ZWANEN BERG'S Voor houtsnijwerk werd wel de noodige slechts 54 ct. kost hef origineele pakje Sanka Koffie, de tweede soort, maar het goede, gegarandeerd coffeïnevrije product van Hag. Laag in prijs, goed en voordeelig in het gebruik. GELDERSCHE ROOKWORST Aan de telefoniste bij den Interlo- calen telefoondienst te Middelburg P. J. van Driel, is op haar verzoek non actief verleend van 1 Dec. 1934 tot en met 28 Febr. 1935. Middelburg. Alhier is aangekomen het Eng'elsche stoomschip „Solitair" met een lading hout van Demarara. De Magelang-film zal op Woensdag 12 Dec. a.s. nam. 4 uur nogmaals voor do kinderen worden vertoond in de Hof- pleinkerk. Ook ouderen zullen dan toe gang hebben. Diefstal. In een hotel alhier werd linnengoed vermist. Als verdacht van diefstal daarvan is een dienstbode aangehouden, die na opgemaakt proces- erbaal en nadat zij bekend had, weer op vrije voeten is gesteld. Een a f s c h e i d. Bij het af scheid van den heer J. G. Wollenberg, die met 1 Dec. is gepensionneerd als hoofdagent-rechercheur, waren behalve de reeds genoemde autoriteiten nog aan wezig de officier van justitie mr W. F. E. baron van der Feltz, de deurwaarder bij de rechtbank de heer P. A. Vervaat, de majoor van den Rijksveldwacht dhr G. Hoogerheide, verschillende gemeenteveld wachters, terwijl behalve door den com missaris van politie, het Vlissingsch po litiekorps vertegenwoordigd was door den inspecteur dhr Q. van Vugt en de beide majoor-rechercheurs de heeren J. Prins en Y. ReicLsma. Vlissingen. Het aantal werkloozen is in de afgeloopen week weder met 35 gestegen en bedraagt thans 1338, onder wie 633 metaalbewerkers. Goes. Esperanto-vergade- r i n g. In het Slot Ostende werd Vrijdag j.l. een Esperantovergadering gehouden. Na eenige stukjes muziek door een trio bestaande uit de heeren Pennings en Stieger werd de vergadering geopend door Mej. Boudens, die daarna het woord gaf aan den heer v. d. Burgt, spre- l.er van dezen avond. Spreker wees er op van welk groot nut H veranto is. Esperanto is een kunst matige taal en heeft op verschillende congressen bewezen in een behoefte te voorzien. Er zijn al veel nieuwe talen ge maakt maar na een kortstondig bestaan verdwenen zij weer, daar zij practisch niet voldeden. Tot voor 50 jaar D'r Zamenhof het Es peranto samenstelde. Esperanto is nu in alle kringen van de bevolking doorge drongen. Op de vraag is een internationale taal noodig, wees spreker er op, dat een in ternationale taal hard noodig is. Fransch, Duitsch en Engelsch zijn ook wereldta len, maar zijn lang niet gemakkelijk te leeren en na vrij lange studie spreekt men nog maar kleine nietszeggende zinnetjes. Dat ook Esperanto van nut is als ver keerstaal blijkt ook uit de congressen en op de jaarbeurzen. Elk jaar wordt er een congres gehouden waar de Esperan tisten uit allerlei landen samenkomen. Op verschillende jaarbeurzen zijn te genwoordig bureaux waar men inlich tingen in het Esperanto kan krijgen. Na nog een proefles gegeven te hebben volgens do Cseh methode besloot spreker dezen avond. Vele aanwezigen gaven zich op als lid van „La Sud-Bevolanda Rondo". Kloetinge. Zaterdagavond vond alhier onder groote belangstelling in de ge- meenteherberg de bazar plaats van de muziekvoreeniging „Excelsior". De op brengst was voor den aankoop van nieu- wo instrumenten. Wemeldinge. Het motorschip „Dispo nibel", schipper Stroom te Maurik, ge laden met gTaan, komende van Antwer pen en bestemd naar Rotterdam, is in de buitenhaven alhier lek geworden. Met een pompboot langszij wordt het inkomende water er uit gepompt. Naar het lek wordt door een duiker een onderzoek ingesteld. Op de Rijkspostspaarbank al hier werd in Nov. ingelegd f 1622.99 en terugbetaald f 968.06. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 2. Kruiningen. Maandagavond hield de kring O. Zuid-Beveland van het Ned. Jangel. Verbond een voordrachtenwed strijd onder leiding van haar voorz. Ds de Beus. Voor afd. A waren 5 en voor B 8 deelnemers. De uitspraak van de jury was: in A le pr. G. de Jonge te Ierseke; 2e pr. I. A. Doolaard te Ierseke; 3e pr. W. Katshoek te Ierseke; in B: L. Bom te Ierseke le pr.; J. van Es te Ierseke 2e pr.; en D. Lobbezoo te Rilland 3e pr. Da Mortier constateerde namens de jury ijverige studie en vooruitgang, doch wees op het meer natuurlijk voordragen. Ds de Beus dankte jury en medewerkers en beloofde herhaling van dit opbouwend werk. In de pauze werd thee aangeboden. Ds Mortier eindigde met dankzegging. Kapelle. Uitgaande van de plaatselijke kerken van Kapelle en Biezelinge werd in de consistoriekamer van de Geref. Kerk Kapelle-Biezelinge een vergadering ge houden om te bespreken wat er gedaan kan worden in het belang van de jeugdige werkloozen. Ook de afgevaardigden van de beide afdeelingen van den Chr. Landarbei- dersbond waren vertegenwoordigd, alsi- me le burgemeeser Bierens. Uit het financieel verslag bleek dat ont vangen was f 167, uitgegeven f 105.73, batig slot f 61.27. De algemeens indruk van het vorige jaar was gunstig. Bij den rondgang om finantiëelen steun le verlee- nen, werd sympathie betoond. Een krach tiger toezicht werd noodig geaoht, voor betere beantwoording aan het doel. ambitie gevonden; voor lezen en zelfstudie was men niet te vinden. Streng zal er op gelet worden, dat geen veikeerde ideeën worden ingedragen vooral ook in srrijd met het doel der ver- eeniging die haar lokaal afstaat. Verder werd na breede bespreking be sloten, om het lokaal O'badja weer aan te vragen, om met het batig saldo te begin nen en bij de burgerij alsnog niet aan te kloppen. Indien noodig zal bij het gemeen tebestuur een kleine subsidie aangevraagd worden. Burgemeester Bierens deelde mede, dat bereids een post voor verwarming op de begrooting was geplaatst. De afd. van den Chr. Landarbeiders- bond wil personen voor toezicht aanwij zen. De voorz van de afd. Kapelle kon me- dedeelen, dat de jeugdige werkloozen dankbaar gestemd waren voor hetgeen ten behoeve van hen was gedaan. De voorz. van de afd. Biezelinge sloot zich volkomen hierbij aan. Nadat besloten was al het mogelijke te betrachten om deze zaak weer goed te la ten marcheeren, sloot Dr J. D. Schmidt deze vergadering op de gebruikelijke wijze. Oudelande. Maandagmiddag vergader de de Gemeenteraad voltallig. Aan de orde was benoeming lid van het B. Armbestuur Uit de aanbeveling P. Baart aftr., en Jo- hannis van der Pijl werd P. Baart met al- gemeene st. herkozen. Verder werd tot lid van de commissie van toezicht op het la ger onderwijs gekozen A. Kajer aftr., eveneens met algem. stemmen tegen A. v. d. Velde Cz. mede aanbevolen. Verder werd de Pensioengrondslag geregeld voor Bur gemeester, secretaris en ontvanger. Op een verzoek van da Ned. Landarbei- dersbond om kolentoeslag voor werkloozen werd in beginsel gunstig beschikt; even eens werd besloten aan steuntrekkenden welke grond bezitten, 50 ct. per gemet in rekening te brengen als aftrek. Bij de rondvraag bracht dhr De Bak ker nog ter sprake een bericht aangaande besprekingen welke ter Prov. Griffie in Middelburg gehouden zijn aangaande de vereeniging van een zestal gemeenten in de zak van Zuid-Beveland en werd de raad opgewekt, om in dezen actief te zijn. Hoedekenskerke. In de Raadsvergade ring van Maandagnamiddag waren allen aanwezig. De notulen worden gelezen en goed gekeurd, waarna de Secretaris eenige mededeelingen doet omtrent de in de vorige vergadering besproken kwestie van het uitponden van vleesch. De verordening inzake de winkelslui tingswet in verband met de sluiting ge durende den zomertijd, is van het Mini sterie terugontvangen; de Minister vraagt eenige redactiewijziging, maar geeft in verband met het door de Tweede Kamer aangenomen wetsontwerp tot invoering van den Midden-Europeeschen tijd in overweging, deze zaak voorloopig aan te houden. B. en W. gaan daarmee accoord en wordt daarom aldus besloten. In herstemming komt thans het voor- stel-Steijn, waarover in de vorige ver gadering de stemmen staakten, om de wenschelijkheid uit te spreken, dat de vanwege de Z. L. M. en L. en T. B. B. voor gestelde landbouwhuishoudcursus voor meisjes te Kwadendamme zal worden ge houden, doch de voor de gemeente daar uit voortvloeiende kosten te beperken op f 100.—. Het voorstel wordt met 4 tegen 3 stem men verworpen, zoodat de cursus dus niet zal doorgaan. Ingekomen is nog de afrekening van den cursus in 1931/32, waaruit blijkt, dat de gemeente daarvoor alsnog te betalen heeft f80.71. Zal nader onder de oogen worden gezien. Op voorstel van B. en W. wordt af wijzend beschikt op een verzoek van den gemeente-kantonnier, om vanaf 1 Juli j.l. de bijdrage van 10 aan den Pensioen raad voor gemeente-rekening te nemen. De heer Steijn wijst er op, dat de kan tonnier gedurende de ziekte van den ge meente-veldwachter de bodediensten heeft moeten waarnemen en hem daarvoor wel wat extra's toekomt, evenals verleden jaar. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak later aan de orde komt. De voorzitter zegt daarna, dat het noo dig is, opdat de gemeente met Januari a.s. aan hare finantiëele verplichtingen zal kunnen voldoen, een tijdelijke geld- leening aan te gaan van f5000, en geeft daarbij de noodige finantiëele toelichting. B. en W. zijn dienaangaande met Gede puteerden in onderhandeling. De gevraag de machtiging wordt verleend. Voor de begrooting 1935, die naar Ged. Staten is gezonden, omdat er een onge dekt tekort is van f2200 en waarover nu door B. en W. met dat College wordt onderhandeld, is noodig de belastingop brengsten tot het maximum op te voe ren, dus 75 opcenten op de gemeentefonds belasting, 40 op de vermogensbelasting en 200 opcenten op de personeele belasting. Na ampele toelichting worden de des betreffende verordeningen daarop vast gesteld De rondvraag levert niets op, waarna sluiting. O. en W. Souburg. Zaterdagav. is brand ontstaan in den schoorsteen van een der woningen van het gemeentelijk woning bedrijf alhier. De schoorsteen is geheel uitgebrand. Met behulp van omwonenden is het gelukt den brand tot den schoorsteen te beperken. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand Nov. Ingekomen: Pieternella Riemens, dienstbode uit Grijpskerke. VertrokkenWilhelmina Kaland, dienstbode naar Middelburg. Het aantal ingeschreven werk zoekenden in deze gemeente is sinds i het begin November tot heden toegeno men met 78 en bedraagt thans 281, dat der steuntrekkenden met 27 en bedraagt nu 79. Bij de werkverschaffing zijn mo menteel mog te werk gesteld 39 personen. Oostkapelle. Maandagavond hield de afd. van den Chr. Landarb. Bond een propagandavergadering. De voorz., dhr S. Roelse, sprak een welkomstwoord en wees er op, dat het doel der vergadering was meerdere leden te winnen. Ds v. Dijken, Geref. pred., beantwoord de de vraag: „Waarin verschilt de Chr. georganiseerde van de niet-Ghr. georga niseerde?" er op wijzende dat in de eer ste plaats de Chr. georganiseerde zijn ar beid anders beziet dan de niet-Ghr. geor ganiseerde doordat hij deze niet be schouwd als een vloek, maar als een ze gen; in de tweede plaats arbeidt de Chr. georganiseerde anders dan de niet-Chr. georganiseerde, doordat hij het Bidt en Werkt in toepassing brengt. En in de derde plaats is het plichtsbesef van den Chr. georganiseerde anders ontwikkeld dan bij den niet-Chr. georganiseerde, doordat hij. zijn kracht niet zoekt in op stand en revolutie, maar in den weg van georganiseerd overleg en opkomt voor so ciale gerechtigheid. Vervolgens sprak Ds Hetebrijt, Evang. pred. te Rilland-Bath, over „Solidari teit". Spr. wees aan de hand van Gal. 5 13 15 aan, dat de Chr. vrijheid in zich sluit bet solidariteitsgevoel. Tegengegaan moet worden bet uitgebreide standsver schil, waarbij de eene groep uitgebuit wordt ten koste van de andere. Er moet ook in het bedrijfsleven gestreefd worden naar solidariteit. In een vurige peroratie wekt Spr. de niet-georganiseerden op zich aan te slui ten bij de Chr. organisatie. Dhr P. Cornelisse, voorzitter van den Chr. Besturenbond, sprak een slotwoord over „Volharden voor het ideaal". Spr. richtte zich speciaal tot de georganiseer- den om te volharden en vol te houden tot het ideaal bereikt is en de rechtspositie van den arbeider is versterkt. Ds Hetebrij eindigde met dankgebed. Ingezonden Mededeeling Veere. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Veere op Maandag 3 Dec. 1934, des voormiddags 9,30 u. Alle leden waren aanwezig. De voorz. opent de vergadering en heet alle leden welkom. Allereerst deelt de voorzitter mede eenige geschenken te hebben ont vangen voor het stadhuis: van dhr Hey- mans te Middelburg een ets van het stad huis; van dhr H. J. Boelen, voorz. van de vereen. Hendrick de Keyser, een schil de- rij' van C. Hoogerheiden, voorstellende een gezicht op Veere van 't jaar 1790 en nog een koperen lantaarn. De voorz. stelt voor aan den Raad deze geschenken te aanvaarden onder dankbetuiging. Aldus besloten. De voorz. deelt aangaande het stadhuis mede, dat D.V. op 14 Dec. des n.m. te 3 u. het stadhuis zal warden overgedragen aan den Raad der gemeente door den Minister van Onderw., Kunsten en We- tensch. Ook namens H. M. de Koningin zal er een afgevaardigde tegenwoordig zijn. Als eerste gast zal worden toegelaten de afgevaardigde van H. M. de Koningin. Alle leden zullen een uitnoodiging ont vangen en allen die medegewerkt hebben in het belang van de restauratie. Ge vraagd zal worden zoo mogelijk antwoord te mogen ontvangen voor 10 Dec. a.s. Aan de ingezetenen van Veere zal een aparte uitnoodiging plaats hebben, in elk geval moeten deze niet ten achter staan; maar het beste wordt geacht te wachten tot het meubilair en alles geheel in orde zal zijn. Aldus besloten. Notulen der vorige vergaderingen wer den vastgesteld. Den secretaris wordt dank gebracht voor het nauwkeurig weer geven van het behandelde. De voorz. deelt mede, dat nu de werk zaamheden aan het stadhuis zijn afgeloo pen, het crediet bij de Bank van Ned. Ge meenten is opgezegd. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat kasopname bij den gemeente-ontvan ger heeft plaats gehad; in kas was en mioest zijn f 23617.80 H; idem bij het Godshuis; in kas was en moest zijh f 1243.02. Alles werd in orde bevonden en voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen goedkeuring van Ged. Sta- i ten over rekening 1932. Over een paar posten slechts enkele 'opmerkingen, Vrijstelling werd weer voor 1 jaar ge geven van de verplichting tot het hebben van een gymnastieklokaal. De voorz. hoopt, als we weer een jaar verder mogen zijn, dat de wet dan weer wel veranderd zal zijn. Ingekomen van het Burg. Armbestuur een dubbeltal wegens periodieke aftreding van J. Franke. Uit de voordracht J. Franke en C. de Roo, werd met alg. st. benoemd dhr J. Franke. Ingekomen van den Minister van On derwijs een brief aangaande het archief der gemeente. Aan diens, verzoek om een instructie voor den archivaris zal worden voldaan. Ingekomen een breedvoerige uitlegging over de iepziekte. B. en W. achten het niet noodig deze vereen, te subsidieeren. Aldus besloten. Een verzoek was ingeko men van de Chr. Besturenbond te Middel burg, waarvan velen in deze gemeente lid zijh. De hoofdzaak was om werk loozen te steunen in de bijdrage van het Walchersch Ziekenfonds, daar er zoove- len zijn die, als ze geen werk meer hebben moeten ophouden te betalen, omdat ze geen inkomen hebben. De voorz. meent, dat als er moet gehandeld warden bij ziekte het voor de kas der gemeente komt als ze geen lid zijn van het Ziekenfonds, dat, als we ze helpen beter een derde daarvan kunnen betalen als de volle som. Er ligt bovendien een opvoedend element in; als we helpen steunen dan blijven ze in het fonds; er kunnen soms groote moeilijkheden hierdoor voorkomen. Dhr Wouters wil dit onderwerp, waar een breede discussie over gehouden wordt, aanhouden tot een volgende ver gadering. Besloten wordt te beraden tot de volgende vergadering. Ged. Staten deelen mede dat ze geen bezwaar hadden tegen de financiering van de inrichting van het stadhuis, B. en W. hebben in verband daarmede stap pen gedaan om te komen tot conversie van leeningen; zij hebben het nu voor 4 M ge kregen. B. en W. stellen den raad voor een nieuwe leening en de loopende lee ningen te sluiten bij de Mij', voor Gemeen- tecrediet te Amsterdam. Aldus besloten. Opnieuw zal kunnen worden ingeschre ven voor 't vervoer van vuilnis enz. voor de gemeente. B. en W. krijgen machtiging van den Raad om te bepalen de tijd van vervoer van macadam, grint enz.; ook zullen bepalingen worden gemaakt dat 't niet te lang op de haven blijft liggen. De voorz. stelt nog voor in verband met de a.s. benoeming van een onderwijzeres voor de Openb. school in de instructie op te nemen ook voor nieuw te benoemen onderwijzers dat ze in de gemeente woon achtig moeten zijn. Aldus besloten. Een verzoek van koffiehuishouders om verla ging van belasting. Na een breede be spreking hierover werd voorgesteld dit aan te houden tot de volgende vergade ring. Aldus besloten. Ingekomen was een brief van Gedep. Staten over de begrooting 1935 in hoofd zaak betreffende overbrenging van sal do 1933 naar de begrooting 1936. Beslo ten werd aan het verlangen van Ged. Sta ten te voldoen. Vaststelling gemeentebegrooting 1935 in inkomsten en uitgaven op f 37356.75 en onvoorzien op f 1338.97. Een uitvoerige wijziging wordt aange bracht in de begroeting dienstjaar '34. Vastgesteld werd het suppl. kohier hon denbelasting 1934. Enkele werden le klas geplaatst. Aldus vastgesteld. Over de winkelsluitingsverordening waren nog enkele opmerkingen van het departement ingekomen, welke verorde ning werd gewijzigd en opnieuw vastge steld. Ingekomen van het bestuur Godshuis een voordracht voor een regent, aftreden de op 1 Jan. (dhr A. Verstrate). Op de voordracht was geplaatst A. Verstrate en A. den Hoed. Na breede bespreking hierover werd herkozen dhr A. Verstrate met 5 st., 1 st. blanco, 1 st. op dhr A. den Hoed. Ook werd een breede bespreking ge houden om nu een secr.-penningm. te benoemen. Het voorstel en besluit der vo rige vergadering werd gehandhaafd: eerst een reglement en dan tot benoeming over te gaan. Hierna sluiting. Arnemuiden. Onder leiding van den heer F. Buis gaf de muziekvereeni'ging „Arnes Genoegen" in de zaal van dhr Ha ssling haar jaarlijksche winteruitvoering. De voorzitter, dhr Iz. Boone, heette de tamelijk vele aanwezigen hartelijk wel kom, inzonderheid dhr Jacq. de 'Coninck uit Vlissingen, die het humoristische ge deelte voor zijn rekening zou nemen. Er werd zeer goed gemusiceerd. Na ieder nummer was er eem dankbaar applaus. Ook de humorist moest dikwijls een dave rend applaus in ontvangst nemen. Het was wederom voor „Arnes Genoe gen" een zeer gezellige avond. Onze dorpsgenoot dhr H. Bliek, slaagde voor het Instituut Asso te Arn hem voor het diploma electricien. 'Gedurende deze campagne zijn al hier aan de kade aangevoerd voor de Co- op. Dinteloord 993.026 kg. suikerbieten en voor de Centrale Suiker-mij 2.775.676 kg. suikerbieten. Terwij] nog gelost werd 190 duizend kg. pulp. Bruinisse. Maandagavond kwam de A. R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje" in vergadering bijeen onder voorzitter schap van dhr W. v. d. Berg Dzn., die zijn blijdschap er over uitsprak, dat hier een Arja-club is opgericht. Aan de orde was nu het vaststellen van een voorloopige groslijst van oandi- Ingezonden Mededeeling. Dit |t de echte rookworst voor den Hollondschen potl Let op het loodje I daten voor de a.s. verkiezing van de Prov. Staten. Vervolgens behandelde dhr C. Koel- mans het onderwerp „De doodstraf". Spr. zette uiteen de doodstraf onder Is raël en de toepassing daarvan en de mid delen die gebniikt werden in verschillen de landen; om dan te komen tot de af schaffing daarvan in menig land. Ook in Nederland is ze in 1870 afgeschaft. Spr. somde op de juridische, de philantrophi- sche en de theologische bezwaren, die worden aangevoerd tegen de voltrekking van de doodstraf. Ook zijn er personen, die zeggen, dat de toepassing ervan de ruwheid der zeden in de hand werkt. Vóór de doodstraf zijn niet alleen de Calvinisten, maar ook anderen op grond van de vergeldingstheorie en bet utili- teitsgevoel. De Calvinisten staan echter op hooger standpunt. Gods Woord is hun richt snoer, zij zien in het dooden van een mensch een aanranding van den beeld drager Gads. Tenslotte behandelde Spr. of de doodstraf in alle gevallen, waarin ze bedreigd is, steeds moet worden opge legd en voltrokken. Vele vragen volgden op dit leerzame referaat. Ds Unger sloot) de vergadering met dankgebed. Colijnsplaat. Gistermiddag is alhier of- fieiëel geopend het lokaal voor werkloozen- zorg, gesticht door het comité voor werk- loozenzorg. De voorz., Ds M. Bons, ver welkomde den burgemeester en den secre taris der gemeente, 'benevens weth. Ha ringman. (weth. van Dis was verhinderd), en voorts alle genoodigden, waaronder ook de werkloozen, die in een bevredigend aantal opgekomen waren. Vervolgens me moreerde Spr. de moeilijkheden die men had, om tot stichting van een lokaal te komen. Thans mag men echter zeg'gen, dat vele bezwaren zijn overwonnen en kan het comité onder dank aan 'het gemeente bestuur voor zijn medewerking het lokaal aan de werkloozen overdragen. Hierna sprak de 'burgemeester een kort woord, waarin hij verklaarde, dat het co mité steeds op de medewerking van het gemeentebestuur kan rekenen. Hij spreekt den wensc'h uit, dat op deze bijeenkomsten van de werkloozen Gods zegen mag rusten. Al dadelijk bleek van de zijde der werk loozen de waardeering voor het aanwe zige. Men ging dammen, domineeren, sjoelen, lezen en figuurzagen. Het was er op den eersten middag gezellig. Naar wij vernemen zal het gemeentebestuur zorg dragen voor verlichting. Tholen. Naar wij vernemen wordt met ingang van 16 dezer de heer P. M. van Mechelen, directeur van het postkantoor alhier, overgeplaatst naar Den Haag. In de vacature van directeur zal niet meer worden voorzien, daar een surnumerair zal worden belast met de waarneming. Aan hel postkantoor Tholen en daaronder ressorteerende hulppostkanto- ren werd gedurende de maand November ingelegd f 24.118,02, en terugbetaald f 11420.43. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 15343. Toen de oesterkweekers, de gebr. M. en J. Schiet vorige week hun oesterperceel af korden, kwamen zij tot hun schrik tot de ontdekking, dat een groot aantal con sumptie-oesters van hun perceel verdwe nen was. Naar wij vernemen, wordt de schade geschat op ruim f 3000 Wissenkerke. Maandag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burge meester Geuze. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van L. Bakker om tegemoetko ming in de kosten voor aansluiting aan het electrisch net groep-de Regt e.a. Be sloten werd het verzoek in handen van B. en W. te stellen voor nader onderzoek. Daarna kwam aan de orde de begrooting 1935. De voorzitter zeide, dat de begroo ting na de rondzending nogmaals gewij zigd moest worden tengevolge van op merkingen van Ged. Staten. Hij lichtte de veranderingen toe, waarna de heer Van Halst B. en W. dankte, dat de be zuiniging niet zoover is gegaan, dat de subsidie voor de muziekgezelschappen ge schrapt is, omdat hij in een muziekge zelschap een stuk opvoeding der jeugd ziet. Om de begrooting sluitend te maken, stellen B. en W. voor de belasting te verhoogen op de gebouwde eigendommen tot 80 opcenten, de personeele belasting tot 155 opcenten, gemeentefondsbelasting op 55 opcenten en plaatsing der gemeente in de derde klasse; de hondenbelasting met 50 te verhoogen en alzoo te bren gen op: le kl. honden van f4 op f6; 2e kl. van f2 op f3 per jaar. Bij de artikels- gewijze behandeling werd de post gratifi catie aan de rijkspolitie voor toezicht op het gehucht Geersdijk bestreden door den heeren de Boer en Balkenende. Het voor- stel-de Boer tot schrapping werd aange nomen. Subsidie autobusondern. Castel te Veere werd verdedigd door weth. Schip pers, weth. v. d. Maas en de heeren Van Halst en de Looff, bestreden door de hee ren de Boer en Balkenende. Het voorstel de Boer om de subsidie te laten vervallen werd aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Daarna werd de begrooting goedgekeurd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2