Burgerlijke Stand Het Vrouwenhoekje Dammen Voor de jeugd. ♦y EER 1 pond DUKOL Spliterwten met 1 lekkere Rookworst samen slechts 32. I Sean, waarde lezer, te lijkt nergens op, dat is veel te duur. U spreekt van ochtandvoer en gemengd voer en be doelt meelvoer en gemengd graan en nu raad ik u aan: geef de dieren 's mor gens ongeveer 25 gram graan per stuk en zoo tegen den namiddag weer 25 gr. en laat ze dan verder meelvoer eten naar verkiezing. Ze zullen dan per stuk per dag ook ongeveer 50 gram meelvoer eten en als ze flink aan den leg zgn zullen ze ongeveer 55 gram meelvoer en 56 gr. gemengd graan eten. En nu de kosten. Ik heb op het oogenblik een proef loopen met tweemaal 60 Wit Leghorns, die 2 verschillende soorten meelvoer krijgen en hetzelfde gemengde graan, bestaande uit 60 pet. mais en 60 pet. tarwe. Het meelvoer kost op het oogenblik f6.65 per 100 K.G., dus 3i/a cent per pond en geen 9 cent, het graanvoer kost f5.62 per 100 K.G., dus ruim 2Va ct. per p. Nu zult u zeggen, is dat voer dan goed? Zeer zeker, het is een recept van Dr van der Plank in Utrecht en wordt gele verd door den Utrechtschen pluimvee- houdersbond te Leersum. Deze 50 kip pen wogen eind October gemiddeld 1515 gram, legden tot 1 Dec. 653 eieren, die f22.11 opbrachten en aten aan meelvoer f 9.32, aan graanvoer f 13.99 op, totaal dus f 23.31. De proef loopt vanaf 25 Augustus en 'de kippen gingen eind Augustus aan den leg. Als we deze c(j- fers bekijken zien we wel dat we uiterst voorzichtig moeten zijn met veel te duur voer, de kippen kosten per week aan voer ongeveer fl en brengen pas vanaf begin November per week aan eieren resp. op f 1.96, f2.64, f3.40, f4.29, en f4.90. Vóór 1 Nov. was de opbrengst veel minder dan de voedericosten. En nu nog even over de tentoonstelling in Gent op 1719 November. Een schit terend succes, prachtige inzendingen op het gebied der industrie en niet minder dan 4000 bezoekers, bedrijfspluimveehou- ders uit alle deelen van België en ook uit Nederland en Frankrijk. Vooral de Noord-Hollandsche blauwe kuikens, die thans in België uitgebroed worden uit uit Nederland gezonden eie ren, zijn er zeer populair en verschil lende fokkers vertoonden deze kuikens dan ook in hun stands. De voederindu strie was ®ok uitstekend vertegenwoor digd, zoowel Belgische als Nederlandsche firma's. Boven alles uit prijkte een soort kas teel met een 9 meter hoogen toren van de bekende Petersine broedmachines van den heer D. de Jongh uit Amedde. Maar ook de groote Belgische broodkasten wa ren uitstekend vertegenwoordigd door Ka- rel de Rijcke met de Thoroughly en de Secura, een machine, die ook in Enge land en Frankrijk veel gaat. Van de vakbladen moet het Vlaamsche pluimveeblad genoemd worden, een heel goed blad dat langzaam maar zeker de Nederlandsche bladen de loef af gaat steken. Vlaanderen heeft begrepen, dat vakkennis het beste middel is om den zwaren 'strijd om het bestaan te kun nen volhouden en de groote belangstel ling voor deze tentoonstelling getuigt van een groote dorst naar kennis ini- zafce verbetering van het vak. En nu van Gent gaan we naar Frank fort aan de Main en zullen we volgenden keer hooren hoe we daar een paar zeer leerzame dagen 'doorbrachten van 13 December op de groote Duitsche Rijks- tentoonstelling voor kleindierenteelt en hoe deze tentoonstelling stond in het teeken van den door den minister van landbouw aangekondigden productie-veld slag. Dr B. J. C. TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 96 a te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. (Nadruk verboden.) Van 6—13 December. VLISSINGEN. Ondertrouwd: L. de Bruijne, 19 jr en A. M. Hemelaar, 21 jr. P. B. Hamel, 27 jr en C. J. J. Be- niest, 26 jr. Getrouwd: A. Renders, 22 jr en D. A. Goesije 23 jr; G. C. Hovenier, 27 jr en T. Lefeber 21 jr; H. F. v. Stee, 23 jr en I. Verfaillie 27 jr. Bevallen: A. Verhage, geb. de Visser, d.; C. E. Bosschaart, geb. Groenenberg, d.; E. E. de Kaart, geb. Brandenburger, z.; J. M. Steenaard, geb. Rouw, z.; J. S. J. Bimmel, geb. de Waard, d.; J. M. Schouwenaar, geb. Adriaanse, z.; C. Del- lebeke, geb. Duine, z.; C. van Belzen, geb. Crucq, d.; J. Sanderse, geb. Ba- rends, z.; J. Kleijn, geb. Gerritsen, z. A. Kuijpers, geb. Louwerse, z. Overleden: J. A. Bjjl, 42 jr, ongeh. (Vliss. Crt.) KRUININGEN. Geboren: Jacoba Hen- riëtte Susanna, d. v. Simon Jacobus Cornelis Frelier en Susanna Maria Blok. Ondertrouwd: Adrianus Hermanus van Blerck, 28 jaar, en Gertrudis Josephina Maria l'Herminez, 28 jaar. Van 714 December. IERSEKE. Ondertrouwd: Job Glerum, 25 jr jm. en Jacoba Laurina Pekaar, 24 jr jd. Gehuwd: Matthijs Fraanje, 28 jr jm. te Kapelle en Maatje Maria Bom, 26 jr j.d. Geboren: Dirkje Cornelia, d. v. Jan Jozias de Koeijer en Jacoba "Marina Wa verijn. Overleden: Sara Cornelia Goossen, 54 jr ongehuwd. De komende feestdagen. Of we gasten ontvangen met de Kerst dagen dan wel of we in den intiemen huiseljjken kring feestvierenwe ver wachten toch altjjd van den maaltijd op dezen dag een extraatje. Hoe zal de gastvrouw aan deze ver wachting voldoen, zonder buitensporig hooge uitgaven? Ze kan als inleiding van haar „di- néetje" een bordje (ook wel een kopje) soep geven, liefst van een niet al te voedzame soort, omdat er nog gerekend moet worden op andere gerechten. Daarop zou kunnen volgen gebraden eend met appelmoes en aardappelen. Wie goedkooper uit wil komen, die kan het gebraad uit konjjn laten be staan. Maar voor al deze gevallen geldt de eisch, dat de jus onberispelijk moet zjjn. De een of andere Kerstpudding zou het feestmaal kunnen besluiten of een beschuitje met kaas, gevolgd door een gezellige schaal met winterfruit: ap pelen, sinaasappelen (of mandarijnen), noten. Ziehier enkele recepten: Brusselsch lof met eiersaus. (4 personen). 1 K.G. Brusselsch lof mooie gelijke struikjes, die niet te groot zijn), halve L. kokend water met 2 Maggi's Bouillonblokjes, 40 gram (4 afge streken eetlepels) bloem, 60 gr. (3 afge streken eetlepels) boter, 2 eierdooiers, wat zout. Maak het lof schoon, wasch de struik jes en kook ze gaar in kokend water met zout; laat ze op een vergiet vol komen droog uitlekken, maar houd ze warm door de vergiet boven op de pan met het uitgelekte water op het vuur te zetten en er een deksel over te leggen. Bereid intusschen de saus. Verwarm daarvoor roerende, de bloem met drie vierden van de boter tot een gelijk papje, verdun dit onder voortdurend roeren ge leidelijk met den bouillon en laat de saus even doorkoken, tot ze goed ge bonden is. Klop de eierdooiers, voeg er de in kleine klontjes verdeelde res- teerende boter bij en roer dit mengsel vlug door de warme saus (niet op het vuur!). Schik het lof op een platten schotel (vleeschschotel b.v.) en bedek het ge heel met de eiersaus. Leg desverkie- zende een randje van vierdepartjes hard gekookt ei om de groente heen. Ingezonden Mededeeling. Kippensoep. 1 kip, 2i/i L. water 3 theelepels Maggi's Aroma, 40 gr. rijst, 20 gr. bloem, 10 gr. zout, 1 selderieknol, of groen, een paar wortels, bloemkool, peterselie, 50 gr. boter, naar verkiezing een ei met een beetje melk. Wasch de kip, nadat ze uitgehaald is. Zet ze op met water, het zout en de gewasschen en in stukjes gesneden groen- ten. Kook ze zachtjes 2Va uur. Neem de kip en de groenten uit den bouillon, voeg de gewasschen rijst toe en laat deze nog een half uur zachtjes koken. Smelt de boter in een pannetje, voeg de bloem toe, roer de Muitjes eruit, doe er dan onder roeren den bouillon bij en laat ze nog even doorkoken. Maak de soep af met de Maggi's Aroma en het met een beetje melk geklopte ei. Men kan ook wat stukjes vleesch van de kip in de soep doen. Kippencroquetten. J4 pond kippenvleesch, 40 gr. boter, 20 gr. bloem, lVa d.L. kokend water, 2 theelepels Mag- ni's Aroma, 3 blaadjes witte gelatine, pe per, zout, noot, wat fijngehakte peterselie, een stukje ui, 12 eieren, paneermeel, slaolie of reuzel om in te bakken. Hak het gaargekookte vleesch fijn. Bak het fijngehakte uitje lichtbruin in de bo ter, voeg de bloem toe en daarna onder roeren het kokende water. Doe er de in koud water geweekte en tusschen de han den uitgeknepen gelatine bij, het vleesch, de kruiden, het zout, de Maggi's Aroma en het laatst de fijngehakte peterselie. Neem de pan van het vuur en roer er de eierdooier door. Laat deze massa op een bord of schaal goed koud worden. Vorm daarna met de hand langwerpige relletjes plm. 6 c.M. groot, haal ze door even ge klopt eiwit en vervolgens door fijn pa neermeel. Maak de slaolie of reuzel in een diep pannetje of in een koekepan goed heet en bak hierin de croquetten aan alle kanten donkerbruin. Leg ze op een schaal en versier de schaal met een paar takjes peterselie. Tafeldienen. De spijlen worden den gasten van links af aangereikt, van rechts neemt 't meisje barden, lepels en vorken weg. Heeft de gast niet zelf het gebruikte mes en vork op zijn bord gelegd, dan doet het meisje dit, voordat zij het bord van tafel neemt. Schoone borden en couverts moet zij weer van rechts neerzetten. Bij het wegnemen zet het dienstmeisje de borden op elkaar en houdt den stapel met de linkerhand vast; lepels, varken en messen legt zij in het mandje, dat aan haar linkerarm hangt. Koppen met bouillon, koffie, thee enz. dient men rond bij hoogstens drie tege lijk. Dit gebeurt op kleine blaadjes. Men neemt de koppen af zonder ze in elkaar te zetten. Dit geschiedt pas op buffet en dressoir. Dan worden ze op een groot blad of den dienbak mee naar de keuken geno men. Groote bladen of dienbakken mogen nooit op tafel worden gezet; ook mogen geen bladen worden geplaatst op stoelen of andere meubelstukken, behalve op het buffet. Als een lepel, vork of mes op den grand valt, neemt het meisje onmiddellijk een reservestuk en brengt dat op een blaadje of een bord. Eerst daarna raapt zij het gevallen voorwerp op. Sauskommen, groente- en aardappel schalen worden links bij de vrouw des huizes neergezet. Dranken behooren van rechts af ingeschonken. (Hbld.) Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mans, Westerstr. 221, Amsterdam. Probleem 384. Auteur: G. W. Spittuler, A'dain. 1 2 8 4 5 47 48 49 50 Zw. 10 sch. op: 2. 4. 6/9. 15. 20. 26. 36 en dam op 25. Wit 13 sch. op: 17. 18. 21. 22. 24. 27. 29. 35. 37. 39. 42. 43 en 47. Wit speelt en wint. Oplossingen. Dec.-problemen vóór 8 Jan. in te zen den aan bovenstaand adres. Uit de partij. Stand na 1015: 12 8 4 47 48 49 1. 48—43 Wit staat zeer moeilijk, nu echter krijgt hij definitief nadeel. Hieronder twee va rianten, waarvan de eerste verliest en de tweede onberekenbaar spel geeft: I. 4136 (inplaats van 20. 4843), 17 —22; 28X17, 11X22; 33—29 gedw., 24 X33; 38X29, 23X34; 40X29, 19—24; »321281, 24X33 28X391, 16—21; 26X 28, 18—22 enz. Wit verliest. II. 5044 (in plaats van 20.4843), 17—22; 28X17, 11X22; 44^-39 (op 33— 29 enz. z-ou zw. nu 2014, 15X24 ant woorden, met groot overwicht), 611; 41 36, 1117; 4843, zwart heeft een tempo te weinig om 2328, 19X28 met succes toe te passen en is dus vrijwel ge dwongen tot 2429, waarna een moeilijk te taxeeren stelling overblijft. 2. 17—211 3. 26X17 12X21 Profiteert er van, dat wit niet 3126 kan spelen door het zetje: 3126? 23 29; 26X17, 11X31; 37X26, 18—22; 28 X17, 24—30; 25X23, 19X46. 4. 43—39 5. 41—36 7—12 21—26 Mag nu niet langer wachten met 26 te bezetten, daar wit anders bij den vol genden zet 3126 speelt en dam, na zw. 11X31, 36 X27 slaat. 6. 40—34 12—17 Wit wordt nu totaal vernietigd. 7. 28—22 Vermoedelijk gespeeld om het doode- lijke 1722 te ontgaan. Nu volgt echter schijfverlies. 7. 17X28 8. 33X 22 2430 Natuurlijk, forceert den stand. 9. 35X24 20X40 10. 45 X34 8—12 11. 3430 gedw. 15—20 12. 30—24 Al het andere verliest eveneens. 12. 20X29 13. 39—34 19—24 14. 50—45 14—19 15. 45—40 12—17 16. 33—28 17—21 Na eenige zetten offerde wit nog een schijf en verloor spoedig daarna. Een zeer moeilijke, uiterst leerzame partij. Beste nichtjes en neefjesl Allereerst moet ik ieder bedanken na mens het nichtje of neefje dat een pro centje ontving voor de Sint-NiC.-verras- sing. Btfma alleen vroegen mij 't in de brief jes te doen, maar deze zouden dan wel wat saai worden, vinden jullie ook niet? Allen waren tevreden met wat ze kre gen, waar ik blij om ben, daar het niet steeds meeviel om alles uit te zoeken; ik wist b.v. niet of „Breistertje" wel knik kerde", of weer een ander nichtje nog met poppen speelde, enz. En nu heb ik jullie nog een verrassing te vertellen, n.l. dat er drie nieuwe nich tjes bij gekomen zijn. Arnemuiden. „Snatertje". Het is wel jammer van dat raadsel, maar het kleine is toch goed hoor. Het beste lijkt me je briefje te schrijven als ze niet alle maal thuis zijn. „Bobby". Wat zijn er bij jullie veel broertjes en zusjes. Ik kan best begrijpen, dat ieder dan niet zoo'n groote plaats krijgt. „Dikkertje". Het onderwerp waar je je opstel over moet maken is niet zoo heel moeilijk. De volgende keer vertel je me maar eens hoe het gegaan is. Jullie moet een heel eind loopen lede ren dag, maar met z'n drieën schiet het wel vlug op. V e e r e. „Voetballer" en „Moeders klein ste". Die letters, dat was zeker wel een echte verrassing, hebben jullie er heerlijk van gesmuld? Nog hartelijk gefeliciteerd met vaders verjaardag. Als jullie de groote raadsels kunt vinden, mag je ze wel opsturen. „Roosje". Jij had deze keer heel wat raadsels en ze zijn allemaal goed hoor. Het was gister zeker een heele drukte toen het stadhuis werd geopend. Waar blijft Korenhalm? „Anjelier". Ja, het was een heel werk, maar wel prettig. Ik vind het niets erg als Moeder eens helpt, later zal het vanzelf wel beter gaan. Je hebt al heel wat gemaakt op school. Kapelle. „Grasklokje". Het is een heele drukte al die repetities, maar nu is de Kerstvacantie ook wel verdiend. Verwacht je een goed rapport? Ja, ik dacht wel, dat het speldekussentje jou goed te pas zou komen. „Meidoorn". Nog een nichtje uit Kapelle, dat is prettig. G. is al zoo lang alleen geweest. Je hebt zeker wel erg je best gedaan met het schrijven, je briefje zag er zoo netjes uit. Souburg. „Melkmeisje". En hoe was het bij je tante, je hebt me niet verteld waar ze woont. Het lijkt me wel een prettig onderwerp, waar jij een opstel over moet maken, ben je er al aan begonnen? „Piet Hein". Wat heb jij een fijn cadeau gehad. Ben je er ook al mee aan 'twerk geweest? Er zijn neefjes bij, die het al goed kunnen. Middelburg. „Klimop". Die porte- monnaie daar mag je wel zuinig op zijn, is hij ook al goed gevuld? Zoo'n spel is altijd prettig, gaat het al wat? „Vergeet mij niet". Wat zul jij nu een mooie dingen kunnen bouwen, doe je het graag? Nu maar zoo hard sparen, dat je tegen den zomer de fiets hebt. Goes. „Schrijfstertje". Het trof mooi, dat onze Sint ook zoo goed op tijd kwam. Ja 'twas een mooi cadeautje, dat vind ik ook. Heb je al in een van de nieuwe boeken gelezen. „Rozeknopje". Gezellig, dat je het lijstje opgehangen hebt, ja het is een snoezig plaatje. Je hebt een goede Sint gehad. En sta je op tijd op nu je een wekkertje hebt? „Blondine". Ik wist niet, dat jij zoo goed kon teekenen, maar dat blijkt wel, nu je een schets boek hebt gekregen. Staan er al teeke- ningen in? „Barberis". Ja, ik heb het gelezen, dat was wel heel droevig hè. Wat ben je weer verwend met de Sint, veel te erg. Serooskerke. „De Ruyter". Ik heb je briefje voor Smid gelezen. Ja, dat trof wel bijzonder. Je bent zeker wel nieuws gierig of hij. jou kent? Ja de naam had je goed. „Dikkie." Wat een zieken bij jul lie, maar gelukkig knappen ze nogal vlug op. De Sint heeft maar goed over jou gedacht van het jaar. De raadsels heb je goed, ook die voor de grooteren. „Par ker". Gezellig dat jij ook mee gaat doen, je bent toch een broer van onze vroegere „Parker"? Je briefje is keurig geschreven en er was heel wat. Alleen het prijsraad sel voor de grooteren had je niet heele- maal goed. „Maurits". Flink dat je de moed niet hebt opgegeven en de „Pander jager" nu toch klaar is. Die tante wist wel wat ze jou geven moest. Als je het wat meer doet zal het wel beter gaan. St. Laurens. „Meibloem". Ja, dat briefje had ik wel gezien, maar het later weer opzij gelegd. Het is een heel verschil met verleden jaar, wat het weer betreft. Jullie hoopt nu zeker op ijis in de Kerst vacantie? „Kernoffel." Jij hebt dus weer een paar gezellige dagen gehad; nu het briefje was toch nog op tijd hoor. En nu weer naar twee films geweest; jij hebt het maar druk met uitgaan. „Ford." Zoo'n puzzle lijkt gemakkelijk hé, maar 'tvalt toch nog niet mee. Heb je hem al in el kaar gekregen? Nieuw» do r p, „Juffertje." Ik ben blij te hooren dat de muts goed is, want daar was ik heusch een beetje bang voor. Vader heeft een fijn cadeautje voor jullie uitgezocht. „Breistertje." Dat spel ken ik niet. Moet je er ook figuren mee maken? Welke versjes bedoel je? Die ze Woens dag zongen? W e m e 1 d i n g e.. „Zwartje." Het raadsel heb je goed, maar je mag dat voor de grooteren ook wel p robeeren. Het zal je best meevallen. Je hebt mooi post papier gekregen; dat komt nu net goed van pas. „Blondjes". Namens de twee nichtjes moest ik jullie ook bedanken; ze vonden het allebei prachtig. Jammer dat de Sint door de regen niet op het paard kon blijven. Zijn jullie al aan de schortjes begonnen? Oud el an de. „Spring in 'tVeld". Je krijgt het maar druk, nu je de pop hee- lemaal aan moet kleeden. Zijn de schortjes mooi geworden? Wat een domme Piet; jullie hebt zeker met z'n allen de fouten verbeterd. „Babbelkous". Fijn zeg dat jij ook mee naar Goes mocht. Is nu 's mor gens je eerste werk kijken of het nog niet vriest, nu je zulke mooie schaatsen hebt? Hier volgen de raadsels. I. Het geheel bestaat uit 28 letters. I. 2. 3. is een onbekende. 4. 5. een uitroep. 6. 7. 8. 9. is zwart en kleeft erg. 10. 11. maak niet zooveel lawaai! Uit een 12. 13. 14. wordt gedronken. 15. is een drank. 16.17.18. een afgekorte meisjesnaam. 19. 20. 21. 22. 23. niet aan het eind. 24. 25. een afkorting van Moeder. 26. 27. 28. een zangstem. II. Het geheel bestaat uit 27 letters. 1. 2. is een lidwoord. 3. 4. 5. 6. 7. is een vrucht. 8. 9. 10. 11. gaat naar beneden. 12. 13. 14. 15. een ontkenning. 16. 17. 18. niet dichtbij. 19. 20. 21. ergens aan toebehooren. 22. 23. hetzelfde als 1 en 2. 24. 25. 26. 27. staat in het bosch. Allen gegroet van TANTE DOLLIE. RU EN ZIJN VRIEND. XVI. Dienzelfden dag nog gingen Wil en Ru samen op stap. Wil ging zelf maar mee; dan wist hij tenminste zeker dat de plantjes goed overkwamen. Jan's moeder keek wel wat verbaasd, toien ze Ru met zijn lange broer op de stoep zag staan. „Dag juffrouw," begon Wil, „we komen Jan even een paar plantjes brengen, ten minste als U het goed vindt; Ru vertelde dat hij die uit het boek zoo mooi vond en hier zijn nu de echte." Vol verbazing sloeg de juffrouw haar handen in elkaar; haar hoofd schudde heen en weer. „Zijn die voor Jan? Tsjon- ge-jonge, da's veel te veel; dat meent u toch niet?" „Ja, toch wel," lachte Wil; „Ze zijn van Ru en hij: heeft het zelf bedacht." „Kom dan maar binnen," noodde de juffrouw, die Wil en Ru nog steeds op de stoep had laten staan. „Tsjonge-jonge wat zal die Jan blij wezen, maar 't is veel te erg hoor." In de kamer lag Jan vol spanning te luisteren. Wat zou er toch aan de hand wezen? Moeder praatte zoo druk, en dan die vreemde stem; nee, hij begreep maar niet wie dat zijn kon. Toen ging de deur open en zag hij Ru's hoofd om het hoekje komen. „Oogen dicht Jan," commandeerde hij. Jan gehoorzaamde direct, en lag met z'n oogen stijf dichtgeknepen. Wat zou er nu toch gebeuren? 't Was net of er behalve moeder dan nog iemand in de kamer was. Jan luister de gespannen; telkens hoorde hij iets neerzetten. Even door de kiertjes kijken? Nee dat deed hij toch ook maar niet. „Die groote hier," fluisterde een stem. Ze hadden vast iets voor hem meege bracht, maar wat? Jan kon het haast niet uithouden. Maar gelukkig het duurde niet lang meer; daar trok Ru al aan zijn arm: „doe nu maar open hoor". Het eerst wat Jan zag was de vreemde meneer, die lachend aan het voeteneinde van z'n bed stond; toen zochten z'n oogen naar moeder, maar,Oooh!" Rechtop zat Jan nu; z'n oogen wijd open. Wat was dat.droomde hij nu.Ru kneep hem in z'n arm, „vind je 't niet leuk?" en moeder schudde maar weer haar hoofd „tsjonge-jonge, 't is veel te erg, veel te erg". Het duurde nog wel even voor Jan be greep dat de plantjes werkelijk voor hem waren en hij ze mocht houden ook. „Mag ik er iederen dag zelf voor zorgen moeder? 't Gaat best, als u het tafeltje vlak bij me neerzet, en dan zal ik me ook wel nooit meer vervelen," lachte hij. „'Zouden ze allemaal in het album staan? Dan ga ik de namen ervan leeren. Als ze nu maar goedblijven hier; ze zijn zoo mooi, daar mag ik wel goed voor zor gen en kijk eens die eene, daar zitten al knappen in; zou die gaan bloeien ook?" „Ja vast hoor," beweerde Ru, „maar weet je wat, je moet ze morgen maar zoo laten staan, dan kom ik Maandag wel even helpen en zal ik je vertellen wat je er aan moet doen." „Nou mag je wel eens bedanken Jan, zulke lieve plantjes," en meteen pakte zijn moeder er een beet. „Au! hè, ik wist niet dat er zulke scherpe stekels aan za ten," zei ze verschrikt. Wil en Ru schaterden het uit. „Ja juf frouw, het zijn wel lieve plantjes, maar u moet ze niet beetpakken, dan pïikken ze." Meteen stapte Wil naar de deur. „Kom Rh, 't wordt tijd boor." Op weg naar huis raakte Ru er maar niet over uitgepraat. „Zag je wel hoe blij Jan er mee was; hij zal er vast wel goed voor zorgen. (Wordt vervolgd.) Uitg.: N.V. Emergo" te: Bureai Postcli Bijkantoor Directeu Dit num NIEUWE MET IN Zesma Vi Het regel de Telegr. opnieuw ee nen; tal va: schen de het mogelijl hol uit niet alle hoeken reiken, doel van Amster kunnen kon De K. L. ten was, eei uitbreiding Zoo zullei van Amster maal dageli vertrekken, Vijf diens haar verant Luft Hansa. totaal vier beide hoofd wordt het gebracht op M. en één Met mei Luchtvaart Douglas-mar een prachtig schen Amsti Met het af 'smiddag trekt, komt uur des avo Uit Madr om negen ui vier uur ref aansluiting luchtreiziger in Malmö in 11 uur. ting op den E en op va nog spreken is de verbin 1 April a.s sterdam naa gens uit Sch avonds via Noord-Af rik K. L. M., vr Voorts kt verbinding met de Air meenschapp Er komt Londen, Par Malmö. De K. L. zullen tusso Amsterdam ding openen de F. 36, plE met restaur; gezet, vermo af. Voorverb één dag Wai kan „doen" De lijn zal op 1 Apr den. Met de Cei pij gaat de I sterdam en EssenH binding naa een aansluit Om elf kend is mei uur te Weer te Boedapes uur uit Boed en zes uur te Door de sa en de Duiti vaartmaatscl nieuwe lijn fortMilaan en Scandine zoodat men naar Amster Samei Volgens b politie te Ch samenzwerir zooals in ve gekomen. De dan 500 pe zouden 175 garnizoen zi chief bevat plan, waarui nisten een garije voorb ben bestaan, alle wapend

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 8