DÖBBELM^N Gebruikt in Uw soepen HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent Uit de Provincie Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Kerknieuws. Onderwijs schoonheidskoningin 12 cent OP Q GOEDE ZEEP STAAT FEUILLETON. Zeeuwen naar het Saargebled. De Commissaris der Koningin in Zee land heeft, op verzoek der Regeering, dertig personen aangezocht om in Ja nuari a.s. te willen optreden als voor zitter van een stembureau in het Saar- gebied. Onder de gevraagde heeren bevinden zich de leden van Ged. Staten mr J. II M. Stieger en J. M. v. Bommel van Vlo ten, alsmede de nieuwe burgemeester van Goes, de heer mr v. Dusseldorp. De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 1 April 1935 aan L. Boot, op eigen verzoek, eervol ontslag verleend als bezoldigd veldwachter in de gemeente Kerkwerve. Ingezonden Mededeeling. uitverkoren uit alle zeepsoorten dat is Castella, Dobbelman's heer lijke schoonheidszeepl Werkelijk: t is buitengewone zeepl Castella bevat fijne oliën die Uw huid soepel en zacht maken en haar héél even parfumeeren. Gun Uw huid de weldaad van deze kos telijke schoonheidszeepl Goes. Het college van B. en W. ver zoekt aan de ingezetenen op morgen 6 Dec. ter verwelkoming van den nieuwen burgemeester de vlaggen uit te steken. Wegens zijn benoeming tot burge meester van Goes heeft mr van Dussel dorp moeten bedanken als lid van het College van Gedeputeerde Staten. Ter gelegenheid van dit afscheid, heb ben zijn mede-leden hem in hotel „Ko renbeurs" alhier een diner aangeboden, waarbij ook de Commissaris van de Ko ningin aanwezig was. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Dameshandschoen, W. Kleinenberg, K. Heerengracht M 282; Gummipoppetje, v. Westen, Schuttershofstr.; Oorhangertje, W. Teumen, Segeersweg V 98; Gebreide sokken, P. Tevel, K. Geere K 396; Vulpen, mej. Eiff, Veerschesingel S 329; Glacé handschoen, Goeman, Veerscheweg S 17; Rozekrans, C. v. d. Werf, Eigenhaardstr. P 238; Blauwe muts, D. Maartense, Vlas- markt L 14; Kinderhandschoen, E. Leijn- se, Nieuwstraat G 224; Vulpotlood, N. v. d. Pijl, Noordweg B 154; Mantelband, Flierenburg, Volderijstraat M 91; Jongens handschoen, W. F. Wiesner, Noordweg S 219; Belastingmerk, Volkers, Bogardstr. D 33; Zakdoek, de Boer, L. Delft B 147; Kindermuts, J. v. Gemert, Punt Q 218; Zakspiegeltje, J. Dunis, Begijnhofstraat E 191; Heerenrijwiel, Hubrechtse, Span jaardstraat E 96; Wagenkleedje, P. C. Homburg, Koorkerkhof A 119; Koperen gewicht, B. v. P.; Jongenspet, M. Koole, Molenstr. N 109; Foxterrier, A. v.d. Weel, Vliss. Wagenplein P 13; Zakje met inh., Wachtpost, Markt; Kinderport. met inh., P. Tevel, KI. Vlaanderen M 174; Koperen gewicht, J. de Voogd, Noordweg S 212; Kop rijwiellamp, S. Pleijte, N. Landsche- weg 94; Glacé handschoen, Wed. v. Oor schot, Kuiperspoort G 80; Sleutel melk bus, B. v. P.; Gymnastiekschoen, W. Murk, Rozenstraat W 275; Handbescher- nmr, de Bruin, Koudekerkscheweg D 14; Poesje, Auer, Abdij poort A 133; Hondje, v. Dirven, Oud-Arn. pad T 135. Gisteravond is mevrouw E., wonen de in de Lombardstraat bij het naar huis gaan in die straat van achter door een auto aangereden en tgen den grond ge worpen. Met hevige pijn aan de beenen is de dame door een der omwonenden thuis gebracht. Vlissingen. Aan de werf der Kon. Maatschappij de Schelde is aangekomen het Duitsche stoomschip „Passart", dat bij het bunkeren de schroef beschadigd heeft en nu een nieuwe zal krijgen. 's Heer Arendskerke. De Vereeniging Het Groene Kruis alhier hield een alge- meene vergadering die door slechts 12 van de plm. 400 leden werd bezocht. Be halve het bestuur waren slechts 5 leden tegenwoordig. Uit het uitgebracht verslag over het verplegingsmateriaal bleek, dat dit alles voldoende en in goeden staat voorradig was. Met dankbaarheid werd medege deeld, dat eenigen tijd geleden door de Herv. Meisjes Vereen. „Dioircas" alhier aan de Vereen, werden geschonken eeni- ge badlakens, sloopen en bedjakjes. Wegens periodieke aftreding werden tot bestuursleden herbenoemd dhrn M. Mol, Z. de Ruiter Fz. en A. Braamse. Nadat bij: de rondvraag nog eenige in lichtingen werden verstrekt over een in dertijd voor een zieke aangekocht radio toestel, waarvoor met een inteekenlijet in de gemeente gelden waren ingezameld, en het Groene Kruis een bijdrage had ver leend, werd de vergadering gesloten. Kapelle. De vereen. Handelsbelangen alhier besloot om de winkelweek nog een paar dagen te verlengen. Al is het weer niet zoo gunstig, toch is er eiken avond veel volk op de 'been, om de etalages te bezichtigen, waarvoor men dan ook zijn uiterste best gedaan heeft. Elke etalage heeft een letter, waarvan een spreekwoord of iets dergelijks moet samengesteld wor den. Mooie prijzen worden beschikbaar gesteld. lerseke. Dinsdagavond vergaderdj in spoedeischende vergadering de raad de zer gemeente. Afwezig met kennisgeving de heer G. Hage. Het eenige punt was nadere regeling der werkzaamheden Visscherij-centrale. Gebleken is dat de aangestelde ambtenaar (dhr G. Ort) op geen stukken na het werk af kan. Daarom is het gewenscht meer dere krachten aan te stellen. Deze week is er alleen voor de oesters nog maar uit voervergunning noodig. Daarbij komen volgende week nu nog de mosselen. Dan zullen de werkzaamheden aanmerkelijk worden uitgebreid. Ook zijn de vereischte papieren niet erg practisch ingericht. Dit zal nu in het vervolg wel beter gaan, maar in dien tusschentijd moeten toch ook met den meesten spoed de menschen worden geholpen. B. en W. stellen voor in de maanden Dec. 1934 en Jan. 1935 nog minstens 3 ambtenaren te nemen. Zij wenschen daar voor een crediet van f 400. Natuurlijk Ingezonden Mededeeling. zoek naar de oorzaken nog niet is geëin digd. De motorfabrikanten zijm, voor zoo ver thans kan worden overzien, voor het grootste deel der herstelkosten en voor de kosten der aan te brengen verbeteringen aan de Dieselmotoren aansprakelijk. Centrale A. R. Kiesvereeniging in den Statenkring Goes. Gisteren vergaderde de Centrale A. R. Kiesvereeniging in den Statenkring Goes. In zijn openingswoord wees de voor zitter, Ds A. Scheele, op den zwaren kamp ■die we bij de a.s. Statenverkiezingen zul len hebben te voeren. De verbrokkeling dreigt nog steeds grooter te worden, dank zij de ontevredenheid in breede kringen die niet weinig wordt aangewakkerd door de revolutionaire propaganda vein ver schillende kanten. Spr. wekte de aanwe zigen op niet te desespereeren, maar vast te staan in de overtuiging, dat het bij ons gaat om heilige beginselen, om de zaak des Heeren. De slappe handen moeten worden vastgemaakt en de wankele knieën gesterkt, door gebed en arbeid. De notulen van de vorig§_ vergadering werden gelezen en vastgesteld. Nadat enkele ingekomen stukken wa ren behandeld, kwam aan de orde het opmaken van een groslijst voor de a.s. Statenverkiezingen. In alfabetische volgorde werden, behal ve de aftredende leden, de heeren G. P. Vogelaar en J. A. Dominicus, op de lijst geplaatst de heeren W. L. B. J. Dekker te Goes, Ds A. M. Fransen te Biezelinge, Mr J. W. Goedbloed te Goes, C. Haver- hoek te Krabbendijke, J. Hommes te Nieuwdorp, A. J. de Jager Gz. te idem, P. J. Keyzer te Wemeldinge, A. J. Koppe te lerseke, Mr M. R. Krans te Goes, A. de Lange te Goes, M. Meulenberg te El- lewoutsdijk, C. Minnaar te Kruiningen. L. W. B. A. Mulder te Ovezande, B. G. diggers te Goes. A. Vingerling te Goes, J. Wisse te Kapelle, G. Zandee te Kloe- t!n"e en R. Zuidema te Goes. Voor 20 Januari a.s. zullen door de Kiesvereeniging hieruit 10 candidaten worden aangewezen. Verder worden nog enkele punten be sproken in verband met de te houden verkiezingen, terwijl bij de rondvraag me de nog verschillende onderwerpen ter sprake werden gebracht. Een door den heer Zuidema te houden causerie over de conferentie te Lunteren werd met het oog op den tijd aangehouden tot een volgende vergadering. De vergadering die goed bezocht was werd door den heer Dominicus met dank zegging gesloten. Do voorgestelde grenswijzigingen op Zuid-Beveland. Maandag heeft het college van Gedepu teerden een 'bezoek gebracht aan de diver se gemeenten, betrokken bij de grenswij ziging op Zuid-Beveland, om zich per soonlijk op de hoogte te stellen van de situaties ter plaatse. De restauratie van het Veersche Stadhuis. Vrijdag 14 Dec. zal in de Abdij te Middel burg de slotvergadering plaats vinden van de restauratie-commissie voor het Raad huis te Veere. Burgemeester Stevens te Overslag vermist? Burgemeester G. Stevens uit Overslag wordt sedert een week vermist. Allerlei geruchten doen thans de ronde, maar niemand kan te weten komen, waar bur gemeester Stevens verblijft. Vliegtuigbouw bij de Kon. Mij. de Schelde. De Kon. Maatschappij de Schelde te Vlissingen overweegt de stichting au een vliegtuigafdeeling. Zij voert besprekingen met de regeering over de vraag of daar toe mogelijkheden bestaan. Als constructeur zou eventueel aan de werf worden verbonden de heer F. E Slot, de bouwer van den Panderjager, meldt de „N. R. Ct." (Van bevoegde zijde vernemen wij, dat dit bericht op zijn minst genomen voor barig is. Red.) Vrij naar het Engelsch. 90) o— „Ik ben mezelf niet, Ruth", zei ze ver ontschuldigend, toen het meisje weer terugkwam, mijn zenuwen zijn totaal van streek. Ik zal nu maar weer naar bed gaan, dan ben ik morgen misschien wat opgeknapt." Maar juffrouw Jem's stem klonk zoo zwak en ze trilde zoo, toen ze de trap opging, dat Ruth er van ontstel de en Susan ging opzoeken om haar te vragen of ze den dokter niet zouden laten komen. Toch vocht juffrouw Durnford dapper tegen haar zwakte, maar de onzekerheid kwelde haar verschrikkelijk en voor Keefe een week weg was, zag ze er jaren ouder uit. Ruth verbaasde zich over haar geduld cn onzelfzuchtigheid. Op zekeren dag, toen ze samen thee dronken, sprak ze die ge dachte ook uit. „Juffrouw Jem, u is zoo goed. Ik wenschte, dat ik wat meer op u geleek." Juffrouw Durnford keek haar verbaasd aan. „Hoe bedoel je dat, Ruth?" Het meisje glimlachte haar toe. „Ik be doel, dat u een voorbeeld is voor ons al lemaal", antwoordde ze. ,,U heeft zooveel verdriet en voelt u zoo ongelukkig, dat u 's nachts haast niet kunt slapen en u doet alles, wat uw hand vindt om te doen, alsof u zich volkomen gezond en vroolijk voelde. Vanmorgen bijvoorbeeld nog is u bezig geweest met juffrouw Compton kisten te pakken met goede gaven voor anderen en ofschoon u haast niet meer staan kon van vermoeidheid, wilde u niet, dat ik zou helpen". Het is beter voor mij bezig te zijn", antwoordde juffrouw Jem haastig. „Het doet den tijd wat gauwer voorbij gaan en dan moet ik tenminste denken aan wat ik doe. Bovendien, waarom zou den die arme menschen in bet armenhuis moeten lijden onder mijn tegenslag. Als ik niets onderhanden heb", vervolgde ze droevig, „ben ik steeds met mijn gedach ten bij Keefe op zee. Ik kan zien, hoe hij op het dek heen en weer loopt, met de armen over de borst gekruist en die trek van zorg op zijn gezicht, die ik zoo goed ken. Hij zal nu waarschijnlijk in New- York aangekomen zijn en over een dag of tien kan ik een brief van hem heb ben", en juffrouw Jem's blauwe oogen lichtten even op bij die gedachte. Even later schrok ze op uit haar droo- merijen. „Ruth, lieve", zei ze rustig, we willen met niemand over dit alles spre ken. Lilian zou morgen hier komen, maar ze mag niets vermoeden". En daar Ruth haar verbaasd aankeek, vervolgde ze be slist: „Keefe is een man met veel eerge voel en hij is al genoeg vernederd. Daar om ben ik van plan dit geheim te hou den, zelfs voor mijn beste vrienden. Li lian vertelt altijd alles aan Bob; ze kioin eenvoudig niets voor hem verborgen hou den en ofschoon ze een braaf meisje is en zoo eerlijk als goud, had ik toch liever, dat ze het niet wist. Daarom zullen we er over zwijgen, jij en ik, en probeeren net te doen, of er niets gebeurd is". Maar ondanks juffrouw Dürnford's heldhaftige pogingen om opgewekt te schijnen bemerkte Lilian toch al gauw, dat er iets haperde, maar met haar nooit falende tact praatte ze door op haar ge wone opgewekte manier en gaf zich niet bloot. Ze bad heel wat nieuwtjes te vertel len. Lona, die twee weken naar Londen was geweest om inkoopen te doen, daar het huwelijk op den veertienden Juni reeds plaats zou hebben, was doodmoe terug gekomen, maar met baar gewone roeke loosheid hield ze vol, dat ze zich heel goed voelde. De uitzet was besteld, alles zoo royaaJ en mooi mogelijk en Lilian verklaarde openhartig, dat zoo'n pracht eigenlijk heel weinig geschikt was voor de vrouw van een boor, want dat was baar broer zal niet meer worden uitgegeven dan strikt noodig is. De voorzitter heeft in Den Haag geïnformeerd. De eventueel te maken onkosten voor de crisis-controle zullen worden vergoed. Dhr Cornelisse informeert naar de blanco-credieten. Is het niet beter een afgeronde som te ne men? Dhr Ph. Bom informeert welk salaris aan de te benoemen ambtenaren zal wor den gegeven. Dit blijkt f5per week te zullen bedragenl! Dit vindt dhr Bom veel te weinig. Dhr Kooman wil f 40 per maand geven. Dat is slechts even voldoende. De burgemeester merkt op dat als de minderen f40 per maand verdienen, dan de eerste ambtenaar zeker wel meer mag hebben. Die heeft tioch de verantwoorde lijkheid. Dhr Scheele stelt minstens f 30 per maand voor. Zulks wordt aangenomen. Dhr Ort zal f 50 per maand krijgen. Kruiningen. Dinsdagavond vergaderde de Burgerwacht. Wegens vacature van twee bestuursleden, waaronder die van voorzitter, had desgevraagd dhr J. J. Frangoys de leiding dezer vergadering, die allen welkom heette, inzonderheid den Burgemeester. D'e secr.-penningm. G. Duindam deed rekening en verantwoor ding, waaruit bleek, dat door zuinig be heer nog een klein batig saldo te boeken viel. Als bestuursleden werden in de va cature de Grooff en E. Houtman gekozen Burgemeester de Mul en J. Fraanje. Be sloten werd de jaarlijksche bukswedstrijd uit bezuinigingsoogpunt niet te houden. Aan J. Fraanje werd met een hartelijke felicitatie van den voorzitter uitgereikt het diploma en den wisselprijs Schutters- koning voor 1934 vanwege den Ned. Bond van Burgerwachten, terwijl de heer G. Duindam van dien Bond de verguld zil veren plaquette als oud-koning voor de tweede maal thans in eigendom ontving. In dezen nationalen wedstrijd behaalde ook de waarn. commandant J. Wave rijn den 3en prijs. Met een opwekkend woord van burgemeester de Mul en den voorzatter sloot de laatste de vergadering. Bruinisse. Dinsdagmiddag had de 16- jarige S. V. het ongeluk toen hij een zak kunstmest op een zoldertje bracht, uit te glijden, met het gevolg, dat hij op den steenen vloer terecht kwam en zijn lin kerpols brak. Ritthem. De 'bijzondere Vrijw. Landst. hield Dinsdagavond een goed bezochte vergadering. D'e burgemeester opende als voorzitter de vergadering en heette in het bijzonder welkom dhr Laernoes van Vlis singen. Tot zijn spijt moest hij mededee- len, dat dihr Bierman van Middelburg ver hinderd was aanwezig te zijn. Het aantal leden der afdeeling is gestegen tot 23. Dhr Laernoes sprak over den Bijzonde- ren Vrijwilligen Landstorm in ons land, welke in den loop der jaren is uitgegroeid tot 84000 leden, een macht dus, waarvoor de tegenstanders terecht ontzag hebben. Zeeland heeft prooentsgewijze het grootst aantal leden. Spr. bracht ook in herinnering den goed geslaagden landdag dezen zomer te Vlissingen gehouden. In dezen winter zal te Vlissingen en te Middelburg van den Zeeuwschen landdag een sprekende film worden vertoond. Ook zal in één der beide steden de nieuwe geluidsfilm „Sluit de gelederen" van den landstorm worden afgedraaid. In de pauze werden verversohingen aan geboden. De vergadering werd gesloten met het zingen van het Wilhelmus. Meliskerke. Op 29 November is alhier overleden in den ouderdom van 73 jaar de heer P. Maljaars. Vele jaren heeft hij zich met trouw en ijver gegeven voor het werk in de Ned. Herv. Kerk alhier. Op den eersten Zondag van 1935 zou het 25 jaar geleden zijn dat hij werd be vestigd in het ambt van ouderling. Ook zou het in 1935 34 jaar worden dat hij de toch, maar daar ze alles zelf betaalde, had niemand het recht er iets tegen in te brengen. De uitnoodigingen voor de bruiloft zouden binnenkort Verstuurd worden en de japonnetjes voor de bruids meisjes waren al uitgekozen. „Tusschen twee haakjes, juffrouw Jem", begon Lilian, plotseling op een ander on derwerp overgaand, „u en Ruth zult nu zeker ook wel gauw naar de stad gaan om uw inkoopen te doen. U sprak er im mers over in Augustus te trouwen?" Een donkere kleur steeg juffrouw Durnford naar bet gelaat. „Dat had ik heelemaal vergeten", antwoordde ze Haar stem klonk wat heesch. „Maar naar Londen kunnen we niet gaan. Ik kan op het oogenblik moeilijk van huis. Toen keek ze haast smeekend Ruth aan. „Zou het erg teleurstellen, lieve kind, als we onze inkoopen in Disborough deden? Ei is hier een uitstekende naaister, zooals je weet en Lona hoeft niet te weten, dat onze japonnen niet uit Bondstreet ko men." „Maar mijn liefste juffrouw Jem, hoe kunt u me zoo iets vragen?" riep Ruth uit: „Dat spreekt toch van zelf. Het is heelemaal niet noodig voor ons om naar ■de stad te gaan; we kunnen immers alles, wat we noodig hebben, hier in Disbo rough koopen." „Ik heb op het oogenblik heelemaal 1 geen lust in zoo'n uitstapje," zei juffrouw boekhouding der diaconie heeft bijgehou den. Dhr Maljaars had reeds meer dan 30 jaar zitting in het college van kerk voogden en notabelen. Zondagmorgen werd in de godsdienst oefening met een enkel woord de overle dene herdacht. Maandag werd hij naar zijn laatste rustplaats gedragen. Aan de groeve wer den woorden gesproken naar aanleiding van Matth. 5 14—16. Aagtekerke. De Maandagavond gespeel de competitiewedstrijd voor de Zeeuwsche Dambond tusschen Aagtekerke 1 en Sou burg 1 gaf den volgenden uitslag; A.1 WillemseW. Boogaard afgebro ken; L. BosselaarE. Brcmssema 11; P. de VisserS. v. Eenennaam 02; F. KrijgerJac. Boogaard 02, J. de Vis serJ. v. Eenennaam 20, S. BlaasL. Leijnsen 02, A. de VisserJ. Maring 1 1,, G. JictngepierJ. Jaase 11, F. DekkerW. Gijsouw 02, D. Hugense— M. Bakker afgebroken. Uitslag Aagtekerke 5 p., Souburg 11 p. 2 afgebroken. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Ommeren, W. G. Hondius, cand. te Bussum. Naar Uitwijk en Waardhuizen ,F. R. A. Henkels. cand. te Assen. Naar Huizinge, H. G. Lieve te Veendam. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Barendrecht, N. Brandsma te Bunschoten en J. Tamminga te Har derwijk. Geref. Gemeenten. Drietal te Rijssen, G. H. Kersten te Rotterdam, J. Fraanje te Barneveld en R. Kok te Veenendaal. Bedankt voor Gouda, M. Hofman te Krabbendijke. DR J. D. SCHMIDT. Vandaag her denkt Dr J. D, Schmidt, Ned. Herv. pred. te Kapelle, den dag waarop hij zich een kwart eeuw geleden aan deze ge meente verbond Dr Schmidt is praeses van 't classicaal be stuur van Goes en praetor van. den ring Krui ningen. Kruiningen. Door het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente werd in de vacature P. de Smidt als ouderling gekozen dhr S. Verbrugge. De heer Meijaard werd her kozen als ouderling. Als diaken werd in de plaats van G. Wondergem, die be dankt had, gekozen dhr Joh. Poleij Johz. Dhr P. de Smidt had wegens hoogen leeftijd bedankt. Hij heeft bijna 50 jaren deel uitgemaakt van den kerkeraad. D s J. H. V a a n d r a g e r. De vloot- predikant, Ds J. H. Vaandrager uit Den Helder is voor den tijd van 4 jaren in ge lijke functie aangewezen voor Ned.-Indië, met standplaats Soerabaja. Hij zal 30 Ja nuari via Genua met zijn gezin met het stoomschip Huygens vertrekken. Ds D. Prins f Te Donkerbroek is in den ouderdom van 67 jaar overleden Ds D. Prins, predikant bij de Geref. Kerk aldaar. Ds D. Prins aanvaardde op 22 Dec. 1895 het predikambt bij de Geref. Kerk van Holwerd. Vandaar ging hij in 1897 naar Oudega (Sm.) welke standplaats hij in 1918 met Donkerbroek verwisselde. 'De examen-spelling. Bij K.B. is thans de examenspelling ook op genomen in de leerplannen der openbare gymnasia en H.B.S. met 5-j. cursus. Durnford wat droevig. „Als je het niet erg vindt, zullen we het nog maar wat uitstellen. En op een mooien dag, als ik het wat minder druk heb, gaan we dan naar juffrouw Martin en zoeken het noo- dige uit." En zoo werd afgesproken. Laat in den middag, toen Lilian af scheid had genomen, bracht Ruth haar als gewoonlijk naar het hek. Lilian keek ernstig. „Ruth," zei ze plotseling, „er is juf frouw Jem het een of ander overkomen. Ze ziet er slecht, ziek uit. Neen, ik zal je geen lastige vragen doen, als je niets vertellen mag," vervolgde ze, toen ze de verwarde uitdrukking op Ruth's gezicht zag. Waarschijnlijk heeft onze lieve vriendin gegronde redenen om me niet in vertrouwen te nemen; maar toch zag ik maar al te duidelijk, dat ze zich ongeluk kig voelt." „Lieve Lilian, ik mag je niets vertel len," zei Ruth. „Dit is antwoord genoeg, beste; maar ik mag je wel vertellen, wat ik weet. Betty Prior vertelde me vanmorgen, dat haar huurder voor een maand of twee op reis is, maar dat hij zijn kamers aanhield. Ik had er eigenlijk met juffrouw Jem over willen spreken, maar er was iets in haar gezicht, dat me weerhield." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2