen, haar jaarlijksche uitvoering voor begun stigers, waarvoor op beide avonden veel belangstelling bestond. De vereeniging en haar directeur gaven blijk van goede studie. In de pauze op Donderdag werd voor het Crisis-comité gecollecteerd en Vrijdag voor de T.B.C.-bestrijding van „Het Groene Kruis", welke ieder f 6.94 opbrachten. Ook werd een samenspraak opgevoerd. Koudekerke. Vrijdagavond vergaderde de afd. van den Chr. Boeren en Tuinders- bond, onder leiding van den vice-voor- zitter, dhr J. Simonse Jz. Jr, welke tot voorzitter werd gekozen, in de plaats van Burgemeester Bakker. Als bestuurslid werd gekozen dhr J. de Kroo Czn. Voor de bijdrage in het uitbreidingsfonds zal den leden een lijst worden aangeboden ter inteekening. De secretaris, dhr K. van Sparrentak, hield een lezing over „De landbouw in 't verleden, heden en de toe komst". Bij de gehouden rondvraag werden nog enkele zaken besproken betreffende de crisismaatregelen voor den landbouw ge troffen door de regeering. Op de eerst volgende vergadering van de Geweste lijke organisatie zal besproken worden o.a. de steunregeling voor de verbouwers van gerst. Grijpskerke. Vrijdagavond hield de afd. van den Ned. Chr. Landarb. Bond haar 4e jaarvergadering, onder leiding van haar voorzitter, dhr J. Dekker. Uit de jaarverslagen bleek, dat de ver eeniging momenteel 35 leden telt, terwijl er een batig slot was van f43.50. Aan Bondscontributie en werkloozenkas werd betaald f739. Aan uitkeering uit de werk loozenkas f929. Besprekingen werden ge houden over het plan voor de werk verschaffing in deze gemeente. Als bestuurslid werd herkozen J. de Wolf en gekozen M. de Ligny en A. Francke. Als afgevaardigden naar den Christ. Besturenbond te Middelburg A. Francke en M. de Ligny. Besloten is om in dezen winter weder om een openbare vergadering te houden met als sprekers een Hoofdbestuurslid en de plaatselijke predikanten. Bruinisse. Vrijdagavond vergaderdo de Ring Zierikzee e.o. van Jongel. Vereen, op G.G. in de Geref. Kerk. De voorzitter, dhr Bij de Vaate van Nieuwerkerk, opende op de gebruikelijke wijze de vergadering. Hij sprak naar aan leiding van het voorgelezen Schriftge deelte Jesaja 60 zijn openingswoord. Daarna verkreeg vr. Plaating van Zonne- maire het woord om te spreken over „De V. U. en de J. V.", waarop veel bespre king volgde. Na de pauze werd ingeleid het onder werp: „Gerechtigheid als eisch van de sociale kwestie", door vr. Wander van Scharendijke, eveneens met bespreking. Ds Unger sloot de vergadering. Tholen. Onze stadgenoot, de vracht rijder D. Schot, werd Vrijdag 1.1. te Brus sel met zijn geladen vrachtauto zoodanig aangereden door een dito wagen van het Rijksspoor, dat zijn auto vrijwel geheel vernield werd. Gelukkig werd de chauf feur en de knecht van Schot niet ver wond. Colljnsp Kortgene— boerderij vi de afgeloop den weg pl men zijn d Terneuze de Algeme stoffelijk OA Jager ter Ds S. Gro naar aanlei de geopen Huizinga d als raadslic der wijzend vergevensgi belang der geten word Dhr P. L Jozinastraa de Vereen, sterven van heeft hij d( gediend, la op den moi met deze d Dhr H. namens de allereerst ei anti-rev. pa ruim 28 jaa raad; de v< lederen sm zijn werk school wij woorden. D namens d< in welker sident-comi werkzaamh teekent dit de Feijter h den overlee der N.V. IJ Namens van Nieuw langstelling ledene bet< voorging in Axel. Vo dan 14 daj middag de ditmaal ter openbare s 1. J. B Kockengen. 2. G. L. v 3. A. G. dam. Het alg. J. Buma. Bij de ro voor bij M op herclass cature opg met de wa blijken. Met alg< besloten. Goes. Zf terrein vao S.D.O. te C gen het Zi Ned. Voet Ruststand A-elftal. Een en proefwedst: dag te sp schen de Wit" I en sche speler Arnemul voetbalwedi A.S.G. en 't voordeel Vlake. hier de „Goes" Ji eindigde m overwinnin Bedankt cand. te M G Bedankt B. Kok te Beroeper man te De Borssele. voor een o Ned. Herv gekozen in Zande (aft diaken D. Ierseke. L. Stoel hi der Geref. tingstijd n lengd. Ovezandi de Ned. H een eigen staan door Des voo de heer W bevestigd c van Nieuw g'er g'enom dags deed te Ovezar alle aanw eenigen eei moest wo predikant 7: 25—28; verkondigi genwoordii

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2