Financiëele Berichten. Land- en Tuinbouw. Telegrammen. Burgerlijke Stand Marktberichten. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Briefwisseling. Rechtszaken man, die niet tegen zijn aanvallers was opgewassen, werd tegen den grond ge worpen en ernstig mishandeld. Toen het weerlooze slachtoffer zoodanig met de knuppels was geslagen, dat hij inéénzakte en geen teekenen van leven meer gaf, kozen de aanranders het hazen pad. Van B. bleek ernstige verwondingen aan de borstkas, benevens een zware her senschudding te hebben opgeloopen. Zijn toestand is zorgelijk. De politie stelde een onderzoek in en slaagde er in de hand te leggen op de vermoedelijke daders zekere B. en V. De aanleiding tot het misdrijf is waar schijnlijk minnenijd. Brand in melkinrichting. Zondagavond half acht ontstond, tenge volge van het springen van een Primus petroleumstel brand in het kantoor der Julianamelkinrichting te Bergen. Door het wegvloeien der petroleum vond het vuur gretig voedsel en spoedig stonden de voorzijde van de melkinrichting en de bovenwoning in brand. De eigenaar, de heer Houtman, kon nog tijdig zijn kin deren redden, die reeds te bed lagen. Door het spoedig optreden der brand weer kon de brand beperkt blijven tot het voorste deel der fabriek en het woon huis en kon voorkomen worden, dat het dak van een aangrenzende boerderij in brand raakte. Doodelijk ongeluk te Wan- r o o y Zaterdagavond is te Wanrooy de 70-jarige vrouw M. H. bij het plotse ling oversteken van den weg door de auto van den heer N. uit Cuyk gegrepen. De vrouw werd een eind over den weg gesleurd, waarbij haar schedel werd ver brijzeld. Na aankomst in het ziekenhuis te Wanrooy is de vrouw overleden. Geen „gelagje" en geen thee. Tot het eind van 1933 werd den raadsleden van Zuid-Scharwoude tijdens de vergaderingen van den raad een sigaar en een „gelagje" aangeboden, waarvan de kosten werden bestreden uit den daarvoor op de begrooting uitgetrokken post, kos ten van vergaderingen. Op voorstel van de wethouders werd deze post op de be grooting voor 1934 aanmerkelijk verlaagd, daar besloten werd den raadsleden in het vervolg een kopje thee aan te bieden, die vanwege de gemeente gezet werd. Thans hebben Ged. Staten meegedeeld, dat de begrooting voor 1935 niet zal worden goed gekeurd vanwege den post „kosten van vergaderingen" op die begrooting. De raadsleden zullen dus ook hun thee voortaan moeten missen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsclie Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden Ned. Handel Mij. 341/* S3 b Philips Gloeilampen G.B. 220% 219 Unilever 73% 73 Anaconda Copper 67/e ö'/ï-11/).» Bethlehem Steel 19 18 U.S. Steel Corp. 238/i» 22"/i«-% Koninkl. Petroleum 137 135 %-0 Shell Union 447/« Amsterdam Rubber 91 891/» Ned. Scheepvaart Unie 28 28 Deli Maatschappij 123 120 Handelsverg. Amsterdam 149 147 4 pet. Indië 1934 lOO'/e 10015/« 4 pet. Nederland 1934 1017/s 10115/ia A.K.U. 333/s 33% De pandbrievenmarkt was wat minder aangeboden, terwijl de Hollandsche Ge meente- en Staatsleeningen vast waren met groote omzetten. In navolging van New-York was de aandeelenmarkt min der geanimeerd ondanks de iets gunstiger luidende politieke berichten. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Dec., 2.30 u. Londen 7.3lVs—7.32%. Parijs 9.729.77. Berlijn 59.4059.44. Brussel 34.6134.66. New-York 1.47V2—1.483/s. Een Nederlandsch crediet aan België? Naar de N. R. Crt. vernam, heeft een Nederlandsch bankierssyndicaat, na dat de Nederl. Bank had verklaard daar tegen geen bezwaar te hebben, vot den duur van één jaar, eer. crediet .lerend aan den Belgischen. star n lu0.000.0U0 gulden. Le Belgiscne regeering geeft le gen dit crediet driemaands-schatkistbil jetten uit, en wel gedeeltelijk schatkist biljetten van den Belgischen staat en ge deeltelijk schatkistbiljetten van de Bel gische Congokolionie, onder garantie van den Belgischen staat. De schatkistbiljet ten kunnen drie maal, telkens voor een periode van drie maanden, worden ver lengd. De goudclausule voor deze schat kistbiljetten is dezelfde als bij de schat kistbiljetten van den Franschen staat, die in Maart 1934 in Nederland zijn uitgege ven. De remises voor dit crediet zijn verze kerd uit eigen goud- en zilvervoorraden der participanten. De Suikercampagne. De Suikercampagne in West-Brabant loopt weer ten einde. Te Steenbergen is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag en te Roosendaal in den nacht van Zaterdag op Zondag de bietencampagne geëindigd, ter wijl verwacht wordt, dat de campagne aan „Dinteloord" te Stampersgat in den nacht van Dinsdag op Woensdag ten einde zal loopen. Tweede Kamer. DEN HAAG. Verworpen wordt het amendement K. ter Laan tot instelling van een beroepsinstantie voor mobilisa tieslachtoffers. Vóór 24, tegen 65 st. (ge mengde stemming). De afwijzende conclusie lap- het adres van B. en W. van Smallingerland tot ver betering der uitkeeringen aan mohilisa- tieslachtoffers wordt aangenomen zon der hoofdelijke stemming. De defensie-begrooting 1935 wordt aan genomen met 5632 stemmen; tegen stemden de Soc.-Dem., de Vrijz.-Dem., Arts, R.-K. Volkspartij! en de Commu nisten. Kerstfeest op Het Loo. APELDOORN. H. M. de Koningin is voornemens in den loop van deze maand op het Aardhuis bij Het Loo voor genoo- digden een Kerstfeest aan te richten zoo als H. M. reeds meermalen voor bewo ners uit die omgeving heeft gedaan. H. K. H. Prinses Juliana zal ook bij dit feest aanwezig zijn. De Prinses verliest haar armband. LONDEN. D'e „D'aily Telegraph" ver neemt, dat H.K.H. Prinses Juliana ver leden week op den dag dat de Hertog van Kent in het huwelijk is getreden haar diamanten armband ter waarde van 7000 pond heeft verloren. Goes, 4 Dec. 1934. Graanmarkt. Vrij ruime aanvoer. Chevaliergerst 6, haver 6.256.50, kook- erwten 99.90, kroonerwten 99.90, schokkers 1011.75, bruine boonen 11 12, paardeboonen 7, maanzaad 14 gld. Eieren p. 100 f 5, middenpr. p'. 25 f 1.25, winkelprijs f6 p. 100; boter per kilo f 1.55, middenprijs 77,5 ct., winkel prijs 87,5 ct. Eendeieren f 5, poeleieren f 2.50, fa- brieksboter 90 ct., afwijkende boter 60 oent. Prijzen handelaren: boter le soort 70 ct. per pond met inbegrip omzetbelasting. Handel slecht. Eieren p. 100 f 5, poeljen-eieren p. 100 f2.50. V.P.Z. Aanvoer 4168 eieren. Prijs f 5.30 p. 100 stuks. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van. 5 Dec.: Meest matige Zuid-Westelijke tot Zuide lijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, aan vankelijk kans op regen, iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van gistermiddag 3 u.: 759. Licht op voor fietsen: Woensdag 4 u. 22 min. Gewone dienst f105182 met onvoorzien van f1652. Daarna kwam aan de orde een steun regeling voor werkloozen. Besloten werd het bedrag te bepalen voor georganiseer de kostwinners op f7 per week en f0.50 per week voor elk kind; voor ongeorga niseerden op f 6.50 per week en f 0.50 per week voor elk kind; voor kostgangers f5.50 per week. Verzoek van het gemeentebestuur van Kortgene tot vaststelling eener gemeen schappelijke regeling betreffende toela ting van leerlingen uit andere gemeenten tot de school voor U. L. O. B. en W. stel len voor afwijzend te beschikken. Na eenige bespreking werd aldus besloten, waarbij de vroegere subsidie van f300 werd toegekend. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot het aangaan van een geldleening groot f 12.500 4 ten be hoeve van het wegvak Hovelijn. Op het verzoek om een bijdrage van 1 cent per inwoner voor telefonische doorverbinding stelden B. en W. voor tot wederopzegging dit verzoek in te willigen; aldus besloten. B. en W. stelden voor aanvraag te doen om ontheffing van vak lichamelijke oefe ning op de o. 1. scholen, Aldus besloten. Verzoek van den heer G. F. Maris om verlaging van woninghuur. B. en W. stel len voor met f 50 te verminderen. De heer Van Halst besprak de woningen der onderwijzers te Kamperland, Geersdijk en Wissenkerke en vond, dat de woning van den heer Maris te duur is. De heer Bal kenende vreesde, dat de andere onder wijzers eveneens zullen vragen om ver mindering. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Bij de rondvraag zeide de heer de Looff dat op den dijk bij de schuur van Heij- boer te Kamperland groote stukken steen op den weg zijn gebracht door den weg werker, welke zoo groot zijn, dat ze hin derlijk zijn voor het verkeer. De voor zitter antwoordde, dat op dat oogenblik niets beters was, maar er zal fijner ge bracht worden. De heer Van Halst vroeg een onderzoek naar de vele klachten over het springen der lampjes van het elec- trisch licht van de straatverlichting; naar door een deskundige was medegedeeld, zou dit ontstaan door te hooge spanning. De voorzitter zegde nader onderzoek toe. De heer Noordhoek vroeg naar de moge lijkheid om in een volgende vergadering een kopje thee te genieten. We zitten nu hier gezamenlijk van twee tot half zes de belangen der gemeente te bespreken, waarbij een kopje thee toch wel geen weelde genoemd kan worden. Dit vond algemeen bijval. De voorzitter zegt over weging toe. Terneuzen. Met betrekking tot de aan. varing van de „Helène" vernemen wij nog, dat het schip is aangevaren door 't Noorsche motortankschip „Svenor", dat evenals de „Helène" op weg was naar Rotterdam. Het werd midscheeps getrof fen; beide stukken verdwenen aanstonds in de diepte. De beide opvarenden ge raakten te water; slechts één hunner kon zwemmen. Na zeer veel moeite zijh beiden aan boord genomen door een der zee sleepbooten welke de „Svenor" trokken. Zij zijn thans in het Sint. Elizabeth-gast- huis ondergebracht. De „Svenor" ligt aan de Petnoleumkaai gemeerd in verband met borgstelling. Men zal heden trachten de „Helène" te lichten. Voetbal. Arnemuiden. 'De 'Zaterdagmiddag ge speelde voetbalwedstrijd tusschen O. V. Y. uit Oost'kapelle en A. S. G. I eindigde voor laatstgenoemde club met 51. Ruststand 2—1. Afdoende hulp in catastrophale gevallen van brand op het eiland Tholen. Zaterdag j.l. bezocht de brandweer van Bergen op Zoom, in verband met de door den Zeeuwschen Prov. Brandweerbond bevorderde hulpverleening bijl brand in catastrophale gevallen, met één harer automobielbrandspuiten de gemeenten van het eiland Tholen. Bij' de bespreking, welke met de ver schillende gemeentebesturen en brand weer directies plaats had, kwam vast te staan, dat elke gemeente voldoende mate rieel heeft voor het blusschen van een gewonen brand. Alleen in buitengewone gevallen behoeft de hulp van de gemeente Bergen op Zoom te worden ingeroepen. Namens het hoofdbestuur van den Brandweerbond werd het bezoek geleid door de heeren A. F. Hanssens en W. L. Klos, resp. burgemeester van Stavenisse en Scherpenisse in hun kwaliteit var» voorzitter en secretaris van de afd. Tho len en St. Filipsland van den Zeeuwschen Prov. Brandweerbond. 'Driestedenwedstrijd. De Gymnastiekvereen. Wilhelmina te Mid delburg hield op 27 Jan. van dit jaar een Driestedenwedstrijd tusschen Goes, Mid delburg en Vlissingen, waarbijl ook Sou burg zich aansloot. Toen heeft de Middel- burgsche ploeg gewonnen en volgens de bepalingen zal nu de tweede ontmoeting weer te Middelburg plaats hebben. Daar om is een wedstrijdcommissie gevormd uit de vier turnvereenigingen te Middel burg. Door deze vereenigingen wordt Vrij1- dag a.s. een selectie-wedstrijd gehouden om de Middelburgsche ploeg samen te stellen. De driestedenwedstrijd zal plaats heb ben dp Zaterdag 26 Jan. in de dan zeker berapende Schuttershofzaal. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ridderkerk, G. J. Kool haas te Gharlois. Aangenomen naar Nieuw-Dbrdrecht, J. W. v. d. Meene te IJmuiden-Oost. Naar Indische kerk, J. Tjebbes te Vrou wepolder. Naar Ouwerkerk (Duivelond), cand. W. E, Heijboer te Middelburg. Bedankt voor "Westbroek, H. A. de Geus te Dé Bilt. Voor Dinteloord, J. Fok- kema te Amstelveen. Voor Witmarsum, cand. W. E. Heijboer te Middelburg. Geref. Kerken. Tweetal te Vlissingen, G. Smeenk te Blokzijl en F. de Vries te Mijdrecht. Beroepen te Hazerswoude, R. Bakker te St. Pancras. Ghr. Geref. Kerk, Tweetal te Rotterdam-Zuid, D. Dries- sen te Amsterdam en J. Tamminga te Harderwijk. i Afscheid en intrede. Ds H. A. Wiersinga. die bet beroep naar de Geref. Kerk te Leiden heeft aangenomen, hoopt Zondag 27 Januari afscheid te ne men van zijn gemeente te Vlissingen en op Dinsdagavond 5 Febr. intrede te doen te Leiden, na in denzelfden dienst be vestigd te zijn door zijn broeder, ds W. H. Wiersinga van Loosduinen. Kloetinge. Herkozen tot ouderling resp. diaken bij de Ned. Herv. Kerk alhier de heeren G. K. Maartense en J. Felius. St. Laurens. Tot ouderling der Geref. Kerk alhier is in de vacature-Boon, wien als zoodanig ontheffing van zijn benoeming is verleend gekozen dhr P. Sanderse. Kortgene. Door het kiescollege der Nederl. Herv. Gemeente zijn herkozen als ouderling en diaken de heeren F. Maars man en Jac. de Zwarte. Auto door een heining ge reden. Zaterdagavond is op den nieu wen Rijksstraatweg achter het Groene Kerkje bij Oegstgeest de auto, waarin zich zekere J. W. G. M. S. en E. S., beiden uit Delft en H. v. M. uit Den Haag be vonden, door tot nu toe onopgehelderde oorzaak met groote snelheid tegen de hou ten afscheiding ter plaatse aangereden. E. S. en H. v. M. werden over den weg geslingerd en zeer zwaar gewond; de bestuurder J. W. G. M. S. was licht ge wond en kon na verbonden te zijn naar zijn woning te Delft worden vervoerd. De beide anderen zijn naar het acade misch ziekenhis te Leiden vervoerd. Hun toestand is redelijk. Aanslag op werkwilligen chauffeur. Reeds eenige weken heerscht er te Leeuwarden een gespan nen toestand tusschen de directie der Citax-onderneming en de door haar ont slagen chauffeurs. Een der werkwilligen, zekere H. Rooze, was reeds herhaaldelijk bedreigd. In den nacht van Zaterdag op Zondag bracht de zoon van den directeur Rooze naar huis. Toen deze was uitgestapt en zich naar zijn woning wilde begeven, werd hij van achteren aangevallen door een viertal personen, zekere D., Z., B. en waar schijnlijk R., allen ontslagen chauffeurs, behalve B., die voorzitter is van den chauffeursbond. Rooze werd tegen den grond gesmeten, geschopt en geslagen en tenslotte met een stuk ijzer bewerkt. Gelukkig voor het slachtoffer kwam zijn buurman, door het lawaai opmerkzaam gemaakt, naar buiten gesneld, waarop de aanvallers het hazen pad kozen. De toestand van het slacht offer bleek later gunstig te zijn. Auto-ongeluk te 's- Herto genbosch. Eén doode, twee ge wonden. Gisteravond is te 's-Hertogen- bosch een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Om ongeveer half vijf is een personen auto, afkomstig uit Utrecht, bij het bin nenkomen van de stad een verkeerde rich ting ingeslagen en kwam zoodoende te recht voor de Breedehaven. Een ter plaat se aangebracht stoplicht bij den hoogen kademuur heeft de chauffeur blijkbaar aangezien voor het licht van een vlucht heuvel, en met onverminderde snelheid stortte de auto van den hoogen muur in het water. De auto geraakte daarbij be kneld tusschen een schip en den kade muur, doch daar de schuit wegzonk, raak te zij toch gedeeltelijk onder water. Po litie en burgers snelden toe, en men begon zoo spoedig mogelijk met een kraan te lichten. Het bleek, dat in den wagen drie personen waren gezeten, n.l. J. M. Ver aart, 50 jaar, fabrieksarbeider, woonach tig te Zeelst, de chauffeur P. A. de Bont, eveneens uit Zeelst, alsmede de 31-jarige H. Kuyper, sigarenmaker van beroep. J. M. Veraart was reeds overleden. Kunst matige ademhaling mocht niet meer baten. De anderen waren niet ernstig gewond. Nog steeds versche aard beien. Een tuinder te Heemstede heeft nog vier groote sloffen (tezamen 14 kg. wegende) versche aardbeien geplukt. De kwaliteit was, naar men ons meldt, zeer goed. De te Pijlnacker gesto len f 1300. Woensdagmiddag heeft een landbouwersknecht, een zekere v. E. uit Pijlnacker, bij de Pijnackersche politie aangifte gedaan van vermissing van een ijzeren geldkistje met ongeveer f 1300, hetwelk zich had bevonden in een linnen kast op den zolder van zijn woning. Een van zijln zoons, die niet al te best be kend staat, en die reeds 24 uren niets van zich had laten hooren, werd daarvan ver dacht, evenals een zekere v. D. uit Delft, in wiens gezelschap hij zich meestal be vond. De gemeentepolitie begaf zich onmid dellijk naar Rotterdam, waar beide ver dachten in eenigszins beschonken toe stand werden aangetroffen. Beiden zijn nog des nachts op transport gesteld naar Pijnacker. Een van de aangehoudenen heeft ver teld waar het geld zich zou bevinden. Vrijdagmorgen heeft de Pijnackersche po litie zich naar het weiland, toebehoorende aan den landbouwer v. W., gelegen in den Zuidpulder van Delfgauw, begeven, en na eenige uren zoeken, het bewuste geldkistje met inhoud, waarvan ongeveer f 50 ontbrak, gevonden. Het was aldaar door verdachte v. E. uit Pijnacker be graven. Uit de verklaringen die beiden daarna hebben afgelegd, blijkt, dat de ptalitie bijtijds heeft ingegrepen, daar de mannen dien avond, toen zij zijn gearresteerd, het voornemen hadden opgevat, om des nachts het gestolen geld te gaan opgraven en zich daarmee naar België te begeven, om op deze wijze te ontkomen aan de straf, die hun beiden onlangs is iopgelegd wegens het stelen van winkelwaren. Mislukte poging valsche aandeelen in omloop te bren gen. De Nederlandsche Centrale inzake Falsificatiën is in samenwerking met de Parijsche politie en een commissionnair in effecten te Amsterdam een internatio naal complot van misdadigers op het spoor gekomen, dat zich vermoedelijk ge durende jaren heeft schuldig gemaakt aan vervaardiging en uitgifte van valsche waardepapieren. Het complot was van plan 200 valsche aandeelen van de Han- delsvereeniging Amsterdam in omloop te brengen. Twee leden van de bende, een in Parijs woonachtige Rus Dimitri Wulff en de Nederlander Paardekooper, zijn aangehouden. Laatstgenoemde bracht in Februari van dit jaar een bezoek bij een commission nair in effecten te Amsterdam en deelde dezen onder strikte geheimhouding mede, dat hij twee Russen kende, die het plan hadden gemaakt valsche aandeelen te doen drukken, die zij dan bij een bank in beleening zouden willen geven. Men had den commissionnair noodigom de effecten bij een bank, waar men hem goed kende, zoodat geen argwaan zou worden gewekt, ter beleening aan te bieden. De commissionnair deed van het ge beurde aangifte bij de politie met het gevolg, dat de Nederlandsche Centrale in zake Falsificatiën terstond maatregelen nam om de gangen van Paardekooper, van wien men toen reeds vermoedde, dat hij tot een complot behoorde, na te gaan. In Augustus dook hij wederom te Am sterdam op. Kort na elkaar liet hij zich aandienen bij twee andere commission- nairs in effecten om aan dezen hetzelfde aanbod te doen. Bij een van de twee deelde Paardekooper mede, dat het ging om 200 aandeelen ad f500 H.V.A., die de commissionnair voor f70.000 zou kun nen krijgen, terwijl de beurswaarde van onvervalschte aandeelen ongeveer f 150.000 bedroeg. Er was dus wel een zoet winstje aan te behalen. Toen Paardekooper in den commission nair die echter de politie waarschuw de een ernstigen reflectant voor de valsche stukken meende te hebben ge vonden, verscheen hij eenige dagen later in gezelschap van den Rus Wulff ten kantore van den commissionnair om ver der over de zaak te onderhandelen. Men kwam overeen, dat de stukken, die uit Parijs moesten komen, nu maar spoe dig moesten worden geleverd. Wulff en Paardekooper zouden de aandeelen per soonlijk van Parijs naar Amsterdam brengen. Zij namen op hartelijke wijze afscheid van den commissionnair en beloofden hem telegrafisch te zullen berichten wanneer zij uit Parijs zouden vertrekken. Op Woensdag 21 November kwam het bewuste telegram binnen. In allerijl werden in het kantoor van den commissionnair een microfoon en een luidspreker-installatie aangebracht, die onzichtbaar voor de verwachte gasten in het huis werden aangelegd. Den luid spreker stelde men op in een nevenver- trek van het privé-kantoor, zoodat de po litie het geheele gesprek kon volgen. De commissionnair ontving de heeren in zijn privé-kantoor en het duurde niet lang of de 200 valsche aandeelen H. V. A. lagen op tafel... Minzaam praatte de commissionnair nog eenigen tijd met de heeren, er werd een sigaartje opgestoken en toen tenslotte de commissionnair met f70.000 voor den dag kwam, geraakten de misdadigers in een bijna uitbundige stemming. De vreugde duurde echter niet lang. Juist toen zij wilden vertrekken, werden de heeren door de recherche, die hier een goede vangst deed, gearresteerd. Achter een lijkwagen ge storven. Gisterenmorgen is te Utrecht een man, die in de Gildstraat achter een lijkwagen liep, ineen gezakt. In bewuste- loozen toestand werd hij opgenomen en in een huis binnengedragen. Toen genees kundige hulp aanwezig was, bleek de mam reeds te zijn overleden tengevolge van een hartverlamming. Laffe aanranding. Op een eenzamen landweg tusschen de gemeen ten Zeeland en Boekei heeft een laffe moordaanslag plaats gehad. Eenige Boekelsche jongelui, die den avond te Zeeland hadden doorgebracht, keerden per rijwiel huiswaarts. Plotseling sprongen uit het struikge was langs den weg een viertal jonge kerels naar voren, die met knuppels wa ren gewapend. Zij grepen den 20-jarigen landarbeider van Berlo uit Boekei vast en trokken hem van zijn fiets. De jonge- GOES. Geboren: Cornelia Dina, d. v Johannis Westdorp en Catharina Pieter- nella Schipper. Van 16'30 Nov. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: W. Maas, 22 j. jm. en S. de Witte, 21 j. jd. Gehuwd: G. van Boven, 27 j. jm. en J. M. Woudstra, 22 j. jd.; A. Melis, 22 j. jm. en J. Marinisse, 20 j. jd Overleden: N. Boone, 59 j. jd.; M. J. Kimme!, 49 j., man van J. G. Edelman. Een schrijven van den heer S. A. N. van Oeveren te Wolphaartsdijk moest wa gens plaatsgebrek tot morgen overstaan. Kantongerecht te Middelburg. Overtreding van een bepaling ter be vordering van een evenredige vraebtver- deeling in de binnenvaart: J. de K. te Rotterdam f 15 of 10 d. h. Terwijl zijn houden wild zoeken en ver volgen op gronden waar bij niet bevoegd is wild op te sparen, hen niet terugroepen A. K. te Kloetinge: f 1 of 1 d.; J. de K., te Ierseke f 3 lof 3 d. Bij het naderen van de brug als schip per zich niet gedragen naar de bevelen van den brugwachter: M. A. te Made (N.Br.) gedom. f 15 of 10 d. h. Veevoeder aan verbruikers afleveren anders dan met inachtneming van de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3