1 ws Rechtszaken Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw. Laatste Berichten. Telegrammen. Burgerlijke Stand Pinanciëele Berichten. ilverton den ouder- r Hamilton bjj de Ned. Benn ebrook ne werd in beeft voorts randaburen, sedert 1929 Dver de r Gr. Crt.": steeds het- e hoofdtrek- Testament i dit munt- t wij slechts tten. sraël steeds vaste maat zóó groote heilig wordt n in betrek- meestal ge- doms. Deze oordtzij op- in Ezechiël vereenstem- vordt steeds ran twintig richt. Het En dan was ckel, de zil- svij. al uwe sikkel des sikkel zal m bij dezen gera woog bedragen een halven deze munt cent, naar geeft. or de maat nan Angell Men nam ild moment deze korrel nomen. De ;en bepaald door God n wordt nu heiligdoms, gera. Een van onge- i halve sik- ikkel bekah. de Schrift: iets van die chijnvroom- r wordt ge- welke dan een bepaal- litgestreken ling van het aanbidding de gera en ie geldmaat naat wezen, hij is naar Schrift ge- een rechte teenen, een Ik ben de pteland uit- zoo werd ;roote waar- en, dat de het heilig- it werd ge- as ook het sikkel des VV s door het nej. Pikaar evraagd en an een •dagmiddag 450, be- einkema en ïoodlanding olge van de l het toestel d gecirkeld, t toestel ge- waarna het nemer wist tuurder zat >edig kwam a een half et vliegtuig eerde, red- schade op. erdagavond n den Bin- ar bed in le 10-jarige lag in een waar haar )zig waren ,d heeft in haar bed met lucifers gespeeld. De moe der hoorde gegil en op hetzelfde oogenblik snelde een buurman den winkel binnen omdat hij bespeurd had dat er in het kamertje achter den winkel brand was ontstaan. Het beddegoed was in brand geraakt, evenals de nachtkleeding van het kind. De moeder wist de vlammen te dooven.. Het kind is met ernstige brandwonden aan het bovenliohaam naar het zieken huis vervoerd, waar het in zorgwekken- den toestand is opgenomen. Het Juliana-kanaal lekt. De kanaalpanden van het Juliana-kanaal, dat binnen enkele weken wordt geopend, blijken niet voldoende waterkeerend te zijn. Er komen uit de laag gelegen dorpen en gehuchten tusschen kanaal en Maas alarmeerende berichten over watersnood. Ten Zuiden van het dorp Stein, waar de groote kolenoverlaadhaven aangelegd is, staan vele hectaren weiland blank. De bewoners hebben er veel last van het opdringende kwelwater. Erger is het gesteld te Urmond. Het laaggelegen gedeelte aan de Maasstraat is bijna onbewoonbaar geworden. De keuterboertjes, die er wonen, zaten des avonds aan tafel toen plotseling het water door den vloer op kwam borrelen. In een boomgaard staat het water tot aan de kruin der boomen. De boeren hebben al hun kelders moe ten leeghalen en hun goederen, vooral aardappelen, naar hooger gelegen gebied moeten bergen. De bewoners van Obbicht hebben plan ken bruggetjes moeten aanleggen om hun huizen te bereiken. Het water stroomt met groote snelheid door het dorp. De algemeene opinie van de bewoners is, dat, indien het „lekkende kanaal" zich niet spoedig zelf stopt, de landbouw in het bedreigde gebied zoo goed als ver nietigd is. Autobus tegen tram. Zondag ochtend is te Den Haag een autobus van den internationalen dienst Amster damRotterdam in hotsing gekomen met een tram. De autobus werd zwaar be schadigd. De 41-jarige mej. F. B., wo nende te Amsterclam, werd ernstig ge wond. Doodeljjfc ongeval. Zondag middag werd op den Haarlemmerweg te Amsterdam een VO-jarige vrouw door een auto aangereden. Zij had bij het oversteken van den weg niet voldoende opgelet. De vrouw was onmiddellijk dood. Auto tegen boom. 1 doode en drie zwaar gewonden. Zon dagochtend heeft op den straatweg Heer lenAken even over de Nederlandsche grens een ernstig auto-ongeluk plaatsge had. Doordat de auto, welke werd be stuurd door den heer Becker uit Heer len een hond aanreed, verloor de chauf feur de macht over het stuur en vloog de auto tegen een boom. De wagen werd geheel vernield. De heer Becker wa3 op slag dood. De drie overige inzittenden werden allen zwaar gewond. Het waren de heeren Biesmans, Wolff en Waayfoort, die alle drie naar het ziekenhuis te Heerlen zijn overgebracht. Geheimzinnige verdwg- ning. Onder geheimzinnige omstandig heden is dezer dagen een 16-jarige jon gen uit Oss op onverklaarbare wijze te 's Hertogenbosch verdwenen. De 16- jarige v. d. H. uit Oss moest Vrijdag j.l. voor het kantongerecht te Den Bosch verschijnen voor een klein verkeers-ven grijp. Hij begaf zich derhalve, vergezeld door zekeren van B. per fiets naar Den B'osch. Na afloop van de terechtzitting reden de jongens "huiswaarts, -doch ter hoogte van de brug over den Dommel aan het Hinthamereinde te 's Hertogen bosch, bemerkte van B. plotseling dat zijn metgezel, die even tevoren nog naast ham "had gereden, verdwenen was. Hij zocht overal, doch zjjn pogingen bleven vruchteloos. Er was geen spoor van den vermisten knaap meer te ontdekken. Von B. keerde dientengevolge alleen naar huis terug, waar hg zijn kostbaas (den vader van den vermisten jongen) van het gebeurde op de hoogte stelde. De Marechaussee stelde onmiddellijk een uitgebreid onderzoek in, hetgeen evenwel tot dusver geen resultaat heeft opgeleverd. Het middel erger dan de kwaal? Een suiker-concern in Zoeloe- land had zich onlangs een sirene aan geschaft om de werktijden van de ar beiders aan te kondigen. Toen men de sirene probeerde bleek het, dat sprinkhanen door het geluid op de vlucht werden gedreven. Na dit onverwachte resultaat schafte de fabriek zich nog zes sirenes aan. Vóór dien tijd had een door de insecten geplaagde boer den machinist van een treintje, dat langs zijn akkers reed, ge vraagd om met zjjn stoomfluit de bees ten te verjagen. Inderdaad schijnt men met fluiten de beesten te kunnen verjagen. De inwo ners van het land vragen zich echter af wat erger is de sprinkhanen of de fluitplaag. Ljjk opgehaald. Uit de Schelde nahjj d0 sluis van het zwembad te Ber gen op Zoom heeft men Zaterdag een lijk opgehaald van een naar schatting 30-jarig manspersoon. Men heeft zijn iden titeit echter nog niet kunnen vaststellen. De man had wat Belgisch en Neder- landsch geld, - Belgische kruit en een Nederlandsoh spoorboekje op zak. Doodeljjfce aanrijding. Vrij- dagavond heeft in de doorbraak van het fort de Bilt te Utrecht een verkeers ongeval plaats gehad. Daar reed een bejaarde koopman uit Utrecht met een handwagen in de richting van de stad. In het fort werd hij gepasseerd door een lange zeswielige auto, waarvan het lange achterstuk, waarschijnlijk door het niet voldoende ruimte geven van een der beide voertuigen, den handwagen preep. Tengevolge van deze botsing sloeg de handwagen een slag om en drong een der burries ervan den man in het on derlijf- Met gevaarlijke it v -dige kneu zingen werd het slachtoffer opgenomen. Hij werd overgebracht naar de Acade mische Klinieken, waar hij des nachts aan de bekomen verwondingen is over- leden. Dame door auto doodge drukt. Zaterdagavond heeft op den rijksstraatweg te Soest een ongeluk met doodelijken afloop, plaats gehad. Een vrachtauto reed ter plaatse slingerend over den weg en het wandelpad. Op het pad werd mevrouw B. door den wagen aangereden en tegen het hek van haar woning gedrukt. Zij was onmiddellijk dood. De chauffeur zeide verblind te zijn geweest door een tegenligger. Overval met roof te Oos terhout. Vrijdagavond te omstreeks zes uur hebben twee mannen een overval met roof gepleegd op den in Oosteind ('gem. Oosterhout) alleenwonenden land bouwer Bossers. De landbouwer weid, toen hij' voor twee mannen, die aan zijn woning klop- ten, opendeed, plotseling overvallen en gebonden. De onverlaten beletten hem het schreeuwen door hem een prop in den mond te duwen. Vervolgens maak ten de mannen zich van de* sleutels van den boer meester, waarna zij in de kas ten een onderzoek instelden, waarbij zij alles overhoop haalden en bét aanwezige geld buitmaakten. Hoeveel dit bedraagt, is nog niet nauwkeurig op te geven. Na beëindiging van hun werk verlieten zij in allerijl de boerenhofstede. Na eenige moeite slaagde de land bouwer erin zich van de touwen, waar mede bij gebonden was, te bevrijden. Hij had geen letsel bekomen, zoodat hij1 on middellijk buren kan waarschuwen. Deze belden de politie in Oosterhout op. Tot dusver heeft zij1 nog geen spoor van de daders, van wie door den boer een sig nalement gegeven is, kunnen ontdekken. Ontvluchte psychopaat thans gevat. Vrijdagavond is, dank zij de oplettendheid van een winkelier te Nijmegen, gearresteerd de 47-jarige psy chopaat B., die op 27 November j.l. wist te ontvluchten, toen hij met twee verplegers van het gesticht Avereest in Amsterdam was. R. was nergens meer te vinden. Hij dook dan weer eens te Amersfoort, dan weer te Apeldoorn of Arnhem op, steeds in gezelschap van een dame. Zij maak ten goede sier, maar betalen deden zjj niet. Telkens als de politie hen op het spoor was, waren eq weer verdwenen met de een of andere taxi, waarhij dan later bledk, dat de chauffeur geen geld voor ajjn rit had ontvangen. Zoo ver ging het ook den chauffeur, die hen naar Njjmegein had gebracht. Hier logeerde B. in een van de beste hotels en deed in diverse winkels groote bestellingen, die hij aan zijn adres liet bezorgen. Een der winkeliers was zoo voorzichtig de po litie te waarschuwen. Deze wist uit het opgegeven signalement direct af te lei den, met wien zij te doen had. Op het door den winkelier opgegeven adres werd B. Vrijdagavond gearresteerd. B. is onder flink geleide naar Ave reest teruggebracht, waar voortaan beter op hem zal worden gelet. Brandengeenwater. Zondag middag brak brand uit in de arbeiders woning van den heer H. te Rosmalen. De familie was juist bij buren op visite. De brandweer kon, bij gebrek aan water niets uitrichten, zoodat het huisje tot den grond toe afbrandde. Een geit en eenige kippen kwamen in de vlammen om, terwijl ook de inboedel een prooi der vlammen werd. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Omtrent de oor zaak van den brand tast men in het duister. Hooger beroep. Tegen vonnis sen van den Kantonrechter te Middelburg zijln de volgende veroordeelden in hoo ger beroep gekomen: L. J. v. F., 45 j., kellner te Middel burg, waarbijl hij is veroordeeld wegens overtreding van het Motor- en Rijwiel- reglement tot f 5 of 5 d. h. J. W., 50 j., koopman te Hansweert, waarbij hij wegens eenig voorschrift ter voorkoming van begunstiging van mis drijf, overtreden, is veroordeeld tot 3 maal f 10 of 3 maal 10 d. h. Fl. L., 38 j., landbouwer, Meliskerke, wegens overtr. der Jachtwet tot f 75 of 25 d. h., met verbeurdverklaring van de buks. P. K., 21 j., chauffeur te Middelburg, wegens overtr. van de Motor- en Rijwiel- wet veroordeeld tot f5 en f3 boete of 5 en 3 d. h. J. W., 22 j., handelaar te Serooskerke, wegens overtr. van het crisis-akkerbouw besluit tot f7.50 of 5 d. h. Door den Ambtenaar van het O.M. is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg waarbij J. J. L., 30 j., wagenmaker te Wemeldinge is veroordeeld tot f25 of 15 d. h. Faillissementen. Het fail- lissement van A. G. Vlaander, koop man te Axel, curator Mr. R. J. J. Lam- booy te Hulst, ls geëindigd door de ver bindend geworden eenige uitdeelingslijst met een uitkeering van 2,7326 pet. OVER DE DICTATUUR. De dictatuur, zoo betoogt de N. R. Ct. kan nooit een wenschelijke regeerings- vorm zjjn. De dictatuur, die haar eigen duur voor duizend jaren voorspelt, doet daarmede afstand van iedere eerzucht in de rich- ting van moreele volksopvoeding. Er is in de moderne geschiedenis geen dic tatuur .geweest, die tenslotte niet, als een hevig euvel, onder de pijnlijkste omstandigheden ten onder is gegaan. En dan volgen deze zeer juiste opmer- kingen: „Dat een volk in hulpeloosheid naar de dictatuur grijpt, daar kan men inko men. Minder dat er in volken, die heele- maal niet tot deze diepte van hulpeloos heid vervallen zjjn, duizenden gevonden worden, die, naar de wijze van zekere zenuwachtige lieden, welke alles wat een ander mankeert ook onmiddellijk aan eigen lijf gelooven te voelen, meenen het zelf ook niet zonder de dictatuur van een of anderen onbeproefden of bij voorbaat reeds als ongeschikt herkenba ren leider te kunnen doen." Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Heer Redacteur I Gaarne maak ik gebruik van de mij geboden gelegenheid, den Heer van Oeve» ren, zij het dan in 'tfcort, alsnog van een wederwoord te dienen. De bereke ningen zjjn niet van mij, maar van den Heer van Oeveren afkomstig. B. en W. stelden voor op het verzoek „afwijzend", van Oeveren om er „gun stig" op te beschikken. Zijn voorstel werd gesteund door de heeren Valkier en Lindehbergh, waar- bjj ik mij terstond heb aangesloten, on der beding, dat wanneer eventueel gelijksoortige verzoeken zouden inkomen van de andere scholen (twee Christe lijke en de O. L. school te Oostkerke) deze ook f 50 zouden krijgen. Gelijke monniken, gelijke kappen. Mijn bedoeling was c.q. allen gelijkelijk te helpen; niet de een rechtstreeks uit de gemeentekas en de ander via de exploitatierekening. De heer van Oeveren wenscht niet aan iets mede te weiken, wat hem on redelijk voorkomt, ondergeteekende ook niet. Met dank en hoogachting, J. SN00DIJK. Wolpihaartsdijk, 7 Dec. 1934. Het verbouwverbod van de Bravo en eventueel andere rassen. ""Dit najaar heeft de Plantenziekenkundi- ge Dienst alle belanghebbenden erop ge wezen, dat het in. de bedoeling van de Regeering lag, de teelt van de Bravo met ingang van het voorjaar van 1935 te verbieden, terwijl ook rekening moet warden gehouden met de mogelijkheid dat te gelegenertijd hetzelfde zal ge schieden voor de rassen de Wet en Kampioen. In het toen daarover uitgegeven be richt is met de meeste klem aangeraden ter vervanging van Bravo en eventueel van de Wet en Kampioen, alleen die rassen te verbouwen, welke onvatbaar zijn voor de wratziefcte. Uit ingekomen berichten en uit adver tenties in bladen blijkt nu, dat als ver vanger van de Bravo o.a. worden aan bevolen de rassen Zeeuwsche Blauwe, en Zeeuwsche bonte. Dit moet echter ten sterkste worden ontraden, aangezien deze rassen vatbaar rijn voor de wratziekte. Het is duidelijk, dat de aardappelcul tuur hoe langer hoe meer gericht zal moeten worden op den verhouw van voor wratziekte onvatbare gewassen. Daarom wordt nogmaals aan hen, die van den verbouw van de Bravo tot dien van een ander ras moeten overgaan, met nadruk aangeraden, alleen die Tassen te verbouwen, welke onvatbaar zijn voor wratziefcte. Chr. Bond van landpachten ln Nederland. Vrijdag werd de najaarsver. gehouden van den Chr. Bond v. Landpachters in Ned. onder leiding van den heer E. S. Wesbonk van Leeuwarden. Deze heette de aanwezigen welkom en hield een ope ningsrede over het onderwerp: „Voort varen". Daarop deelde de secretaris, de heer De Vries van Britsum, mede, dat men in het jaar 1934 lid-vereeniging is geworden van de C.B.T.B. Voornamelijk dankt men dit aan den heer Chr. v. d. Heuvel. Het voor deel van deze fusie is, dat de ideeën van den Bond in wijdere kringen verspreid worden en de gevolgen zijn reeds merk baar in een geringe kentering. Verschillende huishoudelijke zaken werden daarna behandeld. Vervolgens hield de heer J. Koopmans van Sneek een rede over: „Wat ont breekt ons", waarop een drukke bespre king volgde. De heer Wesbonk gaf daar na eenige inlichtingen over een gehou- de conferentie met de Hoon. Raad, waar o.m. over de Pachtwet is gesproken. Vol gens spr. heeft deze conferentie zeer ver helderend gewerkt in Regeeringwkringea. MIDDELBURG. Gevonden voorwerpen: Ring met sleutels, B. v. P.; zilv, broohe, W. Boogaard, Seisweg R 86; nappa hand schoen, gem.-veldwachter Oostkapelle; jongensmuts, P. Verhage, Jacob Gatsstr. W 28; zilv. dasspeld, W. Snijders, Veer- schesingel S 77; kindertaschje, firma Wolders, L. Delft; mantelband, F. Tis- meer, L. Burg G 99; armband, B. v. P.; zwart bonte poes, H. Hanegraaf, Seisstr. M 53/, mantelband, G. Valk, Damp.singel Q 205; geldstukje, Steur, Segeerstr. H. 89; belastingmerk, M. de Rijke, Nieuw st.; belastingmerk, J. Faasse, Oude Veer- scheweg F 213; hondenhalsband, Buys, Rozenstr. W. 256; parapluie, Frank, L. Delft O 142; belastingmerk, Bordaux Postweg A 140; bankbiljet, Schulte Thieme, L. Delft; vulpotlood, Vermeulen, Dwarskaai G 111; dameshandschoen, v. Dirven, Oud-Arn. pad F 107; port. m. inh., Heystek, B. v. P.; kinderhand schoentje, bewaarschool, Bree; sliklap, J. Biöndina, Rozenstr. W 213; parapluie, Pienbroek, Pottenmarkt, muts, N. v, d. Welle, Veersche singel S 75; boerinne- doekje, Freekenhorst, Smidsbolwerk 0 93; pet, A. Valk, Damp.str. O 205; kin dermuts, v. d. Brink, Veerscbesingel F 289. Handschoen, Hubregtse, Schuitvlot- str. N 165; pakje zuurkool, Verdaasdonk, Schuitvlotstr. N 217; Belastingmerk, Aar- noutse, Segeersdngel V 59; ring sleutels, idem, idem; Paardenleidsel, A. de Win ter, Spanj. straat L 87; Hondje, Jeelof, L. Noordstr. L 183; Koperen gewicht, Bos^- telaar, Jacob Gatsstr. S 114; Belasting merk, Wondergem, N. Foortstr. P 246; paar beenpijpen, C. Kasse, Noordweg B 96; Damestasch, Trailer, Graventsraat I 281; Collier, G. Passenier, Hoogstraat I 136; Alpenmuts, P. Joosse, Schoortv.- singel Q 78. DEN HAAG. De Hooge Raad heeft he den in laatster instantie geweigerd de gevraagde teruggave van de persen der N.V. „Atalanta" in beslag genomen bij de actie tegen de Tribune. Valsche guldens in omloop. BREDA. Zaterdagmiddag werd bi] de politie alhier aangifte gedaan door een winkelier, dat een vreemdeling in zijn zaak een valsche gulden in betaling had gegeven. Op aanwijzing werd deze man aangehouden. Bij fouilleering werd ech ter geen valsch geld op hem gevonden. De man, een in Brussel wonende Neder lander, werd hierna op vrije voeten ge steld. Een paar uur later kwamen bij de politie verschillende aangiften binnen, waaruit bleek, dat een tweede persoon in verschillende zaken valsche guldens in betaling had gegeven. Ook deze man werd aangehouden. Op hem werden eenige tientallen valsche guldens bevonden. Daar ook deze persoon een in Brussel woon achtig Nederlander bleek te zijn, stelde de politie zich aanstonds met die te Brus sel in verbinding, met het verzoek den eerstbedoelden persoon bij aankomst al daar aan te houden. Aan het Gare du Nord is deze persoon gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Niettegen staande tal van huiszoekingen werden verricht, is de fabriek van valsche gul dens te Brussel nog niet gevonden. De guldens zijn buitengewoon goed nage maakt. Zelfs het randschrift mankeert niet, doch zij zijn lichter in gewicht dan de echte guldens. Zij dragen de beeltenis van H. M. Koningin Wilhelmina en het jaartal 1931. Hef versche cadet je. AMSTERDAM. Hedenmorgen had in de directiekamer van de melkinrichting P. A. N. I. een bijeenkomst van het Nat. Comité tot verkrijging van versch brood bij het ontbijt plaats, om aan te toonen, dat brood in een koelcel bewaard toch versch kan blijven. O.a. waren aanwezig wethouder 3. ter Haar en de directeur van den gem. keu ringsdienst. Op tafel waren 100 stuks groot en klein brood uitgestald, waarvan verschillende brooden 5 6 dagen in de koelcel waren geweest en nu ontdooid, niet van versch brood te onderscheiden. Wethouder Ter Haar sprak den wensch uit in verband met deze technische voor uitgang, dat de wet inzake het verbod tot verkoop van versch brood, voor 10 uur 's morgens zal worden veranderd. GENÈVE. De zitting van den Volken- bondsraad waarin vanmorgen het Hon- gaarschJoego-Slavische conflict zou worden behandeld, is tot vanmiddag uit gesteld. Hieruit blijkt, dat de reeds Zaterdag begonnen bemiddelingspogingen nog geen succes hebben gehad. Men neemt echter aan, dat het vandaag of morgen zal gelukken overeenstemming te bereiken, waardoor een verscherping van het conflict kan worden verhinderd en door alle betrokkenen kan worden aan vaard. LONDEN. Nabij Birmingham zjjn twee vliegtuigen tegen elkaar gebotst en naar beneden gestort. De drie inzittenden wen den gedood. w L DELBURG. Bevallén: P. C. Jiaas, geb. Adriaans®, z.; A. Nagelfcerke, gab. Mariene, d. Gehuwd: C. J. IL Hondimtrk, 24 jr m M t. d Ketterij? 35 jr. Overleden: J. C. Dafcfcw, 8t jaar, geh. inet G. Ruitenbeek; A, I. Tavenier, 86 wedn. S. Brevet; M. Tollenaar, 84 jaar, weduwe van Th. de Looff. GOES. Huw. afk. Marinus Blok, 35 jr, jm. te Ambt-Hardemberg en Stjjna Elsje Roofcje Lujjmeü'i 26 jaar jd. te Gouds- waard, laatst te Goes. Cornelia de Jonge 89 jr, te Haamstede, laatst te Goes, en Maria Jacomina Koen, 35 jr jd. te Haam stede, laatst te Goes, Overleden: Magdalona van Oosten, 88 jr, ong., ta Driewegen. Levenloos aangegeven: kind van Dirk Faberji de Jonge en Hillegonda Goris. Van 2-—8 D'eo. WEMELDINGE. Gehuwd: Stoffel Jan Korstanje, 21 j. jm. en Janna Dina Bolle, 21 j. jd. Geboren: Jan, z. v. Marinus Minnaar en Jannetje Margaretha Feytel; Johan- nis Frederik, z. v. Pieter Bolle en Maria Veerhoek. Van 30 Nov.—7 Dec. IERSEKE. Ondertrouwd: Lukas Corne lls Reitsma, 26 j. jm. te Breda en Eliza beth Bom, 21 j. jd; Marinus op 'tHof, 30 j. jm. te Oudelande en Pieternella Cathalina Frederiksen, 25 j. jd;. Jacob de Keijzer, 23 j. jm. te Kapelle en Catharina Westveer, 19 j. jd. Geboren: Cornelia Dirkje, d. v. Eduard Thomas Zoeteweij en Adrians Maria Su sanna Rober. Overleden: Adriana van Boven, 78 j., echtgen. v. Salomon de Koeljer. Over de maand November. KAPELLE. Ondertrouwd: Gbristiaan Nieuwenhuijze, 47 j., wedr van N. van der Does te Heinkenszand en Janna Wis se. 47 j., wed. van K. van Liere. Gehuwd: Martinus C. van der Jagt, 35 j. te Ierseke en Adriana Zuidweg 35 j. Bevallen: J. P. van Dalen, geb ja ger, d.; P 0, Diiivs&m-arv-. gen van de Velde, L, G. j. ötuidee, geb. Staal, d. Overleden: Pieter Staal, 65 j., echtg. van G. van der Kerkhoff; Willem Blok, 72 j., echtg. van S. Zeevaart. ARNEMUlDEN. Gehuwd: 10, lieven Huiszoon, 21 jr jm. en Geertruid van de Gruiter 20 jr jd. Overleden: 2, Neeltje Meerman, 23 jr, echtgen. van Cornelia Jacob van Dalen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 28V*-9 29%-30 Philips Gloeilampen G.B. 219 220 Unilever 72' 72-V« Anaconda Copper 7% 7-Va Bethlehem Steel 187/s 186/s U.S. Steel Corp. 238/a 23 Koninkl. Petroleum ISlVs 130%-t'U Shell Union 4% 4'/a Amsterdam Rubber 89 88 Ned. Scheepvaart Unie 28 26%-7 Deli Maatschappij 122 123 Handelsverg. Amsterdam 145 146Va 4 pet. Indië 1934 101 101% 4 pet. Nederland 1934 102 102Va A.K.U. 33 33% De handel concentreerde zich vandaag wederom in certificaten Ned. Handel Mij. waarin vrij groote omzetten plaats had den. Het reorganisatieplan werd vrij gunstig ontvangen. De overigs markt toonde slechts weinig verandering, alleen lager. Philipslampen wat beter. De 4 pet. Indië blijiven nog goed gevraagd tegen 101% pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 10 Dec., 2.30 n. Londen 7.321/*—7.33%. Paria 9.72'%—9.77%. Beifigi 59.3869.42. Brussel 34.5334.57. New-York 1.47Vï—1.48s/e. AFRIKAANSCHE SPREEKWOORDEN. 'nAap bet altyd 'n jaukplekkie. (Gesê van 'n lui persoon wat altyd bedel.) Varkens skuur hulle modder teen prag- tiga pilare af. Gesê van sleg mense wat goeies beklad. Die knoop sit aan die punt van die riem. (Pasop vir die agterdraai of vir die gevolge.) Leen jou voete uit, dan moet jy op hande loop. (Gesê as iemand deur uit leen hom self ontrief.) Dis die by wat lekker heuning maak, wat so seer kan, steek. (Dis mooi meisies wat vryers lok oen hul te fop ook op vleitaal toegepas.) Trou is niet perdköop nie. (Met trou moet jy nie oorhaastig wees nie.) 'n Voël kan sio hoog vlieg als hy wil, maar sy kos en water is op die grond, ('n Hoogmoedige moet eindelik buig.) As jy aan 'n aas roer, stink dit. Laat vuil sake rus.) Hy is 'npak klappertjies. (Hy is gou uitgeraas en skadeïoos.) Hy het snuif gesteel, nou nies hy. (Hij wdrdt voor sy kwaad gestraf.) Hy het ook altoos een eiertjie by te lê. (Hy het altyd iet aan 'n gesprek by te voeg, of tussenin te praat.) Eers grootmense, dan langore. (Kin- dors moot wag tot oumense eers ge- help is.) Jakhal? prys g? eiga sterk (Gesé iemand homself prijs.) Hy het meer nukkc as een vark krulta in sy stert het (Gesê van Iemand wat vol bestolJings is.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3